Scylla weet het niet meer Leython wint ondanks gebrek aan vorm Promotie De Zijl is niet in gevaar LZ lijkt gedoemd af te dalen De Zijl lastig voor leider Polar Bears Meedoen Chinees bij concurrent Bartok nog onzeker PAGINA 18 'STA SPORT MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 LEIDEN - In de volleybalcom petitie brachten de mannen van Leython de traditioneel moeilijke uitwedstrijd tegen DAC tot een goed einde (1-3) hoewel de goede vorm ontbrak. Gemini steeg naai de tweede positie door het op die plaats staande Zovoc in eigen huis een 1-3 nederlaag toe te bren gen. Leython 2 had in een klap zijn netelige positie op de rang lijst kunnen verbeteren met een overwinning op het onderaan staande Valboval. Het werd 3-2 verlies. Bij de vrouwen slechts een duel: in de tweede divisie ver sloeg een herboren Gémini kop loper Radius met 3-2 in een zeer aantrekkelijke wedstrijd. VOLLEYBAL In Alphen startte Leython wat moeizaam tegen DAC. De con centratie was zeker niet optimaal, waardoor het spe^ iets ver- krampts kreeg. Gelukkig voor de Leiderdorpers had Paul de Win ter een topdag en compenseerde hij het mindere spel van diverse companen. Met werkvolleybal won het de eerste set met 12-15. In de volgende set wreekte deze in stelling zich met een 15-12 verlies. Toch wat geschrokken pakte Leython de zaken, wat beter aan en via 6-15 liet het even zien tot veel in staat te zijn indien nodig. Ook in de vierde set liep het ver weg (8-13), maar een verslapping bracht DAC nog een keer terug (11-13), voordat Leython de zege definitief veilig stelde met 11-15. Coach John Groen toonde zich na afloop opgelucht en blij met de week rust, omdat de druk van het bovenin presteren toch elke week weer groot is. Shirt Gemini ging toch enigszins met een nare smaak in de mond weg bij Zovoc in Zoetermeer. Immers: het had heel regelmatig een 8-12 voorsprong opgebouwd in de eer ste set, toen bleek dat een speler een shirt met een verkeerd num mer aanhad. Coach Kees de Rid der vroeg een wissel aan om de fout te herstellen. Dit duurde de scheidsrechter te lang en de arbi ter legde een time-out op. Dit was verkeerd, omdat hij eerste een waarschuwing had moeten geven wegen tijdsoverschrijding. Zovoc verloor die set met 9-15. üok in het verdere verloop van de wedstrijd bleef Gemini heel gemakkelijk overeind en haalde uiteindelijk een 1-3 winst (9-15, 10-15, 15-10 en 7-15). De nare smaak kwam, omdat Zovoc een protest indiende en daarmee hoopt te bereiken dat de wed strijd wordt overgespeeld. Het protest maakt waarschijnlijk wei nig kans, omdat Zovoc niet is be nadeeld. Leython 2 moest noodgedwon gen - er ontbraken diverse spe lers - met drie pionnen uit het derde aantreden tegen hekkeslui ter Nokia/Valbovèl. Uiteraard was deze opstelling niet op elkaar ingespeeld, hetgeen in de eerste twee sets evenwel niet eens zo slecht uitpakte. Leython won die sets. Tot 10-10 in de derde set leek het goed te gaanrToen waren wat schlemielige foutjes voldoende voor de ommekeer en Leython verloor die set. In de vierde werd het nog erger; een 12-14 voor sprong ging via 15-15 verloren (17- 15). In de vijfde set was te voor zichtig spel de oorzaak van èen 12-15 verlies (3-2). Vrouwen Bij de vrouwen was Gemini dit keer weer eens een homogeen ge heel. In het verloop van het duel tegen koploper Radius werd dat alleen maar beter. Vanaf het be gin ging het er goed in en er ont spon zich een leuke wedstrijd voor het publiek. Feit was natuur lijk dat Gemini ongedwongen kon spelen omdat tegen de num mer een eigenlijk alleen verlies ingecalculeerd was. De pass lag prima en het blok zat goed. Radi us had de pech dat haar sterkste passer geblesseerd was en welis waar af en toe' opdraafde, maar toch niet echt bruikbaar bleek. Alleen in de vierde set spande het er nog even om. Immer degene die die wedstrijd won had uitzicht op de totaalwinst. Toen Gemini dit'lukte was de wedstrijd gelo pen (10-15, 15-10, 11-15, 15-11 en 15-5). In de promotieklasse werd NO VO in de eerste twee sets com pleet weggespeeld bij het in de gradatienood verkerende DAC (15-0 en 15-4). Als excuus kon gel den dat het vier basisspelers (waaronder Simone Bizo) miste. De ploeg werd gecompleteerd met Judith van de Zalm. De der de set ging wel naar NOVO, maar dat was meer te wijten aan de fou ten bij DAC dan aan het goede spel van NOVO. In de vierde set was DAC de zaak weer meester en maakte uit naar 3-1 winst via 15-5. WVV kon weer spelen in de eigen sporthal na de storm-ellemde en ontving topper DOSKO. Jeannet- te Rietkerk die een kuitspier ge scheurd had probeerde het wel, maar moest al snel uitvallen. Het betekende meteen verlies van de eerste set (8-15). WVV leek zich uitstekend te herstellen. Het liep uit naar een veilig lijkende voor sprong van 14-7, maar gaf die toch nog uit handen (14-16). De WVV- aahhang zag het leed al voor zich, maar de ploeg ging nu pas lekker draaien en greep de volgende twee sets met 15-12 en 15-13. In de vijfde set ging de zege nipt naar DOSKO dat net iets meer geluk had (13-15 en 2-3). Gemini 2 had een makkelijke middag tegen het zwak opereren de Radius 2. Binnen een uur was het karwei geklaard en was Gemi ni 2 drie punten rijker (15-5,15-10 en 15-5). Radius leverde heel slecht serveerwerk af en kon geen moment imponeren. Gemini 3 speelde heel matig te gen ZOVOC 2 en verloor de eerste twee sets door een slechte spèl- verdeling. In de derde set ging het enigszins beter vooral door toedoen van de wel goed draaien de Ria Marchand en Mieke Kuy- per. Het leverde ook winst op, maar in de vierde periode wist het nog terug te komen tot 13-11. Dat bleef het enige wapenfeit (3-1 voor ZOVOC). LUSV Bij de mannen wist promotieklas- ser. LUSV weer tot winst te ko men. Slachtoffer was Blokkeer 3 dat eigenlijk alleen in de derde set aan de positieve kant van de score kon blijven. In de overige sets was iets scherper serveren aan het einde van de set voldoende om de Blokkeer-aanval te ont krachten (15-10, 15-11, 8-15, 15-7). De gebroeders Ewout en Casper van der Schaft waren bij de stu denten sterk in de aanval. VCS had zich veel voorgesteld van de confrontatie met Agon. Bij winst zou het weer meedraaien in de strijd om de belangrijke twee de plaats. Daarom begon het zeer gemotiveerd, nam een 13-4 voor sprong maar besliste slechts met 15-13. Agon toonde in de volgen de sets aan het net iets meer routi ne te bezitten aan het einde om door te kunnen drukken naar winst. VCS spartelde lang tegen, maar moest zich gewonnen geven (13-15, 12-15 en 5-15). Wisselend Graficon had na de wisselende re sultaten van de laatste weken af gelopen maandag een oefenwed strijd gespeeld tegen Gemini om uit te vinden hoe de zwakke plek ken het best verdeeld konden worden over het team. Met deze uitkomst startte het tegen Radius 3 (Wout van het Veer en Cees de Bock ontbraken wegens ver plichtingen elders) en het pakte uitstekend uit, want de oudjes van Radius kwamen er nauwe lijks aan te pas. Alleen toen Radius in de derde set plaatsballen letterlijk gingen gooien en smijten - waar te wei nig voor gefloten werd - kwam het even in de problemen. Maar winnen deed het wel: 9-15,9-15 en 12-15. Leython 3 maakte een wel heel slechte beurt door van het lager geklasseerde en niet zo sterke Netwerk te verliezen. Het team heeft inhoud genoeg, maar kan kennelijk tegen dit soort tegen standers zich niet voldoende op peppen. Alleen André Elmzoom toonde voldoende inzet, de rest wilde wel aanvallen, maar stelde verdedigend teleur. Netwerk stel de er, een portie gezond fanatisme tegenover en won verdiend met 3- 1. GER RENES EDE- De Zijl/LGB heeft het lijst aanvoerder Polar Bears wel lastig kunnen maken maar punten heeft dat niét opgeleverd. De Edenaren waren mét 9-5 te sterk. Beide ploe gen bedienden zich van een zone systeem. In de eerste twee periode functioneerde die van De Zijl beter dan die van "De Beren". Een 3-4 tussenstand was het gevolg. WATERPOLO Albert Spijker: "De breedte van. de bank gaf de doorslag. We hebben een goede wedstrijd gespeeld maar konden in de slotfase het niet meer bijbenen omdat we maar twee wis^ selspelers hadden. Paul Belt was ziek. Zij hebben een veel grotere mogelijkheid tot wisselen. Het is jammer dat we in de beginfase nogal wat kansen onbenut lieten an ders wordt het toch een andere wed strijd en weet je het nooit". Tot 6-5 in de laatste periode bleef De Zijl in de buurt toen kon het de gevreesde Edense counter niet lan ger indammen. Ondanks uitste kend keeperswerk van Martin Ne- derlof konden de Edenaren in de slotminuten weglopen naar een ge flatteerde 9-5 eindstand. Doelpun ten De Zijl/LGB: Mark van Belkum 2, Marco Kerkvliet 2 en Anton Hei den 1. Hard Voor de overige ploegen zit de ge wone competitie erop. In de tweede klasse leed WZK in de laatste wed strijd de eerste nederlaag. Een hard spelend SVH won met 8-12. WZK had te laat in de gaten dat de man nen op de kant van alles toelieten wat volgens de regels eigenlijk-ver boden is. Een 4-9 achterstand kon toen niet meer goed worden ge maakt. WZK sluit de competitie af op een eerste plaats op één punt ge volgd door De Gouwe en op vier punten door SVH. Katwijk trof ook een hard spe lende tegenstander. RZV bezat ech ter te weinig klasse om het de Kat- wijkers echt moeilijk te maken. Een 9-6 overwinning was het gevolg. Katwijk plaatst zich als vierde voor de kampioensplay-offs. Een derde plaats zal daarin het hoogst haalba re zijn voor de ploeg van coach Jan Middendorp. In de derde klasse stevent Vivax recht op de titel af. De oegstgeeste- naren wonnen met 11-6 van Viking en bleven hierdoor zonder puntver lies. Het play-off gebeuren is voor coach Frits Welling en zijn mannen dan ook niet meer dan een formali teit. Sassenheim Sassenheim verloor van Barracuda met 7-3. De Sassenheimers dit jaar voor het eerst onder leiding van Ruud Wormgoor konden zich net niet bij de bovenste vier plaatsen. Degradatie behoeven zij zeker niet meer te vrezen. DKD speelde de laatste wedstrijd tegen Koudekerk. De Leiderdor pers kregen bij een 6-13 stand een man meer omdat Lars Bergsma voor de duur van de wedstrijd zon der vervanging uit het water werd gestuurd. De inhaalsrace bleef ste ken op 13-14. Hierdoor sluit DKD de rij en zal het in de play-offs een klein wonder moeten bewerkstelligen om degradatie te voorkomen. De vrouwen van De Zijl wonnen met 8-0 van De Dolfijn door deze ze ge en het verlies van naaste concur rent Rapido gaapt er nu een gat van vijf punten tussen beide ploegen. Uitstekende titelkansen dus voor De Zijl. LZ 1886 won met 6-0 van Alkema de en plaatst zich bij de bovenste ZWOLLE (ANP) - Oud-wereldkam pioen Jénnes van der Wal heeft zich geplaatst voor de finale van het Ne derlands damkampioenschap, dat van 7 t/m 21 april in Den Helder wordt gespeeld. In de slotronde van de halve finales kwam hij zaterdag remise overeen met De Leeuw. Ook John van der Borst, Auke Scholma. Hein Meijer en Casper van'der Tak kwalificeerden zich. LEIDEN Met vijf programma-overwinningen, een kringrecord en een laatste startbewijs voor de Nationale Winterkampioen- schappen (NWK) scoorde LZ 1886 in de Zwemkroniek-afdeling van de zwemcompetitie naar verwachting. Met een puntentotaal van 5401,2 behaalde zij het afgelopen weekeinde een zevende plaats in deze vijfde ronde. De Zijl/LGB kwam in deze een na laatste competitie-week uit op een puntentotaal van 5163,5, goed voor een vierde plaats in deze ronde. Hun promotieplaats kwam hierdoor niet in gevaar. Met een voorsprong van 85 punten op nummer vier, De Stormvogels, heeft dat er alle schijn van. Blessure Voor De Zijl kwam Marco van Brummelen dit weekeinde voor het eerst aan de start. Na een blessure- periode van meer dan drie maan den, viel zijn prestaties op de 100 meter vrije slag niet tegen. Zijn tijd van 0.54,3 was tevens de winnende tijd. Hij zag zijn' clubgenoten Niels Ouwerkerk en Marco Blokpoel als tweede en derde aantikken met tij den van 0.55,5 en 0.57,9. Davina Juf fermans realiseerde, na lange tijd, weer een goede tijd op haar favorie te slag. Op de 100 meter schoolslag was haar winnende tijd 1.23,3. Ook op de 100 meter rugslag heerste de vrouwen van De Zijl. Suzette de Kier won in 1.11,0. Wandy Kater werd tweede met 1.11,1 en Yvonne de Kier tikte als derde aan in 1.11,2. Robin Sprinkhuizen mag voor zes starts naar de NWK, want hij be haalde op de 200 meter wisselslag de vastgestelde limiet tijd ruim schoots, 2.18,9 waarmee hij tevens zegevierde op deze afstand. Marten van der Meyden kon de eerste prijs ophalen voor zijn prima 100 meter vrije slag met 1.07,5. Ook Sander Biever kwam tot een goede tijd op deze slag, want hij werd tweede in 1.08,9. Stan Spijker verbeterde zijn per soonlijk record op de 100 meter vlinderslag naar 1.15,8 maar zag clubgenoot Guido Reyneveld toch als derde aantikken in 1.13.4. Marcel de Natris zegevierde op de 200 me ter wisselslag in 2.11,9. C-klasse In de C-klasse, waar Noordwijker- hout en de tweede ploeg van LZ 1886 uitkomen, ziet het er voor de laatstgenoemde vereniging goed uit. Met enkele opvallende verrich tingen kwam LZ tot een score van 4507,0. Andrea Hoenselaar won de 100 meter vlinderslag in 1.14,4. Li- sette van Polanen Zegevierde op de 100 meter schoolslag met T.32,0. Een opmerkelijke tijd viel te note ren voor Xandra Fieret op de 200 meter wisselslag in 2.57,4. Rosan Bakker was sneller dan ooit op de 200 meter vrije slag met 2.43,1, maar zag Natasja Sierag duidelijk als eer ste aantikken in 2.31,8. Noordwijkerhout zal, zoals het er nu uitziet volgend jaar moeten star ten in de districts-competitie. Hun scoren van het afgelopen weekein de van 4595,1 zal daar weinig aan kunnen veranderen. In de district-competitie komen Katwijk, Sassenheim en De Colun- biaan uit. Laatstgenoemde vereni ging deed het deze ronde zeer goed. Met de voor hun voordelige jeugd- nummets scoorde zij 4028,2 waar mee zij Sassenheim op ruim 60 pun ten zwom. Katwijk moest in deze confrontatie genoegen nemen met meer dan 150 achterstand op de Voorhouters. Toch werden de Kat- wijker op de 200 meter vrije slag duidelijk winnaar. De gebroeders Sieval werden een en twee, Alex tik te in 2.10,1 aan en Marc in 2.12,9. Sjouke Dijkstra won de 100 meter vlinderslag in 1.04,9. NORA BAKKER Met een programma wat op het lijf geschreven was voor de jeugdige ploeg van LZ had het er alle schijn van dat de Leidenaars deze ronde wel eens hoog zouden scoren in de competitie. Maar dat je ook met te genslag rekening moet houden is LZ ook te weten gekomen. Geluk kig werd de griep die de gebroeders Schouten hadden, niet desastreus en kon het minimale verlies op hun programma-nummers voldoende gecorppenseerd worden door een aantal opmerkelijke prestaties. Bianca Hoeks leverde twee fenome nale prestaties. De 400 meter wissel slag legde zij af in een bijzonder knappe tijd van 5.19,4 en werd daar mee als jongste deelneemster op dat nummer tweede. Overigens scoor de LZ toch prima op die afstand- want Nancy Kijk in de Vegte tikte als derde aan in 5.26,0. Hoeks kwam voor de tweede maal met een ijzer- sterke tijd uit het water en wel op de 200 meter rugslag. De klok stond voor haar stil op 2.30,9 waarmee zij niet alleen eerste werd, maar boven dien het kringrecord pakte op deze afstand. Bas Willemse kwam ook tot een opmerkelijke prestatie. Met weinig zwemtraining op zijn programma, maar altijd knokkend voor een nieuw persoonlijk record, legde hij nu de 400 meter wisselslag 34 secon den sneller af dan voorheen en kwam uit öp 5.14,3. Singeling Richard van Duyvenbode vestigde een persoonlijk beste tijd op de 200 meter wisselslag. Hij werd winnaar op dit nummer met een tijd van 2.33.7. Programma zeges waren er ook voor Fleur Bakker op de 200 meter vrije slag en de 100 meter school slag, overigens met weinig overtui gende tijden van respectievelijk 2.19,3 en 1.21,2. Leeftijdsgenote Saskia de Keyzer verbeterde haar tijd wel op de 200 meter vrije slag. Zij tikte als tweede aan in 2.23,7. Bianca Singeling was in dit laatste weekeinde, om alsnog een startbewijs te veroveren voor de NWK, op de 100 meter vlinderslag net optijd binnen. De 1.12,0 die voor haar op de klokken stond doet haar toch nog afreizen naar Drachten. In- tertnational Antoine van Weerde tikte als tweede aan op de 200 meter vlinderslag met 2.15,3. LZ 1886 is na deze vijfde ronde weer twee plaatsen in het totaal klassement gestegen en kan gerust zijn met een goed debuut deze com petitie in de hoogste zwemafdeling. In Den Haag kwam De Zijl/LGB in het treffen met AZC en DSZ met elf programma- overwinning uit het water. In de B-afdeling van de zwemcompetitie kunnen zij op 1 april, wanneer de laatste ronde van de competitie verzwommen wordt, promoveren naar de hoogste klasse. Murphy nieuwe volleybalcoach vrouwenploeg DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Nederlandse volleybalbond heeft zijn technisch directeur Peter Murphy voorlopig naar voren ge schoven als coach van de nationale vrouwenploeg. De volleybalsters zegden vorige week het vertrouwen in de Chinees Wuqiang Pang defini tief op. Murphy zal de directe voor bereiding van de Oranjevrouwen op het wereldkampioenschap voor B- landen overnemen totdat een oplos- - sing is gevonden. Tessa Brocket van Docos gooit een balletje op. Met wisselend succes. Tegen Stiphout verloor zij de enige partij voor haar ploeg. (foto Loeu Zuyderduin) MELBOURNE (Reuter) - Greg Nor man heeft gisteren zijn status als 's werelds beste golfer waargemaakt met een overwinning bij de open Australische kampioenschappen; zijn zesde in totaal. De Australische titelhouder had met nog twaalf holes te gaan een achterstand van vier slagen ten opzichte van de Brit Nick Faldo. Maar hij slaagde erin rond te gaan in 68 waarmee hij uit kwam op een totaal van 273, negen tien under-par en twee minder dan Faldo. LEIDEN - Wanneer NMS- /Bartok zich in de loop van het seizoen niet weet te ver sterken mag uit de uitslag Bartok-Comtest/Scylla (8- 10) worden afgeleid dat het Leidse team het in de twee de helft van de competitie moet kunnen redden. Toch had het Scylla-team wel ge hoopt op wat meer punten. De huidige situatie is name lijk verre van comfortabel te noemen. Want het motto voor de equipe van Scylla in deze competitie lijkt te gaan worden: "Komt-ie wel of komt-ie niet?" Ook in het afgelopen weekeinde kwam hij dus niet naar Bartok. De voorspelde versterking met een Chinees is voor die ploeg nog steeds toekomstmuziek. PR- man Hansen van de club uit Buch- ten: "De speler die wij op het oog hebben staat achtste op de Chinese ranglijst. De komst van deze man hangt nog slechts af van de goed keuring van een verblijfsvergun ning voor de Chinees. Is dat rond dan staat niets de contractering van de speler nog in de weg". De afwezigheid van dé Aziaat kon het Scylla-kwartet toch niet tot grootse daden inspireren. Ook nu weer brak het gemis van eem vol waardige vierde man de Leidenaren op. Want eigenlijk is er op de presta ties van het top-trio Hooman, Meijer en De Vrind weinig aan te merken: Mirjam Kloppenburg-Hooman was verantwoordelijk voor drie winst punten. Zij moest alleen capitule-. ren tegen Gert Jan van der Braak. Prima werk dus. Sjoerd Meijer had ook zeker geen slechte dég. Met drie winstpartijen (alleen verlies op Hub Dullens) kon achter zijn naam de kwalificatie "maximale inzet" worden geplaatst. En dan De Vrind: ook de topman van het Scylla-team scoorde drie maal. Op zich een goede prestatie, ware het niet dat hij daarnaast wat knullig verloor van Leidenaar Pieke Franssen. Ook bij de vorige ontmoeting te gen Bartok mocht Martin van Rijn fungeren als stand-in. Toen was er sprake van een forse suprisé: Van Rijn wist maar liefst tweemaal te winnen. Ditmaal echter was de in valler niet in staat te scoren. Hoewel een aantal wedstrijden kantje- boord werden verloren, resulteer den de zweetdruppels van Van Rijn niet in harde punten. Wel hielp de Scylla-speler, samen met Meijer, heel verrassend, voor de enige winst in het dubbel. Smaak Na twee verspeelde rondes heeft BT Lifters/Oegstgeest nog steeds niet de triomfantelijke smaak van winst mogen proeven. Tegen'JCV bleef de ploeg uit Oegstgeest weder om hangen aan de verkeerde kant van de score: 7-11. Het verlies is Fri- so Reitsma zeker niet onder de neus te wrijvèn. Hij leverde, samen met winst in zijn dubbel, meer dan de helft van de score. In het enkelspel ging alleen het niveau van Harm Nelissen de Oegstgeest-speler iets boven de pet. Met name de winst op Jos Verhulst is voor Reitsma een klein mijlpaaltje: nog nooit eerder won hij van deze talentvolle speler. Paul de Jong was geestelijk waar schijnlijk wat afwezig. In de winst kolom werd achter zijn naam een vette nul op het formulier geno teerd. Herman van der Broek en Ron Schipaanboord ontliepen'dit lot netaan. Dankzij winst op Jonge- nelen redden zij beiden de eer. Winst in beide dubbels maakte de zeven punten vol. De vliegende start van de Scylla- vrouwen, vorige week, werd nu, door Hoonhorst, wat afgeremd. De afwezigheid van Sophia Vaalburg (zij zal wederom alle uitwedstrijden moeten missen) was de belangrijk ste factor in het 6-4 verlies. In de "zaal" met kippehokafmetingen bleek Heidi de Haas nog het beste uit de voeten te kunnen. Zij won al les. Judith Lepelaar won alleen van Elsschot. Invalster Sneller imiteer de deze prestatie bijna, maar moest toch in drie games haar meerdere erkennen in de Hoonhorst-speel ster. Winnen was er voor haar dus niet bij De vrouwenafdeling van Docos zorgde voor deel twee in de serie "veegpartijen in de tweede divisie". Het team won bijna perfect van Stiphout. Tessa Bröcker zorgde voor het enige smetje op de winst door eenmaal te verliezen. Nu al lijkt het erop dat het Leidse team als een reus door de porceleinkast van de tweede divisie zal banjeren. Het mannenteam van Docos be weegt zich beduidend voorzichtiger door de derde divisie. Er werd tegen Schimmert/Moonen slecht werk ge leverd. Mede als gevolg van het feit dat er noodgedwongen op vrijdag avond werd gespeeld was het Do- cos-trio slecht op dreef. Edward Hulst hield nog het best het hoofd boven water: tweemaal winst. Mi chel van der Kooi won eenmaal. Sascha van Weeren tot slot was niet in staat zijn team aan punten te hel pen. WOUTER LANGEVELD DELFT - De waterpoloërs van LZ 1886 hebben zaterdagavond zich zelf geen beste dienst bewezen. Na aanvankelijk DZV geen kans te hebben gegeven, verloren de Leidenaars in de laatste zeven mi nuten hun hoofd en de wedstrijd (13-11). Het belang van de wedstrijd te gen DZV voor LZ was vooraf dui delijk. Met slechts twee punten stond de ploeg van Hans Parrel onder aan de ranglijst. ZPB had drie punten en dan volgde DZV met zeven punten. Wilde de Lei denaars de kansen op het behoud van het hoofdklassersschap in ei gen hand houden dan was winst een noodzaak. In eerste instantie leek LZ, dat vorige week tegen Polar Bears uitstekend presteer de, op de winst af te stevenen. De felle press stelde de Delftenaren voor grote problemen en na één periode stond er een goede 1-4 voorsprong op het scorebord. Hierna ging het langzaam min der. Wel bleven de Leidenaars tot ver in de vierde periode kans hou den op de zege, maar het spranke lende van de eerste periode keer de niet meer terug.' Hans Parrel: "In het laatste part verloren we ons hoofd. De spanning brak ons op. DZV kon hier beter mee uit de voeten. Wij hadden de indruk dat de scheidsrechter (Van Vossen, red.) er makkelijker spelers van ons uitstuurde dan van DZV. We gingen daardoor mekkeren en speelden daardoor meer tegen de scheidsrechter dan tegen DZV en dat verlies je altijd. Het gevolg was Jim van Es en Ruud Muusse eruit met vervanging en drie spe lers met drie persoonlijke fouten. Als je tegen de scheidrechter gaat ageren zal hij tegen je gaan flui ten, de waarheid zal wel ergèns in het midden liggen. Jammer want het was een heel belangrijke wed strijd". Tot 11-11 ging het gelijk op in de twee minuten die toen nog te spelen waren had DZV een "mak kie" aan een incompleet LZ dat geen serieuze tegenstand meer kon bieden en verloor met 13-11. Periodestanden: 1-4, 4-5, 7-7 en 13-11. Doelpunten LZ 1886: Wilco van der Zeeuw 5, Hans van Hees 2, Ruud Muusse 1, Michel van der Zeeuw 1 en Renee van der Zeeuw DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18