I
PAGINA 20
SPORT
MA
MAANDAG 19 FEBRUARI 19M
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE: A,ax-PSV 3-2. Den E
noord 3-3, Roda JC-Volendam 2-1, NEC-
RKC 2-1, FC Den Haag-MVV 6-1, Sparta-
FC Twente afg
30 68-28
30 38-18
30 37-26
28 43-18
27 27-27
26 35-28
26 33-29
26 22-19
23 34-29
23 31-42
22 43-40
19 30-36
19 20-33
18 32-37
17 26-47
15 26-37
14 16-32
11 18-53
Ajax
FC Twente
Volendam
RKC
Fortuna S.
FC Groningen
FC Den Haag
Sparta
FC Utrecht
Feyenoord
NEC
Willem II
Den Bosch
Haarlem
22 9 9 4
23 10 6 7
23 10 6 7
23 7 12 4
22 7 9 6
23 *7 9 7
22 9 4 9
21 7 5 9
22 7 5 10
23 4 10 9
23 5 7 11
23 4 7 12
22 2 10 10
23 3 5 15
EERSTE DIVISIE: Helmond Sport-Hera-
cles 3-0, Eindhoven-NAC 1 -0. Emmen-AZ
0-2, VW-SVV 1-3, Heerenveen-Cambuur
1-0, Wageningen-PEC Zw. 0-1, De Graaf-
schap-Veendam 2-0, RBC-DS79 1-0, Tel-
star-Excelsior 0-0.
SVV
24 18 3 3 39
3-17
RBC
Eindhoven
Veendam
Heracles
PECZw.
Wageningen
Excelsior
Emmen
Cambuur
Telstar
Heerenveen
GA Eagles
DS79
23 9 7 7
24 9 7 8
23 8 8 7
25 9 6 10
33 41-21
30 40-29
25 38-29
25 39-33
25 40-36
24 30-30
24 41-44
23 30-33
22 22-29
22 21-24
22 32-36
22 26-31
21 34-39
21 3,1-38
20 36-42
19 28-35
19 24-35
16 29-50
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: Stormvogels-RVC 2-
1WFC-AFC 2-4, overige wedstri|denafg*
EERSTE KLASSE A: Alphense Boys-Hol-
landia afg. DWS-DCG 0-1, OSV-Zilver-
meeuwen 0-1NFC-Sloterplas afg, SDW-
AFC'34 1-4, Aalsmeer-Holland afg.
Aalsmeer 14-19 AFC'34 14-14
Hollandia 14-17 DCG 15-14
Alphense B 13-16 OSV 15-14
Zilverm. 14-15 DWS 14-11
Sloterplas 14-15 NFC 13-10
Holland 13-14 SDW 15- 9
Tweede periode (7 wedstr)
e periodekampioen.
EERSTE KLASSE B: RKAVV-ADO 1-1,
overige wedstrijden afg.
TWEEDE KLASSE A: VELO-Tonegido 0-
2. Blauw Zwart-Verburch 0-0, overige wed
strijden afg.
Tonegido 15-20 Oliveo 14-14
VELO 15-19 Rijswijk 14-13
Verburch 15-19 Roodenburg 13-11
De Musschen 14-16 Bl.Zwart 14-10
Spartaan'20 14-16 Overmaas 14-10
Quick H. 14-14 VUC 14- 8
Tweede periode (7 wedstr):
Tonegido +16 7- Quick+5 6-7
12 Musschen 6-7
VELO +2 7- 9
Verburch en Tonegido periodekampioe-
VIERDE KLASSE C: Hoofddorp-DSOV 2-
2. Geel Wit-VSV afg, De Brug-TYBB 4-4,
Van Nispen-Renova 3-1, Velsen-Zand-
i 2-0, Nw.Vennep-Onze Ge-
Velsen 15-26 DSOV 15-14
Renova 15-20 Nw.Vennep 15-13
De Brug 14-17 TYBB 15-12
Hoofddorp 14-14 V.Nispen 15-11
nr 7: Ajax 1Groningen 3, Den Bosch 3,
Willem II 3, Roda 1, NEC 1, Den Haag 1,
Sparta 3. Haarlem 2, Helmond Sp. 1, Eind
hoven 1VVV 2.
TOTO GELUK: 19-21-22-23-27. Toege
voegd: 14.
Tweede periode (7 wedstr):
BELGISCHE LOTTO: 6-7-12-24-28-35.
Reserve: 3.
Jokemr: 642 68 50.
DUITSE LOTTO: 1-7-15-25-32-49. Reser
ve: 5.
Spiel 77: 775 4717.
KNVB AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: Bennekom-SDVB
1-0, Lunteren-Heerjansdam 0-1, DOVO-
NSVV 15-18 Valleiv. 15-16
EERSTE KLASSE B: FC Lisse-Noordwijk
1-1, ARC-Quick Boys 1-2, Spakenburg-Ko
zakken Boys 2-0, Rijnsburgse Boys-Mar
ken 1-0, Roda Boys-IJsselmeervogels 1-4,
Sparta N-Vitesse D. 1-0.
Renova en Velsen periodekampioenen.
KNVB RESERVES
ZATERDAG
RES. EERSTE KLASSE: Lisse 2-Noord-
wijk 2 2-3, ASWH 2-Rozenb.2 0-1, Rijnsb.
3-1.
Noordwijk 2 16-24 Rozenburg 2 16-14
ARC 2 15-23 RCL 2 14-12
Quick B. 2 14-21 ASWH 2 15-12
Lisse 2 15-20 Zw.Wit 2 15-8
Rijnsb. B.2 15-19 Zwaluwen 2 15-5
Barendr 2 16-17 RVVH 2
Quick Boys
15
11
2
2
24
40-15
Rijnsb.Boys
15
9
4
2
22
32-20
Noordwijk
14
6
7
1
19
26-13
ARC
15
7
3
5
17
33-24
Vitesse D.
15
7
3
5
17
28-22
IJsselm.v.
15
6
4
5
16
25-23
Katwijk
14
2
11
1
15
20-21
Spakenburg
15
4
5
6
13
23-24
Sparta N.
15
5
3
7
13
•17-22
FC Lisse
15
3
6
6
12
19-27
Roda Boys
14
4
3
7
11
18-33
Marken
15
2
7
6
11
21-25
Hoek
14
3
3
8
9
11-29
Kozakken B.
15
3
1
11
7
22-37
EERSTE KLASSE C: WVF-Or.Nassau 2-
1. DETO-Go Ahead K. afg, ACV-Flevo
Boys 1-0, Drachtster Boys-VVOG 1-3.
Genemuiden 16-22 WOG 15-19
ACV 16-21 FlevoB. 16-18
DOSK. 15-20 Or.Nass. 15-17
's-Grav.SV 13-18 Leiden 15-14
Capelle 14-18 Zwaluwen 14-12
DSVP 13-17 Monster 14-12'
Excels.P. 14-17 SSS 14-10
De Zwerver 13-15 Everstein .13-9
HVO 14-14 DUNO 13- 7
Tweede periode (7 wedstr):
Derde periode (7 wedstr):
DERDE KLASSE A: PPSC-HBSS afg,
Lyra-Honselersdijk 2-0, RCL-SVPTT 2-0,
Scheveningen-VVOR 3-0, DVO'32-Hoekse
Boys 1-2, 's-Gravenzande-Voorschoten
Scheven. 13-21 RCL 13-13
Hoekse B. 14-19 's-Gravenz. 14-12
PPSC 14-19 Voorschoten 14-12
Lyra 14-17 Honselersd. 15- 9
HBSS 12-15 SVPTT 13- 7
WOR 14-14 DVO'32 14- 6
Tweede periode (7 wedstr):
Scheveningen eerste periodekampioen.
VIERDE KLASSE B: Ter Leede-Jodan
Boys 2-1, Rohda'76-Zevenhoven afg,
Oegstgeest-Nootdorp 1-0, Oudewater-Ha-
zerswoudse Boys afg, Xerxes-Kagia 4-0.
CVC R-Koudekerk 2-2.
Xerxes 13-21 Kagia 13-11
TerLeede 14-21 Rohda'76 13-11
Zevenhoven 12-16 Oudewater 11-10
Oegstgeest 13-15 Koudekerk
Tweede periode (7 wedstr):
T.Leede +5 6-10 Oegstg.-1
Xerxes +8 5- 9 Nootd.
VIERDE KLASSE B WEST I: NAS-Aals-
meer 0-0, Bloemendaal-DOSC 4-2,
SCZ'58-SIZO 2-2, EHS-DSC'74 1-1, OS-
DO-Hoofddorp 0-6, SMS-Zandloort'75 1-
SMS
OSDO
Zandvoort
14-22 Aalsmeer
14-19 Bloemend.
14-17 DOSC
14-16- SIZO
13-15 SCZ'58
13-13 DSC'74
Tweede periode (7 wedstr):
De Sleutels en Abbenes periodekampioe-
RES. EERSTE KLASSE: KRV 2-Ter
Leede 3 0-0, Sleutels 2-Voorsch.2 0-2, Kat
wijk 4-Rijnsb.B.4 1-2, Noordwijk 4-Alphia 2
1-3, Quick 8.6-Koudek.2 0-0.
RES. TWEEDE KLASSE A: VNL1-Noord
wijk 5 1-1, GWS 2-Lisse 6 1-0, KRV 4-
Oegstg 3 1-3, Hazersw.B.3-SVLV 1 0-2,
Rijnsb.B 6-TAVV 2 0-3.
RES. TWEEDE KLASSE B: Kagia 3-Ouick
B.7 1-1, Woubrugge 2-Rijnsb.B.5 0-9, Kou-
dek.3-Lisse 5 0-3, Leiden 3-GWS 3 4-1,
Valken 3-KRV 3 4-2, Noordwijk 6-
Voorsch.3 1-2.
RES. DERDE KLASSE A: ARC 6-Noord-
wijk 7 1-7, Leiden 4-RCL 5 4-1, Lisse 7-
Voorsch.5 0-5.
RES. DERDE KLASSE B: Noordwijk 8-
Koudek.4 0-3, Ter Leede 4-Sleutels 3 5-1,
Quick B.9-Abbenes 2 2-2.
RES. DERDE KLASSE C: Alphia 3-VVSB
1 1-0 gestkt, ARC 7-Ter Leede 5 4-6, Lei
den 6-RCL 6 2-3, KRV 5-Rijnsb B.7 1-2.
RES. DERDE KLASSE D: MVKV 2-
Voorsch.4 2-3, Noordwijk 9-VTL 1 2-4,
Rijnsb.B.6-ARC 4 1-4, Leiden 5-Katwijk 5
AFDELING GOUDA
Zaterdag
HOOFDKLASSE: Sportief - S.veo 1-0,
Bergambacht - Soccer Boys 0-3, Rijnstreek
- Schoonhoven afgel., Gouda - Aarlander-
veen 0-4, Moerkapelle - WDS 0-2, Zwam-
merdam - Linschoten 2-0.
Soccer Boys 14-23 Rijnstreek
WDS 14-22 Bergambacht
Linschoten 14-20 Zwammerdam
Aarl'veen 15-18 Schoonhoven
Gouda 15-16 Siveo
Sportief 15-16 Moerkapelle
LANDELIJE JEUGD
EERSTE KLASSE A: Holland.a-RVC 2-1,
AFC-Quick Boys 1-1, DWV-UVS 2-2,
Roodenburg-UVV 1-1, RKAVV-Elinkwijk 2-
Elinkwijk 16-26 Hollandia 15-16
Noordwijk 16-23 DWV 16-16
Roodenburg 16-19 UW 17-13
Ajax 16-18 Quick B. 15-11
AFC 17-18 RVC 15-10
UVS 16-17 RKAVV 17- 5
REGIONALE JEUGD
b-junioren
KLASSE BI: Feyenoord-Sparta 2-1Quick
Boys-Excelsior 1-1, UVS-RKAW 6-0,
ADO-DHC 5-0, SVV-Roodenburg 3-0,
e 3-2.
Sliedrecht-Spijker
Feyenoord 17-29 Roodenburg 17-18
SVV 16-23 Quick B. 16-16
Sparta 16-23 Sliedrecht 17-15
ADO 17-22 Spijken. 16-11
Excelsior 17-18 RKAVV 17- 4
UVS 17-18 DHC 15- 1
VROUWENVOETBAL
ZATERDAG
INTERREGIONALE KLASSE:
Rijsoord-Ter Leede 1-1, Valken-Kloetinge
1-3, HBSS-Stedeco 2-1, DSSVP-Oranje
Wit 7-2, Zwart Wit-Vlissingen 2-0.
TerLeede 14-23 Kloetinge 12-11
Rijsoord 12-21 Oranje Wit 12-7
Stedeco - 12-20 Vlissingen
60 m horden: 1De Wit (PSV) 8,112. Shar-
pe (PSV) 8,13,3. Kok (AV Haarlem) 8,14.
ver 1. Mellaard (AAC) 8,01 m, 2. Maas
(Sprint) 7.67 m.
hoog- 1. Naaktgeboren (Parthenon) 2,09
m, 2. Gebben (Argo 77) en Wijnants (Spar-
De Wit 5,00 rr
hinkstap: 1. Lucassen (Sprint) 15,60 m, 2.
Beaart (PH) 15.50 m.
kogelstoten: 1De Bruin (VLTC) 18,69 m, 2
Snoek (Lycurgus) 17,41 m.
11-5
12-10
ZwartWit 13-16 HOV
DSVP 13-17 Valken
HBSS 12-11
HOOFDKLASSE:
Ter Leede-Berkel 2-3, Rijsoord-Zwart Wit
1-1, Botlek-Oegstgeest 3-0.
Papendrecht
Berkel
Excelsior P
12-14
13-14
12-13
10-12
13-12
12-10
BUITENL. VOETBAL
BELGIË: Beveren - KV Mechelen 1-3, Club
Brugge - Germinal Ekeren 4-0, Lokeren -
Cercel Brugge 2-1, Waregem - Standard
Luik 1-1, FC Luik - KV Kortrijk 3-1, An-
derlecht - Charleroi 5-0, FC Antwerp Beer-
1-0, Racing Mechelen - St Truiden 3-
0,'L
-AA Gent 0-1.
CI.Brugge 22-35 Antwerp 22-30
DUITSLAND: Uga: Leverkusen-FC Hom
burg 3-1. Kwartfinale DFB-Pokal: K.Of-
fenbach-Duisburg 1-1 nv.
ENGELAND: League: Coventry - Millwall
3-1, Nottingham Forest - Chelsea 1-1,
Sheffield Wednesday - Arsenal 1-0. Vijfde
ronde FA-Cup:. Bristol City - Cambridge 0-
0, Crystal Palace - Rochdale 1-0. Liverpool
- Southampton 3-0, Oldham - Everton 2-2,
West Brombich - Aston Villa 0-2, Blackpool
- Queens Park 2-2, Newcastle United -
Manchester United,2-3, Sheffield United -
Barnsley 2-2.
ITALIË: Atalanta Juvenilis 1-2. Ban - In-
ternazionale 0-0, Bologna - Ascoli 2-1Fio-
rentina - Lecce 3-0, Genua - Udinese 0-0,
Verona - Sampdoria 1-0, Lazio - Cesena 4-
0, AC Milan - Cremonese 2-1, Napoli AS
Roma 3-1.
15- 5
RES. TWEEDE KLASSE A: Vit.Delft 2-
Gravenz.SV 2 3-0, DSVP 2-Zwervers 2 0-1
Monster 2-Quick B.3 1-1, Sportl.2-Hoekse
B.2 afg. Spijk.2-Katwijk 2 1-2, Noordwijk 3-
Excelsior 2 0-1.
RES. DERDE KLASSE A: Gravenz.2-
M W 23-1, onster 3-Zwaluwen 3 5-0, Sche-
ven.2-JAC 2 4-2, Loosduinen 2-DUNO 2 0-
1, Lyra 2-Gravenz.SV 3 1-3, Quick B.5-
DSS 2 1-0.
RES. DERDE KLASSE B: ARC 3-Quick
B.4 3-3, Lyra 3-Be Fair 2 0-1, Ter Leede 2-
Jodan B.2 1-2, Oegstg.2-Rijnsb.B.3 afg,
HVO 3-Lisse 3 0-3, Spirit 3-Sportl.3 4-1
RES. VIERDE KLASSE B: Maasdijk 3-Spi-
rit 4 2-1, Katwijk 3-Zevenh.2 2-0, Ha-
zersw.B 2-Leiden 2 4-0, RCL 4-DSVP 3 0-
2. DSO 2-Floreant 21-2, Be Fair 3-Kagia 2
ZONDAG
RES. TWEEDE KLASSE A: Bl.Zwart 2-
Wilhelm.3 3-1, Roodenb.2-RVC 2 3-2.
RES. VIERDE KLASSE A: RKAVV 3-
ROAC 2 1-4.
RES. VIERDE KLASSE D: Roodenb.3-
Nieuwerkerk 2 0-1
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: LSW-ZLC 1-2, Abbe
nes-Valken'68 1-0, TAVV-GWS 5-0,
SVOW-Alphia 1-3, KRV-Woubrugge 1-0,
MVKV-Meerburg 1-1, Lugdunum-De Sleu
tels afg.
TAW 17-25 SVOW
Valken'68 18-25 Woubrugge 18-13
Abbenes 17-21 Meerburg 17-12
Alphia 17-21 GWS 17-10
Inter M. 25-33 AS Roma 25-29
FRANKRUK: Eerste ronde Franse be
ker (neutraal terrein): Toulouse Ales 0-1,
Monaco - Avignon 2-3 nv, Montpellier -
Istres 1-0, RC de Paris - Angers 3-2 nv,
Auxerre - Red Star 1-0, Nice - Nancy 1-2,
Lyon - Nimes 0-1, Marseille - Tours 4-0,
Sochaux - Strasbourg 0-2, Metz Mont-
ceau 6-0, Lille - Reims 3-0, Paris StG-Va-
lenciennes 0-1, Caen - Ajaccio 0^1, SlE-
tienne - Angouleme 2-1, Cannes - Perpig-
nan 1-1; C.wns, Nantes - Cholet 2-0, Tou
lon - Aix 4-1Brest - Saintes 4-2, Mulhouse
Amneville 2-0, Bordeaux - Plabennec 4-0.
SPANJE: R.Vallecano - Barcelona 1-4, Re-
al Sociedad Mallorca 2-0, Celta - Oviedo
0-1, Logrones - Osasuna 1-1, Atletico Ma
drid -Valladolid 1-0, Sp.Gijon-Zaragoza
Real Madrid 26-42 Valencia 26-33
Atl.Madrid 26-36 R.Sociedad 26-32
Barcelona 26-33 Sevilla 26-31
PORTUGAL: Beira Mar - Benfica 0-2, Be-
lenenses - Feirense 1-0, Estrela Amadora -
Tirsense 2-0, Guimareas - Maritimo 0-0,
Nacional Madeira - Sporting 1-1, Penafiel -
Portimonense 2-0, Porto - Chaves 4-1Se-
tubal Braga 1-0. Uniao Madeira Boavista
1-1.
FC Porto 20-35 Sporting L. 20-29
Benfica 20-33 Setubal 20-23
Guimareas 20-30 Belenenses 20-22
GRIEKENLAND: Aris - Panathinaikos 1-4,
Ethnikos - Kalamana 2-0, lonikos - Doxa 1-
0, Larissa - Apollon 2-3, Levadiakos -
PAOK 1-1, Xanthi - Olymiakos 4-1, Volos -
Panionios 0-2, Iraklis - AEK uitgesteld, Ser
res - OFI uitgesteld.
AEK 20-32 PAOK 21-31
Panathin. 21-32 Iraklis 20-24
Olympiakos 21-32 Panionios 21-22
TURKIJE: Besiktas - Trabzon 1-0, Fener-
bahce - Konya 2-0, Karsiyaka - Galatasa-
ray 1-2, Bursa - Adana 2-1, Ankaragucu -
Sariyer 3-4, Bolu - Altay 3-1Sakarya - Zèy-
tinburnu 1-1, Adanademir - Samsun 1-0,
Malatya - Genclerbirligi uitgesteld.
Besiktas 20-46 Trabzon 20-39
Fenerbahce 20-41 Bursa 20-31
Galatasar. 20-39 Sariyer 20-30
sche Emiraten-Zweden 0-2.
Den Haag, NK indoor atletiek,
Vrouwen:
60 m: 1. Cooman (ATC '75) 7,39, 2. Van
Heezik (Lycurgus) 7,50,3. Scholsberg (AV
'34) 7,56.
200 m: 1. Tromp (Hera) 23,89, 2. Cooman.
23,92, 3. Scholsberg 24,56.
400 m-1Van der Wal (Lycurgus) 55,43,2
Van Dorp (Holland L.) 55,46. 3. Gijsen
(Olympia '48) 55,83.
800 m: 1. Van Hulst (FSTC) 2.04,43, 2.
Vriesde (AVR) 2.04,54, 3. Schutte (De
Gemzen) 2.05,48.
1500 m: 1. Van Hulst 4.24,95, 2. Vriesde
4.25,16, 3. Van der Plas (De Gemzen)
4.28,62.
3000 m: 1. Van Hulst 9.04,87. 2. Freriks
(PEC) 9.09,46, 3. Harms (Sparta) 9.12,19.
60 m h: 1. Hidding (Hera) 8,40, 2. Langen-
huyzen (PSV) 8,41, 3. Schouten (Holland
H) 8,68.
hoog: 1. Van der Weide (Unitas) 1,81 m.
ver: 1Hidding (Hera) 6,54 m.
kogel' 1. Dunant (Lycurgus) 17,02 m (NR).
Mannen:
60 m: 1Mellaard (AAC) 6.71 (Ned.rec), 2.
Perri (VLTC) 6,86,3. Monsels (VLTC) 6,89.
200 m: 1. Achthoven (AAC) 21,59, 2, Perri
(VLTC) 21,81. 3. Veurink (Hellas) 21,93.
400 m: 1. Van Gelderen (Lycurgus) 48,79,
2. Donners (Unitas) 48,90, 3. Wapstra
(AAC) 49,17.
806 m: 1. Haan (AV '34) 1.52,58, 2- Klaus
(Tion) 1.53,46, 3. Stoker (AV '34) 1.53,86.
1500 m1Jansen (De Bataven) 3.49.43,2.
Kok (Lycurgus) 3.52,04,3. Sloot (Start '78)
3.52,20.
3000 m: 1 Kulker (De Bataven) 8.07,08,2.
Van Rooy (AAC) 8.08,38, 3. Gotlieb (AAC)
8.09,42,
5000 m snelw. 1. Van Beek (RWV)
21.58,29.
26-26
24-24
Orca's 26-30 DAS 25-16
Weert 24-28 Voorburg 24- 6
Donar 25-28 Eindhoven 24- 6
Goba 20-34 LubaL 20-18
Gunco 20-30 Zeemacht 19-10
Akrides 20-28 Lokomotief 19- 6
Basketiers 20-26 Virtus 20- 6
EERSTE DIVISIE A: Beverwijk - Rotterdam
Zuid 94-75, Leiderdorp - ASVU 83-72, BVO
Alphen - Early Bird 89-93, Elementum -
Voorburg 2 77-65
Early Bird 20-30 Voorburg 2 20-18
Beverwijk 20-30 ASVU 20-16
Rot. Zuid 20-22 BVO Alphen 20-12
Leiderdorp 20-20 Elementum 20-12
OSG 20-26 WSC 20-18
Kimbria 19-24 Wilskracht 20-16
Lisse 20-24 Windmills 19-14
Wyba 19-20 Springfield 19-14
EERSTE KLASSE WEST: Waddinxveen
Flyers - Blitz 75-76, Rowic - Veenland 77-
Jumpers Shooters 75-73, Leiderdorp
Blue Herons 20-36 Shooters 20-20
Punch 18-28 Veenland 18-18
Waddinxveen 20-26 DAS 2 17-14
Blitz 20-26 Gunco 2 20-12
Jumpers 20-26 Leiderdorp 2 20-10
20- 6
19- 0
Vrouwen
EREDIVISIE
Kampioenspoule: Tonego Grasshop
pers 79-69, Flash - Voorburg 59-65
Den Helder 21-32 Flash 22-26
RZ 21-32 Tonego 22-24
Voorburg 21-32 Grasshopp. 21-20
Degradatiepoule: Groningen - PSV 94-54
PROMOTIEDIVISIE: BV Lisse - Akrides
59-81, MSV - DAS 65-63, BOB - Cheetah
68-70, Rotterdam Zuid 2 - Landslake Lions
78-46
Akrides 20-36 DAS 20-16
Lisse 20-28 MSV 20-16
Cheetah 20-28 Landslake 20-14
RZ2 20-18 BOB 20- 4
EERSTE KLASSE WEST: Rowic - Devel
Devils 91-51, MSV 2 - Grasshoppers 62-
54, Hurricanes - Gunco.42-46. Cady '73 -
Cangeroes 2 52-43, Argus - Dunckers 59-
WK-KUNSTSTOTEN
Eindstand na de 68 figuren: 1Reverchon
(Fra) 303 punten, 2. Rojas (Mex) 284, 3.
Fonellosa (Spa) 277, 4. Bax (Bel) 273, 5.
Steylaerts (Bel) 261,6. Horvath (Oos) 259,
7. Casales (Ita) 244, 8. Bessems (Ned)
230,9. Machida (Jap) 215,10. Oliver (Spa)
208.
WK-TWEEKAMP
Twaalfde partij: Tsjizjov-Sijbrands 1-1
tiende partij: Sijbrands-Tsjizjov 1-1
brands leidt met 14-12.
Melbourne, Australische Masters.
stand: 1. Norman (Aus) 273 (68 67 70 68).
2. Morse (VSt). Clayton (Aus), Faldo (Eng)
allen 275,5. De Long (VSt) en Davis (Aus)
277, 7. Woodland (Aus) en OMalley (Aus)
278. 9. De King (Aus). Parry (Aus) en
MacKay (Aus) 279.
Porto, Open Atlantische, eindstand: 1.
McAllister (GBr) 288 (71 71 72 74) wint op
eerste hole playoff, 2. Boxall (GBr), Rafferty
(GBr), Williams (GBr), Hamill (GBr) en Sö-
rensen (Den) allen 288, 7. Bowman (VSt),
Angel Jiminez (Spa), Richardson (GBr),
Drummond (GBr) en Stelten (VSt) allen
289.
Nederland - India 5-3 (2-0). 7. Weterings
(strafcorner) 1-0,9. Delissen (strafbal) 2-0,
57. Weterings (strafcorner) 3-0, 62. Crucq
(strafcorner) 4-0,64. Jagbir Smgh (strafcor
ner) 4-1, 65. Van 't Hek 5-1. 67. Balinder
Singh (strafbal) 5-2,69. Pillai 5-3. Scheids
rechters: De Vecchi (Ita) en El Dine Ahmed
(Egy). Toeschouwers: 8000.
Australië - India 3-2 ((H)). 38. Batch 1-0,
40. Corbitt 2-0, 45. Reto 3-0, 49. Sujit Ku
mar 3-1 (strafbal). 69. Felix 3-2. Scheids
rechters: Connor (Can) en Bajwa (Pak).
Toschouwers 1000.
Australië 4-8 (13- 4)
Nederland 4-7 (15-9)
Frankrijk 5-5 (5-6)
Argentinië4-3 (9-11)
Sovjetunie4-2 (3-9)
India5-1 (10-16)
Bondsrepubliek Duitsland Engeland 2-
1 (1-0). 18 Fischer 1-0 (strafcorner). 39.
Fried 2-0 (strafcorner), 61. Soma Singh 2-
1. Scheidsrechter Van Beneden (Bel) en
Bawa (India). Toeschouwers 750.
BRD 4-8 (12-2)
Pakistan4-7 (10-5)
Spanje 5-6 (10-10)
Engeland5-5 7- 7)
Canada4-0 (1-8)
Ierland4-0 (2-10)
De halve finalisten zijn: Nederland en
Australië (Groep A) en BRD en Pakistan
(Groep B)
.120,1,2. Charitable. 3 Baiazet W. Toto:
winnend 3,20, plaats 1,80 3,00 2,10, koppel
31,20, trio 330,10. Zesde koers. 2000 m 1
Bliksem V (L. Dooper) 2.40,3 - 1.20,2, 2.
Chantal Ge. 3. Arjan G. 4. Blib the Throtle.
Niet gestart: Vareljo B. Toto: winnend 3,10,
plaats 1,20 1,40 1,60, koppel 12,20, trio
- 1 20,9, 2. Carthamus, 3 Cismo Ruim
zicht. Toto: winnend 1,90, plaats 1,301,40
2,00, koppel 5,80, trio 51,00. Achtste koers,
1609 m: 1. Charly Ludwig (H. Grift) 2.05,1 -
1.17,8, 2. Alwaus Again, 3. Birmana. Toto:
winnend 1,40. plaats 1,001,001,00, koppel
4,40, trio 15,40. Negende koers. 2000 m 1
Annemiek Baker (J. Oorthuijsen) 2.34,9 -
1.17,5, 2. Coloured Snow, 3. Yok van de
Lente, 4. Ayres Boy. Toto: winnend 8,10,
plaats 2,50 2,70 1,50, koppel 27,10, trio
415,50, kwartet 1197,30. Tiende koers,
2000 m: 1. Dart Bonni (M. Pools) 2.42,3 -
1.21,2, 2. Dorien Windspiel, 3. Cliff. Toto:
winnend 16,40, plaats 2,201,30 2,20, kop
pel 10,90, trio 331,40.
W5-spel: 4-8-5-5-3. Uitbetaling: 321,40.
Omzet totalisator: 479.523,00
1. Don Berkum (R.
HILVERSUM
Eerste koers, 2000 i... BSRw... x...
Kromkamp) 2.40.8 - 1.20.4, 2. Doe Bell-
wood, 3. Express Up. Niet gestart: Beauty-
pride. Toto: winnend 7,70, plaats 2,80 3,10
2,80, koppel 45,10, trio 1180,90. Tweede
koers. 2000 m: 1. Eagle G (A. Suykerbuyk)
2.39,7 -1.19,9,2. Desidirium. 3 Esmeralde
K. Niet gestart: Eno B. Toto: winnend 2,90,
plaats 1,30 1,30. koppel 2,30, trio 95,40.
Derde koers, 1609 m: 1. Baron Cartouche
(G. Hulleman) 2.07,1 -1.19,0,2. Suncrown,
3. Park Kosmos. Toto: winnend 1,360,
plaats 5,00 4.70. koppel 32,10, trio 403,70.
Vierde koers, 2000 m: 1 Doorlje Scimitar
(A. Bakker jr) 2.41,9 -1.21,0.2. Dallas Ce-
de, 3. Colt Fortuna. Niet gestart: Yvette
Goldstar. Toto: winnend 3,20, plaats 1,80
2.10, koppel 12,30. trio 66,40. Vijfde koers.
J Frankrijk-Nederland in
Cannes: eerste ronde: Spassky (Fra) -
Timman 1/2-1/2, Renet (Fra) - Ree 1/2-1/2,
Lautier (Fra) - Van der Wiel 1/2-1/2, Miral-
les (Fra) - Piket 1/2-1/2, Prie (Fra) - Ligte-
rink 0-1, tweede ronde: Timman Spassky
1/2-1/2, Piket - Miralles 1-0, Ree - Renet
1/2-1/2, Van der Wiel - Lautier 1/2-1/2, Lig-
terink - Prie 1/2-1/2, derde ronde: Piket -
Renet 1/2-1/2, Van der Wiel - Kouatly 1/2-
1/2, Ree - Prie 0-1, Sosonko - Miralles 1-0,
Ligterink Lautier 0-1, vierde ronde: Renet-
Piket 1-0, Kouatly-Van der Wiel 1/2-1/2,
Prie-Ree 1/2-1/2, Miralles-Sosonko 1/2-
1/2. Stand: Frankrijk 91/2,
Promotieklas A: WW 1-Dosko1 2-3, Ori-
on 1-PVC/Blokkeer 1 0-3, DVC 1-Tone- (Fra) allen zelfde rijd als Planckaert.
gido-Voorburg 5 3-0, Zovoc 2-Gemini/K 3
l. Bogaert (Bel), 10. Thierry Richal j—
illen zelfde tijd als Planckaert. T X
3-1, Agon 1-Tornado 1 3-2, AV '40 2-VS
Haag 2 3-2.
PVC/Blok. 16-42 AV '40 2 16-21
Dosko 16-37 Orion 16-13
Agon 15-36 WW 15-12
DVC 15-34 Tornado 16-11
Gemini/K 3 1*5-32 Toneg./V 5 16-11
Zovoc 2 16-26 VS Haag 2 15-3
Le Touquet (Fra), strandrace: 1. Geboers
(Bel) Honda, 2. Van Doorn (Ned) KTM, 3.
Boniface (Fra) Honda, 4. Kervella (Fra)
Kawasaki, 5. Parker (VSt) KTM, 10. Van
Dijk (Ned) Suzuki, 13. Barendrest (Ned)
KTM.
Neumünster, CSI finale kleine Tour: 1.
Lansink (Ned) Libero H 0-34,61, 2. Hedin
(Zwe) Sky High 0-39,87, 3. Nagel (BrD)
Predazzo (Ita), springen 90 meter
schans:
1Jez (Tsj) 211,5,2. Vettori (Oos) 200,5,3.
Zünd (Zwi) 200,0, 4. Nikkola (Fin) 199,5,5.
Felder (Oos) 194,0, 6. Lunardi (Ita) 190,5,
7. Thoma (BrD) 189,5,8. Fidjestöl (Noo) en
Ploc (Tsj) 187,0. 10. Petek (Joe) 186,5.
Stand wereldbeker: 1. Vettori 213, 2. Jez
190.3. Nikkola 172.4. Thoma 154.5. Weis-
(DDR) 142.
Campra (Ita), skilopen:
mannen, 15 km vrije techniek: 1. Dahlie
(Noo) 38.53,40, 2. Ulvang (Noo) 0.20, 3.
Mogren (Zwe) 0.23,4. Svan (Zwe) 0.25,5.
Björn (Noo) 0.30. Stand wereldbeker: 1.
Dahlie 63. 2. Ulvang 69, 3. Majback (Zwe)
56. vrouwen, 15 km vrije techniek: 1. Di
Centa (Ita) 39.04,0, 2. Vëlbe (Sov) 0.6, 3.
Latsoetina (Sov) 0.26, 4. Tistjonova (Sov)
0.51, 5. Savolamen (Fm) 0.55. Stand we
reldbeker: 1. Latsoetina 84, 2. Nagekjina
(Sov) 62. 3. Dybendahl (Zwe) 56.
Plesco (Tsj), 15 km cross-country:
1. Elden (Noo) 44.41,7, 2. Apeland (Noo)
46.15,2, 3. Repellin (Fra) 46.17,2, 4.
(Fin) 46.21,5, 5. Levandi (Sov)
.46.28,8.
Sulzen-
Grandeur 4-33,81.
EREDIVISIE: Shot W-TT A'dam 5-13, Bar-
tok-Scylla 8-10.
EERSTE DIVISIE: DHC-Megacles 6-12,
Oegstgeest-JCV 7-11, Gaanderen-SVE
13-5, Harkstede-Trias 13-5, Swift D-Gaan-
deren 2 15-3, Combi-Kluis 3-15.
EREDIVISIE: Middelb-Shot W. 3-7, Mega-
cles-Hoonhorst 8-2, Interac-lrene 3-7.
EERSTE DIVISIE: Shot W-Nijmegen 10-0,
Hotak-Veldhoven 8-2, Hoonhorst-Scylla 6-
4. Moonen-Swift D. 10-0, Zand-A'dam'78 6-
4, TT A'dam-Luto 9-1.
EREKLASSE: RCH-AAC 22-11, Castri-
cum-HRC 49-4, Eemland-RCC 10-26,
RRC-Bassets 12-31.
VUFLANDENTOERNOOI
Schotland - Frankrijk 21-0 (3-0), Engeland -
Wales 34-6 (16-0).
Engeland 3-6 Wales 2-0
Schotland 2-4 Ierland 2-0
Franknjk 3-2
WK INSBRUCK
500 m: 1. Bae (ZKo) 37.37. 2. Söndraal
(Noo) 38,06, 3. Flaim (VSt) 38,16, 4. Kern-
kers (Ned) 38,51, 5. Hadschieff (Oos)
38,616. Adeberg (DDR) 38,69, 7. Van der
Burg (Ned) 38,79,8. Aoyanagi (Jap) 38,81
9. Herda (Brd) 38,82,10. Klisjo (Sov) 38,83,
11. Kotake (Jap) en Koss (Noo) 38,86,13.
Lamarche (Can) 38,88,14. Maslanka (Pol)
38,92, 15. Kalistratov (Sov) 39,20, 16.
Gustafson (Zwe) 39,22, 17. Omura (Jap)
39,23, 18. Karlberg (Zwe) 39,28, 19. Wei
(Chi) 39,32, 20. Tröger (BrD) 39,40, 21.
Bos (Ned) 39,66, 22. Veldkamp (Ned)
39,72,23. Karlstad (Noo) 39,82,24. Moera-
tov (Sov) 39,95, 25. Spielmann (DDR)
39,97, 26. Kah (Aus) 40,01, 27. Zakarias
(Oos) 40,03, 28.Silk (VSt) 40,14, 29.
Tahmindjis (Aus) 40,28, 30. Sato (Jap)
40,41, 31. Dittrich (DDR) 40,45, 32. Jarvi-
nen (Fin) 40,65,33. Eminger (Oos) 40,82,
34. Troesjin (Sov) 40,97, 35. Kyncl (Tsj)
41,26, 36. Feigenwinter (Zwi) 43,40, 37.
Sighel 1.14,65 (val).
5000 m: 1. Veldkamp 6.56,82 (baanre
cord), 2. Koss 7.00,50, 3. Van der Burg
7.01,13, 4. Kemkers 7.05,85, 5. Bos
7.08,57, 6. Karlstad 7.13,01, 7. Kah
7.13,17, 8. Karlberg 7.14,10, 9 Hadschieff
7.15,07, 10. Eminger 7.15,37, 11. Sato
7.16,76,12. Gustafson 7.18,04,13. Dittrich
7.18,51, 14. Omura 7.19,47, 15. Herda
7.19,51, 16. Tröger 7.19,73, 17. Jarvinen
7.20,97, 18. Spielmann 7.21,09, 19. Sön
draal 7.21,23, 20. Aoyanagi 7.21,80, 21.
Adeberg 7.22,39,22. Troesjin 7.22.67, 23.
Maslanka 7.23,47, 24. Zakarias 7.25.64.
25. Flaim 7.28,22, 26. Kotake 7.28,45, 27.
Lamarche 7.28,51, 28. Kyncl 7.29,09, 29.
Tahmindjis 7.31,58, 30. Kalistratov
7.31,97, 31. Moeratov 7.33,16, 32. Bae
7.35,67, 33. Feigenwinter 7.36.27, 34.
KliSjO 7.41,48 (val). 35. Wei 7 49.55. 36.
Silk 7.54,15 (val). Sighel niet gestart.
1500 m: 1Van der Burg 1.56,23, 2. Sön
draal 1.56,99,3. Koss 1.57,19,4. Kemkers
1.58,19, 5. Hadschieff 1.58,35, 6. Veld
kamp 1.58,36. 7. Bos 1.58,40, 8. Karlberg
1.58,65, 9. Karlstad 1.59,08, 10. Bae
1.59,87,11Kah 2.00,14,12. Omura en La
marche 2.00,13, 14. Maslanka 2.00,42,15.
Eminger 2.00,52, 16. Gustafson 2.00,67,
17. Herda 2.01,07, 18. Aoyanagi 2.01,09,
19. Flaim 2.01,10, 20. Salo 2.01,32, 21.
Moera|pv 2.01,47, 22. Kalistratov 2.01,68,
Silk 2.02,40,28. Zakarias 2.02,57,29. Kot
ake 2.02.64, 30. Jarvinen 2.02,65.31. Ditt
rich 2.02.69, 32. Troesjin 2.03,19, 33.
Tahmindjes 2.03,28,34. Kyncl 2.06,52,35.
Wei 2.06,78,36. Feigenwinter 2.12,59.
10.000 m: 1. Veldkamp 14.35.87 (baanre
cord). 2. Karlstad 14.42,34, 3. Koss
14.42,52,4. Bos 14.56,67,5. Van der Burg
14.56,87, 6. Kemkers 14.59,60, 7. Kah
15.02,30, 8. Hadschieff 15.10,62, 9. Sato
15.14,65,10. Karlberg 15.17,14,11. Gust
afson 15.27,02. 12. 'Eminger 15.26,91, 13.
Dittrich 15.38,22. 14. Herda 15.42,61. 15.
Omura 15.48,41,16. Söndraal 15.53,42.
Eindstand: 1. Koss 164.099 punten, 2.
Van der Burg 164.490, 3. Veldkamp
164.684, 4. Kemkers 165.471, 5. Bos
166.816.6. Karlstad 166.931.7. Hadschieff
167.108. 8. Karlberg 168.097, 9. Kah
168.455,10. Söndraal 168.850,11. Gustaf
son 169.498, 12. Herda 170.258,13. Sato
130.258,14. Omura 170.641,15. Eminger
170.876,16. Dittrich 172.109.
MARATHON AMSTERDAM
Mannen: 1Korotkov (Sov), 2. Bouma (Ol-
detrijne), 3. Evert van Benthem (St. Jans-
klooster), 4. Kramer (Oudeschoot) op 1
ronde. 5. Kleine (Kerkenveld), 6 Huitema
(Roden), 7. Alderts (Heerenveen), 8.
Bosjev (Sov), 9. Vunderink (Raalte), 10.
Hagen (Haarlem), 11De Boer (Edam), 12.
Verwerda (Stiens), 13. Takken (Schelling-
woude), 14. Veenhof (Gieten). 15. Marrei-
ros (Haarlem), 16. Boon (Hem), 17. Jasch
(BrD), 18. Kazemier (Den Hoorn), 19. Kas-
per (Beuningen), 20. Stam (Kaatsheuvel).
Klassement: 1Kramer 200,20 punten, 2.
Vunderink 190,2,3. Kleine 177.1.4. Huite
ma 144.1. 5. Van Kempen (Nieuwveen)
130, 6. Kazemier 124. 7. Henk van Ben
them (Ens) 118, 8. Kuiper (Oldeholtwolde)
115,1,9. De Boer 112,10. Stam 112.
Vrouwen: 1. Uitham (Schipborg), 2. Nauta
(Cornjum), 3. Hospes (Rotstergaast), 4.
Kammmga (Woldendorp), 5. Moolhuizen
(Eindhoven), 6. Pasveer (Groningen).
Klassement: 1. Moolhuizen 163,7, 2. Pas
veer 163,1, 3. Van der Meer (Jubbega)
132,1.
bacher (Oos) 116,2. Levandi 100,3. Ape-
TORONTO (Can), mannen, 2 miljoen gul
den, kwart-finales: Lendl (1/Tsj) - Curren
(8/VSt) 6-7 7-6 6-3, John McEnroe (3A/St) -
Berger (5/VSt) 6-4 6-0, Mayotte (6/VSt) -
Krickstein (4/VSt) 4-6 6-4 7-6, Gilbert
(2/VSt) - Korda (Tsj) 3-6 7-6 6-2, halve fina
les: Lendl - McEnroe 6-3 6-2, Mayotte Gil
bert 6-3 7-6, finale: Lendl - Mayotte 6-3 6-0.
halve finales dubbelspel: Broad/Curren
(Eng/VSt) - Lozano/Witsken (MexA/St) 6-0
7-5, Galbraith/McPherson (VSt/Aus) -
Kroon/Lundgren (Zwe) 6-3 6-3. Chicago,
vrouwen, 950.000 gulden, kwart-finales:
Navratilova (1/VSt) - Whitlinger (VSt) 6-0 6-
1, Manuela Maleeva (Zwi) - Garrison (Vst)
6-2 6-0, finale: Navratilova - Maleeva 6-3 6-
2.
BRUSSEL, 1,2 miljoen gulden, halve fina
les: Becker (BrD) - Gustafsson (Zwe) 6-4 7-
6. Steeb (BrD) - Mecir (Tsj) 6-2 6-3, finale:
Becker - Steeb 7-5 6-2 6-2. dubbelspel, fi
nale: Emilio Sanchez/Zivojinovic (Spa/Joe)
Ivanisevic/Taroczy (Joe/Hon) 7-5 6-3.
Mannen
2e divisie D: VVM '63-PVC/Blokkeer 3-2,
VS Haag-Rentokil/ZVH 2 0-3, DAC-Ley-"
thon 1-3, Deltalloyd/AMVJ 2-Volendam 3-
Sliedr. Sp. 16-40 Rent./ZVH 2 16-24
Leython 16-37 VVM '63 '16-23
Delt.AMVJ 2 16-35 VS Haag 16-14
SVC 16-29 DAC 16-12
Volendam 16-28 PVC/Blok. 16-11
VCW 16-24 Molenwiek/C 16-11
3e divisie G: Tonegido/Voorburg-Vono 3-
0, Skania-Rentokil/ZVH 3 3-0, Nokia/Val-
bovol-Leython 2 3-2, Zovoc-Gemini/Kan-
geroes 1-3, WIK/OVM-Rijnmond 3 1-3, In-
ter Amicos-Thornax 0-3.
Thornax 16-42 Vono 16-17
Gemini/K 16-39 Inter Amicos 16-14
Rijnmond 3 15-37 WIK/OVM 16-14
Zovoc 16-37 Leython 2 16-12
3e divisie H: Compaen 2-Amsterdam 3-2,
Odin-Armixtos 3-2, Phoenix-US 2 1-2 ge
staakt. Brother/Martinus 3-Madjoe 2-3, Alli-
des-Asonia 3-0.
Madjoe 16-38 Asonia 16-18
Dinto 15-37 Odin 16-17
NOVO 15-35 Phoenix 15-15
Amsterdam 16-35 Compaen 2 16-15
US 2 15-29 Armixtos 16-13
Allides 16-20 Brother/M.3 16-10
Promotieklas A: LUSV 1-PVC/Blokkeer 3
3-1, Radius 3-Graficon-Donar 1 0-3, VOY
1 -Gemini/K 2 3-0, Punch 1 -GSC11 -3. VCS
1-Agon 1 1-3.
VOY 16-42 Gemini/K 2 15-17
Thor 2 15-40 PVC/Blok. 3 16-17
Agon 16-40 LUSV 16-16
VCS 15-30 Radius 3 15-14
Graficon 16-25 Punch 16-12
GSC 15-18 Super Span. 15- 8
Promotieklas B: Acco/DOS 3'-Radius 2 2-
3. Oikos/S 1-VS Haag 2 3-1, Netwerk 1-
Leython 3 3-1, Zovoc 2-IJsselvogels 1 3-0,
Kalinko 1-Ridderveld 1 3-0.
Radius 2 16-43 Kalinko 16-22
Oikos/S 16-33 Netwerk 16-21
IJsselvogels 16-33 Leython 3 16-20
Zovoc 2 15-28 Novo 2 15-18
Be Fair 15-27 VS Haag 2 16-8
Acco/DOS 3 16-26 Ridderveld 15- 0
Eerste klas: Aspasia 1-DAC 3 0-3, Rid.
veld 2-Aarl.veen 1 0-3, SKC 1-Gemini/K 3
0-3, Orion 1-DAC 2 3-0, RW 1-Graficon 2
Promotieklas B: Gemini/K 2-Radius 2 3-0,
Riva/VSC 3-Rentokil-ZVH 2 0-3. DAC 1-
Novo 1 3-1. Ridderveld 1-Acco/DOS 2 3-0.
PVC/Blokkeer 2-Velo 1 1-3. Skama 1-SVC
1 3-2.
Ridderveld 16-43 Radius 2 16-20
Gemini/K 2 16-41 Novo 16-17
SVC 16-41 DAC 16-16
Skama 16-31 PVC/Blok. 2 16-13
Rent./ZVH 2 16-27 Acco/DOS 2 16-10
Velo 16-25 Riva/VSC 3 16- 4
Eerste klas: Blok '77 1-VCO 1 3-1, Salvo
1-Leython 2 0-3, S '70 1-VCS 1 1-3. LUSV
1-Liusna 1 3-1, RW 1-Leython 4 3-0.
Leython 2 16-30 Leython 4 17-14
RVV 1 15-28 VCS 1 15-12
LUSV 1 16-23 VCO 1 16-11
Liusna 1 16-21 Leython 3 15-7
Blok 77 1 16-20 S '70 1 16-6
InUpGo 1 14-14 Salvo 1 16- 2
Tweede klas A: LUSV 3-Liusna 2 3-0,
DAC 3-DVO 1 0-3, RVV 2-Rid. veld 2 1-3,
Leython 5-VCO 2 2-2.
Tweede klas B: Blok 77 2-LUSV 2 0-3,
SKC 1 -Utopia 1 3-0. Orion 2-Rid. veld 3 3-1
Gemini/K 4-DAC 2 1-3. DAC 4-DVO 2 3-1.
Derde klas A: Graficon 1-RVV 31-3, GGV
2-lnUpGo 3 1-3, Setumup 1-SKC 2 3-0,
Rid. veld 5-Blok 77 3 2-2, DAC 5-Scarabee
21-3.
Derde klas B: VCO 3-Meerburg 1 3-0,
MVKV 2-DAC 6 1-3, Leython 6-TOI 1 1-3,
LUSV 4-Utopia 2 1-3, WW 3-Novo 5 ver
vallen, Scarabee 1-VCS 3 3-0.
Derde klas C: Aspasia 1-Orion 3 3-0, Rid.
veld 4-MVKV 1 1-3, Liusna 3-SKC 3 3-0. S
70 2-GGV 1 3-0, Gemini/K 5-WW 2 1-3.
WIELRENNEN
Siciliaanse Wielerweek
Trapani (Ita). Eerste deel eerste fetappe Si
ciliaanse wielerweek, criterium over 28 km:
1. Golinelli (Ita) 28 km in 38.05 (gem.
44,425 km/u), 2. Sciandri (Ita), 3. Fontanelli
(Ita), 4. Draaijer (Ned), 5. Rosola (Ita). 6.
Adri van der Poel (Ned). 7. Baffi (Ita), 8.
Galteschi (Ita), 9. Ratti (Ita). 10. Leclerq
(Fra), 17. Jan Siemons (Ned), 21. Kersten
(Ned), 31. Rooks (Ned) allen zelfde tijd als
Golinelli.
Palermo. Tweede deel eerste etappe
van Castellammare del Golfo naar Paler
mo: 1. Sörensen (Den) 97,4 km in 2.40.02
(gem 36.517 km/u), 2. Hanegraaf (Ned), 3.
Talen (Ned), 4. Kiefel (VSt), 5. Rooks, 6.
Pastorelli (Ita), 7. Canzonieri (Ita), 8. Gia-
netti (Zwi), 9. Zanini (Ita), 10. Theunisse
(Ned) allen zelfde tijd als Sörensen. 18. Bol
(Ned) op 0.19,20. A. van der Poel z.t. 29.
Lubberding (Ned) 0.20, 41. Draaijer, 50.
Van Vliet (Ned), 63. Veldscholten (Ned),
73. Stevenhaagen (Ned), 74. Breukink
(Ned), 76. Verhoeven (Ned), 88. Ducrot
(Ned), 102. Rakers (Ned). 118. Jacobs
(Ned). 119. Van den Akker (Ned) allen zeil
de tijd als Lubberdihg, 168. Jan Siemons
1.49,180. Kersten 7.50.
Agrigento. Tweede etappe van Palermo
naar Agrigento: 1. Fondriest (Ita) 176,5
km in 4.57.04 (gem. 35,653 km/u), 2. Rooks
op 0.3,3. Chiapucci (Ita), 4. Rocchi (Ita). 5.
Theunisse allen zelfde tijd als Rooks, 6.
Volpi (Ita) 0.5, 7. Van Brabant (Bel) 0.8, 8.
Michele (Ita), 9. Henn (BrD), 10. Gianetti,
14. Van Aert (Ned), 23. Breukink, 26. A. van
der Poel, 29. Talen allen zelfde tijd als Van
Brabant, 49. Rëkers 0.24, 51. Ducrot. 88.
Veldscholten, 70. Van Vliet allen zelfde tijd
als Rakers, 78. Lubberding 0.33, 100.
Draaijer 1.05, 112. Hanegraaf 1.05, 127.
Verhoeven 2.06, 131. Bol 2.32, 136. Ste
venhaagen 2.32,147. Van den Akker 6.17.
160. Jan Siemons 6.51,168. Kersten 9.07,
169. Jacobs z.t.
Algemeen klassement: 1Rooks 7 37.04.
2. Theunisse 0.03,3. Sörensen z.t. 4. Talen
0.07, 5. Kiefel 0.08, 6. Gianetti, 7. Kiefel, 8.
Canzonieri allen zelfde tijd als Kiefel, 9.
Fondriest 0.15,10. Chiapucci 0.20,11. Van
der Poel 0.27. Ronde van de Middelland
se Zee
Vierde etappe Vitrolles - Le Faron: 1Ro- -
minger (Zwi) 113 km in 3.16.00 2. Holtz-
mann (BrD) 0.34, 3. Mottet (Fra) 0.41, 4.
Uwe Bölts (BrD) 0.48, 5. Winnen (Ned)
0.53,6. Ekimov (Sov) 1.00,7. Jalabert (Fra)
1.09,8. Elli (Ita) 1.14,9. Rue (Fra) 1.14,10.
Criquielion (Bel) 1.17.
Vijfde etappe, individuele tijdrit in Hye-
res: 1. Ekimov 18 km in 24.48,2. Rue 0.01,
3. Vanderaerden (Bel) 0.02, 4. Woods
(Aus) 0.13. 5. Fignon (Fra) 0.17, 6. Haghe-
dooren (Bel) 0.24, 7. Walton (Can) 0.31,8.
Pensee (Fra) 0.37,9. Colotti (Fra) 0.45,10.
Nijboer (Ned) 0.48. -
Zesde etappe, la Seyne-sur-Mer - Mar
seille: 1Durst (BrD) 115 km in 2.27.42,2.
Mormo-Gerz (Spa) 0.02,3. Conti (Ita) 0.08,
4. Planckaert (Bel) 0.17, 5. Bomans (Bel).
6. Redant (Bel), 7. De Wilde (Bel), 8. Jala-
Mottet 0.18,6. Haghedooren 0 28.
ti (Fra) 0 48, 8. Walton 1.16. 9. Wn
1.38, 10. Bölts 1.39.
St. Michielsgestel, revanche WK-veldl
den: 1. Danny de Bie (Bel). 2. Hendriks (Ai
sen) 0 50, 3. De Vos (Oosterhout) z.t.l
Van Dijk (Bel) z.t, 5. De Brauwer (Bel) zf
6. R. Groenendaal (St. Michielsgesti
1.07, 7. Kools (Baarle-Nassau) z.t8. Vi,
Bakel (Deurne) 1.10. 9. Rudy de Bie (8Ï
1.12,10. Baars (Diessen) 1 42.
EES
Vrouwen
Eredivisie: Quintus - UVG 10-10.
Niloc 10-12, H/Swift - PSV 13-15,
Swift/A 22-10, V. en L. - Aalsmeer
Aalsmeer 12-20 Niloc
PSV 12-18 Quintus
V. en L. 12-17 UVG
SEW 12-16 Swift/A
Fóreholte 11-15 OSC
Hellas 11-15 H/Swift
20-151
12-'
12-1
12-1
Tweede Divisie C: EMM - Hellas 2 15-15
Actief - Snelwiek'16-14, Westlandia - Quil
tus 2 11 -6. Groene Ster - HVS n.g.HereJ
Westlandia 14-23 Snelwiek 14-11.
HVS 13-21 EMM 14-1
Terneuzen 14-18 Groene Ster 13- f
Actief 14-18 Quintus 2 14- j
Hellas 2 14-15
Derde Divisie G: UVG 2 - Treffers 15-13
Olympia'72 - HW7013-7, Saturnus72)
Ancora 20-6, Verburch - DWS 2 12-12, Fd' -
reholte 2 - V. et C. 18-5.
Saturnus 72 14-24 DWS 2 14-«
Foreholte 2 14-23 V. et C. 14-j
UVG 2 14-23 Ancora 14-fe
Verburch 14-14 HW 70 14-j-.,
Olympia '72 14-11
Mannen
Tweede Divisie C:
Groene Ster - Animo 19-14, EMM - DES
72 22-22, Saturnus - Wings 29-15, WIK
Delta Sport 14-15, Tachos 2 - Hellas 2 161
Delta Sport 14-24 DES 72 14-13
EMM 14-20 Groene Ster 14-13
WIK, 14-17 Hellas 2 14-12
Saturnus 14-15 Tachos 2
Animo 14*13 Wings 14- i'
Derde Divisie G:
UVG - Treffers 21 -11Actief - Snelwiek 15-
14, Quintus 2 - Rijnstreek 18-25, EHC j
DWS 12-25, EDH 2 - V. et C. 26-17.
EDH 14-23 Treffers 14-11'
V. et C. 14-20 UVG 14-71
DWS 14-20 Quintus 2 14-d
Rijnstreek 14-17 EHC 14-3
Actief 14-14
België-Nederland 14-14
Nederland - Belgié (jeugd) 14-8
België - Nederland (junioren) 5-13 I cc
O.
OVERGANGSKLASSE A: Pernix-HKC (g
(Ha) 13-16, VEO-DVO 17-16 (Pernix en m
VEO degraderen) „t
Drachten 12-20 Wit Blauw 12-12 r t
DVO 13-20 HKC(Ha) 13-10 c L"
KVS 12-15 VEO 13- 6| ze
Kinderdijk 12-13 Pernix 13- 4
OVERGANGSKLASSE D: OEC-Naas 9-9, sp
SDO(V)-Rapiditas 14-12
DieHaghe 12-22 Naës 13-11L
ZKC'16 12-18 Fides P. 12-8 f,c
SDO(V) 13-16 DEVD 12-8 5'
Rapiditas 13-13 OEC 13- 4 d«
EERSTE KLASSE G: Vlaardingen-De Ber-
men 14-11, De Dantfiden-VES 15-14, Ten ,-
Donck-TOV 13-15 m
ODO(M) 12-22 TOV 12-8
VES 13-21 De Bermen 13-7 j
Vlaardingen 13-17 Hoogvliet 12-6
Danaïden 13-14 TenDonck 12-5
TWEEDE KLASSE E: Rotterdam-Avanti I
9-21
RES. EERSTE KLA6SE D: Allen Weer-1
bgar 4-Ons Eibernest 3 6-5; G: TOP 3-
Oranje Wit 2 11-12.
RES. TWEEDE KLASSE I: VEO 4-Blauw
Wit 4 11-6
JUNIOREN E: Blauw Wit-Do Danaïden 6-
8; H: Vriendenschaar(Ha)-Tempo 14-13 i
Zaalvoetbalagenda
Vanavond 20.00 uur
Duin)
Van der Plas - De Rozet
RW 1
Graficon 2
Orion 1
15-28 Aspasia 1 15*15
16-21 VCO 1 15-15
16-21 Aarl.veen 1 16-13
15-20 Gemini/K 3 15*12
17-17 Leython 4 15- 4
17-16 Rid.veld 2 16-4
3-1, DAC 4-VCS 2 1-3.
Tweede klas B: VCO 2-Rid.veld 3 1-3.
DVO 2-SKC 2 3-1WW 1 -Novo 3 2-2, TOI
1-Utopia 1 2-2, Liusna 1-LUSV 2 3-1.
Derde klas A: GGV 1 -SKC 3 2-2, Utopia 3-
S '70 2 3-1VCS 3-Novo 4 3-0. Orion 2-Ge-
mini/K 6 1-3, DAC 5-Meerburg 2 2-2.
Derde klas B: VCS 4-Blok 77 2 0-3, WW
2-lnUpGo 2 0-3, Leython 6-Scarabee 1 2-2,
WVC 2-Aspasia 2 2-2, Utopia 2-RVV 4 3-0.
Derde klas C: Meerburg 1-Rid. veld 4 1-3,
Vrouwen
2e divisie D: Gemini/Kangeroes-Radius 3-
2. Riva/VSC-Varel/CW 3-2, LEOS-Deltal-
loyd/AMVJ 2 1-3. Brother/Martinus 3-Mad
joe 1-3. Molenwiek/C-Allides 3-0, Phoenix-
Dinto 0-3.
Radius 16-37 Varel/CW 16-22
Molenwiek 16-36 Madjoe 16-21
LEOS 16-32 Brother/M 3 15-20
Riva/VSC 16-31 Gemini/K 16-15
Dinto 16-29 Allides 16-13
Delt./AMVJ 215-26 Phoenix 16- 3
3e divisie G: RVC/Libanon-VS Haag 2-3,
Riva/VSC 2-Rentokil/ZVH 0-3, Sliedrecht
Sport-Kalinko 3-0, Zovoc-Be Fair 0-3, AV
'40-Thornax 2 1-3.
RVC/Libanon 15-33 Be Fair
Sliedrecht 16-33 Leython
Rijnmond
16-19 VERO BEACH Prins Charles zat hoog te paard tijdens de
16-18 polo-wedstrijd om de Prince of Wales Cup. Het spel met de stick
15-11 leverde het Windsor Park team van de Britse prins in Vero
16- 7 Beach in de Amerikaanse staat Florida in de verlenging eèn
AVN'40 16-27 Riva/VSC 2 16-6 overwinning op tegen White Birch.
(foto AFI')