Hans Jorritsma gooit masker af Ajax moet Menzo drie duels missen Voorzitter ISU pleit voor buitenbanen Lot koppelt Haarhuis aan Noah Tegenstander van Oosting ontvlucht tennisbaan 'Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen' Bayern levert half werk tegen Köln '«v;-.Vv..- -v.*/- Van t Hek eist toegang tot WK voetbal Sijbrands deelt knock-out nog steeds niet uit Uwe Raab spurt naar tweede zege bij profs ZEIST (ANP/GPD) Ajax zal het de komende competitiewed strijden tegen Sparta, RKC en Volendam zonder doelman Stanley Menzo moeten stellen. De tuchtcomissie van de KNVB schorste de sluitpost gisteren voor drie duels naar aanleiding van zijn rode kaart in de slotminuut van de wedstrijd tegen Fortuna vorige week woensdag. De tuchtcommissie, die Menzo te vens een boete van 300 gulden gaf, legde de Ajax-doelman de straf op wegens het geven van een kopstoot aan René Maessen. De Fortuna-ver- dediger, die van scheidsrechter Bakker op hetzelfde moment de ro de kaart kreeg, werd voor één wed strijd uitgesloten en kreeg een boe kend. Van Gaal zou van één (of meerdere) betaalde club(s) een aan bieding op zak hebben om volgend seizoen als hoofdtrainer aan de slag te gaan. Van der Lem ziet zijn aanstaande functie bij Ajax niet als een stap te rug. De voormalige vleugelspeler legde het verzoek van Haarlem te van 100 gulden. De tuchtcommis- ook het komende jaar als hoofdtrai- te fungeren aan het begin deze week naast zich neer. Daarbij waren Sparta en SW in de diensten van Van der Lem geïnteresseerd. "Als ik alleen de jeugd van Ajax onder mijn hoede had gekregen dan sie strafte Maessen wangedrag' ten opzichte van Men- De tuchtcommissie behandelde donderdagavond de strafzaak tegen Menzo en Maessen mondeling, maar schortte de uitspraak op tot had ik het waarschijnlijk niet gisteren. Arbiter Bakker zag zich daan", aldus Van der Lem. "Leo door de verschillende getuigever- Beenhakker heeft mij echter toege- klaringen genoodzaakt zijn visie zegd dat ik ook bij de coaching en omtrent de rode kaart van Maessen de training van het eerste elftal be- tot drie keer toe aan te passen. De trokken zal worden. Beenhakker vermeende kopstoot werd uiteinde- heeft tegen mij gezegd dat hij de in- lijk afduwen. Over de kopstoot van tentie heeft om na dit seizoen nog Menzo jegens Maessen bestond twee jaar bij Ajax te blijven. Van die minder twijfel. man kan ik alleen maar leren; ik zie De tuchtcommissie zal geen ver- mijn werk bij Ajax dan ook als een dere stappen ondernemen tegen laatste aanvulling op mijn opleiding Sjaak Troost. De Feyenoord-verde- als trainer". diger kreeg in het duel met Vitesse Romario de Souza Faria heeft de TROMSO (ANP) De voorzitter van de Internationale Schaats Unie, Olav Poulsen, heeft in het Noorse dagblad Aftenposten ver klaard een voorstander te zijn van het schaatsen op onoverdekte banen. Het is de eerste keer dat Poulsen zo'n duidelijk standpunt inneemt. Hij deed zijn uitlating aan de vooravond van de wereldti telstrijd sprint op de buitenbaan van Tromsö, in het uiterste noor den van Noorwegen. De ISU-voorzitter meent dat lange- (VSt) - Loef (Ned), 5. Miyabe (Jap) - baanschaatsen in een hal de ver- Thibault (Can), 6. Jansen (VSt) - spreiding van de sport belemmert. Thometz (VSt). 7. Dubreuil (Can) - Verder vindt de Noor een keuze Flaim (VSt), 8. Terpstra (Ned) wens te kennen gegeven nog zes jaar bij PSV te blijven. In een ge sprek met PSV-manager Cees Ploegsma, Romario en diens zaak- Branchini, kwam het de gele kaart na een grove overtre ding op Bart Latuheru. Op basis van de tv-beelden en het rapport van waarnemer Van Ravens, die een ro de kaart meer op zijn plaats had ge vonden, stelde de tuchtcommissie voorstel om het huidige contract een onderzoek in. Daaruit kwamen open te breken en een nieuwe ver voor Troost geen nieuwe belasten- bintenis aan te gaan voor de komen de gegevens. De gele kaart werd de zes jaar ter tafel. Romario maakt zonder verdere gevolgen bijge- er geen geheim van dat hij het schreven op zijn straflijst, die thans Eindhoven zeer naar zijn vier waarschuwingen telt. en dat hij niets voelt voor een avon- De volgende spelers werden voor tuur in Zuid-Europa. Over zes jaar - de eerstvolgende wedstrijd van hun de veelscorende Braziliaan is dan 30 club geschorst: zevende gele kaart: jaar - wil Romario terugkeren naar Schrijner (Wageningen) zesde gele zijn vaderland, kaart: Barendse (BVV Den Bosch) vijfde gele kaart: De Haan (Cam- buur L), Paymans (NEC), Dusbaba (Telstar) en Steinmann (FC Utrècht) derde gele kaart: Holtkamp (Eind hoven), De Leeuw (Eindhoven), Bosch (Emmen), Metgod (Feye- noord). Kicken (Fortuna S), Corte (Heracles), Gerets (PSV), Vanen burg (PSV), Tebbenhoff (SW), Smak (Telstar) en Van de Ven (Wil lem II). Van der Lem Gerard van der Lem zal volgend sei zoen bij Ajax in dienst treden als hoofd van de jeugdopleiding. De 37- jarige Hoofddorper, momenteel trainer bij Haarlem, is een twee-ja rig contract overeen gekomen met de Amsterdamse club. Van der Lem, die de cursus coach betaald voetbal volgt en in mei volledig ge diplomeerd oefenmeester hoopt te zijn, krijgt bij Ajax tevens de hoofd verantwoordelijkheid over het lan delijk jeugdelftal. Volgens Arie van Eijden, alge meen directeur van Ajax, is de be noeming van Van der Lem nog niet rond. Ajax zal volgens Van Eijden pas volgende week een definitieve beslissing nemen. Als gevolg daar van wilde de directeur niet zeggen of Van der Lems aanstaande functie een aanvulling van dan wel een wij ziging in de trainersstaf van Ajax is. Louis van Gaal, eveneens bezig i de cursus coach betaald voet- ROTTERDAM Paul Haarhuis ranglijst zijn vorm voor het thuispu- het hoofdtoernooi, Tom Nijssen en bliek tonen tijdens het met 500.000 Mark Koevermans, lootten respec tievelijk de Zweed Jonas Svensson hebsters, titelverdedigster Bonnie mag over enkele dagen laten voor indoorbanen niet passen in de traditie. Een week geleden liet Poulsen blijken dat het hardrijden op de schaats buiten Nederland ten dode is opgeschreven. Andre Hoffman, die vorige maand in Nederland enige mara thons schaatste, doet toch mee aan het toernooi om het wereldkam pioenschap sprint. Hoffmann neemt in het driemanschap van de DDR de plaats in van de afwezige Andre Sobeck. In verband met zijn studie heeft de Olympische kam pioen op de 1500 meter zich dit jaar niet op de klassementstoernooien voorbereid. Wereldkampioen Igor Zjelezovs- ki uit de Sovjetunie komt in de tweede rit van de 500 meter uit te gen de Zuidkoreaan Ki-Tae Bae. Twee andere favorieten, Zjelezovs- ki's landgenoot Andrej Bachvalov en de Oostduitser Uwe-Jens Mey, vormen het vijfde paar op de 1000 meter. De twee voornaamste kans dat hij niet alleen in het buitenland dollar gedoteerde indoortoern kan stunten. Tijdens de loting voor Als Haarhuis de Franse topper, het ABN-wereldtennistoernooi dat momenteel nummer 14 van de we- maandag begint, werd de 24-jarige reld, weerstaat, treft hij mogelijk papieren te hebben dan zijn Lin Eindhovenaar in de eerste ronde ge- Michiel Schapers. De 30-jarige burgse collega. Eemnesser speelt eerst tegen Mi- De organisatie v koppeld aan Yannick Noah. Haarhuis verbaasde afgelopen week door in Philadelphia achter- heeft eenvolgens Mikael Pernfors en avon- Brad Gilbert - de nummer 5 van de wereldranglijst en eerste geplaatst in Rotterdam als enige speler uit de top tien - uit te schakelen. In Ahoy' mag de snelle stijger op de wereld- chael Tauson, die door de afzegging toernooi i - niet i aantrekkelijke vervanger te vinden voor de aan zijn pols geblesseerde ken moet de lange Nederlander publiekstrekker Connors. Voor de 24-jarige Deen, die toernooidirecteur Wim Buitendijk veel kleiner is dan een extra reden om voor de toe- wel lager staat op de komst de verhouding tussen prij zengeld en startgelden nog eens te bekijken. weliswaar niet veel kleiner Schapers, ranglijst. De twee andere Nederlanders NAIROBI (ANP) In recordtijd plaatste Menno Oosting zich gisteren voor de derde ronde van het Challengertoernooi in Nairobi (Kenya). De Nederlandse tennisser leidde in de eerste set met 2-0 toen zijn tegen- stander Cihak het voor gezien hield. De Tsjechoslowaak pakte hals over kop zijn biezen en reisde af naar de luchthaven van Nairobi, waar hij het eerste vliegtuig nam. De gewelddadige dood vorige week vrijdag van de Kenyaanse minis ter van buitenlandse zaken Robert Ouko heeft de spanning in het Afri kaanse land aanzienlijk doen stijgen. De politie is met man en macht op zoek naar de daders van de moord en zou in het kader van het onder zoek van plan zijn alle in- en uitreis mogelijkheden tot nader order af te sluiten. Cihak hoorde op de tennisbaan van dat voornemen en besloot het zekere voor het onzekere te nemen. Oosting bleef verbouwereerd achter. Het 1.000.000 dollar toernooi van Philadelphia is drie ronden voor het einde de top-drie kwijt. Na de uitschakeling van McEnroe door Re- neberg en Gilbert door Haarhuis haalde de als derde geplaatste Agassi de laatste acht ook niet. De Amerikaan gaf na twee sets (7-5 5-7) tegen zijn als dertiende geno teerde landgenoot Sampras op. Hij had last van acute voedselvergifti ging. John McEnroe zal zich dit jaar op de tennisbaan geen verbale uitspat tingen meer kunnen permitteren. Het organisatiecomité van de vier zo genaamde Grand Slam-toernooien verwierp gisteren in Londen het be roep van de wispelturige Amerikaan tegen de boete van 6500 dollar, die hij vorige maand naar aanleiding van zijn gedrag tijdens de Open Australische titelstrijd had gekregen. Bij een boete-bedrag van 7500 dollar in een jaar wordt een tennisser automatisch geschorst voor het eerstvolgende Grand Slam-toernooi. Door de afwijzing van zijn beroep is McEnroe nog slechts 1000 dollar verwijderd van een uitsluiting. Blair uit de Verenigde Staten DDR-rijdster Angela Hauck treffen elkaar in de vijfde rit van de 500 me- Loting Vrouwen, 500 m: 1. Loorbach (Ned) - Hashimoto (Jap), 2. Aaftink (Ned) - Garbrecht (DDR), 3. Nem^th (Oos) - Auch (Can), 4. Meijer (Ned) - Sun- Lee (ZKo), 5. Hauck (DDR) - Blair (VSt), 6. Borkowska (Pol) - Pöhland (DDR), 7. Shimazaki (Jap) - Kus- unose (Jap), 8. Loignon (Can) - D'Andrea (VSt), 9. Kopilova (Sov) - Fukazawa (Jap), 10. Voetelink (Ned) - Höiseth (Noo), 11. Rhead (Can) - Yttredal (Noo), 12. Zummack (DDR) - Martinova (Sov), 13. Clasen (VSt) - Hammarin (Zwe), 14. Cote (Can). 1000 m: 1. Hauck - Voetelink, 2. Hashimoto - Meijer, 3. Sun-Hee - Borkowska, 4. Nemeth - Blair. 5. Auch - Aaftink, 6. Garbrecht - Höi seth, 7. Fukazawa - Kusunose, 8. Pö hland - D'Andrea. 9. Kopilova - Rhead, 10. Loorbach - Yttredal, 11. Loignon - Shimazaki, 12. Hamma rin - Zummack, 13. Cote - Martino va, 14. Clasen. Mannen, 500 m: 1. Bachvalov (Sov) - Zinke (DDR), 2. Zjelezovski (Sov) - Bae (ZKo), 3. Mey (DDR) - Saturo Kuroiwa (Jap), 4. Besteman LAHORE (GPD) Minutenlang staarde Cees Jan Diepe- veen op het ereplatform gebiologeerd naar de 11,5 kilo we gende wereldbeker. Na 256 interlands mocht de 33-jarige veteraan eindelijk zelf eens de meest begeerde trofee van bal, hèeff mömëntëël dë landelijke ivoor, goud, zilver en teakhout vasthouden. "Wat is 'ie mooi jeugd van de club uit De Meer onder hè. Veel mooier dan die Champions Trophy", glunderde de zijn hoede. Als hoofd van de jeugd- recordinternational nadat Tikka Khan, de gouverneur van Heman6Wijneands Jop de loonlijst Punjab, de loodzware bokaal aan aanvoerder Mare Delissen staan. Of zij door de komst van Van had overhandigd. "Wereldkampioen worden en dan ook der Lem zullen vertrekken, is onbe- nog in het hol van de leeuw. Dat is fantastisch. Ik ben er dus - toch niet voor niets al die jaren bijgebleven". KEULEN (ANP) - Het 'halve' be gin van Bayern München, bij het tweede deel van de Duitse voetbal competitie, is geen maatstaf voor de confrontaties met PSV. Bayern was bij lange na niet volledig in het top- treffen uit de Bundesliga tegen FC Köln. Het gelijke spel van 1-1 kan echter niet alleen daarmee worden verklaard. FC Köln bezat gister avond in het volle Müngersdorfsta- dion aanzienlijk meer dan Bayern. Dezelfde lichamelijk kracht, maar veel meer ideeën, zoals vooral Has- sler en Littbarski bewezen. Pflügler en Strunz, die Hassler in hun zone hadden, wisten langdurig geen raad met de kleine man. De he le verdediging had geen oplossing voor het razendsnel wisselen van posities in de Keulse aanval en mid denveld. Kohier, teruggekeerd in het centrum, greep een aantal keren. Die gevoelens overheersten ook bij Diepeveens generatiegenoot Tom van 't Hek. In de nadagen van zijn loopbaan beleefde hij in Lahore een nieuw hoogtepunt in de Nederland se hockeygeschiedenis met de 3-1 overwinning op de drievoudige we reldkampioen Pakistan. In 1973 was hij er nog niet bij, toen Oranje in Amstelveen de titel veroverde.. Vijfjaar later zat hij op de bank in de verloren WK-finale tegen Pakistan in Argentinië en in 1982 kwam het elftal in Bombay niet verder dan de vierde plaats. Om over het WK in Londen (zevende) maar niet te spre ken. rige routinier later vast. "Het maakt in dat opzicht niet uit of je nu 20 of 30 bent. Deze groep van jong en oud bij elkaar is zich dat terdege bewust geweest. Voor mij persoonlijk is het de kroon op al die jaren van inspan ning. Bovendien geeft het me ge noegdoening tegenover de mensen, die na mijn terugkeer hebben ge roepen dat ik het toch niet zou red den. Dat aspect maakt het nog eens extra leuk". De Amsterdamse arts was ook de eerste, die na het einde van de eindstrijd bondscoach Haps Jorrits ma in de armen sprong. Vooral dank zij hem bloeide de speler i 'Ik weet uit ervaring dat j.e niet Kampong opnieuw op. De schei- vaak een kans krijgt op het behalen dende technisch leider gooide •t i. if :-t*. k' Hans Jorritsma rechts) op de schouders een wereldtitel", stelde de 31-ja- loop voor het eerst zijn masker af en stortte zich met zaligheid in de massale feest- ten het National Hockey Stadium bij grote toernooien De scheidende coaches Joost Bellaart het toernooi hockeyers. Streb (BRD). 9. Boelsma (Ned) - Va: der Brink (Ned). 10. Franzelin (Oos) - Forslund (Zwe), 11. Toshiyuki Ku roiwa (Jap) - Ström (Jap). 12. Konig (Zwe) - Scott (Can), 13. Jankowski (Pol) - Moriyami (Jap). 14. Pikku- peura (Fin) - Jaegal (ZKo). 15. Kli- mov (Sov) - Wei (Chi), 16. Hoffmann (DDR). 1000 m: 1. Besteman - Jansen, 2. Loef - Thometz, 3. Toshiyuki Kuroi wa - Bae, 4. Zjelezovski - Zinke, 5. Bachvalov - Mey, 6. Thibault - Mo- riyama, 7. Terpstra - Dubreuil, 8. Flaim - Franzelin, 9. Saturo Kuroi wa - Van der Brink,10. Boelsma - Ström, 11. Streb - Forslund, 12. Jae gal - Wei, 13. Pikkupeura - Konig, 14. Miyabe - Hoffmann, 15. Scott - Jankowski, 16. Klimov. AMSTERDAM (GPD) - Youp van 't Hek haalt de onderste steen boven om het WK voetbal in Italië als ver slaggever te mogen volgen. Samen met zijn opdrachtgever NRC/Han- delsblad probeerde de cabaretier- /columnist gisteren in kort geding een volledige persaccreditatie voor Italië af te dwingen. De belangen groepering Nederlandse Sportpers (NSP) maakte duidelijk een 'journa listieke beunhaas' als Van 't Hek niet op de perstribune te dulden. Volgens Van 't Heks advocaat "druipt de affaire van privé-venijn". Youp van 't Hek zou wekelijks een aantal columns doorbellen naar zijn krant, maar is door de NSP af gevoerd van de lijst van 75 verslag gevers en 15 fotografen die het we reldkampioenschap voetbal voor de Nederlandse media gaan volgen. Evenals trouwens Johan Cruijff en Piet Keizer. Met de uitsluiting van dergelijke 'bobo's' en ook "schoon moeders die alleen maar voor de ge zelligheid meegaan" is de NRC het niet oneens, zei de raadsman mr. H.J.M. Harmehng. Maar Youp van 't Hek, die overigens gisteren wegens vakantie afwezig was, is volgens hem "een echte journalist die moet worden toegelaten". "Van 't Hek schrijft zijn stukjes zelf en laat niet zoals Johan Cruijff alleen een fo tootje bij een column van een 'ghostwriter' zetten". 'Inmenging' van de belangen groep NSP in redactionele beslis singen is de kern van het conflict. "Een krant moet zelf kunnen uitma ken wie ze stuurt, de NSP moet zich niet het recht aanmatigen uit te ma ken wie wel en wie niet over sport mag schrijven", zei mr. Harmeling. De opmerking over Cruijff was niet de enige sneer die er gisteren in tie Amsterdamse rechtbank werd uitgedeeld. Al dan niet ernstige ver dachtmakingen en beledigingen vlogen over en weer voor de tafel van de president, mr. B.J. Asscher. Harmeling beschuldigde de toen malige NSP-secretaris Joop Niezen ervan Van 't Hek 'uit de stapel ge trokken' te hebben uit 'minder waardigheidsgevoelens'. "Op sport journalisten wordt vaak neergeke ken en nu willen ze laten zien dat hun kaste wel degelijk recht van be staan heeft", aldus de advocaat. Vriendjespolitiek en willekeur voeren volgens mr. Harmeling de boventoon in de NSP. Hij toonde zich verwonderd over de verdeling de accreditaties. "Waarom krijgt de grootste bladencombinatie van Nederland, de GPD, met een gezamenlijke oplage van 1,2 mil joen, een accreditatie voor één foto graaf en mag Voetbal International met 50.000 abonnees er drie sturen", vroeg hij zich hardop af. vreugde. Het 'bedankt Hans' en 'be- hard optreden om de r i be- veel publiek (maximaal 10.000 r redelijk alleen verlammend op de spelers, maar ook op het publiekconsta- dankt Joost', dat de spelers op het dwang te houden. Toen de wapen- sen) spelen. "Je moet van goeden teerde Tom van 't Hek. "Het werd erepodium voor hem en diens eens vertrekkende assistent aanhie ven, bezorgde de generaal van Oranje kippevel in de brandende stok niet meer hielp, werd er traan- huize komen om zo'n druk te weer- AMERSFOORT (ANP) punten scheiden uitdager Ton Sij brands van zijn derde wereldtitel. Nagenieten Nog vijf "Voor mij ontstaat leegte", merkte hij i nadrukkelijk de openingstreffer, al, van Sturm, op een pass van Has sler aantrekken. Heynckes veranderde in de rust. Hij haalde Kohier naar de kant kon zich ook Na de gemiste winstkansen in het dit kleedkamer op. "Ik zal nog lang v veertiende duel, was de Nederland se uitdager ook in de vijftiende par tij van de WK tweekamp het dichts- bij de zege. Tsjizjov kon gisteren de nagenieten. Een gas gebruikt. In die chaos vielen tal loze gewonden. Hoewel het sportcomplex al da- dit team aa gen uitverkocht was, probeerden aanvoerder vele toeschouwers toch nog via slinkse wegen binnen te komen. Toen dat in veel gevallen niet lukte, werden ruiten ingegooid, de politie de* rust met stenen bekogeld en hekwerken met prikkeldraad omver getrokken. Uiteindelijk bevolkten 70.000 be staan", oordeelde Mare Delissen achteraf. "Dat geeft de kracht van Ik ben blij dat ik de an zo'n groep mag zijn". Het goede spel het knotsgekke stadion echter al heel snel terug. Na een kwartier werd het doodstil, toen Van de NSP kan Van 't Hek een 'b-accreditatie' krijgen, maar niet meer. Zo'n b-kaart geeft toegang tot alle persvoorzieningen, conferen ties en dergelijke, behalve de pers tribune. "Laat Van 't Hek maar zelf zijn kaartjes kopen, of naar de tv kij ken en zijn stukjes schrijven. Ik heb begrepen dat hij dat nu ook al weke lijks zo doet", zei NSP-advocate mr. C.J.R.A. Schoonderbeek. Ze over legde 'jurisprudentie' uit Duitsland, waar oud-international Jürgen Gra- "Na Westduitsland wist ik al dat-het bowski ook al eens met s bepaald ogenblik zelfs leuk om ze stil te krijgen". Dat doel werd bereikt op het mo ment dat Gijs Weterings twee minu ten na rust de marge nog eens uit bouwde met een fraaie veldgoal. Na die treffer en een gemiste Pakis- Oranje bracht taanse strafbal zochten honderden fans teleurgesteld de uitgang op. goed zat", keek Tom r al die medailles zoekers, 20.000 meer dan het toege stane aantal, de propvolle tribunes. Een absoluut record in de hockey- puntendeling makkelijker veilig daar best een beetje trots op. We- geschiedenis. Buiten bleven dui- Floris Jan Bovelander met twee even terug. "Als je de goede taktiek strafcomers de snelle voorsprong toepast, zijn ze simpel uit te schake- van Pakistan via Ahmad Shabaz te- len. Dat hebben wij gedaan", niet deed. "Die goals werkten niet AD HEESBEEN 't Hek persfaciliteiten was weggehouden. „Het blijft moeilijk afwegen, die accreditaties", zei Joop Niezen bui ten de zittingszaal. Uitspraak 8 maart. prestatie heksenketel broeierig stadion, is e{ van formaat. Voor de het één van de moeilijkste klussen, die ze ooit hebben moeten opknap- die Kögl en verving Mihajlovic door stellen dan donderdag. Na bijna reldkampioen worden tegen Pakis- Bender. De Joegoslaaf, gekocht als aanvaller, hing tussen wal en schip, droeg nauwelijks bij aan de opbou^v en was als spits nimmer wezenlijk aanwezig. Jensen en Giske hielden daardoor Wohlfarth en Mclnally ge makkelijk uit de wedstrijd. Na rust zette Bayern nog iets meer kracht in. Veel meer dan welke Nederland se vereniging kan opbrengen. Köln had een aanpassingsperiode nodig. De gelijkmaker van Kogl, een vrije trap, die in de muur werd afgebo gen, was echter toeval,- perfect pas send bij het Beierse voetbal, dat daarnaast werd gedragen door een massa kracht. half uur spelen en 58 zet ten gaf Sijbrands zijn winstpogin gen op. De Nederlander heeft na vijftien duels nog steeds de leiding: 16-14. Voor iedereen was het de vraag of pen. Voor de manier waarop één van beide grootmeesters nog taak hebben volbracht, nei gebukt ging onder de dramatische mijn petje af. Mentaal waren ontknoping van de vorige partij. De kapot te krijgen. Dat Nederlandse secondant Krajen- brink verklaarde dat Sijbrands in de avonduren over de ergste klap heen was. Tsjizjovs helper Virny zich door de omstandigheden uit stelde dat de wereldkampioen zelfs balans brengen. En dat terwijl daar in het meest opwindende moment best alle reden toe i zenden mensen tegen beter weten in nog hopen. Angstaanjagend Al die toeschouwers zorgden voor een ongekende, maar tegelijk ook angstaanjagende hockeyambiance. VINAROZ (ANP) Uwe Raab Cordes uit de ploeg van Jan Raas. ik Omdat de Pakistaanse televisie de heeft zijn tweede zege in dienst van De Westduitser Kappes is op vijf i deze ploeg i winst ment" Geen enkel moment liet het elftal ke willekeurige voetbalwedstrijd >u zijn gestaakt. In Pakistan zijn ze echter wel wat de partij steeds het gevoel had het aanvangsuur naderde, moest de gewend. In tegenstelling tot de Ne- dat hij op remise kon komen. wedstrijd rechtstreeks uitzond, ,ren ook miljoenen kijkers getuige de *GP 1 van het volksfeest, dat met het nodi- duitser gisteren de beste spurter in ge vuurwerk gepaard ging. Soms de vierde etappe van de Ronde van ontploften er bommen waarvoor el- Valencia, mede dankzij het werk van Sean Kelly, die de sprint voor Raab aantrok. De Nederlander Mat- thieu Hermans werd derde. De leiding in het algemeen klas sement blijft in handen van Tom de opgave mig Stumpf, leider van de eerste twee dagen en op de derde zwaar ten val gekomen, gaf op. Man van de dag was de Spanjaard José Maria Ahedo, die 167 van de 198 kilometers tussen Sagunto en leger- en politiemacht bui- derlanders, die in eigen land alleen Opvallend Greg LeMond na 84 kilometer. De Vinaroz alleen voorop reed. Tour de France-winnaar en wereld- tweedejaars prof reed na veertien kampioen klaagde over pijn aan de kilometer van het peloton weg, nam voeten. Zijn vaste paar schoenen maximaal zestien minuten voor- was donderdag gestolen. De nieuwe sprong, maar wist zich zeventien ki- knelden. Ook de Westduitser Re- lometer voor de streep achterhaald.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21