Arbiters hoofdrolspelers in beker Plaatselijke vedetten weren zich uitstekend Napoli heeft weer geen antwoord op AC Milan Volleybalcoach Pang stapt over naar mannen Bakker loopt 'rood' aan, Roda razend op Blankenstein DONDERDAG 15 FEBRUARI 1990 PAGINA 17 NAPELS (GPD) AC Milan heeft Valentijnsdag gebruikt om z'n oude liefde voor de Italiaanse beker in ere te herstel len. De ploeg van Saechi verschafte zich met een daverende 3-1-zege op het op revanche beluste Napoli een toegang tot de dubbele finale, waarin het Juventus ontmoet. Twee we ken geleden was de heenwedstrijd zonder doelpunten be ëindigd. In het tijdperk van Gianni Rivera won Milan vier keer de minder tot de verbeelding sprekende trofee. Door dit s :cces lijkt de wereldkam- Rijkaard zou aanvankelijk rust krij- us jacht te maken op het gen, maar weigerde dit en speelde het legendarische Ajax gisteren weer een sterke wedstrijd. uit het seizoen 1972/73. De Amster damse ploeg won toen vier hoofd prijzen in één seizoen, AC Milan kan dat nog altijd overtreffen en alle be schikbare prijzen in de wacht sle pen. De club legde in di beslag op de Supercup reldcup. In vergelijking met de competi tiekraker van afgelopen zondag wa ren beide ploegen nauwelijks ver anderd. Afgezien van de gebles seerd geraakte Donadoni en Ale- mao ontbraken bij Milan Baresi (griep), Tassotti en doelman Pazzag- li, en bij Napoli Carnevale. Frank Haldan lioudt Nederland in pingpong-raee GRONINGEN (ANP) - Paul Haldan heeft gisteravond in de zesde speel ronde van de Superliga aangetoond tot de beste tafeltennissers van Eu ropa te behoren. De huidige num mer 23 van de Europese ranglijst had in Groningen met overwinnin gen op de vaste Top 12-deelnemers Lupulescu en Primorac een groot aandeel in de zege van 4-3 op Joego slavië. De twee andere punten kwa men op naam van Danny Heister en Mirjam Hooman-Kloppenburg. De formatie van bondscoach Jan Vlieg maakt door de vierde zege in de Superliga nog kans op de eind overwinning. Met Frankrijk en West-Duitsland bezet Oranje de eer ste plaats. In de laatste ronde op 6 maart moet Nederland van Frank rijk winnen en dient de Bondsrepu bliek van hekkesluiter Engeland te verliezen. Dat laatste is zeker niet denkbeeldig, aangezien het Engelse team nog kans op handhaving heeft. Nederland opende de belangrijke interland tegen Joegoslavië verras send sterk. Danny Heister, het acht tienjarige talent van Tempo Team, liet zich door de technische fratsen Van Basten nam voor het eerst sinds twee en een half jaar weer eens deel aan een bekerwedstrijd, waarmee zijn werkgever voor het eerst in dit seizoen de indruk wekte al het toernooi serieus te nemen, de We- Napoli wilde met een snelle tref fer de frustraties over de ontluiste rende 3-0-nederlaag van zich afspe len, maar de blauwhemden liepen telkens in de listige Milanese bui- tenspelval. De beste kans kreeg li bero Baroni, die van dichtbij in de handen van doelman Galli kopte. Even later was Maldini na aangeven van Evani bijna succesvol. In tegen stelling tot afgelopen zondag had doelman Giuliani nu wel een ant woord op een flitsende kopstoot van de Milanese linksback. Vlak voor de pauze opende Massaro net als drie dagen daarvoor de score. Hij schoot hard in nadat Colombo hem van rechts in stelling had gebracht. Napoli, dat zeer veel waarde hechtte aan dit duel, hield na rust Milan in hoog tempo onder druk, maar de Braziliaan Careca miste voldoende scherpte. Een kwartier voor het ein de viel het doek voor Maradona's ploeg. Van Basten werd door Carra- dini onderuit gehaald en benutte zelf de strafschop. Twee minuten la ter scoorde de Argentijnse sterspe ler op dezelfde manier tegen. Twee minuten voor het einde soleerde Massaro nog eens door de blauwe verdediging: 1-3. De 50.000 toeschouwers namen met een staande ovatie afscheid van de ploeg, die binnen honderd uur Napoli twee keer de les had gelezen. De enige troost voor het legioen is dat hun club zich nu alleen op de ti telstrijd kan richten, terwijl de Milan-sterren tot eind maart elke woensdag aan de bak moeten. Juventus haalde na zeven jaar weer de bekerfinale. De Oude Dame leed overigens zijn eerste cup-ne derlaag in dit seizoen na elf over winningen. AS Roma schoot bin nen een half uur de 2-0-achterstand weg dankzij een zeer actieve Voller, die eerst Di Mauro en daarna zijn bewaker Bonetti liet scoren. Juve kwam via een counter van Aloisio afstandsschot van Schillaci LEIDEN Monsternederlagen of niet, en masse trok korfbalminnend Leiden gister avond weer naar de inmiddels traditionele zaalkorfbal 'interland' Leiden - Nederland. De vraag hoe de lokale vedetten zich zouden houden tegenover de absolute wereldtoppers van bondscoach Ben Crum, blijft elke verenigingsman toch bezighouden. Een afgeladen Vijfmeihal zag, chauvistisch juichend bij elke aansprekende actie, de Leidse selectie met 11-21 eervol tenonder gaan tegen een Oranje op volle oorlogssterkte, klaar voor de inter land tegen België van het komend weekeinde. Jacqueline Poleij neemt i leman van Pernix. Anne vc beeld. >or Oranje het schot. Tegenover haar Lian Tie- i der Zaag en Hans Heemskerk completeren het de door Jan Hensen begeleide Leid- Alleen de tribune voor de genodig den vertoonde om zeven uur nog open plekken. 'Inschuiven alstu blieft, er staan buiten nog mensen te dringen', maande de omroeper dringend. Voor de organistaie van de Leidse Korfbal Federatie klonk het als muziek. Na het dramatische 10-31 verlies van vorig jaar werd het ergste gevreesd voor het inmiddels zijn zevende editie belevende eve nement. De belangstelling van de lokale toppers leek te tanen, een af gang voor een volle hal wilde men zich tenslotte liever besparen, en voorzichtig klonken stemmen om maar een ploeg uit Rijndelfland te formeren als sparringpartner voor Oranje. De gerezen twijfel over aantrek kelijkheid was na de eerste spelmi- nuten van de juniorenwedstrijd snel verdwenen. Brutaalweg trad een ontbrekend afstandschot voor- Schaap (3) waren vooral voor rust kwam een verrassing. Remco van (4-11) de Leidenaars verre de baas. de Meeberg, Tim van der Horst, Ge- Aan Leidse zijde was Alfred Lam- rald Bock en Perry Venema konden uitstekend mee in het gezelschap. In het geval Venema geen verras sing, want de junior van De Algeme ne behoorde tenslotte tot een van de voor-selecties van de nationale ploeg, maar de meeste anderen wa ren nooit verder gekomen dan de af delingscompetitie of hoogstens de landelijke junioren. Het zuivere schot van Oranje was tenslotte goed voor een 7-11 zege. Veel groter was het verschil in het duel tussen Leiden 2 en het Neder lands jeugdteai rikelen bij de booy, ooit zelf drager van het Oran je-shirt, de enige die met drie goals mee kon doen in dit schuttersge- weld. Spelplezier „Individueel ben je allemaal verlie zers", hield coach Ruud van der Horst de spelers van Leiden 1 voor. „Van het potentieel aan schutters bij Oranje word je gewoon dood ziek. Alleen als collectief heb je dan een kans". Het tiental had de woor den van Van der Horst goed begre- 10-20. Blessurepe- pen. De Leidse ploeg, voor de helft deorganisa- overigens afkomstig van het Sas- van Ilija Lupulescu niet van de wijs brengen. In een enerverend gevecht op gelijke hoogte. Linksback Tem- bijna drie kwartier schreef de pestilli redde de eer voor de Romei i het Europese Top 12- jeugdtoernooi ondanks twee net- ballen op ongelegen momenten te gen in drie games het eerste duel op zijn naam. Paul Haldan, in de Nederlandse competitie getroffen door een speelverbod, zorgde tegen Zoran Primorac voor een tweede meeval ler. De ingecalculeerde zege van' Mir jam Hooman-Kloppenburg op de tengere Jasna Fazlic kwam stroef tot stand. Na een vlotte start (21-14) liet de nationale titelhouder de tweede game (16-21) onverwacht van zich afpakken. Óok in de derde game was Kloppenburg lange tijd haar richtingsgevoel kwijt. Op ka rakter vocht de nummer vier van het Top 12-toernooi terug. Bij 17-16 i de Scylla-speelster i, die toen al de finale achter de horizon hadden zien verdwijnen. DEN HAAG (ANP) - Wuqiang Pang wordt vrij wel zeker assistent van de mannen volleybal- ploeg van Harry Brokking. Als het aan Brok king ligt, keurt het hoofdbestuur van de NeVo- Bo de overgang zaterdag officieel goed. Pang stopte dinsdag met zijn werk als coach van de nationale vrouwenploeg, die unaniem het ver trouwen in de Chinees opzegde. Pang heeft nog een contract bij de bond tot 1992, zodat zijn transfer naar de mannen, waar de vacature van assistent al tijden open staat, op papier logisch is. Zo gemakkelijk liggen de zaken echter niet. Brokking: ,Wij willen Pang graag als assistent. Dat heeft niets te maken met zijn vertrek bij de vrouwen. Vanaf het mo ment dat de komst van Marco Brouwers als hulptrainer niet doorging, in oktober, heb ik meteen aan Pang gedacht." Brokking zegt, dat de mannenploeg uitste kend kan werken met de Chinees. „De jongens zijn helemaal gek van hem. Ik ken Pang al ja ren als trainer. Hij is fantastisch, vooral tech nisch." Brokking pleitte voor de komst van Pang, wetende dat die problemen had bij de vrou wen. De dames uitten telkens weer kritiek op de vriendelijke Chinees, die de Nederlandse taal te slecht zou beheersen en te „zacht" zou zijn. Voor de buitenwereld werden de rijen zo veel mogelijk gesloten gehouden, om in ieder geval de kwalificatie voor de B-wereldtitel strijd veilig te stellen. Dat gebeurde eind januari, toen de vrouwen twee keer van Finland wonnen. In hun eerste training na dat succesje, afgelopen dinsdag, zegden ze het vertrouwen in hun trainer op. Sinds enkele weken assisteert Pang Brok king al regelmatig tijdens de trainingen. „Hij motiveert de spelers goed", aldus Brokking. „Technisch is hij perfect." De Amstelvener er vaart de vriendelijkheid van de Chinees niet als negatief. „Natuurlijk, hij glimlacht de hele training door. Hij beult de spelers een halfuur af en houdt gewoon de grijns op zijn gezicht. Hij heeft geen woorden nodig om de groep te motiveren." Juist daarin ligt het verschil met de vrou wenselectie, die niet de juiste prikkel kreeg van Pang. Onder meer vanwege de taal en de eeuwige vriendelijkheid. „Wij begrijpen Pang best", vindt Brokking, die van mening is dat de oorzaak van de breuk vooral bij de vrouwen zelf gezocht moet worden. „Het ligt duidelijk bij de speelsters. De trainer moet de stof aan dragen, de motivatie moet uit de groep zelf ko- De breuk tussen Pang en de vrouwenselec tie kwam gisteren toch enigszins onverwacht. Vooral de vrouwen van Martinus oefenden de laatste maanden kritiek op het functioneren van de Chinees. Toen zondag de topper in de KERKRADE (GPD) Bert Jacobs kwam haast be schaamd de kleedkamer uit. ,,Het zou terecht geweest zijn als wij er niet door gekomen zouden zijn", klonk het be deesd uit de mond van de Vitesse-trainer. Zijn ploeg had ste keer een voorsprong. Met 21-19 een paar minuten eerder de halve finale bereikt van de KN- ontsnapte Kloppenburg uiteinde lijk aan een pijnlijke nederlaag. In het mannen-dubbelspel was er voor Haldan en Heister weinig eer te behalen. Zonder problemen (17- 21, 15-21) noteerden Lupulescu en Primorac het eerste punt voor Joe goslavië. Aan de zijde van Kloppen burg nam Haldan in het gemengd- dubbelspel de honneurs waar voor Gerard Bakker, die kampt met een zware enkelblessure. Fazlic/Lupu- lescu waren vooral in de tweede ga me een maatje te groot: 14-21. Ook in de zesde partij bleef het winnende punt voor Nederland uit. Heister bood tegen Primorac held haftig verzet. De nummer zeven van het Top 12-toernooi beschikte over meer kwaliteit en sterkere zenu wen: 16-21, 19-21. In een adembenemende partij bleef Haldan tegen Lupulescu over eind en zorgde voor het beslissende punt. tie kreeg drie afschrijvingen, had senheimse TOP, speelde een beke- veel van de intensieve voorberei- ken wedstrijd en liet zich geenszins ding teniet gedaan. Toch waren het door Oranje overvleugelen. Opval- met name de mannen van Oranje, lend was de spelvreugde bij de die de toon aangaven. Kees Vliet- TOP-pers, kortgeleden gedegra- jeugd Oranje tegemoet en alleen stra (5), Taco Poelstra (4) en Wim daeerd uit de hoofdklasse. „Ge woon weer lekker gespeeld", lucht te Stella Tiggelman, vervangster van de geblesseerde Jacqueline Winter, na afloop haai4 hart en ook anderen toonden zich opvallend op getogen over het spel. Nu waren de koppeltjes toevallig perfect op elkaar afgestemd. Anne van der Zaag trof Hans Heemskerk, vorig jaar met tien treffers de abso lute uitblinker. Zijn opponenet geen meter gunnend hield van der Zaag Heemskerk nu op slechts twee treffers, terwijl hijzlf driemaal scoorde. Het De Danaïden-koppel Eric Kromhout Eric Peters hield zich in het hoofdklasse-milieu pri ma staande, ook verdedigend en scoorde driemaal. Bij de vrouwen vocht Karin Westerbeek vinnige duels uit met Hanneke van Eek en werd ondanks een, overigens zeer fraai tgendoelpunt, moreel winnaar, terwijl Els van Lunteren, na een rentree als routinier bij tweedeklas ser Zuiderkwartier nu probleem loos haar opwachting maakte in de Leidse selectie. Dat Leiden verloor lag in de lijn verwachtingen, dat het tot de twin tigste minuut keurig in het spoor (5- 5) van Oranje bleef, was een verras sing. Na een demarrage naar 5-11 kwam Leiden onder enthousiaste aanmoedigingen van het publiek weer terug tot 11-16. Een eindsprint van Oranje leverde net geen dubbel- le cijfers meer op: 11-21. „Een aardige wedstrijd", oordeel de bondcoach Ben Crum wat badi nerend. „Standen zijn voor mij niet belangrijk en ik vond zelfs dat het beter ging dan vorig jaar. Je wil ten slotte een zo sterk mogelijke tegen stander tegenover je. Daarnaast heeft zo'n wedstrijd een tweeledig doel. Je doet als Nederlands team ook aan propaganda. Wat dat be treft was het in Leiden weer prima. In Amsterdam hadden we een lege zaal getroffen", aldus Crum, die voor volgend jaar zeker weer een plekje voor Leiden vrijmaakt op de wedstrijdkalender. BRAM VAN GENT competitie tussen Olympus uit Sneek, de club die de meeste internationals levert, en Marti nus in 3-0 eindigde, was de verwachting dat het Martinus-blok voorlopig de mond zou houden. Na de nationale training van dinsdag, de eer ste na de kwalificatie voor de B-wereldtitel strijd in Spanje, bleek echter dat ook de vrou wen van Olympus niet verder wilden met Pang. De ervaren Jantien Berg gaf toe: „Het is niet een zaak van een paar speelsters, maar van de hele groep die het niet meer zag zitten. Het heilige vuur is weg." Vanaf juni vorig jaar, toen de vrouwen zich in het Spaanse La Coruna niet konden plaat sen voor de Europese titelstrijd, nam de kritiek op Pang allengs toe. Bondscoach Harry Brokking is tevreden met de loting voor de B-wereldtitelstrijd vol leybal, die van 13 tot 22 april wordt gehouden in Japan. Nederland stuit in groep A achter eenvolgens op Polen, de DDR, Puerto Rico, Iraq en gastland Japan. Nederland speelt zijn wedstrijden in Tokyo. Het programma van de groep met Nederland is: 13- 4: Japan - Iraq, DDR - Puerto Rico en Polen - Neder land; 14-4: Japan - Polen. Iraq - Puerto Rico en Neder land - DDR; 15-4: DDR - Japan, Puerto Rico - Neder land en Polen - Iraq; 17-4 Iraq - Nederland. Japan - Puerto Rico en Polen - DDR; 18-4: Puerto Rico - Po len. Nederland - Japan 'en DDR - Iraq. De finaleronde is van 20 tot 22 april in Tokyo. VB-beker door Roda JC na het nemen van strafschoppen te elimineren. Toen er echt niemand er meer op rekende, ge beurde het dan toch. Roda had op een deel van de eerste helft na, de hele wedstrijd totaal onder controle en stond in de tweede helft met 2-1 voor toen De Vries op de valreep ge lijkmaakte voor de Arnhemmers. De strafschoppen wezen tenslotte uit dat Vitesse door mocht bekeren, zoals ook Ajax (dat Menzo tegen Fortuna zag worden weggestuurd), PSV en Willem II de halve finales bereikten. De loting kop pelde PSV-Ajax en Vitesse-Willem II aan elkaar. De wed strijden worden op 14 maart gespeeld. Roda-trainer Reker, normaal ge- Thijssen, die overigens licht gebles- sproken toch een bedachtzaam' seerd was, al snel door Diliberto op mens en zeker niet iemand die an- eigen helft werd opgewacht tok deren gemakkelijke de schuld geeft Roda de angel uit de Arnhemse van eigen falen, was des duivels. Er ploeg. hij eigenlijk het liefst persoonlijk bij de lurven had willen grijpen: scheidsrechter John Blankenstein. „Het is toch Vlak voor rustt dezelfde Thijsser gelijke hoogte kwam tekort bij as het echter toch die zijn ploeg op bracht. Bolesta hoge voorzet, niet te geloven. De scheidsrechters Van de Brom bracht de bal terug NK-marathon mèt geschorsten AMERSFOORT (ANP) - De tuchtcommissie van de KNSB behandelt donderdag 22 febru ari de schorsing van een aantal marathonschaatsers. Voor de tussenliggende periode zal de commissie deze week nog een uitspraak doen over eventuele opheffing van de schorsing. Dat heeft de KNSB woensdag bekendgemaakt. Deze „oplossing" zou de schaatsers de mogelijkheid bieden zaterdag deel te nemen aan de wedstrijd in Amster dam, de veertiende in de reeks van zestien om de KNSB-be- ker, en het Nederlands kam pioenschap op natuurijs, vol gende week dinsdag op de Plansee bij het Oostenrijkse plaatsje Reutte. Het dagelijks bestuur van de KNSB schorste vorige week 32 schaatsers, die hadden deelge nomen aan de „wilde" voor wedstrijden van de 200-kilo- metertocht op de VVeissensee. Tot de geschorsten behoren tien A-rijders, onder wie Ri chard van Kempen, Jan Olie mans en Hans Pieterse. Nederland zijn van een Luxem burgs niveau. Het is toch ook geen toeval dat we geen arbiter hebben bij het wereldkampioenschap in Italië komende zomer. In principe moet je niet over de leiding ouwe hoeren, maar dit gaat iedere week zo. Het zijn en blijven amateurs". Deze fijnzinnige sneer naar onder andere de uitgebleven aanwijzing van Blankenstein voor het WK was de enige manier voor Reker om zijn gemoed te luchten. De arbiter had zich in Kerkrade vermoedelijk voor de rest van zijn leven onmogelijk gemaakt door de gelijkmaker van De Vries van Vitesse goed te keuren en daardoor de ploeg alsnog recht op strafschoppen te geven. Bij een ongevaarlijke aanval van de ploeg van Jacobs dacht Henk Fraser alle tijd van de wereld te hebben voor rustig uitverdedigen. Van Arum sprong de donkere verdediger in de nek, speelde de bal razendsnel naar De Vries en Vitesse was in een klap weer helemaal in de wedstrijd. Tot dat moment zal zelfs de grootste op timist in het Arnhemse kamp daar op niet meer gerekend hebben. Ze ker in de tweede helft en gedurende de hele verlenging was er namelijk maar een ploeg die aanwezig was geweest. Roda zette vanaf het begin de te genstander onder druk met oppor tunistisch voetbal, waardoor men al in de vierde minuut op voorsprong kwam. Bij een corner van Van der Luer tastte Bos mis en kon Van der Waart van dichtbij scoren. Doordat i Thijs: zocht zijn de goal hoek uit: 1-1. Vanaf de eerste minuut van de tweede helft had Vitesse niets meer in te brengen. In een moordend tempo en met goed voetbal hield Roda de Arnhemmers voortdurend in een wurggreep, waarbij ontko men niet meer mogelijk leek. Het duurde tot in de eerste verlenging dat de, zo leek het, definitiev r het Emmen-doel t iindigde de wedstrijd. „Ik had i vrijwel niemand de spanning dolkstoot (2-1 door weer Van der René Maessen ging op de vuist met derdaad gefloten voor die hoek- Waart) werd toegebracht. Totdat Stanley Menzo, die een kopstoot schop, maar omdat de speeltijd Van Arum Roda-verdediger Fraser uitdeelde en scheidsrechter Cees De Vries alsnog Bakker trok rood voor de beide de rug sprong e volledig tegen de verhouding gelijk kemphanen. In het tumult dat kon maken. Tot verbijstering van iedereen stond Blankenstein erbij en keek er alleen maar naar. In de strafschoppenserie miste voor Roda eerst Diliberto, deed Van de Brom voor zijn club hetzelfde, legde kans toen diezelfde Wouters een bal te zacht terugspeelde op Menzo. De Ajax-doelman voor kwam een vroege achterstand. Na die aanvankelijke opwinding Tijdig herstel van Tsjizjov AMERSFOORT (ANP) - Ruim drie uur heeft het publiek in het Amers- foortse stadhuis in spanning geze ten of uitdager Ton Sijbrands zijn tweede winstpartij zou boeken. De verwachtingen waren in de tiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap groot, maar wereldkampioen Alexei Tsji zjov wist nog juist voor de klokcon- trole het evenwicht te herstellen. Sijbrands moest met remise genoe gen nemen en leidt halverwege de tweekamp met 11-9. Sijbrands was zichtbaar verrast door Tsjizjovs openingszet. Even min als zijn secondant Johan Kraj- enbrink had hij verwacht dat de we reldkampioen juist halverwege de match met een agressieve opening zou komen. Hij trok er dan ook zo'n kleine vijf minuten voor uit om het antwoord te geven en gaf daarmee aan eventu ele complicaties niet uit de weg te gaan. Onmiddellijk zat het publiek aan de stoel gekluisterd. De spanning op het bord nam toe naarmate de partij vorderde. Tsji zjov en Sijbrands leefden zich volle dig uit in de Keiler-variant, waarbij in het middenspel de situatie zelfs voor de aanwezige grootmeesters niet duidelijk was. Remise volgde uiteindelijk. volgens ontstond, blies Bakker de wedstrijd af en bezorgde Ajax aldus een plaatsje in de halve finales. eerst Maessen een kopstoot uitde- gaf Fortuna Sittard Ajax len en vervolgens Menzo hetzelfde schoots de tijd te werken aan dat ge- doen. Dus bleef er voor mij weinig brek aan zelfvertrouwen. De thuis- anders over dan beiden een rode ploeg trachtte weliswaar met werk kaart te geven". lust en inzet de voetballende tekort - Han Berger haalde zijn schouders komingen te compenseren, op. „Laat ik e i Hanssen in de laatste beurt De rode kaart die hij had gekregen, zeggen, anders krijg ik w op gelijke hoogte kon betekent niet alleen voor he Roda brengen. Hanssen kegelde spijker hard tegen de onderkant van de lat aan, waarna de bal volgens Reker eerstvolgende wedstrijd ook ruimschoots achter de doellijn te- Liesdek en Duut wegens een schor- recht kwam. Blankenstein oordeel- sing boete zo hoog dat ik kantie zou kunnen. En dat doe ik liever dan dat geld bij de KNVB richting Doelman Hesp, achter laten". Van cupsfeer de geblesseerde Loek amper sprake in De Baandert. Ajax Frijns. „Hou ik nog over, Willy Boessen", rekende trai- 'ner Han Berger snel uit. „Menzo gaf mij een kopstoot en ik maakte een afwerend gebaar", Limburg (1-0 nederlaag tegen de echter anders waardoor de rassing compleet was en Vitesse als nog verder mocht bekeren. Energie Fortuna Sittard, Ajax en scheids- de versie van Fortuna-aanvoerder opzettelijk Jan Wouters wat rechter Cees Bakker hadden hun Maessen. Scheidsrechter Cees Bak- de achterste lijn gehouden", aldus energie bewaard tot het tweede deel ker was de situatie in elk geval niet Leo Beenhakker. „Ik wilde de on- meer meester. Hij floot voor een rust die tegen MVV in het spel was hoekschop, waardoor het tumult eruit krijgen en achterin uitbrak. Toen Menzo van het veld organisatie hebben was, pakte Bakker de bal op moest gaandeweg steeds vaker ca pituleren voor de balvaardigheid van de Amsterdammers. Het spel ■erplaatste zich aldus meer en meer MVPÉBHÜjax bezat niet het vermogen om kansen ankelijk te creëren. Slechts twee keer vond Ajax een opening. De poging verdediger had de schrik van het vorige bezoek Aron Winter vloog nog voorlangs, tegen de kopbal Wim MWj nog in de benen en Fortuna Jonk, dit seizoen voor 't eerst in de 5 ook Ruud Hesp machte de wedstrijd. Met i laatste minuut, Fortuna had al een half uur lang vergeefs getracht de 0- 1 achterstand weg te werken, kon Fortuna had geen antwoord klaar. De ploeg bleef afhankelijk van toeval. Zo'n toevalligheid ont- betere stond op slag van rust. Etienne Bar- mentloo vond Stanley Menzo op Richard Sneekes miste een opge- zijn weg. DONDERDAG 16.00-18.00 EURO: Voetbal. 17.00-17.30 BBC 2: Autoraces: Rally Challenge in Yorkshire. 18.00-20.00 EURO: Tennis: Noordameri- kaanse indoorkampioenschappen. 20.00-20.30 EURO: Motorsport News. 20.00-23.00 BRT 2: Sport-extra: tennis (rechtstreekse reportage van de Belgian Indoor in Brussel). 20.30-22.00 EURO: Basketbal: de beste Europese wedstrijden van dit seizoen. 22.00-22.03 EURO: Sneeuwberichten. 22.00-22.20 Super: Golf. 22.03-00.00 EURO: Tennis: Noordameri- kaanse indoorkampioenschappen. 00.00-01.00 EURO: Motorsport: Havoc 8, vallers en knallers. 01.00-02.00 EURO: Sportmix. VRIJDAG 10.00-12,00 EURO: Voetbal.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17