Salarisverhoging voor kamerleden Het beest heeft eindelijk toegeslagen "1 Groen Links wenst snel kamerdebat Ondernemer krijgt na bankroet 'levenslang' Nederland veroordeeld voor schenden mensenrechten Met Maij is het kwaad kersen eten GENERATIE NA GENERATIE. KIJK VANAVOND WAT ZE SAMENBRENGT Mogelijk wet tegen seksuele intimidatie intrahiin DEN HAAG (GPD) Het plan om Tweede-Kamerleden een flinke salarisverhoging te ge- ven en fractievoorzitters uit het parlement een auto met chauffeur, is Groen Links in het I verkeerde keelgat geschoten. De fractie van Groen Links wil zo snel mogelijk een kamer- ~J debat over de gisteren gepubliceerde plannen om de rechtspositie en betaling van kamer leden flink te verbeteren. MAASTRICHT (GPD) - Mensen wier bedrijven failliet zijn gegaan blijven waarschijnlijk tot in lengte van jaren ernstige geestelijke en li chamelijke problemen houden. Ze ven van de acht middels een steek proef ondervraagde personen heb ben sinds het faillissement van hun bedrijf psychische klachten, waar bij zelfs de klachten van twee van hen ernstiger zijn dan die van psy-, chiatrische patiënten. Vijf van de acht mensen zijn tijdens of na het faillissement gescheiden. De studenten Gezondheidsvoor lichting en Opvoeding (GVO) M. Aussems en C. van der Burgt van de Rijksuniversiteit in Maastricht con- luderen dit na een onderzoek onder gefailleerden. Ze constateren dat de ex-ondernemers lijden aan post- blijken ook uit zelfmoordpogingen, traumatische stoornissen, die zich schuldgevoelens' concentratie- al direct na het faillissement open- stoornissen, wantrouwen en haat- baren. Uit de interviews die de stu- gevoelens tegen de mensen die wor- denten hebben afgenomen: Iedere den gezien als de veroorzakers van keer als ik over de ondergang van het bankroet. verkomen de bove een bedrijf in de krant lees. word ik aan mijn eigen faillissement herin nerd". Een ander denkt er steeds weer aan terug als hij zijn schulden moet afbetalen. Sommigen blijven er zelfs op vakantie nog mee bezig. De trauma's na het faillissement Uit de antwoorden blijkt dat er bij een aantal mensen sprake is van uit puttingsverschijnselen en depres- Bovendien sukkelen de te gefailleerden met slaapproble- leen een curator. De resultaten van de kleine steek proef zijn volgens Aussems en Van der Burgt aanleiding voor een gro ter en betrouwbaarder vervolgon derzoek onder de circa vierduizend mensen per jaar die in een faillisse ment verzeild raken. Begeleider dr. F. Gerards probeert op het ogenblik geld voor dat onderzoek te verwer ven bij ondernemersorganisaties. In het promotie-onderzoek dat hij wil laten verrichten, zou bijvoor beeld moeten worden bekeken of voor deze probleemgroep aparte slachtofferhulp in het leven moet worden geroepen. Zodat straks bij faillissement mogelijk niet al- r ook meteen 'D]| Een commissie onder voorzitter- schap van oud-staatssecretaris Dees (VVD) stelde gisteren voor de j bruto-salarissen van kamerleden met terugwerkende kracht tot 1 ja- j nuari met 4,3 procent te verhogen. I i de onkostenvergoedingen te verrui- L I men en een auto met chauffeur in te zetten voor de kamervoorzitter en de voorzitters van grote fracties. De maatregelen kosten bij elkaar 1.750.000 gulden, iets meer dan tien duizend gulden per kamerlid. De plannen zijn door kamervoor zitter Deetman niet overgenomen. n maar wel ter discussie doorge- n stuurd naar alle fracties in het parle- n ment. CDA. PvdA en VVD. die deel l- uitmaakten van de commissie- Dees. wilden gisteren niét reageren, j Voor een verandering in de salarië ring van parlementariërs is een tweederde kamermeerderheid no- dig. Een commissie van deskundigen moet een onderzoek uitvoeren naar de zwaarte van de functie van ka merlid. oppert de commissie-Dees. Aan de hand van dat onderzoek L kunnen structurele veranderingen worden aangebracht. Groen Links ziet daar niets in. omdat de fractie t het oneens is met de achterliggende gedachte dat een kamerlid te weinig verdient, t Gemeentehuizen strenger beveiligd DEN HAAG (GPD) - Er komen dwingende voorschriften voor de beveiliging van gemeentehuizen in ons land. De Vereniging Nederland se Gemeenten en de ministeries van binnenlandse zaken, buitenlandse zaken en verkeer en waterstaat be ginnen daarover binnen twee maan den een overleg. De VNG stuurt vol gende week al een circulaire naar de bijna 700 gemeentebesturen met nieuwe adviezen over de beveili ging van gemeentehuizen. Aanlei ding voor de verscherping van de voorschriften is het toenemend aan tal diefstallen van blanco paspoor ten en rijbewijzen. Volgens een woordvoerster van de VNG worden er vooral in ge meentehuizen van kleine gemeen ten regelmatig blanco identiteitspa pieren ontvreemd. In de circulaire van de VNG wordt gemeentebestu ren gesuggereerd een inbraakwe rende kluis aan te schaffen, of hun voorraad paspoorten en rijbewijzen in de kluis van de plaatselijke bank te bewaren. Op het gemeentehuis zou dan niet meer dan een kleine dagelijkse werkvoorraad aanwezig moeten zijn. ment, inclusief vakantiegeld, 103.355 gulden per jaar. een bedrag dat de commissie-Dees wil verho gen naar bijna 108.000 gulden. Bo vendien moeten kamerleden een te gemoetkoming krijgen voor de pre mie van hun ziektekostenverzeke ring. Die premie betalen ze nu zelf. De tegemoetkoming kan oplopen tot 6500 gulden per jaar voor een ge trouwde parlementariër met één kind. Tal van onkostenvergoedingen voor maaltijden, spreekbeurten en werkbezoeken moeten worden aan gepast als gevolg van de ni lastingwetgeving. aldus de sie. Die aanpassingen leveren indi viduele kamerleden "enkele hon derden tot duizenden guldens per ken jaar op". Groen Links is vooral ge vallen over de keuze die kamerle den krijgen tussen een gratis ov- jaarkaart of een aangepaste reiskos tenvergoeding. Dat is te vrijblij vend. meent Groen Links. Daar naast ergert de fractie zich aan het plan twee ton uit te trekken voor het laten vervoeren van de fractievoor zitters. Dees erkende gisteren bij de pu- blikatie van de plannen dat er "psy chologische overwegingen" tegen de verbetering van de rechtspositie an- van kamerleden zijn. Maar de voor- be- gestelde aanpassingen zouden slechts sinds 1968 ontstane achter standen ten opzichte van vergelijk bare ambtelijke salarissen wegwer- STRAATSBURG (ANP) - Het Eu ropese Hof in Straatsburg heeft Ne- senburg derland gisteren veroordeeld het schenden van mensenrechten Het wees de 68-jarige H. W. van Leer een schadevergoeding toe 15.000 gulden omdat ze zonder door de kantonrechter te zijn gehoord 1983 gedwongen i het psychiatrisch ziekenhuis Ro- Den Haag. Volgens haar raadsvrouwe, mr. G. Later, had de Haagse kantonrechter in 1983 de der woorden "gehoord de patiënt" op het desbetreffende formulier ge woon doorgestreept. Mr. Later is uiteraard blij met de sociaal werker wordt ingescha keld. Partner student boet niet voor invoeren ov-kaart DEN HAAG (GPD) Beursstuden ten en hun partners die financieel afhankelijk van hen zijn, hoeven niet dubbel te betalen voor éen ov- kaart. Deze 'onbillijkheid' in het wetsvoorstel voor de ov-Kaart voor studenten wordt alsnog ongedaan gemaakt, zo heeft minister Ritzen (onderwijs) toegezegd op verzoek van kamerlid A. Nuis (D66). In r de c -kaart wordt de basisbeurs van uitwonende studen ten met 60 gulden per maand ge kort. Door een klein foutje van de vorige minister van onderwijs zou den ook sommige partners van beursstudenten met een dergeliik bedrag gekort worden. Hun toelage is gekoppeld aan de beurs van hun partner (of ouder) en wordt automa tisch gekort als de beurs van hun partner (of ouder) gekort wordt. Vorig jaar diende D66 precies het zelfde amendementje in. Ook toen omhelsde een ruime kamermeer derheid deze correctie op het wets ontwerp. sche inrichting moest blijv i psychiatri- goede afloop voor haar cliente: "Het leuke is dat deze r r sinds de Dev verd aanvankelijk vrij- rechters naar haar zaak kijken gehoord is niet meer opge- hoefde te worden, terwijl dat vroeger vrij regelmatig -vrijwil lig danwel gedwongen- nodig was". Besparing op geneesmiddelen UTRECHT (ANP) - Met het omni- partijenakkoord (OPA) over de ge neesmiddelen is inmiddels een structurele besparing bereikt van 260 miljoen gulden. Voorzitter dr. J. hetookmetde Sanders van Nefarma, de organ' dat haar rechten zijn ge- tie willig in het psychiatrisch zieken huis behandeld. De kantonrechter maakte daar in november 1983 in verband met zelfmoordgevaar een gedwongen opname van zonder haar te horen en zonder haar op de hoogte te stellen van dit besluit. Toen ze er toevallig achter kwam en het ziekenhuis weigerde om haar te laten gaan wendde ze zich in decem ber tot de rechtbank die in mei 1984 besliste dat ze uit het ziekenhuis ontslagen moest worden. Het Europese Hof heeft nu uitge sproken dat de kantonrechter de patiënte zelf had moeten horen voordat hij tot een gedwongen op name besloot. Het schonden doordat men haar niet eerder op de hoogte had gesteld1 deze maatregel en door de waarop dat uiteindelijk gebeurde. Verder vindt het de periode van vijf maanden die de rechtbank nodig had om tot haar ontslag uit de kli- april^l989 niek te besluiten "buitensporig lang. De patiente was opgenomen ii de farmaceutische industrie, vandaag in Utrecht op het congres "Farma '90". Het OPA, waaraan tien organisa ties van onder meer artsen, apothe kers, groothandelaren, verzeke raars en fabrikanten meedoen, is in werking getreden. Het moet eind dit jaar hebben geleid tot een ombuiging van de kostenstij ging van 385 miljoen gulden. AMSTERDAM (- Ziekenfondsen kunnen niet verantwoordelijk ge steld worden voor het ter beschik king stellen van een voldoende aan tal plaatsen in instellingen voor zwakzinnigenzorg, waarop verze kerden krachtens de wet recht heb ben. "Dit is puur een politieke zaak". Dit stelde raadsvrouw mr. M. Goslings van het ziekenfonds "Het Gooi en Omstreken" gisteren na mens haar cliënt in kort geding voor de Amsterdamse rechtbank. Het geding was aangespannen door zes zwakzinnigen die allen op een wachtlijst staan. Zij eisen on middellijk een plaats in een gezins vervangend huis. Volgens hun raadsvrouw mr. P. Visser-Vah Daal hebben de verzekerden op grond van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) daartoe een onbeperkt recht". In de rechtzaal waren tientallen, familieleden en sympathisanten van de zes eisers aanwezig diedeels staand of op de grond zittend, toe luisterden en af en toe hun instem ming dan wel afkeuring lieten blij- DEN HAAG (ANP/GPD) - Politiek u gelijk hebt, dan heeft de minister- Den Haag weet het nu zeker: met de nieuwe minister van verkeer en wa terstaat is het kwaad kersen eten. Tijdens de voortzetting van behan deling van haar begroting voor 1990 gaf Maij-Weggen haar tegenstan ders in de Kamer gisteren voortdu- aangelopen van het gekuch en met president onwaarheid gesproken", een grote glimlach om de mond ver stelde Jorritsma. Maij: "Mevrouw, dween de minister als een groots ac- de minister-president spreekt nóóit trice achter de coulissen. Is het gebruikelijk dat bij een be grotingsdebat alleen de specialisten onwaarheid' Even later in het debat kreeg de minister Jorritsma echt boos. Maij haalt na een schijnbaar gevaarloze rend lik op stuk. Vooral WD-Ka- mieiding vernietigend uit. Smit- merlid Jorritsma moest het ontgel- -- den. Het ging er hard aan toe. Zelfs Ka mervoorzitter Deetman. raakte her haaldelijk de kluts kwijt. Tot vier keer toe probeerde hij minister Maij tot de orde te roepen ("Meneer, de S stem gaat niet minister...") omdat zij de haar inter- jn de uithc rumperende kamerleden niet liet bedoeling0 uitspreken. De verkeersspecialiste vai WD-fractie Jorritsma raakte het eerst danig van de kook toen de tüd 'te hebben gehad minister probeerde duidelijk te ken dat premier Lubbers drie rechtbankvoorzitter maanden geleden in de regerings- verklaring hetzelfde had gezegd over de aanleg van vijf nieuwe tun nels in de Randstad als zij nu. Vol gens Jorritsma zat er wel degelijk "lucht" tussen beide verhalen. "Als Fungerend mr. C. Kuijper-Keijzer wijst op 8 maart vonnis. Op de foto (ANP) mr. Visser-Van Daal rechts) en mr. Gos lings in de gang van de Amsterdam se rechtbank. Controleur De man uit Capelle aan den IJssel, die door de politierechter is veroor deeld tot een boete van 300 gulden wegens mishandeling van een con troleur. gaat in hoger beroep. Ook justitie gaat in hoger beroep. Beide partijen willen de omstreden zaak voorleggen aan het Hof omdat een uitspraak van de rechter van belang is voor de civiele procedure die de controleur is begonnen tegen de Ca- pellenaar. De controleur eist een smartegeld van 10.000. Vogelbescherming De Nederlandse Vogelbescherming biedt bij monde van nieuwslezer Joop van Zijl het Spaanse ministe rie van Landbouw in Madrid mor gen 40.000 protestkaarten aan tegen liet doden van trekvogels. In Spanje worden massaal vogels gevangen en gedood. Het gaat daarbij onder meer om roodborsten, lijsters en zwartkoppen, die in zomer in Ne derland verblijven. Vaak worden bij het doden "barbaarse metho den" toegepast. Uitvaart De Bredase rechtbank heeft een uit vaartverzorger uit Nijmegen ver oordeeld tot twee jaar cel. De man inde van nabestaanden voor een be drag van 135.000 gulden aan reke ningen. maar droeg het geld niet af aan zijn werkgever. Hi] dupeerde 44 families. De rechtbank achtte dief stal van een collectebus niet bewe zen. ook al had de man die wel toe- gegeven. Doodslag Een man uit Roosendaal is gisteren door de Bredase rechtbank tot vijf tien jaar cel veroordeeld. De man stak vorig jaar augustus in Stam persgat twee mannen dood en ver wondde er een. omdat hij zich erger de aan harde muziek van een ver jaardagsfeest. Overdosis In Amsterdam zijn vorig jaar 42 mensen aan een overdosis drugs overleden. Dat is twee meer dan in 1988. Een groote deel van de slacht offers betrof buitenlanders, die meestal maar een paar dagen in de hoofdstad verbleven. LEIDEN Het beest heeft dan toch toegeslagen. Niemand twijfel de eraan dat het zou gebeuren, de vraag was alleen hoe lang het zou duren. Wat dat betreft nam de hond in het Oostgroningse Beerta in ieder geval veel twijfels weg: pitbull ter riërs zijn echt gevaarlijk. Het beest takelde een driejarig meisje zodanig toe dat het even later overleed. door Jeroen Dirks Een paar jaar geleden sloeg de Amsterdamse politie voor het eerst alarm. In de volkswijk De Pijp von den drie hoog achter gevechten plaats tussen agressieve, doorge fokte honden. Ze maakten elkaar letterlijk af. Wanneer de vechthond eenmaal beet had zo ging het ver haal liet hij niet meer los. Als be wijs werden vooral Amerikaanse filmpjes getoond, waarop het klei ne, ranke beest met z'n stevige tan den aan een boomtak hing. Uren lang, als het moest. Het publiek werd gemobiliseerd, de angst sloeg toe. Dat pitbull ter riërs elkaar in het geheim afmaak ten, was tot daar aan toe. Maar wat zou er gebeuren als het beest z'n tanden in een mens zou zetten? Er verschenen handleidingen hoe het gevecht met de pitbull aan te gaan. De alomvattende boodschap was: probeer je arm of been niet los te rukken, maar houd het met hond en al onder water (zodat de pitbull ter rier verdrinkt). Of sla met arm en Het ministerie van landbouw begon zich er mee te bemoeien en de spe ciaal ingestelde commissie van Ad vies Agressief Gedrag bij Honden constateerde na breedvoerig onder zoek dat de pitbull terriër weliswaar gevaarlijk was, maar eigenlijk niet bestond. Het gaat immers niet om een honderas, maar om een krui sing die niet goed is te definiëren. Desondanks werd de verantwoor delijke ministers geadviseerd een muilkorf- en aanlijngebod in te voe ren. Landelijke maatregelen bleven echter uit. Dus gingen gemeenten onafhan kelijk aan de gang. Leiden bijvoor beeld besloot al in september 1988 de pitbull terriër als "gevaarlijke hond" aan te merken. In de praktijk betekent dat niet alleen een aanlijn gebod, maar ook een muilkorfge- bod. Opgelucht constateert een po litiewoordvoerder overigens dat sinds die tijd maar eén keer proces verbaal is opgemaakt "ergens in de Merenwijk" tegen iemand die zich niet aan het gebod hield. Het besluit van Leiden was pre ventief. in-de sleutelstad was nog nooit iemand of iets door een pitbull terrier gebeten. In Leiderdorp wel. Daar beet een agressieve pitbull ter rier een andere hond het oor af. Voor de gemeenteraad, toch al on gerust door de aanwezigheid van het beest alleen al, was dat reden een snel besluit te forceren. Sinds november 1988 geldt ook daar een muilkorfgebod. Stadsreiniging Amsterdam had opmerkelijk veel moeite tot een dergelijk besluit te komen. Dat lukte pas toen Stadsrei niging eind vorig jaar alarm sloeg nadat eén vari de werknemers be hoorlijk was toegetakeld. Hij assis teerde bij inbeslagname van een huisraad, toen een aangelijnde pit bull terrier zich volkomen onver wacht losrukte en hem naar de nek vloog. De stevige vent raakte ern stig gewond en had er weinig moei te mee zijn leiding en het gemeente bestuur ervan te overtuigen dat werken voor de Stadsreiniging zo te gevaarlijk werd. En toen ging het snel. Vanaf volgende week donder dag geldt ook in de hoofdstad een aanlijn- en muilkorfgebod. Veel gemeenten hebben nog geen negatieve ervaringen en dus geen muilkorfgebod. Ondanks de beslui ten van Leiden en Leiderdorp kun nen pitbull terriërs in nabijgelegen gemeenten als Katwijk en Noord- wijk zonder muilkorf rondstappen. De vraag is natuurlijk of daar nu snel een muilkorfgebod moet wor den ingevoerd. Feit is dat het beest dan in ieder geval niet kan bijten. Directeur Van Oers van de lande lijke inspectie Dierenbescherming gaat liever een stapje verder en noemt een fok- en koopverbod voor de vechthonden. De secretaris van de dierenbescherming, M. van Zuuren, ziet daar echter niets in. Van Zuuren maakte deel uit van de speciale commissie die suggesties heeft gedaan voor maatregelen te gen de pitbull. De commissie pleitte onder meer voor een muilkorf- en aanlijngebod. Een fokverbod heeft volgens Van Zuuren geen effect. "Mensen die zich aangetrokken voelen door het agressieve karakter van die hond gaan dan een ander bijtgraag ras importeren". Een verplichting tot het gebruik van een muilkorf biedt in zijn ogen meer perspectief, want het maakt het dier minder aantrekkelijk voor de eigenaar. "Een muilkorf is overi gens absoluut niet schadelijk voor een hond". "Het is overigens niet eerlijk om dit drama af te schuiven op het ras pitbull terrier", aldus Van Zuuren. "Het ging hier om een situ atie waarin de hond opkwam voor het kind van zijn baas. Dat is onge lukkig afgelopen. Met bij voorbeeld een herder of een bouvier had pre cies hetzelfde kunnen gebeuren". Het ongeluk in Beerta maakt in ieder geval duidelijk dar er iets moet gebeuren. Niet in een paar ge meenten, maar in heel Nederland. Kroes werkte in het kabinet veertien miljoen Nederlanders, in haar nieuwe baan werkt ze zelfs voor 320 miljoen mensen, de onder danen van de EG-lidstaten, meldt Maij op bijna keuvelende toon. de hoogte bij de uithaal: "Ik weet niet of dat de WD, toen het bos werd ingestuurd". Deetman: "Meneer, de minis- Jorritsma blijkt te weinig te herstel len. Ze weet alleen uit te brengen: "Ik vind dit toch wel wat gênant". Deetman ziet de ramp al voor zich en probeert de orde te handhaven: "U heeft het woord niet". Maar Jor ritsma weet van haar gesputter weer een halve zin te brouwen: "Be ledigend" vindt ze de uitspraken van Maij. En "ik voel me aangeval len". Over "een hoogst ernstige zaak als een kabinetscrisis" past het niet grapjes te maken". Maij: "Ach. er worden zoveel grapjes gemaakt over de kabinetscrisis". Jorritsma had kritiek op de invoe ring van de OV-kaart voor studen ten omdat die volgens haar tot een te grote druk op NS leidt. "Ik vrees met grote vreze", zei zij. PvdA-er Castricum, opvallend mild voor mi nister Maij, sneerde naar Jorritsma: "Dat komt dan doordat uw partij de afgelopen zeven jaar niets aan het openbaar vervoer heeft gedaan". Maij: "Ik denk dat het erg gezellig wordt in de trein". En dat ging zelfs Castricum te ver, die toen toch ook wel even wilde weten hoe de minister het dreigen de capaciteitsprobleem van de spoorwegen dacht op te lossen. Bij beantwoording van die vraag ver viel de minister evenwel in een ver vaarlijke hoestbui, waarop kamer voorzitter Deetman de vergadering voor een kwartier schorste. Rood DEN HAAG (GPD) Staatssecre taris Ter Veld (sociale zaken) wil na dere wettelijke regels om seksuele intimidatie op de werkplek te voor komen. De huidige wetgeving zou te weinig mogelijkheden bieden aan vrouwen zich daar tegen te weer te stellen. Dat zei ze vandaag op het congres 'Ongewenste intimiteiten, gewenste rechten' in Rotterdam. Ter Veld zei nog te twijfelen tus sen een wettelijke regeling ter on dersteuning van een bedrijfsbeleid dat seksuele intimidatie voorkomt - en een wettelijk verbod op seksu ele intimidatie. "De vraag zal moe ten zijn, wat is effectief', aldus Ter Veld. Zij vraagt binnenkort advies daarover aan de Emancipatieraad en de SER Ter Veld waarschuwde wel dat wettelijke regelingen geen garantie zijn voor doeltreffend be leid. Uit onderzoek vorig jaar, gehou den bij 75 cao's (80 procent van de werknemers blijkt dat in 22 cao's bepalingen staan over seksuele inti midatie, in vergelijking met 1986 een verdubbeling. Ter Veld noemde deze gang van zaken "verheugend" maar wees er op dat maar in twee cao's bepalingen stonden om seksu ele intimidatie te voorkomen. uit de verscheidene fracties vergaderzaal aanwezig zijn, het op treden van minister Maij was ken nelijk elders in de kamergebouwen zo opgevallen, dat de zaal al snel volstroomde met vooral CDA-afge- vaardigden. Zo werd het debat uit eindelijk door ongeveer dertig ka merleden intensief en vaak met ge lach gevolgd. Bouw tunnels DEN HAAG (ANP) - Het kabi net vindt in principe dat er vijf nieuwe tunnels in de randstad moeten komen. Het acht zich gebonden aan het Bereikbaar heidsplan Randstad, waarin de bouw van de tunnels is opgeno men. In het kabinet zijn vrijdag werkafspraken gemaakt om te komen tot aanleg van de Wijker- tunnel en de Tweede Coentun- nel bij Amsterdam. Het defini tieve besluit valt op 20 april. Het is "heel goed mogelijk" dat over twee jaar bij die tunnels proeven worden genomen met electronische tolheffing (reke- ning-rijden). Dat antwoordde minister Maij gisteravond op vragen in de Kamer over het ka binetsstandpunt. De PvdA had uit de woorden van premier Lubbers vrijdag daarentegen de conclusie getrokken dat nog geen enkel tunnel-besluit was genomen. Maij zei gisteren dat over de tunnels bij Amsterdam de ko mende weken verder overleg gevoerd met de provincie en de betrokken gemeentebesturen. Ook met de financiers wordt na der overlegd. Private financië- ring staat nog niet helemaal vast, maar geniet wel sterk de voorkeur. ADVERTENTIE 3 PRIMULA'S. Vrolijke voorboden van de lente. Als 't niet vriest, kunnen ze ook gg in de tuin. O

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3