'Ontslag lost niets op' Cijfers en feiten Egypte speelt gelijk Roda doet prima mee ©VER DE GRENZEN' Liverpool in de kwartfinale Honderdste treffer Maradona PAGINA 14 SPORT MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 GRONINGEN (GPD) - Feyenoord klautert lang zaam maar zeker uit het dal. Hoewel de Rotterdammers nog altijd in de kelder van de eredivisie vertoeven, zijn de tekenen van herstel voor zichtig waar te nemen. Na de ontmoetingen met Utrecht, Vitesse en Haarlem in de ei gen Kuip bleef Feyenoord gisteren ook in het hoge noorden tegen FC Gronin gen overeind: 3-3. De puntendeling kwam tot stand in misschien wel de meest spectacu laire wedstrijd van Feyenoord in de ze competitie. Een bloedstollend duel dat zoals door Gunder Bengtsson was voorspeld uitein delijk ontaardde in een ware slijta geslag en wat amusementswaarde betreft een tien verdiende. Dat de wederopbouw bij Feye noord niet onopgemerkt blijft, be vestigde René Eijkelkamp. De boomlange Groningse spits, die vo rig jaar op de valreep van een ver huizing naar Rotterdam-zuid afzag: "Feyenoord toonde een heel ander gezicht dan voor de winterstop. Op zo'n goede ploeg hadden we niet ge rekend. De wil om te winnen is weer aanwezig. Er zit nu duidelijk balans in het elftal. Dat heeft deels te ma ken met een paar goede aankopen die zijn gedaan". Woorden die Feyenoords Zweed se technisch-directeur als muziek in de oren zullen klinken. Gunder Bengtsson is zich er van bewust dat de club sinds zijn entree niet verder achteruit is gehold. Er zit inderdaad weer lijn in het elftal en de presta ties: na de winterstop ongeslagen op competitieniveau. Het enige dat men zich zou kunnen afvragen is of het gerechtvaardigd is dat Martin van Geel genoegen moet nemen met een plaats op de bank. De stijl volle middenvelder keek gisteren andermaal vanaf de kant toe. omdat Bengtsson behoefte had aan "ver dedigende krachten op het midden veld". Betoog Dat Feyenoord in een heel diep dal heeft gezeten, behoeft nauwelijks betoog, maar kwam in het Groning se Oosterpark op een aardige ma nier aan het licht. Na vijftig minuten had de gesmeerd lopende formatie van Bengtsson en Verbeek tot z'n eigen verbazing een 2—0 voor sprong (doelpunten van Kiprich en Metgod) opgebouwd. Die ongeken de weelde was nu net eventjes iets te veel voor Johnny Metgod en de zijnen, die dit seizoen op vreemde bodem nog geen overwinning op hun naam hebben geschreven. Binnen twee minuten knalde Re ne Eijkelkamp met een snoeiharde vrije trap 2—1 in de touwen en am per een kwartier later moest de ver bijsterde Joop Hiele, die in tegen stelling tot zijn grote concurrent bij Oranje in een geweldige vorm stak, de gelijkmaker van René van der Duin incasseren. "Zoiets mag niet voorkomen," foeterde Bengtsson later in de cata comben van het Oosterpark. "Een 2—0 voorsprong mag je zelfs in een uitwedstrijd niet meer uit handen geven. We zijn op de goede weg, maar die vele ups en downs moeten eruit. Na een moeizaam begin dic teerden wij het spel. Er was geen re den om achteruit te gaan hollen." Een aantal omzettingen in de de fensie kwam het spel van de Sta dionclub na rust niet ten goede. Bengtsson had Brands in de pauze in de kleedkamer achtergelaten, na dat hij had geconstateerd dat deze in de lucht te veel problemen kreeg met de levensgevaarlijke Eykei kamp. Groningen-trainer Hans Westerhof: "Dat had die Zweed goed gezien. Ik had mijn jongens niet voor niks verteld: alle-ballen op Brands". Paul Nortan heette de ver vanger van Brands, maar die kreeg niet de bewaking van de Groningse spits op zijn schouders. Die taak bor de gisteren briljante Scholten weggelegd, die naar de achterste lijn werd gedirigeerd. Duivenei Nadat Sjaak Troost aan een botsing met Hennie Meijer, de andere 'last post' in de aanval van de thuisclub, een bult ter grootte van een duive nei op zijn voorhoofd had overge houden, volgde nog een wijziging. Troost, die geen bal meer met het hoofd kon raken, ruilde met John Metgod. Waardoor plotseling twee mandekkers het middenveld van Feyenoord vormden. De gevolgen konden niet uitblij ven. Een kwartier voor het einde maakten de 9000 toeschouwers in het Oosterpark een vreugdedans, toen Metgod de doorgebroken U1- rich Wilson vloerde en Jos Roossien de door Ignace van Swieten toege kende strafschop benutte: 3—2. Feyenoord balanceerde precies acht minuten op het randje van de afgrond. Toen schoot de Hongaar Joszef Kiprich na een voorzet van de verbeten strijdende Sjaak Troost zijn ploeg weer langszij. Bengtsson: "Het geloof om te kunnen winnen is terug bij Feyenoord. En onverdiend was dit gelijkspel ook niet." EREDIVISIE BW Den Bosch - Fortuna 1-1 (0-0). 52. Clayton 0-1. 79 Barendse 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers. 1400. Gele kaart Barendse (BW Den Bosch). Kicken (Fortuna). Haarlem - Vitesse 0-2 (0-1). 26. Van Arum 0-1. 56. Van den Brom 0-2 (strafschop). Scheidsrechter- Van der Niet. Toeschou wers 1000. NEC - RKC 2-1 (0-0). 66. Momz 0-1. 72. Arts 1-1. 78. Sanchez Torres 2-1. Scheids rechter Van der Ende. Toeschouwers: 2000. Rode kaart: Hutten (RKC). Gele kaart: Lok en Paymans (beiden NEC). Willem II - FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Van de Ven (Willem II). Steinmann. De Koek en Smolarek (FC Utrecht). Den Haag - MW 6-1 (2-0). 1Van der Laan 1-0. 29. Otto 2-0. 49. Van der Laan 3-0. 51. Adam 4-0.63 Vincent 4-173. Van der Laan (strafschop) 5-185. Grunholz 6-1Scheids rechter: Overkleeft. Toeschouwers: 5500. FC Groningen - Feyenoord 3-3 (0-1). 11. Kiprich 0-1. 52. Metgod 0-2, 53. Eijkelkamp 1-2, 70. Van de Duin 2-2. 76. Roossien 3-2 (strafschop)'. 81. Kiprich 3-3. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 9000. ge le kaart: Scholten en Metgod (Feyenoord). Ajax - PSV 3-2 (1-1). 33. Vanenburg 0-1. 38. Pettersson 1-1. 62. Vink 1-2 (eigen CAIRO (Reuter) - Egypte, Neder lands eerste tegenstander tijdens de wereldtitelstrijd in Italë, scoort moeilijk. Vier dagen na de 0-0 tegen Denemarken, werd het zondag in Cairo ook 0-0 tegen Zuid-Korea. eveneens deelnemer aan de eindronde. Voor 30.000 toeschouwers had Egypte wel de betere kansen. Na een half uur stond aanvaller Hos- sam Hassan helemaal vrij in het strafschopgebied, maar zijn schot werd gestopt door de Koreaanse doelman Kim Poong Jo. Later zou Hassan nog een keer van dichtbij missen door hard over te schieten. Vooral in de be ginfase drong Egypte sterk i Middenvelder Tareq Seliman stelde doelman Kim in de vijfde en zevende minuut op de proef met kopballen. De opbouw van de Afrikanen verliep vaak niet goed door de vele onzorgvuldige passes. De beste kansen voor de Korea- nen. die in Italië zijn ingedeeld bij België. Spanje en Uruguay, wa ren voor Choi Soon ho, die na 33 minuten alleen voor doelman Ay- man Taher naast schoot, en inv Ier Hwang Bo Kwan. die na 72 r nuten op de lat schoot. Egypte, dat een uitgebreid oefenprogramma heeft, speelt op 28 februari tegen Oostenrijk. doel). 71. Wouters 2-2. 80. Wouters 3-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers- 45.000 (uitverkocht). Gele kaart: Wit- schge en Blind (Ajax). Gereis. Vanenburg en Ellerman (PSV). Roda JC - Volendam 2-1 (1-0). 40 Fraser 1-0 59 Boere 2-0. 66 Berghuis 2-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 5500. Gele kaarf Van de Luer (Roda JC). Schilder. Steur (Volendam). 8 wedstrijden. Sparta - FC Twente afgelast Aantal toeschouwers: 74.900. Na 23 speel dagen 1 608.977 Best bezochte wedstrijd: Ajax - PSV 45,000 (uitverkocht). Slechtst bezochte wedstrijd: Haarlem Vi tesse 1000. Rode kaart 1. Hutten (RKC). Na 23 speel dagen 14. Gele kaarten 18. Na 23 speeldagen: 405. Meeste gele kaarten A|ax - PSV 5. Aantal doelpunten: 28. Na 23 speeldagen: 579. Hoogste uitslag: FC Den Haag - MW 6-1 Eerste treffer Van der Laan (Den Haag) 10e seconde. Topscorer van de dag Van der Laan 3. TOPSCORERS 1. Romano (PSV) 21 2. Van der Laan (FC Den Haag) 15 3. Kieft (PSV) 13 4. Van den Brom (Vitesse) 12 5. Van Geel (Feyenoord). Houtman (Spar ta). Berghuis (Volendam) 11 EERSTE DIVISIE Helmond Sport - Heracles 3-0 (2-0) 20. Schuman 1-0, 32. Lindhout 2-0. 76. Braam 3-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers- 3000. Gele kaart: Corte en Weber (Heracles). Emmen - AZ 0-2 (0-1). 22. Rontberg 0-1. 49. Tanner 0-2. Scheidsrechter- Wegereef. Toeschouwers: 2525. Gele kaart: Volkerink en Bosch (Emmen). WV - SW 1-3 (0-0). 77. Luhukay 0-184. Jerry Simons 0-2. 87. Refos 1-2 (eigen doel). 88. Breetveld 1-3. Scheidsrechter: boer en Tebbenhoff (SVV) Heerenveen - Cambuur 1-0 (0-0). 83 Van Di|k 1-0 Scheidsrechter Egbertzen Toe schouwers 5800. Gele kaart Hommeles (Heerenveen). De Haan (Cambuur). Wageningen - PEC Zwolle 0-1 (0-0). 66 Duim 0-1 Scheidsrechter- Van Haaften. Toeschouwers: 2500. Gele kaart" Schreiner (Wageningen) De Graafschap Veendam 2-0 (1-0). 2 Leeuwerik 1 -0 (strafschop). 85. Vreman 2-0. Scheidsrechter Overstegen, Toeschou wers: 2500. Gele kaart" Wiebing (Veen- dam). Telstar - Excelsior 0-0. Scheidsrechter Ni- enhuis. Toeschouwers. 1100. Gele kaart Smak en Dusbaba (Telstar). Taument en Pronk (Excelsior). RBC - DS'79 1-0 (0-0). 84. Van Batenburg 1-0. Scheidsrechter: Merks Toeschouwers" 1300 Gele kaart" Voets (RBC). Charité en Van der Woude (DS 79). Eindhoven - NAC 1-0 (0-0). 46 Vroomans 1-0. Scheidsrechter Modderman. Toe schouwers 3100. Gele kaart" Holtkamp. Kraay. Bóckling. De Leeuw en Aeris (allen EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden, vrij: Go Ahead Eagles. Aantal toeschouwers 27 054. na 25 speel dagen 657.630 Best bezochte wedstrijd: Heerenveen - Rode kaart: geen. Na 25 speeldagen 21. Gele kaarten 28 Na 25 speeldagen 443. Meeste gele kaarten: Eindhoven - NAC 8 Aantal doelpunten: 15. Na 25 speeldagen Uit een hoekschop van Alphons Groenendijk kopt Henk Fraser op fraaie wijze de openingstreffer binnen. (foto KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft de klap van de uitschakeling in de na tionale bekerstrijd beter verwerkt dan de andere grote verliezer van afgelo pen woensdag, Volendam. Door de 2-1 overwinning in Kerkrade blijft i Roda JC zeer nadrukkelijk aanwezig in de top van de eredivisie. Voor Vo lendam liepen de Europese ambities voor de tweede keer binnen vier da gen een deuk op. Het was een duel met twee totaal verschillende helften. Voor rust was de thuisc lab heer en meester en liet diverse goede kansen Volendam al in een vroeg stadium kansloos te maken, liggen. Door slordigheden in de afwer- k'tig bleef de score beperkt tot een doelpunt uit een kopbal van Fraser, na eén van de vele gevaarlijke hoekschoppen van Leidenaar Alphons Groe nendijk. Vervolgens was een hoofdrol weggelegd voor Boere. Eerder deze week werd hij door Roda van VVV gehuurd als stand-in voor de geschorste Van Loen. Hij verving in de pauze de zwakke Van de Waart en scoorde prompt de tweede en naar later bleek beslissende treffer voor Roda JC. Met de „veilige" voorsprong op zak, kwam evenals in het bekerduel te gen Vitesse de klad in het spel van de Kerkradenaren. Volendam was als herboren en drukte de thuisclub ver terug. Berghuis bracht zijn ploeg wel terug in de wedstrijd door een vrije trap van grote afstand via de levende muur van Roda JC achter de op het verkeerde been gezette doelman Bole- sta te kegelen. Bolesta hield zijn ploeg vervolgens enkele malen overeind bij afstandsschoten van Steur en Berghuis. Een ontevreden trainer Leo Steegman zei de komende dagen vooral de routiniers in de ploeg, die het zondag opnieuw lieten liggen, onderhanden te nemen. Vermes voelde de hand van de trainer reeds zondag, toen hij in de rust werd vervangen door Burleson. „Deze groep herbergt enkele fijne talenten, die mag je niet laten zakken door steeds de kansen op doelpunten te laten liggen", aldus Steegman, die bij het bestuur zal aandringen op met name het versterken van de spitspositie. WÊÊÊÊÊÊKÊ 'ÈmÊmmSÊMÊÈk iSillili Johan Cruijff zit op de schopstoel BARCELONA (ANP) - Midden in een van de grootste Barcelona-crises is Johan Cruijff de rust zelve. „Dit is niets anders dan ik verwachtte", zei hij zaterdag in Nou Camp. Het is best mogelijk dat FC Barcelona 'de verlosser' binnen een maand ontslaat. De Amsterdammer zou dat vervelend vinden, maar alleen omdat hij zijn missie niet kan afmaken. „Mijn ont slag lost de problemen van de club niet op". Lazio biedt negen miljoen voor Thon ROME (DPA) - Lazio heeft volgens de Corriere dello Sport eën bod ge daan op Olaf Thon van Bayern München. Volgens de krant zou de Ro meinse club ruim negen miljoen gulden voor de Westduitse voetbalin ternational over hebben. Thon zelf is. bij een contract van vijfjaar, een netto-jaarsalaris van 800.000 gulden geboden. Aan het einde van het seizoen loopt het contract af tussen Thon en Bayern München, dat hem voor bijna vier miljoen gulden van Schalke '04 over nam. Cruijff zei er trouwens op te reke nen zijn nog anderhalfjaar durende termijn gewoon uit te dienen. Nog geniet hij de steun van voorzitter Nunez en het bestuur, die hem trou wens bij voortijdig ontslag wel dub bel moeten uitbetalen, zijnde de som van zeven miljoen gulden. „Als het bestuur voor de druk van de so- cio's (clubleden) bezwijkt, is het af gelopen en kan ik er ook niets aan doen. Ik dat geval heb ik te gaan". In zijn eerste jaar als trainer van FC Barcelona won Cruijff de Eu ropese beker voor bekerwinnaars. Cruijff relativeert dat succes. „Als je bij zo n grote club werkt, waar zo veel talent is. waar zo veel gekocht kan worden, is het niet meer dan lo gisch datje af en toe een prijs pakt". Dit seizoen verliep desastreus. Op de nationale beker na is alles reeds vergooid. Met negen punten achter stand op Real Madrid is de competi tie verloren. De nederlaag tegen Re- al Madrid ging gepaard met drie ro de kaarten; voor Koeman. Aloisio en voor hemzelf. Een paar dagen na de heksenketel van Bernabeu vond Cruijff dat zijn ploeg in de Spaanse topper zwaar benadeeld was. „Wij hadden verdiend te winnen, de scheidsrechter liet de wedstrijd fi naal uit de hand lopen". Maar met een overwinning op Re- al zou FC Barcelona evengoed kans loos zi jn voor de Spaanse titel. Daar wringt Cruijffs voetbalschoen. Zijn ploeg laat tegen de kleine ploegen als Castellon en Mallorca vaak de punten liggen, al werd gisteren van Rayo Vallecano, de nummer laatst op de ranglijst dan met 4-1 gewon nen. „Dat is mijn gevecht tegen cul turen en structuren". „Ik wist precies waar ik als trainer bij Barcelona aan begon", aldus de ex-speler, „daar kende ik de club veel te goed voor. Ik wist dat we een crisis als deze konden doormaken. Ik heb het bestuur dit ook voor speld. Het is namelijk een logische ontwikkeling". De voetbalprofessor verwijst naar Barcelona's geschiedenis. „De laatste 25 jaar slechts twee kam pioenschappen. In 1973 en 1985. Veel te weinig voor een club met zo veel mogelijkheden. De club heeft de beste spelers ter wereld hier naar toe gehaald, tot Maradona aan toe. De beste trainers waren allemaal hier aan de slag. Lattek, Menotti, Venables. niemand slaagde. Men kocht altijd maar raak en als het te genzat. moesten er weer anderen komen. Iedereen kwam dezelfde problemen tegen". Heel Catalonië heeft zich in de loop der jaren afgevraagd hoe het al tijd weer mis kon gaan. Cruijff heeft het antwoord. „Alle spelers van elke ploeg zetten zich voor honderd vijf tig procent in tegen Barcelona en Real Madrid. Dat hebben de aanko pen van Barcelona ook altijd ge daan voor ze hier speelden. Zij kwa men allemaal elders vandaan, speel den bij clubs die nooit extra gemoti veerde ploegen ontmoetten. Als ze hier onder contract staan, spelen ze LONDEN (Reuter) - Liverpool bereikte zaterdag moeiteloos de kwartfina les van het toernooi om de FA-Cup. De titelhouder boekte in de vijfde ron de een ruime zege van 3-0 op Southampton. De ruim 35.000 toeschouwers zagen Rush, Beardsley en Nicol scoren. Voor Rush was het zijn negentiende seizoenstreffer, voor Beardsley zijn veertiende. De mooiste was echter die van verdediger Nicol die met een fraaie lob de doelman van de gasten kansloos liet. Liverpool bleef in de laatste zestien wedstrijden ongeslagen. Oldham Athletic en Everton, vorig jaar finalist, moeten op herhaling. De tweede-divisieclub werkte na de rust binnen zes minuten een achterstand van 0-2 weg. In de laatste 32 thuiswedstrijden verloor Oldham niet één keer. Ook Bristol City, dat in de vierde ronde Chelsea met 3-1 versloeg, en Cambridge treffen elkaar opnieuw. Het duel tussen de derde- en vierde-di- visieclub eindigde zonder doelpunten. Voor de veelgeplaagde coach van Manchester United, Ferguson, was er eindelijk weer een overwinning. De dure ploeg bereikte de zesde ronde van de strijd om de FA-Cup door Newcastle United in eigen huis met 3-2 te verslaan. elke week tegen dat soort opgepep te teams. De meeste spelers kunnen dat niet opbrengen. Ze missen daar voor de mentaliteit, de opleiding ook. Het is net als bij Ajax. Zoiets begint al bij de C-spelertjes. Jonge tjes die tegen de jeugd van Ajax moeten spelen, slapen de hele week voor de wedstrijd niet. De jeugd van Ajax treft elke week zo'n elftal". Cruijffs wetenschap is: „Wie in een voetbalbastion opgroeit, leert leven met extra verzet en wapent zich er mentaal tegen". Hij projec teert het op de Spaanse competitie. „We hebben thuis van Real Madrid gewonnen en uit waren we niet de mindere van de koploper. Ik ben er ook zeker van dat Barcelona meer voetbaltalent in huis heeft. Real pakt tegen de kleine ploegen de punten wel en wij niet. Dat komt, omdat Real een fors aantal spelers heeft uit eigen kweek. Onze spelers komen overal vandaan, maar niet uit Barcelona. In de hele selectie zit ten er maar twee; Amor en Milla". Cruijff is overtuigd de problemen te kunnen oplossen. Als hij op zijn post blijft zitten, zal hij de komende maanden zwaar het mes in zijn spe lersgroep zetten. „Het kan alleen op de harde manier. Het bestaat niet dat we doorgaan met spelers, die van honderd naar vijftig procent prestatievermogen zijn gezakt. Van honderd naar tachtig is te billijken, meer niet. Het selecteren kar» na tuurlijk niet in het wilde weg. Het zoeken naar mentaliteit mag niet ten koste gaan van de kwaliteit." De risico's van zijn aankoopbe leid waren ingecalculeerd. „Ik hoef geen magiër te zijn om te kunnen voorspellen wat er zou kunnen ge beuren. Ik werk met hart en ziel aan de oplossing. De club gaat mij ter harte. Zoals Ajax. Barcelona en Ajax zijn de clubs waar ik een spe ciale binding mee heb. Wat ik hier doe is mijn hobby, dit vind ik leuk. Ik zie mezelf ook niet als een trai ner, die ergens aan de slag gaat, zijn zakken volstopt en vervolgens wel ziet waar hij'de volgende keer uit komt". De clubman leeft intussen op een vulkaan. „Dat wist ik ook van tevo ren. De heisa doet me totaal niets, want de supporters blëren altijd. Ik ken hun wisselvallige gedrag lang zamerhand wel. Straks juichen ze misschien weer als we de beker winnen. Ik zeg dan: „Nou en? Is zo'n beker iets bijzonders? De pro blemen zijn daarmee ook niet opge lost". ROME (ANP) - Diego Mara dona vierde gisteren zijn ei gen feestje in de Italiaanse competitie. Op de 25ste speeldag benutte hij thuis tegen AS Roma (3-1) twee strafschoppen, waarvan de eerste zijn honderdste doel punt voor de club uit Zuid- Italië was. Maradona's prestatie was niet ge noeg de leiding in de Serie A over te nemen. AC Milan, dat vorige week in de onderlinge toppers veel te sterk was. versloeg in San Siro Cre- monese met 2-1 en blijft eerste. Mar co van Basten maakte de tweede treffer. AC Milan is leider vanwege de be tere doelcijfers: 41-17 om 39-21. Milan had voor 65.000 mensen een mindere dag tegen het laag ge plaatste Cremonese. De grieperige libero Franco Baresi en de gebles seerde middenvelder Donadoni ontbraken. Het duo is ook niet uit genodigd voor de interland van woensdag tegen Nederland. Mas- saro na 17 en Van Basten na 72 mi nuten zorgden voor 2-0, voordat De- zotti uit een strafschop tegen scoor de. Zestiende Voor Van Basten was het de zestien de treffer in de competitie. De ver gelijking met Maradona is aardig. De Argentijn maakte sinds 1984 71 van zijn 101 Napoli-treffers in de Se rie A. Europa's beste voetballer van de laatste twee jaren staat in zijn derde seizoen al op 38 competi tiegoals. Maradona was bijna ouderwets de inpirator van Napoli. dat door Nela met 0-1 achter kwam. Drie Zuidamerikaanse doelpunten, de strafschoppen van Maradona en tussendoor Careca uit een moeilijke hoek. brachten de stand op 3-1. Maradona verrukte 60.000 toe- In Belgie blijft alles hetzelfde BRUSSEL (ANP) - De topclubs uit België beleefden een produktief weekeinde. Club Brugge won met 4-0 van Ekeren, Anderlecht troefde Charleroi af met 5-0, KV Mechelen versloeg Beveren met 3-1. Aange zien ook Antwerp uithaalde - 4-0 te gen Beerschot - kwam aan de top geen verandering. Vooral Anderlecht is in de com petitie op drift. Vorige'week won de formatie van Aad de Mos met 7-0 Lokeren. dit keer voegde de ploeg vijf treffers aan zijn totaal toe. Woensdag verloor het team uit Brussel in de bekerstrijd wel van FC Luik (0-1). Daarin krijgt An derlecht op eigen veld echter nog een herkansing. Bij rust was de stand in het Ast- ridpark tegen Charleroi pas 1-0, door een Nederlands doelpunt van Kooiman. Degryse (2), Nilis en Van der 'Linden voerden de produktie later op. Brugge bleef op kop, maar had meer moeite met Ekeren dan de 4-0 uitslag doet vermoeden. Datzelfde gold voor de nummer drie, KV Mechelen. Dat won. mede dankzij een treffer van Erwin Koeman, met moeite van Beveren Bij Waregem - Standard Luik 1 -1 maakte de Nederlander Henk Vos het Luikse doelpunt. Met Wijnste kers, maar zonder Lankhaar (ge schorst) boekte RC Mechelen zijn derde winst van dit seizoen, 3-0 te gen St. Truiden. schouwers in stadion Sao Paulo met een prachtige omhaal, met moeite gestopt door de doelman van Roma. Achter het duo Napoli en AC Milan valt een gat van vijf punten tot kampioen Internazionale en Ju- ventus. Inter kwam bij Bari niet ver der dan 0-0. Juventus won bij Ata lanta met 2-1. De Sovjetrus Alejnik- ov en Marocchi, in de selectie van trainer Vicini voor het duel met Ne derland, scoorden voor Juventus. Sampdoria haakte af door met 0-1 bij Verona te verliezen. VOETBAL - De Roemeense voet balkampioen Steaua Bukarest heeft zaterdag in een vriendschappelijke wedstrijd met 3-1 (1-0) g'ewonnen van de Engelse tweede divisieclub Bournemouth. Voor Steaua scoor den Marius Lacatus (2) en Gheorghe Hagi. Voor de Engelsen deed Lu ther Blissett iets terug. Knap debuut Andreas Thom LEVERKUSEN (SID) - In de West duitse voetbalcompetitie ging alle aandacht uit naar het inhaalduel tussen Leverkusen, de nummer twee van de ranglijst, en FC Hom burg (3-1). In de eerste, en dit week einde enige, wedstrijd na'de lange winterstop maakte de Oostduitser Andreas Thom zijn debuut bij kam pioenskandidaat Leverkusen. De 24-jarige aanvaller, voor vele miljoenen marken overgenomen van Dynamo Berlin, speelde meteen al een uitstekende wed strijd. Thom maakte het eerste doel punt en versierde een strafschop waaruit Kree 2-0 aantekende. „Thom wordt een sensatie in de Bundesligu". sprak bondscoach Berti Vogts vol ontzag.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14