'Personeel Hotel Wassenaar uitgemolken' A4 in Leiderdorp aan de westkant verbreden' Den Boeft blijft lijsttrekker Zoeterwoude onderzoekt toekomst ombiidswerk WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 ■■HngarwrjEmiMiHrt WASSENAAR - Na vijf jaar knokken voor Hotel Wassenaar,, stond general-manager M.C.' Spaargaren vorige maand in vijf minuten buiten. De niet-zieke personeelsleden werden door de nieuwe hoteleigenaar AMS overgenomen, maar voor hun jaarcontracten met twee maan den proeftijd heeft Spaargaren geen goed woord over: "We zijn uitgemolken, volstrekt onmen selijk behandeld en dat is een slecht teken. Zoals je voor je personeel bent, ben je voor je gasten - zeggen we in de hore- door Paul van der Kooij Naar het waarom van zijn abrupte ontslag, kan hij slechts gissen. "Mijn exclusieve imago heeft wel licht een barière gevormd voor de broodje ham-formule van de nieu we eigenaar", begint hij. "Boven dien ben ik heel duur. Voor mijn topsalaris kan AMS drie jonge managers inhuren. Wat mij evenwel stoort is de wijze waarop ik ben af gedankt. Er kon geen bedankje van af. Ik ben toch zeker geen misdadi ger". Een week na zijn ontslag kreeg Spaargaren alsnog een brief van zijn vroegere directeur waarin hij werd bedankt voor 'al het verrichte werk'. Er zou de directie geen ande re weg open hebben gestaan en ze kon 'onmogelijk verantwoordelijk worden gesteld voor de meest re cente ontwikkelingen. We konden geen invloed uitoefenen op de cura tor en AMS. Voor de personeelsle den is, in overeenstemming met uw wens. alles gedaan om ze aan het werk te houden'. Ontslagen general-manager overgenomen hotel zet de aanval in Spaargaren beziet de brief met groot cynisme ('een mooi getuig schrift') en ergert zich mateloos aan de passage over het personeel. Hij heeft zich niet alleen sterk gemaakt voor hun werkgelegenheid, maar ook voor hun salaris en rechtszeker heid. En daar is het droevig mee ge steld, klaagt hij. Afglijden Voordat het hotel aan de Katwijk- seweg in december 1985 zonder ver gunning open ging, had Spaargaren al enkele maanden voor de project ontwikkelaar Hagee bv gewerkt. Toen Spaargaren in september merkte dat Hagee bv geen startka pitaal had, stapte hij op. Kort daar op begon de general-manager een procedure om zijn nooit betaalde salaris terug te krijgen. Van de 20.000 gulden heeft hij nog steeds geen cent gezien. Half april 1986, kort voordat Ha gee bv failliet werd verklaard, kwam Spaargaren terug: "Wijlen wethouder Cocheret de la Moriniè- re zag het boeltje afglijden en zei me dat zijn gemeente alles over heeft voor een goede exploitatie". Ook de 34 mensen die een appartement in het hotel hadden gekocht die ze een groot deel van het jaar moesten ver huren, kozen voor Spaargaren. De ervaren hotelier moest ervoor zor gen dat de gezamenlijke eigenaren hun beloofde rendement zouden krijgen en het hotel niet zou worden meegesleept in het faillissement van de projectontwikkelaar. Hagee bv bezat 11 kamers en het algemene gedeelte met restaurant, bars, de keuken en vergaderzalen. De vereniging van eigenaren be taalde Spaargaren via de Hotel Was senaar Beheer bv en gaf hem de 'volledige bevoegdheid om alle han delingen te verrichten die nodig zijn voor een goede exploitatie'. Toen hij de balans opmaakte, merkte hij dat er een negatief kapitaal van een miljoen was. Het betekende dat de general manager 'miraculeus' moest werken en constant op zijn hoede moest zijn voor stevige hand langers van leveranciers: "Bijna al les wat in het hotel stond, konden ze terugvorderen. Na een week wilden ze de stoelen weghalen. Over mijn lijk, zei ik dan". De gedachte dat de financiën geen enkele vervanging toestonden en het faillissement van Hagee de sluiting van het algemene gedeelte kon betekenen, deed hem uitgroei en tot een soort superman. "Ik ben in een rijdende vrachtwagen ge sprongen om ingeladen tuinhekjes terug te pakken. Ik heb echt mijn le ven op het spel gezet voor-het be drijf en werkte 70,80 uur per week". Brede schouders konden hem niet imponeren: ''Als het echt menens werd, deed ik alle deuren op s'lot". in het afpoeieren van deurwaar ders raakte Spaargaren ondertus sen zeer bedreven: "Tot december vorig jaar kwamen ze maandelijks langs en ik kan wel zeggen dat ik al le deurwaarders van Nederland per soonlijk heb leren kennen. Novem ber vorig jaar waren er vijf tegelijk in mijn hotel. Ik bleef de heren op menselijke manier benaderen en zorgde ervoor dat gasten en per soneel niets van de bezoekjes merk ten. Op een gegeven moment kreeg ik er gewoon lol in omdat het keer op keer lukte". "Nu, na mijn ontslag, heb ik het idee gebruikt te zijn. Ik heb het ho tel op niveau gebracht en het, zoals de curator dat ndemde, een uitste kende naam gegeven. En nu moet ik weg". De voorzitter van de vereni- AMS wil aangekocht hotel even proeven De directeur van AMS, Van Essen, laat weten dat het onlangs aange schafte Hotel Wassenaar van alle kanten wordt bekeken door ver schillende medewerkers en des kundigen. Na enkele maanden moet duidelijk zijn welk concept het hotel krijgt en welke verbou wingen noodzakelijk zijn: "We moeten even proeven. Aan de ene kant wil je oude klanten niet af stoten, aan de andere kant wil je nieuwe klanten aantrekken". Verder wil hij geen mededelin gen doen en hij weigert te reage ren op aantijgingen van de ver dwenen Spaargaren. Over diens ontslag zegt hij: "Toen we kwa men was Spaargaren weg en van ons hoeft hij niet terug te komen". Dat het wrang is, geeft hij toe: "Maar zulke dingen gebeuren in het leven". ging van eigenaren van het hotel, P. von Reth. geeft toe dat Spaargaren het hotel heeft opgestoten in de vaart der volkeren. Probleem bleef dat het hotel minder opleverde dan nodig óm de schulden te kunnen af betalen. Von Reth schat dat er nog steeds een schuld van zo'n 800.000 gulden is. Een lening zou niet kunnen om dat banken huiveren voor een inge wikkelde constructie waarbij 34 ei genaren allemaal een stukje hotel bezitten: "Wat overblijft is dat je er keer op keer geld inpompt. Maar dat houdt een keer op". De bewering van Spaargaren, als zou het hotel in 1988 en 1988 tussen de 100.000 en 200.000 gulden winst hebben ge maakt, verwijst hij naar het land der fabelen: "Meneer Spaargaren heeft het over een soort bruto-bedrijfsre- sultaat. Daar zijn veel kosten, rente en afschrijving niet van afgeboekt". De kosten van processen die de verschillende eigenaren elkaar aan deden werden wèl afgeboekt van het bedrijfsresultaat. Von Reth vindt dat normaal: "Waar we het ook vandaan haalden, het geld kwam toch uit onze zak". Dat er werd geprocedeerd, wijt hij aan de ondoorzichtige eigendomsstruc tuur. In 1986 spande hij zelf een pro ces aan, toen mede-eigenaren hem na zes maanden wilden ontslaan als statutair-directeur. Spaargaren: 'De man diende een schadeclaim in en legde beslag op mijn exploitatiere kening, op een moment dat de sala rissen al klaar stonden. De kosten van de advocaat, vele tienduizen den guldens, werden van mijn ex ploitatierekening gehaald. Wie daarna directeur was, zag ik pas achteraf. De hoge kilometervergoe dingen werden eveneens afgetrok ken van de exploitatierekening. In de hotellerie had je weinig aan de heren". Als de heren wat besloten, pakte dat niet altijd goed uit, vindt Spaar garen. "De dubbele perspex-glazen van het restaurant waren weliswaar stormvast, maar konden van bin nenuit niet goed worden schoonge maakt. Ons exclusieve visitekaartje zag er altijd een beetje vies uit. Bij het dichtmaken van de buitengale rijen waren ze vergeten een vergun ning aan te vragen. Toen ik het re sultaat zag, heb ik het door de brandweer laten controleren. Het zaakje moest worden afgebroken". Adelaar "Misschien hebben dergelijke din gen me de kop gekost", kijkt Spaar garen terug. "Ik signaleer en dat mag blijkbaar niet in Nederland. Je mag hier geen adelaar zijn, maar moet bij de duiven, de zwakkeren horen. Ik ben veel te Amerikaans opgevoed voor zo'n rol". Von Reth is minder romantisch: "Als mana ger/adviseur was hij overal bij be trokken. Hij stond er bij wijze van# spreken met zijn neus bovenop". Voordat Spaargaren zijn ontslag kreeg aangeboden, liep zijn carrière op rolletjes. Hij was directielid bij tophotels als Huis ter Duin en het Amstel Hotel en leidde het Leidse Holiday Inn. Keer op keer werd hij gevraagd voor nieuwe uitdagingen, benadrukt hij. Zo ook zes maanden geleden. Spaargaren mocht alge- I meen-directeur worden van een niet nader genoemd hotel in het Gooi en kreeg tot begin januari be denktijd. "Ik vroeg toen aan mijn directie hoe het verder ging en kreeg te horen dat er niks aan de hand was. Alles zou worden overge nomen. Ook AMS, waar ik steeds mee gesproken heb, zei altijd dat al les wordt overgenomen". Twee weken later kreeg de gene ral manager zijn ontslag: "De zes tiende was ik door mijn rug gegaan bij het optillen van een kratje bier en de zeventiende kreeg ik 's avonds om acht uur een telefoontje. Toen ik de volgende morgen in het hotel kwam, kreeg ik van de curator te horen dat we failliet waren en ik mijn biezen kon pakken. Mijn direc tie was nergens te bekennen. Ik heb toen gezegd dat dat een gore, vieze streek is". Naar de redenen van het faillisse ment kan Spaargaren slechts gis sen. "Ik vermoed dubbelspel", be gint hij voorzichtig. "Mensen die vooraan staan kunnen er baat bij hebben wanneer ze een hotel op gunstige wijze in handen van een koper spelen". Eigenaar Von Reth heeft zijn buikje vol van dergelijke 'laster' en laat weten dat alle eigena ren een zware veer moeten laten. Voor de verkoop van hun appar tement krijgen ze de aankoopprijs, uitbetaald in aandelen Uni-invest: "Naar de extra gelden die we in het hotel hebben gestopt, kunnen we fluiten". Hij besluit zijn tegenaan val met de mededeling dat Spaarga ren 'al enige tijd bezig is met het op zetten van een keten van koffie shops': "Dus hij moet zichzelf niet te veel als slachtoffer afspiegelen". Aanbeveling in uitgelekt deelrapport: LEIDERDORP - In het ste- van de Mauritssingel wordt f.p.m. van Heijst, hoofd afdeling debouwkundig onderzoek 'een zekere voorkeur gege- ïlpport gein overhaaste conclusies getrokken moeten worden. "Het betreft een - van de drie deelrapporten: het kan i'junrvorig jaar vërschS- best zijn dat in een ander rapport de nen, maar pas onlangs uitgelekt, voorkeur wordt gegeven—- Het 'achterhouden' van dit stuk x dat Kuiper Compagnons bv ven' aan de oostelijke zijde, in opdracht van Rijkswater staat heeft uitgevoerd, wordt Het rapport van Kuiper Compag- de voorkeur uitgesproken voor verbreding van de Het'a'cmërhorden'wtëtaS andere variant. Hel ii aan de politici rijksweg A4 aan westelijke voor de Leiderdorpse fracties reden om te bepalen welke argumenten zij zijde in Leiderdorp. Het ad- om een motie van wantrouwen te- het zwaarst willen laten wegen vies geldt met name voor uit- gen wethouder J. den Boeft (CDA) 0ver de door WD en pvdA be breidmg van de snelweg ten ,n xe aienen- pleite woningb0uw op een onder zuiden van de Mauritssingel, Het stedebouwkundig onderzoek tunnelde weg, wordt in het rapport waar de meeste bebouwing hoort als deelrapport bij het advies niet gerept. Van Heijst meent dat is Voor de verdubbeling van dat Rijkswaterstaat eind deze maart zoiets niet mogelijk is: "Womng- aan de gemeente Leiderdorp zal bouw op zo'n tunnel is vnj gevaar- presenteren. In de uiteindelijke no- lijk door alle benzinedampen en ta zullen ook de resultaten van, door gassen die naar boven stijgen". De particuliere bureaus uitgevoerde, vergelijking die WD'er J. de Waard onderzoeken naar geluidsoverlast vorige week woensdag maakte met en luchtverontreiniging worden op- bebouwing boven een metrolijn, genomen. De andere adviezen wor- gaat volgens van Heijst niet op: den rechtstreeks door Rijkswater- "Dat is toch wel even anders", staat uitgebracht. de rijstroken ten noorden VVD-wethouder stoort zich aan solidariteit met Den Boeft (CDA) Kuiper Compagnons bv heeft in het onderzoek naar de stedebouw- kundige aspecten van de verbre ding van de A4 onder meer reke- LEIDERDORP - "Voor mij telt be- nine gehouden met de architectoni- ;stuurlijke verantwoordelijkheid sche kwaliteit van gebouwen, ruim- zwaarder dan loyaliteit met een col- telijke kwaliteiten en de logica van legepartner". De Leiderdorpse routes. WD-wethouder mevrouw C.A. Huigen is het niet eens met de be- Kerk slissing van wethouder G.H.J. Keij- D variant zers (PvdA) om het college na de raadsvergadering - verlaten. "Mijn beslissing zou het niet zijn, r wil ik er niet over zeggen", al- kerk' CDA Leiderdorp wijzigt lijst niet na ontslag wethouder LEIDERDORP - J. den Boeft blijft lijsttrekker van het CDA Leider- Kuiper Com- dorp. De partij heeft haar kandida- juege Iia ue pagnons geen heil in ziet is verbre- tenlijst niet gewijzigd na de motie 12 maart te ding aan oostelijke zijde, in de vorm van wantrouwen die maandag van een aquaduct. Bij deze keuze avond tegen de wethouder ruimte afbraak van de gereformeerde lijke ordening is ingediend. Den u K.erK aan de Hoofdstraat onvermij- Boeft heeft na het aanvaarden van dus Huigen. Keijzers wil opstappen del^k zi;n Het onderzoeksbureau de motie ontslag genomen. protest tegen de maandag aange- £nX dat sloop van dit gebouw Wie Den Boeft in het college gaat "an Jg" voorkomen moet worden, vanwege vervangen is nog onbekend^ De den tioeit. dg architectonische kwaliteiten van fractievoorzitter van het CDA, A. de kerk en de herkenbaarheid ervan Roest, verwacht op zijn vroegst vrij- voor de omgeving. dagavond een opvolger bekend te maken. Dat zijn partij de vrijgeko- Een specifieke voorkeur voor men wethouderszetel opvult is ze- aanleg van een aquaduct onder de ker. De partijen, die maandagavond i motie van wantrouwen te lgen CDA-wethouder J Nadat de motie, met tien tegen ze ven stemmen was aangenomen, diende Den Boeft zijn ontslag in. Het college van B en W bestaat door het vertrek van Den Boeft en afkeuring te belangrijk deel van andermans por- laten blijken". tefeuille. "Dan heeft hij volgens mij niet begrepen waar het over gaat". Spits aldus oppositieleider Stam. Voor Dat de andere partijen dit wel nodig P.?6 was dat de red®" ,aan derge- lijk compromis niet te steunen. Fractievoorzitter van de PvdA, V. Molkenboer, zegt dat Den Boeft zich nogal eens 'laatdunkend' op- af schrikken ."zijn stelde tegenover fracties en bur- vonden heeft volgens Roest te ken met 'oud zeer'. "De heer Den Boeft is een erudiet man. Hij is ver baal goed begaafd en dat kan spR^o^erki^gerf'^Jn'voor"^ W. Scheffer (VVD) spreekt trekkenen niet altijd even plezie- ^lfs over provocerend gedrag de gewezen CDA-wethouder: "Hij geeft eerst een klein sneetje en gooit er vervolgens een een hap zout over- wat"hfj"noemt de "ar^ heen" Voorbeelden van dergelijk ng Fractievoorzitter van D66, R.D. Stam, zegt zich inderdaad gestoord te hebben VOORSCHOTEN - Op de open plek naast het gemeentehuis aan de Leidseweg in Voorschoten zijn gistermorgen drie ver plaatsbare gebouwtjes ge plaatst voor het open jeugd- en jongerenwerk in de gemeente. Er worden cursxissen gegeven en jongeren van ongeveer 15 tot 25 jaar kunnen er straks binnenlo pen voor een praatje. Ook kun nen zeer terecht voor informatie over uiteenlopende zaken. Voor activiteiten die meer pu bliek trekken, wordt uitgeweken naar het Cultureel Centrum. De gemeenteraad heeft voor plaat sing en inrichting van de ge bouwtjes 15.000 gulden beschik baar gesteld. In juli moet blijken of er voldoende animo is voor het open jeugd- en jongerenwerk in de gemeente. (foto Ellen Martens) Onverpakt vlees op bodem busje ontrieft politie WASSENAAR - De Wassenaar- se politie heeft gistermorgen op de Wassenaarse Rijksstraatweg twee Hagenaars van 18 en 23 jaar aangehouden die in een auto busje op onhygiënische wijze vlees vervoerden. De politie hield de bestuur ders aan, omdat zij dacht dat de wagen overbeladen was. Het busje bleek gevuld met 300 kilo rundvlees en het vlees van ne gen schapen dat was bestemd voor een shoarmazaak in Den Haag. Het vlees was weliswaar vers en goedgekeurd door de ve terinaire dienst, maar lag onver pakt op de vloer van de wagen. De auto was bovendien niet be stemd voor vleesvervoer. De bestuurders hebben een proces-verbaal gekregen. Het vlees is met een koelwagen te ruggestuurd naar het Leidse slachthuis, waar het vandaan kwam. Weer slachtoffer skateboardbaan WASSENAAR - Bij een val op de nieuwe u-vormige' skateboardbaan aan de Hofcampweg in Wassenaar heefteen 13-jarige Wassenaarse jon gen gisteravond zijn been gebro ken. De jongen is overgebracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. Za terdag werd de baan geopend. Een dag later raakte een toeschouwster gewond doordat een skateboard haar in het gezicht raakte. DRONKENSCHAP - De Zoeter- woudse politie heeft gisteravond op de plaatselijke Burgemeester Det- mersweg een 31-jarige Leidse auto mobilist aangehouden. Tijdens een routine-controle bleek dat de man teveel had gedronken. De Leide- naar, diè ook nog een andere boete had openstaan, kreeg een flinke be keuring. de wv—w o ÜS9 A.J.A.L. Bruggeman nu tijdelijk uit Rjjn wordt niet uitgesproken. In het willen de collegeverhoudingen niet ^thouder? maai JC nau uj. u> twee personen. Collegebesluiten rapp0rt staat wel dat de variant wijzigen. Ook Roest vindt dat de constant het gevoel dat hii je niet kunnen met een dergelijke kleine 'aquaduct-westzijde' voor bewo- christen-democraten in het college bezetting niet worden genomen, neus uit de omgeving het aantrekke- moeten blijven: "Het is nu natuur- Huigen: "Normaal gesproken be- jjjkst is en de variant 'brug-westzij- lijk niet makkelijk om met de ande- staat het college van burgemeester de' voor weggebruikers de voor- re partijen om te gaan, r - wethouders uit vier personen, keur heeft, rogantie' van Den Boeft. "In zijn ah provocerend gedrag geeft Scheffer je had bij hem AcuRcvweldathij jenietse- ■trtrr^ ucua zegt hij. "Hii wist het al- wantrouwen indienen De WD- tijd beter, nooit vond hij dat de frac- fractievoorzitter betitelt Den Boeft ties met een goed idee kwamen. Een ?£jem?nd wiens leiderschap in êe; goed voorbeeld daarvan is de proef 1990 niet meer Past We zijn nu met z'n tweeën dat is niet het vereiste quorum om te mogen -vergaderen. Meer dan de helft van het college moet aanwezig zijn". De nadelen van verbreding westelijke zijde zijn onder meei de Resedastraat hierdoor een dood- meente moet bestuurd worden. Dat met het gescheiden ophalen het CDA in het college wil blijven groente- en keukenafval in de wijk Mogelijk samenwerking met andere gemeenten ^^x'loco burgemeester'ï^er MSSSen de ligweide voorlopig niets aën de hand'. 'We van het zwembad moet inknmPen' gaan gewoon door. Den Boeft heeft nog een heleboel stukken onderte- Sloop van het flatgebouw aan de kend die wij kunnen afhandelen B.G. Cortslaan wordt gezien als een voor de komende raadscommissies, 'opheffing van een in ruimtelijk op- Huigen verwacht dat de noodsitua- zicht minder aantrekkelijke situa- tie in het Leiderdorpse gemeente- tie', huis niet lang zal duren. "Het CDA heeft beloofd op korte termijn voor Verbreding aan oostelijke zijde een opvolger te zorgen. Maar de par- zou onder meer ten koste gaan van l tij moet even de tijd hebben om te minstens een sportveld van het in overleggen, dat lijkt me redelijk. Is Zoeterwoude gelegen sportcom- die opvolger er, dan kunnen we plex Meerburg. Verder zou de voor- weer vergaderen". Hoe lang de bur- malige kleuterschool Marijke (in ge- gemeester nog afwezig is, kan Hui- bruik als denksportcentrum) ge- 1 gen niet zeggen. sloopt moeten worden. zitten komt misschien wat achtig over, maar wij hebben verplichtingen tegenover de kie- ken zers". in de krant met Het CDA stemde maandag tegen verhaal dat die mensen dan de motie van wantrouwen. Roest drogere spullen in die zakken Dfi- )nn4n.nnU( V.Q+ c Scheffer: "Zijn contacten met de Leiderdorpse bevolking waren ook ZOETERWOUDE - De functie sseesksss g/ftJS.ifr.age sssrSSsSfSK kss SSS.TSSÏ sar.stï vindt dat Den Boeft onterecht het ten stoppen. Op zich zijn die feiten slachtofffer is geworden van eer alle partijen'. De frac - - ..w6 vë sturen en was diens gedrag tievoorzitter meent dat de politieke tijdens de forumdiscussie evenmin partijen tijdens de woensdag ge- voldoende voor een motie van wan- maar Den Boeft wilde niet eens die kwestie praten. De a uie xenen t fet moment wethouder missie algemene zaken, waar de dat WD en Progressief Zoeter woude (PZ) pleitten voor voort- houden forumdiscussie breding van de A4 een slecht figuur hebben geslagen en de wethouder trouwen. Het weest". Het derde, beslissende feit ii daarvoor als 'zondebok' hebben optelsom, speelde zich volgens aangewezen: "Een motie van treur- stam het afgelopen weekeinde af. nis was de zwaarste straf die ik mij Tijdens besprekingen in het college voor Den Boeft had kunnen voor- van b en W over een 'compromis- stellen. Maar het CDA zou ook die voorstel' gaf Den Boeft te kennen motie niet gesteund hebben. Wij de A4-problematiek wel te willen vonden het niet nodig om op de een inleveren maar dan in ruil voor een schaadt de gemeente C. Bos zegt namens de PPR/PSP- zetting van het ombudswerk. fractie nooit moeite gehad te heb ben met de vermeende arrogantie van de wethouder: "In onze fractie Een ambtelijk rapport, dat vaststel- is geen sprake van rancune, of oud de dat verschillende werkzaamhe- zeer. Ik voel me persoonlijk hoogst den van de ombudsfunctionaris ongelukkig met het vertrek door ambtenaren kunnen worden Den Boeft. We hebben nooit proble- uitgevoerd, werd door beide frac- men gehad met hem. Ik ben er ook ties verworpen. Juist de onafhanke- steeds vanuit gegaan dat de motie lijkheid van zo'n functionaris kan op het laatste moment ingetrokken de drempelvrees wegnemen die er zou worden" ten aanzien van het ambtelijk appa raat bestaat, zo betoogden de frac tiewoordvoerders W. Ooijendijk (PZ) en F.A.P. Mulder (WD). Ooijendyk wilde bekijken of het mogelijk is om gezamelijk met an dere gemeenten een ombudsfunc tionaris aan te stellen. Mulder steunde deze suggestie. CDA-er R.L.G. Hogenelst reageerde wat schamper op de gelegenheidscoali tie van collegepartij WD en oppo sitiepartij PZ, die hij beschuldigde van 'het uitleven van een politieke hobby'. Uit het eindrapport van de ombudsvrouw was volgens hem duidelijk gebleken dat er een mini male behoefte aan haar werk had bestaan. Ambtenaren kunnen dus best haar taken overnemen, conclu deerde de christen-democraat. WOENSDAG 7 FEBRUARI Alphen jeugdinstuif vollybal in gymnas tieklokaal Zonnebloemschool. Jongkindt Coninckstraat 36, van 18.30 tot 19.30 gur. Leiden lezing met demonstratie over Touch for Health', door drs. Ineke van Gestel. 20.00 uur in het Leids Volkshuis, Apothekersdijk. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur. Vereniging Centraal Wonen, Gerestraat 20. tel: 121554. concert in de Vocalistenserie door Ensemble Ottovoci (dubbel- kwartet), aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. theaterprogramma: Tango aan Ie Dnjepr', van Bert Visscher, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'What the butler saw', door Effecten in Ontwikke ling, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cleveringaplaats. Oegstgeest bridgen bij DDS. aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. concert door 'Het Biedemeier Quintet', aanvang 20.15 uur in de Oudshoornse kerk. Lelden lunchconcert Tamara Roem- jantsew (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K &0. Oude Vest. eerste lezing in cyclus over Ar cheologie. thema: 'Stadsarcheo logie lit Leiden', aanvang 20.15 iur intle Kapelzaal van K&O, Ou- le Vest. Franstalig toneelstuk 'Dom Juan' van Molière, door Com pagnie la Citadelle, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. voorstelling: 'What the butler saw", door Effecten in Ontwikke ling, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cleveringaplaats. toneelstuk: 'Van de brug af ge it Microtheater, Ou- Leiderdorp klaverjassen en sjoelen bij Ta- marco, Splinterlaan, aanvang 20.00 uur. CARA olv een fysiotherapeute, van 13.30 tot 14.15 uur en van 14.15 tot 15.00 uur in zwembad Poelmeer. VRIJDAG 9 FEBRUARI Alphen 'Pater Kees-markt' op basis school De Tafelronde, Honing- zwam, van 18.00 tot 20.00 uur. film: 'Veronica Cruz', aanvang 20.30 uur in het Parkfilmhuis. Leiden optreden Paco Pena and friends 'Flamenco in concert', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. lezing over De zin van het Le- thema: 'Bezit les', door dr. W.J. Ouweneel, aan vang 20.00 uur in de Streek school, Lemmenschanspark. concert in de serie 'Vrijdag avond Kamermuziek', met Grou- pe Des Sept Amsterdam, aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. concert door het Toonkunst koor en -orkest, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. voorstelling: 'Van de brug af gezien', door Toneelgroep Imperi- Leiderdorp voorstelling: 'Huwelijksspel', met Josine van Dalsum en Paul Röttger, aanvang 20.15 uur in de Muzenhof, Cor Gordijnsingel. concert door het Nederlands Kamerkoor olv Uwe Gronostay, aanvag 20.15 uur in het Groene kerkje, Haarlemmerstraatweg. Voorschoten rommelmarkt Rode Kruis, van 10.00 tot 19.00 uur in het Rode kruisgebouw, Antonie van Leeu wenhoekkade. ZATERDAG 10 FEBRUARI Alphen postzegelruildag in gebouw Nabij, van 10.00 tot 17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16