Musea verliezen aansluiting internationale markt Bunia vraagt géén rechten aan kapellen Het veranderlijke en het vrouwelijke KIJK UIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 9 FEBRUARI 1990 PAGINA 21 Nederland raakt onverwacht snel in de ban van The Sundays. De dromerige gitaarspinsels en de hemelse zang van dit kwartet uit Bristol is pas sinds kort bereikbaar in de lage landen op de elpee 'Reading Writing And Arithmetic'. Een veel gedraaid en veel verkocht produkt, en dat terwijl de groep het vertikt om nog een single van dat album te trekken. In Engeland kon men al eerder kennisnemen van de band, om precies te zijn: vanaf de eerste optredens. Op dat moment werd de groep het 'slachtoffer' van een publiciteitsstorm die zijn weerga zelfs in de Engelse muziekpers amper kent. AMSTERDAM Wat moet je met zo'n David Simpson, die in het weekblad Melody Maker schreef: 'Wij verdienen zo'n band niet?' De frêle zangeres Harriet Wheeler is de eerste om dit soort loftuitingen te relativeren. "Een beetje overdre ven, vind ik". Bassist Paul Brindley noemt het gênant. Gitarist en - met Harriet - schrijver van de prachtige liedjes David Gavurim: "Je weet nu DIRECTEUR FILMDAGEN - Jacques van Heijningen (42) is gis teren benoemd tot algemeen direc teur van de Nederlandse Filmda gen, waarvan de tiende editie dit jaar van 20 tot 27 september in Utrecht plaats heeft. Ook werd een nieuw dagelijks be stuur gevormd, dat bestaat uit voor zitter Rinus Haks en de leden Yvon ne van Baarle, Hans Hylkema, Els- beth Polak, Wim van Roosmalen en Jos Stelling. Van Heijningen was een aantal ja.- ren programmeur-manager van het theatercomplex Lantaarn/Venster in Rotterdam en tot 1986 ook be trokken bij de organisatie van het Filmfestival Rotterdam. The Sundays en het geknuffel van de pers door Jacob Haagsma datje eigenlijk niet verdient om met ons te praten, hé". De drie - drummer Patrick Han- nan is bij de huiselijke haard geble ven - vermaken zich wel tijdens hun korte promotiebezoekje aan 's lands hoofdstad. Als aankomend rockster maakt David zich zorgen over de bij die status horende verplichtingen. "Ik vraag me altijd af hoe zoiets be gint, hotelkamers afbreken. Die van ons zijn altijd zo klein, dat ik amper zou weten waar ik moest beginnen. Ik kan alleen zeggen dat ik wel eens een stukj.e zeep heb gejat. Weet je wanneer je een echte ster bent? Als je je kamer hebt vernield en je bent er de volgende dag nog steeds gast". Geknuffel U ziet.^The Sundays blijven vrolijk onder "het geknuffel van de pers. Ook andere geledingen van de mu ziekindustrie zijn sinds die eerste optredens zeer geïnteresseerd in de band. Paul: "Die lui van de platen maatschappijen gaan vaak kijken naar bands die zo 'gepromoot' wor den, maar meestal zijn ze na vijf mi nuten weer weg. Die keer dat al die mensen naar ons kwamen kijken, was de enige keer dat we er echt druk op voelden staan. Ik bedoel, als je dan slecht speelt kan je wel ophouden en dat is wel iets om ze nuwachtig van te worden. We doen het wel rriet voor hun, maar we wil den ze ook weer niet zien weglo pen". Kan de band leven onder de druk die het gevolg moet zijn van al die heisa? David: "Alleen die keer was het erg, verder viel het wel mee. Het verschil tussen, och, een beetje ner veus en kotsmisselijk. Natuurlijk is het vleiend om al die recensies te le zen, maar kwalificaties als de band The Sundays: "Wij maken niet de fout om te denken dat we briljant zijn" van 1989 en The Great Hope zijn pu re onzin. Wij hebben het geluk dat we iets ouder zijn dan veel andere beginnende bands. Wij maken niet de fout om te denken dat we briljant zijn alleen omdat de pers dat schrijft. We moeten doen waar we zelf achter staan en dat zo goed mo gelijk". De band heeft er wel voor ge waakt dat de 'muziekbizz' met hen op de loop ging. Zo bracht men vo rig jaar slechts een single - het fraaie 'Can't Be Sure' - uit. terwijl er van de nieuwe elpee voorlopig geen klein plaatje getrokken wordt. Har riet: "We wilden het publiek niet overvoeren, want anders loop je de kans dat men ons snel zat is. Het is nog erg vroeg voor ons, we zijn nog maar pas bezig. De elpee zou eigen lijk al eerder uitkomen, maar dat is niet anders. We gaan er maar van uit dat de mensen die hem in '89 goed zouden hebben gevonden, er in '90 ook nog plezier aan zullen beleven. Ik heb toch al niet het idee dat we al leen het trendvolgende publiek aanspreken". Leeftijd er of zo". David, die de verantwoordelijk heid voor de teksten met Harriet deelt, voegt daaraan toe: "In de meeste kunstuitingen gaat het om andere dingen. Moord, doodslag, dramatische toestanden die gewone mensen niet overkomen en daar door weinig realistisch zijn. Maar mijn eigen leven vind ik heel inte ressant, vol ups en downs. Niet vre selijk dramatisch natuurlijk, maar opwindend genoeg om over te schrijven. Maar echt schokkende dingen komen niet aan de orde. Geen special effects, zoals in veel van die actiefilms". The Sundays hebben dus weinig gemeen met een filmer als Steven Spielberg, maar des te meer met ie mand als... Jim Jarmusch". meldt Harrriet, "al zit daar een wat 'artv' kant aan". David: "Dat is een goede vergelijking. Zo'n film als "Stranger Than Paradise", daar gebeurt eigen lijk niets in, maar toch blijft het spannend. En er zit eenzelfde soort ironie in als soms in onze songs op duikt". Deze zondagskinderen zullen er wel komen, ook zonder het gekra keel van de pennevoerders. Maar waarom gebeurde dat juist hen? Da vid windt er geen doekjes om. "Ik denk omdat wij de beste band ter wereld zijn". Daar kennen we nog wel een stuk of wat van. "Ik vind het altijd grappig als bands dat van zichzelf zeggen. Wij zijn op zijn hoogst de op een of twee na beste band geloof ik". Paul: "Het is deels een kwestie van de juiste band op het juiste moment. In '88 hadden we die heisa rond de Sugarcubes (uit IJsland, JH) en de pers vond de tijd rijp voor een Engelse band om te koesteren. Nu gebeurt het met de Stone Roses. Het heeft niet altijd te maken met muziek". Het laatste woord is aan David: "Ik denk niet dat het zou zijn gebeurd als we 'complete rubbish' waren". DEN HAAG (ANP) - De Neder landse musea voor moderne kunst hebben de aansluiting-met de inter nationale markt verloren. De aan koopbudgetten van de kunstmusea hebben nog slechts een symboli sche betekenis. Om de aankoopmo- gelijkheden te vergroten maakt mi nister D'Ancona van WVC in eerste instantie 3 miljoen gulden vrij uit de middelen van de directie Kunsten. Dit staat in de brief die de minis ter de Tweede Kamer heeft ge stuurd over de structurele beste ding van het extra geld voor cul tuur. Zij zal de drie miljoen later aanvullen met een bedrag uit de 40 miljoen gulden, die ze in 1994 extra voor cultuur kan bes ROOSENDAAL (GPD) - De vere niging Buma heeft de carnavalsver enigingen gerustgesteld. Dweil- en zeulbands hoeven geen Bumarech- ten te betalen voor optredens in de openlucht tijdens de carnavalsda gen. Vorige week was kapellenland in rep en roer toen bekend werd dat Buma/Stemra carnavalsverenigin gen had aangeschreven met het ver zoek op te geven wanneer en hoe vaak ze muziek ten gehore denken te brengen tijdens festiviteiten, bals en optochten. Per (buiten)optreden zouden de kosten wel tot honderd gulden kunnen oplopen. Adjunct-directeur H. Endlich van Buma is erg geschrokken van de la wine aan reacties die perspublika- ties over de brief hebben opgeroe pen. "We zijn er erg ongelukkig mee. Een en ander berust hier in huis toch op een misverstand. Dweilorkesten vormen een stuk fol klore. We achtervolgen ze niet en zullen dat ook in de toekomst niet doen", stelt Endlich. In de recensies duiken vaak dezelf de namen op om onze zondagskin deren te plaatsen: Smiths, Cocteau Twins en Sugarcubes. Paul: "Die journalisten moesten wel met na men komen, omdat we nog geen plaat uithadden waaraan ze konden refereren". Harriet: "Onze adoles centie, de leeftijdsfase waarin je het meest met pop bezig bent, viel in de jaren tachtig en de muziek van die tijd heeft ons wel geraakt, ja. The Smiths, New Order, Cocteau Twins... Ik kan niet ontkennen dat er van die bands wel iets doorgesij peld is, maar we zijn geen 'rip-oif Het zijn heel gewone jongelui, die tegenover me zitten in de Amster damse Balie, het theater dat zoveel politieke discussies in zijn pro grammering doet. The Sundays houden zich verre van dat soort zwaarwichtige onderwerpen; Har riet zingt met haar gouden keeltje eerder over, zoals een Engels blad het mooi stelde, de glamour van het dagelijks leven. Harriet verduide lijkt: Exp. Joker Art van Maruen Baroud, t/m 17 februari. Galerie Bleijenberg, Breestraat 113, Leiden. Geopend: di. t/m za. van 09.00-18.00 uur. Do. tot 21.00 uur. LEIDEN - 'Joker Art' ontleent haar naam aan het materiaal dat kunstenaar Maruen Baroud voor zijn schilderijen gebruikt. Joker gips. De benaming impliceert ook de veranderlijkheid en de onvoor spelbaarheid van het werk. Op de expositie bij Bleijenberg toont Baroud een twaalftal reliëfschil- derijen dat opvalt door de ge heimzinnig glanzende laag waar mee de composities afgedekt zijn. In sommige werken doet deze glans sterk denken aan gegla zuurd aardewerk of email. Door verschillen in verhouding lijmgips en water bepaalt de sub stantie in grote mate de aard van het schilderij. Soms ontstaat een vloeiend patroon waarop de kleu ren zich in een subtiel patroon af tekenen. In andere gevallen ko men uit de trage massa grote vor men te voorschijn die zich vanuit het midden naar de randen toe bewegen, zoals bijvoorbeeld in de 'The Shaman', een groot vierkant reliëf, waarin een goudachtige tint afgewisseld wordt met een zweem blauw. Tot de meer ver fijnde composities behoort 'Euro 1992' vanwege het patroon met licht reliëf dat ontstaat door her haling van een vierhoekige vorm. Afgezien van enkele schema tisch weergegeven figuren be staat de tentoonstelling uit ab stract werk dat af en toe sterke as sociaties oproept. De decoratieve, scherp omlijnde vormen in 'Prof - is - I' wekken de suggestie dat je uitkijktop een niet te benoemen vegetatie, terwijl het. opvallend genoeg, niet glanzend afgewerkte reliëf in 'During Existence Vicis- setude' sterk lijkt op uitgedroog de en gebarsten kleigrond. De breuklijnen in een groene en okerachtige tint leggen nadruk op de beweging die ook hier vanuit het midden ontstaat. De geheimzinnige werking van het materiaal en de kleur maakt nieuwsgierig naar de preciese in breng van de kunstenaar en zijn bedoeling. Toevalligheid is een element dat steeds tot onver wachte resultaten leidt. Zelf brengt Baroud de ronde, vloeien de vormen in zijn werk in ver band met het vrouwelijke en de vrouwelijke scheppende kracht. Men kan deze uitspraak toetsen aan eigen bevindingen door voor 17 februari een bezoex te brengen aan galerie Bleijenberg. NANCY STOOP Door financiële tegenvallers kan de minister voor dit jaar niet over 40 maar over slechts vijf miljoen gul den beschikken. Ze bestemde dit bedrag in december volledig aan cultuurbehoud. Vanaf 1991 heeft ze per jaar ook nog vijf miljoen extra beschikbaar uit het milieupotje voor bescherming van cultuurgoe deren. Ze kondigt aan dat er een nieuwe museum-aankoopregeling moder ne kunst komt. Een beperkt aantal Nederlandse musea kan er gebruik van maken. Voorwaarde is dat geza menlijk een samenhangend aan koopplan is opgesteld. Hoe er meer geld bestemd kan worden voor aan koop van oude kunst en voor aanko pen in het kader van dc Wet Behoud Cultuurbezit is de minister nog niet duidelijk. De plannen van D'Ancona gaan niet verder dan de begroting van 1992. Het is de bedoeling dat er in 1993 een Plan voor Cultuurbeheer ingaat, dat voor het cultuurbehoud eenzelfde betekenis heeft als het Kunstenplan voor het kunstbe- hpud. Record aantal foto inzendingen AMSTERDAM (ANP) - Voor de World Press Photo wedstrijd dit jaar zijn een record aantal van 11.043 foto's en dia's ingezonden. Dit aantal is zeven procent meer dan het aantal inzendingen vorig jaar. Het aantal deelnemende fotogra fen (1.280) is ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar. Hetzelfde geldt voor het aantal (64) landen dat zij verte genwoordigen. Veel inzendingen hebben Roemenie als onderwerp. De meeste foto's over dit land zijn echter gemaakt door westerse foto grafen. Slechts een Roemeense fo tograaf heeft dit jaar materiaal inge zonden. Heel veel foto's hebben verder Berlijn en de muur tot onderwerp. Hetzelfde geldt voor het centrale plein in Peking waar vorig jaar het Chinese leger een einde maakte aan de democratische beweging daar. Opvallend is dat een aantal Chinese fotografen, kennelijk uit angst voor de autoriteiten in hun land. hun ma teriaal onder een schuilnaam heb ben ingezonden. World Press Photo wordt dit jaar voor de 33ste keer gehouden. De ne gen leden tellende jury beoordeelt de inzendingen van zaterdag tot en met volgende week donderdag in het hoofdkantoor van de KLM in Amstelveen. Volgende week vrijdag worden de prijswinnaars bekend. De prijs uitreiking is op 26 april in de Nieu we Kerk in Amsterdam. De exposi tie World Press Photo gaat daarna als gebruikelijk op wereldtoernee. BALLET De Franse danser Pa trick Dupond is benoemd tot direc teur van de dans van de Opera van Parijs. Hij volgt Rudolf Noerejev op, de Russische danser die in 1961 politiek asiel in Frankrijk vroeg en als choreograaf tal van balletten voor de Opera opnieuw vorm heeft gegeven. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28. dubbelexpositie: Holtzhey 8 Zoon, een 18e eeuwse penningfabriek, t/m 10/6 en 'Ge sneden Stenen', t/m dec '90; di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 12-17 uur. Ri|ksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 17. 'Facetten van Kristal' (met speurtocht voor kindèren), t/m 18/3; ma t/m za 10-17 uur. zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel, 'De jaren zestig. Actie, kunst en cultuur in Leiden', t/m 25/3; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Vorstelijke Pijpen', vier eeuwen Oranjevorsten op pij pen verbeeld, t/m 6/5; zo 13-17 uur. 't Huys Benee - tentoonstelling Galerie 'Coup d'Art' - Nieuwe Rijn 27. expo sitie met thema: 'Water', Marie Louise Dek- i, Wim Bakker. Fanny Mazure, Ria Koot, ARS - Pieterskerkgracht 9. kunst uit de jaren zestig met werk van Fer Hakkaart. Joop van Kralingen en Lucia Steinbach, t/m 22/2; di en do 9.30-12 uur. ma t/m do 19.30-21 30 uur. zo 13-16 uur. Galleria Propitia - Levendaal 119. litho's van Vladimir Gazowic, t/m 16/2, do 13-16 en 19- 21 uur, vr, za. zo 13-18 uur Galerie De Grote Beer - Rembrandtstraat 27. 'Wall Pieces' van Yasha Cyrinski, t/m 28/3; ma t/m vr 10-16 uur, za en zo 12-16 Dé Waag - Aalmarkt, schilderijen v Geerts, t/m 11/2, wo t/m vr 12-17 uui 16 uur, zo 12-16 uur. e Rijn 3. permanente srk Leny Noyen, vr. i. van 12-16 uur. Iet Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen- s expositie; Vijf eeuwen mode if li. t/m za. 10-16 uur Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 24^, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel 146024. Sociëteit Ouintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk. foto. tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89. Frank Borst, Robin Akkerman en Jean .Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Galerie Liga Nieuw beelden - Pres. Stem- LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1schilderij en en tekeningen van Els ter Horsten 'Kris tallisaties' (schilderijen en tekeningen) van Mark Heuymans. van 12/2 tot 16/3; ma t/m vr 10-22 uur. zo 14-17 uur Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3. Anne Bakker met een collectie schilderijen vanuit het thema (ber glandschappen, t/m 12/4; geopend tijdens Koflie-eethuisje 'Piggelmee - Jan Vossen- steeg 59, Marie-Noelle Leroy: 'Des Lignes et des Formes' (lijnen en vormen), t/m 24/2; olieverf schilderij i 1/3; n uur. zo 12-22 uur. Katwijk Baalbergen - Ambachtsweg. schilderijen en plastieken van Danielle Orelio, t/m 10/3. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder 1, tekenin gen, schilderijen en keramiek van Dimitris Xanthopoulos. t/m 15/3: ma t/m vr 9-17 uur en wo avond 18.30-20 uur Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55. schilderijen van Gerard Bank. tot 21/2; dag. 10-20 uur Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219. permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15 30 uur Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen', thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr 19-21 uur. za. 10-16 uur Voorschoten Galerie mercedes - Voorstraat 35b, Winter- expositie met werk van o.a. Joop en Otto Coenders, Richard Faber. Estella de Boer e.a, t/m 10/2; wo en do 13-17 uur, vr en za 11-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat Keramiek van Heike Rabe en Mark Rijnberk, kleur in de werkkamer geel/groen, t/m 1/3. di 19-21 uur. wo 10-12 en 14-16 uur. do, za en zo 14- Vereniging het Oude Raadhuis - Dorps straat 36. olieverven en gouaches van Dori- ne Welter-Kools en brons- en steensculptu ren van Brigitte Wawoe, t/m 1/3: wo, do. zo 14-16 uur. za 11-16 uur Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' - Raadhuislaan 22, werken van Simon Moulijn (1886-1948), t/m 25/2, di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13-17 uur. Klassiek Het Toonkunstkoor Leiden geeft vanavond in samenwerking met het Toonkunstorkest Leiden een concert in de Stadsgehoorzaal. Het Toonkunstorkest, onder leiding van Bas Prinsen, begint de avond met de Serenade nr. 1 van Joh. Brahms. Vervolgens zullen Toonkunstorkest en Toonkunstkoor, gediri geerd door Hans v.d. Toorn, gezamenlijk het Requiem van Cherubini ten gehore brengen. Verder voert het Toonkunstkoor De Groupe des Sept Amsterdam treedt van avond m de Kapelzaal van K&O op. Er zul len werken worden vertolkt van Ibert, De bussy, Escher, Conen, Milhaud en Poulenc De groep bestaat uit Peter Verduyn Lunel (fluit), Eduard Wesley (hobo), Winny Pollard (klarinet), Alban Wesley (fagot), Bas Pollard (hoorn) en Marcel Worms (piano). Aanvang 20.15 uur Het Ned. Kamerkoor o.l.v. Uwe Gronostay verschijnt vanavond in het Groene Kerkje Er zullen composities worden vertolkt van Scarlatti en Haydn. Aanvang 20.15 uur Het Bachkoor Holland geeft zaterdagavond een uitvoering in de Pieterskerk Op het pro gramma staan Bach (Tweede Orkestsuite), Handel (Dixit Dommus) en Mozart (Litaniae de Venerabili Allans Sacramento). Mede werking wordt verlend door Maria Zedelius (sopraan). Mechthild Georg (mezzo-so praan). Hem Meens (tenor), Charles van Tassel (bas). Jacques Zoon (fluit), Barnard Bartelink (orgel) en het Amsterdams Kamer orkest. Het geheel staat onder leiding van Charles de Wolff. Aanvang 20.00 uur De pianiste Jenny Zacharieva geeft zondag- Magic Frankie and the Blues Disease. De fluitist Henk Vos en de harpiste Sara Strümphler geven woensdagavond een re cital in de K&O-Kapelzaal. Ze zullen compo sities vertolken van o.a. Purcell, Donizett, Saint-Saëns en Rossini. Aanvang 20.15 donderdagmiddag wordt ditmaal verzorgd door de pianiste Ma nken Zandvliet. Ze speelt werken van Cho pin, Beethoven en Debussy. Aanvang 12 45 Pop band Paco Raban speelt van- vond m het zoldercafe van het LVC. Raban n the Goldminers zijn geïnspireerd door de e generatie Amerikaanse gitaarbands De bluesband Magic Frankie and the Blues Disease geeft zaterdagavond een concert in het LVC. Onlangs is de elpee It's Magie uit gekomen. Aanvang 22.45 uur. Breestraat 66. Leiden. In de Droomfabriek zaterdagavond een op treden van Los Guaracheros. Aanvang 21.30 uur, Oude Singel 56. Leiden. JAzz Het kwartet van pianist Jan de Bas uit Am stelveen is zondag door Jazz on Sunday uit genodigd. Jan de Bas staat bekend om zijn muzikale voorliefde voer Oscar Peterson. Gastsaxofonist is Paul Wehling. in de voca; Ie sfeer verleent Connie van Bergen mede werking. Aanvang 15.30 uur, café Cheers, Doelensteeg 11, Leiden. n.ng Leiden Leidse Schouwburg vr 9, 20.15 uur; 'Flamenco in concert'. Paco Pena and Friends. za 10, ma 12, 20.15 uur; Toekomstmuziek', van Alan Ayckbourn, met o.a. Jenny Arean, Gees Linnebank, Wivineke van Groningen di 13, 20.15 uur, 'Hartzeer', met Monique van der Ven en Thorn Hoffman wo 14, 14 30 uur, kindervoorstelling 'Hemel Lief', door Theo Terra en Servaes Nelissen. do 15, 20.15 uur; 'Zondagskinderen', met John Kraaykamp, Simone Rooskens en Pieter Lutz. LAK-theater za 10. 20.30 uur, Theatergroep Carrousel: 'De Vader', van August Strmdberg H kindervoorstelling 'De Ko- Zwerfkat', door Theatergroep Narcis wo 14, do 15. 20.30 uur. RO-Theater: 'Vrou wen voor rivierlandschap' Micro-theater vr 9, za 10, do 15, 20.30 uur; 'Van de brug af gezien', van Arthur Miller, door Theater groep Imperium. Alphen aan den Rijn Paridheater za 10. 20.30 uur; De Nieuwe Dansgroep 'Slips and Streams', choreografie van Jac queline Knoops. zo 11, 12.00 uur; concert Door Samenwer king Sterk, Fanfare orkest olv Danny Oos- Katwijk Tripodia za 10. 20.15 u boulou', liedjes sketsjes en muziek door Ed na Vesuvia en Jan Vos. Leiderdorp Muzenhof vr 9. 20.15 uur; 'Huwelijksspelmet Josme van Dalsum en Paul Rottger Den Haag Appeltheater vr 9. za 10. wo 14, do 15.20.15 uur; Toneel groep De Appel 'Prins van Homburg'. AT&T Danstheater do 15, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater 'Nomaden' van Kylian, 'Coming up Roses' van Hoche, 'Na Floresta' van Duato en een nieuw ballet van Alida Chase. Circustheater dag. (beh.ma), 20.15 uur; The Music of Li beration: musical: 'Sarafina'. Diligentia vr 9, 20,15 uur; Kees Aktueel: 'Hoezo? Hu mor!'. zo 11, 11.30 uur; concert Van Gendt Kwin tet, werk van Mozart, Berio en Klughardt. zo 11, 14.30 uur; Liederenrecital door Nico van der Meel (tenor) en Kevin Grout (piano), werk van Faure, Szymanowski en Schu- ma 12, 20.15 uur; Pianorecital door Marco Vincenzi, werk van Bach en Chopin, di 13. 20.15 uur; Tabacs Kwartet mmv Alexander Warenberg (piano), werk van Mozart. Brahms en Beethoven, wo 14, 20.15 uur; Theater van het wflord spelen uit de Finse epos Kalevaia 'Kul- Dr. Anton Philipszaal vr 9. za 10.20 15 uur; Het Residentie Orkest olv Hans Vonk. mmv Bella Davidovitsj (pia no), werk van Stravinsky, Saint-Saens en Brahms. Koninklijke Schouwburg za 10. 20.15 uur. zo 11. 14.00 uur; Het Na tionale Toneel 'Professor Bernhardi'. met nabespreking Amsterdam Carré dag. (beh ma). 20 15 uur; Adele in Casab lanca'. met Adele Bloemendaal Concertgebouw za 10. 15 00 uur; Koninklijk Concertge bouworkest olv Riccardo Chailly. mmv Ro nald Brautigam (piano). Jaap van Zweden (viool) e.awerk van Stravinsky. Sjostako- witsj en Schnittke. wo 14. do 15, 20.15 uur; Nederlands Phil- harmonisch orkest olv Roberto Benzi, mmv Rian de Waal (piano), werk van Liszt en De bussy. C.C. Amstelveen vr 9, 20.15 uur; concert Berdien Stenberg za 10, 20.15 uur. cabaretprogramma Ka- dett 4711'. door Hans Liberg. di 13. 20 15 uur, 'De zaak Kenny met Hen- nétte Tol. Onno Molenkamp, Jules Hamel wo 14, 20.15 uur: 'Europa met Marco Bak ker. Hans Visser en band. do 15. 20.15 uur; 'Een nacht ijs', met Olga Zuiderhoek en Peter Faber Muziektheater vr 9. wo 16. 19.30 uur. zo 1113.30 uur De Nederlandse Opera Cosi fan Tutte', van Mozart, mmv Koninklijk Concertgebouwor kest olv Nikolaus Harnocourt ma 12, di 13, do 15. 20.15 uur; Het Nationa le ballet Het Zwanenmeer'. van Tsjaikowsky. mmv Nederlands Balletorkest olv Jac van Steen en solisten. Nieuwe de la Martheater dag. (beh. zo/hia), 20 15 uur. Jasperina de Jong in Tour de Chant', van Ivo de Wijs. muziek- Joop Stokkermans. Stadsschouwburg vr 9, 20.15 uur; 'Fiësta Flamenco Curro Ve- za 10, 20.15 uur; Stichting Behoud de Be geerte 'Saint-Amour', mmv La Pat, Hugo Claus, Remco Campert e.a. zo 11, 14.30 uur, Folkloristisch Danstheater 'Mare Nostrum'. ma 12, 20.15 uur; Glenn Miller Orkest olv Jos Beeren: Tribute to Glenn Miller', di 13, 20.15 uur; Rotterdamse Dansgroep 'La Terrazza', 'Solitude/lm Auge Gottes' en 'Surrender' do 15, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam 'King Lear', van Shakespeare, mmv Ton Lutz. Marjon Brandsma, Maxim Hamel e.a. Rotterdam De Doelen za 10. 20 15 uur, Ab Urbe Condita'. vijfko- zo 11. 14.15 uur; Rotterdams Philharmo- msch Orkest olv James Colon, mmv Isabel la van Keulen (viool) en Gerard Caussé (alt viool). werk van Mozart en Schumann zo 11. 20.15 uur. Doelen Jazzclub The Glenn Miller Orchestra' Luxor Theater dag. (beh.ma). 20 15 uur, musical A night at the Cotton Clubmet o.a. Madeline Bell en Ruth Jacott. Rotterdamse Schouwburg vr 9,20.15 uur Introdans met een gemengd programma 3recht. do 15. 20.15 uur; The Flying Pickets zes engelse heren brengen a capella pop Theater Zuidplein vr 9, za 10. zo 11di 13. 20.15 uur. De Hol landse Komedie Tien kleine negertjes' van Agatha Christie, met o.a. Lucas Dietens. Kees van Lier, Elsje Scherjon e a wo 14. do 15, 20 15 uur; 'De zaak Kenny met o a Henriette Tol, Onno Molenkamp,

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21