Ter Leede blijft in de race Eerste winst voor ZLC Ter Leede houdt voorsprong vast Saturnus walst Wings plat Jeugd Quick Boys komt goed uit winterstop Sassenlieimers zien nog titelkansen na zege Rooks komt rijkelijk laat in leiderstrui Alecto is het sterkst in de zaal Leidsche Boys doet goede zaken bij VNA PAGINA 16 DO STA MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 LEIDEN - ZLC heeft het dan ein delijk toch geflikt. Na een puntlo- 2e reeks van zestien wedstrijden poetsten de Morschbewoners de hatelijke nul weg. Slachtoffer werd het kwakkelende LSVV dat. op eigen veld nog wel. met 1-2 werd verslagen. In de top moest Valken '68 een veer laten. Abbe- nes stuurde de Valkenburgers met een 1-0 nederlaag naar huis terug. Lugdunum-De Sleutels werd afgelast. AFDELING LEIDEN (za) Elftal-begeleider Peter Duyves- teijn kon zijn geluk niet op. "Toen we 0-1 maakten werden we al he lemaal gek. Je kunt je dus voor stellen wat er gebeurde toen de overwinning eenmaal vaststond", tekende hij de euforie bij ZLC. "Ik heb natuurlijk wel een paar prentenboeken in dat elftal rond lopen en die hebben er in de kleedkamer een feestnummer van gemaakt". De barman van ZLC verloor door de onverwach te zege een weddenschap (een vat bier) die bij terugkomst op de Morsch gretig werd geind. "Hij had nooit gedacht dat hij die zou verliezen", aldus Duyvesteijn. De basis van de luid bejubelde zege werd gelegd door Ton Kamphues die. nadat Sjaak Nefkens was ge vloerd. een strafschop benutte. LSVV'er Rogier Oldenburg leek roet in het eten te gooien door via een vrije trap van Kees Koster 1-1 aan te tekenen. Een nieuwe tui meling van Nefkens. nu op de rand van het strafschopgebied, was de voorbode van het ZLC- feest. Frits Ri.jsbergen zette zich achter de bal en knalde vanaf de zestienmeter lijn de bal onbedaar lijk hard langs de muur. Abbcnes - Valken'68 1-0 Valken, dat zich sterker toonde dan de tegenstander, wist de weg naar het doel van Abbenes niet te vinden waardoor de gastheer de aanvallen vrij eenvoudig kon pa reren. Een uitval in de tiende mi nuut bracht de beslissing. Een combinatie tussen Peter Katten- berg en Remco Zijsling bracht Marco Zwetsloot in balbezit. Zwetsloot kreeg op twintig meter ruim baan voor een schot dat in de rechterbenedenhoek insloeg. TAVV - GWS 5-0 TAVV gaat goed voor de derde periode. De ploeg van oefenmees- ter Carel Caron maakt ernst met de pogingen om die titel te ver overen en GWS moest eraan gelo ven. De Ter Aarse gastheer liet de bezoeker geen kans maar prikte er zelf vijf in het Sassenheimse doel. Voor rust troffen Johan Vaneman en Dick Hoogenes met kopballen het net en na rust wa ren het weer Vaneman, Mario Verzaal en Kees Hoogenes die het quintet volmaakten. SVOW - Alphia 1-3 Eerst schonk hoofdrolspeler Leen Baay ploeggenoot Ben van Klaveren de mogelijkheid om de score te openen maar Van Klave ren schoot rakelings over. In sa menwerking met Alle Uitvlugt lukte het beter. Uitvlugt legde eerst met een hoekschop de bal op het hoofd'van Baay wat 1-0 be: tekende en even later was het Uit vlugt die een vrije trap van Baay met een beheerste schuiver af maakte (2-0). In de counter bouw de Koos Disseldorp de stand uit naar 3-0 waarna Bert de Vries na een Alphens defensiefoutje de eer voor SVOW redde.: KRV - Woubrugge 1-0 KRV dat zich geen puntverlies kan veroorloven sloeg pas een reeks missers én in de blessure tijd toe. Peter de Bakker verzorg de met het hoofd voor de bevrij dende treffér. MVKV - Meerburg 1-1 In de ogen van Meerburg liet de verder uitstekend fluitende arbi ter Bras zich teveel leiden door f M - onreglementair vlaggen van de Zoeterwoudse grensrechter. Dat was enigszins zuur voor Meer burg dat zeker in de tweede helft de wedstrijd domineerde. Maar ten de Mol zette de gastheer op 1-0 waarna Andre van der Wal tien minuten voor tijd de zaken weer recht trok. LEIDEN - In de eerste klasse A van de Landelijke Jeugd werden de punten broederlijk gedeeld. Zowel bij AFC-Quick Boys als Roodenburg-UVV bleef de (feller op 1-1 steken terwijl DWV en UVS de produktie pas ophield bij AFC - Quick Boys 1-1 De Katwijkers hebben de ge dwongen lange rustperiode be nut om eens extra hard te trainen. Dat was in dit eerste optreden na de winterstop te merken want het was best bevredigend wat de Boys lieten zien. In de vijfde mi nuut nam AFC een 1-0 voor sprong die de Amsterdammers een dik half uur met succes ver dedigden. Nadat Jacco de Haan in het verboden gebied was ge vloerd, schoot Jacco Heeringa Quick Boys op gelijke hoogte. DU V - UVS 2-_> Blunders in de UVS-ploeg de den de ploeg van Fred Filippo bij- ook de redenen dat UVS al voor rust tegen een 2-0 achterstand aankeek. Na rust slaagden de Lei- denaars er echter in de gelederen te sluiten en druk uit te oefenen op de tegenstander. Dat resulteer de in treffers van Twan Nguyen en en sublieme afstandstreffer van Onno Laman. UVS-aanvaller Ga by Kroet was de absolute uit blinker in het missen van kansen. Roodcnburg - UW 1-1 Voor de wedstrijd zou coach Bob van Bohemen hebben gete kend voor een 1-1 uitslag maar na de wedstrijd heerste het besef dat er meer in had gezeten. Vooral in de eerste helft misten de Noord bewoners enkele riante kansen. Op aangeven van Abdel Matough schonk Dick Straathof Rooden- burg in de 30ste minuut de lei ding. Met het accent op de aanval slaagden de Utrechters erin om een kwartier voor tijd langszij te komen. LEIDEN - Koploper Ter Leede verdedigde in de Interregionale klasse van het vrouwenvoetbal de koppositie met succes. Het hield achtervolger Rijsoord op gelijke afstand, dankzij een 1-1 ge lijkspel. Nog geen punten voor Valken, dat nu met 1-3 tenonder ging tegen Kloetinge. Ter Leede-middenvelder Jeroen Désar (gestreept sh VROUWENVOETBAL Rijsoord-Ter Lccde: 1-1 Ondanks een overwicht van Ter Leede opende Rijsoord na een kwartier spelen de score. Op een cornerbal werd er in de Sassen heimse verdediging misgetast en ,Corrie Kruithof had de bal maar voor het intikken. Ter Leede bleef de strijd beheersen en kreeg via Nathalie Geeris diverse kansen. Te gen de rust had Geeris eindelijk succes, via een solo scoorde zij de gelijkmaker. Rijsoord bracht wat omzettingen aan om het gevaar van Nathalie Geeris in te tomen. Het slaagde in deze opzet, maar moest daardoor aan offensieve kracht in boeten. De tweede helft bracht dan ook nauwelijks werk voor de doel- Valken-Kloetinge 1-3 Valken kon maar een helft op vol le sterkte aantreden en gaf dan ook tot de rust redelijk partij. Diana de Vos bracht Kloetinge met twee tref fers weliswaar aan de leiding, maar Valken bleef dankzij een tegendoel punt van Marlies van Egmond in de wedstrijd. Na rust moesten twee speelster uit het tweede het duel erlaten (om in het tweede op te tre den). Valken hield ondanks dat nog redelijk stand, maar kon toch niet verhinderen dat opnieuw Diana de Vos de thuisclub op 1-3 bracht. Hoofdklasse In de hoofdklasse ging Oegstgeest met 3-0 tenonder bij Botlek. Oegst geest dat de plek onder de lat moest bezetten met een veldspeelster, kon ook aanvallend de verdediging niet ontzetten. Botlek onderstreepte de koppositie met een verdiende 3-0 overwinning, dankzij doelpunten van Edith de Bruin, Joke Klaassen. en Eelco Terhorst. Eveneens verlies voor Ter Leede 2, dat met 2-3 tegen Berkèl het on derspit moest delven. Het was een aantrekkelijk duel. waarin Berkel al na een kwartier spelen op een grote overwinning leek af te stevenen, want het kwam dankzij twee tref fers van Mary Arkman op 2-0 voor sprong. Ter Leede vocht echter fel terug en wist nog voor de rust de za ken weer recht te zetten via doel punten van Anja van Ginshoven en Marion de Groot. In een spannende tweede helft trok Berkel uiteinde lijk toch nog aan het langste eind door een fraai doelpunt van Tasmi- ne Saleh, Problemen In de eerste klasse werd de wed strijd tussen Katwijk en Leiden in de tweede helft bij een stand van 0-2 door scheidsrechter Blansjaar ge staakt. Na vijf minuten spelen dien de de problemen voor Katwijk zich al aan. Sylvia Soeverein werd we gens een zware overtreding uit het veld gestuurd. Met tien tegen elf verliep de strijd verder met de nodi ge irritaties. Even in de tweede helft liep Marian Wijnands van Katwijk een zodanige blessure op, dat zij naar het ziekenhuis moest vertrek ken. Inmiddels kwam Leiden op 0- 2, maar tegen beide doelpunten werd van Katwijkse kant fel gepro testeerd. De scheidsrechter zag hierin aanleiding om de Katwijkse trainer Jaap Barnhorn van zijn plek langs de lijn weg te sturen. Toen de ze echter weigerde te gaan besloot Blansjaar het duel te staken. De eerste overwinning voor SVLV. 2-4 tegen Quintus, had toch een zwart randje. Een van Voor- schotense doelpuntenmaaksters, moest in de tweede helft naar het ziekenhuis met gescheurde enkel banden. alwaar zij te horen kreeg het voetballen voortaan maar te la- LEIDEN - Ter Leede houdt het in de race om het kam pioenschap in de Vierde Klasse B opvallend goed vol. Tegen De Jodan Boys, dat vorige week nog Oegstgeest met 6-1 vernederde, werd een 2-1 zege binnengehaald. Kagia verging het aanmer kelijk minder goed maar dat speelde dan ook tegen waar schijnlijk de beste ploeg van deze competitie, Xerxes. De ploeg uit Lisserbroek werd met 4-0 de oren gewassen. Oegstgeest herstelde zich enigszins van het debacle te gen de Gouwenaren. Tegen Nootdorp behaalden de Vos- cuylbewoners een minimale overwinning, 1-0. Ter Leede - De Jodan Boys 2-1 Zonder de zieke Rocky Pitti leek Ter Leede voor een niet onaanzien lijke klus te staan om De Jodan Boys het hoofd' te moeten bieden. Per slot van rekening zou de Goud se ploeg in de euforie na de klinken de zege op Oegstgeest best wat ex tra krachten hebben opgedaan. De Sassenheimers deden er dan ook geheel niet verkeerd aan door direct druk uit te oefenen op het Goudse doel zodat de bezoekers niet eens aan aanvallen konden denken. Met de sterk spelende Eric Grosman aan het hoofd van de aanval nam Ter Leede het initiatief en werd een kopstoot van Emiel Wajer op aange ven van Sam Eradus in een reflex door de Goudse doelman Arjan de Bruin gepareerd. Ook Grosman nam de prima spe lende De Bruin onder vuur maar weer wist de Gouwenaar zijn doel voorlopig schoon te houden. Zijn collega aan de andere kant, Bert Blankespoor, was echter de eerste die moest capituleren. De Sassen heimse verdediger Marco Verbree verkeek zich in de 55ste minuut op een hoge voorzet van Teus de Kruyf die door Hans van Kersbergen ach ter Blankespoor werd gedeponeerd. Dat was in een periode dat Ter Leede bepaald niet het beste van het spel had maar nadat Adrian Car ter de geblesseerd geraakte Verbree had vervangen kwam er meer lijn in het Sassenheimse spel. Dat merkte ook De Jodan Boys dat via Wilco van Wensveen balverlies leed waar door een andere Sassenheimse uit blinker, Jeroen Désar, de basis kon leggen voor. de winnende treffer. De dieptepass van Désar bereikte spits Eradus die. na de achterlijn te hebben gehaald, John Kroese de bal op een presenteerblaadje aan bood. Kroese faalde niet (1-1). Ter Leede werd allengs sterker en weer werd De Jodan Boys met de rug te gen de muur gezet. Dat leverde een kwartier voor tijd de verdiende zege op. Een voorzet van Eradus kwam terecht in een kluwen van spelers waarna Désar, waarschijnlijk tot 'zijn eigen verbazing, de bal voor het inlopen had (2-1). Daarna was het een gelopen koers en raakte Ter Leede niet meer in problemen. Xerxes - Kagia 4-0 Trainer Rob Suttorp had de ne derlaag al enigszins ingecalculeerd en poogde met de beschikbare mid delen Xerxes waardig tegemoet te treden. "We hebben geprobeerd via uitvallen gevaar te stichten en de ruimte zo klein mogelijk te hou den", legde hij zijn taktiek uit. Dat leek Kagia nog voordeel op te leve ren ook want ondanks een veld- overwicht van Xerxes kreeg de be zoeker toch de beste kansen. Zo miste Marco van der Ham een dot van een kans toen de defensie van de Rotterdammers zich gigantisch verkeek op een voorzet van Richard Trompert. Ook Rick van der Berg verprutste nog een aardige moge lijkheid toen hij besloot nog eens een tegenstander uit 'te kappen in- plaats van direct te schièten. Xerxes vond het toen blijkbaar welletjes en rolde de ploeg uit Lis serbroek gedecideerd op. Wim Hor- bach (2x), Arthur Mandos en Frank Hoofdman schoten Kagia naar een 4-0 'nederlaag. De Rotterdammers hadden die stand nog kunnen op voeren maar inplaats daarvan' werd tevegl het individuele succes ge zocht. Gert Jan van Breugel kreeg voor Kagia de enige mogelijkheid na rust aangeboden maar de voor Van der Ham ingevallen speler mis te jammerlijk. Oegstgeest - Nootdorp 1-0 Nootdorp zette in het eerste half uur de toon maar kon het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Oegstgeest herstelde zich na rust voortreffelijk en ging furieus van start. Nadat Rein Grooters en Joris van Bénten de kansen niet wisten te benutten sloeg Ed van Grieken toe. In de 60ste minuut produceerde hij het enige en dus winnende doel punt. Voorbereidend werk van zijn broer Erik van Grieken en Grooters (die de paal raakte) ging eraan voor af. Oegstgeest raakte daarna ver krampt maar gaf desondanks geen enkele kans meer weg. Van Benten had nog de mogelijkheid om de angst bij de Voscuy I-bewoners weg te halen maar de. aanvaller miste jammerlijk. SCZ'58 - SIZO 2-2 (Vierde Klas se A West I) Dankzij Stef Schotman en Ri chard van 't Schip leunde SIZO op een riante 0-2 voorsprong en met nog een kwartier te gaan leek de wedstrijd gelopen. Een beoorde lingsfout van doelman Henk Nieu- wenhuizen en een strafschop brach ten SCZ weer op gelijke hoogte. SI ZO zag ook een treffer om dubieuze redenen afgekeurd. SMS - Zandvoort'75 1-0 SMS heeft in dit duel de wind meegehad. Eerst misten de bezoe kers een strafschop (doelman Eric van Anrooy stopte de elfmetertrap) en direct na rust werd een speler van Zandvoort uit het veld ge stuurd. Toch zou het tot tien minu ten voor het einde duren voordat SMS voordeel haalde uit de meeval lers. René van Heijningen kroonde zich tot matchwinnaar. AGRIGENTO (ANP) - De jury in de Siciliaanse wielerweek heeft zich |n het weekeinde uitstekend aange- past aan het tempo van de coureurs. Nadat alle rijders zich teruggetrok ken hadden in hun hotels voor het diner en medische verzorging, wer den de klassementen na de eerste drie ritten officieel. Toen pas ver nam Steven Rooks dat hij de nieu we leider was. In Agrigento was de Deen Rolf Sorensen, winnaar van het tweede deel van de etappe van zaterdag, nog gehuldigd als aan voerder van het klassement. Rooks onttroonde in het zonnige Agrigento de Deen door in de twee de etappe als tweede, achter ex-we reldkampioen Fondriest, te fi nishen met vijf tellen voorsprong op Sorensen. De drie seconden tijd- vergoeding leverden hem na enig moeilijk rekenwerk voor de juryle den dè eerste plaats in het algemeen klassement op. De Italianen waren kennelijk be vangen door de slaapverwekkende rit (gemiddelde snelheid 35 kilom- ter per uur) van Palermo naar Agri gento. Rooks echter niet. De kop man uit de ploeg Post was klaar wakker. Meteen na het passeren van de eindstreep zei hij al: "Ik ben de nieuwe leider. Sorensen had eni ge achterstand". De computer en de officials slie pen rustig door. Ze ontwaakten een uur,later en herstelden de misreke ning. De Deen was al met de bloe men en .de leiderstrui verdwenen, Rooks stond onder de douche. Maar I hij mag vandaag als leider vertrek ken. "Ik heb niet geprotesteerd om dat ik het juiste verschil niet wist. Maar gevoelsmatig wist ik dat ik de eerste plaats had overgenomen". De coureurs maakten de rit van gisteren tot een toeristische trip. Rustig reden de 193 deelnemers door de schitterende natuur tussen de hoofdstad Palermo en Agrigen to. Na zeveptig kilometer was de snelheid nog niet boven de 30 kilo meter per uur gekomen. Een door snee trimmer zou geen moeite heb ben gehad de professionele colle ga's te volgen. Zes coureurs van de Helvetia- ploeg, onder wie Henri Manders, hadden een hoger moyenne tijdens hun trainingstocht. Zij bereikten op het heuvelachtige traject een ge middelde van rond de 38 kilometer. In de straten van Agrigento acht ten de broodrijders de tijd gekomen meer vaart te maken. Na de eerste doorkomst in Agrigento ontsnapten Jaskula en Skibby. Snel had de Pools/Deense tandem een voo- sprong van dertig seconden op Cla- veyrolat en veertig tellen op het pe loton. Onder impuls van de Panaso- juic-renners slonk het verschil in de laatste plaatselijke ronde snel. Vijf kilometer voor de finish werd het tweetal ingelopen. Pavlic en Puttini waagden nog een' poging, maar kwamen niet ver. Rooks. Theunisse en Talen hiel den het tempo in de laatste kilome ter hoo.g. Ze wilden Ludwig in goe de stelling brengen. Maurizio Fon driest doorzag het plannetje en plaatste op 500 meter voor de streep een jump. Alleen Rooks reageerde. De. afstand was te kort de Italiaan van zijn eerste seizoenzege af te houden. Rooks was gisteren de tweede Nederlander die genoegen moest nemen met een tweede plaats. Za terdag in Palermo werd Jacques Hanegraaf met een meter verschil verslagen door Rolf Sorensen. In de ochtenduren hadden de Ne derlanders tijdens een acrobatische rondgang van 28 kilometer - het cir cuit,in Trapani was spekglad - geen 'rol van betekenis gespeeld. "Het was alsof olie op het wegdek was ge spoten", zei TVM-ploegleider Cees Priem. "Bijna elke ronde gingen coureurs onderuit. Maar het past precies in het beeld van deze ronde. Chaotisch, maar toch nuttig". De Franse wielrenner Gerard Rué begint vandaag met een voor sprong van elf seconden op de Zwit ser Tony Rominger aan de zevende 1 en laatste etappe van de Ronde van de Middellandse Zee. Hij behoefde zich daarvoor niet in het strijdge woel te mengen aan het slot van de zesde rit van Saint-Cyr-sur-Mer naar Antibes. Thomas Durst, uit de ploeg Post, Moreno Geritz en Ro berto Conti betwistten elkaar de dagprijs, op zeventien seconden ge volgd door het peloton. De Westduitser Durst had na 115 kilometer koers de meeste kracht over. Hij versloeg zijn medevluch ters, die 40 kilometer voor de streep aan de haal gingen en maximaal vier minuten pakten, in de sprint. LEIDEN - Alecto is geweest in de zaalhockeycompeti- tie. De mannenploeg onder leiding van Wout van der Meulen behaalde gisteravond het kampioenschap in de eerste klasse. De Leiderdorpse vrouwenploeg pakte al eerder met overmacht de titel in de eerste klas se. Voor beide teams is daardoor een promotie naar de districts hoofdklasse bewerkstelligd. De mannenploeg van Roomburg manifesteerde zich als een vroegtij dige kampioen in de tweede klasse en mag daardoor volgend seizoen in de eerste klasse uitkomen. Het team van Wouter Eikenhout moet nog twee duels in actie komen, terwijl het tweede geplaatste Forescate al is uitgespeeld. De Leiderdorpse zaalhockeyers waren gisteravond in Alblasserdam niet in hun kampioensvorm of le den aan overgeconcentreerdheid. Feit is dat Alecto met 0-3 achter kwam tegen Rijswijk. De 3-3 eind stand dankten de Leiderdorpers aan Ludo Mennes, Allaart de Vries en Michiel Blans, waardoor zij de nummer twee, Cartouche, met een punt voorbij gingen. De tweede wedstrijd, die er qua uitslag niet meer toedeed, werd met 11-3 gewonnen van LMHC. Daar mee werd revanche genomen op de enige verliespartij die tegen LMHC in de eerste ontmoeting werd gele den. LEIDEN - De mannen van Satur nus hadden in de tweede divisie C van de zaalhandbalcompetitie te gen Wings eigenlijk alleen proble men met het handhaven van de concentratie. De tfegenaars, in het verleden geduchte tegenstan ders van de Leidse ploeg, zijn nu ver weggezakt en staan hopeloos onderaan de ranglijst. De Leide- naars wonnen met 29-15. Saturnus demonstreerde tegen Wings niet alleen snelheid maar ook balvaardigheid, creativiteit en overzicht. De 6-0 defensie van Wings werd met de regelmaat van de klok uitgespeeld en op de schoten die van alle posities op hem werden afgevuurd was de eerste Haagse doelverdediger Martin Loof het spoor al snel he lemaal bijster. Na 13 minuten was het voor de tribune al duidelijk dat de wedstrijd niet veel om het lijf had. 8-2.- Twee fortuinlijke Haagse tref fers. 8-4. werden duur betaald. Don Olsen. formidabel op dreef, kogelde van ver buiten de 11 me ter in de bovenhoek. 9-4. De Wings doelverdediger maakte daarop een gebaar tegen zijn ver dedigers die zijn wanhoop niet beter kon vertolken. Hij hief bei de armen langdurig in de lucht. Zo lang dat de Haagse centrale verdediger besloot de bal maar zelf uit het net te vissen. Hij kon die geste bij de volgerjöe Leidse aanval herhalen want André van Leeuwen rondde een breakout messcherp af. 10-4. Geplaagd Met de stand 15-4 voor Saturnus ging de rust in. De geplaagde eer ste Haagse doelverdediger kwam niet meer terug. Zijn plaatsver vanger kreeg 'maar' 14 treffers om de oren maar smaakte tenminste het genoegen dat zijn collega aan de overzijde, Rob Otten, die Ad van Fessem in de tweede helft' verving ook elf keer de gang naar het net moest maken: 29-15. Noorlander/Foreholte kwam niet in actie vanwege de Europa Cup-return tegen het Roemeense Terom Iasi morgenavond. In de tweede divisie C vond bij de vrou wen de wedstrijd Groene Ster - HVS geen doorgang vanwege een sterfgeval bij HVS. Foreholte De vrouwen van Noorlander/Fo reholte 2 kwamen in de derde di- visie G tegen V.et C. pas in de tweede helft op toeren. De rust ging in met een magere voor sprong voor de tweede keus van de Voorhoutse topper, 5-4. Het werd zelfs nog 5-5. Toen barstte de storm los over het arme V. et C. De Goudse handbalsters zagen zelf geen kans meer om de uitste kende Voorhoutse keepster. Mo nique van der Poel, te verschal ken en moesten gelaten toezien hoe Foreholte met speels gemak de ene na de andere treffer produ ceerde, 18-5. Olympia '72 won in dezelfde di visie zonder al te veel moeite van het reeds gedegradeerde HW '70 uit Voorschoten. Het werd in Kat wijk 13-7 voor Olympia'72 na een ruststand van 8-1. De trage aan- valsacties van de ploeg uit Voor schoten verleidde de gretige Was- senaarse handbalsters tot onge coördineerd jagen op de bal. Dat bood H VV'70 kansen op de cirkel. FRANK BONTE LEIDEN - Het gebeurde aan de Leidse Boshuizerkade. Precies op één van de velden die normaal als maatstaf gelden voor het 'afgelastmgbeleid' van de afdeling Leiden. Al jaren worden juist die velden als voorbeeld geno men. "Als er op de Boshuizërkade gespeeld kan worden, kan er overal ge speeld worden", is de bekende kreet. Het veld van zondageersteklasser VNA was perfect bespeelbaar en buurman Leidsche Boys kon zich rond dc klok van twee uur omgaan kleden. Maar verder werd er nergens in Lei den gevoetbald. Leidsche Boys deed goede zaken. Door de 3-2 overwinning houdt de ploeg van trainer Hans van Rijn een uitstekend uitzicht op een een plaatsje in de KNVB. Helemaal verdiend was de zege niet, omdat vooral in de twee de helft de thuisclub uitstekende mogelijkheden had om te scoren. Het lukte niet en de blauwbroeken bleven ook in de vierde wedstrijd van de derde periode puntloos. Sam Nazioomian en Richard Köolen (strafschop) wezen de boys de weg en schoten hun ploeg naar een 2-0 voorsprong. Toen Henk Mink de achter stand voor VNA had verleind vergat de ploeg van de vertrekkende trainer Koos van Weerlee het karwei af te maken. Legio kansen werden om zeep geholpen. Tien minuten voor het einde maakte Richard Kooien aan alle onzekerheid een einde. Met een fraaie lob passerde hij VNA-doelman Ro bert Beij (3-1). Dat Richard Hanéveld in de slotfase er nog 3-2 van maakte was alleen goed voor de statistieken.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16