Producent Waad op schouwburg Protest tegen bezuiniging Uit Buro in advertentie Choreografisch wanprodukt bij NDT II John Kraaykamp schittert Weergaloos concert Chris Rea in Ahoy KIJK UIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 16 FEBRUARI 1990 PAGINA 21 UTRECHT (GPD) - Producent John van de Rest wil geen zaken meer doen met de stadsschouw burg in Utrecht. Dit betekent dat volgend seizoen in deze stad de voorstellingen 'Amadeus' en 'Zon dagskinderen' niet te zien zullen zijn. Deze twee voorstellingen belo- mede dankzij de hoofdrolspe lers Willem Nijholt en John Kraay- kamp grote publiektrekkers te wor den. Aanleiding voor het besluit van Van de Rest is een brief die de stads schouwburg deze week stuurde naar ongeveer 400 bezoekers van 'Huwelijksspel', een voorstelling die door Van de Rest is geprodu- I ceerd. "We weten niet hoe het u is j vergaan", zo schreef het theater, "maar eerlijk gezegd viel ons de l kwaliteit van Huwelijksspel tegen". Als 'gebaar' bood Gerrit Reus, hoofd planning en publiciteit, ver volgens vrijkaartjes aan voor de L voorstelling 'Kees de Jongen'. Van de Rest, wiens echtgenote Josine van Dalsum de vrouwelijke hoofdrol in 'Huwelijksspel' ver tolkt. vindt dat zijn integriteit als theatermaker in twijfel is getrok ken. Ook neemt hij het de directie van de stadsschouwburg zeer kwa lijk dat er vooraf geen contact met hem is opgenomen over deze onge- bruikelijke actie. "Na afloop blijven de spelers van 'Huwelijksspel' altijd even hangen om de reacties te peilen", zegt Van de Rest. "Op de avond van de voor stelling zelf hebben we geen enkele kritiek gehoord van de heer Reus. Inderdaad zijn er in de pauze onge- r vijftig mensen weggegaan, ir we denken niet dat dit iets met de artistieke kwaliteit te maken heeft. Het is een zwaar stuk, waarin f wat schuttingwoorden vallen". Geen première Springdance '90 UTRECHT (ANP) - De belangrijk- ste produktie van Springdance 1990 S is niet op tijd klaar voor om in pre mière te gaan tijdens het festival. De nieuwe voorstelling van Roxane Huilmand is tot nader order uitge- steld, zo deelde de festivalleiding donderdag mee. De twaalfde editie van het jaarijk- se Springdance Festival wordt op nieuw in twee steden gehouden. In de periode van 20 april tot en met 5 mei zijn in Utrecht en Rotterdam ruim vijftig dansvoorstellingen en concerten te zien en te horen. Daar naast zijn er discussies en workshops georganiseerd ver- spfeid over tien lokaties in de ste den. Het festival wordt geopend door Jean-Claude Galotta en de Groupe Emile Dubois uit het Franse Gren oble. Zij dansen Les Mysteres de Subal in de Utrechtse Stads- schouwburg. Springdance biedt verder Nederlandse premières van solisten en groepen uit Nederland, Frankrijk, Groot Brittanniè en de j Verenigde Staten. "Van een wanprestatie was geen sprake, maar we hadden wel meer verwacht", zegt Reus. "In ons eigen publiciteitsmateriaal hebben we op grond van de namen die aan 'Huwe lijksspel' waren gekoppeld hoge verwachtingen gewekt. Die zijn naar onze mening niet uitgekomen. Uit ervaring weten we dat ons pu bliek het zeer op prijs stelt als we af en toe als schouwburg een gebaar maken, zoals een vrijkaartje geven of een reductie aanbieden. Mede omdat de Kees de Jongen nog wel een paar extra bezoekers kon ge bruiken, leek dit ons een geschikte gelegenheid". Carpentier Alting zegt het te be treuren dat buiten Van de Rest om een brief aan de bezoekers van 'Hu welijksspel' is gestuurd. "Dat is in derdaad niet zo netjes van ons ge weest", erkent hij. Over Van de Rests sanctie, het terugrekken van 'Amadeus' en 'Zondagskinderen' (waarvan de speeldata al waren vastgelegd), wil de schouwburgdi recteur alleen kwijt dat "De soep meestal niet zo heet wordt gegeten als hij wordt opgediend". AMSTERDAM (ANP) - Ruim 230 Nederlanders en buitenlanders die werkzaam zijn in de culturele sector protesteren vandaag in een adver tentie in Volkskrant, Trouw, Pa rool, NRC-Handelsblad en Nieuws van de Dag tegen de voorgenomen bezuinigingen op het Amsterdams Uit Buro (AUB). Dit heeft de initia tiefnemer, het Amsterdams Overleg Grote en Kleine Theaters, gisteren bekend gemaakt. Tot de ondertekenaars behoren André van Duin, Ivo Pogorelich, Annie M.G. Schmidt, Maguy Marin, Gerda Havertong en Krystian Zim merman. "De gemeente zelf creëer- de het AUB om een groter publiek voor de kunst te winnen. De ge meenteraad mag nu niet afbreken wat de afgelopen jaren met veel suc ces is opgebouwd", aldus de onder tekenaars. De gemeenteraad stemt woens dag over een PvdA-motie waarin wordt voorgesteld in eerste instan tie 173.000 gulden op het AUB te be zuinigen door sluiting van de AUB- koffieshop en instelling van een centrale kassa voor de Leidseplein- theaters. Voor 1 mei moet boven dien in overleg met het AUB een be sluit vallen over nog eens drie ton aan bezuinigingsposten of inkom- stenverhogende maatregelen. De motie spreekt verder uit dat moet worden gestreefd naar verminde ring van de gemeentelijke subsidie op de Uitkrant met twee ton. 'Coming up Roses' Nederlands Dans Theater II met 'Coming up Roses' van Lionel Hoche/ Malcom Morton; 'Nomaden' van Jiri Kylian/ Stravinsky: Testimony' van Alida Chase/ Laurie Ander son/ Florian Fricke; 'Na Floresta' van Nacho Duato/ Wagner Tiso. Gezien op 15 februari in het A T T danstheater in Den Haag, al waar nog tot en met zondag. Tournee. DEN HAAG - In Amerika leekhet aanvankelijk een gat in de markt: het geloof via de televisie verkon digen. Toen de predikers er ech ter overspelige en frauduleuze praktijken op na bleken te hou den, werd het aanmerkelijk stiller rond Gods woord op de tv. De van oorsprong Australische choreografe Alida Chase grijpt nu het medium dans aan om daar verandering in aan te brengen. Al eerder maakte Chase balletten voor het Nederlands Dans Thea ter die opvielen door een kinder lijke theatrale speelsheid en luch tigheid. En onlangs maakte ze op de Discobeat van Milli Vanilli een swingend niemendalletjes voor de Modern Jazz Dance Company Djazzex. Chase heeft zich nu in 'Testimony' blijkbaar bekeerd tot de grotere levensvragen, waarvan ze in een solo voor NDT II danser Thomas Graham, getuigenis af legt. Graham blikt in het begin brutaal het publiek in, poseert en rent wat rondjes of breakdanst door de ruimte. Grappig, aardig en leuk maar veel om het lijf heeft het niet. Vrij abrupt doet de sere niteit z'n intrede en komen de or gelklanken je tegemoet. Graham gaat over tot dansexpressie van de gekwelde ziel in het lichaam en op de band roept iemand: Father, Death, Lost, Light, etc. Graham stopt met bewegen, ci teert wat bijbelteksten en begint vervolgens live te zingen: Hallelu ja, hij is in de Heere. Nou liggen kunst en religie wel in eikaars verlengde, maar deze ondubbel zinnige prekerij heeft niets meer met dans en überhaupt kunstzin nigheid te maken. Chase's per soonlijk geluk is het hare, maar laat ze haar gevoelens dan ten minste op een volwassen dansan te manier vormgeven. Met deze preek onderschat ze allé interpre tatieve vermogens van de toe schouwer. 'Testimony' is met an dere woorden een choreografisch wanprodukt van de hoogste orde. De tweede première op het pro gramma is afkomstig van de bin nenkort naar Spanje terugkeren de choreograaf en ex-danser van het NDT, Nacho Duato. In 'Na Floresta^ laat hij zien dat hij zijn ambacht goed verstaat. Inspira tiebronnen waren dit keer de be dreigde regenwouden in de Ama zone en de gelijknamige composi tie van de Braziliaan Wagner Tiso. Dat heeft geresulteerd in een ly risch ballet waarin tien dansers de 'emoties van de muziek en de intentie van de liederen' vormge ven. Vakkundig hanteert Duato een aantal choreografische prin cipes als verspringende ruimtelij ke patronen. Veel kruip-door- sluip-door bewegingen en inven tieve bewegingsconstructies die de meesterhand van Jiri Kylian verraden. Maar op een of andere manier wil 'Na Floresta' maar niet het hart raken. Spanning ont breekt en maakt plaats voor bijna schoolse braafheid. Het kabbelt als een lief Oostenrijks beekje ter wijl je hoopt op de woeste afwis seling van een junglerivier. Verrassing van de avond is 'Coming up Roses' van de, ook al, ex NDT-danser Lionel Hoche. Net als Alida Chase worstelt Ho che met een aantal grote levens vragen. In het programmaboekje luidt het: 'Deze vaak koude en angstaanjagende maatschappij schept verwarring in onze funda mentele menselijke contacten, met als gevolg emotionele en in tellectuele problemen? Wat Ho che met deze open deur doet is zeer verrassend, zeker na zijn eer ste choreografie 'U should have left the light on' bij het NDT die het workshop karakter nauwe lijks ontsteeg. In 'Coming up Ro ses' bevinden zich negen mensen in een soort afgeleefde hotelloun ge met draaideur. Snakkend naar contact laten hun opzichtige ge dragingen zien hoe vervreemd ze in werkelijkheid zijn. Ze draaien zich dol in de draaideur, verplaat sen stoelen of vallen theatraal op de bank. Op de ingenieuze ge luidsband klinken wat Franse poëtische teksten en Koreaanse gezangen. De monomane bewe gingen doen sterk aan Pina Bausch' danstheater denken, al haalt Hoche het nog niet wat be treft spanning. De mysterieuze sfeertekening is prachtig maar het ontbreekt zeker in het begin aan dramatiek tussen de types on derling. Dat neemt niet weg dat Lionel Hoche een choreografi sche belofte kan worden ge noemd waarvan we naar te hopen valt nog veel zullen zien en horen. INGRID VAN FRANKENHUYZEN John Kraaykamp enPieter Lutz in 'Zondagskinderen' In 'Zondagskinderen' 'Zondagskinderen' ('A Month of Sundays') van Bob Larbey. Met: John Kraaykamp, Si- mone Rooskëns, Pieter Lutz, Ellis Signe Kraaykamp, Babette Mulder en Klaas Hulst. Vertaling: Ger Apeldoorn en Harm Edens. Regie: Berend Boudewijn. Gezien op 15 fe bruari in de Leidse Schouwburg. Aldaar nog 7 en 8 maart te zien. LEIDEN - Wie Kraaykamp weer eens wil zien schitteren, moet naar 'Zondagskinderen' gaan kij ken. Van de eerste tot en met de laatste minuut staat hij op het to neel en eist alle aandacht op voor zijn rijk geschakeerde spel. De rest van de 'cast' is een compli ment waard, omdat de medespe lers Kraaykamp goed weerwerk bieden, opdat hij kan scoren. De vertalers hebben prima werk af geleverd, want hun bewerking lijkt op het lijf van 'Kraay' ge schreven. En de regisseur deelt eveneens in de loftuitingen, om dat hij de hoofdrolspeler terecht alle ruimte heeft gegeven. Altijd moeilijk om precies aan te geven, wat nou zon acteerpres tatie zo groots maakt. Natuurlijk, de timing, de mimiek en het ko misch talent zijn van wezenlijk belang. Daarmee weet hij de schouwburgbezoekers dusdanig te bespelen, dat we alle andere personages vanuit zijn perspec tief gaan zien. Oud en jong in het publiek identificeren zich met Kuiper, het door Kraaykamp ge speelde personage. Dus vinden we zuster De Waard een schat, zien we op tegen het obligate maandelijke bezoek van dochter en schoonzoon en maken we ons oprecht zorgen over huisgenoot Elburg. Twee oude mensen in een be jaardentehuis, wier leven door grote monotonie wordt getekend. 'Hallo, hoe gaat het?' - 'Hetzelfde, ik mag niet klagen'. Kuiper en El- burg wisselen wat wederwaardig heden uit over medebewoners en delen eikaars angsten: de één is bang dat hij incontinent wordt, de ander dement. Met veel humor vechten zij tegen hun angst voor het aftakelingsproces dat uitein delijk niet blijkt te stoppen. Dat levert de combinatie van een lach en een traan in dit stuk op. Nergens echter wordt het sen timenteel, omdat Kraaykamp en Pieter Lutz (als Elburg) met hun relativerende zelfspot het publiek al lang voor zich gewonnen heb ben. 'Zondagskinderen' moet het daarbij hebben van de details die juist door het spel tot hun recht komen. Tegenover de gesprek ken met sympathieke lotgenoot Elburg en de gezellige onderons jes met zuster De Waard (inne mend gespeeld door Simone Rooskens) staat het pijnlijke ge brek aan gespreksstof met schoonzoon Peter en dochter Ju lia (gespeeld door de echte doch ter van Kraaykamp). Veel meer dan dit soort gesprekjes omvat het stuk niet. Dat hoeft ook niet, want de knorrig-blijmoedige cre atie van John Kraaykamp zet op meesterlijke wijze de toon. WIJNAND ZEILSTRA ROTTERDAM (GPD) - Zijn stem lijkt nóg rauwer dan bij zijn vorige bezoek aan ons land en zijn gitaarspel krijgt steeds meer een bluesy inslag. Chris Rea heeft gis teravond in een uitverkocht Rot terdam Ahoy' een weergaloos concert neergezet. De Engelse zanger/gitarist die zo ongelooflijk veel gevoeligheid en romantiek in zijn muziek legt, heeft tijdens een bijna twee uur durend optreden opnieuw bewe zen tot de allerbeste gitaristen ter wereld te behoren. Ook al blijft zijn platenverkoop beperkt tot Europa, Chris Rea doorstaat met het grootste gemak elke vergelij king met gitaarvirtuozen als Eric Clapton en Mark Knopfler. Sterker nog: Chris Rea speelt zoals hij wil spelen en weigert het om concessies te doen omwille van een commerciële doorbraak. Van single-verkopen hoeft hij het niet te hebben. Af en toe een hitje, maar vooral lp/cd-successen en overal waar hij komt, staat hij voor uitverkochte zalen. Tijdens zijn huidige tournee, ter promotie van de laatstver schenen langspeler 'The road to heil', speelt Rea, begeleid door een zevenmans sterke band (met twee drummers), slechts een zestal nummers van zijn nieuwste album. Het overgrote deel van de show wordt bepaald door oud materiaal, dat ook bij eerdere con certen al op het repertoire stond. Op zich lijkt dat geen sterke zet van een rasmuzikant, die al heel wat jaartjes meeloopt. Maar juist omdat die oudere songs (o.a. 'Jo sephine', 'On the beach' en 'Wor king') wederom in een nieuw bluesy jasje zijn gestoken, ver veelt het concert geen moment. Bovendien heeft Rea ditmaal ge kozen voor een omvangrijke serie lichteffecten en fraaie -steeds wis selende- decors. Wat dat betreft is er wel het één en ander aan zijn shows veranderd. De vorige keer nog was eenvoud troef, maar in 'The Road to hell-tour' heeft de zanger met het gezandstraalde stemgeluid een compleet circus - zoals dat bij Amerikaanse mega sterren doodnormaal is - om zich heen. Misschien dat hij zich ein delijk opmaakt voor de oversteek naar Amerika. Want het zal tijd worden. Commercieel of niet, in Amerika is wel degelijk een markt voor de muziek van Chris Rea. Zolang hij het risico echter niet neemt, kunnen we in Neder land verzekerd zijn van zijn jaar lijkse concert. En dat betekent el ke keer opnieuw een schitterend avondje levende popmuziek. PIETER PLOEG Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: Holtzhey Zoon, een 18e eeuwse penningfabriek, t/m 10/6 en 'Ge sneden Stenen', t/m dec '90; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 17, 'Facetten van Kristal' (met speurtocht voor kinderen), t/m 18/3; ma t/m za 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel, 'De jaren zestig. Actie, kunst en cultuur in Leiden', t/m 25/3; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, Vorstelijke Pijpen', vier eeuwen Oranjevorsten op pij pen verbeeld, t/m 6/5; zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. e Rijn 38, permanen- Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-1.8 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. n 60', n 25 er 11-18 u LAK-Galerie - Cleveringaplaais 1, schilderij en en tekeningen van Els ter Horsten 'Kris tallisaties' (schilderijen en tekeningen) van Mark Heuymans, tot 16/3; ma t/m vr 10-22 uur, zo 14-17 uur. Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Anne Bakker met een collectie schilderijen vanuit het thema (ber glandschappen, t/m 12/4; geopend tijdens Koffie-eethuisje 'Piggelmee' - Jan Vossen- steeg 59, Marie-Noelle Leroy: 'Des Lignes et des Formes' (lijnen en vormen), t/m 24/2; 10-18 uur. do 10-21, za 10-17 u ARS - Pieterskerkgracht 9, kunst uit de jaren zestig met werk van Fer Hakkaart, Joop van Kralingen en Lucia Steinbach, t/m 22/2; di en do 9.30-12 uur, ma t/m do 19.30-21.30 uur. zo 13-16 uur. Galerie De Grote Beer - Rembrandtstraat 27, 'Wall Pieces' van Yasha Cyrinski, t/m 28/3; ma t/m vr 10-16 uur, za en zo 12-16 Reformwinkel en restaurant 'Zaailing' Hooigracht, symbolische pentekeningen e olieverf schilderijen van J.D. Bakhuizen va Fotogalerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1 foto-impressie van de Leidse Jazzweek 1990, met werk van Teun Voeten, Theor Verplancke, Mark Lamers, Henk Bouwman Katwijk Baalbergen - Ambachtsweg, schilderijen en plastieken van Danielle Orelio,'t/m 10/3. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder 1, tekenin gen, schilderijen en keramiek van Dimitris Xanthopoulos, t/m 15/3; ma t/m vr 9-17 uur en wo avond 18.30-20 uur. Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, schilderijen van Gerard Bank, tot 21/2; dag. 10-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Maya Wildevuur: schilderijen, acryl, gouache en aquarel, van 17/2 t/m 24/3; wo en do 13-17 uur, vr en za 11-17 uur. Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12, 'Erkend Talent': Ivana Hendriks (aquarel- len), Els Hoogeveen (grafiek), Eelkjen Kloos (beelden), Els Pak (grafiek) en Reriée Steenbrink (schilderijen en beelden), t/m 11/3; v 3 14-17 u Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Keramiek van Heike Rabe en Mark Rijnberk, kleur in de werkkamer geel/groen, t/m 1/3; di 19-21 uur, wo 10-12 en 14-16 uur, do, za en zo 14- Veremging het Oude Raadhuis - Dorps straat 36. olieverven en gouaches van Dori- ne Welter-Kools en brons- en steensculptu ren van Brigitte Wawoe, t/m 1/3; wo, do, zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' - Raadhuislaan 22, werken van Simon Moulijn (1886-1948), t/m 25/2; di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13-17 uur. Klassiek Het Arion Ensemble treedt vanavond in het kader van de K&O-Meesterserieconcerten in de Stadsgehoorzaal in Leiden op. Twee bekende solisten verlenen hun medewer- king'aan het concert: de Bulgaarse concert pianiste Jenny Zachaneva en de Neder landse cellist Godfried Hoogeveen. Het en semble werd voor deze gelegenheid uitge breid met het Residentie Blazersensemble. Jenny Zacharieva is soliste in Mozarts pia noconcert kv 488 en Godfried Hoogeveen speelt Tsjaikovski's variaties op een Rocco- co-thema. Verder wordt Schuberts Vijfde Symfonie uitgevoerd en de Serenata Nottur- na van Mozart. Het concert staat onder lei ding van dirigent Alexandra Lascae. Aan vang 20.15. Jenny Zacharieva treedt niet alleen op in het Meesterserieconcert. Zondag 18 februari geeft de concertpianiste een koffieconcert in het Leidse K&O-gebouw. Zacharieva, die talloze prijzen op internationale concoursen won, zal werken van Schubert en Tsjaikovs- ki vertolken alsmede composities van Men delsohn en Liszt. Aanvang 11.30. Het Brabants Kamerorkest met als solist Edward Witsenburg, één van Nederlands bekendste harpspelers, geeft vanavond een concert in de Dorpskerk in Katwijk aan de Rijn. Het programma omvat een harpcon- cert van Boieldieu, twee dansen voor harp en strijkorkest van Debussy en Eine Kleine Nachtmusik van Mozarl. Verder zal het ka merorkest een serenade voor strijkers van Dvorak spelen. Aanvang 20.15. In het kader van de Kamermuziekserie in Leiden zal zaterdag 17 februari een concert worden gegeven in de Pieterskerk. Op het programma staan onder meer fluitkwartet- worden uitgevoerd door Rien de Reede (fluit), Ken Hakii en Gisella Bergman (alt viool) en Lidewey Scheifes (cello). Violiste Nicola Vasiljev en pianiste Savka Konjikusic geven op donderdag 22 februari tussen 12.45 en 13.30 uur een lunchconcert in de kapelzaal in Leiden. Het duo voert een sonate van Brahms en een Divertimento van Strawinsky uit. Jazz Jazzpodium Hot House presenteert zater dagavond 17 februari in de Waag het Chris Het Arion Ensemble: vanavond in de Stadsgehoorzaal. van Abelen Sextet met in het voorprogram ma het Hot House Leerorkest onder leiding van Rolf Delfos. (Het leerorkest, een moge lijkheid voor gevorderde amateurmuzikan ten uit de regio zich te ontwikkelen op de weg van jazz- en geïmproviseerde muziek, bestaat nu vijf jaar). Chris van Abelen, die in 1988 zijn eigen sex tet oprichtte, werkt samen met Bo van de Graaf (alt- en sopraansax), Tobias Delius (tenorsax), Jan Kuiper (gitaar), Wilbert de Joode (contrabas) en Martin van Duynho- ven (slagwerk). De muziek is een aangena me comb8inatie van hedendaagse klanken en meer in de jazztraditie gewortelde gelui den. Aanvang 21.00 uur. Pop Het LVC brengt zaterdagavond een (speed) metal-festival in het LVC. Naar aanleiding van de onlangs verschenen verzamelelpee Metal in Rock volume II zullen vier band, die hun medewerking hebben verleend aan de- 9 plaat, In het LVC optreden. Het gaat o De tien man sterke Straight Soul Band treedt zaterdagavond in de Droomfabriek op. Swingen met veel blazers op muziek in de trant van Stevie Wonder, Matt Bianco en de Blues Brothers, aldus de aankondiging, Aanvang 21.00 uur. Folk K&O-Katwijk presenteert zaterdagavond eeiS folkconcert in Tripodia. Op het podium verschijnt het ensemble Trefoil met het pro gramma 'Sings and songs, past and pre sent'. Aanvang 20.15 uur. Leiden Leidse Schouwburg za 17, ma 19, 20.15 uur; toneelvoorstelling; 'Hartzeer', met Monique van der ven en Thorn Hoffman. di 20, 20.15 uur; Het Zuidelijk Toneel: 'Ga lilei', van Bertolt Brecht. wo 21, 20.15 uur; Shusaku Dormu Dance Theatre; 'Eleven Shades of Grey'. LAK-theater vr 16, za 17, 20.30 uur; 'Adam en Eva', door FACT. zo 18, 15.00 uur; kindervoorstelling door 'Circus Elleboog'. wo 21, do 22, 20.30 uur; Veemtheater/To neelschuur: 'De Dingen Etcetera'. Micro-theater vr 16, za 17, 20.30 uur; 'Van de brug af ge- l Arthur Miller, door Theatergroep Alphen aan den Rijn Parktheater za 17, 20.30 uur; Cabaretprogramma: 'Ze zijn er weer', met Magnolia, zo 18, 20.30 uur; Folk-muziek met Vin Gar- butt, zanger-componist, gitarist en whistle- Katwijk Tripodia za 17, 20.15 uur; 'Sings and Songs' past and present met Trefoil, wo 21, 14.00 uur; kindervoorstelling (6-12 jaar): 'Kootje Kola', door Cees Brandt. Leiderdorp Muzenhof vr 16, 20.15 uur; Curro Velez met 'Fiësta Flamenco', dansers, zangers en gitaristen. Den Haag Appettheater vr 16, za 17, wo 21do 22, 20.15 uur, zo 18. 14.00 uur; Toneelgroep De Appel; 'Prins van Homburg', AT&T Danstheater vr 16, za 17,20.15 uur, zo 18.14.30 uur; Ne derlands Dans Theater: met balletten van o.a. Kylian en Duato en nieuw ballet van Ali da Chase. ma 19, di 20, 20.15 uur; Hoofdstad Operet te: 'Eine Nacht in Venedig'. Circustheater dag. (beh.za.), 20.15 uur; Musical: 'Sarafi- na', door The Music of Liberation, za 17, 20.15 uur; 'Grand Masters in Con cert'; Frank Peter Zïmmermann (viool) en het Concertgebouw Kamerorkest olv Gilbert Varga, werk van Mozart. Diligentia vr 16, za 17, 20.15 uur; Peter Faber en Olga Zuiderhoek: 'Een nacht ijs'. zo 18, 20.15 uur; Vioolconcert door Isabella van Keulen, werken van Prokofieff, Bach, Ridou, Reger en Hindemith. do 22, 20.15 uur; tv-opname. Harry Jekkers 2x3 kwartier. Dr. Anton Philipszaal vr 16,20.15 uur; Het Nederlands kamerkoor en The Amsterdam Baroque Orchestra olv Ton Koopman en solisten, werk van Bach en Buxtehude. za 17, 20.15 uur; Het Gelders Orkest olv Christopher Seaman, mmv Valter Despalj (cello), werken van Britten, Elgar en Tsjaik- zo 18, 14.15 uur; concert door Het Schön- berg Ensemble, mmv Slagwerkgroep Den Haag olv Reinbert de Leeuw, werken van Reich en Andriessen. ma 19, 20.15 uur; Leden van het Residentie Orkest olv Alexandru Lascae, mmv Chantal Bohets (piano) en maria Kliegel (cello), wer ken van Pleyel, Ibert, Ledoux, Boesman- sCharpentier en Dupont. Koninklijke Schouwburg ma 19, di 20 (openb. rep.), wo 21 (try-out), do 22 (première), 20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'De Kersentuin' van Tsjechow. Nederlands Congrescentrum za 17, 20.15 uur; Popconcert door Saga. Amsterdam Carré dag. (beh.ma.), 20.15 uur; 'Adèle in Casab lanca', met Adèle Bloemendaal. zo 18,14.00 uur; Paca Pena, Dieguito, Tito, José Losada en Raul: Flamenco in concert', ma 19, 20.15 uur; Schönberg Ensemble olv Reinbert de Leeuw, mmv Slagwerkgroep De Haag, werken van Reich e Concertgebouw vr 16, 20.15 uur; Orchestra and Chorus of The Academy of Ancient Music olv Christopher Hogwood en solisten, werk van za 17, 14,00 uur; Radio Filharmonisch Or kest olv Edo de Waart, mmv Bruno Canino (piano) en Isabella van Keulen (viool), werk van Stravinsky, Berio en Berlioz, zo 18. 19.15 uur (lezing), 20.15 uur; 'Die Kunst der Fuge', door Amsterdamse Bach Solisten olv Thomas Hengelbrock, mmv Leo van Doeselaar (orgel), wo 21, do 22, 20.15 uur; Concertgebouwor kest olv Myung-Whun Chung, mmv Shura Cherkassky (piano), werk van Tsjaikowsky en Sjostakovitsj. C.C. Amstelveen vr 17, 20.15 uur; De Hollandse Komedie: Tien Kleine Negertjes', van Agatha Christie, met o.a. Elsje Scherjon, Pim Vosmaer Kees di 20,20.15 uur; Mechels Miniatuur Theater: 'Kees de jongen', naar Theo Thijssen. wo 21, 20.15 uur; 'Onze Kreek', met Sjoukje Hooymaayer en André van den Heuvel. Muziektheater vr 16. 19.30 uur. zo 18, 13 30 uur; De Ne derlandse Opera: 'Cosi fan Tutte', van Mo zart, mmv Koninklijk Concertgebouworkest olv Nikolaus Harnocourt en solisten, za 17, do 22, 20.15 uur; Het Nationale Bal let: 'Het Zwanenmeer', van Tsjaikowsky, mmv Nederlands Balletorkest olv Jac van Nieuwe de la Martheater vr 16, za 17, 20.15 uur; Tour de Chant', van Ivo de Wijs, met Jasperina de Jong, muziek: Joop Stokkermans. di 20, wo 21do 22. 20.15 uur; De Hollandse Komedie: Tien Kleine Negertjes', van Agatha Christie, met Pim Vosmaer, Elsje Scherjon e.a. Stadsschouwburg vr 16, za 17, 20.15 uur; Toneelgroep Am sterdam: 'King Lear', van Shakespeare, met Peter Oosthoek, Kitty Courbois e.a. ma 19, 20.15 uur; Theater van het Oosten: 'Richard II', van Shakespeare, met Margreet Blanken, Hidde maas, Hugo Haenen e.a. di 20, wo 21do 22, 20.15 uur; 'Er wordt ge strooid', met Jos Brink, Frank Sanders, Lu cie de Lange en Bas Groenenberg. Rotterdam De Doelen vr 16, 20.15 uur, zo 18, 14.15 uur; Rotter dams Philharmonisch Orkest olv James Co- Ion, werk van Mahler. do 22, 20.15 uur; Amsterdam Baroque Or chestra olv Ton Koopman, werken van Bach, Zelenka en Mozart. Luxor Theater vr 16, za 17, zo 18, 20.15 uur; 'A night at the Cotton Club', met o.a. Madeline Bell en Ruth Jacott. do 22. 20.15 uur; cabaret. Jack Spijkerman Dubbel en Dwars: 'Er staat een gek om de hoek'. Rotterdamse Schouwburg vr 16, 20.15 uur; 'La Strade', naar Fellini, met Joost Prinsen Heddy Lester en Helmen Woudenberg. ma 19, di 20. wo 21, 20.15 uur; De Mexi caanse Hond: 'Het Noorderkwartier', van Alex van Warmerdam. Theater Zuidplein vr 16, za 17, 20.15 uur; 'Wie is bang voor Virginia Woolf?', met Hugo Metsers, Pleuni Touw, Metta Gramberg en Reinout Busse- 'Mare Nostrum', met dansen rond de Mid dellandse Zee. zo 18, 20.15 uur; Paco Pena and Friends: 'Flamenco in Concert', di 20, 20.15 uur; cabaret van Hans Liberg: 'Kadett 4711'. wo 21, do 22, 20.15 uur; Tour de Chant', van Ivo de Wijs, met Jasperina de Jong, mu ziek: Joop Stokkermans.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21