'Duidelijke afspraken maken over station' Voorschotenaar strijdt tegen overlast van de muziekschool WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 Koen Holtzapffel nieuwe voorzitter van Leidse PvdA LEIDEN Koen Holtzapffel, delingsvoorzitters die de PvdA ooit de kersverse afdelingsvoorzit- heeft gehad, ter van de PvdA in Leiden, is "Hct «sico dat de PvdA een zetel absoluut niet onder de indruk ™rlies,t door een hjstverbmding, van de kritiek die fïrnen I inks volgens ons op minimaal 20 pro- tvcc i li cent. Wij wilden het als bestuur niet en D66 onlangs uitten op zijn voor onze rekening nemen dat we- partij. De PvdA heeft een lijst- door een lijstverbinding aan te gaan verbinding met de twee partijen - straks 15 raadszetels in plaats van afgewezen, hoewel de kans op 16 zouden hebben. En de leden een extra zetel voor progressief steunden dat", zo vertelt hij. Leiden vrü groot is. Groen Holtzapffel is afgestudeerd in de Links en D66 verweten de theologie en werkt nu als beleids- PvdA direct geen progressief college na te streven. door Henny van Egmond meente in Den Haag. De Haarlem mer van geboorte was tijdens zijn studie al actief als lid van de Leidse universiteitsraad voor de progres sieve partij. Via het voorzitters- schap van de Jonge Socialisten kwam hij als waarnemer in het afde lingsbestuur. Een jaar geleden werd hij secretaris en sinds half januari is "Het bestuur van de PvdA heeft het - verzoek tot een lijstverbinding al- hij voorzitter. Hij volgt Greetje tijd als een technische kwestie ge- den Bergh op. i. Daarmee doe je geen uitspraak r de wenselijkheid van een pro gressief college. Uit onze bereke ningen over de laatste twaalf verkie zingen bleek dat in vijf gevallen Curieus De voorzitterswisseling heeft plaats op een belangrijk moment voor de PvdA: vlak voor de gemeenteraads lij st verbinding een extra restzetel verkiezingen die in maart worden ten koste van CDA of WD had op- gehouden. "Het moment van voor zitterswisseling is curieus. Sommi gen zeggen dat het best een beetje Links een restzetel krijgen ten kos- eerder had gekund, maar een van de te van de PvdA", aldus de 28-jarige belangrijkste dingen - het opstel- Kandidatenlijsten raadsverkiezingen van regiogemeenten REGIO - Politieke partijen in de re gio hebben gisteren hun kandida- Holtzapffel: "De PvdA kan de kiezers met een gerust hart tegemoet treden". len van een kandidatenlijst - is nog onder voorzitterschap van Greetje het resultaat bekijken met welke moeten in het collegeprogramma van den Bergh gebeurd". partijen we de meeste wensen uit zeer duidelijke afspraken worden Holtzapffel ziet niet op tegen de ons programma kunnen realiseren, gemaakt". Loek Zuyderduin stukken te knippen, waardoor het minder tijd vergt". Holtzapffel wil tijdens zijn Verldezingsprogramma D66 Oegstgeest 'Referendum over grondruil Broek- en Simontjespolder' OEGSTGEEST - Over een grond- D66 kreeg in de aanloop naar de ruil van de Leidse Raadsheren- verkiezingscampagne al enige buurt met een deel van de Oegst geester Broek- en Simontjespol der moet een referendum komen. Ook voor het antwoord op andere de vraagstukken is een raadgevend wel malen een stevige sneer van ande re partijen te verwerken. "Als PvdA en D66 beide drie zetels in raad krijgen weet ik wethouder wordt", referendum gewenst,'want op de PvdA-lijstrekker en wethouder democratische besluit- A.J.W.F.M. Kohlbeek bij de pre- vorming valt wel iets ken'. Oegstgeest is vol, dus kan weinig worden gebouwd. Sloop- Poelma: vergunning en kapverbod sentatie van het PvdA-program- "Rijkelyk arrogant", noemt die uitspraak. "In feite zegt hij dat de kiezer niet hoeft te ten het bestaande dorpsgezicht gaan stemmen, omdat het huidi- beschermen. De stichting van eén ge college toch wel terugkomt", extra basisschool is noodzakelijk. D66-raadslid M.H.J.J. Vissers Dit stelt D66 Oegstgeest in haar heeft zich vooral verbaasd over de lijstverbinding tussen Groen Links en de PvdA. "Kennelijk is Kohlbeek bang voor veranderin- Over het bestuur merken de de- gen, want anders was hij die lijst- het begin verbinding niet aangegaan. Niet dat het veel verschil zal maken, mocraten op dat de raadsperiode moet den bekeken of een aantal taken want de vierde zetel die de PvdA die nu door de gemeente worden hoopt te winnen hebben ze nu uitgevoerd, niet beter door parti- toch al via PPR-raadslid Van El- culieren kunnen worden gedaan. Het programma zwijgt over de be stuurlijke cultuur in Oegstgeest, partijen hadden terwijl lijstrekker M.J. Poelmans Endegeest", daar regelmatig kritiek op heeft. Toch blijft het merkwaardig de forse aanvaring die de twee de kwestie Vissers vindt de lijstverbinding "Men raakt hier snel geïrriteerd kiezersbedrog. Van Eisen zal als je een kritische vraag stelt stemmen trekken door zijn con- over in achterkamertjes gesloten sequente opstelling in de kwestie deals", stelt hij in een toelichting. Endegeest. Genoeg voor een ex- op het programma. "Er heerst tra zetel zal dat niet zijn, zodat de hier echt een cultuur dat iedereen reststemmen bij de PvdA terecht- vóór moet zijn". komen". campagne en de daarop volgende Op dit moment doe ik daarover Behalve zijn bemoeienissen met de zittersschap ook de discussie bin- gemeentepolitiek ziet Holtzapffel nen de afdeling over de onderwer- r zichzelf vooral een taak wegge- pen uit twee landelijke rapporten - legd in de afdeling. Volgens hem is Bewogen Beweging en Schuivende tenlijsten gen i voor hem de eerste keer. Hetisdui- m-i_- delijk dat ik voorzitter ben gewor- 6I6UrSteil6na den op een moment dat je volledige Of er veel wensen uit het PvdA- het besturen van de 1200 leden tel- Panelen - op gang houden. "Ik 2 inzet wordt gevraagd. Ik zal me er -programma kunnen worden ge- lende afdeling het belangrijkste dat als een hele belangrijke taak. De dan ook volledig op moeten storten realiseerd, zal vooral afhangen van werk van de voorzitter. thema's uit Schuivende Panelen - eventuele achterstanden, die ik de beschikbare financiën. Holtzapf- "We moeten als bestuur gewoon de maatschappelijke ontwikkelin- Wassenaar wil doorgaande route langzaam en onaantrekkelijk maken de raadsverkiezin- heb, snel moeten inhalen", 1 maart ingeleverd. In Wasse naar, Leiderdorp, Voorschoten en Oegstgeest doet Groen Links mee, een samenwerkingsverband van PPR, PSP, CPN hebben zich geen ingeschreven. fel beseft dat het niet makkelijk zal allerlei klussen doen. Het organise- gen op lange termijn zoals interna- Hij ziet de verkiezingen met opti- zijn. "Het financiële meerjaren- ren van de afdeling is heel belang- tionalisering en individualisering - misme tegemoet. "De PvdA heeft beeld stemt niemand vrolijk", con- ryk. Je kunt er niet meer van uit- moet je ook op plaatselijk n de afgelopen vier jaar veel zaken stateert hij op basis van het toe- gaan dat mensen van huis uit tot de bespreken. En dat geldt ook aan de orde gesteld en geregeld. Na- komstbeeld dat partijgenoot Borde- rode familie behoren en bereid zijn Bewogen Beweging, EVP. Verder tuurlijk is dat met hulp van andere wijk onlangs presenteerde. onbeperkt tijd te steken in de partij, partijen partijen gebeurd, maar ik vind dat "Als je bezuinigingen afspreekt Je kunt dan twee kanten op: een we met een gerust hart de kiezers voor het wegwerken van een tekort deel van het werk professionalise- WASSENAAR - B en W van Was naar willen in maart voorstellen c de doorgaande oost-west route (Van Dit bleek gisteravond tijdens een I vergadering van de raadscommissie algemene zaken. Als alles r Een woordvoerder van de ge- onder ogen kunnen komen". borgsom van 500 gulden, die elke niet. "Er zijn talloze coalitiemoge- 1 stukje r vooral de orde is hoe je in de toekomst voorkomt dat een politieke partij in isolement terecht komt. Zuylen van Nijeveltstraat/Van 01- zit, kan de gemeente in de rustige denbarneveltweg/Lange Kerkdam) periode rond de 'bouwvak' aan de een adviessnelheid van 40 kilome- slag. De voorstellen zijn een combi- ter te geven. Kruispunten en ver keerslichten moeten worden aange past en dubbele lijnen en katte- structief gesprek met de bewoners zijn vervolmaakt Debat politici in Oegstgeest partij moet storten te doen aan de raadsverkiezingen. Wanneer een partij te weinig stem men haalt om een raadszetel te ver overen, is men dit geld kwijt. In Leiderdorp hebben PvdA, WD, CDA, D66, Groen Links en SGP hun lijsten ingeleverd. De SGP is niet vertegenwoordigd in de mpSISn dip wrkipzfnepnNl! OpÏ OEGSTGEEST - De fractievoorzit- "Bijna alle partijen constateren dat geesthebben CDA VVD D66 ters van de vijf politieke partijen in aan een lastenverhoging niet is te DEN HAAG/V OORSCHOTEN - PvdA en Groen Links zich'aange- Oegstgeest debatteren vanavond op ontkomen", aldus Holtzapffel, die Voorschotenaar C. van der Peet is in meld Van de kleine linkse partijen de algemene ledenvergadering van overigens ook wijst op de passages een merkwaardige situatie verzeild die zich hebben verenigd in Groen de wijkvereniging Haaswijk. De fo- over de stationsplannen in het ver- geraakt. Hij heeft zich bij de Raad - - - - t aiippn ppR rumleden zullen respectievelijk na- kiezingsprogramma. van State beklaagd over de geluids- mens WD, CDA, PvdA, D66 en De PvdA-fractie heeft gezegd overlast die hy ondervindt van de dat de gemeente onder bepaalde muziekschool aan de Bijdorpstraat, voorwaarden maximaal 15 miljoen naast zijn woning. Van der Peet wil beleid al weer in het volgen de gat moet worden gestopt", zegt hu. Waar het geld dan vandaan moet komen voor de PvdA-wensen, is nog niet helemaal duidelijk. Een fi nanciële vertaling van het program ma wordt momenteel gemaakt. Be lastingverhoging is een van de mo gelijkheden die zeker wordt benut. v beleid, is het te- ren, wat je alleen maar moet doen denk door permanent dë vensters 1 jaar als het niet anders kan, of toch vrij- open te gooien. Door contacten te het willigers zien te trekken. Dat kan hebben met je leden, je kiezers en ogen. dienen automobilisten duide- 1 de route, samengebald in de a lijk te maken dat het lokale wegen tiegroep 'Oost west thuis best'. bijvoorbeeld door allerlei taken in maatschappelijke organisaties". betreft, géén sluipwegen. Op het aanbrengen va nog gestudeerd, Over de Duinrell-verwij zing aan druppels wordt de Rijksstraatweg bleven de menin gen uiteenlopen. De actievoerders willen het toeristische verkeer via de Rijksstraatweg, de provinciale weg rond Valkenburg en de Kat- wijkseweg naar het attractiepark sturen. De gemeente wil, samen met de provincie, de Katwijkseweg ontlasten. Zodra de provinciale weg rond Valkenburg klaar is, willen de overheden er alles aan doen om die weg populair te maken. de geschillen van bestuur, zwaar tilt jaar buiten werking en onlangs zelfs 1 de klachten van Van der Peet. verwijderd. s niet veel tegen de Uit een onafhankelijk advies e Links heeft tot een raadszetel. T In Voorschoten doen het CDA, de Groen Links hun programma WD, D66, de PvdA en Groen Links de gemeenteraadsverkiezingen de verkiezingen. In Wasse- maart presenteren. Daarbij wordt gulden in de plannen mag steken, dat de hinderwetvergunning die naar zijn de WD, het' CDA, de vooral aandacht besteed PvdA, D66 en Groen Links var partij. De PvdA en D66 hebben voorstel ingediend om een gecom- 1 - al dan 1 de muziekschool in te de staatsraad spreekt dat de hinder- brengen, ook al is die in een woon- wetvergunning kan worden vernie- wijk gesitueerd. Veertien jaar gele- tigd, omdat bij de afgifte den klein begonnen, nu uitgegroeid akoestisch onderzoek i tot een school met twaalf leerkrach- Toen dat de stichting ter ten, een directeur en 270 leerlingen, die de muziekschool exploiteert, Politiecommissaris Wassenaar opgevolgd WASSENAAR - Alle Wassenaarse kwam fracties betreuren het dat politie- der Wolk 1 juli het verkiezingsprogramma door de gemeente is verleend wordt Vanwege het maatschappelijk nut heeft die zelf zo'n onderzoek laten vertrekt naar het bedrijfsleven. Ze daarover meldt dat de school aan de niet gewenste - woningbouw in de staat het stationsplan moet worden ingetrokken, maar nu blijkt het wordt de muziekschool door het ge- verrichten. Het kersverse rapport zijn blij dat Morsebelpolder en op open plek- afgewogen tegen andere wensen, voor de man zelf het beste dat hij meentebestuur gedoogd. vxjuiovci in cu,tuu yjm CCi, cw.n- ^en 'n de 6emeente- Daarnaast De beslissing over de daadwerkelij- door staatsraad G. Veringa in het bhieerdelifsTte voeren^Zo maken spreken de Oegstgeester politici ke investering zal dan ook pas wor- ongelijk wordt gesteld. In voor terugkomt, kans om restzetels wacht te slepen. Alleen in Warmond en Zoeter- woude blijft alles geheel bij het ou de. In Warmond doen WD, CDA en Progressief Warmond mee, in Zoe- terwoude zijn WD, CDA en Pro gressief Zoeterwoude van de partij. Het progressieve blok bestaat in beide gemeenten uit een samenwer kingsverband tussen PvdA, D66 en PPR. grondverkoop in de Broek- en den genomen als de plannen gereed Simontjespolder en de verhouding zijn en bekend is of er wel geld is meente namelijk minder tussen sociale woningbouw en bou- voor de andere wensen. "Ik acht het de muziekschool stellen, d.an dege- wen in de vrije sector. Vanaf half ne- niet uitgesloten dat de discussie ne die nu van kracht zijn. gen zijn belangstellenden welkom over hoeveel het station precies in gebouw 't Groot Proffijt aan het mag kosten dan nog eens wordt ge- Het is trouwens de vraag of Verin- Boerhaaveplein. voerd", zegt hij. "Over het station ga, voorzitter van de Afdeling voor voorschriften voldoet, hoewel de danks de plannen voor regionale geluidsreductie met een enkele, korpsen. Dit bleek gisteravond tij- Van der Peet klaagt sinds een jaar hinderwetprocedure kan de ge- of vijf over geluidhinder, vooral als simpele ingreep nog kan worden dens ïen van leskamer ópenstaan, Hij is trouwens de enige buurtbe woner met klachten, bij voorbeeld ook nog over de airconditioning. verbeterd. De uitspraak vergadering van de raads commissie algemene zaken. Bij dë behandeling van het poli- 1 de geldende hinderwetvergun- tieverslag, vroeg de WD aandacht ning of het treffen van nadere dë problemen op de Jager- Maar dat buiten-apparaat is al vijf morgen gedaan. zieningen, wordt komende vrijdag- slaan. Door de visuele versmallin- Onderzoek naar vliegtuigwrak in Haaswijk levert niets op OEGSTGEEST - Bodemonderzoek naar een vliegtuigwrak uit de Twee de Wereldoorlog in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk heeft niets opgeleverd. De bodemmon- sters die bij de Kleijn Proffijtlaan zijn genomen zijn 'schoon', zo deel de een woordvoeder van de ge meente mee. Burgemeester Scheenstra gaf in mei vorig jaar op dracht tot het onderzoek 'om hard- nekkige geruchten te ontzenuwen'. Gedurende de bouw van Haas- wijk (vanaf begin jaren '80) werden geregeld granaten aangetroffen in de bodem, maar in de laatste jaren is er niets meer gevonden. Vorig jaar dook het gerucht de kop op dat 'er- gens' in de veengrond onder de wijk een vliegtuig met bommen zou lig- gen. Scheenstra verklaarde toen al dat politie, brandweer en andere deskundigen hem hadden verze kerd dat er geen enkel gevaar te duchten was. Automobilist schept man op bromfiets LEIDEN - Een 18-jarige Leidenaar I heeft gistermiddag een hoofdwond opgelopen bij een aanrijding. De man reed op zijn bromfiets over de Prinsessekade toen hij werd ge schept door een auto, bestuurd door een 27-jarige Leidenaar. Die wilde linksaf de Apothekersdijk oprijden en zag daarbij de bromfiets over het hoofd. Hij is overgebracht naar het Diaconessenhuis. Burgerlijke Stand LEIDEN - Gehuwd: J.H. van Dierendonck en t J.J.B. Beukers. H.J. van Munsteren en EJ.P. Neuteboom, A. Puik en J.T.F. ten Broek, E.J.M. Willemse en P.M.L. Middendorp, J.E.M. Nozetian en C.W.M. Wensveen. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Oerend hard I Tot de vervoermiddelen die het meest tot de verbeelding spreken behoort ongetwijfeld de motor fiets. In een (rand)stad waar file- rijdende automobilisten elkaar vaak scheldend in de weg zitten is de motor misschien wel het enig overgebleven vervoermiddel dat ons een snelle verbinding garan deert tussen uit en thuis. In het zakenverkeer lijkt de mo tor welhaast een onmisbaar ver voermiddel te worden. Een groep artsen in Amsterdam bij voor beeld, bezoekt hun patiënten per motorfiets. Voor Hells Angels is de motor daarentegen het sym bool van verzet tegen de turbo maatschappij en voor de Neder landse popgroep Normaal is 'oe- oe-oe-oerend hard' een onmis baar onderdeel van het imago. •Ook in films spelen motorfiet sen vaak een belangrijke rol als snelheidsduivels in spectaculaire achtervolgingscenes. En hoe vaak zien we niet een knappe bink met een mooie meid achter op (of andersom: een mooie meid met een knappe bink achterop) met hun haren wapperend in de wind: het verende zadel is bij uit stek geschikt als platvorm waar op geliefden elkaar vinden. Natuurlek is de motor ook het voertuig waarop de rebelse jeugd in films de weg naar de vrijheid kiest. Dit beeld wordt de laatste tijd enigzins verstoord door een ster-reclame waarin een heer schap in driedelig grijs uit zijn Mercedes stapt om vervolgens de motor te bestijgen. De boodschap is wel duidelijk: motorrijden an no 1990 is voor iedereen. Oerend hard (2) Momenteel rijden zo'n 133.000 motorfietsen in ons land rond. Dat de motorfiets de afgelopen ja ren in Nederland steeds populair der is geworden blijkt wel uit de Motorverhuurder Jos Nieuwenburg op zijn paradepaardje: de Suzuki 750 Intruder. Vanaf 1 maart staan 6 motorfietsen klaar die eens een keer de blits wil maken. cijfers: in 1989 werden er ruim 12.000 nieuwe motorfietsen ver kocht. Dat is zo 19 procent meer dan in het jaar er voor. Niet min der dan 50.000 personen hebben iedereen (foto Jan Holvast) in 1989 het motorrij-examen aan gevraagd. Jaarlijks slagen er zo'n 26.000 mensen voor het examen. Uit de cijfers blijkt niet alleen de toenemende belangstelling voor de motorfiets, .maar ook dat er aanzienlijk meer bezitters van motorrijbewijzen zijn dan bezit ters van motoren. Je rijbewijs ha len is één, maar een motorfiets kopen is nog wel even wat anders. Logisch, want voor een nieuw ap paraat moet je al gauw tussen de 12.000 en 15.000 gulden neerleg gen, terwijl het 's winters toch echt geen pretje is om op de mo tor te zitten. Veel motorrijders zijn dan ook mooi-weer-rijders. Maar die kopen doorgaans geen motorfiets voor zoveel geld. Voor de beetje pientere onder nemer is wel duidelijk dat hier sprake is van een gat in de markt: het huren van een motor zou voor veel mensen een uitkomst zijn. Vreemd genoeg heeft niemand dit gat nog ontdekt. Jos Nieuwen burg, 4 van het Leidse autover huurbedrijf Multirent (de ver- huurtak van het Motorhuis Lei den) is, voor zover hij weet, de eerste in Nederland die begint met de professionele verhuur van Suzuki-motoren. Nieuwenburg spreekt, on danks het vermeende gat in de markt, toch van een sprong in het diepe. "Het gekke is dat we er ei genlijk nooit vraag hebben gehad naar de verhuur van motorfiet sen. Maar ik hoorde wel van een bevriend rijschoolhouder dat hem regelmatig de vraag werd voorgelegd waar je in Nederland een motorfiets kunt huren. Dat bracht my op het idee. Als ik zie hoeveel mensen jaarlijks hun mo torrijbewijs halen dan moet er wel een markt zijn voor de ver huur van motoren". O erend hard (3) Nieuwenburg richt zich vooral op de recreatieve gebruikers die er een dag of een weekend op uit willen trekken: "Niet de snel heidsmaniak, maar meer het type 'easy ryder'. Er zijn ook mogelijk heden voor rijscholen die tijdelijk extra capaciteit nodig hebben, of voor de zakelijke verhuur bij files of voor vervoer in de binnen stad". Wij zien pa echter nog niet zo snel op de motorfiets naar kan toor gaan of de Leidse huisartsen op racemonsters door de binnen stad scheuren. "Dat zie ik ook nog niet gebeuren", reageert Nieu wenburg. "Maar, laatst tijdens een receptie kreeg ik wel veel en thousiaste reacties van managers en directieleden van grote bedrij ven, zo van: joh, ik kom dat ding gauw een weekendje halen. Waar wij op mikken is de 'fun-markt'. Op mensen die geen machine zul len kopen maar in hun vrije tyd weieens op de motor willen zit ten". Nieuwenburg heeft 6 motor fietsen klaar staan voor de ver huur. Voorlopig is er keuze uit drie modellen: de Suzuki GX 800. Een 'back-tot-basic' motorfiets zonder franje, maar wel met car- danaandrijving, 5-bak en forse schijfremmen (dit laatste even voor de kenners onder ons). Deze motorfiets werd tot dusver alleen op internationale tentoonstellin gen geëxposeerd en is nog niet eens op de markt. Dan is er de Suzuki GS 500 E, een motorfiets van 169 kilogram met een gemakkelijke zit en 6 ver snellingen. "Een recreatieve toer- motor bij uitstek". En dan "het paradepaardje" van Multi-rent: de Suzuki 750 Intruder (type Chopper), "een schoonheid van een motorfiets", aldus Nieuwen burg die zich zo zachtjes aan als een echte motorgek ontpopt. "Ik heb zelf een motorrijbewijs, maar bijna 20 jaar niet op de motorfiets gezeten. Als je me een paar jaar geleden had gevraagd of ik ooit nog motorfiets zou rijden had ik absoluut nee gezegd, maar toen ik die machines hier zag staan be kroop my onmiddelijk het gevoel dat ik er weer op wilde zitten". De Suzuki 750 Intruder en an dere motorfietsen staan vanaf 1 maart gereed voor iedereen die eens een keer de blits wil.maken. Er staat al een Suzuki GS 500 E klaar voor 65 gulden per dag. Nu nog even een bink of een mooie meid versieren, en dan: rijden gen in deze laan, rijden automobilis ten aan de binnenkant van de weg en raken ze elkaar steeds vaker met hun spiegels. Burgemeester P.H. Schoute wijt de aanrijdingen aan onverantwoord rijgedrag en te hoge snelheden op de sluiproute. Na de aanrijdingen zouden automobilis ten vaak doorrijden. Geen toegang tennisleraar op tennispark in Voorhout VOORHOUT Een Voorhoutse tennisleraar mag geen les meer ge ven op het tennispark van zijn ex- vrouw in Voorhout. De man eiste vorige week voor de Haagse recht bank alsnog toegang tot het park, maar de rechtbank wees die eis van morgen af. De gronden waarop het vonnis is gebaseerd zijn nog niet be kend. De man gaf jaren les op het ten nispark, maar hij moest daarmee vorig jaar stoppen na een ernstig au to-ongeluk. Inmiddels is hij gereva lideerd en kan hy de lessen hervat ten, maar zijn ex-vrouw die het ten nispark bij de boedelscheiding heeft gekregen, weigerde dat. Kleding Buurthuis Westerkwartier aan de Ten Katestraat 10a heeft nog plaatsen vrij bij de cursus kleding maken op maandag en dinsdagmiddagen van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten zijn 5 gulden per keer. In lichtingen bij Pauline de Vijver tel. 310629. Feminisme De filosofische vereniging Anna Maria van Schuurman krijgt volgende week woensdag 14 februari voor het eerst een buitenlandse spreekster op bezoek. Ja- net Redcliffe Richards - verbonden aan de Open Universiteit in Engeland en gastdocente van de universiteiten van Londen en Oxford - spreekt in Leiden over 'feminisme en het zoeken naar vrouwelijke waarden'. Plaats van hande ling: Cleveringaplaats 1, gebouw 1175 (zaal 147). Aanvang acht uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14