Haven Zijloever wordt binnenkort leeggepompt Protest Katwijk tegen inkrimpen politiekorps In Nederland mag je aües aan iedereen verkopen Schelpenkade afgesloten VRIJDAG 23 FEBRUARI 1990 LEIDEN/REGIO' Om verdachte vaten te verwijderen LEIDEN - De gemeente laat de haven aan de Zijloe ver leegpompen om de ver dachte vaten die er in liggen te kunnen verwijderen. Om dit werk te kunnen uitvoe ren wordt komende week een damwand geplaatst tus sen de haven en de Zijl. De gemeente constateerde op aan wijzingen van bewoners in decem ber van het vorige jaar dat er vaten in de haven liggen. Duikers hebben er ongeveer dertig gevonden, maar Overvallers postagentschap zijn gepakt ALKEMADE - De drie mannen die woensdag een overval hebben ge pleegd op het postagentschap in Rijpwetering, zijn door de politie aangehouden in Amsterdam. Dat gebeurde op het moment dat ze be zig waren in te breken in de woning van de eigenaar van de auto waar mee de daders waren gevlucht. De ze wagen was door de overvallers eerder op de dag in Amsterdam ge stolen. De overvallers, drie Amster dammers van 19, 20 en 26 jaar, heb ben inmiddels een bekentenis afge legd. Bij de overval werd overigens geen geld buitgemaakt. het vermoeden bestaat dat ook nog enkele vaten zijn weggezakt in het bagger. Voor zover de duikers kon den zien zijn de vaten gescheurd en leeg, de gemeente houdt er echter rekening mee dat ook volle vaten in de haven liggen. Waarmee ze zijn gevuld is niet bekend. Gevulde vaten worden volgens woordvoerder A. van den Berg van de directie milieu in ieder geval be handeld alsof er gevaarlijke stoffen in zitten. Dit betekent dat ze zeer voorzichtig worden geborgen en dat van de inhoud een monster wordt genomen dat voor analyse naar het laboratorium wordt ge stuurd. Van den Berg verwacht dat het leegpompen ongeveer een week in beslag neemt. Als dit werk klaar is wordt begonnen met het uitgraven van de vaten. Overigens verwacht de directie milieu niet dat er schade lijke stoffen in de vaten zitten. In dien de bergers toch volle vaten aantreffen worden deze tijdelijk op geslagen. Waarschijnlijk gebeurt dat op het terrein bij de haven. Van den Berg verzekerde vanochtend dat dit op zo'n manier gebeurt dat niemand er bij kan komen. Hoeveel de saneringsoperatie gaat kosten is nog niet precies be kend. De gemeente is nog in de slag met de aannemer die het werk wil uitvoeren, en acht het daarom te vroeg om met richtbedragen naar buiten te komen. Vast staat wel dat de provincie Zuid-Holland het leeu- wedeel van de kosten voor haar re kening neemt. Dit omdat het schoonmaken van de haven onder deel is van het project bodemsane ring Zijloever. Dit betekent dat de gemeente een vaste bijdrage van 100.000 gulden moet betalen, plus 10 procent van de werkelijke sane- ringskosten. Daarbij wijst Van den Berg er op dat de damwand weinig extra investeringen vergt omdat die toch moest worden aangelegd. In eerste instantie was de gemeente van plan om langs de oever een dam aan te leggen. Die moest het moge lijk maken de vervuilde grond langs het water te kunnen verwijderen. Nu wordt de dam enige meters ver der in het water gezet. Afhankelijk van wat in deze ha ven wordt aangetroffen wil de ge meente bekijken of het ook nut heeft de tweede haven aan de Zijl op dezelfde wijze droog te leggen. Het beskuit hierover wordt geno men na afloop van de sanering van de haven Zijloever, van den berg kan nog niet zeggen wanneer het werk is afgerond. Als de vaten leeg zijn gaat het sneller dan wanneer volle exemplaren worden aange troffen. In dat laatste geval kan er nog wel eens aanvullend bodemon derzoek nodig zijn. LEIDEN Op het Schuttersveld komt een squash- centrum met zes banen en een fitnessruimte. Het ge bouw komt naast de parkeergarage op het Schutters veld. Het pand wordt gebouwd door het Leidse bedrijf Erica, die de banen ook gaat beheren. Volgens directeur Swaak van Erica zijn er in Leiden te weinig squashbanen en hebben de banen die er zijn over het algemeen te weinig niveau. Bovendien meent Swaak dat er ook een ontspanningsruimte moet zijn in een kantorencomplex. "Als bouwer moet je niet alleen zorgen voor kantoorruimte, maar ook voor parkeer ruimte en ontspanningsmogelijkheden". Erica beheert al squashcentra in Haarlem en Zwolle. (tekening bureau Ir. P.M.J.1 DEN HAAG/LEIDEN - Een Itali aan van origine, tot voor enige tijd groothandelaar in kleding te Lei den en thans woonachtig in Lei derdorp, die Italiaan vindt Neder land een prachtig land. "Als je maar ingeschreven staat bij de Kamer van Koophandel mag je van alles aan iedereen verkopen", vertelde de 38-jarige middenstan der de leden van het Haagse ge rechtshof jofeltjes. En dus kocht hij zelf ook ande re spullen dan kleding in, drank en sigaretten bij voorbeeld die hij in sommige gevallen weer door verkocht. Nooit vermoedde hij dat die handel van diefstal afkom stig kon zijn. Voor die heling is hij door de politierechter twee jaar geleden bij verstek veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk. Giste ren kwam hij wèl naar de behan deling in hoger beroep, om duide lijk te maken dat hij nooit écht op voordeel uit is geweest. Dat bleek ook wel uit de prijs die hij voor een (kapotte) accordeon, een schuurmachine, een heel oud te lefoontoestel, videobanden en de genoemde genotsmiddelen be taalde. Die lag maar een fractie onder de nieuwwaarde. De procureur-generaal geloof de hem voor het grootste deel, maar eiste wegens buitengewone onvoorzichtigheid toch nog een maand voorwaardelijke celstraf en een boete van 1200 gulden. Uitspraak 8 maart. Bal Masqué Carnavalsvereniging De Hutspotten houdt zaterdag 24 februari een bal mas qué in het Antonius Clubhuis. De best Verklede paren worden door een jury be kroond. Aanvang 21.00 uur, de toe gangsprijs voor niet leden bedraagt 10,00 gulden. Bingo Buurthuis Winnie Mandela houdt op za terdag 24 februari een bingo en een lote rij. De opbrengst is bestemd voor een se niorenuitstapje. De aanvang is om 20.00 uur. Het buurthuis is te vinden aan de Trix Terwindtstraat 4. Yoga Yoga-lerares De Roos vertelt maandag 26 februari van 14.00 tot 15.30 uur het een en ander over yoga. Dit gebeurt in buurthuis Matilo, Zaanstraat 126. Elke maandagmiddag van 15.45 tot 16.45 uur worden er ook yoga-lessen gegeven in het buurthuis. Speel-o-theek Speel-o-theek Duimelot zoekt vrijwilli gers, die minstens één dagdeel per week helpen met de uitleen en de administra tie. Inlichtingen bij Marian Foks, tel. 071- 766240 of bij de speel-o-theek zelf. De uitleen is te vinden op de Lage Morsweg 14a in Leiden en is geopend op dinsdag van 14.30 tot 16.30 uur en op woensdag en donderdag van 9.30 tot 11.30 uur. KATWIJK - Het vaststellen van de sterkte van politiekorpsen is 'be denkelijk' en niet volgens afspraak. Dat schrijft burgemeester G.W. van Montfrans-Hartman van Katwijk aan minister I. Dales van binnen landse zaken tegen de voorgeno men politie-inkrimping. De brief is Leiden-Oxford Verenigingen en instellingen die belang stelling hebben voor een uitwisseling met een 'soortgenoot' uit Oxford kunnen hier woensdagavond informatie over krijgen. Dan namelijk houdt het Comité Leiden- Oxford een informatie-avond in de aula van de Lorentzschool aan de Van Vollen- hovenkade. De aanvang is om 20.00 uur. Prestatie-loop De atletiekvereniging De Bataven houdt 24 februari een crocus-prestatieloop in de Leidse Hout. De afstanden waaruit gekozen kan worden zijn de 4, 7, 10 en 13 kilometer. Deelname kost 3,50 gulden voor volwassenen en 2,50 gulden voor kinderen tot 14 jaar. De start is om 15.00 uur op de kunststofbaan. Er is ook gele genheid om aan een Coopertest mee te doen. Inschrijving hiervoor kost 2,00 gul den en 1,50 gulden voor de jeugd. Aan vang 14.00 uur. Postzegels Postzegelverzamelaars kunnen op maandag 26 februari terecht in het wijk- gebouw De Linde, Herenstraat 64. De vereniging De Postzegelvrienden houdt die avond haar maandelijkse ruilavond. Aanvang 19.00 uur. Tekenen In buurthuis Matilo wordt vanaf 27 febru ari elke week op dinsdagavond een te kencursus gehouden. De cursus duurt van 20.00 tot 22.00 uur en de kosten be dragen 70 gulden voor tien bijeenkom sten. Tekenleraar is Carel Hermsen. Het buurthuis is te vinden aan de Zaanstraat 126. mede geschreven namens de burge meesters van Alphen aan den Rijn, Nieuwegein en Velsen. "Naar ons oordeel is uw ambtsvoorganger ver der gegaan dan de Tweede Kamer wilde en staat de handelwijze ook op gespannen voet met artikel 5 van de Politiewet". Het schrijven is ook verstuurd naar de vaste commissie voor de politie in de Tweede Kamer. Volgens de burgemeesters is met Van Dijk, de voorganger van Dales, afgesproken dat het vaststellen van de sterkte van de politiekorpsen voor één jaar zou zijn. "Desondanks heeft uw ambtsvoorganger de sterkte per 1992 gehanteerd als sterkte 1989. Met het oog op de re gionale politie is de door uw ambts voorganger genomen maatregel een bedenkelijke zaak. Als er niets ge beurt, dan stappen de krimpkorp- sen met de definitieve sterkte 1992 het regiokorps binnen". Het steekt de burgemeesters bo vendien dat ze niet in beroep kun nen gaan tegen de voorgenomen maatregel. De hardheidsclausule, op grond waarvan protest kan wor den aangetekend, is er nog steeds niet, hoewel die medio vorig jaar moest verschijnen. "Van de zijde van uw ministerie werd ons steeds weer een nieuw tijdstip genoemd voor het verschijnen ervan. Maar nog steeds kan niet in beroep wor den gegaan tegen een maatregel die al vanaf februari 1989 werkt. Een maatregel die in principe niet door de Kamer is goedgekeurd, een maatregel die tegen de zin van de Kamer een werking heeft gekregen die verder reikt dan een jaar". De burgemeesters stellen zich bij de inkrimping te kunnen en moeten neerleggen. Echter niet eerder dan 'na een fundamentele discussie over de criteria voor de sterktever deling en na een redelijke beroeps mogelijkheid'. "Nu hebben we er geen vrede mee". REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Kuierend in de Maarsmansteeg vragen wij ons af of ze bij V&D helemaal gek zijn geworden. De bijna blinde gevel van de verdie pingen, daterend uit de jaren zes tig, is al niet mooi, maar V&D heeft nu ook de meeste etalages op de begane grond geblindeerd met, u begrijpt het al, gele, witte en grijze plakstroken. Het winke lend publiek kan zo niet meer de winkel inkijken en wordt, raar maar waar, ook niet in de verlei ding gebracht om binnen een kijkje te komen nemen. Dat het warenhuis hiervan mo gelijk economische schade on dervindt, dat zoeken ze zelf maar uit. Het gaat ons nu even om de verslonzing van het stadscen trum die hiervan het gevolg is. Natuurlijk, het stadsgezicht wordt al op talloze plaatsen ont sierd door rolluiken met verfkre- ten. Zodra het zes uur slaat, ver andert de Haarlemmerstraat in een soort Beiroet waar een ge woon mens zich nog nauwelijks buiten waagt. V&D doet daar gelukkig niet aan mee. Tot voor kort dachten wij dat dit ook hoorde bij de 'poli tiek' van het bedrijf om een vrien delijk gezicht aan de klant te to nen. Maar, in plaats van rolluiken, blindeert V&D haar etalageruiten aan de Maarsmansteeg nu dag en nacht met plakplastic. Dat is niet alleen in strijd met de 'opgewekte uitstraling' die het warenhuis zegt na te streven, maar het ver ziekt ook het winkelklimaat van de Maarsmansteeg waar, aan de andere kant van de straat, toch heel aardige winkels gevestigd zijn. Kennelijk voelt het gemeen tebestuur zich niet geroepen te gen deze vorm van verloedering op te treden. Winkelen is leuk. Maar waarom heeft V&D haar etalages aan de Maarsmansteeg dan dichtgeplakt met gele, witte en grijze stroken. Allure (7) Het gaat niet goed met de waren huizen van V&D. Ook niet met die in Leiden. Om het tij te keren moet onder meer het gezicht van het bedrijf veranderen, een opge wekte uitstraling krijgen, allure ten toon spreiden zodat klanten het gevoel krijgen op een prettige manier hun boodschappen te doen. 'Shopping is fun' heet dat tegenwoordig. Twee jaar geleden begon V&D al haar huisstijl te veranderen. Het .bruin verdween en het geel, wit en grijs verscheen. In driejaar zou alles er anders uitzien, voor spelde de leiding van het concern. Gele met witte en grijze strepen moesten onderstrepen dat het warenhuis weer helemaal van de ze tijd is. Fris, dynamisch en stijl vol zijn de andere kreten achter die nieuwe kleurencombinatie. De vernieuwingsdrang blijkt zich niet alleen meester te hebben gemaakt van de puntzakjes en V &D-draagtasjes, maar ook van de etalages. Laten we eerst eens ljy de concurrentie kijken: de trend bij C&A, P&C, Kreymborg, en ga zo maar door, is om alle gesloten etalages er uit te gooien. In plaats daarvan komen er open ruimtes met een bescheiden uitstalling zodat het winkelend publiek van buiten goed de zaak kan inkijken en door het bruisende 'shopping- gebeuren' dat zich daar afspeelt naar binnen wordt getrokken. Allure (7) Merkwaardig toch: een bedrijf dat zoveel geld uitgeeft aan het oppoetsen van zijn identiteit en tegelijkertijd zo gemakkelijk een loopje neemt met het uiterlijk van de zaak aan één van de drukst be lopen stegen in het Leidse stads centrum. Merkwaardig ook om dat V&D vijfjaar geleden nog de hele gevel aan de Aalmarkt een fikse schoonmaakbeurt gaf. Vol gens een toenmalige zegsman van het bedrijf moest het schoonma ken van de gevel gezien worden als een bijdrage aan de face-lift van de Hoogstraat(kelders) en omgeving. Zou van de beginnen de verloedering van de Hoog straat opnieuw een wervende kracht uitgaan, vragen wij ons af? We roepen ook nog even in her innering hoe tien jaar geleden de monumentale gevel van het ver maarde restaurant 'In Den Ver gulden Turk' aan de Breestraat door V&D in oude luister werd hersteld. De driehoekige boven bouw, met de kop van de Turk, geflankeerd door de goden Po seidon en Aesculapes, werden op nieuw verguld. De naam van het voormalige restaurant wederom in bladgoud gestoken. V&D is Wim Dijkman) Maison de Bonneterie niet, maar een statiger entree voor een wa renhuis is toch nauwelijks denk baar. Des te treuriger is het dat het grootwinkelbedrijf, na zijn bij dragen aan de schoonheid van de stad, de goede smaak tart door de zijgevel het uiterlijk te geven van een blinde wand waarop geen klant afkomt en die door volgelo pen bezoekers van naburige cafés in de late avond slechts als halte plaats wordt gebruikt om er te wateren. Als 'shopping fun is' moet V&D toch eens uitleggen waarom haar gezicht aan de Maarsmansteeg er zo uitziet als het er uitziet. Het ziet er namelijk niet uit. Burgerlijke Stand Overleden: H. Mooten (1914) vrl. geh. gew. met W.J. Koolloos. A. Ros (1898) man. R. Bie ren (1945) man, W. van Beelen (1924) man, C.H. van Poelgeest (1901) vrl. geh. gew. met J.W.A. van der Waals. J.M.P. Heijberg (1909) r.PJ.vai vrl. geh. gew. met C. Holswilder, Berg (1905) man. L.J. Burgersdijk (1910) vrl. geh. gew. met W.F. van der Kaaden, M.C. van Ingen (1940) vrl. geh. gew. met J. la Lau. J. Boon (1907) man. J. Eradus (1925) man. G. de Rijk (1926) man, J.J. Sassen (1916) man. Gehuwd: C.T. van Nimwegen en J.B.^ Co- zijn. G.R. Schyjka en U.I. Nielen. A. Beij en E.M. Zweistra. F.L. van der Starre en M.E.A. van Beers. Vrijspraak voor 'zwerver' DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Een 33-jarige man uit Voorschoten is gisteren door de Haagse politie rechter vrijgesproken van de be schuldiging 'illegaal' te hebben sa mengewoond met zijn vriendin in Leiden. Op die wijze zou hij voor deel hebben getrokken uit de steun- fraude die de vriendin heeft ge pleegd en waarvoor ze is veroor deeld. Tegenover politierechter I. de Vries en officier D. vart den Broek moest de Voorschotenaar zelf in derdaad erkennen dat alle schijn te gen hem was. "Veel mensen denken dat ik samenwoon, ja, maar ik ben eigenlijk gewoon een zwerver". Maar alle verdachtmakingen weer legde hij. Eén zelfs met de verkla ring van een getuige, die hem in de verdachte periode herhaaldelijk sla pend had aangetroffen in een bouw keet. Milieu-onderzoek aanleg Verlengde Landscheidingsweg DEN HAAG/WASSENAAR - Het ministerie van vrom laat een milieu effect-rapportage (mer) uitvoeren naar de aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg tussen Wasse naar en Den Haag. Voordat die ge reed is kan de gemeente Voorburg niet worden verplicht mee te wer ken aan de doortrekking van deze verbindingsweg naar de rjjksweg A4. Dat betekent dat zeker niet voor volgend vooijaar met de werkzaam heden kan worden begonnen. Minister van verkeer en water staat H. Maij-Weggen heeft dit tij dens de behandeling van de begro ting van haar ministerie geant woord op vragen van CDA'ster H. Tegelaar-Boonacker. LEIDEN - Een deel van de Schelp. enkade wordt vanaf maandag SC maart afgesloten om herbestraat tec worden. Het gaat om het gedeelte-" tussen de Witte Singel en Schelpen] kade 30. De gemeente verwacht dat.' het werk ongeveer twee weken» duurt. Bewoners van de Schelpen]- kade worden verzocht in die perio] de hun auto ergens anders te parke- - ren en het huisvuil aan te bieden op» een straathoek waar de vuilniswa] gens kunnen komen. 'Beroepsverbod' voor handelaar in videobanden DEN HAAG/OEGSTGEEST - We- gens het verkopen van illegale vi-j deobanden heeft de vice-president!i van de Haagse rechtbank, mr. S. Holtrop, in kort geding bepaald dat een 33-jarige Leidenaar niet meer in i deze branche actief mag zijn. De man exploiteerde een video theek in de Kempenaerstraat inji Oegstgeest. In 1987 werden daar bij controle 426 illegale banden aange- troffen, terwijl bij een tweede inval in juni 1989 andermaal 168 illegale s banden gevonden werden. De organisaties van filmprodu-j - centen, de Stemra, de NOS en de. stichting Video Veilig legden dei man daarna een zogeheten anti-pi raterijverklaring voor, waarin staat: dat forse boetes worden opgelegd als nog eens een overtreding wordt: geconstateerd. De Leidenaar wei gerde die te ondertekenen, waarna i de genoemde organisaties via een kort geding een 'beroepsverbod' voor de man eisten. Dit vooral om dat hij ook na de tweede inval nogl steeds in de videotheek in Oegst geest zou hebben gewerkt. Zijn raadsman ontkende dat gis-1 teren tijdens het kort geding. "De zaak staat niet meer op zijn naam en mijn cliënt heeft tegenwoordig een baan als chauffeur", liet hij weten. Vice-president mr. Holtrop stel de daarop vast dat de man dan ook j geen moeite zal hebben met het ver bod om nog in videobanden te han-1 delen. "Het staat in elk geval vast I dat hij in het verleden wel fout is ge weest", voegde hij er aan toe. De eis i van de belangenorganisaties wordt derhalve toegewezen. Geen subsidie voor stichting tegen seksueel geweld ALKEMADE - De gemeenteraad I van Alkemade geeft dit jaar op nieuw geen subsidie aan de stich- ting Samenwerkingsverband tegen Seksueel Geweld. Het verzoek van I de stichting is door de meerderheid 1 (CDA en WD) afgewezen. PPR en PvdA pleiten juist wel voor een bij- drage, maar hun argumenten kon- den, evenals vorig jaar, niet genoeg gewicht in de schaal leggen om de i andere partijen te overtuigen. Wethouder L. Beelen (WD) be toogde dat de erkenning voor het werk van de regionale stichting niet I in het geding is: "Alkemade heeft hier echter andere kanalen voor en dat is het maatschappelijk werk van de stichting Aar- en Veenstreek. Hierin staan we niet alleen. Alle deelnemende gemeenten zijn deze i mening toegedaan". Beelen hekelde het standpunt van de gemeente Leiden in deze kwestiè: "Eerst zetten ze iets in I gang en daarna korten ze de subsi- die met vijftig procent. Dat hebben ze zeker afgekeken van hogere over heden". Medische Diensten en eindigt zondag i Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Jans sen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie. tel: 177100. Rijnsburgerweg 96. zo 8 uur lot 24 uur: J.A. Verhage/C. Maris, tel: 218661. Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- m'eijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: G.A.E. Nering Bögel. tel: 124403. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk. tel: 122522, Wasstraat 2a. Groep 3 - Pleiter. Smit. Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Buyne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32. zo 8 uur tot 24 uur: J. Eekhof. tel: 140491 Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr. tel: 120347, Zoe- terwoudse Singel 11. zo 8 uur tot 24 uur: M. Hom. tel: 766123, Zo- cherstraat 1. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel: 720936, Robijnstraat 2b. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel: 767646. Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt welke arts dienst heeft. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, I it u welke huisarts de weekenddienst de i: S.P. Ouwerkerk, tel: 891037, spreek- luitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op: Florijn 10. tel: 891000. a 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4. tel: 155666. Voorschoten za: F. Koopmans. Churchillweg 19, tel; 6352; A. Tromp. Leidseweg 328. tel: 071-762159. Praktijk Oosthout. Rietpad 9, Voorhout, tel: 02522-30673. Wassenaar za: H.M. van Tolingen jr. tel: 15939. Hofcamp- weg 7; zo: R. van Niekerk, tel: 19014, Van Po- lanenpark 92. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 23/2 tot vr. 2/3 door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel: 071-120552; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeves- tein 6. Leiderdorp, tel: 071-890000; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor- r. tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36. Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260. Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: A.J.A. van Winsen, Oude Singel 210, Leiden, tel: 071-226040, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar P.H. Wayenberg, Van Beethovenlaan 696, Voorschoten, tel: 01717-7788. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14