Een team van 'specialisten' SpoOPTV Feyenoord stoot Schoenmaker af Doortellen blijkt heel gewoon bij profboksen Boksarbiter bekent fout bij telling DINSDAG 13 FEBRUARI 1990 SPORT PAGINA 15 ROTTERDAM (GPD) De mededeling dat Feyenoord zijn con tract niet wenst te verlengen, kwam voor assistent-trainer Lex Schoenmaker gisteren niet helemaal onverwacht. Maar na een ge sprek met Martin Snoeck, Gunder Bengtsson en Ger Lagendijk, viel de teleurstelling duidelijk van zijn gezicht te lezen. Feyenoord gaat volgend seizoen in zee met Geert Meijer als assistent-trainer. „Het is niet leuk als je zo iets te ho- zend tegen een functie als assistent, ren krijgt. Na de komst van Bengts- Het allerbelangrijkste vind ik dat ik son heb ik er wel even rekening mee bij eèn club plezierig kan werken", gehouden, maar toen de Zweed en Lex Schoenmaker, die zijn eerste Lagendijk een keer uit hun mond ervaringen als trainer opdeed bij FC lieten vallen dat ze met de huidige Den Haag en ADO, bewaart de bes bezetting door wilden gaan, dacht te herinneringen ik. dat er voor mij, net als voor Pirn king met Rinus Israel Verbeek, een contractverlenging zou zitten". Na de training hoordp de 42-jarige Hagenaar Gunder Bengtsson dat hi. Rob Ja cobs. „Met Israel had ik een fantas tische verstandhouding en ook met gistermorgen Jacobs klikte het uitstekend. Bei den betrokken me bij alle zaken en toen we vorig jaar met Feyenoord op kantoor, voor een gesprek werd Europees voetbal haalden, cht. Daar deelde directeur be- Jacobs niet om ook mij in.de hüldfe i het zich van het begin af aan z taald voetbal drs. Martin Snoeck te betrekken en me te feliciteren, hem mee, dat Feyenoord weer eens Pim Verbeek daarentegen heeft wat anders voor zijn ontwikkeling als tra beter vond dat hij op eigen benen I ging staan. Lex Schoenmaker te- met de jeugd en het tweede elftal kende, na telefonisch overleg met Jaap van der Leek van de WON, op formele gronden onmiddellijk vond ik zoveel voldoening, dat m'n contract met Feyenoord toch wel had willen verlengen. Ik heb al- i hij later.je tijd maar weer af- voor ogen gehad, zoals dat bij PSV de slag kunt ko- tussen Hiddink en Dorjee bestaat, tamelijk klein, ik maar Feyenoord heeft me de kans zit er nog niet zo verschrikkelijk niet gegeven om de goede eigen- lang in en doorgaans komt er heel schappen, die ik zonder meer bezit. moet als trainer altijd wachten of je a£ men. Het circuit ADO rit hij i Kraay „Met het vorige bestuur onder lei ding van Gerard Kerkum heb ik al- het betaalde voetbal blijven. Vorige tijd' prima kunnen samenwerken, veek meldde een ochtendblad dat Schoenmaker een aanbieding had gekregen van de amateurclub ADO, maar dat bericht was volgens de Ha genaar onjuist. „En als het bericht wel juist was geweest, dan was ik toch niet op die aanbieding inge gaan, want m'n ambities gaan ho ger. Het liefst zou ik bij een betaald voetbalorganisatie hoofdtrainer worden, maar ik sta ook niet afwij- Vlissingeii mag van leden naar eerste divisie VLISSINGEN (ANP) - De leden tóen Kraay kwam werd het i niet leuker eri niet beter op. Na het vertrek van Jacobs dacht ik dat mijn tijd gekomen was, maar toen Kraay na Verbeek ook nog Cor van der Gijp aanstelde, begreep ik dat er weer niets van zou komen. Snoeck en Bengtsson vinden nu, dat het, ge zien mijn leeftijd, beter is op eigen benen te gaan staan. Ik ben het met hun zienswijze niet helemaal eens, maar ze wordt me opgedrongen". Dat Feyenoord al een akkoord had bereikt met Geert Meijer voor- jdatzijn contract werd opgezegd, in casseert Lex Schoenmaker met een schouderophalen. „Ik loop lang ge noeg in dit wereldje mee om me ner gens meer over te verbazen". ZWEMMEN - Hans Elzerman is met directe ingang in dienst getre den bij de KoninkLijke Nederlandse Knock-out Tyson houdt gemoederen bezig ROTTERDAM (GPD) - Hardop zeggen durven ze het geen van beiden, maar onafhankelijk van el kaar komen Wim Snoek en Karei Klijnoot tot dezelfde conclusie: de Mexicaanse scheidsrechter Oc- tavio Meyran moet door Don King stevig onder druk zijn gezet om te bekennen, dat hij fout is ge weest toen hij zaterdagnacht telde voor de door Mike Tyson tegen het canvas geslagen uitdager Ja mes 'Buster' Douglas. t hoek e De voormalige bokskampioen en Neerlands meest aan de weg timme rende arbiter zien namelijk geen en kele reden, waarom Meyran het, boetekleed zou moeten aantrekken. Wim Snoek: „Die man heeft ge- ste tel overeind stond, ging die vent toen ik hie omdraaide, gen, maar ik heb zo'n idee dat hij on- begon de scheidsrechter -een der druk is gezet. Anders kan ik het Zweed- pas te tellen. En lang- me niet voorstellen, want je gaat af zaam...! Maar dat was nog niet het als een gieter", ergste. Toen Johansson bij de acht- praatje met hem maken. Ik denk dat ^el een minuut heeft geduurd, verder werd gebokst. Het was echt niet te geloven, de kranten - zelfs de Zweedse- spraken er schan de van". 1 Snoek, in de vijfde ronde op zijn de neutrale hoek stond toen pas gaan tellen. Lógisch datje het| dan een verschil krijgt met wat dej klok aangeeft. Dat gebeurt zo vaak". Snoek, 62 inmiddels, weet waar over hij praat. Toen hij zondagmid dag thuis in Mijdrecht voor de tele-j visie zat en van de commotie rond Douglas' knockdown hoorde, gin-L gen zijn gedachten als vanzelf terug delwijze dan ook nogal naar de 14e april 1962. In Stockholm ken. „Voor mij heeft die velde hij toen al in de eerste ronde ~T w Ingemar Johansson, de Zweed die niet dat hij schuld heeft bekend" kort daarop tegen Floyd Patterson vereldtitel zou boksen Uitkomst De Jack Dempsey-telling. Karei Klijnoot, morgen in het Engelse Brentwood de derde man in de ring bij het Europese titelgevecht in het supervedergewicht tussen de Fransman Daniel Londas en zijn Britse uitdager Mark Reefer - Klij noot wist niet, waaraan die term zijn naam dankt. Het Amerikaanse beurt neergegaan („toen bleek die boksmagazine The Ring brengt uit- opeens wèl te kunnen tellen"), ,'indt de heisa rond Meysans han- 'opwarmertje' kon gebrui- Geluk „Ik zie hem nog gaan, met zijn men wijd en zijn hoofd tussen de „Geld speelt een grote rol natuur- touwen. Daar heeft-ie geluk aan ge- lijk, zeker in Amerika. Bij ons ging komst. In de jaarlijks verschijnende encyclopedie lezen we over het •ertrok- (tweede) gevecht Dempsey—Tun- m niks ney van 22 september 1927. Meer 'erkeerds gedaan. Ik begrijp ook dan 100.000 toeschouwers in het Soldiers Field-stadion van Chicago "D nnULmnnJ zagen Tunney in de zevende ronde Kecntvaardlg bezwijken onder het geweld van Persoonlijk vindt Wim Snoek het Dempsey's vuisten. Omdat Demp- „niet meer dan rechtvaardig" dat sey, al zeven jaar wereldkampioen Douglas won. Hij kan zich niet voor- en net als Tyson onverslaanbaar ge stellen, dat het protest van Don acht, in eerste instantie verzuimde King succes zal hebben, hoewel... de neutrale hoek op te zoeken, had. Valt hij met zijn achterhoofd het destijds op de mat, dan was-ie op zeker niet meer opgestaan. Afijn, ik liep naar vergadering van hoofdklasser Vlis- Zwem Bond als trainer i singen heeft zich gisteren met grote tionale jeugdselecties. Elzerman TOKYO (Reuter) - Scheidsrech ter Octavio Meyrian, die het om streden boksgevecht tussen Mike Tyson en James Douglas leidde, heeft toegegeven dat hij een fout heeft gemaakt. „Ik ben al 22 jaar scheidsrechter", liet de arbiter weten. „Ik ben een man van eer en ongelukkigerwijs heb ik een menselijke fout van honderd pro cent gemaakt." De partij verliep zondag veelbe sproken: Douglas velde de tot dan ongeslagen Tyson in de tien de ronde, nadat hijzelf twee ron den eerder was neergegaan. Douglas mocht slechts zes uur ge nieten van zijn triomf, omdat de bonden WBC en WBA op aan- Bovenlander leidt ploeg langs Sovjet Unie meerderheid achter de plannen tot volgt in "die functie Herman professionalisering van het bestuur Lienden op, geschaard. De club zal bij de KNVB het verzoek indienen komend sei zoen tot de eerste divisie van het be taald voetbal te worden toegelaten. Vlissingen verwacht rond 1 april uitsluitsel van de voetbalbond te krijgen. Van de ongeveer 200 leden, het vijfvoudige van het aantal dat nor maliter de vergadering bezoekt, wa ren er maandag acht tegen het aan vragen van de prof-status. Vijf le den onthielden zich van stemming. Vlissingen heeft een begroting van ruim 1,5 miljoen gulden opge steld. De financiering van de plan nen vormden het voornaamste ge- Snlkn^tntn»jd,^h LAHORE - Dankzij het specialisme van Floris Jan Bove- lander en Mare Delissen zit het Nederlands mannenteam op het WK-hockey in Lahore nog steeds op het goede spoor. drang van Tysons manager King bepaalden dat de hamvraag on voldoende was beantwoord: Was Douglas, op de stoten van Tyson in de achtste ronde, meer dan tien seconden horizontaal geweest? Volgens de arbiter zondag niet, maar gisteren dus Wel. Voorzitter José Sulaiman van de World Boxing Council (WBC): „Tot 20 februari is niemand we reldkampioen zwaargewicht. Op die dag vergader ik met de rest van het bestuur." Ook een andere bond, de WBA, erkent de over winning van Douglas (voorlopig) niet. Alleen de IBF ziet de uitda ger als winnaar. Het is duidelijk dat over het Voor profbokser Regilio Tuur breken drukke dagen aan. De profbokser uit Hoogvliet, die een carrière opbouwt in de Verenigde Staten, bokst de komende negen dagen drie partijen. Maandag avond komt Tuur in Westchester bij New York voor zijn tiende par tij in de ring tegen de Amerikaan Jommo Jacobin. Voor de Neder lander moet het een revanche worden voor zijn eerste nederlaag bij de profs, die hij op 29 januari in Atlantic City op punten tegen de Amerikaan Fernando Rodri- gues leed. duurde de knockdown officieel veertien seconden. Anderen spra- duizendjes, hier om ken zelfs van zestien. Sindsdien miljoenen". staat die partij, door Tunney uitein- Met een 'rematch' zou hij nog wel delijk op punten gewonnen, be- vrede kunnen hebben. „Maar dan kend als de 'Battle of the Long moet Douglas wel dezelfde gage Count', krijgen als Tyson. Dat is wel het die jongen recht op heeft". Karei Klijnoot vraagt zich af, on der welke reglementen in Tokyo is gebokst. „Als het onder de IBF-re- gels was, dan heeft die scheidsrech ter gedaan wat hij mag doen vol- Sterker En dat, terwijl er nadien een ge vecht is geweest, dat veeleer voor dat predikaat in aanmerking kwam. In maart 1949 zond Marcel Cerdan in Madison Square Garden tegen stander Laverne Roach naar het canvas. Een fractie van een seconde gens de instructies, namelijk de later ging de Fransman zelf neer. Jack Dempsey-telling toepassen. Ik Terwijl scheidsrechter en timekee- heberdevideonogeensopnageke- per stonden te overleggen of er in ken en gezien dat, toen de timekee- het geval van Roach al dan met per zijn vinger opstak ten teken dat sprake was van een officiële knock- hij ging tellen, Tyson in de verkeer- down, tikten de seconden snel weg. de hoek stond. Officieel moet je in Op zijn plaats aan de ring klokte Nat geval van een knockdown in de ver- Fleischer, de welhaast legendari- ste neutrale hoek gaan staan. Je ziet sche hoofdredacteur van The Ring, die Mexicaan ook wijzen. Zoals ik op de kop af 32 seconden... het zie, had hij daarna het recht om Een record, maar Wim Snoek kan langzaam te tellen. Tenminste, in- het dus nóg sterker vertellen. dien onder de IBF-regels is gebokst. De vraag is alleen, waarom hij dan -|--|- toch heeft gezegd fout te zijn ge- HPTTTinTm "Wil weest. Je mag het niet hardop zeg- XIOI lllCUlO WJ_l dat er ongeveer 600.000 gulden sponsorgeld zal binnenstromen De noodzakelijke verbeteringen Tegen Frankrijk redde Mare Delissen het elftal met twee «ESSSTSKM™ ^ffers "allien. Vanmorgen op de tweede dag van vankeiijke plan een nieuw stadion wereldbekerevenement in Pakistan zorgde een andere neer te zetten, bleek financieel niet specialist tegen de Sovjetunie voor een succesvol vervolg haalbaar. De eerste fase van de re novatie van het bestaande complex bestaat uit het bouwen van een tri- Met drie doelpunten uit bune. het aanbrengen van de vereis te veiligheidsvoorzieningen en dé plaatsing van een lichtinstallatie. Daarna volgt een nieuwe hoofdtri bune en een sponsorhome. Stadion is nog niet klaar voor eredivisietopper AMSTERDAM (ANP) - Otto Roffel, directeur van het Olym pisch stadion, gaat er voor hon derd procent van uit dat de top per in de eredivisie tussen Ajax en PSV. aanstaande zondag, ge woon in 'zijn' stadion wordt ge speeld. De herstelwerkzaamhe den aan de accommodatie, noodzakelijk om weer voetbal wedstrijden te mogen herber gen, zijn weliswaar nog niet he lemaal afgerond, maar volgens Roffel is het nog een kwestie van een paar dagen alvorens dat wel het geval is. „Door het slechte weer zijn wij wat achterop geraakt met de werkzaamheden. De harde wind maakt het gewoon onmogelijk werk op grote hoogte te verrich ten. Daarom hebben we nog een paar mandagen nodig om alles klaar te krijgen", stelde de direc teur maandag. Het stadion diende deels gere noveerd te worden na een on derzoek van de afdeling Bouw en Woningtoezicht van de ge meente Amsterdam. Die instan tie dient ook de herstelwerk zaamheden goed te keuren. „We hebben vrijdag nog contact ge had. Er zijn geen problemen met hun instemming", verklaarde Roffel. „Het duel wordt daarom ook gewoon bij ons gehouden. Er zijn al kaarten vQor het Olym pisch stadion verkocht. En die zouden nooit gelden voor het Ajax-stadion. Het kan dus ge woon niet anders." Groep A van het toernooi (5-2). ïn straf- Floris Jan Bovelander, een strafbal van Mare Delissen en het (eerste) velddoelpunt van Tom van 't Hek hield het elftal het zicht op een goede uitgangspositie voor de halve finales van volgende week. Met zijn produktie hield Bovelan der gelijke tred met het hoge sco ringspercentage dat op dit ondér- deel tot dusver door de toonaange vende naties op het wereldkam pioenschap wordt bereikt. Austra lië haalde vanmorgen tegen Argen tinië (4-1) zelfs honderd procent. Engeland kwam gisteren tegen Ier land niet aan dat gemiddelde, maar won wel met 2-0 door goals uit hoekslag-varianten. Alleen Pakis-| tan, dat Spanje in een even boeien de als produktieve confrontatie (6- 3) wegzette, blijft daar traditiege trouw bij achter (1 uit 6). „Dat we nog maar één veldgoal hebben gemaakt, is verder niet zo belangrijk'merkte bondscoach Hans Jorritsma op na de overtui- gende triomf op de Russen. „Die strafcorners en strafballen dwingen ook af met onze aanvallende ning tegen Frankrijk, 24 Nederland - Sovjetunie 5-2 (3-2). 8. Bo velander 1-0 (strafcorner), 17. Depoetatov 1-1 (sc), 24. Bovelander 2-1 (sc), 27. Sem- sembajev 2-2, 32. Bovelander 3-2 (sc), 49. Delissen 4-2 (strafbal), 61Van 't Hek 5-2. Scheidsrechters: O'Connor (Can) en Webb (Eng). Toeschouwers: 1000. Starf- corners: Nederland 7, Sovjetunie 5. Australië - Argentinië 4-1 (1-0). 27. Reid 1-0,51. Sordelli 1-1 (sc), 52. York 2-1 (sc), 57. Corbitt 3-1 (sc), 59. York 4-1 (sc). 1. Nederland 2-4 (7-3) 2. Australië 1-2 (4-1) 3. India 1-1 (1-1) 4. Sovjetunie 2-1 (3-6) 5. Frankrijk 1-0 (1-2) 5. Argentinië 1-0 (1-4) duidelijkheid van wielerbaas SAN SEBASTIAN (ANP) - Mathieu Hermans heeft zijn Spaanse werk gever Orbea tot morgenmiddag de tijd gegeven de financiële zaken voor het inmiddels gestarte wie- lerseizoen in orde te maken. Mocht Orbea de Brabandse coureur geen zekerheid kunnen bieden, dan te kent Hermans voor een andere for matie. Belangstelling voor de sprinter, die 334,34 FICP-punten meeneemt, is er voldoende. De Italiaanse ploe gen Del Tongo, Carrera en Alfa Lum hebben interessse getoond. Daar naast is de Spaanse formatie TEKA in de markt voor de Nederlander. De Spaanse ploeg wil in de Ronde van Frankrijk starten maar bezit nog te weinig punten om recht streeks te worden toegelaten. Hermans zelf geeft de voorkeur aan een verder verblijf in Spanje en wil, in geval dat Orbea de sponsor- zaken morgen niet voor elkaar heeft, enkele Nederlandse ploeg- makkers naar een nieuwe werkge- „Dat zal wel moeilijk worden", al dus zijn begeleider Albert Stofberg. Bij Orbea staan naast Hermans ook Theo Akkermans, Gerrie Takens, René Beuker (die twijfelt over voor zetting van zijn wielerloopbaan), Johan van der Velde, Dick Dekker en Peter Harings onder contract. „Ondanks alle problemen blijft Orbea in ieder geval aktief in de wielersport. Alleen is de kans aan wezig, dat dat op een lager niveau zal gebeuren", zegt Stofberg. r eerder, heb hem met vervangen omdat hij Oostblokformatie gelijke tred hou- speeïwijze. In principe zijn dat al volledig werd weggespoeld. De lei- niet functioneerde"), ventileerde de den met de scoringsdrang van Ne- halve doelpunten. Öp de Cham pions Trophy in Berlijn lag ons per- centage uit corners met 44 procent baar opgeluchte indruk. „We speel ruim boven het algemene gemid- den nu veel geconcentreerder. Ie- delde van 25. Op dit WK wordt er in- dereen liep heel goed te hockeyen derdaad veel gescoord uit de korte omdat er meer rust in het spel zat. hoekslagen, maar dat kan ook op Na dit resultaat hoop ik dat de toeval berusten. Eerlijk gezegd zeg- slechte wedstrijd tegen Frankrijk Oranje maakte na de duide- Bloemendaal-speler een geheel lijk overwinning dan ook een zicht- dere visie. „Ik ben niet op mijn oudé niveau", merkte hij naderhand óp, ..dus is het terecht dat ik word ver- dereen liep heel goed te hockeyen, vangen. Het draait gewoon niet lek ker" Beter derland. Na de pauze brak Mare De- kunnen komen", keek Hans Jorrits- lissen vanaf zeven meter de weer- ma na afloop al weer vooruit naar de stand van de Sovjets en maakte botsing met Argentinië". We gaan Tom van 't Hek de klus definitief af. alleen donderdag licht trainen. Dan De komende twee dagen heeft de moeten we klaar zijn voor het nieu- Oranje-equipe de tijd om alle emo- we karwei", ties te laten bezinken. Vrijdag AD HEESBEEN gen dit soort getallen veel. Het gaat tenslotte om de tref fers". Studie Dat er ditmaal zoveel rendement werd gehaald uit de cirkelslagen bij een incident blijft". Het veldspel van de Nederlandse Tom van 't Hek is daar na van- formatie, die in dezelfde samenstel- daag van overtuigd. „We horen de ling aantrad als in het duel met laatste drie jaar bij de beste teams Frankrijk, oogde in elk geval i de wereld. Dat kan niet i weg zijn. Ik moet toegeven dat i dereen gisteren kapot zat. De r lag volgens Floris Jan Bovelander ten vielen als een plump-pudding op bed. Hans heeft vervolgens korte toespraak gehouden en is er onderling nog veel gepraat. Dat uitbundige stud: deobeelden van de Russen. .'.Daar- uit bleek", aldus de evenknie van Paul Litjens, „dat de keeper (Do- heeft kennelijk geholpen' masjev-red.) eerst vier stappen doet - alsvorens hij pas gaat liggen. Door de corner snel te spelen kan je met een direct schot een optimaal resul taat afdwingen". j En dat proces verliep geheel vol- zienlijk beter dan op de openings dag. In de eerste tien minuten was de ploeg al meer in de cirkel ge weest dan in de gehele wedstrijd te gen de Fransen, die alleen verdedi gend enig initiatief toonde. De Rus sen zochten echter - net als Oranje - de frontlinie op, waardoor een open De enige voor wie dat niet gold wedstrijd ontstond met talloze was Cees Jan Diepeveen. De 252- euze scoringsmogelijkheden. Des- voudige recordinternational haalde ondanks kwamen de goals in de eer- net als tegen Frankrijk de ste omloop uit strafcorners van Flo- eindstreep niet. Hij werd opnieuw ris Jan Bovelander, die op deze ma- 0gewisseld voor Erik Parlevliet. Of- nier de geldingsdrang van de Rus- gens verwachting, waardoor de schoon Hans Jorritsma de routinier sen voorbleef. Want dank zij Depu- wrange nasmaak van de wanverto- de hand boven het hóófd hield („Ik tatov (sc) en Sensemb^jev bleef de Duizendste doelpunt in Lahore LAHORE (ANP) - De eerste treffer van Floris-Jan Bovelander in de wedstrijd tegen de Sovjetunie, gemaakt in de achtste minuut, beteken de het 1000ste doelpunt in de historie van de strijd om de wereldtitel. Het eerste toernooi was in 1971 in Barcelona. Lahore beleeft de zeven de editie. De 'hattrick' van de Haarlemse biologie-student was de veertiende in de geschiedenis van dit evenement. Bovenlander was de tweede Ne derlander, die dit presteerde. Ties Kruize ging hem in 1973 in Amstel veen voor in de wedstrijd tegen Maleisia (4-0). Frank Leistra beleefde een negatief jubileum. De doelman van Til burg zag in zijn 91ste interland de bal voor de 100ste keer over de doel lijn gaan. DINSDAG 18.30-19.00 EURO: Goals: de mooiste doelpunten van de Spaanse voetbalcom petitie. 19.00-19.30 EURO: Tennis Legends.' 19.30-20.00 EURO: Surfen funboard special. 20.00-21.00 EURO: Zaalvoetbal: EK vanuit Porto. 20.00-00.10 Super: Ultra Sport: met golf, super cross '89, motorbootraces en windsurfen. 20.25-21.03 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.00 TV 5: Sport. 21.00-22.00 EURO: Motorsport: WK For mule-I en Grand Prix motorraces 1989. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 23.00-01.00 EURO: Basketbal: Europa cup. WOENSDAG 10.00-12.00 EURO: Basketbal. 10.35-12.30 Did 1 Sport extra: WK hoc key (Westduitsland-Spanje). 12.00-14.00 EURO: Tennis: Noordamen- kaanse indoorkampioenschappen. 14.00-15.00 EURO: Worstelen. 15.00-16.00 EURO Motorsport: WK For mule-I en Grand Prix motorraces 1989. 16.00-18.00 EURO: Voetoal. 17 00-17.30 BBC 2: Autoraces: Rally Challenge in Wykeham Forest.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15