Plannen voor steun boeren in de maak Werkgevers blijven bouw-cao frustreren Arbeidsinspectie zit te krap' Landbouwschap werkt aan voorstellen GYMLERAAR ZOEKT SOEPELE LENING f^JJC GOED VOOR \IaB uw lening Beurs in Joegoslavië open WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 PAGINA 7 DEN HAAG (ANP) Het Landbouwschap werkt achter de schermen aan voorstellen voor minister Braks van landbouw om bestaande of op stapel staande regelingen te verrui men en toegankelijker te maken voor meer akkerbouwers. Zo kunnen meer boeren profi teren van overheidssteun. ROTTERDAM (GPD) - De slank- heidsmanie, het gezonder willen eten en de vraag naar milieuvrien delijke produkten hebben het voe dingsmiddelen- en toiletartikelen concern Unilever vorig jaar geen windeieren gelegd. Mede door der gelijke nieuwe, door de consument gewenste produkten te ontwikke len heeft Unilever zijn marktpositie kunnen versterken. In Europa is er een groeiende vraag naar hoogwaardige en gezon de voedingsmiddelen. De totale vet- consumptie blijft dalen. Volgens Unilever zijn er toenemende moge lijkheden voor kwaliteitsprodukten met een laag vetgehalte of een hoog gehalte aan meervoudig digde vetzuren. Unilever plukt vruchten van gezondlieidsrage Kok rekent op hogere inkomsten uit belastingen DEN HAAG (GPD) Minister Kok Delight, Du darfst en Effi het goed. Al deze produkten hebben met el kaar gemeen dat zij een laag calorie- gehalte hebben of een hoog gehalte aan meervoudig onverzadigde vet zuren. Dit assortiment is nu ook al uitgebreid met ijs, kant-en-klaar- maaltijden, kaas, smeerkaas, mayo naise en slasauzen. De belangen van Unilever in de kaasmarkt van Europa zijn behoor- In Nederland zijn Becel (margari- hjk uitgebreid door de Het schap wil de bewindsman een samenhangend en afgerond pakket voorstellen aanbieden. Daarmee probeert het te voorkomen dat on derdelen van het pakket tussentijds worden terugverwezen door actie voerende akkerbouwers of de be windsman. De aanpak van het schap is het gevolg van het gesprek dat de drie Centrale Landbouworganisaties en een delegatie van de actievoerders zaterdag met minister-president overleg met het ministerie plaats. Wel zouden ambtenaren worden ge polst over 'technische uitwerkin gen'. De demonstrerende akkerbou wers kregen gisteren steun van de commissarissen der koningin in Flevoland (Lammers) en Zuid-Hol land (Patijn). Landbouwspecialis- ten in Flevoland en vier akkerbou wers uit deze provincie zijn van daag begonnen met het uitwerken aantal praktische maatrege- Lubbers en minister Braks hebben len ter ondersteuning van de akker- gehad. In dat gesprek hebben de laatsten bevestigd dat het kabinet concrete wensen van het landbouw bedrijfsleven over aanpassing van de bedrijfsbeéindigingsregeling 'in positieve overweging zullen ne men'. Voorwaarde is dat deze wen sen niet strijdig zijn met Europese regels. Dergelijke aanpassingen zou het Landbouwschap ook voor enkele andere regelingen op het oog heb ben. Officieel vindt hierover geen Banken open van 7.00 tot 21.00 uur AMSTERDAM (GPD) - Banken zouden van 's ochtends zeven tot 's avonds negen open moeten zijn. Bo vendien zouden klanten ook op za terdag tot een uur 's middags gehol pen moeten worden. Deze voorstel len willen de bankwergevers rege len in de nieuwe cao. De bonden hebben hier grote moeite mee. De onderhandelingen over de nieuwe cao voor de 100.000 werkne mers in het bankwezen hebben de werkgeversorganisatie en de vak bonden gisteren in de tweede ronde geen streep dichter bij elkaar ge bracht. Volgende week dinsdag wordt het overleg voortgezet. De bonden zijn de onderhande lingen ingegaan met looneisen van 3 (FNV) en 4 procent (CNV en hoger personeel) en met voorstellen op het terrein van scholing en werkge legenheid. Daartoe zou de arbeids tijdverkorting verder moeten wor den ontwikkeld en de vut-leeftijd worden verlaagd. De werkgevers willen juist naar een verhoging van de vut-leeftijd en op termijn naar afschaffing van het hele systeem van vervroegd ophou den met werken. Ze willen boven dien de arbeidstijdverkorting be perken, voor zover die is vertaald in roostervrije dagen. Economie ko Staking Griekenland Vandaag gaat in Griekenland een reeks stakingen in het openbaar vervoer van start. Vooral treinpas- sagiers en inwoners van Athene zul len last van de acties ondervinden. Het personeel van de Atheense trol leybussen gaan drie dagen staken. Hun collega's van de busbedrijven en de spoorwegen zijn ook van plan te staken. Beurs Tokyo De effectenbeurs van Tokyo heeft zich vannacht verder hersteld van de forse koersverliezen op maan dag. De Nikkei-index van 225 aan delen steeg met 694,04 punten tot 34.591.99 na een winst van 576 van gisteren. Daarmee is ruim tachtig procent van het forse verlies op maandag goedgemaakt. Grensblokkade De Belgische douaniers hebben aangekondigd dat ze morgen stipt heidsacties zullen houden bij de Ne derlands-Belgische grensovergan gen te Meer en bij Putte-Kapellen. Dat kan voor veel verkeershinder zorgen. De douaniers zijn boos op minister van financiën Philippe Maystadt, die alleen het hoge perso neel van zijn departement een flin ke wedde verhoging wil geven. Garantie Hydro Agri De Industriebond FNV en de direc tie van kunstmestfabriek Hydro Agri in Vlaardingen, voorheen Windmill, hebben gisteren een prin cipe-akkoord bereikt over een reor ganisatie. Hierbij vallen in principe geen ontslagen. Uniek is volgens FNV-bestuurder P. van Emmenes dat de bond betrokken wordt bij meer opleidingskansen voor lager geschoold personeel. Er vervallen nog wel steeds 150 arbeidsplaatsen. Asbestvrij werken De Industriebonden van FNV en CNV hebben gisteren met de direc tie van Textar (negentig werkne mers) in Klazienaveen een principe akkoord bereikt voor een nieuwe cao. In het bedrijf, dat remvoerin- gen en frictiemateriaal (onder meer koppelingsplaten) produceert, zal na 31 december 1991 niet meer met asbest worden gewerkt, aldus een woorvoerder van de Industriebond FNV. Reserve groter Het Algemeen Werkloosheids- fonds, waaruit uitkeringen' worden betaald, verwacht eind dit jaar een reserve te hebben van 3,9 miljard gulden. Dat is 500 miljoen meer dan in november vorig jaar werd ver wacht. Juist, hij snel naar de Gemeentelijke Kredietbank Leiden. Daar maken ze persoonlijke leningen tot f. 30.000,-vlot in orde. Zonder moeilijk gedoe en geheel op de persoonlijke situatie afgestemd. Tegen een lage rente en soepele aflossings- voorwaarden. Dus plezierig geregeld allemaal. Datzelfde geldt trouwens voor een doorlopend krediet van de GKB om steeds over wat extra geld te kunnen beschikken. Ook interessant voor u? Welkom voor nadere informatie. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Bellen kan natuurlijk ook. Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 bouw de laatste vijfjaar uiterst ne gatief is geweest. De bewindsman bestrijdt de stelling van Blauw dat van het geld van de bedrijfsbeëindi ging in sommige gevallen niets overblijft als de belastingen langs zijn geweest. i/etten en oliën) en Linera (calo rie-arme voedingsmiddelen) de be kendste slankheid- en gezonds- heidsprodukten van Unilever die vorig jaar een uitstekende verkoop- groei hebben doorgemaakt. Elders in Europa deden ook 'spreads' als dit jaar van de Franse Bour- sin-groep. Op kaasgebied behaalt het concern nu al een omzet van ruim 800 miljoen gulden. Ook hierin is er een trend naar produkten met veel linolzuur ën weinig calorieën. De grootste uitbreiding in de we reldwijde activiteiten bereikte het concern in de sector van de toiletar tikelen. De miljardenovernames van de befaamde Amerikaanse cos metica- en parfumconcerns Eliza beth Arden/Fabergé en Calvin Klein hebben Unilever een van de grootste producenten van toiletarti kelen ter wereld gemaakt. Deze top- merken op de Amerikaanse markt (financiën) houdt rekening met ho- zullen door Unilever ook elders in gere belastinginkomsten in de ko- de wereld worden geïntroduceerd, mende jaren. Dit blijkt uit de 'Fe- Zoals gemeld steeg de wijst van bruari-nota' die hij gisteren naar de Unilever 8 percent tot 3,25 miljard Kamer heeft gezonden. De nota gulden. De omzet nam toe tot ruim geeft een definitief beeld over de 66 miljard gulden. Nederland is uitvoëring van de begroting 1989. voor Unilever wat betreft omzet en Kok baseert zijn verwachting op bedrijfswinst maar een klein ge- de vorig jaar opgetreden tegenval- bied: 5 percent komt uit ons land. Iers bij de inkomsten- en vennoot- De netto-winst in ons land liep vorig schapsbelasting (samen 2,7 miljard jaar terug van 200 miljoen tot 163 gulden). Volgens de bewindsman miljoen gulden door vooral hogere blijken voorlopige belastingaansla- rentelasten. Bij Unilever Nederland gen in jaren met een forse groei van werken nu 9800 mensen. Het aantal inkomens en winsten, zoals in 1988 arbeidsplaatsen nam in 1989 per sal- en 1989, vaak te laag. Pas als de defi- do met 360 af: 750 banen werden bij nitieve aanslagen zijn opgelegd. 490 bouw. De uitgewerkte ideeën wil len de commissarissen via minister Dales van binnenlandse zaken bij het kabinet op tafel leggen. Lammers zegde de boeren toe er bij het kabinet op aan te dringen om meer voor de akkerbouwers te doen. Volgens Lammers heeft de Nederlandse overheid binnen het Europese landbouwbeleid genoeg ruimte voor een aantal praktische maatregelen. Het gesprek tussen de boeren en de provincie kwam tot stand toen protesterende boeren met ongeveer driehonderd trekkers uit de gehele provincie naar het provinciehuis waren getrokken. Volgens een voorzichtige schatting van de poli tie namen in totaal zo'n zeshonderd akkerbouwers aan de actie deel. Minister Braks van landbouw, na tuurbeheer en visserij heeft het WD-Kamerlid Blauw beticht van een onjuiste voorstelling van zaken die een rol spelen in het conflict met de akkerbouwers. Het gaat om uit latingen die Blauw heeft gedaan tij dens het NOS-televisieprogramma Capitool afgelopen zondag. Blauw zei dat het inkomen van de akker- Bod Citco op MijnMij beklijft ROTTERDAM (ANP) - Citco Cor poration doet haar bod op de Mijn- maatschappij Curasao gestand. Er zijn voldoende aandeelhouders die hun certicaten van aandelen in de MijnMij willen verkopen, zo heeft Citco gisteren laten weten. Er ontbreekt weliswaar nog een klein aantal certificaten om aan de in het biedingsbericht gestelde voorwaarden te voldoen, maar dit is dermate fractioneel klein dat het lid van de raad van bestuur van de Citco groep De Rooij meende de ge- stand-uitspraak te kunnen doen. Gisteren liep de termijn af waar binnen certificaathouders konden laten weten op het bod in te gaan. Dat bedroeg 750 gulden per certifi caat en 453 gulden per winstbewijs. Certificaathouders deden op een buitengewone vergadering op 19 fe bruari hun beklag over het huns in ziens karige bod van Citco. De certi ficaathouders menen dat Citco via haar bod voor een koopje aan een enorm gebied op Curacao komt rond de baai van Santa Barbara. ADVERTENTIE Instellingen leveren België hoop geld op BRUSSEL (ANP) - Belgie en Luxemburg verdienen aan de internationale instellingen die in die landen gevestigd zijn jaar lijks ruim 4,3 miljard gulden. Dat bedrag is meer dan de helft van het overschot op de lopende rekening van de betalingsba lans. Dit is becijferd door de Na tionale Bank van België (NBB). Vooral het feit dat de Europe se instellingen (de EG-commis- sie, de EG-ministerraad, het Eu ropese Hof van Justitie, de Eu ropese Rekenkamer, het secre tariaat van het Europees Parle ment) in Brussel of in Luxem burg gevestigd zijn, brengt flink wat geld in het laatje. Het perso neelsbestand van die instellin gen omvat alles bij elkaar onge veer 24.500 mensen die een fors deel van hun niet geringe sala rissen in België of Luxemburg besteden. gisteren voor het eerst gehóuden in een kantoor van een handelsgebouw. Op r noteringen tot stand gekomen. (foto epa) BELGRADO (Rtr/UPI) In Joegoslavië heeft gisteren voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog een effectenbeurs gefunctioneerd. Er kwamen slechts vier handelaren opdagen en de omzet bleef beperkt tot 250..000 dinar (40.000 gulden). De beurs is gevestigd in een klein vertrek op de negende verdieping van een kantoorgebouw in Belgrado. De handelaren schreeuwen el kaar daar toe over een tafel en de koersen worden met krijt op een bord genoteerd. Aan de op westerse beurzen gebruikelijke elektronische beeldschermen is Belgrado nog niet toe. Op het ogenblik hebben nog maar vier banken vergunning om te handelen. De beurs werd in december opgericht in het kader van de econo sche hervormingen in het land. Voorlopig kan op de 'Yugoslav Capital Market' alleen worden gehandeld in obligaties die zijn uitgegeven door Servië, de grootste deelrepubliek van Joegoslavië. De beurs zei te ho pen dat zeer spoedig ook kan worden gehandeld in aandelen van Joe goslavische bedrijven, maar hij wilde daarvoor geen datum noemen. De Sovjetunie kan binnen vijfjaar haar eigen effectenbeurs hebben en aan het eind van deze eeuw over een inwisselbare munteenheid be schikken. Dat zei gisteren Abel Aganbegyan, adviseur van president Gorbatsjov en de man achter de Perestroika, tijdens een speech in de Texaanse stad Houston. Volgens Aganbegyan staat de Sovjetunie klaar om met het Internationale Monetaire Fonds en de Wereldbank te gaan samenwerken teneinde een effectenbeurs tot stand te brengen. blijkt de toename in belastingont vangsten bij de rijksoverheid. Dat is pas enkele jaren later zichtbaar, al dus de bewindsman. Kok noemt de te lage voorlopige aanslagen als ëen van de oorzaken voor de tegenvaller bij de belastin gen, zoals die zich in 1989 heeft voorgedaan. In totaal ging het daar bij om bijna 2.9 miljard gulden. An dere factoren waren een vertraging in de fiscale wetgeving, een hoge prioriteit bij het afhandelen van be zwaarschriften tegen belastingaan slagen uit voorgaande jaren en een snelle afhandeling van zogenoemde voorrangsposten. Naar andere oor zaken wordt nog gezocht. Dat geldt ook voor een tegenvaller van 500 miljoen gulden bij de dividendbe lasting. Vast staat dat het kabinet nog dit voorjaar maatregelen zal treffen ten aanzien van een nieuwe tegenvaller bij de uitgaven voor de wet investe ringsrekening (wir). Uitgaande van de verwachting in de Miljoenennota 1989 bedroeg die in totaal 2,2 mil jard gulden. Naar de oorzaken van de tegen valler wordt op dit moment met be hulp van externe deskundigen ge zocht. De gegevens moeten op vrij korte termijn beschikbaar zijn. Dan ook zullen de gegevens op tafel moeten liggen van een onderzoek nog te verwachten wir-claims van bedrijven in de toekomst. Uit de Februarinota blijkt verder dat Sociale Zaken het afgelopen jaar bijna 400 miljoen gulden min der heeft uitgegeven dan voorzien. Over de hele linie bleken uitgaven voor sociale uitkeringen te hoog ge raamd. Het betrof vooral de bij standswet, de rww (bijstand voor jongeren), de ioaw (inkomenvoor ziening oudere en arbeidsonge schikte werkloze werknemers), de wwv (wet werkloosheidsvoorzie ning), wsw (wet sociale werkvoor ziening) en de Toeslagenwet (toe slag op de werkloosheidsuitkering). Amerika in de knel DEN HAAG (GPD) - Indien de Verenigde Staten niet snel maatre gelen nemen, zal het land de econo mische koppositie in de wereld moeten prijsgeven. Een drastische verandering in het overheidsbeleid en de ondernemerspraktijk is daar bij een absolute vereiste. Dit schrijft C. van Paridon, medewerker van het Centraal planbureau (CPB), in een onderzoeksrapport. DEN.HAAG (ANP) - De arbeidsin spectie heeft 200 inspecteurs extra nodig om haar taken goed uit te kunnen oefenen. Dat kost 20 mil joen gulden. Dat zegt directeur-ge neraal van de Arbeid ir. A. J. de Roos van het ministerie van sociale zaken in een vraaggesprek met het VNO-blad 'Onderneming' dat van daag is verschenen. De inspectie is nu in staat tot één controlebezoek in de zeven jaar per bedrijf. De arbeidsinspectie (die 100 jaar bestaat) heeft een reorganisatie vrij wel achter de rug, waarbij is geko zen voor aanpak per bedijfstak en LIZIO Directeur Vandevre van de Franse miner aalwater fabriek Ka- gecomputeriseerde gegevensver- tell Roe heeft grote hoeveelheden bronwater uit de handel moeten laten ne- werking. "Nu we beter inzicht krij- men, nadat verontreiniging met vlekkenwater was aangetroffen. Na Per- 2e.n >n de situatie in bedrijfstakken, rier en Hépar is Katell Roe de derde Franse bronwaterproducent die in op- blijkt dat de middelen eigenlijk on spraak is gekomen. (foto ap) voldoende zijn", aldus De Roos. "Dat is een politieke keuze, maar ik vind dat de overheid een vinger aan de pols moet houden in alle arbeidsorganisaties (600.000). procent van de gevallen er afspra ken over verbeteringen moesten worden gemaakt. De Roos schat dat jaarlijks 5000 aanwijzingen zullen Niet elk jaar, maar eens in de twee worden uitgevaardigd, die tot 500 of drie jaar. Met de huidige capaci- processen-verbaal leiden, teit is dat niet mogelijk", aldus De Roos. De Roos kondigt aan dat bezoe- De Roos maakte gisteravond be de arbeidsinspectie, die Lend in het tv-programma NOS- ken volgend jaar de naleving beidsomstandighedenwet gaat troleren, minder vrijblijvend zullen stilgelegd, omdat zijn. Als de werkgever niet direct actie komt om e recht te zetten, zal 0 volgen en als ook daaraan geen ge- dernemingen Laat dat op last van Arbeidsinspec tie jaarlijks dertig bedrijven worden ïgd, omdat er voor de werk- s levensgevaarlijke omstan- ertreding digheden heersen. De inspectie ijzing richt zich morpenteel vooral op on- bedrijfstakken o voor de werk- UTRECHT Zomaar een berichtje betalen, r toevallig aantroffen oude krant, op maandag 27 juli 1953 komende jaren wordt gemeld onder het kopje 'Gis pen gaat 36 uur werken', dat vanwe ge 'de aanhoudende slapte bij Gis- pen's Metaalwarenfabriek NV te Culemborg de directie heeft beslo ten de arbeiders voorlopig nog maar 36 uur per week te laten werken'. korter werken z door Harry van Dam Nu wordt er juist weer gestaakt om een werkweek van 36 uur af te dwingen, vanaohtend breidde het aantal stakers zich uit tot boven de 15.000. Weliswaar niet in de metaal, maar in de bouw, een bedrijfstak waar allesbehalve slapte heerst. In tegendeel, na een rampzalige eerste helft van dit decennium is er al en kele jaren sprake van hoogtijdagen in de bouw. De bouwbonden willen de werk week terugbrengen van 37 naar 36 uur; En op den duur moet de week nog korter worden, vinden de bon den. Want op die manier kunnen werkloze bouwvakkers aan een baan worden geholpen; bovendien wordt het vak van bouwvakker er een beetje minder zwaar door. De werkgevers (verenigd in het Algemeen Verbond Bouwbedrijf) zijn fel tegen verdere arbeidstijd verkorting. Ze willen best wat meer niets. De groeiend tekort •akmensen en bij een verder- arbeidstijdverkorting komt de dienstverlening aan de klanten in gevaar, zeggen ze. Deze twee benaderingen van het onderwerp maken dit conflict on overzichtelijk. Want de argumenten die beide kampen hanteren, zijn aanvechtbaar, of op zijn minst on duidelijk. En tot nu toe lijkt het er op dat zowel de bonden als de werk gevers bewust weinig moeite doen de rookgordijnen op te trekken. Nadat een eerdere poging vor.g jaar om bij de cao-onderhandelin gen een 36-urige werkweek uit het bleem vuur te slepen uitdraaide op een for se teleurstelling voor de leden (op het moment dat ze tot actiebereid heid waren opgezweept, stemden ernstig de bonden in met een bloedeloos Vervuild En geef ze eens ongelijk. De vakcentrale FNV. Vorig jaar lan ceerde voorzitter Stekelenburg zijn atv-offensief, dat tot nu toe weinig het recente verleden in ande- weerklank heeft gevonden. Moge bedrijfstakken zijn afgesloten, lijk dat de bouwbond binnen de de lo- centrale als speerpunt is gekozen, ;s pro- als raiddel om de kwestie van de atv een principieel overeind te houden. verhogingen nen van vier, vijf, soms zelfs cent. Een loonsverhoging behoorlijke omvang kan minder prettige arbeidsomstandigheden aardig compenseren, redeneert me nig bouwvakker. En wat heb je helemaal per jaar ook nog eens onduidelijk is hoe over het jaar worden gespreid. matie weer bij elkaar had en de voorwaarden voor dat gesprek hel der waren, presteerde de werkge versdelegatie het om op het hoofd punt van de atv zonder mandaat te Kortzichtig De bezwaren van de werkgevers paar atv~dagën ziJn niet overtuigend en zelfs wat- oorlopig Kortzichtig. Ze willen liever Bovendien, hoe urgent is het pro- •erkloosheid in de bouw nu helemaal? Het door de bonden gehanteerde aantal van 50.000 werkloze bouwvakkers blijkt •uild' te zijn. Berekenin gen van een Leids onderzoeksinsti- compromis), proberen de bonden tuut hebben aangetoond dat hoog- het dit keer weer. uit van een paar duizend werkloze Dat is op zichzelf al opmerkelijk, mannen (en wat vrouwen) in alle re- want de situatie is niet wezenlijk aelijkheid kan worden gezegd dat veranderd. Ook vorig jaar verzetten ze als beroep 'bouwvakker' kunnen de werkgevers zich hevig tegen het opgeven, atv-offensief en kochten ze de 36 uurs-eis af met salarisverhoging. j)at ^e bonden toch alles op alles Uit de ledenvergaderingen die de zetten de 36 uur te bereiken (des bonden eerder deze maand hielden noods dan maar na medio 1991, heb- en ook uit geluiden op de steigers ben ze al in het door bemiddelaar blijkt dit jaar dat veel bouwvakkers Han Lammers geformuleerde com- eigenlijk meer voelen voor opnieuw pr0mis als concessie gedaan), kan te een loonsverhoging dan voor een maken hebben met de positie uiiLucium veni uc dLv ividdi nci is verschÜnen. Het AVBB zou geen de vraag of dat op langere termijn ge^ac* leclen Maar het kan nog erger: de leden zijn inmiddels geraadpleegd, maar onderhandelaar De Fouw weigert categorisch te melden wat het resul taat van die raadpleging, is (en ont kent geruchten dat zijn achterban sterk verdeeld is en dat een opsplit- relatie met sing zoals in..het wegvervoer op de verhouding beperkte loon- loer ligt). Hij wil uitsluitend wel in hun eigen belang is. Want goed zijn de vooruitzichten voor hun bedrijfstak niet. De verwach ting is dat de bouw najaren van gro te bloei nu een wat magerder perio de tegemoet gaat. Dat betekent dat de werkgevers over enkele jaren blij zullen zijn met de mogelijkheid arbeidstijdverkorting r minder werken in de week. i Houtbond FNV in de som. De vergelijking met Gispen' Metaalwarenfabriek NV van des tijds ligt dan voor de hand. Overigens is de rol van de werk gevers in het conflict tot nu toe een kwalijke geweest. Nu al vanaf de cember houden ze de onderhande lingen op en nemen elke gelegen heid te baat de ontwikkelingen te vertragen. Op een moment dat Lammers begin deze maand de par tijen na zes weken van stille diplo- tafel verschijnen, als volkomen blanco over de atv kan worden ge sproken. Daarmee frustreert De Fouw op nieuw een normale voortgang van de besprekingen en geeft hij aan de figuur Lammers niet serieus te ne men. Diens belangrijkste taak is het nu De Fouw zo ver te krijgen dat die zijn kaarten op tafel legt. Dat zou het conflict een stuk overzichtelij ker maken.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7