Leiden verrast met zege op titelkandidaat Mellaard sprint Monsels 'eruit' Lisse maatje te ldein voor koploper Akrides Pernix derde degradant DIOK na zege in kwartfinale Kleine ploeg naar Glasgow Zeventien jaar oud record verpulverd Oranje in slotfase langszij Stand dammen onveranderd •MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 PAGINA 17 LISSE - Afgelopen zaterdag liet lijstaanvoerder ESTS Akrides in een directe ontmoeting met de nummer twee Lisse zien dat ze inderdaad een maatje te groot zijn voor de promotiedivisie. Lisse bleek slechts in staat om maar één helft goed tegenstand te bieden en verloor kansloos met 59- 81. Met dit resultaat zijn de vrouwen van Akrides zo goed als zeker kampioen en kan Lisse zich gaan richten op de strijd voor de tweede plaats welke recht geeft op promotie wedstrijden. •an. coaèh Peter Lapi- kaar één helft goed in evenwicht en gekomen kan tot de konden gaan rusten bij de stand 28- ken. Slechts door ge- 30. In de tweede helft was het voor mei ijk de van Hoofddorp afkom- verbazing bruik te maken van een opengev len plaats. Hoofddorp "trok zich dit jaar haar verblijf in de pro kon stige Ria de Wit die met e akke plek in de Lissense verdedi- continueren. Doel gjtog;. bloot legde. Met een aantal be- ;rste in- langrijke scores (21 punten, waar- teenvan van 19 na rijst) en een handvol as- is maakte zij de Zóne van Lisse een zeef. Slecht uitblokken aan de thuisploeg stantie dan ook het voorkomen van degradatie. Door de goede trai- ningsarbeid van Lapidaire, welke in tot een staat was om van Lisse een team te de zijde maken, maar ook de zwakte van de verliezer rest van de ploegen bleek het echter deden d mogelijk om serieus mee te gaan doen in de-top. Lapidaire: „Maar dat we zelfs Ir i de rust i i de j ?st. Voordat ze het goed -el beseften stond Lisse op een 'erbrugbare achterstand van king kunnen ko- zestien punten (48-64). Lapidaire t spelen van promotie- veranderde nog wel zijn tactiek f op een door de zóne in een i^ian tegen man ik zelf verdediging te veranderen, maar de wedstrijd was reeds gespeeld. Akri- i Lisse des kon de wedstrijd verder rustig iporthal uitspelen en won verdiend met 59- wedstrij den welke recht plaats in de eredivisie ook piet verwacht". Het goede teamspel bleek zaterdagavond i Meerzicht in eerste instantie inder daad het juiste antwoord op het snelle' aanvalsspel van Akrides, Door het spelen- creëerden dé Liss schotkansen en e< i lange a allen nog #0114 wedstrijden te spelen ;ht' ipjihten voor op de isen en een goed uitgevoer- twee kan er bijna niets meer eis- pressie haalde de snelheid gaan", aldus coach Cees Amama aanval van Akrides. De van Akrides. „Met dit team zijn we naren kwamen onder aan- ook bij voorbaat niet kansloos in de van de hard lopende Hellen eredivisie,Zeker als jê lcijkt naar het (ex-Lisse) niet verder dan jonge talent wat er bij ons in de ver die eniging rond loopt. De hele eredivi- hangt aan elkaar van speelsters hun jonge jaren reeds lang ach- LEIDEN Luba Leiden zorgde gisteren voor een regelrechte sensatie door titelkandidaat Gunco in eigen huis te verslaan: 89-93. Lisse won ruim van Springfield (67-87) en is nog steeds in de race om een promotieplaats. De vrouwen van MSV wonnen met 65-63 van DAS. Voor de Noordwijksen die strijden tegen degradatie was dit de vierde overwinning op rij. Luba Leiden verraste vriend en vij and met de overwinning op Gunco: 89-93. De Rotterdammers, die vori ge week ook al met 134-79 verloren van Akrides zijn duidelijk de kluts kwijt. Leiden duwde Gunco' nog eens verder in datzélfde dal waar de ploeg zelf net uit omhoog is geklom- tegen Wyba (90-81), van coach Johan Koster overtui gend van Springfield: 67-87. Ras na de rust (34-39) kwam Lisse echt goed los van de tegenstander. Voor al de Lissense aanval draaide toen op volle toeren en Springfield kon hier slechts op antwoorden met een flinke dosis fysiek geweld. koploper zwakke aanvalsspel. maar het ook liet vallen de scheidsrechters niet vrijuit gaan. i de ploeg WaUaart: „Wedstrijden in Haaks bergen zijryiltijd moeilijk, omdat je vaak te maken hebt met scheids rechters die zelf uit die regionen ko men. Ze namen in de eerste helft een paar belachelijke beslissingen in ons nadeel en dat kostte punten". Na de knappe overwinning op DAS (65-63) zijn de I Gelukkig voor Lisse reageerden MSV los van de voorlaatste plaats i: geleden streden Luba en Gunco in de eerste divisie om de eerste plaats. Gunco bleek in eigen huis steeds te sterk voor Lei den en won daardoor het kampioen schap. De Rotterdammers voegden zich dit jaar, na een jaar in de eredi visie, weer bij de oude concurrent. Opnieuw heeft. Gunco de titel als Uitgangspunt. Leiden leek een maatje te klein, zoals werd gede- guards haalde Lisse de snelheid uit gens blev monstreerd in de eerste ontmoe- de aanval van Springfield. Getuige rinst het 30 percent schotpercentage de scheidsrechters adequaat op de ze houthakkerij van de tegenstan der. De negentien persoonlijke fou ten waarop de thuisploeg werd ge- tracteerd leverden Lisse veel vrije worpen op. Met name routinier Ro nald Sporken profiteerde hier goed van,- door elf van de twaalf strafwor- .:pen te benutten. Door veel pressie te geven op de ting, toen Gunco opstreek. De return in de Vijf Mei- de Berlicumse"ploeg'(t"egen 55 per- 63-6*5 de promotiedivisie. Na een slechte start (1-8) kwamen de Noordwijk sen in de tiende minuut langszij (17- 17) en liepen, vooral door scores van Marian Janson (16 punten), uit naar een comfortabele 38-29 ruststand. Halverwege de tweede helft sloeg de ploeg van coach Frans Nelissen op hol en was door veelvuldig bal verlies binnen een paar minuten de 'oorsprong kwijt (47-49). Vervol de ploegen om en om ine van de Put bracht haar ploeg MSV in de 19e minuut op eenmaal weer in balbezit hal gaf reeds een ander Leiden te, cent voor Lisse), was dit niet zonder hield de Noordwijkse ploeg het zien, dat op schlemielige wijze ver- resultaat. Johan Koster was dan hoofd tot het eind koel, loor. Gisteren bracht dan eindelijk ook uitermate tevreden Juniore Ans Roozenstein (13) maakt het Marieke Strobbe van Lisse i lijk bij haar SChotpoging. (foto Loek Zuyderduin) forceerde schotpogingen, liter in de meeste gevallen hun el misten. Beide teams hielden el- ter zich hebben gelaten. Als die bin- van langer dan nenkort met basketbal stoppen zit ste klasse er bij de meeste teams niets achter. Mede hierdoor behoort een verblijf jaar in de hoog- vrouwenbasket- ker tot de mogelijkheden". Harold van Biemen. de eerste winst in richtingen van zijn ploeg. Kos.ter:„ We hebben maar liefst vijf spelers in de dubbele cijfers. Dat betekent dat op alle posities goed wordt ge speeld. We zijn niet afhankelijk van of twee spelers en dat is een Leiden controleerde onder lei ding van een sublieme Erik Huyr bens (38 punten, een record e de goed teken" LEIDEN - Pernix is na een 13-16 nederlaag tegen HKC(Ha) gede gradeerd uit de overgangsklasse. Daarmee werd de ploeg van coach Daan Vreeken zaterdag de derde degradant van dit voor de Leidse regio weinig succesvolle zaalkorfbalséizoen. Op de valreep heeft De Danaïden nog een stem pel gedrukt op de titelstrijd. De Leidse eerstèklasser mikte door een 15-14 zege-tegenstander VES uit de race. „Gelet op het zeer verdienstelij ke spel vorige week pij koploper Drachten en de winst bij de ande re koploper DVO, moet Pernix in staat worden geacht in eigen huifg tegen HKC(Ha) de volle winst te pakken", had coach Daan Vreek en in het programmaboekje ge schreven. „Lukt dat niet dan is het over en sluiten voor Pernix". - In die wetenschap trok Pernix in de beginfase fel van leer. Het rendement was echter beperkt, doordat fraaie kansen werden ge mist en bovenal de zuiverheid van het afstandschot veel te wen sen overliet. Na een kwartier raakte Pernix twee goals achter op. De 4-6 kon door treffers van Robin Arnoldus, topscorer met vier goals, en Janneke Mulder worden weggewerkt, maar voor rust (6-8) nog nam HKC opnieuw afstand. Manmoedig vocht Pernix te: rug, maar gaandeweg verdween, die verbetenheid. Meer en meer begonnen de Leidse spelers de ei gen onmacht af te reageren op ar biter Boeré, wiens warrige optre den daar overigens alle aanlei ding toe gaf. Arthur Lepelaar zag een doeltreffend schot worden af gekeurd wegens lopen, terwijl Robin Arnoldus een treffer gean nuleerd zag, omdat hij de achter lijn zou hebben getoucheerd. HKC liet zich daarentegen niet van z'n Stuk brengen en liep weg naar 9-13 om vervolgens bij 13-16 hèt duel winnend af te sluiten en 7.q, de degradatiestrijd te beslis- Voor Rob Siemer, de nieuwe coach bij Pernix, was dat zater dag niet de enige teleurstelling. Zijn huidige werkgever VES was een uur later kansloos in de titel strijd in 1G door een 15-14 neder laag tegen De Danaïden. Twintig minuten ging alles" volgens plan. Bij 4-8 kwam er meer lijn in het tot dan toe tamelijk chaotische aanvalsspel van De Danaïden. Topschutters Eric Kromhout en Eric Peters werd in stelling ge bracht en beiden deden tweemaal op rij wat van hen verwacht werd: 8-8. Kromhout zorgde op slag van rust voor 9-8 en zette daarmee te vens reeds de toon voor de twee de helft. Nu was het De Danaïden dat voortdurend de eerste goal maakte. De Hagenaars kwamen na treffers van Hennie van der Tóp, die met twee treffers een succesvolle rentree maakte, en Eric Peters (2x) nog terug. Op de vijftiende Leidse treffer van An- nemarie van Dijk bleef VES het antwoord schuldig: 15-14. bounds) het grootste deel wedstrijd. In de eerste helft bouwde de ploeg langzaam een voorsprong op (29-34), maar gaf deze in de Leiderdorp behaalde ee laatste vijf minuten weer even hard overwinning op ASVU. De uit panden. De ingebrachte wissels kelijke opgebouwde voorsprong om een aantal basisspelers rust te van de Amsterdammers werd mede geven pakten in deze periode duide- door twee driepunters op rij van lijk verkeerd uit: 49-45. Marcel Sommeling snel om zeep ge holpen. Leiderdorp liep vervolgens Na de pauze pakte de basis echter langzaam verder uit. weer de draad op (51-55). Tot het eind van de wedstrijd bleef het ver schil rond deze vier punten schom melen. Bij 89-91 trachtte Gunco-, 'speler Todd Christian met drie- puntsschoten de overwinning te forceren, maar hij faalde en Leiden scoorde nog eenmaal: 89-93. Die zelfde Amerikaan Christian (7 pun ten) werd het gehele duel vakkun dig door Erik Paul van Weeren aan banden gelegd. Erik Huybens en Ben de Jong (18 punten) heersten onder de borden. Zij pakten respec tievelijk 12 en 10 rebounds. ANNEKE VAN BRAKEL NIJMEGEN - DIOK heeft zich gis teren zeer gemakkelijk geplaatst voor de kwartfinales van de strijd om de Nederlandse rugbybeker. De regerend landskampioen versloeg het twee klassen lager uitkomende The Wasps zonder zich echt in te hoeven spannen met 0-104. de gen Tonego was cpach Han Wallaart de Leidse formatie die zich nu gaat niet ontevreden over de verrichtin gen van zijn team. De Katwijksen stonden in Haaksbergen na een ma tige eerste helft met 34-22 achter, maar zetten vervolgens een heel sterke tweede helft neer. Tot vlak voor tijd bleef Grasshoppers kielzog van de tegenstander. In een alles-óf-niets-poging moest de Katwijkse ploeg meer risico's ne- islukte waardoor het richten op de dubbel. Zonder de ge-1 blesseerde David John. hij gaat de ze week wegens familieomstandig heden terug naar Trinidad, was DIOK er vanaf de eerste minuut op 'lak uit om de magische 100-punten het grens halen. Nadat de ploeg via en- kele snelle scores na-vijf minuten al op een 0-18 voorsprong stond, was er bij de Nijmegenaren niemand die DIOK ook nog. Lisse is nog volop in strijd ien tweede of zelfs eerste plek i DEN HAAG (ANP) - Nederland zal bij de strijd om de Europese in-* door atletiektitels, die 3 en 4 maart in Glasgow wordt gehouden, met de kleinste ploeg sinds jaren vertegen woordigd zijn. Dé Koninklijke Ne derlandse' Atletiek Unie wees zon dag na afloop van de nationale in- doorstrijd in Den Haag vier deelne- Het zijn Nelli Cooman (60 m). Elly van Hulst (1500 en 3000 m). Emiel Mellaard (ver) en Frans Maas (ver). Drie van hèn vgpièdfgeh een titel. Cooman werd vorig jaar, in Den Haag voor de vijfde achtereenvol gende maal Europees kampioene op de ,60 meter. Van Hulst prolon geerde de titel op d'è 3000 meter,eri Mellaard werd eerste - bij het ver springen. Hij nam toen de titel over van Maas. die in 1988 in Budapest Europees kampioen'werd. Rob Druppers, Han Kulker en Ti neke Hidding rglien pnidanks eèr- dere voorselectie niet mee naar Glasgow. Droppers is geblesseerd en Kulker en Hidding kunnen de EK niet in hun programma passen. DEN HAAG Emiel Mellaard is de grote smaakmaker ge bleken tijdens het Nederlands kampioenschap indoor atle tiek, toen hij op de 60 meter een nieuw Nederlands record vestigde met een tijd van 6.71. Bij de vrouwen sneuvelde er een Nederlands record op het onderdeel kogelstoten, dat met een afstand van 17.02 meter op naam kwam te staan van Deborah Dunant. Ook Elly van Hulst was het afgelo- pen weekeinde in de Haagse Hout- rusthallen zeer nadrukkelijk aan wezig, zij sleepte maar liefst drie na tionale titels in dc wacht met haar optredens op de 800,1500 en de 3000 meter. Maar ook de regionale top pers lieten zich niet onbetuigd. Han Kulker (De Bataven) was ongenaak baar op de 3000 meter en zijn club genoot Jan Jansen zegevierde rhet ruime voorsprong op de 1500 meter Teleurstellingen vielen DEURNE - Het Nederlands zaalkorfbalteam is'gisteren in de traditionele interla-nd tegen Bel gië door het oog van de naald ge kropen. In de laatste drie minuten werkte het Oriïnjë^ van bon'ds- coach Ben Crum een 14-12 achter stand weg en sleepte een 14-14 ge lijkspel in de wach't. ..We hebben vandaag de wed- Bra teger n .der Zee (4) kon hier niet Bel. •ijd de ,'he bondscoach Dan Rudder. „Ik ben ontzettend tevre den dat we tegen:';Me groot-, meesters niet zijn afgegaan. Mgar als er een overwinnaar moest zijn dan vind ik. zonder chauvinisme, dat het Belgie zou moéten zijn". Bijna zou De Rüdder. die door de Belgische bond niet werd ge vraagd zijn contract te verlengen en zal wordenopgevolgd door Rudy Ramaeckers. als afscheids cadeau een tweede overwinning gepresenteerd, krijgen. Tien minuten voortijd leek het duel inderdaad gelopen. Een ma tig presterend Oranje, het vak met Aegle Friet „De essentie van korfbal is sco ren en dat hebben we -slecht ge daan". erkende Crum. Halverwe ge de tweede helft, bij een 12-j9 stand, zette hij Oscar Mulders in voor Frieswijk, met de bedoeling het falende tweede aanvalsvak meer vaart en schotkraeht te ge ven. De invaller, nog niet fit ge noeg voor een basisplaats, deed hen cht Ste i-de t chts in 'élaar. alle tijd voor. raakte na rust (5-4) steeds verder achterop. Het sterke, acht maal scorende Belgische dameskwar tet. met Sonja Roels (3) in de hoofdrol, was daar in grote mate verantwoordelijk voor. Het pro- duktieve Nederlandse aanvals vak met Hans Heemskerk <3) en zorgde voor 13-11 en 14-13. en bracht Oran je zo weer terug in de strijd.. Matig spelbevriezen. inter nationaal nog steeds niet verbo den, kostte België tenslotte de ze ge. Onder de korf won Mireille Fortuin een sprongduel van Roél's en benutte de droomkans: 14-14. De Nederlandse bondscoach Crum 'ik ben er-niet om de belan gen van België te Verdedigen' mocht met het gelijkspel ontevre den zijn. voor de toekomst van liet internationale korfbal, dat Nederland - Belgie voorlopig nog als enige toptreffen koestert, lag dat even anders. Een zoveelste Nederlandse zege. het' zótf de drieëntwintigste zijn geweest in de miu tweeëndertig duels tellende serie, zou itóheste gevolgen kun nen hebben voor de uitstraling vamde sport. De grote Nederland se overwinningen bij de jeugd (14-8) en junioren (5-13) waren in dat licht al verontrustend'genoeg. BVG ook te verwerken, Yvonne van Dorp (AV Holland verloor haar'bei- de titels op de 200 en dè 400 meter. De sfeer kwam er pas goed in op de tweede dag van dit Nederlands indoor kampioenschap, dat maar weinig bezoekers trok. Het onder deel verspringen bij de mannen wist gisteren de handen van het pu- bliëk op elkaar te krijgen. Hèt rit misch handgeklap zou wellicht Emiel Mellaard of Frans Maas over hter óe .acht meter grens kunnen krij gen. -.Mellaard overschreed in zijn laatste poging inderdaad met 1 cen timeter deze grens en incasseerde daarmee de nationale titel. Nog veel fraaier was zijn zege op het onderdeel 60 meter. Reeds in de halve finales deed Mellaard met 6.72 het bijna zeventien jaar oude Neder landse récord van Sam Monsels sneuvelen dat op 6.75 stond. Dat het nog sneller kon. bleek later in de fi nale toen de AAC-atleet metjjtf®); winnende 6.71 de hele Houtrust op z'n kop zette. Ook'Deborah Dunant kon juigen, want zij verpulverde het Neder lands record kogelstoten bij de vrouwen dat sinds 1983 op naam van Ria Stalman stond. Dunant, die de kogel 17.02 meter van fieh af stootte, kre.éM van de ex-record- houdster zelvè haar gouden plak omgehangen. Driemaal is scheepsrecht, moet Elly van Hulst hebben gedacht, want evenzoveel keer beklom zij de hoogste tree van het ereséhavot. Na tionale 'titels warén er voor Van Hulst op de 800,1500 en de 3000 me ter, waarbij zij op de 800 meter van Létitia Vriesde de meeste tegen stand kreeg te verduren. Vriesde had duideljk haar zinnen gezet op dit onderdeel maar moest in de slot fase toch haar meerdere erkennen in de ervaren Van Hulst. Han Kulker, die ook tot de erva- atleten gerekend mag worderi erd verschil toch nog ruim uit viel. Wal- strobreed in de weg legde. Via een laart wijtte de slechte eerste helft 0-44 ruststand werd het uiteindelijk van zijn team voor een deel aan het 0-104. Gelegenheids-fullback Ab Huisman tekende twaalf punten aan voor de Leidenaars. Hoewel DIOK gisteren niet voor de competitie in actie kwam, was het toch een goede dag voor de ploeg. Concurrent voor het lands kampioenschap HRC kreeg name-' (lijk in en tegen Castricum een pak slaag met 49-4. Als de Leidenaars de inhaalwedstrijd aanstaande woens dag tegen Hilversum in winst weten om te zetten, staan ze met nog twee wedstrijden te spelen vier punten voor op de naaste belagers HRC en Castricum. Voor The Bassets was het giste ren eveneens een succesvolle dag. De ploeg uit Sassenheim heeft tot nu toe de meeste wedstrijden in de degradatiepoule in winst weten om te zetten. Ook de Rotterdamsche Rugby Club kwam er tegen.de man nen van interim-trainer Peter Schrama niet aan te pas. Door de 12- 31 zege zijn de Sassenheimers nu nagenoeg veilig en kunnnen zij zich gaan richten op het r r hun finish op het tv-scherm. V.l.n.i meter crack, als een "tussen- Zo teleurgesteld als Van Dorp doortje", aldus Wassenaar. was, zo blij was Jan Jansen, die tij- Yvonne van Dorp beschouwde dens zijn onderdeel, de 1500 meter, het indoor kampioenschap zeker de toeschouwers op-een sóhitteren- ■et als tussendoortje. De kampioe ne op de 200 en de 400 meter indoor j van vorig jaar kampte echter met een trainingsachterstand die te wij ten was aan een blessure van enlceie weken geleden. Met haar tijd van 25.14 in de A-finale liet ze maar liefst zes atletes voor zich gaan. „Ik train eigenlijk pas weer drie weken en [heb nog niet veel aan snelheid kun nen doen. Van mijn voet heb ik he lemaal geen last meer en ik voelde me sterk, maar als ik geweten had dat ik i had ik leurgestelde Van Dorp. De dag erna zou de Leidse atlete ook haar 400 meter titel moeten in leveren. Tanja.van de Wal klopte zegevierde moeiteloos op de 3000 Van Dorp met driehonderdste van méter 1^8.07,08. Kulker kwam niet een seconde in 55.43. Van de Wal be- uit op wat eigenlijk zijn specialiteit haalde de dag ervoor een hoogste is, de 1500 meter. Trainer Bram klassering Wassenaar verklaarde dat zijn pupil sprong, di geen indoorwedstrijden wil lopen Het was voor het eerst inde atletiek- dit jaar en zich concentreert op de geschiedenis dat dit onderdeel ook 1500 meter outdoor. De 3000 meter door vrouwen werd beoefend op in de Houtrust beschouwt de-1500 een kampioenschap. de 8.43 en achtste plaats. Ook de A-junioren kwamen tij-I dens dit Nederlands indoor kam pioenschap in aktie. Marian Cuilen- burg (AV Holland) debuteerde zeer verrassend op de 400 meter. In de series liep zij een fraai persoonlijk record van 59.44 wat haar een A-fi- gelijkspel opleverde' nale plaats opleverde. Toch wat ge ïmponeerd door het hele gebeuren, dié finale niet meer in dan enkele noodzakelijke (opwachting bij het onderdeel erspringen. Zijn laatste poging be baarde hij voor zijn beste sprong: Jtrakteerde. Met nog twee ronden te gaan, nam Jansen de kop over en gaf de concurrentie vervol gens het nakijken. Voorgoed, want zijn tijd van 3.49,43 bleek ruim vol doende voor het gouden eremetaal. Later verklaarde de Leidenaar dat zijn vroege demarrage een gok 60.31 "en werd Cuilenburg daar was geweest. „Ik wist dat er jongens in totaal tiend', met een sterke eindsprint bij zaten. Daar moet ik het zelf niet van heb ben, dus bëdacht ik tijdens het lo pen dat ik er het beste vroeg van 'ijfentwintiger zou lopen, door kon gaan en te hopen dat ze me meegedaan", aldus de te- niet zouden volgen. Het is goed uit- I gepakt. Ik had op een plak gehoopt, maar dit had ik niet verwacht". Ruud van Maurik (AAV'36) en Gert Jan Palm (AV Holland) reikten Peek, dié pas tot in de finale 60 meter horden. Het tiek doet, was onderdeel werd gewonnen door Ro- bert de Wit in 8.11. de tijd van Van met haar hinkstap- Maurik bedroeg 8.21, wat hem een 11.72 meter bedroeg, goede vierde plaats opleverde. Palm, die in de series een persoon lijk record liep. kwam in de finale. Ina door de derde horde uit balans te Stigter zijn gebracht, tot een teleurstellen- AMERSFOORT (ANP) - Uitdager Ton S ij brands heeft afgelopen I weekeinde in de tweekamp om de wereldtitel dammen zijn voor sprong op titelverdediger Alexei Tsjizjov behouden. Sijbrands leidt na dertien partijen met 14-12. Even leek het twaalfde duel een kopfe van het tiende treffen te wor den. Sijbrands week op de dertien de zet echter af. Dit keer bracht hij een eerder achtergebleven schijf sneller in het spel, maar Tsjizjov leek niet onder de indruk. Dat bleek ook uit het tijdsgebruik, want de ti telverdediger had slechts tien mi nuten nodig voor de eerste vijftien zetten en dat was ruim een half uur minder dan de uitdager. De problemen kwamen in het vervolg van de strijd. Tsjizjov pro beerde niet alleen de Keiler-aanval van Sijbrands tot staan te brengen, maar tevens het initiatief tot zich te trekken. „Sijbrands koos op de 25ste zet de enige voortzetting die gaf de we reldkampioen na afloop als com mentaar. Direct daarna kwamen er ■oüdi- gingen, gl moesten beiden ook in de slotfase secuur spelen om beslis- Peter Verkade (AV'47) maakte send nadeel te ontlopen. Spanning was er ook in de der tiende partij. Na de opening kwam onmiddellijk weer een aantrek- afstand van 6.55 meter kelijke stand op het bord. Het witte werd Verkade vijfde op dit onder deel. Reinder Peek (AV Holland) behaalde op de 60 meter de halve fi nales en op de 200 meter de finale. uim een jaar aan atle- ':eer tevreden met zijn tijden 7.30 en 23.32. Jan Dirk Hazeleger (HRR) won in Gouda een halve centrum leek in eerste instantie te overheersen. Dat was eyenwel schijn, hoewel het tijdsverbruik van' beiden duidelijk maakte dat de situ atie gecompliceerd was. Het mid denspel werd dit keer zeer snel ver werkt en in de kortste keren ver dwenen de schijven van het bord. Hoewel ook de eindstand nog e 1.07.49. In Leusden was Aart Stigter ge mogelijkheden, vooral AAV'36) de snelste tijdens eldloop over twaalf kilometer, de veldloop in 37.54. ELLEN LIJZENGA de .'art spelende titelverdediger gaf, koos Sijbrands op de 41ste zet de juiste voortzettingen was remise onvermijdelijk

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17