mei hoi m i Mancini valt van zijn voetstuk STTV Ploeg Gisbers mijdt koersen na plotselinge dood Draaijer Negen spelers van DIOK in rugby-seleetie Sijbrands komt door nederlaag in tijdnood Indoor-specialist Hogstedt slaat favoriet uit ABN-toernooi Lendl in Tsjechoslowakije luid bejubeld WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 HOEVEN-EINDHOVEN (GPD) In het PDM-kamp is gisteren met diepe verslagenheid gerea geerd op het plotselinge overlijden van de 27-jarige Hoevense wielerprofessional Johannes Draaijer. Een uur na diens dood, om half zes gistermorgen, was ploegleider Jan Gisbers al op de hoogte. Hij reisde spoorslags af naar Hoeven om de vrouw van de coureur, de Amerikaanse Annelisa, bij te staan. In de loop van de dag kwam de vol tallige leiding van PDM op het kan toor in Valkenswaard bijeen om zich te beraden over de ontstane si tuatie en voor het opstellen van ver schillende communiqués waaron der ook een medische verklaring van enkele hartspecialisten, die ver bonden zijn aan het Eindhovense Sint Jozef-ziekenhuis. Besloten werd af te zien van zo wel de Grote Prijs Wielerrevue, die morgen in Nederland het profsei zoen opent, en ook niet deel te ne men aan de Omloop Het Volk, de vroegere klassieker, die voor zater dag in en om het Belgische Gent op de kalender staat. Gisbers: "We wil len volledige openheid van zaken AMSTERDAM (ANP) - De Neder landse rugbyploeg speelt zondag in Hilversum tegen Bulgarije, één van de vier tegenstanders in de FIRA B- poule. De andere drie zijn de Bonds republiek, Spanje en Tsjechoslowa- kije. Bulgarije is een voor Neder land totaal onbekende tegenstan der. De rugbyteams van beide lan den hebben elkaar nog niet ont moet. De Bulgaren promoveerden vorig jaar uit de C-poule. Zij hebben nog geen wedstrijd gespeeld. Oranje heeft reeds twee ontmoetingen ach ter de rug: winst tegen de Bondsre publiek (12-6), verlies tegen Spanje (15-29). De laatste ontmoeting vond plaats tijdens het kwalificatietoer nooi vorig jaar oktober in Madrid voor de wereldbeker. Nederland eindigde daarin als tweede achter Spanje en speelt in oktober in Italië met Italië, Roemenië en Spanje voor een plaats in de kwartfinales van het toernooi om de wereldbe ker. De coaches Snijders en Paul heb ben weinig wijzigingen aange bracht. Routinier Michel van der Loos, Van der Laan en Nolten (bei den geblesseerd) zijn afgevallen, maar daartegenover staat de rentree van Marcel Eman en waarschijnlijk Paul Hengeveld. Ook Leidenaar Gi deon van der Bom is na jaren van absentie terug in de selectie. De Nederlandse ploeg treedt als volgt aan: Van der Klei, Eman en Hadinogoro (Den Haag), Berend- sen, Van Loon, Kummer, Broers, Wisse en Michelsen (DIOK), Ver- hofstad en Mats Marcker (Castri- cum), Visser en Van Altena (Hilver sum), De Vries (AAC), Hengeveld (Amstelveen) of Dinkela (Dwinge- loo). De reserves zijn André Marc ker en Wierenga (Castricum), Bos, Van der Bom en Vermeulen (DIOK). Elliott scherpt iudoorrecord op geven, iedereen van de ploeg is be reikbaar en ook de medische gege vens zijn openbaar. Uit het medische rapport blijkt dat Johannes Draaijer eind januari, voor zijn vertrek naar de Ster van Bessëges, uitvoerig door de cardio- groeien tot logen van het Eindhovense zieken- winningen huis is onderzocht. Op zijn conditie viel niets af te dingen en ook werd bij het onderzoek geen enkele hart ritme-stoornis gevonden. Overi gens geven de specialisten in de ver klaring toe dat topsporters op de grens van het menselijke kunnen balanceren en dat de invloed van topsport op met name de werking van het hart nog nauwelijks onder zocht is. En dat was juist wat de car diologen van het Sint Jozef van plan waren met de PDM-coureurs. Er was geen enkel teken dat wees op een hartstilstand, de vermoede lijke doodsoorzaak bij Draaijer, die om ongeveer half vijf gistermorgen in hevige ademnood kwam en, on danks pogingen van zijn vrouw en de snel ter plaatse zijnde arts, niet meer bij kennis kwam. Het lichaam van Draaijer werd vervolgens voor onderzoek naar het Roosendaalse Sint Franciscus-ziekenhuis overge bracht. Verband De dood van Draaijer is ling en abrupt als die va terbosch, Conny Meijer vende amateurs als Reinier Valken- dig viel. In de winter had Draaijer zijn con tract met de ploeg van Gisbers met twee jaar verlengd. Gisbers: "We wilden graag met hem doorgaan, hij was een goede knecht, die binnen paar jaar ook zou kunnen uit- i sprinter die over pakken. Daaraan is hij de eerste paar jaar bij ons, door zijn dienende rol in de ploeg, niet toegekomen. Johannes kon met ie- deren goed opschieten, was een ge vierde jongen binnen de ploeg, erg intelligent ook, en zou zich dit jaar, volgens mij, ook bij de kern van PDM hebben gefietst". Draaijer had in zijn laatste sei zoen als amateur, in 1987, een top jaar. Hij won de Nederlandse titel door Woubruggenaar Arjan Jagt achter te verrassen en bracht het in Johannes Draaijer de altijd sterk bezette Vredeskoers tot twee etappe-overwinningen. In 1988, in zijn eerste jaar als professio nal, won hij de eerste etappe van de Ronde van Murcia. Vorig jaar viel vooral zijn goede Tour in dienst van de ploeg op. burg, Ruud Brouw Evers vóór hem. Om voorbeelden uit de wielrennerij AMERSFOORT (ANP) Ruim zes jaar had Ton Sijbrands niet meer verlo ren. Gisteren was het zover. Op een uiterst ongelukkig moment. Twee par- ven plotse- tijen voor het einde van de tweekamp om de wereldtitel dammen scoorde Bert Oos- titelverdediger Alexei Tsjizjov in de achttiende partij de gelijkmaker. Hij veelbelo- behaalde een klokzege op Ton Sijbrands, wiens vlag op de 48ste zet voortij- lken- dig viel. Kees Daarmee kwam de Sovjet-grootmeester op gelijke hoogte met de uitda- enkele ger (18-18). Hij heeft aan twee punten in de resterende twee partijen vol- ;rij van doende om zijn titel te prolongeren. Sijbrands staat in Amersfoort voor een de afgelopen jaren te noemen. Een schier onmogelijke taak. Hij moet minimaal drie punten bijschrijven om verband tussen al deze 'gevallen' is de wereldtitel te veroveren. moeilijk aan te geven. Kreten van ontzetting, van ongeloof ook, begeleiden het slot van het De gerenommeerde Steenbergse achttiende duel. Tsjizjov had met secondant Virni een versterking gevon- sportarts John IJzerman waagt zich den in de variant van de zesde matchpartij. Hij investeerde veel tijd in de "Ik kan je openingsfase en na twintig zetten oogde de positie van Tsjizjov aantrekke- boekhouders lijk. Acht zetten later werd dat duidelijk. Sijbrands was in moeilijkheden en verzonk in diep gepeins. Analyses duidden op een sterkere positie voor de cnet wit spelende wereldkampioen. Plotseling verschoot de Oekraïener van kleur. Hij vond wits 37de zet niet natuurlijk wel zo dat wij als de sterkste voortzetting. Terwijl Sijbrands nog slechts vier minuten res- medici nog onvoldoende weten tëerde voor de laatste elf zetten en zijn secondant Krajenbrink met rode topsport op oortjes van ongerustheid doelloos heen en weer liep, liet Tsjizjov de direct me als er vi- voor de hand liggende winst op de 41de zet onbenut. Frappant was dat ook in de demonstratiezaal die winstvariant niet werd opgemerkt. "Drie zetten voordien had ik het gezien, maar op het moment dat het gebeurde was ik zo perplex dat ik het weer vergat", gaf demonstra- teur Alexander Mogiljanski na afloop toe. De in de perskamer door Virni onmiddellijk aangegeven winst (43-39) was door de beide WK-spelers niet ontdekt. Ook na afloop marcheerden zij bij de analyse aanvankelijk vluch tig over die variant heen. Pas toen Tsjizjov voor het publiek stond, kwam aan het licht dat de grootmeesters die zet totaal overzien hadden. Voor Virni was de partij al min of meer remise, toen het onmogelijke tenminste niet ïn gemakkelijk dezelfde leeftijdscategorie op- die de laatste tijd hartstilstand zijn overleden. Maar over de gevolgen het lichaam en met rus-infecties om de hoek komen kij ken. Achteraf is in sommige gevallen dat het gebeurde ook een verdikking van de spier- wand van het hart geconstateerd en in combinatie met een virale hartin- fectie, die wij myo carditis noemen, kan dat problemen geven die juist topsporters fataal kunnen worden. Overigens is het geen fenomeen dat toch gebeurde. Sijbrands had voor de laatste zes zetten minder dan alleen in wielerkringen voorkomt. Denk aan de om het leven gekomen voetballer Nico Rijnders, denk aan de atleet Stijn Jaspers. nuut. Dat redde de grootmeester niet. Ongeloof in beide kampen. "Zijn vlag is gevallen", zei Virni. "Ik ben gelukkig. Het had eerder kunnen ge beuren, maar ik heb mijn zelfvertrouwen nooit verloren", vertelde een ver moeid uitziende maar stralende Tsjizjov na afloop. redactie Rob Onderwater Rob van der Zanden Papieren winst Vanuit een luie leunstoel zijn de rugbyers van DIOK afgelopen week twee punten rijker gewor den. Achter de bestuurstafel in Hilversum werd bepaald dat de Leidse ranglijstaanvoerder het duel met Hilversum met 30-0 had gewonnen. Dat is watje noemt de punten in de schoot geworpen krijgen. Bijster gelukkig is DIOK be paald niet met de beslissing van de rugbybond. De regerend kam pioen van Nederland had liever gevochten om de punten. Maar Hilversum vertikte het vorige week woensdag in Leiden te ver schijnen voor een inhaalduel. "Het niet op de been kunnen bren gen van een fëpresentatief team", werd als officiële lezing opgege- Bouwe Broers, wedstrijdsecre taris van DIOK, trekt zijn neus op voor het Hilve voeren op mijn onervarenheid. Ik doe dit werk maar tijdelijk. Ik was vergeten om ruggespraak te houden met de technische c dat Ik b op de hoogte ig spelers ter be schikking stonden De aap komt dus uit de mouw. Van den Dijssel probeert zijn ei gen blunder af te schuiven op de zogenaamde kinderachtigheid van DIOK. Bouwe Broers: "Wij zijn helemaal niet kinder achtig. We wilden die wedstrijd snel gespeeld hebben omdat we la ter in het seizoen geen speelruimte hebben. De heren moeten er wel re kening mee houden dat er negen man van DIOK in het Nederlands team spelen. En st raks moet er ook een stelletje naar Hong Kong voor een seven-a-side toernooi. Daar mee hebben wij te maken". "Ik heb gewoon gehandeld vol gens de regels. Op 11 februari werd het duel afgelast. Volgens de reglementen moet de wedstrijd dan binnen tien dagen opnieuw worden vastgesteld. Twee dagen later kwam ik met de wedstrijdse cretaris van Hilversum tot een ak koord. Vervolgens belden ze later in de week terug met de medede ling dat ze geen spelers genoeg hebben. Kun je nagaan, we heb ben hier wèl te maken met een ere- klasser. Ik heb ze nog tegemoet willen komen om de wedstrijd te verschuiven, maar ze wilden ge woon niet. Daarop heb ik de pun ten geclaimd bij de bond". De bond stelde DIOK in het ge lijk en werd twee punten rijker. Tot ergernis van de Hilversumm- mers. Die vinden de houding van de Morsclub knap kinderachtig. Als ze de punten zo graag wil len hebben, dan mogen ze ze van ons hebben. Ze worden toch wel kampioen. Maar wat ons betreft kleeft er dan wel een smet aan die titel", "DIOK wil kennelijk zo snel mo gelijk kampioen worden. Voor mij is het een raadsel waarom ze die wedstrijd zo snel willen spe len". Waarom is Hilversum dan in in eerste instantie akkoord gegaan met de nieuwe datum van de eer der afgelaste wedstrijd? Van den Dijssel: "Ehhh, dat is eigenlijk terug te Wartaal "Martien Kokkeltoren ploegleider" Met die mededeling bestookte Harrie Jansen, pr-man van de wielerploeg van Jan Raas. on langs sportminnend Nederland. Wielerkenners vermoedden ach ter de nieuwe ploegleider Martien Kokkelkoren uit Noordwijker- hout, wiens naam wel vaker wordt verbasterd. Alleen verkeer den diezelfde insiders in de ver onderstelling dat Jan Raas de 20- jarige amateur als wielrenner wil de inlijven. Kokkelkoren, die op 14 april de 'profgerechtigde' leef tijd bereikt, zou volgens de nieuwsbrief de profploeg gaan leiden. Een beetje vreemd voor zo'n jonge renner zonder prof-er varing. Snel een telefoontje naar Noordwijkerhout om de per 1 mei aangestelde ploegleider Kokkel koren om uitleg te vragen. Sinds wanneer loopt hij al met het plan rond om ploegleider te worden? Kokkelkoren: "Wablief?" Heeft hij soms zelf nog geen brief van de pr-manager van zijn werkgever gehad? "Dat wel", geeft de Noordwij- kerhouter toe, "maar ik geloof dat er met die brief iets mis is ge gaan. Ik teken vandaag namelijk een contract als prof wielrenner bij de ploeg van Jan Raas. De on derhandelingen daarover date ren al van vorig jaar. Op 1 mei gaat dat contract in. Een week la ter moet ik verschijnen in de Ron de van Romandië. Loodzwaar lijkt me dat, maar ook een enorme uitdaging". Maar toch nog altijd een tikje eenvoudiger dan het roer van Jan Raas overnemen. De Zeeuw liet in een eerder stadium al door schemeren dat hij gecharmeerd was van de renner, wiens naam in het profmilieu nog verre van inge burgerd is. Terwijl de onervaren Kokkelkoren zelf wekenlang angstvallig zijn kaken op elkaar hield, bang als hij was om zijn mond voorbij te praten. Pas nu durft hij openheid van zaken te geven. kokkelkoren, doorgaans bepaald niet op zijn mondje ge vallen: "Mijn zwijgen had niets te ma ken met mijn plaats in de ama teurselectie, die ik door mijn prof contract nu al had kunnen kwijt raken. Ik heb naar ploegleider Piet Kuys toe open kaart ge speeld. Op bepaalde voorwaar den mag ik tot 1 mei in de ama teurselectie blijven rijden. Op een oude fiets en zonder dat ik een uit kering krijg. Voor mij zijn de wedstrijden die de selectie rijdt een uitstekende voorbereiding op mijn profcarrière. Bovendien blijf ik zo ook een beetje in de pu bliciteit". Tot 1 mei hoeft Kokkelkoren in dat opzicht weinig te vrezen. Daarna is hij echter definitef overgeleverd aan de pennevruch- ten van Harrie Jansen, de man van de opzienbarende nieuws brief. Of blijft het bij een eenmali ge uitglijder van de ervaren pr- man, die al een kwart eeuw in het wielerwereldje meedraait? "Ik vind het lullig i Harrie" compag- zegt de huisgenoot non van Jansen, die zich aan de telefoon als Otto voorstelt. "Uitgerekend bij zijn eerste nieuwsbrief voor zijn nieuwe ploeg Buckler, die naar 700 adres sen is gestuurd, gaat de vertaalaf- deling in de fout. Die heeft 'team member' uit het Engels vertaald in ploegleider, terwijl het natuur lijk ploeglid had moeten zijn. Een vreselijke blunder, inderdaad. Toen ik het hoorde dacht ik dat mijn bloed wegliep. Maar Harry zat in Valencia, die heeft de tekst niet meer kunnen inzien. Door gaans wordt dat wel gecontro leerd. Er is ook een rectificatie verstuurd. We hebben al meer re acties gehad. Maar ja, jidlie bij de krant kennen het beruchte zetdui- veltje natuurlijk ook wel". 't Is maar hoe je het noemt: zet- duivel of complete wartaal. Dat laatste is overigens wel het laatste watje verwacht van een firma die het van zwakalcoholisch bier moet hebben... Gligoric ROTTERDAM (GPD) Arthur Ashe heeft het altijd al gezegd. "Het slagenarsenaal van een tennisser kan nog zo indrukwekkend zijn, als het loopwerk niet deugt, wordt het 15l)U meter aan niets". Alberto Mancini weet dondersgoed wat de oude meester bedoelt. Het 'slagwerk' van de Argentijn is indrukwekkend, maar hij kon gisteren in het ABN-wereldtennistoer- nooi letterlijk en figuurlijk niet uit de voeten op het rubber en droop gedesillusioneerd af. SEVILLA (Rtr) - Peter Elliott heeft gisteravond bij internationale atletiekwedstrijden in het Spaanse Seyilla het wereldrecord indoor op de 1500 meter verbeterd. De Brit liep de afstand in 3 minuten en 34,21 seconden. Het oude record stond op naam van de Ier Marcus O'Sullivan. In februari 1989 klokte hij in New Jersey 3.35,60. Elliott, winnaar van het Olympi sche zilver in Seoul en de sterkste bij de onlangs gehouden Gemene best Spelen op deze afstand, werd gesteund door de Amerikaan Kent Washington. Deze bepaalde het tempo gedurende de eerste 800 me ter. Daarna nam Elliott de leiding over. Hij nam onmiddellijk afstand van de rest van het veld. Aan de fi nish had hij een voorsprong van 2 1/2 seconde op de als tweede fi nishende Fransman Herve Philip- peau. Kasparov moet nederlaag slikken LINARES (AFP) - Onoverwinne lijk is hij nog niet, de wereldkam pioen schaken Gari Kasparov. Gis teren leed hij zijn eerste nederlaag in acht maanden. Tegen een ex- landgenoot. Boris Goelko, uitgewe ken naar de Verenigde Staten, zette het schaaktoernooi van Linares op zijn kop. Hij versloeg, in de achtste ronde het schaakwonder. Kasparov, de speler met de hoog ste elo-rating (2810) ooit, kreeg door het verlies aan de kop gezelschap van zijn jeudige landgenoot Boris Gelfand. Die dwong een andere ex- Rus, oud-wereldkampioen Spasski, tot capitulatie. Gelfand en Kaspar ov hebben zes punten uit acht par tijen. RECTIFICATIE Abusievelijk stond in het verslag van Rooden- burg-Blauw Zwart vermeld dat scheidsrechter Vink de wedstrijd leidde. Oorspronkëlijk was Vink voor het duel aangesteld, maar de aanstellingscommissie liet in plaats van de Lisser leidsman scheids rechter Boerman uit Den Haag op draven. Kans voor Veldhoven op WK shorttrack VOORSCHOTEN (ANP) - In Zoetermeer komt de vijfvoudi ge Nederlandse kampioen Char les Veldhoven na een blessure pauze van ruim een maand weer op de baan. "Veldhoven is ge heel hersteld van een slijm beursontsteking", aldus bonds coach Arie Ravensbergen. "Als hij conditioneel in orde is, wordt hij geselecteerd voor het we reldkampioenschap". Nationaal titelhouder Richard Suyten en Erik Duyvelshoff waren al ver zekerd van een startpaats. In Reims plaatste Jeroen Otter zich ten koste van Jan Hoog- eveen als derde man. Manuela Ossendrijver maakt over anderhalve week haar ren tree bij de wereldbekerwed strijd short track in Gent. Vol gens Ravensbergen kan Ossen drijver naar alle waarschijnlijk heid meedoen aan het toernooi om het wereldkampioenschap pen, dat van 16 tot 18 maart in Amsterdam wordt gehouden. Ossendrijver kreeg na de Eu ropese bekerstrijd in Reims eni ge dagen rust voorgeschreven. Tijdens de 1500 meter kneusde de 19-jarige Rijswijkse bij een val enige ribben. De open Ne derlandse titelstrijd, komend weekeinde in Zoetermeer, laat zij aan zich voorbij gaan. "Door die val ondergaat de WK-ploeg in beginsel geen wij ziging", zegt Ravensbergen. Bij vormbehoud bestaat het Neder landse vrouwenkwartet voor het mondiale toernooi naast Os sendrijver uit Joélle van Koets veld, de nationale en Europees kampioene, Monique Velzeboer en Priscilla Ernst. tegen de Zweedse qualifier Thomas Hogstedt die de als nummer twee geplaatste 'playboy' naar huis stuurde (6-7, 6-4, 6-2). Met een kin derlijke fout aan het net besliste de 20-jarige ster uit Zuid-Amerika het duel uit de eerste ronde in zijn na deel. In zijn eerste toernooi van 1990 vond de gravelvreter uit Buenos Ai res de hond in de pot. Het publiek in Ahoy' begroette de eerste verrassing. Al had de Ameri kaan Ashe, inmiddels 46 jaar en drievoudig winnaar in Rotterdam (1972, 1975 en 1976) misschien op voorhand wel kunnen vertellen hoe het zou lopen. Ashe hoeft daarvoor niet eens op het tegenwoordig veel gebruikte Supreme Court te heb ben gespeeld. Zijn filosofie is er niet minder waardevol door. Mancini wordt weieens de 'min streel' van het circuit genoemd. Na het treffen met Hogstedt had hij meer weg van een zojuist wegge stuurde hofnar. Met een miezerige blik in de donkere ogen verliet hij het sportpaleis. Maar de nummer 14 van de we reld weet diep in zijn hart ook wel dat het voor hem behelpen is op overdekte banen. "Ik loop binnen niet' goed en dan is het moeilijk spe len tegen een gespecialiseerde in- door-speler. Steeds ontbrak me de tijd om goed voor de bal te komen. Mijn returns waren verschrikkelijk slecht en dat kwam eigenlijk alleen door het slechte bewegen. Als ik in de wereldtop wil blijven zal ik er hard aan moeten werken aldus de gravelspecialist. Mooie Alberto (20) kende het af gelopenjaar bijna alleen maar voor spoed. In oktober was hij tijdelijk de nummer acht na een uiterst suc cesvol jaar met onder andere Grand Prix-overwinningen in Monte Carlo en Rome. Hij versloeg toppers als Wilander en Becker en verbaasde iedereen met zijn bijzondere top spin die uit de pols ontstond, als bij een tafeltennisser. Dit seizoen lijkt vooralsnog geen succesjaar te worden voor de ma cho uit Buenos Aires die de beoog de opvolger van Guillermo Vilas is. Winnaar Thomas Hogstedt kon geen beter moment uitkiezen om zijn opmerkelijke come-back luis ter bij te zetten. De kalende man uit Stockholm (26) gaat door het leven als een soort Zweedse Michiel Scha pers. "In mijn land hebben de mensen jarenlang gevraagd waarom ik ei genlijk doorga met spelen op topni veau. Ze riepen dat ik kaal werd zonder rgen en zonder te spelen. Lange tijd heb ik het vreselijk moei lijk gehad. Twee keer ben ik aan mijn knie geopereerd. Daarbij liep ik ook nog eens longontsteking en geelzucht op. Daardoor kon ik niet presteren. Nu ben ik terug en ik ga nog zeker twee jaar door. Deze over winning is belangrijk voor me", al dus de man die ooit bij de beste veertig hoorde. Hogstedt kwam door een over winning op de Nederlander Ralph Kok in het hoofdtoernooi. Dat kunstje flikte hij overigens dit jaar vaker. En vaak met een goed ver volg. In Brussel en Stuttgart bereik te hij onlangs als qualifier de twee de ronde. De vraag waar het heen moet met Neerlands meest prestigieuze toer nooi is inmiddels gerechtvaardigd. De publiekstrekkers verdwijnen als sneeuw voor de zon en schaars wa ren ze al. Jimmy Connors zegde af vanwege een polsblessure. Mancini is naar huis en met hem al drie van de vier 'klantenbindende' Neder landers. Na het bedroevende afscheid vrn Schapers op maandag, verlieten gisteren Mark Koevermans (tegen de 19-jarige Nicolas Pereira) en Tom Nijssen (tegen de Zweed Jonas Svensson) het toernooi in de eerste ronde. ROB VAN DER ZANDEN Geachte heer Kuijff, In uw gesprek met Jan Timman in het Leidsch Dagblad dd 17 febru ari 1990 wordt aan Donner toege schreven de opmerking dat de Ne derlandse schakers onderaan bun gelden als een kudde bange scha pen. Het gezegde is n i e t van Don ner, maar van Svetozar Gligoric in een nabeschouwing over het tiende IBM-toernooi, Amsterdam 1970 (Haagse Post van 11 augustus 1970, blz 41). Timman werd toen derde in de meestergroep. Tijdens het 33ste Hoogovenstoernooi, Wijk aan Zee 1971 kon Gligoric zich desgevraagd niet herinneren dat hij zoiets had geschreven (Haagse Post, 11 februa ri 1971). Hij zou dit niet durven zeg gen. J.A. van der Horst Haag weg 80 Leiden PRAAG (DPA) Ivan Lendl is bij zijn eerste optreden sinds jaren in zijn geboorteland Tsjechoslowaldje door 14.000 toeschouwers in Praag luid bejubeld. De nummer één van de wereld versloeg in een demon stratie-partij van hoog niveau land genoot en Olympisch kampioen Miloslav Mecir met 6-4, 3-6, 6-2. De opbrengst van het duel komt ten goede aan een kinderkliniek. Lendl had sinds 1980 niet meer in Tsjechoslowakije gespeeld. Des tijds versloeg hij met het Davis Cup team Italië. Lendl zei na de partij niet van plan te zijn met Tsjechoslowakije tegen de Verenigde Staten te spe len, eveneens in het toernooi om de Davis Cup. "Waarschijnlijk krijg ik in 1992 de Amerikaanse nationali teit. Het lijkt me niet fair nu tegen dat land te gaan spelen". Lendl is van plan binnen afzien bare tijd opnieuw in Praag te tennis sen. Dan tegen Boris Becker. 7.00-18.00 EURO: Wheels: hoogtepun- in uit de wieier- en motorsport. 17.00-18.00 BBC 2: WK Bowls. 18.00-19.00 EURO. Motorcross indoor. 19.00-19.30 TV 5: Montagne: bergsport magazine. 19.00-20.00 EURO Schansspringen 20,00-21 00 EURO: Trans World Sport 20.00-23,00 BRT 2: Sportavond. 20.40-21.30 RTL V Match extra: recht streeks verslag van de voetbalinterland Frankrijk-West-Duitsland. 21.00-23 00 EURO: Boksen. WK. 21.30-21.45 RTL V: Pauze voetbal. Match. 21.45-22.35 RTL V: Match extra; recht streeks verslag van de tweede helft van de I balinterland Frankrijk-West-Duits land. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 23.00-23 40 Did 1 Sport extra: samenvat- I van de vriendschappelijke voetbal- I wedstrijd tussen Frankrijk en West-Duits- j 23.00-01.00 EURO: Voetbal. 00.35-01.05 BBC 1: Cricket Engeland-. Westindie. 01.00-03.00 EURO: Golf: Australian Mas ters. 01.50-02.55 BBC 2 WK Bowls samen- 09 00-11 00 Sportnet IJshockey. 11 00-13.00 Sportnet: US PGA Golf. 13.00-14.00 Sportnet: Wide World of Sport. 14.00-15.30 Sportnet" Top Rank Boxing.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17