Hoog ziekteverzuim gemeente Leiderdorp Warmonders opgescheept met groot duivenhok Veel ambtenaren in 1989 langdurig weg geweest Stichtingen VAM fuseren Gemeente Leiderdorp keurt gewijzigd bouwplan Kamsteeg af Deel Haarlemmerstraatweg tijdelijk gesloten voor verkeer Wassenaarder verdacht van oplichting Onderwij s-marathon RIO voor kinderen Thailand PAGINA 16 REGIO LEIDEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 LEIDERDORP - Het ziekte verzuim onder Leiderdorpse ambtenaren was vorig jaar ongeveer twee keer zo hoog als het landelijk gemiddelde. In 1989 bleef 11,4 procent van de 160 werknemers kor te of langere tijd thuis. Het normale, landelijke ziekte- cijfer ligt rond de 6 procent. In 1988 bedroeg het ziekte verzuim onder Leiderdorpse ambtenaren 5,7 procent. Een ambtenaar, die blijven, verklaart het hoge aantal ziektegevallen onder meer door de hoge werkdruk en de reorganisatie van de gemeentelijke diensten. De slechte interne voorlichting over de op handen zijnde reorganisatie zou tot spanningen onder de ambtena ren hebben geleid. Vooral de afde lingen welzijn, financiën en bouw kunde zouden lijden onder het gro te aantal zieken. Wethouder G.H.J. Keijzers (per soneelszaken) noemt deze beschul digingen "complete nonsens" en "vuilspuiterij". Volgens hem is het abnormale ziekteverzuim geheel en al te wijten aan vier langdurige ziek tegevallen. "Je zult dit jaar vanzelf een terugval zien. Spanningen en daarmee samenhangend ziektever zuim ten geyolge van de reorganisa tie zijn helemaal niet aan de orde ge weest. Nee, dat is echt gewoon on zin", aldus de PvdA-wethouder. Bouwkunde Dat de afdeling bouwkunde en wel zijn het afgelopen jaar personeels problemen hebben gehad beaamt Keijzers. "De produktie van de af deling bouwkunde kon beter dus we hebben besloten om bouwkun de van de buitendienst naar de ge- meentesecreatrie over te hevelen. Die integratie heeft wel voor enige spanning gezorgd. Maar zoiets is heel logisch. De mensen van die af deling hebben zich overigens heel kranig gedragen". De vier personen tellende afde- Organisaties al in één Voorschotens gebouw VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense Stichting VAM, het oplei dingsinstituut voor het motorvoer tuig- en tweewielerbedrijf, fuseert morgen met de zusterorganisatie, de Stichting Beroepsopleiding VAM. Deze stichting verzorgt de opleiding van jongeren via het leer lingenstelsel. Beide stichtingen zaten al in het zelfde pand aan de Voorschotense Rouboslaan en werkten op bepaal de gebieden al samen. De fusie is ontstaan, omdat uit onderzoeken naar voren kwam dat de auto- en tweewielerbranche niet tevreden is over het huidige opleidingsbeleid. "Dat zou te weinig praktijkgericht zijn", aldus M. van Esterik, woord voerster van het bedrijf. De nieuwe instelling wil zich pro fileren als toonaangevend instituut voor de motorvoertuig- en tweewie lerbranche. Door de fusie kan beter worden ingespeeld op de snelle ont wikkelingen in deze industrietak, bijvoorbeeld op het gebied van toe passing van electronica en milieu- eisen. De huisdrukkerij van de VAM die vorig jaar een nieuw on derkomen kreeg aan de Rouwkoop laan zal de eigen naam behouden en wordt een BV. Een woordvoerster zegt dat de ge fuseerde stichtingen naar verwach ting binnen enkele jaren verhuizen naar een nieuw gebouw in het mid den van het land. Zeker is dat het bedrijf niet verhuist naar Bunnik, een plaats waar de BOVAG zetelt en die eerder als mogelijke vestigings plaats naar voren kwam. De defini tieve plaats is nog onbekend. De nieuwe stichting kiest in ieder geval voor nieuwbouw, omdat de overheid specifieke eisen stelt aan een gebouw waarin reparaties aan auto's worden verricht. Zo moet er bijvoorbeeld een garage komen met een vloer die olie en andere schade lijke stoffen tegenhoudt. De perso- neelsplannen zouden inmiddels rond zijn. 'Wie wil kan meeverhui zen', aldus de woordvoerster. Wethouder L.L. Marselis zal vrij dag om 09.00 uur 's ochtends aan de Rouboslaan een lichtreclame met de nieuwe naam en het logo onthul len, in het bijzijn van personeel en directie van de nieuwe instelling. ling welzijnszaken heeft tijdelijk helemaal plat gelegen. Twee mede werkers waren langdurig ziek en de andere twee vonden elderseen baan. Als gevolg hiervan moest vo rig jaar veel werk worden uitbe steed. Keijzers: "Dat is natuurlijk jammer, maar ook hier waren geen abnormale dingen aan de hand. We hebben alleen door personeelsge brek-de emancipatienota en de ou- derennota moeten uitbesteden aan gespecialiseerde bureaus". Medio 1989 schreef de gemeente lijke staf het rapport Kwaliteitsver betering, waarin gepleit werd voor een betere organisatie van de secre tarie en de dienst gemeentebedrij ven. De slotconclusie van het stuk was dat het Leiderdorpse ambtena renapparaat geen 'flexibele, slag vaardige organisatie is waar het pro- duktief en plezierig werken is'. In de nota werden een aantal ingrij pende maatregelen genoemd om de situatie te verbeteren. De secretarie en de dienst der gemeentebedrijven zouden onder meer moeten samen gaan in één organisatie. Chef personeelszaken B. Wester- op is het met de wethouder eens. "Het is ons niet bekend dat de men sen zich unhappy voelen op de werkplek". De vier langdurige zie ken verklaren volgens de ambte naar preqies de extra vijf procent ziekteverzuim. Onderzoek Leiderdorpse ambtenaren die ziek zijii moeten zich melden bij de Ba sis Gezondheids Dienst (BaGD) Leiden. Dpkter R.A. Monterie van de BaGD vindt het hoge ziektever zuim opmerkelijk, maar zegt niet over gegevens te beschikken die aantonen "dat er iets specifieks fout zit". Ook Monterie noemt het hoge aantal langdurig zieken die het cij fer beïnvloed hebben. "Maar dat het ziekteverzuim zo hoog is, is wel raar". De BaGD wil een nader on derzoek doen naar de moegelijke oorzaken van de slechte gezond heid van de Leiderdorpse ambtena ren. "Wij moeten weten wat daar aan de hand is. Onze computer kan misschien tendensen aangeven", al dus de bedrijfsarts. INBRAAK - In een woning aan de Karei FabrïciUslaan in Oegstgeest is gistermorgen ingebroken. Een on bekende hoeveelheid sieraden werd weggenomen:-De daders kwa men binnen na het openbreken van een schuifpui aan de achterzijde van het huis. OEGSTGEESTER SCHOOL GEOPEND showroom aan de Persant Snoep- maakte het bedrijf gebruik weg in Leiderdorp is door de ge- portocabine, maar de gemeente meente afgewezen. B en W willen sommeerde Kamsteeg dit noodge- geen nieuwe procedures begi om een andere bebouwing van terrein naast het AC-restaurant gelijk te maken. Kamsteeeg mag al leen het oorspronkelijke bouwplan uitvoeren. Twee jaar geleden wilde dë auto dealer een occasioncentrum van 3.000 vierkante meter bouwen (drie bouwlagen). De gemeente gaf daar voor toestemming, maar Kamsteeg stelde de bouw uit wegens geldge brek. Het huidige plan gaat uit een oppervlakte meter (een a twee bouwlagen). bouw te verwijderen. Tegen de het plaatsing van een caravan wil de ge- mo- meente niet verder optreden. OEGSTGEEST - Het gebouw van basisscholen 'De Springplank' (openbaar) en 'Jo ris de Witte' christelijkaan de Jan Wolkerslaan in de Oegst- geester nieuwbouwwijk Haas- wijk opende vandaag officieel zijn deuren. Als begin van de fes tiviteiten plantten leerlingen van beide scholen vanochtend een boom voor het gebouw. Van middag hielden onder anderen burgemeester S.H. Scheenstra en de wethouders H.A. Rijks van onderwijs en P. van Veen van fi nanciën en sport een toespraak. Daarna vond de feitelijke ope ning plaats door de directeuren van beide scholen. Belangstel lenden konden na 4 uur vanmid dag het complex bezichtigen. (foto Ellen Martens) - OEGSTGEEST - Een deel van de 1.600 vierkante Haarlemmerstraatweg in Oegst- mwlagen). geest is tot het einde van de volgen- De gemeente stelt dat het gëwij- de maand niet beschikbaar voor het zigde plan niet strookt met de stede- verkeer. De gemeente laat het weg- bouwkundige visie voor het terrein dek tussen het marinecomplex en de Persant Snoepweg. Direc- de gemeentewerf vernieuwen. Het teur/eigenaar A. Kamsteeg is nog verkeer wordt met behulp van stop- niet op de hoogte van het B en W-be- lichten over een rijstrook geleid. sluit en wil niet reageren op de af wijzing van het bouwplan. Caravan Kamsteeg maakt bruik van een car ruimte op het terrein naast het AC Reconstructie van het wegdek is volgens een woordvoerder van de dienst gemeentewerken noodzake lijk omdat scheuren en verzakkin- tïjdelijk ge- gen optreden door het zware ver als kantoor- keer. De oude constructie met een ondergrond van zand en stenen met daarop een laagje asfalt wordt steeds kapotgéreden. Daarom worden nu het asfalt, de stenen en een grote hoeveelheid zand weggehaald. Het nieuwe weg dek bestaat uit 'gebroken' puin, met daarbovenop een laag asfalt. Het tracé van de Haarlemmerstraatweg wordt niet veranderd. Zo'n hok naast mijn terras, dat is toch vragen om overlast DEN HAAG/WARMOND - Be- woners van de Julianastraat in Warmond zitten opgescheept met een groot duivenhok in de tuin van een van de buren. Ze hebben bij de Raad van State in Den Haag de bouwvergunning aangevochten die de gemeente in december heeft verstrekt. Formeel is daar niets tegen in te brengen, want het bestem mingsplan voor dit woongebied laat erfbebouwing onder be paalde voorwaarden toe. Het duivenhok van vijftien bij twee meter, ruim drie meter hoog, past binnen die voorwaarden. „De buren hebben daar geen bood schap aan. Het hok, overigens al ge bouwd, staat pal naast hun erf. Ze zijn benauwd voor grote overlast, ook al is het merendeel van de hon derd toekomstige bewoners vol gens de eigenaar van de vogels 'niet- uitvliegend'. Overlast door het gekoer, het bin nenlokken en de uitwerpselen is echter voorspelbaar. De naaste bu ren zeggen ook dat hun huizen in waarde verminderen. Op grond van de vrees voor over last kan de bouwvergunning echter niet worden geschorst. Buurman R. Brokking twijfelde echter ook of de juiste procedure voor het afgeven daarvan was gevolgd en of het dui- 1 venhok wel als bijgebouw kan wor- I den gedefinieerd. Hij spreekt van een 'bouwwerk' en daar zijn in het bestemmingsplan veel kleinere ma ten voor vastgesteld. Verder vroeg hij zich af of het hok wel aan de ei sen van welstand voldoet. "De wel standscommissie zegt van wel, maar er is niemand geweest om de situatie te bekijken. En het feit dat er eisen worden gesteld aan de be planting om het gebouw en de kleur VOORSCHOTEN - Geboren: Fay dv N.C.M. Vis en I.B. de Jong, Gerarda I. dv H.A. Schultz en J.P.A. van Bommel, Thomas J.M. zv F.G.C.M. Alkemade en A.M.J.C.R.M. Schoen makers. Jeamien dv J.P.C. Hoebert en S.P.B. Metten, Gitta dv A.A.J. van der Zalm en R. Both. Gehuwd: M.M.E. Voorn met V.A. Ogiste. Overleden: L. Fabel ev van Eerde- (80 jaar), J.C. Nodelijk wv Bleijswijk (97 jaar). VOORSCHOTEN - Geboren: Jeroen, zv. H.J. Speelman; Wilianne C., dv. D.C. Pronk en D.J. Stronkhorst; Thomas Ch., zv. A.C.J. Schrama en M.J.M. Lamboo; Elaine L.A., dv. W. Pen en H.L.H.J.M. Aubert; Christiaan A., zv. H. Nicolai en F.E. Blom; Jouke J., zv. B.G. Wortelboer en C. Scheuer; Peter. zv. M.J. van der Pol en A.M. de Groot; Jitske G., dv. J.H.M. Weekenborg en H.M. van Marrewijk; Floris, zv. M.L. Klevn en J. den Draak. VOORSCHOTEN - Overleden: A. Knura, oud 75 jaar; H.J. Koops. oud 65 jaar; P.C.M. Bancken, oud 65 jaar; A.P.E. Brandts Buijs wv. Ruempol, oud 80 jaar; A.M. Hooymans wv. Borsboom, oud 86 jaar; F.W.A. Baronesse van Dedem van Driesberg ev Op den Winkel, oud 86 jaar; A. van der Sluijs, oud 91 jaar; E. van Egmond ev. Van der Luit, oud 49 jaar; J. Brok- kaar, oud 40 jaar. NOORDWIJK/NIJMEGEN - Een 46-jarige inwoner van Wassenaar is maandag op verzoek van de Noord- wijkse politie door de gemeentepo litie in Nijmegen aangehouden. De man wordt verdacht van oplichting van een in Noordwijk op vakantie zijnde Duitse mevrouw. De Wassenaarder zou haar 10.000 gulden afhandig hebben gemaakt. Dit om een bedrijf in joggingpak ken in Aruba te kunnen opzetten. De vrouw was een aanzienlijke pro visie toegezegd. Ze kwam speciaal uit Duitsland over om de man het geld te geven. Het geld is volgens de politie door de verdachte vergokt. Tevens wordt de man verdacht van nog twee gevallen van oplich ting, waarvan één in Noordwijker- hout. Daarbij gaat het om een be drag van 15.000 gulden. Over dit voorval kon de politie nog geen me dedelingen doen. Volgens een woordvoerder van de Noordwijkse politie hebben ook andere politie korpsen in de omgeving interesse in de Wassenaarder, in verband met nog meer gevallen van oplichting. Tentoonstelling Dimitris Xanthopoulos exposeert tot en met 15 maart zijn tekeningen, schilderij en en keramiek in het gemeentehuis van Leiderdorp. De tentoonstelling is iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur open en op woensdagavond van 18.30 tot 20.00 Dichters Ed Leeflang spreekt donderdagavond 22 februari in het Rijnlands Lyceum in Was senaar (Backershagenlaan 5) over zijn ervaringen als dichter. De stichting Back- ershagen organiseert'deze avond voor beginnende dichters. Aanvang 20.00 Jazz De New Orleans Red Beans geven za- terdagavond 24 februari een jazzoptre- den in het Wassenaarse Dorpscentrum (Schoolstraat 6). Aanvang 21.00 uur. Vrijwilligerswerk In de Leiderdorpse Muzenhof (Cor Gor dijnsingel) is tot eind februari een fototen toonstelling over vrijwilligerswerk in Lei derdorp te zien. De foto's zijn te bezichti gen tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. Concert Het Leids Barok Ensemble geeft zater dag 24 februari een concert in het Groe ne Kerkje in Oegstgeest. Het programma bestaat uit een suite uit de opera The Fairy Queen van Pureed, een concerto grosso van Handel en de Trauersymfo- nie nr. 44 van Joseph Haydn. Aanvang 20.15 uur). Expositie Vijf nieuwe leden van de Voorschotense Kunstkring exposeren hun werk vanaf 16 februari tot en met 11 maart in het Am- bachts- en Baljuwhuis aan de plaatselij ke Voorstraat. Het gaat om I. Hendriks, E. Hoogeveen, E. Kloos, E. Pak en R. Steenbrink. De expositie wordt vrijdag 16 januari om 20.30 feestelijk geopend met medewerking van het Delfts Studenten- koor 'De Bourbon'. De expositie is woensdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Snelheidscontrole op Valkenburgseweg KATWIJK Bij een snelheidscon trole op de Valkenburgseweg in Katwijk hebben gisteravond 34 au tomobilisten een bekeuring gekre gen. De controle werd gehouden tussen 1*9.30 en 21.30 uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 97 kilo meter per uur. Op de Valkenburgse weg mag 50 kilometer per uur wor den gereden. Bewoners van de Julianastradt vrezen overlast van de vogels in het vijj tien meter lange duivenhok. duidt er al op dat het toch niet hele- ventilator iets te hard staat, moet ik meente zelf nog een bezwaarschrift maal kan wat hier gebeurt", aldus er meteen wat aan doen. En dit kan tegen de bouwvergunning lopen, Brokking. wèl, zo'n hok vlak naast mijn terras? maar een datum waarop dat wordt De andere buurman W. van Dat is toch vragen om overlast?" behandeld is nog niet bekend. Als Winsen: "Als op mijn bedrijf een De buren hebben ook bij de ge- ook daar de bezwaren worden afge- LEIDERDORP - Leerlingen van de vijfde klas van de mmo-handelsop- leiding van het Rijnlands Instituut voor Ondernemersonderwijs (RIO) in Leiderdorp houden vandaag en morgen een onder wij s-marathon voor 15 Thaise kinderen. De leerlin gen willen 28 uur achter elkaar les sen volgen. Het RIO sponsort al ruim tien jaar de hulp die de stichting Wereldkin deren verstrekt aan de kinderen van lepra-lijders in Thailand. De school heeft 15 van deze kinderen finan cieel geadopteerd. wezen, kan op basis van de politie- Met de onderwijs-marathon wil- verordening nog tegen het hobbyïs- len de leerlingen deze'actie extra me van de buurman worden opge- aandacht geven. Sponsors zijn aan treden. Maar dan moet de overlast geozcht om per lesuur en bedrag te wel eerst worden aangetoond. betalen. Ook zijn bedrijven bena derd om voor dit goede doel enige 'gepaste reclame' te maken. Ruim 20 docenten alsmede kantineperso- neel hebben hun medewerking toe- Vanochtend om 09.30 uur begon de marathon die doorgaat tot don derdag 12.05 uur. De leerlingen krij gen steeds twee uur les en tien mi nuten pauze. Woensdagavond houdt het RIO 'open huis' voor belangstellenden. In het gebouw aan de Leidsedreef wordt dan voorlichting gegeven over de mogelijkheden van het mmo-handelsonderwijs. Diverse presentaties, waaronder die van de nieuwe parfumerie-opleiding, kun nen worden bezocht. Verder is er een modeshow, die óm 19.30 uur be gint. WOENSDAG 21 FEBRUARI Alphen open dag Christelijke Agrari sche School, Kalkovenweg 62, van 19.00 lot 21.00 uur. open avond openbare basis school Willem de Zwijger, Java- straat, aanvang 19.00 uur. jeugdmstuif volleybal in gym nastieklokaal Jongkindt Coninck- straat 36, van 18.30 tot 19.30 uur. Leiden informatie over uitwisseling van vereniging of instelling Oxford- Leiden, aanvang 20.00 uur in de aula van de Lorentzschool, Van Vollenhovenkade. dia-lezing over 'de historie van het treinverkeer van Berlijn en eventuele toekomstige ontwikke lingen', aanvang 20.00 uur, NZH- zaal Rijnsburgerweg. lezing over Psychosynthese: 'Je bent zelf de bron', door Mia Meyer, aanvang 20.00 uur in het Leids Volkshuis. Apothekersdijk. dia-lezing: 'Vrijen en trouwen 1500-1800', door Petra van Bohe- men, aanvang 20.15 uur in de Ka pelzaal van K&O, Oude Vest. voorstelling: 'Eleven Shades of Grey', door Shusaku Dormu Dance Theater, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'De Kersentuin', van Tsjechow, door Art-I-Shock, aanvang 20.30 uur in het Micro- Theater, Oude Vest. voorstelling: 'De Dingen Etce- LAK-Theater, Cleveringaplaats. 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. DONDERDAG 22 FEBRUARI Alphen open dag Christelijke Scholen gemeenschap Bospark, Prinses Beatrixlaan, van 19.00 tot 21.00 Leiden lunchconcert Nicola Vasiljev (viool) en Savka Konjikusic (pia no). van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. bingo-avond met loterij in buurthuis Groenoord, Pasteur straat. aanvang 21.00 uur, zaal open om 19.30 uur. derde lezing over Archeologie: 'Glasvondsten in Leiden', door ToTta Buitenhuis, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Ou de Vest. voorstelling: 'De Kersentuin' van Tsjechow, aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater, Oude Vest. voorstelling: 'De dingen Etcete ra', door Veemtheater/Toneel schuur, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater. Cleveringaplaats. Leiderdorp bewegingsgym voor dames olv en Mensendieck-therapeute. van :o, Splinterlaan 89a, 20.00 u CARA olv een fysiotherapeute, van 13.30 tot 14.15 uur en van 14.15 tot 15.00 uur in zwembad Poelmeer. Wassenaar lezing Stichting Backershagen door dichter Ed Leeflang, aan- VRIJDAG 23 FEBRUARI Alphen orgelconcert Ton van Eek in de Adventskerk, aanvang 20.15 uur. 1 musical: 'Up on the Roof', met i.a. Marnix Kappers en Maeve van der Steen, aanvang 20.30 uur 'i het Parktheater. film: 'Black Rain', in het Park filmhuis, aanvang 20.30 uur. Superswingparty in jongeren centrum Het Kasteel.aanvang '21.30 uur. Leiden concert in de serie 'Romanti sche Pianomuziek', met Alwin Bër, werk van Schumann en Schubert, 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. engelstalige voorstelling: True West', door LEST. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Penthesilea'. door De Trust. 20.30 uur LAK- Theater, Cleveringaplaats. voorstelling: 'De Kersentuin', van Tsjechow, door Art-I-Shock, aanvang 20.30 uur in het Micro- Theater, Oude Vest.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16