PORT De strijd is weer helemaal open Van Breukelen neemt alle schuld op zich SPOoTTV Afgekeurd vanwege de staking UEFA wijst plannen af Bokspartij eindigt in chaos KOSS IS DE 'BOSS' Veerkracht brengt Ajax terug in de race 'Voetbalrel' in Teheran Kuwayt kiest voor de verkeerde mascotte Stefan Edberg ook in Lahore MAANDAG 19 FEBRUAR11990 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 ZOETERW'Ol'DE - Dc voetbal lers van de lleineken Voetbal vereniging Zoeterwoude (IIVZ) bleven zaterdag werkloos aan de kant. Het veld aan de Burge meester Smeetsweg was welis waar goedgekeurd, maar van wege de staking bij 's lands grootste bierbrouwer was het fabrieksterrein louter en alleen toegankelijk voor werknemers. De tegenstanders van de eerste drie elftallen van HVZ. respec tievelijk Valken 68 2. Rijns- burgse Bó.vs 19en MVKV5. ston den afgelopen weekeinde der halve voor een gesloten poort. Het bestuur van de Zoeter- woudse afdelingsclub had de KWB donderdag reeds op de hoogte gesteld van de mogelijk heid dat er zaterdag niet ge voetbald zou kunnen worden vanwege de staking. "We ver wachten daarom geen straf maatregelen van de voetbal bond". is secretaris Hoogwerf overtuigd. "Ik zou erg teleurgesteld zijn als dit gevolgen heeft voor HVZ. Het was een kwestie van over macht. Trouwens, een aantal le den van ons staakten mee en de rest van de club voelde zich soli dair. De sfeer was er zaterdag niet naar om gezellig een partij tje te voetballen. Het gaat per slot van rekening om de toe komst van een aantal werkne mers. En dat is uiteraard veel belangrijker dan een wed strijdje voetballen. Ik hoop dat de KWB daar begrip voor heeft". GLASGOW (Reuter) - Een topbe stuurder van de UEFA heeft een plan voor een Europese competi tie van zestien ploegen gisteren als een luchtkasteel betiteld. De Schot David Will, een van de vice- voorzitters van de UEFA. dreef de spot met een artikel in een Schot se krant, die een geheime over eenkomst tussen zestien clubs meldde. Wel gaf Will toe. dat de UEFA denkt het systeem van ge plaatste clubs in de Europese toernooien uit te breiden. In dè zondagskrant werden de namen van Liverpool. Arsenal en Glasgow Rangers genoemd als Britse vertegenwoordigers. AC Milan en Napoli uit Italië. Real Madrid uit Spanje en Bayern München uit de Bondsrepubliek. Will was duidelijk in zijn me ning: „Het idee dat de clubs het alleen zouden kunnen, zonder de organisatie van de UEFA is. eer lijk gezegd, belachelijk. Zij zou den inofficieel voetbal spelen. Het is onzin te stellen dat deze plannen worden gesteund door de UEFA. Wij denken niet eens Een woordvoerder van de Eu ropese bond in Zwitserland ver telde zaterdag dat suggesties over een Europese competitie dienen te komen van de nationale voet balbonden. niet van individuele clubs. Hij zei dat nog geen officië le ideeën zijn ontvangen. Volgens de Schotse krant is AC Milan-voorzitter Silvio Berlusco ni de drijvende kracht achter de super-competitie, die in novem ber volgend jaar zou moeten be ginnen. Opvallend is. dat PSV niet wordt genoemd bij de zestien clubs, terwijl de landskampioen zich al regelmatig voorstander heeft getoond van de Europese competitie. Trainer Guus Hid dink: "De Europese competitie is niet zo moeilijk te organiseren, maar de clubs zullen moeten wor den overtuigd en de UEFA dient de plannen te maken", aldus Hid- dink. ..PSV is in elk geval voor stander. We doen al een tijdje on derzoek naar de mogelijkheden". DEAUVILLE (AFP) - Het gevecht om de wereldtitel in het super-wel- tergewicht (WBO-versie) tussen de Amerikaanse titelhouder John Da vid Jackson en de Fransman Martin Camara is zaterdagnacht in het casi no van Deauville geëindigd in totale verwarring. Camara. die de eerste tien ronden was overklast door de Amerikaan, stuurde Jackson in de elfde van de twaalf ronden naar het Na een seconde of dertien secon den had de Amerikaanse scheids rechter Piek beide boksers weer zo ver dat zij min of meer de bokshou ding hadden aangenomen. Op dat moment ging de gong ten teken'dat Amerikaan tien tellen was neerge gaan. Dat gaf aanleiding tot chaoti sche taferelen. De Fransman eiste de titel op. De Amerikanen wilden dat er verder werd gebokst. De scheidsrechter wist niet wat te doen. Hij ontkende tot tien te heb ben geteld. Ook supervisor George Christodoulou blonk uit door be sluiteloosheid. De voorzitter van de Franse boksbond bekeek de tv- beelden nog eens en concludeerde dat de k.o. geldig was. Andere offi cials neigden ertoe het gevecht on beslist te verklaren. Het duurde meer dan een uur eer er toch een uitspraak kwam. Scheidsrechter Piek. de supervisor, de drie juryleden (die allen een gro te puntenvoorsprong voor Jackson hadden genoteerd) en de voorzitter van de Franse boksbond verklaar den de titel vakant en beslisten dat er binnen drie maanden een nieuw gevecht moet komen. Eerder in het gevecht had de 26- jarige Jackson, een pupil van Don Turner, zijn twee jaar oudere tegen stander viermaal neergehaald: in de derde, vijfde en tweemaal in de achtste ronde. Vanaf de negende ronde echter herstelde de zwaar ge teisterde Fransman zich. In de elfde ronde raakte hij de Amerikaan en kele malen met een rechtse opsto ten alvorens hem met een linkse di recte neer te halen. AMSTERDAM (GPD) Beschaamd boog Hans van Breukelen het hoofd. ,.'t Is mijn schuld dat we hebben verloren. PSV heeft met tien man gespeeld, zonder keeper." De wenkbrauwen hoog opgetrokken en met nog net geen vochtige ogen deed de doelman van de landskampioen zijn relaas. Hem, en hem alleen, moest de 3-2 nederlaag in de kraker te gen Ajax verweten worden, stelde hij met nadruk. Geëmotioneerd: „Ik heb Ajax weer in het zadel geholpen en dat bevalt me totaal niet. Ik baal voor mezelf, ik baal voor mijn me despelers, ik baal voor de trainers, ik baal voor iedereen". Tot twintig minuten voortijd was er pakte. Ik zat gewoon niet lekker in Jan Wouters de bal achter de ver voor Van Breukelen nog niet bijster de wedstrijd. En het gekke was dat bouwereerde doelman, veel aan de hand geweest. PSV leid- ik in de warming up alles pakte". Van Breukelen: „Ik had de muur de met 2-1, leek gewonnen in de In de 71ste minuut wilde de kee- eerst goed opgesteld, maar hij koers te liggen en aan het tegen- per van Oranje van schaamte het moest van Blankenstein verder ach- doelpunt van de Amsterdammers liefst ter plekke in de grond zakken, teruit. Daardoor moest ik opnieuw trof de quizmaster geen schuld. Even buiten het strafschopgebied aan het organiseren. Daar was ik „Maar ook toen vond ik het al niet mocht Ajax een vrije trap nemen, nog mee bezig toen Wouters al fijn gaan. Ik merkte dat bij ëën of Terwijl Van Breukelen de laatste schoot. Ik lette niet goed op...mijn hoge ballen die ik niet lekker hand legde aan de 'muur', knalde schuld. Die vrije trap was het keer punt van de wedstrijd. Ik heb ge- Baresi en Vialli niet in de Kuip MILAAN (GPD) De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini zal van avond met een door blessures uitgedunde selectie arriveren in Rotter dam voor de oefenwedstrijd tegen Nederland. Van het oorspronkelijke basisteam blijven vijf spelers thuis, onder wie libero Franco Baresi en spits Gianluca Vialli. Vicini heeft aangekondigd het prestigeduel met de Europese kam pioen te gebruiken voor enkele experimenten. Opmerkelijk feit is dat aanvoerder Giuseppe Bergomi (Inter) als libero zal spelen en dat de na vier jaar weer opgeroepen Pietro Vierchowod de opdracht krijgt om Marco van Basten te bewaken. De verwachte opstelling is: Zenga; Ferrara, Bergomi, Vierchowod, Maldini; Berti (of De Napoli), Giannini, Ancelotti. Marocchi; Carnevale AMSTERDAM De competitie in de eredivisie is weer springlevend. Dank zij de kwaliteit en de veerkracht van Ajax én de blunders van Hans van Breukelen en Sören Ler- by is de strijd om de landstitel weer volledig open. Door de overwinning (3-2) van Ajax in de antieke bouwval aan de Amsterdamse Olympiaweg staat viervoudig landskam pioen PSV inmiddels al op veertien verliespunten. Dat is er nog maar één minder dan vorig seizoen in de hele competi- ™g Fn d^IrSns?cLpeüüe hfeft tie ,en ,twee mi"der dan Roda JC Vitesse, die hun partijtje zaterdag geleid tot een 'politieke in de toP van de eredivisie nog steeds dapper meeblazen. hakker neutraliseerde hij voor een deel het Braziliaanse gevaar. Rubber "Over de volle 90 minuten gere kend", meende de Ajax-trainer na derhand, "heeft Winter het prima gedaan". Toch moest Menzo twee keer bijspringen. Dat verbaasde Beenhakker in het geheel niet. "Je moet van rubber zijn en heel snel om Romario uit te schakelen". Hoe snel en wendbaar de Braziliaan is, ondervond Ajax een kwartier voor de rust. Het tot dan tamelijk be hoedzaam opererende PSV coun terde in hoog tempo en kwam ver rassend op voorsprong. Aller ogen waren gericht op Romario, die werd aangespeeld door Van Aerle, geen voetbalrel', waarbij zeker 30 arresta ties werden-verricht. Volgens het De grote wil persbureau IRNA reageerden sup porters hun boosheid af over de af- beleefde het vaderlandse voetbal- gelasting van een belangrijk voet- volk weer eens een ouderwetse balduel in Teheran met het gooien middag. Met vaak sprankelende ac- van stenen buiten het Shiroudi sta- ties, spanning en sfeer. Dat dankten dion. Stevig ingrijpen van de politie de 50.000 toeschouwers op de eerste voorkwam ernstige schade aan per- plaats aan Ajax. Het jeugdige parle ment soonlijke eigendommen De Iraanse oppositiegroepering kwam niet alleen de Mujahideen Khalq beweerde ech- tot twee keer toe ter, dat het om een politieke festatie ging en dat de politie door het i trainer Leo Beenhakker ;r toe dat zij achterstand ongedaan maakte, zij toonde boven al de lef en de durf om anderhalf uur te openen op de argeloze lang voluit op de aanval te spelen, verscheidene mensen heeft Alleen al op basis daarvan verdien- burgers van Te- de Ajax de overwinning. Maar ook de individuele kwaliteit sprak in het voordeel van de Am sterdamse ploeg. Waar Beenhakker 1 kon beschikken gedood. „Het heran die een protestmars hielden door de stad. Ze riepen leuzen als: weg met het regime van Khomeini". Volgens het Iraanse persbureau, verschillende dagbladen uit de de opmerkelijk strijdvaardige Van Ajacied lette op de sprintende Va- de c hoofdstad aanhalend, geregeldheden een uitvloeisel het niet tijdig bekend worden via te levisie en radio van de afgelasting van de wedstrijd. Daardoor stonden Braziliaanse duivelskunstenaar al uren voor aanvang lange rijen der wachtenden, die van heinde e re kwamen, voor het stadion 't Schip en Roy zich andermaal ma- nenburg, die de terugspeelbal nifesteerde als een ware kwelgeest Romario schitterend langs Menzo voor Gerets, was PSV bijna louter joeg. ngewezen op Romario. Was de Eindhoven met twee sublie- treffers het verschil tussen PSV Ajax. door de tegenzet van Been- KYAU (AFP) - De Saudiarabische voetbalbond heeft zijn nationale se lectie teruggetrokken voor het tiende toernooi om de Golf Cup, dat van 20 februari tot 9 maart in Kuwayt wordt gehouden. Het is een protest tegen de keus van de mascotte door de organisatoren. Die grepen terug op de symbolen van een veldslag uit 1920, die werd gewonnen door een volkstam uit het tegenwoordige Kuwayt en. inderdaad, verloren door een Saudiarabische tegenstander. In een verklaring leggen de Saudische voetbalofficials uit dat het toernooi der golfstaten in het teken zou moeten staan van de Arabische verbroedering en dat een dergelijke provocatieve mascotte daarmee in tegenspraak is. Het logo van het evenement stelt twee voetballertjes voor met enor me paardekoppen, die verwijzen naar de legendarische viervoeters „Chouima" en ..Ou'bayyan". Deze paarden werden onsterfelijk tijdens de slag van Al-Jahra. Ze zorgden ervoor, dat de Kuwaytse hulptroepen bijtijds werden gewaarschuwd om hun door Saudiërs belegerde volks genoten te kunnen ontzetten. Twee minuten later had Romario de beslissing op de schoen, maar stak scheidsrechter Blankenstein daar een stokje voor. Tot grote er gernis van trainer Guus Hiddink, die woedend opstoof van de bank. "Blankenstein paste in alle situaties de voordeelregel toe, behalve die ene keer toen Romario op het punt stond 2-0 te scoren". De Braziliaan had zich losgerukt van Winter en wilde net het strafschopgebied bin nengaan toen Ajax door de gong werd gered. In plaats van 0-2 werd het drie minuten later gelijk. Uit een vrije trap van Witschge kopte Van 't Schip de bal tegen de onderkant van de lat. waarna Pettersson de bal het laatste zetje gaf. Pal daarop hield de paal Romario en Roy van een treffer af. Het boeiende tweede part uit de eerste helft kreeg na de rust een pas send vervolg. Vooral in die periode lieten beide ploegen zien dat PSV en Ajax het beste is wat het Neder landse voetbal te bieden heeft. On danks de slechte en hobbelige gras mat. waarop de bal nooit lekker rol de. Het deerde de crème de la crème van het Nederlandse voetbal niet. Een der weinigen voor wie het ni veau duidelijk te hoog lag, was Ler- Han i Breukelen en Sören Lerby zien Jan Wouters glijdend triomferen: 3-2 i by. Met uitzondering van het eerste kwartier was de Deen een duidelij ke dissonant en had hij ook nog eens de nederlaag op zijn geweten. In navolging van Van Breukelen, die niet op z'n post was bij de vrije schop van Wouters, stak Lerby geen poot uit bij de voorzet van Roy. Wouters, de spil van Ajax, was wel attent en bracht Ajax verdiend op voorsprong. Domper Dat had niemand de Amsterdam mers nog toegedacht, nadat Vink een kwartier na de rust de bal uit een voorzet van invaller Povlsen langs Menzo gleed. Beenhakker la ter: "Dat doelpunt betekende een enorme domper, we zaten toen even in een dal. De ploeg heeft toen laten zien over veerkracht te beschikken. Dat is misschien wel.de belangrijk ste winst van deze middag". Hid dink keek twee meter verderop be teuterd voor zich uit. "Doelpunten ontstaan meestal door fouten", hield hij de boot af. "We krijgen te veel doelpunten tegen, dat klopt, maar ik heb er geen zin in om man LAHORE (ANP) - De Pakistaanse kranten besteden vanzelfspre kend veel aandacht aan het toer nooi om de wereldtitel hockey, dat in eigen land wordt gehou den. Daarbij wordt de waarheid herhaaldelijk geweld aangedaan. se spelers worden op de vreemd ste manieren afgedrukt. De Pakistan Times maakte het in het weekeinde wel heel bont door in het verslag van de wed strijd Bondsrepubliek - Ierland het tweede Westduitse doelpunt te laten maken door de Zweedse de Europe- tennisser Stefan Edberg... i slecht gespeeld" Met twee puntgave treffers was Jan Wouters de meest in het oog springende speler in de krakkemik kige burcht van Otto Roffel. De aan voerder van Ajax, later uitgeroepen tot 'man of the match', nam ook het winnende doelpunt voor zijn reke ning. Wouters: „Maar om nu te zeg gen dat dit de wedstrijd van Jan Wouters was. vind ik overdreven." Schouderophalend. „Dat komt na tuurlijk omdat ik toevallig twee doelpunten heb gescoord. Als ik ie mand had moeten aanwijzen als 'man of the match', had ik voor Ri chard Witschge gekozen. Die is de laatste tijd goed bezig". Wouters zei het zich niet meer te kunnen heugen wanneer hij voor het laatst zo trefzeker was geweest. „Ik heb er in mijn FC Utrecht-tijd in eén wedstrijd ooit eens twee penal ties ingeschoten. Maar dat is zeker al een jaar of zes geleden". Meer nog dan zijn beide doelpun ten, liet Wouters weten, had hij ge noten van de strijdlust en mentale weerbaarheid die het dit seizoen te vaak zo labiele Ajax gistermiddag aan de dag legde. „Wij moesten win nen om niet kansloos te zijn voor de titel. En als je in de tweede helft dan op zo'n lullige manier met 2-1 achter komt (Vink gleed de bal in eigen doel-red.), dan krijg je wel even een tik. Maar daarna hebben we karak ter getoond en dat we uiteindelijk met 3-2 hebben gewonnen is de ver dienste van de hele ploeg". De strijd om de nationale titel is volgens Wouters nu weer geheel open. „Het nadeel van ons is alleen dat wij thuis zoveel beter zijn dan uit. En met een overwinning tegen PSV word je geen kampioen. Zon dag spelen we tegen Sparta, in dat soort wedstrijden word je kam pioen; in de wedstrijden tegen de zogenaamde 'kleintjes'". Een uitnodiging om in Studio Sport zijn zegje te komen doen, wees Wouters vriendelijk, doch be slist van de hand. Zijn vrouw kan ie der moment bevallen, of, zoals Leo Beenhakker het uitdrukte: 'Moe ders loopt op alledag'. En bij de ge boorte van zijn kind zou Wouters niet graag ontbreken. „Gisteravond dacht ik al dat het zou gaan gebeu ren. mijn vrouw kreeg toen ineens buikpijn. Maar het is weer overge gaan en ze heeft vanmiddag nog op de tribune gezeten ook." Dan. la chend: „Ik heb een leuke middag gehad, ik hoop dat het ook een leu ke avond wordt". en paard te noemen". Dat deed Van Breukelen wel. "PSV heeft vanmid dag zonder doelman gespeeld en daarom hebben wij verloren". Ondanks het verlies hield Hid dink parmantig vol dat hij geen ka ter aan deze wedstrijd heeft overge houden. "Iedereen weet wat er bij ons de laatste weken is gebeurd. Het klinkt tegenstrijdig, maar de manier waarop wij vanmiddag ge speeld en gestreden hebben, geeft mij voldoende vertrouwen voor de komende weken. Ook met het oog op de wedstrijden tegen Bayern. ja". Beenhakker op zijn beurt glom van oor tot oor. "We staan nu in ver liespunten gelijk met PSV en heb ben nog altijd kans op twee hoofd prijzen. Het kampioenschap wordt echter niet in dit soort onderlinge duels beslist. Het gaat erom wie de minste fouten maakt. Daarom is Sparta - Ajax veel belangrijker voor de titel. Dat heeft de praktijk vaak genoeg bewezen. We blijven daar om keurig met beide voetjes op de grond". ALBERT GEESING MAANDAG 08.55-10.30 Did 1 Sport extra: WK hoc key m Lahore (Pakistan-Westduitsland). 10.00-12.00 EURO: Voetbal: Spaanse competitie. 11,00-12.00 Sportnet: Wide World ol Sport. 12.00-15.00 EURO: Rugby: Schotland- Frankrijk en Engeland-Wales. 13 00-17 15 Did 1: Sport extra: tennis (ATP-toernooi. Stuttgart Classics). 15.00-18.00 EURO Tennis Noordamen- kaanse indoorkampioenschappen. 18.00-20.00 EURO: IJshockey wedstrijd

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13