Minister opent nieuwbouw voor volwasseneneducatie J. Wagenaar (69) tijdelijk burgemeester Koudekerk Festiviteiten rond carnaval Hagenaar na achtervolging aangehouden Tweede kans bij vergeten inschrijving huisvesting VRIJDAG 16 FEBRUARI 1990 LEIDEN/REGIO Ritzen op 22 februari in Leiden LEIDEN - Minister Ritzen van onderwijs opent 22 februari het nieuwe gebouw voor volwas seneneducatie in Leiden. Drie instellingen die het onderwijs voor volwassenen in Leiden verzorgen, zijn inmiddels on dergebracht in het nieuwe ge bouw aan de Maresingel. De in stellingen werkten al vaker sa men, maar waren gevestigd in verschillende gebouwen in de stad. door Femke Wolting Een van de instellingen is de Stich ting Studiehuis Leiden en Omge ving, die basiseducatie geeft aan volwassenen. Dat betekent dat vol wassenen met als vooropleiding een lagere school of een niet afge maakte middelbare school, les krij gen in onder meer lezen, schrijven, rekenen en sociale vaardigheden. Voor buitenlandse vrouwen die moeilijk de deur uitkomen, geeft het Studiehuis cursussen in buurt huizen. De stichting geeft les aan mensen die 'er wat bij willen leren', maar ook aan volwassenen die wil len doorstromen naar een beroeps opleiding. De Stichting Beroepseducatie Zuid-Holland Noord, heeft alleen een kantoorruimte in het nieuwe gebouw. De stichting geeft geen cursussen, maar adviseert over ver schillende beroepsopleidingen in Leiden en omgeving zoals de vrou wenvakschool, de streekschool en de Centrum Vakopleiding Volwas senen (CW). De stichting Beroep seducatie moet verder zorgen dat drempels om een vervolgopleiding te volgen, weggenomen worden. De stichting organiseert bij voorbeeld aanvullende Nederlandse les, ver goedt reiskosten kinderopvang. baan krijgt. Daarom wil de stichting in september beginnen met het re gistreren van de 'loopbaan' van de deelnemers, van basiseducatie tot vast werk. Nu gebeurt die registra- de opleidingen Beroepsonderwijs m^e,gi0n,a» Educ?'ief C,-n^"m tte ook'wel, (REG) tenslotte, geeft voorlichting hebben verschillende rekenmetho- oiilnl'tl den waardoor vergelijken moeilijk Volgens De Jong hebben mensen allerlei soorten op- die meedoen aan de basiseducatie In het i de beroepsopleiding informatie leidingen e we gebouw is ook gevestigd waar docenten teriaal kunnen lenen. De belangrijkste reden menwerking tussen de instellingen §eërd iToTeTunnen dan' is om te proberen mensen zoveel mogelijk te laten doorstromen ^diatheek ^ans op werk. "Bij sommige oplei- n piiro.iemo. dingen, zoals die voor winkeltrai ning, komen bedrijven steeds vra gen of de nieuwe lichting al afgestu- begin- Maar zo gemakkelijk gaat het niet *!Lb5°JÏ5 b»J alle opleidingen. "Er is wel werk, de andere kant zijn er nog de basiseducatie i onderwijs Door deelnemers goed 11UB te begeleiden kan volgens Joke de hee, veel werklozen. Het sluit ge- Jong, adviseur volwasseneneduca tie van de directie onderwijs van de Daarom gemeente Leiden, worden voorko- Vnnr«ïtPl men dat deelnemers halverwege af haken. "Veel buitenlandse niet goed op elkaar De Jong ook tegen het opend. n de WD om werklozen te verplichten een opleiding te vol gen. Volgens haar mag Bc". uigcuo iiacu mag 11 vei- die al een aantal jaar basiseducatie plichting alleen wanneer werklozen hadden gevolgd en daarna een be- een goed uitzicht op werk wordt ge- roepsopleiding gingen doen, kwa- geven ..Je kan mensen niet ver. men toch met het Nederlands in de plichten een bepaalde opleiding te problemen. Ze konden dan goed volgen omdat daar nou toevallig Nederlands praten, opleiding werd dan sproken. Daardoor vielen toch veel ^an mensen uit", zegt De Jong. De stichting heeft sinds kort eer docent die tijdens de beroepsoplei o ding Nederlandse les geeft, afge- stel te simpel voorgesteld - werk in is. Er moet wel een zekere vaktaal je- vrijheid blijven" vindt De Jong. "Je kan mensen wel proberen over te halen een opleiding te volgen. Maar zonder dwang". Volgens De Jong wordt het KOUDEKERK AAN DEN RIJN - stemd op het soort werk dat doet. Verder heeft de stichting doorstroomcursus opgezet die voor moet zorgen dat mensen bi voorbereid zijn op de beroepsoplei ding. Tijdens deze cursus gaan de veelte deelnemers bijvoorbeeld kijken bij met veel dingen geen rekening wordt Oud-burgemeester J. Wagenaar (69) bouw te gaan werken, omdat daar- de woensdag als burgemeester mensen nodig zijn. Dat ligt Dalfsen beëdigde L. Elfers op als de cultuur af. Bij hen eerste burger. Wagenaar heeft der geschoold werk tien jaar ervaring als burgemeester. zijn pensionering stond Wage- ningin bracht Koudekerk de aan het hoofd van de gemeente Alkemade neemt tot de herin- Alkemade. Tot de herindeling, die waarschijnlijk 1 januari 1991 een Koudekerk. Hij voïgt feit wordt, neemt de inwoner van Nieuwe Wetering het Koudekerkse roer in handen. De nieuwe eerste burger van .- - mum aio *.c gcoutuuiu wcixv ueii jaar ervaring ais uurgemeesier. Koudekerk was even verrast toen den ïaier misscnien vinden". Verder vindt De Jong het De benoeming is tot volle tevreden- hij de afgelopen week werd ge- ken". het tijdelijk burge- full-timebestuurder van buitenaf aan te trekken. Loco-burgemeester Le Large zegt dan ook erg tevreden te zijn: "Zijn naam was door ons al len naar voren gebracht. We zijn blij dat Patijn hem bereid heeft gevon- gelederen te verster- Registratie Het is moeilijk te zeggen hoeveel procent van de deelnemers volwassenenonderwijs voorstel niet realistisch omdat elk jaar plaatsen is voor basiseducatie, kan dus niet iedereen onderwijs bieden, tenzij de regering niet met meer geld komt. Als er leerplicht volwassenen komt, moet er vaste ook leerrecht komen" heia van wethouders en politieke beperkt aantal partijen. Wagenaar gaat maandag meesterschap aan het werk in Koudekerk. De ad-interimbestuurder is gebo ren en getogen in Alkemade. Wage naar was achtereenvolgens raads lid, wethouder en burgemeester in Zevenhoven. De laatste vier jaar Koopjesmarkt Buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardka- de 40 houdt zondag 18 februari een koopjesmarkt. Verenigingen en particu lieren verkopen gebruikte spullen zoals boeken, platen, kleding en speelgoed. De markt is open van 9.30 tot 15.30 uur. Voor het huren van een tafel tel. 220866. Bingo Buurthuis Matilo houdt op vrijdag 16 februari een bingo avond. Er worden 8 ronden gespeeld. Aanvang is om 20.00 uur. Fancy fair De Korte Vlietschool aan de Schubert- laan 131 houdt op zaterdag 17 februari een rommelmarkt en fancyfair. De op brengst is voor een school voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen in Jakarta. De markt is er van 10.00 tot 16.00 uur. LEIDEN - In verband met carnaval houdt de Leidse carnavalsvereni gingen De Hutspotten en De Spoor- bumpers de komende weken weer een groot aantal festiviteiten. Het programma van De Hutspotten ziet er als volgt uit: zaterdag 17 februari: carna valsfeest voor 55-plussers met mu ziek van Bram Biesterveld in het Antonius Clubhuis om 13.30 uur, de Zaanstraat 126 toegang 5 gulden; zaterdag 22 februari: bezoek van De Hutspotten aan verpleeg- tend huis Zuydtwijck om 20.00 uur; vrijdag 23 februari: in de bur gerzaal van het Stadhuis krijgt burg, Elisabethgasthuishof prins carnaval om 19.00 uur de sleu- op de Waard; tels van de stad Leiden; vind zo'n tussendoortje wel leuk reageert Wagenaar. "Ik ben natuur lijk van plan om de zaken serieus aan te pakken. Van stil zitten houd ik niet. Ik heb er zin in". Wagenaar zegt de gemeente Kou- dekerk goed te kennen. Niet laatste plaats omdat zijn zo bumpers houdt zaterdag 24 februari woont. De burgemeester is van plan kinderoptocht door Leiden- zich Noord. Vanaf buurthuis 't Spoortje in te zetten aan de Bernhardkade starten klede kinderen hun rondrit op e wagen. kingen met Benthu 13.00 uur met woude, de gemeenten versierde fiets of Koudekerk volgens de plan: de herindeling moet Ook scheidend burgemeester El- het Rijndorp. "Ik fers, die vanmiddag wordt uitge zwaaid door Koudekerk, uit zijn te vredenheid: "Ik ken Wagenaar als een doortastend bestuurder, die voor Koudekerk een waardevolle bijdrage kan leveren op weg naar de herindeling. Wagenaar is in deze de streek geboren en heeft hier veel er contacten. Het is een man met een lange bestuurlijke ervarirtg die de de volle honderd procent regionale ontwikkelingen, ook na de komende bespre- zijn pensionering, altijd op de voet Hazers- volgt. Zijn betrokkenheid met de streek is groot. Hij kan er zo insprin gen". Het muziekkorps De Burcht gaan. De benodigde ervaring que i 20.00 terdag 24 februari: bal-mas- Diret i Antonius Clubhuis vanaf feest prijzen uitgereikt de muzikale omlijsting, de overlegronden denkt Wagenaar ia afloop begint het kinder- te putten uit de vele besprekingen 't Spoortje. Hierbij worden die hij als burgemeester in Zeven- de meest ori- hoven over dit onderwerp voerde. maandag 26 februari: feestoch- gineel verklede kinderen. De deel- Het vertrek van Elfers ziet zijn tijde- gehandicapten in Antoni- Clubhuis om 9.30 uur; 's middags gratis, bezoek aan bejaardenhuizen Room- i de optocht en het feest vrijdag 23 februari: omstreeks wersbal i maandag 26 februari: doordou- lijke opvolger als 'een verlies de regio': "Ik had graag gezien dat Elfers na de herindeling in één van elkaar gezet, de Rijnstreekgemeenten een plaats de band Plea- had gevonden". De beëdiging van Wagenaar 20.15 uur bezoek aan bejaardenhuis Rijn en Vliet, waarna kroegentocht vanaf ongeveer 21.30 t 20.00 i Spoorbumpers zaterdag 24 februari: feestmid- Carnavalsvereniging Voor de volwassenen is Huis avondprogramma Er zijn optredens „0sure, Leidse Kees en Wies Cave. het Antonius Clubhuis Hierbij is ook prins carnaval Aad de heel volgens wens van loco-burge- Eerste aanwezig. Het feest begint meester M. le Large-Van Breuke- om 20.00 uur in't Spoortje. De toe gangsprijs Spoor- 7,50 gulden, len, wethouder M. Vorenkamp en r niet-leden bedraagt de fractievoorzitters van CDA, WD REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Intrige (I) Vorige week maakte wij al mel ding van de onderhandelingen die hebben plaatsgevonden tus sen de WD-top en het raadslid Bernard Stöxen van de partij Lei den Weer Gezellig (LWG). Stöxen zou WD-afdelingsvoorzitter Eric Mackay hebben benaderd met het oog op een mogelijk samen gaan van de twee partijen. Na oriënterende gesprekken (volgens Mackay geschiedde een en ander in de borrelsfeer) zou Stöxen niets meer van zich heb ben laten horen. Bovendien, zo gaf de WD-voorzitter ons te ver staan, viel er met de WD alleen te praten over het opheffen van Leiden Weer Gezellig. In ruil daarvoor zou Stöxen een onver kiesbaar plaatsje op de WD lijst krijgen. Dit laatste zou duidelijk maken waarom het nooit wat is geworden tussen die twee. Boze stemmen beweren immers dat Stöxen zijn partij alleen had wil len verkwanselen in ruil voor een verkiesbare plaats op de WD- lijst. Onduidelijkheid bestaat nog steeds over wie het initiatief heeft genomen tot de fusiebesprekin gen tussen de WD en LWG. De WD-top wijst in de richting van Leiden Weer Gezellig. Nee, de li beralen zijn er zelf niet over be gonnen. Sterker nog: WD-wet- houder Van der Nat verklaart zelfs tegenover ons van niets te weten. Andere (betrouwbare?) stemmen beweren evenwel dat het juist Van der Nat is geweest die het initiatief heeft genomen met Leiden Weer Gezellig te onderhandelen over het op één hoop gooien van de twee partijen. De politieke koehandel blijkt bovendien niet eens beperkt te zijn gebleven tot de WD en LWG. "Het is nog mooier", vertelt D66-fractievoorzitter Pex Lan- genberg ons. "Tijdens de onder handelingen van Leiden Weer Gezellig met de WD heeft Stöxen zich namelijk ook tot D66 gewend met de vraag of hij niet op de D66-lijst mocht staan". Ssst... wel mondje dicht, want de WD mocht er niets van weten. Stöxen zou dus liever samen gaan met D66. "Dat heeft hij let terlijk gezegd", verzekert Lan- genberg ons. "Wat een intrige", haalt de D66-leider ons de woor den uit de mond. Bijna een stel: Bernard Stöxen (LWG) Nat: "Ik weet van niks". Nu Stöxen weer: het Leiden Weer Gezellig-raadslid verklaart, naar wij aannemen, met de hand op zijn hart dat hij nooit en te nim mer met D66 heeft gesproken over het samengaan van de partij en. "Dan moet je bij De Coo zijn", verwijst hij ons naar de fractie-as sistent van zijn partij. Duizelt het u al een beetje? Intrige (2) t Theo i Eigenlijk lijkt de Leidse politiek als twee druppels water op het 'Theater van de lach' waarbij Ber nard Stöxen als een een soort John Lanting de fractiekamers van verschillende politieke partij en in- en uitloopt, terwijl zijn lin kerhand niet weet wat de rechter doet. Wij wilden nu wel eens pre cies weten hoe het zit en namen opnieuw contact op met de hoofrolspelers in deze klucht. der Nat (WD). Stöxen: "Een gezellige babbel". Van der (foto Wim Dijkman) Wij naar De Coo. "Nee hoor, ik heb nooit met D66 gesproken", reageert de fractieassistent van Leiden Weer Gezellig doodnuch- ter. D66-fractieleider Langenberg zegt van wel, verklaren wij triom fantelijk. "Tja, wat moet ik daar nu op zeggen", aldus een ietsie- pietsie uit het veld geslagen De Coo. "Ik heb op een zeker mo ment wel een aardig gesprek ge had met Jan Hoekema. Die zei: joh, jullie zitten alleen in de raad, en wij zitten ook maar met z'n tweeën. We zijn het zo vaak eens, zou het niet interessant zijn om te zien in hoeverre we samen kun nen gaan. Ik zal het wel eens met Langenberg opnemen", aldus Hoekema volgens De Coo: "Daar na heeft Langenberg contact met mij opgenomen, of andersom, dat weet ik niet meer". Waarom hebben politici toch altijd een geheugen als een ver- Stöxen: "Ik zal je precies vertel len wat ik weet. Met de WD heb ik maar één keertje gesproken. Ik heb nooit onder stoelen of ban ken gestoken dat ik liberaal ben. Eigenlijk ben ik de enige liberaal in de raad. Wie nu het initiatief heeft genomen tot het gesprek tussen LWG en WD? Dat weet ik eigenlijk niet. Het was nauwelijks een gesprek te noemen. Een ge zellige babbel was het, en een beetje aftasten van de mogelijk heden". En, hoe zit het nu met de onder handelingen met D66? "Met D66 heb ik nooit gesproken", ver klaart Stöxen andermaal. "Ik weet wel dat De Coo benaderd is door Jan Hoekema (oud-fractie voorzitter van D66). Die vond De Coo zo goed dat hij hem bij D66 wilde hebben. Verder weet ik er niets van. Dan moetje echt bij De Coo zjjn". giet, vragen wij ons af. De Coo herinnert zich wel een uitgebreid telefonisch gesprek te hebben ge had met Langenberg. Dat zullen wij bedoelen. "Uit dit gesprek bleek dat Hoekema Langenberg niet heeft kunnen overtuigen. Ik kan ook niet zeggen dat het een heel serieus gesprek is geweest. Er is helemaal niet over inhoude lijke zaken gesproken. Wij waren echt niet op de huwelijkstoer hoor", wil De Coo ons nog doen geloven. D66-leider Langenberg legt op zijn beurt weer uit dat er twee re denen zijn waarom D66 niet is in gegaan op het initiatief van Lei den Weer Gezellig. "Dat zijn de programmatische overbodigheid van die partij (D66 is al gezellig en vóór vrije sluitingstijden) en de praktische opstelling van LWG in de raad die ver verwijderd ligt van D66. We hebben dus snel be dankt", aldus Langenberg. Intrige (3) Terug naar het nog niet geheel op gehelderde gereutel tussen de WD en Leiden Weer Gezellig. Wat weet De Coo daarvan? "Er is helemaal geen gesprek geweest", deelt De Coo mee. Nu breekt ook onze andere klomp. "Dat was een privézaak tussen Stöxen en Van der Nat", verklaart de LWG-assis- tent na kennis te hebben geno men van de breuk. Het komt allemaal door de per soonlijke verhoudingen tussen Stöxen en de WD-wethouder. Die zijn, naar het schijnt, bijzon der goed. "Ze hebben polsender- wijs met elkaar gesproken over mogelijkheden tot samenwer king", aldus De Coo. "Wat ik daarvan vind? Praten kan nooit geen kwaad. Maar, op een zeker moment had ik wel de stellige in druk dat de WD ons probeerde in te pakken om hun stemmen verlies goed te maken". Wie er over samenwerking is begonnen dat De Coo weer 'volstrekt ondui delijk, ik denk dat beide partijen een beetje naar zichzelf toepra- ten". Wij zetten er maar een punt achter. Heremijntijd! Je zult toch liberaal zijn in deze dagen. Vol gens ons laten de fusieperikelen maar één conclusie open: drie li berale partijen in de Leidse raad is echt te veel. Burgerlijke Stand C. van Egmond geb. 2 aug. 1912 vrl., J. Paddist geb. 7 dec. 1900 man, A. Ber nard geb. 16 juni 1910 man, H.G. Freitag geb. 20 mrt. 1915 man, B. Mangal geb. 7 aug. 1942 vrl. echtg. van Singh. D.J. den Hollander geb. 2 (ebr. 1935 vrl. echtg. van B.A. Krijgsman, J. van Wouw geb. 17 sept. 1920 man, T.J.P. Wit- senburg geb. 30 mrt. 1925 man, M.H.C. Korff geb. 20 mrt. 1909 vrl. geh. gew. met F.J. van West, H.M.E. Vreeken geb. 5 apr. 1912 vrl. echtg. van D.P.M. Van der Hulst, F.J.C. van der Veek geb. 20 jan. 1925 man, T.R. Vrolijk geb. 29 dec. 1912 man, G. Bleiji geb. 11 mrt. 1904 vrl. geh. gew. met P. Oudshoorn. W. Heikoop geb. 31 juli 1946 vrl. echtg. van P.L.J. Dijk graaf. M.H. Cramer geb. 21 juli 1906 vrl. S. van de Wetering geb. 18 okt. 1907 man, E.C.M. van Buijtenen geb. 29 mrt. 1914 vrl., J.J. Bave- laar geb. 4 mei 1907 man, D. Tonkelaar geb. 31 okt. 1927 man, H.J. Koops geb. 23 aug. 1924 man, S.M.M. van den Berg geb. 23 mei 1917 vrl. geh. gew. met Koermen, H.C. van En gelen geb. 22 okt. 1913 vrl. geh. gew. met L.A. den Ouden, H.M. van Amsterdam geb. 2 apr. 1903 vrl. geh. gew. met A. Bakker. P.C.M. Bancken geb. 27 sept. 1924 man, E. Halfsche- pel geb. 18 juni 1907 vrl. geh. gew. met P. Kor- LEIDEN - gehuwd: J.C.P. van der Voort en P. Colijn, A. Redel en H.J. van Egmond, J.M. Elfers en D.A.J. Agtereek, H. van Oosten en LISSE - Na een achtervolging door de politiekorpsen van Sassen] heim en Leiden heeft de politie van Wassenaar vannacht op het kruis] punt Den Deyl een 16-jarige inwo ner van Den Haag aangehouden, achter het stuur van een met dek bedden volgestouwde auto. De dek] bedden had hij kort daarvoor gesto] len bij een bedrijf aan de Grachtweg in Lisse. De auto bleek in Den Haag te zijn ontvreemd. De jongen wordt! vastgehouden op het politiebureau Lisse waar hij vandaag wordtj verhoord. De Hagenaar kon worden achter-! volgd en aangehouden, omdat de politie van Lisse het kenteken van de auto aan de politiekorpsen in dei regio had doorgegeven. Dat kente ken was genoteerd door een oplet tende getuige, die omstreeks drie! uur twee auto's had zien stoppen bij het bedrijf en twee jongemannen heen en weer had zien lopen met goederen. De gewaarschuwde Lissese poli tie arriveerde te laat op de plek des onheils, maar kort daarna werd één van de twee auto's door de politie i van Sassenheim gesignaleerd op de! rijksweg A-44. De korpsen van Lei den en Wassenaar werden toen tei hulp geroepen om de jongeman tot stoppen te dwingen. Aanvankelijk lukte het de politie de jongeman! reeds op de snelweg tot stoppen te dringen. Maar toen de politie uit stapte om hem aan te houden, reed hij ervandoor. Ook toen hij in Was senaar was klemgereden, probeer de de Hagenaar nog te ontsnappen. Hij liet zich echter tegenhouden door een getrokken politiepistool. LEIDEN - Woningzoekenden die vergeten hebben om hun inschrij ving te verlengen, krijgen voortaan de kans om dat alsnog te doen. Zo raken ze niet hun opgespaarde pun- ten kwijt. De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met een voor stel om die mensen een tweede kans te geven. Tot nu toe werden mensen die twee maanden na verloop van de i verlengingstermijn zich niet op nieuw hadden ingeschreven, defini tief afgevoerd van de lijst van wo ningzoekenden. In de toekomst krijgen deze mensen een briefje thuis waarin staat dat ze van de lijst worden afgevoerd, maar hierbij krijgen ze tevens de mogelijkheid om binnen 30 dagen daartegen in beroep te gaan. Dat bezwaar zal automatisch wor den toegekend, ongeacht de reden van het laten verstrijken van de eer ste termijn. Hierdoor behoudt die persoon alsnog zijn punten. Wan neer echter ook deze kans niet wordt gebruikt, is de straf het kwijt raken van alle punten. Beroofd tijdens eendjes voeren VOORSCHOTEN - Terwijl een 68-jarige vrouw uit Voorschoten gisteravond eendjes voerde, heeft een onbekende haar tas met wat geld en een bankpasje meegenomen. Het gebeurde bij een vijver in het plaatselijke Burgemeester Berkhoutpark. De vrouw heeft de rover niet ge- Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: H. Meyer/C.E. v.d. Meer, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, tel: 132500, Middelstegracht 129. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, tel: 213546. Prinsenstraat 5. Groep 3 - Pleiter. Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lekstraat 91a. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne. tel: 125245, Kernstraat 11 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit. Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Benit, tel: 720404, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn. tel: 765400, Kennedylaan 24. Groep 5 Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman. De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. r tot 24 uur: H. Wiersma, tel: 318311. Zoeterwoude via het antwoordapparaat v terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 16/2 tot vr. 23/2 door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel: 071- 226085; Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21, Oegst- geest, tel: 071-176154; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten, tel: 071-762877; Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. (Leiden en omstreken): G. Roest. Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens. v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg. Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De Waarnemingsregeling Homeopatische C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41. 315900; via dokterstelefoon 071-122222 za en zo: J.v.d. Beek/J.v.d. Leden, tel: 894539, beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur; Hoofdstraat 8. i za 8 uur tot ma 7.30 uur- C. Keijer, Hendrik Andriessenlaan 31. tel: 156200. Voorschoten za: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356; zo: J. Baars, Wagnerlaan 63, tel: 2520.- Warmond Praktijk Sleeboom/Hoornweg, Prof. Aalberse- laan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. Oegstgeest t men door- G.J. van Hof. Plantage 10. Leiden, tel- 071-141838; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar F.G.J. Nales, Schouwweg 34, Wassenaar, tel: 01751-15515. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14