Oostenrijks pratij s wekt woede rijders Koss weerstaat Oranje- kwartet Geestelijke bijstand voor schaatsers WK reclame voor binnenbanen Gangmaker Veldkamp leidt Noor naar wereldtitel Gewest trekt aan Mund I MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 SPORT PAGINA 19 Becker zegeviert in 'onderonsje' TORONTO (ANP/Rtr) - De insiders mogen dan Boris Becker al geruime tijd als nummer een van de wereld beschouwen, Ivan Lendl laat niets na om zijn postitie op de punten- ranglijst met de week te versterken. De Tsjechoslowaak veroverde gis teren in de Canadese stad Toronto zijn derde toernooi-titel van het jaar. In de eindstrijd van het eerste ATP-toernooi met een prijzengeld van 1 miljoen dollar zegevierde de Tsjechoslowaak voor de tweede keer binnen acht dagen zonder al te I veel problemen over de Amerikaan Tim Mayotte. „Gentleman Jim" veroverde dit keer slechts drie ga- Aan de andere kant van de oceaan hield Boris Becker gelijke tred met de Tsjechoslowaak. In een Duits on deronsje versloeg hij in Brussel, waar slechts eeh prijzengeld van 1 miljoen gulden te verdelen was, zijn landgenoot Carl-Uwe Steeb in drie sets. Alleen in de eerste reeks had Becker, die tijdens het toernooi in Sydney zijn eerste nederlaag tegen Steeb in zijn loopbaan had geleden, problemen. Daarna was er sprake 1 van slechts een trainingspartij. Lendls problemen in Toronto la- gen voorpl in de kwartfinales. Kevin Curren had weer eens van zijn da gen dat hij zelfs de sterkeren in de I tenniswereld in de problemen kan brengen. De voormalige Zuidafri kaan had niet minder dan zeven l wedstrijdpunten. Lendl redde zich net, met 6-7 7-6 6-3 trok hij partij als nog naar zich toe. De tiebreak van de tweede set, waarin de match points voorkwamen, ging met 14-12 naar Lendl. „Je moet wel erg veel geluk heb ben om in zo'n partij overeind te blijven. Het is al heel wat als je één wedstrijdpunt overleeft, laat staan dat het je zeven keer lukt," aldus s werelds nummer één. Zaterdag was Lendl tegen McEn roe weer geheel de oude. Met een j overwinning van 6-3 6-2 liet hij er geen twijfel ©ver bestaan wie 'de i sterkere was. „John heeft zijn scherpte verloren", aldus Lendl. „Zijn tweede service komt niet meer zo diep in en hij maakt de vol ley niet meer goed af." j Beide spelers maakten zifch druk de wijze waarop scheidsrechter Rudolf Berger de partij leidde. Lendl verrassenderwijs het meest. Hij zei na afloop: „Vraag me niet of die ballen in waren of uit. Wij mo gen niet zeggen wat we denken. Het is puur machtsmisbruik waar de ATP zich mee bezig houdt. Heb ik daar daarvoor tien jaar geleden de benen genomen uit Oost-Europa?" McEnroe had twee dagen eerder Hamilton Jordan, de hoogste baas van de spelers-vakbond, vanwege diens veelvuldige afwezigheid on- der vuur genomen. D$t leidde tot een officiële reactie van J. Wayne Richmond, de ATP-baas voor Noord-Amerika. Hij somde op wat Jordan de laatste tijd voor elkaar heeft gebracht: het aantrekken van een tour-sponsor, een bank-garan- tie van 56 miljoen dollar, een tv-hig- hlight show in veertig landen en het opzetten van drie kantoren met een staf van negentig man om de tennis- zaken wereldwijd te kunnen rege len. In Chicago won Martina Navrati- lova weer eens een toernooi. De Amerikaanse, die zich dit jaar volle dig richt op het veroveren van de ti tel op Wimbledon, versloeg in de j eindstrijd de tegenwoordig in Zwit serland wonende Manuela Maleeva eenvoudig in twee sets: 6-3 6-2. Schot McAllister wint in play-off PORTO (Reuter) - Stephen McAllis ter mag zich- de nieuwe „Atlanti sche" golfkampioen noemen. De bebrilde Schot won gisteren in Por to op de eerste hole van de playoff, waarvoor voor het eerst in de Eu ropese Tour liefst zes spelers aan traden. McAllister achterhaalde op de korte zeventiende hole van de vier de ronde vijf concurrenten met een putt van vijf meter. McAllister kwam daardoor net als zijn landge noten Ronan Rafferty, vorig jaar succesvol bij de Dutch Open, Ri chard Boxall, David Williams, Step hen Hamill en de Deen Anders Sö- rensèn uit op 288 slagen. Rafferty, die vorig seizoen op de Europese verdienstenlijst de twee de plaats bezette, begon als favoriet aan de verlenging op een par-vier hole. Hij kon het allerminst waar maken. Zijn tweede slag deed de bal in een bunker belanden en de red dingspoging eindigde opnieuw in het zand. De anderen hadden het 'evenmin gemakkelijk. Slechts McAllister slaagde er in aan het baangemiddelde te voldoen, goed voor zijn eerste belangrijke profze ge. „Ik had niet verwacht dat par spe len al genoeg zou zijn", zei de ver baasde Schot. „Ik had zelfs niet ver wacht dat ik een kans zou maken". INNSBRUCK (GPD) Een betere reclame voor hun indooraccommodaties hadden Heerenveen en Calgary zich het afgelopen weekeinde ogenschijnlijk niet kunnen wensen. De mondiale titelstrijd in het Oostenrijkse Innsbruck maakte duidelijk hoe weersomstan digheden het belangrijkste titeltoernooi van het jaar sterk in waarde kunnen laten dalen. Dat erkende ook Johan Olav Koss: „Ik had geluk dat ik op de vijf kilometer voorin startte en op de tien kilometer als laatste." vroege middaguren Een internationaal ervaren organi satie had de voorbije twee dagen kunnen bewijzen waarom de ISU (internationale schaatsunie) nog al- scheidsrechters en organisatie tijd weigert de grote toernooien uit- gaten vroegtijdig op de sluitend binnen te laten verrijden. Rijders en trainers hebben reeds zachte, dat Gustafson over de finish v kleverige ijspiste. Door de vooral omdat ijsmeesters, kers bleef tijd standigheden in te spelen. Bart Veldkamp en Ben gaan, werd opnieuw gestart. Kem- i de race. „We hebben vijf seconden voor Ge rard gewonnen", aldus Krook. „De Gerard Kemkers van van der daag met zulke perfecte benen, e verschillende malen laten weten Burg mochten hun 5000 meter nog digt normaal niet op tien seconden Na zijn 1 O-kilometerrace wordt Ben van der Burg opgevangen door Arie Koops en Ab Krook. De bondscoach pro beert bij de Hagenaar met een verkoelende hand sneeuw de pijn in de liesstreek te verzachten. Van der Burg is vermoedelijk voor drie weken uitgeschakeld. (foto anp) het buiten-schaatsen nog altijd i prettig te vinden. De ISU vergat in dat verband goodwill te kweken, j Evenals in Alma Ata (WK '88) werd Innsbruck een toernooi waar op twee soorten ijs werd gereden. Het harde en snelle ijs uit het begin- uur, veranderde beide dagen in de op 'normaal' ijs rijden. Na de zesde vijf kilometer, verscheen vervol- de gens voor de eerste maal de zambo- De Veldkamp", typeerde Kemkers verschillende omstandigheden. de vijf kilometer li-ijsmachine op het ijs en werd de had ook bedenkingen. „Je hebt hic INNSBRUCK (GPD) - Op het ijs liet de organisatie in Innsbruck enkele flinke steken vallen, buiten de baan was voor de internatio nale schaatselite evenwel alles ge regeld. Ook geestelijke bijstand. Kapelaan Bernhard Maier (39) trad de afgelopen week op als spreekbuis voor gedeprimeerde schaatsers. Bezoek 'kreeg hij na trainingen en gedurende het toernooi nauwe lijks. „Dat hoeft ook niet", aldus Maier. „Ik kom naar de sporters toe." Tijdens de speciaal georga- - niseerde kerkdienst gistermorgen om zeven uur, namen dertig per sonen plaats in de bankjes. „Geen 'Nederlanders", aldus Maier. De kapelaan uit het nabij We nen gelegen Unterwaltersdorf is in de Oostenrijkse sportwereld een bekende verschijning. Na de Olympische Spelen van Munchen '72 besloot de Oostenrijkse sportfe deratie alle nationale selecties te laten vergezellen van een geeste lijke. „Topsporters kennen zoveel spanningen. In een gesprek met een geestelijke worden die vaak weggenomen", zei Maier. Na het overlijden van zijn voorganger in '83 werd hij voor de olympische se lectie geselecteerd. Sinds de Olympische winter spelen van Sarajewo '84 was Mai er op alle zomer- en winterspelen vertegenwoordigd. En bij talloze grote wedstrijden in Oostenrijk. Zijn beroepsgeheim verhinderd een opsomming van mooie anek dotes. Wel zegt Maier dat hij een bijzondere band heeft met Hubert Strolz. De Oostenrijker skier won in Calgary goud op het ondérdeel 'combinatie'. „Samen baden we voor iedere race", zegt Maier. Alle trainers in het Oostenrijkse betaalde voetbal behoren tot zijn kennissenkring. Maier is dan ook docent bij de cursus 'trainer be taald voetbal'. „Theologie en ethiek is bij die cursus een van de vakken", aldus de kapelaan. In het dagelijks leven is hij docent aan een gymnasium in zijn woon plaats. Maier geeft les in twee vakken: theologie en gymnastiek. Tevens maakt hij reeds zeven jaar deel uit van de begeleidings staf van de Oostenrijkse beker winnaar Admira Wacker. In maart is het Brusselse Anderlecht in het Europa Cup Il-toernooi te genstander van Admira. de Bel gen schakelden eerder Barcelona uit. „Veel spelers bidden voor de wedstrijd. Ja, tegen Anderlecht zal dat zeker nodig zijn", zegt hij. Komende zomer reist hij naar het WK in Italië. Maier: „Jozef Hic- kersberger (Oostenrijkse bonds coach) vroeg of ik mee kon". -baan.met een te grote hoeveelheid water gedweild. De Innsbrucker ijs- Een op goed ij machine stond op -19 graden, maar bleek niet opgewassen tegen de bui tentemperatuur van 18 graden. Een gevolg van de uitzonderlijk dikke laag ijs op het Oostenrijkse 400 me ter-ovaal. twee verschillende wedstrijden. op prutijs". Slachtoffer Tomas Gustafson werd het slacht offer. „Dit is een ramp", constateer de de Zweed. Kernploegcoach Ab Krook ondernam direct actie, ten einde niet na de eerste dag met Ge rard Kemkers en Thomas Bos als kansloze deelnemers in het hotel te rug te keren. „Ik wil pas vier uur weer beginnen", zei de Oranje- coach tegen hoofdscheidsrechter Tore Ramton. Krook kreeg bijval van zijn collega's Schotting (Austra lië) en Mueller (West-Duitsland). De Noorse hoofdscheidsrecher weigerde evenwel op een later tijd stip de vijf kilometer te hervatten, maar laste wel een extra ijsverzor- ging in. De zamboni verscheen voor de tweede maal in de baan; nu om het ijs te schaven. Drie kwartier na- INNSBRUCK (GPD) Een onverwachte gast van Noorse bodem heeft het geplande Nederlandse schaatsfeest in Innsbruck gistermiddag behoorlijk in de war weten te schoppen. Het Oranje-legioen van circa 9000 fans keek niet alleen teut, maar ook beteuterd toe, hoe Johan Olav Koss de mondiale hoofdprijs wegkaapte voor de neus van het even eens verbouwereerde Hollandse ijskwartet. zeven jaar weer in Noorse handen. Wanneer Veldkamp zijn eigen mini male kansen had opgeofferd ten gunste van Ben van der Burg, dan was de kans groter geweest, dat de wereldtitel in Nederlands bezit was gebleven. Hoewel Koss er met de buit van door ging, maakte Krooks kern ploeg ook in Tirol nog eens onom wonden duidelijk, dat er momen teel nog maar één schaatsnatie van allure bestaat. De rest wordt ge vormd door goedwillende eenlin gen. Dat Koss een totale machts greep voorkwam,' was jammer voor Veldkamp c.s. (twee tot en met vijf), maar waarschijnlijk goed voor het Noorse schaatsen in bijzonder en het internationale schaatsen in het algemeen. Het is voor de ontwikke ling van een sport nooit goed, als één land er ver bovenuit steekt en onderling de prijzen gaat verdelen. Dat werd in Innsbruck zelfs be aamd door kernploeg-coach Ab Krook: „Ik had natuurlijk graag de wereldtitel mee naar huis willen ne- WJ.I i tot varen geworden, sport dodelijk geweest". Dat het WK niet helemaal uit draaide op een 'opgepoetst' NK,- dankte het internationale schaats- gezelschap mede aan de Nederlan ders zelf, omdat zij open kaart wensten te spelen. Schaatsers vin den hun sport gezond, mooi en eer lijk en willen dat ook zo houden. Combine of ploegspel: zij trekken een vies gezicht, als ze horen van die in de wielerweréld gebruikelijke, maar in hun ogen onfatsoenlijke praktijken. Hulp Die zuivere, voor sommigen naieve, status van het schaatsen werd nog eens bevestigd in Innsbruck. Johan Olav Koss lichtte nota bene met hulp van Bart Veldkamp de com plete Nederlandse équipe pootje op de tien kilometer en bracht de we reldtitel daardoor voor het eerst in INNSBRUCK (GPD) De kans, dat Rainer Mund in Nederland gaat werken, wordt steeds groter. De bekende Oostduitse trainer had het af gelopen weekeinde tijdens het wereldkampioenschap schaatsen in Innsbruck een gesprek met Henny van Straaten, vice-voorzitter van het gewest Noordholland/Utrecht. Het gewest heeft Mund een langdurig contract voorgelegd. De Oost duitser op zijn beurt heeft een wensenpakket ingediend, waarover het gewestelijk bestuur binnenkort zijn hoofd buigt. Van Straaten: „Tijdens het EK kwamen beide partijen tot een inten tie-verklaring om samen te werken. We zijn nu weer een stap verder en hebben de onderhandelingen serieus geopend. W j willen Mund voor 3 a' 4 jaar naar Nederland halen. Financieel zijn e geen problemen. Het gaat er meer om, hoe het technisch plaatje eruit moet gaan zien". Het gewest, dat op sportief gebied is weggezakt, wil onder leiding van Mund weer een belangrijke rol gaan spelen. De man uit Dresden was verantwoordelijk voor de bloeiperiode van de DDR-vrouwen en de successenreeks vanKania en Ehrig. Mund is na de Winterspelen in Cal gary, waar Yvonne van Gennip zijn pupillen een draai om de oren gaf, op een zijspoor gezet en houdt zich momenteel bezig met schaatscur- sussen voor kinderen. Een 'job', waarin hij zich niet gelukkig voelt. Koss, een 21-jarige gymnasium student uit het bij Oslo gelegen Strömmen, liet zich in de finale 'lek ker' gangmaken door Veldkamp, op wie hij 18 seconden mocht verspe len en dichtte daardoor mede het gat van ruim zes secpnden met Van der Burg. Koss: „Ik heb de beste, tien kilometer van mijn leven gere den, maar ik mag Veldkamp toch ook wel speciaal bedanken. Hij was niet zo moeilijk te volgen, maar ging wel dermate snel, dat ik Van der Burg van de eerste plaats kon ver dringen". Stom of niet, die medewerking van Veldkamp? Een wielrenner had waarschijnlijk op zijn voorhoofd ge wezen en was in een dergelijke situ atie onder voorwaarde, dat de spon sor-premie van enkele duizenden guldens voor een titel broederlijk was verdeeld, tot een flinke coo"pe- ratie bereid geweest.Ploeg-oudste Gerard Kemkers zei vlak voor Veld- kamps beslissende rit: „Het is een individuele sport. Iedereen rijdt voor zijn eigen kansen. Als ik Bart was, zou ik zo hard mogelijk rijden. Mogelijk zakt Koss dan en passant door het ijs. Dat is te-hopen. Je gaat toch niet proberen Koss uit zijn rit me te halen omdat Van der Burg> zo'n aardige jongen is. Ik zou dat tenminste niet doen". Hoewel hij zijn ploeg- én plaats genoot een éardige jongen vindt, had Veldkamp er inderdaad weinig trek in om Koss hinderlijk voor de voeten te gaan rijden. De Europees kampioen: „Ik geloofde nog in mijn kansen. Ik ging er meteen vol in en dacht, dat Koss na een aantal ron den wel af zou moeten haken. Dat deed hij inderdaad, maar hij bleef daarna knap in de buurt hangen. Ik kon hem niet lossen. Dat had ik niet verwacht". Om de nederlaag beter te kunnen verwerken, benadrukte de Nederlandse delegatie, dat de sterkste rijder uieindelijk had ge wonnen. Maar was dat wel zo? Kem kers reed beresterk op de eerste dag, doch verspeelde op zacht ijs kostbare seconden op de 5000 me ter. Ben van der Burg kampte met een pijnlijke liesblessure en reed met verdoving rond. Waarschijnlijk waren zij beter in vorm dan Koss, maar had de snelle Viking meer ge luk dan zijn belangrijkste opponen ten. Koss: „Op de vijf kilometer zat ik voor in de wedstrijd, waardoor ik nog op relatief hard ijs kon schaat sen. Op de tien kilometer reed ik in het laatste paar en toen was de zon niet meer zo aan het branden, waar de 10 kilometer. De Noor bleef het Hollands viertal in Inns door het ijs weer beter werd. Ik heb over geluk niet te klagen gehad". Gerard Kemkers had ronduit pech met de ijsconditie, hoewel hij op zijn beurt niet zo werd benadeeld als Tomas Gustafson. De Drent mocht tenminste nog drie kwartier wachten tot de dweilmachine de zachte bovgnlaag had wegge- schraapt. Ten opzichte van Gustaf son viel de schade nog mee. Kem kers, die de problemen met zijn rechtervoet eindelijk onder contro le had, waagde op de tien kilometer nog een alles-of-niets-poging tegen Van der Burg, maar die strandde al snel. „Ik wilde .hem lossen, omdat ik dacht nog een kans op de titel te hebben. Maar Ben reed fantastisch en versnelde steeds, als ik dat ook net wilde gaan doen". Van der Burg wist, kijkend naar de achter de bergen wegzakkende zon, dat zijn tien kilometer onvol doende was om de later rijdende Koss van het lijf te houden. Hij was überhaupt verbaasd het toernooi uitgereden te hebben. Zijn liesbles sure speelde de Hagenaar twee da gen lang parten. „Ik heb met onwijs veel pijn gereden. Tijdens de start van de 500 meter schoot het erin. Voor de 1500 meter was ik erg down, omdat ik 's nachts geen oog had dicht gedaan en stierf van de geld scheurt de spier verder. Maar pijn. Dokter Nusse heeft me een °P een wereldkampioenschap spuitje met verdoving gegeven, neem je nu eenmaal mee risico's", waardoor ik niets meer voelde van z&i een mank lopende Van der Burg die spier. Dat was best riskant, om- na afloop. „Ik kan nu niet eens meer dat ik geen signaal meer kreeg-of de normaal lopen. Misschien kan ik blessure verergerde. Voor hetzelfde drie weken niet schaatsen". Toch premie voor schaatsers INNSBRUCK (ANP) - Geen we reldkampioen, toch een premie. Ben van der Burg en Bart Véld- kamp verdienden een extraatje van KNSB-sponsor Aegon. Om fiscale redenen wilde Henk van Savooyen, pr-man van het verzekeringsbedrijf, de hoogte van het bedrag niet be kend maken. „Toen er een som van 10.000 gulden in de kranten stond, voelde ik me daaraan min of meer gebonden. Nu er geen wereldkam pioen is uitgekomen, moeten we het bedrag bezien." Overigens ontving Herma Meijer voor haar vierde plaats tijdens de wereldtitelstrijd van vorige week in Calgary ook een extraatje. Op grond van de resultaten van het seizoen 1989/90 krijgt Van der Burg een forse salarisverhoging. De Westlander, die het schaatsjaar startte als minimumloner (8000 gul- Discussie Tore Ramton was twee dagen niet bereid tot discussie, maar moet in een 'geheim' overleg met de tech nisch gedelegeerde van de ISU, Lars Eklund, tot de conclusie zijn gekomen dat speciale maatregelen wel degelijk nodig waren. De Noor liet de ijsmachine die onder het bin nenterrein ligt, uitschakelen, om daarmee alle energie voor het vrie zen van het 400 meter-traject te kun nen benutten. Niet voldoende meenden alle coaches. In een massale vergade ring op het binnenterrein, vooraf gaande aan de loting voor de tien ki lometer, drongen zij aan op uitstel van de wedstrijd tot zes uur 's avonds. Ramton veegde het voor stel van tafel met de woorden: „De ijsmachine kan nu met meer capaci teit draaien." Met het gezang „Heerenveen, Heerenveen, Heerenveen" liet ook het publiek weten dat elders gunsti gere omstandigheden mogelijk zijn. De ISU zal aan die roep de komende jaren zeker geen gehoor geven. Zo lang er slechts drie indoor-ijsbanen bestaan, past een voorkeur voor Heerenveen, Calgary en Oost-Ber- lijn niet in het mondialiseringsbe- leid van de ISU. Aanpassing den), ontvangt als prijswinnaar tij dens een wereldkampioenschap .van de KNSB volgend seizoen 40.000 gulden (index 1990). Gerard Kemkers, vorig seizoen tweede bij de grote toernooien, maakt een val in inkomen. Door zijn vierde plaats van Innsbruck zakt hij van 40.000 naar 26.000 gulden. Adne Söndraal is de enige schaatser, die dit seizoen aan drie internationale titeltoernooien deel neemt. Na een start tijdens de Eu ropese- en de wereldtitelstrijd, is de achttienjarige Noor een van de favo rieten voor het wereldkampioen schap junioren, dat begin maart in Obihiro (Jap) wordt gehouden. Zijn voornaamste tegenstander is Falko Zandstra, die van de Neder landse jeugdcoach Leen Pfrommer niet naar het Europese kampioen schap mocht. Ab Krook wenst daarom een aan passing in de regels. „Ik denk dat er tijdens grote toernooien in de bui tenlucht, een vakman op het gebied van ijsverzorging in de organisatie betrokken moet worden. Laat zo'n man een week van tevoren iedere dag naar zo'n baan gaan. We praten natuurlijk wel over een WK. Het toernooi waar al deze jongens een jaar lang voor trainen. Dan probeer je toch niets aan het toeval over te laten". ISU-bestuurslid Jan Charisius ziet geen nut in een dergelijke maat regel. „Een ijsmeester heeft een jaar nodig om ervaring op te doen met een baan. En dan nog kan je voor verrassingen komen te staan. In 1984 was ik scheidsrechter bij het EK voor vrouwen in Alma Ata. Ook de hele dag zon. Maar niets aan de hand, want het bleef heel koud. Vier jaar later bij het WK heren in Alma Ata weer zon, maar minder koud en veel wind. Dat ging helemaal mis. Maar die Russen zijn in die vier jaar echt niet verleerd hoe je met een ijs baan moet omgaan." Weer overwinning van Rus Korotkov AMSTERDAM (ANP) - Konstantin Korotkov behaalde zaterdag in Am sterdam zijn derde marathonzege sinds zijn verblijf in ons land. In de eindsprint liet hij zijn twee mede vluchters, Haico Bouma en Evert van Benthem, achter zich. Het was de tweede maal dat de Sovjet-rijder als eerste een wedstrijd op het Am sterdamse ovaal winnend afsloot. Deze 70e marathon op de Jaap Edenbaan kenmerkte zich door weinig spectaculaire momenten. Reeds vrij vroeg ondernamen Korotkov, Bouma en Van Benthem een geslaagde uitlooppoging. Rob Compas sloot zich later aan. Vijftien ronden joeg het kwartet verbeten om een ronde voorsprong te verkrij- gen, hetgeen met nog 24 kilometer te rijden gelukte. Compas moest la- j ter de tol betalen voor het beuls- werk dat was verricht en verdween Uit dé koers. Het overgebleven trio reed daarna zeer attent mee in het peloton dat weer „leed" onder de tweestrijd van de leiders Yep Kra mer en Robert Vunderink. De twee kanshebbersverloren elkaar geen moment uit het oog. Hoewel nu en dan demarages werden geplaatst - vooral oudgediende Jan Kooiman was zeer actief - bleek het hoge tem po opnieuw een rem voor een ge slaagde poging. Korotkov won ten slotte op overtuigende wijze de eindsprint van deze monotone ma rathon. Yep Kramer versterkte zijn positie in het klassement voor de KNSB-cup door de sprint van het peleton in zijn voordeel te beslissen. Vunderink eindigde als negende. Met nog twee wedstrijden te rijden kan prolongatie van de winst Kra mer praktijch niet meer kan ont gaan. ATLETIEK - Heike Henkel-Re- deztky heeft bij de Westduitse in doorkampioenschappen het natio nal record hoogspringen op 2,00 meter gebracht. Ze verbeterde het acht jaar oude record van Ulrike Meyfarth met een centimeter. Flo- rian Schwarthoff scherpte het West duitse record op de 60 meter horden aan tot 7,52 seconden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19