Braks pakt 'zwarte' handel in melk aan Op inkomen van f 61.000 is veel af te dingen «maw*! Superheffing op grote schaal ontdoken FNV eist inspraak in reorganisatieplan KLM Winst Unilever stijgt tot 3,25 miljard gulden Duikeling beurs Japan laat Europa onberoerd Lufthansa en Interflug gaan samenwerken Akzo kijkt in Oost-Europa kat uit boom 'Visserijbeleid EG en Nederland bedroevend Grote groepen akkerbouwers onder bestaansminimum DINSDAG 27 FEBRUARI 1990 ECONOMIE1 PAGINA 7 ganisatie is tot nu toe nihil", zegt divisies opgesplitst: passage, vracht DEN HAAG (GPD) Minister Braks van landbouw, natuurbeheer en visserij verscherpt Engels. Het stoort hem dan ook dat en operations. De nadruk dient de maatregelen tegen'zwarte'melkhandel. Melkveehouders zijn nu verplicht hun melk al- v T leen te verkopen aan opkopers die geregistreerd zijn bij het Produktschap voor Zuivel, zoals melkfabrieken. SCHIPHOL (GPD) - De Vervoers- bond FNV heeft forse kritiek op het feit dat de directie van de KLM de vakbonden en ondernemingsraden niet heeft betrokken bij de komen de reorganisatie van het luchtvaart concern. De KLM wil de gehele in terne organisatie overhoop halen om nog klantvriendelijker te opere ren en heeft hiervoor het reorgani satieplan 'Zicht op 1993' gepresen teerd. Dat stelt bestuurder Wim Engels van de Vervoersbond FNV in een artikel in het FNV Magazine van de ze week. "De betrokkenheid en in vloed van werknemers bij de reor- nieuwe opzet van het bedrijf. Het gebrek aan invloed is voor de bond reden genoeg om het reorganisatie model in zijn huidige vorm af te wij- Kwaliteit is voor de KLM-directie het uitgangspunt van de reorganisa tie. Daartoe wordt het bedrijf in drie orden de be ivisies. Operations i technische dienst) onder de kernactivi- rracht langrijkste divisies (vliegdienst valt niet me teiten. "Een merkwaardige zaak", zo meent Engels. Hij is bang dat de directie deze divisie voortaan als noodzakelijke kostenpost zal be schouwen en minder zal investeren. Zij: Door de grote mate van budget vrijheid van de afzonderlijke divi sies vreest de FNV verder dat niet- rendabele activiteiten zullen wor den afgestoten of uitbesteed. Dat kan een verlies aan arbeidsplaatsen inhouden. "De KLM doet maar wat" zo zegt Engels. "Als we niet oppassen wordt 'Zicht op 93' een prestige-ob ject voor de directie waarbij over de hoofden van de werknemers heen vergaande beslissingen worden ge nomen". De bond wil alleen verder de reorganisatie wan- aantal schriftelijke ;en het vervoeren van passagiers als hoort 'operations' wel degelijk tot garanties komen ten aanzien van de eerlijk gesprek' over de wel op dienstverlening aan de klant, de kernactiviteiten, al was het al- sociale gevolgen. Dit betekent, dat alle niet geregi streerde opkopers van melk zich ui terlijk 9 maart bij het Produktschap moeten registreren. Braks heeft tot deze maatregel besloten gemene Inspectie Dienst van het geregistreerde opkopers boven het ministerie mogelijk al tijdens het lo pende melkprijsjaar op te treden te gen met-geregistreerde opkopers van melk. Tot nu toe kon de AID gen de opkopers het melk- waarover geen superheffing wordt ROTTERDAM (ANP) De netto winst van Unilever is vorig jaar de winst met 8 procent gestegen tot 3,25 miljard gulden, het voedings middelen-, schoonmaak- en toilet artikelenconcern heeft dat vanoch tend bekendgemaakt De invloed van wisselkoersveran deringen niet meegerekend is de winst ook vorig jaar weer met 15 procent gestegen en Unilever vindt dat een 'goed resultaat'. De verko pen stegen van 61,96 miljard gulden tot 66,29 miljard. prijsjaar op 1 juli tegen deze zwarte betaald. De AID liep bij die controle opkopers van melk optreden. Met tegen het probleem op. dat niet de nieuwe maatregel kan dat vanaf werd genoteerd aan wie de extra hoeveelheid melk werd verkocht. Daaraan is nu een einde gemaakt: de boer moet nu weten of dje koper van zijn melk geregistreerd is als een bonafide opkoper. Ook de melkregistratie bij de fa brieken heeft Braks verzwaard. De i hen toegestane quotum. Sinds fabrieken die de superheffing op te veel geproduceerde melk moeten afdragen, moeten dit op 1 juli doen. Zijn ze daarmee te laat, dan moeten de fabrieken rente over het te beta len bedrag afdragen. Bovendien moeten de fabrieken bij hun opgave van de hoeveelhe den melk daarover een accoun tantsverklaring overleggen. Deze accountantsverklaring moet duide lijkheid verschaffen over de juist heid van de opgegeven leveranties aan de fabriek. Voldoet de fabriek niet aan deze maatregelen, dan zal het Produktschap voor Zuivel ambtshalve een opgave van melkle- veranties opleggen. Inmiddels heeft de fractie van D66 aan Braks opheldering ge vraagd over het zwarte melkcircuit. D66 constateert dat melkleveringen buiten de officiële contingentering om de bijl leggen aan de wortel van hp+ hii- het systeem om de overproduktie te is 1989 beperken. "Superheffing is een zeer olie maatregel gebleken. Al- Ongeveer vier procent van de winstverbetering kwam uit be staande activiteiten en verder was 1989 een 'topjaar voor acquisities'. Het concern besteedde 5,8 miljard gulden aan de aankoop van 55 be drijven in 21 landen, waaronder het cosmeticaconcern Elisabeth Arden- Fabergé. In de voedingsmiddelenbedrij ven is zowel omzet als de winstge vendheid verbeterd zonder voor consumptie-ijs 'voortreffelijk jaar' geweest. Acties in bouw morgen harder UTRECHT (ANP) - De acties in de In de Unilever schrijft die vooruitgang 'e g-dwiliende z.ch aan de regels vooral toe aan de ontwikkeling ve- houdende boeren worden de dupe produkten waar de zich zondheid bewuste consument vraagt, en aan de vraag „dig te bereiden hoogwaardige "dingsmiddelen. zijn dupe deze fraude. Het gehele sys teem dreigt zich door de fraude on mogelijk te maken". vals(werk)dagen. Vandaag Noord-Amerika verdubbelde de r weinig nieuws te melden uit winstgevendheid door verbetering ziecentrum van de bouwbon- van de marges en het uitblijven van den. Het aantal stakers is de laatste extra kosten voor omvangrijke dagen, ook door de krokusvakantie, nauwelijks gestegen. Ook zit er nog steeds geen schot in eventuele nieuwe onderhande lingen, zo meldde een woordvoer- de bonden. Het wachten i troducties. De resultaten in India en Brazilië waren bijzonder goed. De toiletartikelen in Noord-Ame rika boekten een sterke vooruit gang en de bedrijfswinst daar en in Europa werd gunstig beïnvloed De AID, die al enkele maanden bezig is met het onderzoek en heeft reinigingsmidde- aangedrongen op de maatregelen minjster nu heeft genomen, kan nog niet meedelen hoeveel melk er in het zwarte circuit om gaat. "Zolang het onderzoek loopt, zullen geen mededelingen worden gedaan om het lopende onderzoek niet te bemoeilijken", aldus de AID. aan de handelsbanken berekent) om de inflatie niet hoger te laten uit komen dan de voorspelde 2 pro cent, minister van financiën Ry- utaro Hashimoto vreest dat een der gelijke ingreep de financiële mark ten in Japan verder van de kook brengt. Op de effectenbeurs in Frankfurt sloot de DAX-index gisteren 13,60 punten lager op 1776,04 punten. In terwijl Lon- eerste aanleg reageerde Frankfurt de markt op op de ontwikkelingen in Tokyo met daling van ongeveer dertig pun- Lon- AMSTERDAM/DEN HAAG (GPD/ANP) De effectenbeurzen in Europa hebben gisteren beheerst gereageerd op de koersval op de ef fectenbeurs in Tokyo. In de Japan se hoofdstad dook de Nikkei-index van 225 aandelen gisteren met 1569,10 punten ofwel 4,5 procent tot 33.321,87. De duikeling van de Ja panse beurs-index namen Frank furt, Amsterdam en Parijs, die wel lager sloten, niet c den bij het sluiten winst stond. Overigens heeft de Ja panse beurs vannacht de daling ber- ten. Op de effectenbeur: perkt wetent e houden tot een half den stond de FT-100 index procent: de Nikkei-index sloot op 33.150,57, 171,30 punten lager. Het pessimisme in Europa over de komende ontwikkelingen op het gebied van rente, valuta en winstge vendheid van de bedrijven is blijk baar minder diepgeworteld dan in Japan. Hoewel de verschuiving van beleggingen in aandelen naar beleg gingen in rentepapieren (obligaties, staatsleningen enzovoorts) al enige weken geleden begon onder in vloed van de Duits-Duitse vereni gingsplannen, zetten de specifieke problemen waar financieel Tokio mee kampt de koersen daar extra onder druk. De tot voor kort onverwoestbare Ja panse yen zakte sinds de opening van de Berlijnse Muur op 9 novem ber vorig jaar al 3 procent weg ten opzichte van de Amerikaanse dollar en maar liefst 13,4 procent ten op zichte van de mark. De opmars van de Amerikaanse dollar zette zich ook gisteren weer voort in Amsterdam een middenkoers van meer dan 1,90 gulden. In het afgelopen jaar heeft de het slot van de handel op 2249,3 punten. 12,6 punten hoger dan het slotni- veau van vrijdag. De effectenbeurs in Parijs sloot lager. In Amsterdam was de beurs gistermiddag weer in herstel. De aandelenkoersen op de effectenbeurs van New York ste gen. Na een verlies van 71 punten vorige week ging de Dow Jones-in- dex de eerste dag van de week met 38,30 punten omhoog tot 2.602,49 punten. FRANKFURT/OOST-BERLIJN bereikte (Rtr) De Westduitse luchtvaart maatschappij Lufthansa is in ge sprek over de verwerving van een minderheidsbelang in de Oostduit- maatschappij Interflug. Ook op een uitnodiging van J. Lammers door overnemingen. de cao-onderhandelingen op treedt als onafhankelijk voorzitter. Vandaag staakten in totaal 14.150 bouwvakkers op in totaal 1225 ob jecten. De woordvoerder van onafhanke lijk voorzitter Lammers liet vanoch tend weten dat er nog geen ontwik- kerijen. kelingen op het onderhandelings- front zijn. Speciale chemische produkten boekten weer een uitstekend jaar. maar lieten in Europa slechts een bescheiden vooruitgang zien. In de agrosector waren de resultaten goed in de plantages, maar werden erliezen geleden op de zalmkwe- FNV-jongeren weder opgestaan UTRECHT (ANP) De Federatieraad van de FNV heeft gisteren het groene licht gegeven voor de definitieve oprichting van de Jongerenor ganisatie FNV. Als blijk van waardering voor het geleverde geeft de vakcentrale de jongeren een garantiesubsidie van ongeveer 250.000 gulden, zo deelde een woordvoerder van de FNV gisteren mee. De Jongerenorganisatie komt voort uit de oude Jongerenbeweging verbonden met de FNV, die per 1 januari van dit jaar is opgeheven als gevolg van interne conflicten en financieel wanbeheer. Naar verwach ting is er per jaar zo'n drie miljoen gulden nodig. gisternacht lijkt de beurs i water te zijn beland. wordt met Interflug gesproken ron o om°7ino ,ror nn" a samenwerking bij het modernise ren van de vloot van die maatschap pij, zo heeft Lufthansa gisteren meegedeeld. Lufthansa reageerde op een be richt in het jongste r de rente enigzins verhoogd i discussie tussen ministerie van fi- Een schoonmaker is begonnen de nanciën en centrale bank in Tokio resten van een hectische dag op de spitst zich dan nu ook vooral toe op Japanse beurs weg te vegen. Na de het verder verhogen van de belang- ingezette duikvlucht rijkste rentes. Bankpresident Ya- rustiger vaar- sushi Mieno verhoogt liever het dis- weekblad "'Der Spïegër' Daarin Detailhandel Het marktaandeel van het kleinbe drijf in de detailhandel is de afgelo pen vijfjaar met 1,6 procent gedaald tot 43,3 procent, vooral in de voe dingsmiddelen-sector. Daar daalde het marktaandeel van het kleinbe drijf de afgelopen vijf jaar met 3,6 procent tot 37,6 procent. Bij het kleinbedrijf gaat het om zaken met ten hoogste tien werknemers. Meer buitenlanders De NS in Rotterdam nemen de ko mende jaren enkele tientallen ui- tenlanders in dienst als loketist, sta tions-assistent en conducteur, zo hebben zij met migranten-organisa ties in Rotterdam afgesproken. Soortgelijke afspraken zijn ook ge maakt in Amsterdam en Utrecht. De spoorwegen willen uiteindelijk tien percent van de publieksfunc ties laten vervullen door migranten. i rond 200. Alan Bond Bell Resources van de Australiër ten °PZ\C^® Alan Bond heeft het grootste verlies uit de geschiedenis van het Austra lische bedrijfsleven geleden. In de zes maanden tot en met december vorig jaar kwam het verlies uit op 862,5 miljoen Australische dollar (1,6 miljard gulden). Het vlagge- schip van Bonds imperium, de Bond Corporation, meldde over het boekjaar 1988/89 een verlies van 814,07 miljoen dollar. ARNHEM (GPD) Van de omzet van Akzo (18.7 miljard gulden) wordt ongeveer 500 miljoen gulden in Oost-Europa behaald. Het con cern heeft kantoren in Oost-Berlijn, Moskou en sinds kort ook in Boeda pest. In Hongarije werkt Akzo in middels nauw samen met een be drijf op het gebied van coatings. Daarnaast zijn er contacten in diver se andere Öosteuropese landen en in de Sovjet Unie over samenwer kingsvormen. Voorlopig houdt Akzo, dat afgelo pen jaar een record winst van 954 miljoen gulden boekte, het op het Westen. "Onze grootste prioriteit hebben we vorig jaar met de overne ming in de Verenigde Staten van Reliance (op het gebied van coatings) bereikt". Eind vorig jaar werkten er bij Ak- 70.990 mensen, wat een daling betekende Vezels die door Akzo worden geproduceerd UTRECHT (ANP) De maatrege len van de Europese en Nederland se overheid om de visvangsten te beperken werken bedroevend slecht. De grote bedragen die in de controle van de vangstbeperkingen worden gestoken kunnen beter worden besteed aan een nette sane ring van de te grote vissersvloot. Volgens mr.dr. J. Vervaele, mr.dr. D. Ruimschotel en mr.dr. R. Wid- dershoven in hun rapport 'Rechts handhaving bij visquotering' zal, zolang de huidige wanverhouding tussen de vangstcapaciteit van de Nederlandse vissersvloot en de toe gestane vangsthoeveelheden blijft bestaan, een doeltreffende handha ving van de visserijregels nauwe lijks te verwachten. Het onderzoek is mede betaald door het ministerie van onderwijs en wetenschappen. De onderzoe kers zijn verbonden aan het Neder lands Instituut voor Sociaal en Eco nomisch Recht van de Rijksuniver siteit Utrecht en het onderzoeksbu reau AGB Nederland. Volgens de onderzoekers vinden vissers steeds nieuwe wegen om de controle te omzeilen, waardoor de verhouding tussen overheid en vis sers verder zal verslechteren. De overheid probeert het falen van het conto (rente die de centrale bank wordt gezegd dat de Westduitse maatschappij interflug geleidelijk wil overnemen in het kader van de Duitse eenwording. Een woord voerder van Lufthansa sprak echter tegen dat het de bedoeling is een meerderheidsbelang te nemen. Hoe groot het minderheidsbelang wordt wilde hij niet zeggen. Thieme, die plaatsvervangend directeur lucht verkeer van Interflug is, sprak van een eerste deelneming van 25 pro; cent. De deelneming is volgens Thieme del'erTdie^z^f daardoor gebruikt ken- mogelijk zodra Interflug als onder- visserijbeleid te maskeren met steeds verder gaande inspanningen de regels te handhaven. De mid- hun weerga niet in andere toren. Door de inzet mobiele eenheid en in de toekomst mogelijk zelfs satellieten lijkt er sprake te zijn van een oorlogssitua tie. Alle betrokkenen, de Nederland se overheid, vissers en de Europese Gemeenschap, kunnen zich dit aan trekken. Vervaele: "De Nederland se overheid heeft naar het oordeel van de onderzoeker het meeste bo ter op haar hoofd. "Tot 1986 werd het beleid gekenmerkt door passivi teit en zelfs stilzwijgend gedogen van visfraude. De vissersvloot werd zelfs met subsidie uitgebreid, ter wijl er minder mocht worden ge vist". Na 1987 was de handhaving van het visquoteringsbeleid veelal ondoordacht en paniekerig. Ondanks de saneringsregeling is de te grote capaciteit van de Neder landse kottervloot volgens de on derzoekers tussen 1987 en 1989 niet afgenomen. Hoe Nederland wil vol doen aan de EG-verplichting om eind 1991 de overcapaciteit geheel te hebben weggewerkt is de onder zoekers een raadsel. Order defensie Staatssecretaris Van Voorst tot Voorst van defensie wil voor de Ko ninklijke Landmacht enkele dui zenden jeeps aanschaffen. Het gaat LEIDEN Vorige week was het de akkerbouwers op zijn best uit op zelfs direct gekoppeld i die a de graanprijs. Dat komt r ropz Landbouw Economisch Instituut 51.000, gulden. Dat wil zeggen dat de het graan. Daardoor hebben de boe- 400 gulden per hectare akker, boeren in het midden van Neder land dit bedrag zullen verdienen. Op de centrale kleivelden worden bouwsector hadden berekend dat namelijk de meeste suikerbieten (LEI) niet de boodschapper slecht nieuws, maar van te goed De cijferaars voor de land- eerbiedwaardige instituut. Het prijs, die dit jaar met 3 procent order van enkele honderden de 12.000 akkerbouwers het kernen- miljoenen guldens. In de oorspron kelijke plannen voor de aanschaf van de lichte vrachtauto's uit 1987 was sprake van een order van 4100 stuks en een bedrag van 337 miljoen gulden. Voor de order komen Mer cedes en Landrover in aanmerking. Export Oost-Europa Tussen de Europese landen, de Ver enigde Staten en Japan bestaan me ningsverschillen over de mate van versoepeling bij export van militai re, nucleaire en industriële goede ren. die ook voor militaire doelein den gebruikt kunnen worden, naar de landen in Oost Europa. De Vere nigde Staten en Japan willen per land in Oost-Europa een apart be- WtÊtÊÊÊÊlKÊÊtÊÊÊÊSÊÊIÊÈÊÊÊ willen de Sovjet-Unie en de vroege re satellietstaten allemaal kam scheren. irbouwd samen met aardappe- graan het belangrijkste ge- i Nederland en de prijs de toch al geprikkelde boeren dit daarvan ligt voorlopig nog behoor- gunstige cijfer aantroffen in een lan- lijk hoog. het noorden van het land, die op graan wordt verbouwd. Een vrijwel uitsluitend graan en fa- voudige rekensom leert dat het brieksaardappelen verbouwen, dus ook het meest moeten inleveren. Vorig jaar verdienden zij 9000 gul den, tegenover 29.000 gulden in de veenkoloniën en Zeeland. Het illigen van deze eisen de regering zo'n 160 miljoen gulden zou kosten. Daar heeft het kabinet-bubbers niet veel zin, te meer omdat daar- het probleem van het graan- geen wonder dat uitgerekend deze overschot niet wordt opgelost. Lub- boeren het felst actie bers en Braks vinden dan ook met delijk ochtendblad, bezetten zij het Heel anders zit dat met de graan- De afgelopen jaren schommelden de andere Europese landbouwmi- huishoudboekje dat bijvoorbeeld de noordelijke boeren in hun ach terzak houden vermeldt voor het af gelopen jaar onder het door Karei Berkhout De verschillende cijfers kloppen allebei, maar er hoort wel een ver- de Europese landen haal bij. Als in het gunstige cijfer van het landbouwinstituut nog eni ge kosten worden verwerkt dan komt het verwachte inkomen van laag gaat. Dat is het gevolg afspraak van de Europese land bouwministers, die bepaald dat de inkomen daling automatisch plaatsvindt als de totale graanproduktie in de Eu ropese Gemeenschap de 160 mil joen ton overschrijdt. Mede door deze regeling daalde de graanprijs vanaf 1983 met ruim 30 procent. Een fors inkomensverlies dus, omdat graan gemiddeld een kwart van het 'verbouwpakket' van de boer uit maakt. Bovendien moet de prijs van andere landbouwprodukten graanprijs min of meer volgen de jaarinkomens van de akkerbou wers in het hele land fors. Bedroeg het in 1984 nog gemiddeld 38.000 gulden, in 1985 was het nog geen 8000 gulden. In 1986 kwam het inko men weer redelijk op peil met 41.000 gulden, maar in 1987 verloren de boeren maar liefst 13.000 gulden, overigens vooral door de slechte aardappeloogst. In 1988 was het in komen ongeveer 30.000 gulden. In dat laatstgenoemde jaar be droeg de graanprijs 42 cent per kilo (in 1983 was dat 55 cent, afgelopen ele jaar 39 cent) en dat is het bedrag dat de de Katholieke Nederlandse Bond oor Tuinders en Boeren (KNBTB) de prijs van de fabrieksaardappel eist als compensatie voor de gedaal- nisters dat de boeren in de Europe se Gemeenschap maar op andere produkten moeten gaan verbou wen. Daar bestaat zelfs een EG-re- geling voor, waarmee boeren subsi die kunnen krijgen voor de over schakeling. Volgens cijfers van de Europese Gemeenschap werd met deze 'braaklig-regeling' al 400.000 hectare (Nederland 5300) braakge- legd. Niet verwonderlijk Bij die cijfers kunnen overigens wel wat vraagtekens worden gezet. Vol gens het Centraal Bureau van de Statistiek werd in 1989 op meer ak kers graan verbouwd dan in 1988. Bedroeg de totale oppervlakte in 1988 nog 362.000 hectare, in-1989 was dat omstreeks mei 394.000 hec tare. neming een duidelijke status heeft. Bovendien moet het Oostduitse parlement nog akkoord gaan met het regeringsvoorstel inzake de deelneming van buitenlands kapi taal in Oostduitse bedrijven. Thie me verwacht dat binnenkort een di recte vlucht tussen West- en Oost- duitsland wordt opgezet. Perrier kan nog niet voldoende water leveren DEN HAAG (ANP) - Het mineraal water Perrier is nog niet in de win kels verkrijgbaar. Importeur Hero zei eerder deze maand dat het de Franse bronwaterproducent vanaf 26 februari weer 'puur en perfect' water zou,leveren. Het ingehuurde pr-bureau in Den Haag bevestigt dat de flessen bronwater gisteren nog niet te koop waren. Eind deze week worden de plan nen voor de herintroductie van het mineraalwater verwacht, aldus een woordvoerder van het bureau. Re den voor het uitstel van de herintro ductie is dat de bronwaterfabriek eerder te optimistisch de tijd die er voor nodig is, heeft ingeschat, aldus de woordvoerder van het pr-bu reau. Het uitstel is ook te wijten aan de produktiecapaciteit. Perrier moet nu wereldwijd weer voorraad aanmaken, naast de gewone pro- duktie. Het bedrijf heeft tot gisteren meer dan 90 procent van de 160 mil joen flessen teruggehaald. De oorzaak van het verhoogde benzeengehalte in het mineraalwa ter was het filteren van het natuur lijk koolzuurgas. Natuurlijk kool zuurgas bestaat voor 99,7 procent uit co2; 0,3 procent bestaat uit ande re elementen, zoals hydrogeen- sulfaat (h2s) en koolwaterstoffen. Die uitbreiding is overigens niet aldus de woordvoerder. verwonderlijk. Niet alleen graan nodig om de grond vrucht baar te houden, ook is er de afgelo pen jaren zo veel kennis geïnves- Het filter controleerde vooral h2s en voor deze stof was nog geen ver zadiging opgetreden, waardoor het filter niet werd vervangen. Wel trad teerd in het telen van graan en hak- daardoor verzadiging voor benzeen vruchten (aardappelen en suiker- op, bleek later. Er werd niet speciaal bieten) dat het weggooien specialisme in feite weggooien van kapitaal is. Veel boeren lijken dan ook te hebben gekozen voor een an dere vorm van omschakelen: een baantje erbij. In Denemarken en grote delen van West-Duitsland is 'boeren' al een deeltijdbaan gewor den en in Nederland lijkt dat ook een nieuwe trend. op benzeen gecontroleerd omdat daar eerder nooit problemen mee waren, aldus de woorvoerder. Perrier is ook van plan zijn water van een nieuw etiket te voorzien dat aangeeft dat het produkt is gebot teld na het benzeen-incident van tien dagen geleden. Op de nieuw ge bottelde flessen staat de aanduiding 'nieuw produkt'.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7