'Geen geknoei meer' Leidse zwemclubs duidelijk in de lift Topkoks geven een kijkje in hun keuken u=i;i=4;i»]:h;K<=4:i Extra lang (zalm)mes Steeds meer 'honingprodukten' Kunststof schudzeef voor de thuisbakker Vijg TOP sluit af in stijl 77/7////)!!"" v\\\ys^N.v Ons Eiland gedegradeerd Wertheijm weg bij AZC WOENSDAG 7 MAART 1990 Achterhoekse bakker bakt beschuit mèt muisjes Na de opwinding, de blijdschap en de drukte rond een geboorte, breekt er voor menigeen nog een moment aan van inspanning: het regelen van de beschuit met muisjes. De familie, buurlui, collega's of schoolkinderen moeten volgens oeroude Nederlandse traditie voorzien worden van deze lekkernij. Veel vaders en kraamverzorgsters breekt het angstzweet al uit, als ze de berg beschuitrollen, kuipjes boter en pakken muisjes op de keukentafel zien staan. "En dan nog het geknoei met die kapotte beschuiten en overal rondslingerende muisjes" dikt di recteur W. Wiltink van de Achter hoekse koek- en beschuitfabriek Joh. W. Kemper het muisjes-drama nog wat aan. Al tijden liep men bij deze in Breedenbroek gevestigde fabriek rond met het idee om 'be- Er mag dan een spreekwoord zijn dat zegt, dat het niet allen koks zijn die lange messen dra gen, dat neemt niet weg dat sommig snijgereedschap voor namelijk in professionele krin gen wordt gebruikt. Toch zijn er bij die vakmessen ook, die wel aantrekkelijk zijn voor 'huis houdelijk' gebruik. Zo'n bijzon der mes is een zalmmes. Dank zij het lange en soepele lemmet van dit mes kunt u namelijk een vis over de lengte in zeer dunne plakken snijden. Deze dunne fi lets kunt u dan weer gebruiken voor bijvoorbeeld gerechten als gravad lax (een gerecht dat u trouwens ook met zalmforel kunt maken). Maar het mes is natuurlijk ook andere vissoor ten te gebruiken. Voor de vis sers die al een rookoventje heb ben en nu hun sport nog wat meer culinair willen uitbreiden is zo'n zalmmes het overwegen waard. Henckels Zwillingwerk in Vroomshoop (tel 05498-41815) levert ze voor f 94,50. schuit mèt muisjes' te gaan fabrice- Moeilijk "Een vreselijk moeilijk karwei was dat", brengt Wiltink de ander half jaar durende experimenten in herinnering. "Vooral het vastma ken van de muisjes op de beschui ten bezorgde ons veel hoofdbre kens. Boter zou natuurlijk smelten en eiwit bederft snel. Uiteindelijk kwamen we op voorgestijfseld tar- wezetmeel uit. Een produkt dat kleurloos, smaakloos en reukloos Het bakprocedë lijkt ingewik keld, maar laat zich simpel om schrijven. Het deeg wordt verdeeld in lange blikken; gebakken op 240 graden; koelt een nachtje af; door gesneden in de gewenste vorm; be- sprengeld met zetmeel; machinaal bestrooid met muisjes; aangerold; nogmaals bespoten met een dun laagje zetmeel; opnieuw gebakken, ditmaal op 180 graden; nagedroogd en uiteindelijk verpakt per twaalf stuks. Jamin Begin dit jaar zijn de kant-en-kla- re beschuiten op de markt geko men. Met de octrooi-aanvraag (voor ronde, vierkante en langwerpige soorten) was driekwart jaar ge moeid. De Jamin-winkels toonden direct belangstelling en bedongen bij het Achterhoekse bakkerijtje een "voorsprong" van zes weken, waarin men exclusief het produkt mocht verkopen. Wiltink kreeg het gedaan dat alle 250 Jamin-winkels naast "de muisjes" ook zijn andere produkten (Achterhoekse kaneel, Zeeuwse, volkoren, zoutloos en bio logische beschuitjes) op de schap pen legden. Vanaf april zal de Achterhoekse, "beschuut met muuskes", overal in de winkel verkrijgbaar zijn. Een pakje met 12 stuks gaat iets bene den de drie gulden kosten. "Zeg maar een kwartje per stuk, dat is niet duurder dan een gewone be schuit, mèt boter en mèt het beleg" meent de directeur, die verwacht dat de knabbelaartjes ook als ge woon produkt -dus niet specifiek bij geboorten- op tafel komen. Emorme vraag Beschuitfabriek Joh. W. Kemper meldt dat er nu al enorm veel vraag is. "We kunnen de dozen bijna niet aanslepen" zegt Wiltink. "Ik ver wacht er trouwens heel wat van. Ga maar na: in Nederland worden per jaar 110.000 baby's geboren. Laat nu eens de helft van die gezinnen be schuit met muisjes willen hebben. Reken maar uit, hoeveel afzet je dan kunt halen". Het langwerpige be schuitje geniet voorlopig de voor keur. "Dat kun je zo in de mond schuiven en morst dus het minst". Deze beschuit met muisjes kun je zonder te knoeien eten. (foto GPC Zien wij aan de ene kant in de schappen van de supermarkt steeds meer nieuwe dranken en drankjes, die waarschijnlijk hun ontstaan hebben te danken aan voedings- technisch inzicht, aan de andere kant neemt de vraag naar natuur- produkten toe. De mensen willen eten en drinken wat zij zelf qua smaak en ingrediënten thuis kun nen brengen. Liever wat minder exotisch als je maar weet wat je op je bord of in je glas hebt. De firma De Rit in Zoelen (tel 03448-1653), gespecialiseerd in im- kerij-produkten voelt deze vraag naar natuurlijk aan en brengt daar om een groeiend assortiment pro dukten op de markt waarbij honing de natuurlijke zoetstof vormt. Een van die produkten is de drank me de. Deze drank wordt gemaakt door appelsap met honing te laten gisten waardoor een soort wijn ontstaat. Maar er is meer mogelijk met ho ning. Zo levert De Rit ook een gem- ber-vruchtenwijn, waarbij de gem ber aan de mede een wat pittiger smaak geeft. Deze honingdranken zijn te koop bij reformzaken. Regelmatig eten in (buitenlandse) restaurants met een of meer Miche- lin-sterren is voor de meesten van ons niet weggelegd. Om te mogen proeven van de creaties van mees terkoks moet een flink bedrag op ta fel worden gelegd. Dat doe je wel licht bij een bijzondere gelegenheid maar regelmatig... dat kan bruintje meestal niet trekken. Jammer, want wie echt van bijzonder eten houdt en zelf ook nog weieens in de keu ken staat, kan van zo'n bezoekje veel leren. De echte kookliefhebber zal dan ook z'n vingers aflikken, alleen bij de titel al:De grote chef-koks van Eu ropa, hun recepten en menu's (uitge geven bij Zomer en Keuning ISBN 90 21000229 prijs 75,-). Een kennis making met 51 topkoks uit elf Eu ropese landen en een kijkje in hun beroemde keuken. Het initiatief tot dit boek, waar van de oorspronkelijk titel Master Chefs of Europe luidt, nam Michel Gënin, voorzitter van de Académie Internationale de la Gastronomie. Deze in 1983 opgerichte organisatie, verenigt een aantal nationale gastronomische academies die alle tot doel hebben de gastronomische cultuur te behouden en te bevorde ren. Veel waarde wordt gehecht aan regionale en landelijke tradities en de persoonlijke, creatieve interpre tatie daarvan. In het boek, onder re dactie van medeoprichter van de in ternationale academie Egon Ronay, natuurljk veel aandacht voor de Fransen, die met elf man vertegen woordigd zijn. Want zoals Cas Spij- Had u eigenlijk nog steeds zo'n houten zeef voor bloem willen hebben, maar was u bang dat het hout niet lang mee zou gaan dan heeft u misschien iets aan de kunst stof uitvoering zoals die door Expim in Hapert (04977- 3855) op de markt wordt ge bracht. De zeef is een stuk fijnmaziger dan de gebrui kelijke huishoudzeven en heeft een doorsnede van 24 centimeter. De zeef die onder de merknaam Patisse wordt verkocht kost in de winkel f 11,95. De vijg, peervormig en tot zo'n acht centimeter lang, komt in verschillende kleuren voor. Van geel tot donkerpaars. Bin nenin zitten soms wel, soms geen pitjes. Dat heeft alles te maken met de vruchtzetting. Die pitjes zijn overigens geen enkel probleem. Ze wor den gegeten met het vrucht vlees. Echte liefhebbers prefe reren zelfs die vijgen met pit, omdat die kleine pitjes de smaak een nootachtig accent geven. Ook de schil kan gege ten worden, maar wie dat niet wil kan de schil er zonder pro blemen gemakkelijk aftrek ken. De smaak is zoet, met een eigen aroma maar soms ook flauw. Dat is met name het ge val als de vrucht te vroeg ge plukt wordt. De belangrijkste variëteiten op de Nederlandse markt zijn de Brown Turkey, de Celeste, EXOTISCH FRUIT de Kadoto (of Dotatto, als ze uit Italië komen) en de Sari Lob, die vooral in Frankrijk verbouwd wordt. Iedere varië teit heeft haar eigen specifie ke aroma. Het verdient de voorkeur om de vijg vlak voor het eten even te koelen. Dat geeft de vrucht iets meer stevigheid. Een paar tips: Met kirsch be sprenkelt en slagroom erbij is het een mooi dessert. Vijf mi nuten gekookt in suikerwater met een vanillestokje is het een compote, die afgekoeld een aardig alternatief is voor appelmoes. kers, de enige Nederlander die in dit boek zijn keukengeheimen mocht ontsluieren, in het voorwoord schrijft: "Op zoek naar de culinaire wortels belanden we altijd weer in Frankrijk". Groot- Brittannië komt er op het oog beter af maar wie de korte le vensbeschrijvingen van de heren chefs leest, ondekt al gauw dat toch maar drie echte Britten de top-vijf- tig hebben gehaald: Brian Turner. David Wilson en John Burton-Race. Wat de recepten betreft zal het veel afhangen van de kook-vaardig- heid van de lezer en of de ingrediën ten in de omgeving te koop zijn. Echt heel moeilijk om te maken zijn de menu's niet maar ze vragen wel wat oefening. Liefhebbers van de Italiaanse keuken (die natuurlijk zelf hun pasta maken) zullen bij voorbeeld niet al te veel problemen hebben met het 3-gangen menu van Angelo Paracucchi Ravioli al carciofi (ravioli met ar tisjokken) Filettto di Vitella al broccoli (kalfs- filet met broccoli) Semifreddo con fichi flambees (roomijs met geflambeerde vijgen) Lijkt een heel menu toch wat te am- biteus, dan kan er natuurlijk ook een schotel worden uitgepikt. Met toewijding en ingrediënten van een goede kwaliteit kom je al een heel eind. Is het eindresultaat niet zo mooi als op de prachtige kleurenfo to's in het boek, bedenk wel koken voor een foto iets anders in z'n werk gaat dan koken voor gasten. En wie toevallig een van de elf landen op het vakantielijst heeft staan en eens een avondje heerlijk uit eten wil, kan het adres en tele foonnummer van een van de 51 res taurants meteen in de agenda note- Henriëtte van der Hoeven LEIDEN Drachten staat voor de Leidse zwemverenigin gen, LZ 1886 en De Zijl/LGB. de komende twee weekein den centraal. Tijdens de Nationale Winterkampioenschap pen (NWK) zwemmen, die in het plaatselijke bad De Welle worden verzwommen zullen maar liefst 37 deelnemers en deelneemsters van deze verenigingen van start gaan. Nog niet eerder was dit aantal zo groot. Gezamenlijk zijn de clubs goed voor maar liefst 115 startplaatsen. titie en promoveerde naar de hoog ste KNZB-klasse, dit seizoen heeft; De Zijl-LGB uitstekende papieren voor promotie naar de hoogste afde ling. Vorig jaar scoorde LZ voor de NWK 53 plaatsbewijzen, dit jaar zijn dat er 78, een record. De Zijl had vo rig jaar maar vier starts, nu zijn dat er maar liefst 37 en dat is voor haar ook een unicum. De komst van trainer George Sie- verding naar De Zijl vorig jaar, maar ook de vergoedingen die daar gebo den worden, heeft een tiental zwem mers overal uit Nederland doen be sluiten om zich als lid van De Zijl aan te melden. Zij vooral zorgden voor de huidige successen van De Kooi-vereniging. Op de persoonlij ke nummers komen zij 27 keer uit en de breedte van deze senioren-' ploeg komt tot uiting in de tien esta fette starts. Tegenover de seniorenploeg van De Zijl staat de jongere selectie van LZ 1886. De club uit Zuid-West heeft, door haar positieve resultaten van de laatste jaren, duidelijk aan zuig- Dat het Leidse zwemmen in de lift omhoog zit. is nog maar zuinig uit gedrukt. Was het vorig jaar LZ 1886 dat kampioen werd in de B-compe- DEN HAAG - Met een 14-22 neder laag in de eindstrijd om de Rijndelf land-beker tegen Die Haghe heeft TOP het zaalseizoen in stijl afgeslo ten. De Sassenheimse hoofdklasse degradant, spelend met slechts vier basisspelers, liet alles gelaten over zich heengaan en was geen partij voor de nog gretige Hagenaars. „Een logische afsluiting", noem de Rijndelfland -oorzitter Rob Meij er de eindstrijd tussen de houder van de LD-cup en de winaar van het bekertoernooi in de Haagse- en Delftse regio. Daar dacht men in Sassenheim kennelijk anders over. „Wij willen proberen er een mooie wedstrijd van te maken", had Anne van der Zaag nog zelfverzekerd in het programmaboekje laten zetten. De werkelijkheid was anders. Nog de avond voor het duel was de Sassenheimse aanvoerder bezig met het completeren van de ploeg. Niet de invallers waren gisteravond overigens verantwoordelijk voor het volledige falen. Totdat vier mi nuten voor tijd Anne van der Zaag voor de eerste maal de korf door boorde, waren alleen invallers Jan de Vroomen (3), Sandra van Rook- huizen (2), Egbert Dijksta (2), Peter Tiggelman (2) en Annemieke de Mooy tot scoren gekomen. Node gemist werd topscorer Ger- co Langelaan, die zich wegens werkzaamheden niet vrij had kun nen maken, terwijl ook Stella Tig gelman, Jacqueline Winter (beiden geblesseerd) en Ron van der Willik op het appèl ontbraken. Alleen in de prille beginfase kon TOP het bolwerken tegen een nog fris Die Haghe. dat eenmaal na ruim tien minuten (1-1) op voorsprong snel afstand nam. In de tweede helft kampioenschappen (ruststand 3-10) kwam er met nog acht minuten te gaan zelfs een 9-20 stand op het bord. Een eindsprint van Anne van der Zaag (2) en Karin Westerbeek voorkwam een blama ge, al kwam de 14-22 eindstand in het Sassenheimse al hard genoeg iUi fi BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Cambuur - Heracles 1-2(1-0). 31. Wiersma 1-0, 54. Pattinama 1-1, 80. Van Goozen 1-2. Gele kaart: Grim (Cambuur). Scheidsrechter: Van den Ende. Toeschouwers: 3000. Veendam - Helmond Sport afgelast EUROPA CUP 2 Anderlecht (Bel) - Admira Wacker Wenen (Oos) 2-0(2-0). 32. Degryse 1 -0,38. Degryse 2-0. Scheidsrechter: Peschel (DDR). Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Schaub en Gral (Admira). De estafette-ploeg van De Zijl/LGB blikt r van De Dolfijn te doorkruisen. t optimisme vooruit naar het NK. Ze zijn vast i de start. Koopmans en Bakker kracht gewonnen, met als gevolg zijn kandidaat voor eremetaal, dat diverse zwemmers uit de regio Koopmans zal nog op vier andere zich bij LZ aansloten en niet zonder slagen aan de start verschijnen, succes. Bakker veroverde elf startbewijzen International Antoine van Weer- en heeft ook nog mogelijkheden op de (22) is nog altijd de belangrijkste de 800 meter vrije slag. Kijk in de zwemmer van LZ en nog steeds het Vegte zal ook nog op de 100 en de voorbeeld voor de jongeren van zijn 200 meter vlinderslag uitkomen, vereniging. Daar waar veel zwem- mers het, door zware trainingsar- xvUgSlclg beid, voor gezien houden, doet hij er Op de rugslagnummers komen ook nog een schepje bovenop. Progres- heel wat Leidse deelnemers aan de sie zit er dan ook nog steeds in, maar start. Robin Sprinkhuizen (Zijl) BUITENL. VOETBAL AFRIKAANSE BEKER Groep B: Zambia - Kenya 1-0 (1-0). 40. Makwaza 1-0. Toeschouwers: 6000. Zambia naar halve fina- LEIDSE BOND EERSTE KLASSE: De Pelikaan 1 - De Waag 1 2- 6. TOP 2 - De Kroon 1 4-4, Spijkerbak 1 - UVS 1 6- 2, Spijkerbak 2 - Carambole 2 4-4 TWEEDE KLASSE: De Sociëteit 1 Den Deyl 1 10-0, Landzicht 2 - De Waag 2 2-6, Morskwartier 1 -DGL 1 0-9, Stompwijk 1 Alpha Bar 1 6-3, TOG 1 -TOP 3 1-7 DERDE KLASSE: Vriendschap 2 - De Pelikaan 2 7-1De Waag 4 - Morskwartier 2 2-6, Carambole 3 - TOP 4 4-4, DOS 1 Carambole 2 0-9, De Socië teit 2 - De Heul 2 6-2, De Waag 3 - Landzicht 3 7-1 plan de plannen VIERDE KLASSE: Carambole 4 - DOS 2 6-2, TOP foto Henk Bouwman» 5 Wachtje1 7-1Vriendschap 3 - Landzicht 4 4- 5, DOS 3 - TOG 2 4-4 VUFDE KLASSE: TOG 4 - DOS 4 6-2, Wapen van DOS 5 3-5, TOP 6 - De Sociëteit 3 ring. Ook Bianca Hocks (LZ) is rug- Kier (Zijl) moet het op de 100 meter slagspecialiste, alhoewel de vlinder- vlinderslag en de 100 meter school- Voorschoten 1 slag door haar goed wordt beheerst, slag opnemen tegen bijvoorbeeld Ecènc'l^r*eoe"-^uin r. Vincent Bekhuis en Bram Pronk de zusjes Muis. Een kansloze affaire f no'1 w™P beiden van De Zijl komen ook op de uiteraard. rugslag uit en zijn finale-kandidaat. Marco van Brummelen (Zijl) Clubgenoot Marcel de Natris is al ja- moest na een zware knie-operatie ZEVENDE KLASSE: Katwi|k 2 - De Waag 7 0-9, renlang een belofte. De 20-jarige lang revalideren waardoor hij zich DOS 6 - Alpha Bar 2 6-2, De Kroon 3 Carambole Haarlemmer is met name goed op niet heeft kunnen plaatsen. Hij de vlinderslag maar gaat ook op de bleek echter voor de estafette-r wisselslag goed door het water moet op beide slagen hoog kunnen zal er alles aan doen eindigen. Richard Duyvenbode (LZ) Srevêrding ssphaf nr* rlo vlirirlpr. _P de concurrentie is groot voor deze Christian de Groot (LZ) behoren op wordt hoog ingeschat op de vlinder- schoolslagspecialist. Daarom zal de 100 en 200 meter afstand tot de slagnummers en zou best e ww. ACHTSTE KLASSE: Alpha Bar 3 - Stompwijk 3 4- onmisbaar. De Veenendaler JyVnengchap 4 - TOP 8 2-6; i in de esta- Eerste klasse: Landzicht 1 102-41, Vnendschap trainer Sie- i 99-50. De Waag 1 91-56. TOP 1 90-62, Caram bole 1 80-68, TOP 2 78-70, Spijkerbak 2 67-83, De fette-ploeg de verding in vervulling te doen gaan. wil met zij pupillen de Pelikaan 1 63-87, De Kroon 1 55-93, UVS 1 50- hem erg moeilijk worden favorieten. Sprinkhuizen heeft vol- om zowel op de 100 als de 200 meter gens trainer Sieverding dit afstand eremetaal te veroveren. veel geleerd Op de 100 meter krijgt hij te ma- bij De Zijl en ken met de sterk opkomende 16-ja- minder geisoleerd dan rige Michael van Rijn en de voor De den, al moet hij geestelijk nog groei- Zijl uitkomende Onno Joustra. en. Jeugdcoach Elzerman van Laatstgenoemde liet eerder dit sei- KNZB zal zijn prestaties zeker in zoen enkele scherpe tijden noteren gaten houden in verband met de se en is tijdens kampioenschappen lectie voor de Europeesejeugdkam- mentaal erg sterk. Joustra wil op de- pioenschappen. Sprinkhuizen zal ze NWK, net als Van Weerde, een Gp vijf afstanden starten, stap zetten in de richting van de Ne- De Groot zal zeven keer op het derlandse ploeg voor de wereld- startblok klimmen. Hij is niet alleen n 1992 in 0p de rugslag medaille-kandidaat, Perth. ook op de vlinderslag moet er voor De schoolslag is ook de favoriete hem eremetaal te veroveren zijn slag van Hanneke Koopmans en Su- volgens trainer Van Zijp. Paulien zette de Kier van De Zijl en voor Stastra (LZ) komt op beide rug- Nancy Kijk in de Vegte, Andrea slagafstanden uit. Omdat er enkele Hoenselaar, Olga Bouwmeester en jaargenoten (1972) om uiteenlopen- Fleur Bakker van LZ. Zij komen al- de redenen niet zullen starten, stij len op zowel de 100 als de 200 meter gen haar kansen op een hoge note- een verrassing kunnen zorgen. Hij komt op acht disciplines uit. Club- de nieuwkomers genote Saskia de Keyzer debuteerd, door hun komst iets net als Van Duyvenbode en Bakker het verle- op de NWK. Zij heeft geen uitge- iei- sproken favoriete slag, maar is vol de gens LZ-coach Robert van Zijp wel de iemand waar de tegenstansters op moeten letten, zeker gezien haar zes startplaatsen. Voor Dennis en Mark Schouten zal ook zes keer het startschot klin ken. Dennis heeft mogelijkheden op een goede notering op de school slag, maar voor beiden geldt dat er weinig echte kansen op eremetaal zijn, alhoewel Mark misschien nog op de vlinderslag kan verrassen. Karin Stastra (LZ) zal starten op de 100 en 200 meter vrije slag. Clubge note Bianca Singeling heeft geringe kansen op haar enige afstand, de 100 meter vlinderslag. Ivonne de "Grand Slem" die er voor het Am sterdamse De Dolfijn op de estafet- s aaneekondied door 82, Morskwar1ier 1 82-87, Katwijk 1 79-69, De So fa aangexonaiga, aoor- Clëteil79.0O De Heu| 1 77.7Q Land2icht 2 75. NORA BAKKER 89, DGL 1 73-95, TOP 3 71-92, Den Deyl 1 67- BUNNIK Ons Eiland heeft zich niet weten te handhaven in de lande lijke competitie. De zeven punten, die de Leidse derdeklasser verza melde, zijn onvoldoende om zich bij de beste nummers zeven te voe gen, zo bleek op het bureau van het korfbalverbond. Daar was men op het laatste moment ook nog op een ommissie in de gepubliceerde degradatieregeling gestuit. In plaats van voor zes, zullen daardoor slechts vier nummers zeven de degradatie ontspringen. „Een pijnlijk foutje", aldus competitieleider Dick van Remmerden, die gis teren middels een circulaire de betrokken verenigingen hiervan offi cieel op de hoogte heeft gebracht. Tegen deze gang van zaken is door enige clubs overigens reeds pro test aangetekend bij de hoofdcommissie wedstrijdzaken van het KNKV. Ook KNS loopt door deze ontwikkeling een kwade kans te moeten afdalen naar de afdelingscompetitie. 101. TOG 1 60-96: Derde klasse: Carambole 2 129-49, Morskwartier 2 121-48, Carambole 3110- 73. De Sociëteit 2 87- 82. De Waag 3 86-78, De Heul 2 79-86, De Waag 4 76-86. Vriendschap 2 76-91, Landzicht 3 66-92, TOP 4 64-103. De Peli kaan 2 63-97, DOS 1 52-114: Vierde klasse: TOP 5 101-51, De Waag 6 101-55, Pinguïn 1 93-58, DOS 3 91-67, Carambole 4 90-57, DOS 2 84-70, TOG 2 67-80,1 Wachtje 1 63-83. De Waag 5 54- 96. Landzicht 4 46-102, Vriendschap 3 44-115, Vijfde klasse: TOP 6 93-41, TOG 4 79-59. De Heul 3 77-56, Spijkerbak 3 74-59. DOS 4 73-57, Pinguïn 2 73-58, DOS 5 56-75, De Sociëteit 3 50- 72, Wapen van Voorschoten 1 32-103, Zesde Klasse: Wapen van Voorschoten 2 82-44, TOP 7 72-55, Spijkerbak 4 70-53, Morskwartier 3 67-64, Stompwijk 2 64-58, De Pelikaan 3 59-62, De Heul 4 56-67, De Kroon 2 44-79, TOG 6 43-80, Zeven de klasse: De Waag 7 82-43, Katwijk 2 75-48, Alpha Bar 2 74-53, Carambole 5 71 -53, De Waag 8 66-61Spijkerbak 5 64-51De Kroon 3 50-72, DOS 6 46-81, De Sociëteit 5 32-98: Achtste Klasse: TOG 7 76-31, TOP 8 72-42, Landzicht 5 52-38, Stompwijk 3 51-57, De Sociëteit 6 48-57, De Peli kaan 4 46-59, Vriendschap 4 38-59, Alpha Bar 3 33-73. Gordejeva/Grinkov (Sov). 2 Miesjkoetijenok/Dmit- rijev (Sov). 3. Selezneva/Makarov (Sov). 4. Bras- seur/Eisler (Can). 5 Yamaguchi/Galindo (VSt), 6 Wotzel/Rauschenbach (DDR). - USDANSEN Stand na de verplichte dansen 1. Klimova/Pono- marenko (Sov) 0,4 pnt, 2. Oesova/Sjoelin (Sov) 0,8 pnt, 3 Isabelle en Paul Duchesnay (Fra) 1.3 SUPERLIGA Nederland - Frankrijk 1-6. Haldan - Marmurek 21-18 21-17, Heister - Gatien 11-21 21-18 17-21, Kloppenburg - Wang 14-21 15-21, Haldan/Heister - Marmurek/Gatien 16-21 23-21 17-21, Kloppen burg/Bakker - Wang/Gatien 21-14 18-21 15-21. Haldan - Gatien 11-21 10-21, Heister - Marmurek 18-21 17-21 ALPHEN AAN DEN RIJN - Hans Wertheijm wordt met ingang van het nieuwe seizoen zwemtrainer bij De Dolfijn. De 49-jarige Alphenaar, momenteel hoofdtrainer bij AZC- /Tarvo, gaat in Amsterdam de jeugd onder zijn hoede nemen. Hij volgt bij De Dolfijn Hans Elzerman, die tot bondscoach bij de jeugd is be noemd, op. Wertheijm gaat samen werken met hoofdtrainer Kees Ver- Kort trainer van Teylingen LEIDEN - Bert Kort wordt de nieu we trainer van Teylingen. De voor malige speler van UVS en huidige trainer van ASC wordt daarmee de opvolger van Rob Rutten die aan het einde van het seizoen de Sassen heimse afdelingsclub zal verlaten. Kort tekende een contract voor één

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19