D. Kooimans
Z.L.C.
MAANDAG 5 FEBRUARI li -
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE: Haarlem-Fortuna S. 0-3, FC
Groningen-FC Utrecht 2-0, Den Bosch-Vo-
lendam 0-0, Willem ll-RKC 0-2, NEC-MVV
0-0, Ajax-FC Twente 4-0, FC Den Haag-
Sparta 1-0, Feyenoord-Vitesse 0-0
20 12
PSV
RodaJC 21 10
Ajax 19 10
Vitesse 21 9
FC Twente 21 8
Volendam 20 9
RKC 21 9
FortunaS, 21 7
MVV 21 6
FC Den Haag 20 8
FC Groningen 19 6
Sparta 20 7
FC Utrecht 21 7
Feyenoord 21 3
NEC 21 4
Willem II 214
Den Bosch 21 2
Haarlem 21 3
28 60-25
28 34-22
26 40-15
26 34-17
25 26-27
24 31-23
24 29-26
24 21-18
21 29-36
20 37-38
19 29-25
19 29-34
18 20-33
15 24-34
15 24-40
14 25-35
13 15-31
11 18-46
Tweede periode (7 wedstr):
VIERDE KLASSE C: Hooffdorp-TYBB 1-0,
Geel Wit-Renova 0-0, De Brug-Zandvoort-
n 3-1, Van Nispen-Nw.Vennep 4-
n-Onze Gezellen 1-0, DSOV-VSV
EERSTE DIVISIE: GA Eagles-NAC 1-2,
Helmond Sport-AZ 4-1, Eindhoven-SVV 0-
2, Emmen-Cambuur 3-2, VVV-PEC Zw. 1-
1, Heerenveen-Veendam 2-2, Wagenin-
gen-DS'79 1-1, De Graafschap-Excelsior
3-2, RBC-Telstar 2-1,
SVV
Helmond S
Heracles
Veendam
Eindhoven
AZ
De Graafsch.
RBC
Emmen
Cambuur
Wageningen
Excelsior
Telstar
PECZw.
Heerenveen
GA Eagles
DS'79
22 16 3
22 12 7
23 9 10
3 35 45-16 Unio
3-2.
Velsen 13-22 Nw.Vennep 13-12
Renova 13-20 O.Gezellen 13-11
De Brug 13-16 VSV 12-10
Hoofddorp 12-13 V.Nispen 13- 9'
Geel Wit 13-13 TYBB 13- 9
DSOV 13-12 Zandvoortm. 13- 7
Tweede periode (7 wedstr):
Renova eerste periodekampioen.
VIERDE KLASSE D: Bodegraven-N.eu-
werkerk 1-1, Haastrecht-Unio 4-2, Schoon-
"ïoven-DONK afg, Nicolaas Boys-GSV 1-1,
VEP-NSV'46 2-2, Bergambacht-Moord-
DONK 12-16 GSV 12-11
Nieuwerk. 12-16 Haastrecht 12- 9
NSV'46 12-15 Bergamb. 12- 8
22 6 9 7 21
22 6 9 7 21
23 6 9 8 21
23 5 10 8 20
22 8 3 11 19
22 2 14 6 18
21 6 5 10 17
22 7 3 12 17
23 4 8 11 16
36-25
37-33
21-24
28-29
39-40
32-28
32-32
28-29
34-36
30-34
30-33
25-30
36-42
19-24
27-34
22-34
Tweede periode (7 wedstr):
e periodekampioen.
KNVB RESERVES
ZATERDAG
RES. EERSTE KLASSE: FC Lisse 2-RCL
2 3-1ASWH 2-Barendr.2 1 -2, Zwaluwen 2-
RVVH 21-5, Noordwijk 2-Rozenburg 21-1.
Noordw.2
ARC 2
FC Lisse 2
Riinsb.B.2
14-22 ASWH 2 13-10
13-20 Rozenb.2 14-10
14-20 RCL2 12- 8
13-19 Zw.Wit 2 13- 7
12-18 Zwaluwen 2 13- 5
nr 5: Haarlem 2, Groningen 1Den Bosch
3, Willem II2, Roda 2 (vervangend), NEC 3,
Ajax 1Den Haag 1Feyenoord 3, Eagles 2,
Eindhoven 2, Heerenveen 3.
TOTO GELIJK: 5-6-7-11-16. Toegevoegd:
BELGISCHE LOTTO: 15-22-29-31-34-37.
Reserve: 16.
Jokernr: 349 71 52.
DUITSE LOTTO: 20-29-35-42-46-48. Re
serve: 45.
Spiel 77: 930 87 39.
KNVB AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: Bennekom-Rozen-
burg 3-0, GVVV-DOVO 0-1, Heerjansdam-
Excelsior M. 0-0, overige wedstrijden afge-
0, Genemuiden-WVF 1-1overige wedstrij
den afgelast.
TWEEDE KLASSE B: Zwaluwen Vl-Lei-
den 1-2, overige wedstrijden afgelast.
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: Elinkwijk-EDO 4-1,
Blauw Wit-Papendrecht 0-0, DCV-DHC 1-
1, ADO'20-Stormvogels 3-1, Wilhelmua-
DWV 2-0, RVC-AFC 1-1, RCH-WFC 3-1.
RES. TWEEDE KLASSE A: Quick B.3-
Hoekse B.2 1-1.
RES. DERDE KLASSE A: Loosduinen 2-
Quick B.5 2-3.
RES. DERDE KLASSE B: ARC 3-Jodan
B.2 3-0, Ter Leede 2-Lisse 3 2-1.
RES. VIERDE KLASSE B: Maasdijk 3-Lei-
den 2 3-2, Katwijk 3-DSVP 3 3-2.
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE: Tonegido 2-Wil-
RES. VIERDE KLASSE A: Altior 2-Meer-
burg 2 1-0, Wassenaar 2-Docos 2 0-1
RES. VIERDE KLASSE D: Roodenburg 3-
WSE21-2.
RES. TWEEDE KLASSE A: GWS 2-SVLV
RES. DERDE KLASSE A: FC Lisse 7-
Quick B.10 2-7.
RES. DERDE KLASSE B: Abbenes 2-KRV
Indoorwedstrijden in Stuttgart: mannen:
60 m: 1Imoh (Nig) 6,64,2. DeLoach (VSt)
6,68, 3. Witherspoon (VSt) 6,72.
200 m. 1. Heard (VSt) 21,03, 2. Schwab
(BrD) 21,33, 3. Dobeleit (BrD) 21,50
400 m: 1Everett (VSt) 45,04 wereldrecord,
2. Harris (VSt) 46,13,3. Morris (TTo) 46,59.
800 m: 1Gray (VSt) 1.46,03,2. Konchellah
(Ken) 1.48,54, 3. Braun (BrD) 1.49,46.
1500 m: 1. Crabb (GBr) 3.40,74, 2. Brand
(BrD) 3.40,74, 3. Banoi (Hon) 3.41,01.
3000 m: 1. Carlier (Fra) 7.54,16, 2. Vago
(Hon) 7.56,17, 3. Dee (GBr) 7.57,34.
60 mh: 1Schwarthoff (BrD) 7,63,2. Hudec
(Tsj) 7,70, 3. Hóffer (Tsj) 7,72.
kogel-1. Stolz (BrD) 19,59, 2. Konya (BrD)
19,11.
hoog: 1. Sonn (BrD) 2,32, m, 2. Povarnizin
(Sov) 2,30, 3. Ruffini (Tsj) 2,28.
polshoog: 1Sergei Boebka (Sov) 5.85 m,
2. Collet (Fra) 5,70,3. Vassili Boebka (Sov)
1. Möller (DDR) 7,25, 2.
Cooman (Ned) 7,26, 3. Patoulidou (Grie)
7,35. 200 m: 1Janke (BrD) 23,54. 800 m:
1. Gasser (Zwi) 2.02,57, 2. Zwiener (BrD)
2.02,72, 3. Mattoessevisine (Sov) 2.03,37.
1500 m: 1. Rudz (Pol) 4.15,24, 2. Racz
(Hon) 4.16,00. hoog: 1Petrovic (Joe) 1,87.
6,17.
400 m: 1. Kemp (VSt) 46,85, 2. McKay
(VSt) 47,28, 3. Pierre (VSt) 48,05
800 m: 1Armour (VSt) 1.51.74,2. Redwine
(VSt) 1.51,75, 3. Patrick (VSt) 1.51,80.
3000 m: 1Padilla (VSt) 7.44,74,2. O'Reilly
7.46,29, 3. Abshire (VSt) 7.46,43.
600 yards: 1. Reynolds (VSt) 1.09,22.
1 mijl: 1.0'Sullivan (Ier) 3.59,35,2. Herold
(DDR) 3.59,59.
55 m horden: 1Foster (VSt) 7,012. Pierce
(VSt) 7,13, 3. Campbell (VSt) 7,16.
Hoogspringen: 1. Conway (VSt) 2.31 m, 2.
McCants (VSt) 2.31.
Polshoog: 1. Bell (VSt) 5,60 .ifc'
Vrouwen
55 m: 1. Finn (VSt) 6,67, 2. Guidry (VSt)
6,70, 3. Sowell (VSt) 6,72.
400 m: 1. Dixon (Vst) 53,03, 2. Saleem
(Vst) 54,11, 3. Stevens (VSt) 55,78.
800 m: 1. Clark (Vst) 2.02,16, 2. Wachtel
(DDR) 2.02,79, 3. Wodars (DDR) 2.03,37.
1 mijl: 1. Melinte (Roe) 4.31,40, 2. Ghican
(Roe) 4.31,49.
55 m horden: 1. Martin (VSt) 7,41, 2. Joy-
ner-Kersee (VSt) 7,47, 3. McKenzie (VSt)
7,52.
MARATHON APELDOORN
1. Konieczny (Pol) 2.22.57, 2. Zbigniew
Siemaszko (Pol) 2.24.59, 3. Van Dommele
(AV Haarlemmermeer) 2.25.02, 4. Brinaru
(Roe) 2.25.34, 5. Jerzy Siemaszko (Pol)
2.26.19, 6. Stuyvenberg (Astylos, Tiel)
OEFENINTERLAND
Testserie Australië-Nederland (vrou
wen): Zaterdag: Sydney. Vierde wedstrijd:
Australië - Nederland 0-2 (0-2). 27. Bennin-
ga 0-1, 29. De Ruiter ^-2. Nederland:
Toxopeus; Koenen, Foklfe, Steenberghe
en Van Nieuwenhuyze-Leenders; Appels,
Benninga en Holsboer; Thate (60. Van
Maanen), Wolff, en De Ruiter (64. Schippe-
rijn-Lorijn). Strafcorners: Australië 5. Ne
derland 10.
Zondag: Sydney. Vijfde en laatste wed
strijd: Australië - Nederland 1-0 (0-0). 64.
Perreira 1-0. Nederland: Keemink; Duyster
(36. Koenen), Fokke, Steenberghe, Van
Nieuwenhuyze-Leenders: Appels (27. Tha
te), Benninga, Holsboer; Wouters (52.
Schipperijn-Lorijn), Wolff en De Ruiter.
Strafcorners: Australië en Nederland 4.
Eindstand testserie: 3-2 voor Nederland.
se (G. Hulleman) 2.05,9 - 1.18,2, 2. Ex
press Up, 3. Ebbony Prince. Niet gestart:
Emereo. Toto: winnend 4,40, plaats 1,30
2,601,30, koppel 51,70, trio 644,00. Twee
de koers, 1609 m: 1. Eagle G (A. Suyker-
buyk) 2.05,9 -1.18,2,2. Broad Daylight, 3.
Samantha Kosmos. Toto: winnend 4,80,
plaats 2,00 2,00 4,00, koppel 17,70, trio
135,90. Derde koers, 1609 m: 1. Camiel
Kes (mej. M. Bouwhuis) 2.07,7 -1.19,4, 2.
Binky Hanover, 3. Zo Boy Rose. Toto:
plaats 2,10, winnend 1,40 1,50, koppel
3,20, trio 24,90. Vierde koers, 1609 m: 1.
Ayres Boy (P. Zandt) 2.03,6 -1.16,, 2. Zor-
ba ter Lune, 3. Zachery Baker. Toto: win
nend 2,50, plaats 2,10 1,70, koppel 4,80,
trio 29,60. Vijfde koers, 1609 m: 1. Dior
America (J. Meertens) 2.09,0 - 1.20,2, 2.
Deter Ruimzicht, 3. Cecilia Diepnow. Toto:
winnend 10,60, plaats 2,20 2,90 2,60, kop
pel 13,50, trio 254,00. Zesde koers, 1609
m: 1. Raise a Bid (D. Derwael) 2.05,6 -
1.18,1, 2. Don Juan, 3. Duncan Prince, 4.'
Dakina B. Toto: winnend 8,10, plaats 2,80
2,60 3,10, koppel 48,70, trio 1159,90, kwar-
niet gespeeld. Zevende koers, 1609 m:
Toto: winnend 13,70, plaats 2,401,201,90,
koppel 12,20, trio 418,50. Achtste koers,
1609 m: 1. Yellowa (A. Blok), 2.01,6
1.15,6,2. Zeus Boekelte, 3. Grundy's Ebo
ny. Niet gestart: Zozo Nevele. Toto: win
nend 2,10, plaats 1,30 2,60, koppel 4,10,
trio 10,40. Negende koers, 1609 m: 1.
Charly Ludwig (H. Grift) 2.04,2 -1.17,2, 2.
Carola van Ranum, 3. Birmana B, 4. Zazou
Supreme. Niet gestart: Always Again. Toto:
winnend 2,50, plaats 1,30 2,301,40, koppel
500 m: 1. Mey
(VSt) 37,64, 3.
Boelsma (Ned) 38,23,8. Terpstra (Ned) en
Abratkiewicz (Pol) 38,24, 18. Jonkman
(Ned) 38,83,23. Van de Brink (Ned) 39,18.
Stand: 1. Mey 200 punten, 2. Jansen 126,
3. Bae (Zko) 110, 10. Song (Chi) en Loef
(Ned) 53, 15. Boelsma 44, 32. Noyens
(Ned) 16, 35. Terpstra (Ned) 13,37. Kern-
kers (Ned) 10. 49. Jonkman (Ned) 3.
1000 m: 1. Jansen 1.15,02 (baanrecord), 2.
Abratkiewicz 1.15,38, 3. Scott (Can)
1.15,76,15. Jonkman 1.16,99,16. Van de
Brink 1.17,36, 10. Boelsma 1.17,93, 18.
Terpstra 1.18,63. Mey wegens blessure
1500 m: 1Koss (Noo) 1.57,89,2. Söndraal
(Noo) 1.58,25, 3. Van der Burg (Ned)
1.58,47, 10. Kemkers (Ned) 2.00,64, 11.
Veldkamp (Ned) 2.01,15, 12. Spielmann
(DDR) 2.01,61,13. Karlstad (Noo) 2.01,80,
17. Flaim (VSt) 2.02,80, 28. Bos (Ned)
2.05,42, 29. Gustafson (Zwe) 2.05,46.
Stand: 1. Van der Burg 101 punten, 2. Ade-
berg 79,3. Hadschieff en Koss 75,9. Veld
kamp 43,12. Portijk (Ned) 34,16. Kemkers
21, 24. Bos 16, 30. Bloemberg (Ned) 7.
MARATHON WEISSENSEE
1. Oliemans (Aalsmeer), 2. Van Kempen
(Nieuwveen), 3. Verduin (Heemskerk), 4.
Kleine (Kerkenveld), 5. Boon (Heemskerk).
6. Huizebosch (Gamsbergen), 7. Demarei-
ros (Haarlem), 8, Dijkstra (Pesse), 9. Grim
bergen (Rijnsburg), 10. Van der Molen
(Maarn), 11De Vries (Beilen), 12. Kamper
man (Almere), 13. Engel Hopman (Petten).
14. Post (Groningen), 15. Bakker (Schar-
mer), 16. De Boer (Edam), 17.
(Utrecht), 18. Jasch (BrD), 19. Kromkamp
(Oldeholtpade), 20. Bozjev (Sov).
1.34,9
Tweede manche:1
Skaardal en Heinzer (Zwi)
Mahrer 1.44,90,
1.44,97. 6. Zurbriggen 1.45,07, 7. Rupp
(Oos) 1.45,21. 8. Wirnsberger 1.45,27. 9.
Besse (Zwi) en Zehenter (BrD) 1.45,35.
Stand wereldbeker afdaling: 1. Höflehner
131, 2. Zurbriggen 92, 3. Skaardal 84, 4.
Mahrer 79, 5. Besse 64, 6. Ghedina 61
Zurbrig
gen 270, 2. Furuseth (Noo) 212, 3.1
(Oos) 173, 4. Bittner (BrD) 144, 5. Höfleh
ner 139, 6. Skaardal 122.
Veysonnaz, vrouwen eerste manche: 1.
Gutensohn (BrD) 1.17,41, 2. Merle (Fra)
1.17,95, 3. Figini (Zwi) 1.18,01, 4. Wolf
(Oos) 1.18,09. 5. Vogt (BrD) 1.18,14, 6.
Lee-Gartner (Can) 1.18,23, 7. Walliser
(Zwi) 1.18,36, 8. Dedler (BrD) 1.18,40. 9.
Zeiler (Zwi) 1.18,47, 10. Schuster (Oos)
1.18,52.
Tweede manche: 1. Gutensohn 1.17,86,2.
Merle 1.18,05,3. Dedler 1.18,29,4. Wallin-
ger (Oos) 1.18,31,5. Lee-Gartner 1.18,32,
6. Gerg (BrD) 1.18,39, 7. Walliser 1.18,40,
8. Kronberger (Oos) 1.18,42, 9. Figini
1.18,51,10. Kobelda (Can) 1.1878.
Stand wereldbeker afdaling: 1. Gutensohn
110, 2. Kronberger 106, 3. Figini en Gerg
105, 5. Walliser 99, 6. Wallinger 69.
Stand wereldbeker algemeen: 1. Kronber
ger 256, 2. Wachter (Oos) 228, 3. Gerg
211, 4. Walliser 164, 5. Schneider 152, 6.
Figini 131.
Den Haag, Intershoot: mannen: luchtge-
weer: 1Stich (BrD) 588 punten. 2. Eckhard
(BrD) 584, 3. Van Bekhoven (Ned) 583.4.
576. Teams: 1. Westfalen 1751 punten, 2.
KNSA 1733. 3. Denemarken 1730. luchtpi-
stool: 1Skanaker (Zwe) 579 punten, 2. Lin-
demann (BrD) 5713. De Melio (Bel) 570,4.
Westfalen 1701 punten, 2. BrD 1697, 3.
België 1695. Olympic Match luchtgeweer
(zaterdag): 1. Stich 688,6 punten, 2. Van
Bekhoven (Ned) 682,9,3. Mahaut 681,9,4.
Potts (Eng) 681,0,5. Eckhard (BrD) 679,9,
6. Azou (Bel) 678,3. zondag: 1Stich 688,9,
2. Herlufsen 686,4, 3. Kviesaard fDenï
St.Peterfort (GBr), open kampioenschap
Guernsey, vrouwen, finale: Devoy (NZe) -
Opie (GBr) 9-5 9-5 9-4.
EREDIVISIE: Scylla-Veluwe 4-14, Shot W-
Bartok 15-3, TT A'dam-Avanti 13-5, Velu-
we-Shot W. 8-10.
Daviscup (wereldgroep eerste ronde)
Bremen: Bondsrepubliek Duitsland - Ne
derland 3-2. Steeb - Schapers 6-1 4-6 6-3
6-3, Jelen - Nijssen 7-6 7-5 3-6 6-3; Jelen-
/Stich - Schapers/Nijssen 6-4 6-2 5-7 6-4,
Stich - Nijssen 6-71 -6, Jelen - Schapers 4-
6 6-4 4-6.
Cagliari: Italië - Zweden 2-2 gestaakt. Ca
ne - Svensson 3-6 2-6 6-3 6-3 6-1Campo-
rese - Wilander 4-6 4-6 7-5 7-6 4-6, Ca-
ne/Nargiso - Gunnarsson/Jarryd 7-5 6-1 7-
5, Camporese - Svensson 7-6 1-6 3-6 1-6,
Cane - Wilander 6-4 3-6 4-6 7-5 gestaakt
wegens invallende duisternis. Wordt maan
dag uitgespeeld.
Elinkwijk
14-21
ADO'20
13-13
AFC
14-20
DHC
13-13
DWV
14-19
Wilhelmus
14-13
Papendr.
14-17
EDO
13- 9
RCH
14-16
RVC
14- 9
Blauw Wit
13-14
DCV
14- 8
WFC
14-14
Stormvog.
14- 6
LANDELIJKE JEUGD
BUITENL. VOETBAL
BELGIË: Rac. Mechelen-Anderlecht 0-3,
1-1, Lierse-Kortrijk 3-0,
Waregem-St.Truiden
Miïce Tyson 'warmt zich op' in Tokyo, waar hij o-p 11 februari zijn wereldtitel in het zwaargewicht verdedigt
tegen zijn landgenoot James Douglas. Als sparringpartner trok de Amerikaan trouwens geen kinderachtig kerel
tje aan. Op de rug gezien is het namelijk oud-wereldkampioen Greg Page die Iron Mike de benodigde weerstand
biedt. (foto ap)
EERSTE KLASSE A: Alphense Boys-Zil
vermeeuwen 2-0, DWS-Sloterplas 2-1,
OSV-AFC'34 2-2, NFC-Aalsmeer 1-1,
SDW-Holland 1-1, Hollandia-DCG 1-0.
Aaismeer 13-19 DCG 13-12
Hollandia 13-16 Zilverm. 12-11
Alphense B. 13-16 DWS 12-10
Sloterplas 13-14 NFC 12-10
Holland 13-14 AFC'34 12-10
OSV 13-12 SDW 13- 8
Tweede periode (7 wedstr):
EERSTE KLASSE B: Hermes DVS-HMSH
2-3, UVS-ADO 1-0, Slikkerveer-Nieuwen-
hoorn 0-6, overige wedstrijden afgelast.
Voorburg 13-20 Sparta 11-10
UVS 14-20 Neptunus 12- 8
Unitas 12-17 Hermes 12- 8
Nieuwenh. 13-16 ADO 13- 8
SVW 11-15 Slikkerv. 13- 8
RKAVV 12-11 HMSH 12- 7
Tweede periode (7 wedstr):
CI.Brugge 20-32 Mechelen 20-28
Anderlecht 20-30 Cercle 20-24
FC Antwerp 20-28 Standard 20-23
ENGELAND: Coventry-Chelsea 3-2, Liver-
pool-Everton 2-1, Manchester Utd-Man-
chester City 1-1, Nottingham F-Cr.Palace
3-1, Sheffield W-Millwall 1-1, Charlton-Ar-
senal gestaakt, QPRangers-Aston V. ge
staakt, Southampton-Derby afg, Wimble-
don-Luton afg, Tottenham-Norwich 4-0:
Liverpool 25-49 N.Forest 24-39
Aston V. 23-46 Tottenham 24-36
Arsenal 23-42 Southampt. 23-35
SCHOTLAND: Aberdeen-Hearts 2-2, Dun
dee-Celtic 0-0, Dunfermline-St'.Mirren 1-0,
Hibernian-Motherwell 1-2, GI.Rangers-
Voorburg eerste periodekampioen.
TWEEDE KLASSE A: VUC-Rijswijk afg,
Blauw Zwart-De Musschen 2-0, Quick H-
Oliveo 4-1, VELO-Verburch 1-2, Over-
maas-Tonegido 2-1Spartaan'20-Rooden-
burg 6-1
VELO 14-19 Rijswijk 43-13 J
Verburch 13-17 Oliveo 13-13
Tonegido 13-16 Roodenburg 13-11
Spartaan'20 14-16 Overmaas 14-10
De Musschen 14-16 Bl.Zwart 13-9
Quick H. 13-14 VUC 13- 6
Tweede periode (7 wedstr):
Rangers 25-37 Celtic 25-26
Hearts 25-30 Motherwell 25-25
Aberdeen 25-30 Dundee U. 25-24
FRANKRIJK: St.Etienne-Bordeaux 1-1,
Caen-Cannes 1-0, Brest-Monaco 1-1, Ni-
ce-FC Nantes 1-2, RC de Paris-Auxerre 3-
1, Lille-Pans StG 2-0, Montpellier-Marseille
1-1, Toulon-Toulouse 0-0, Sochaux-Lyon
1-0, Metz-Mulhouse 1-1.
Bordeaux 24-37 Monaco 24-28
Marseille 24-34. Toulouse 24-27
Sochaux 24-29 Paris StG 24-25
Verburch eerste periodekampioen.
DERDE KLASSE A: Altior-VVSB 1-0,
WSE-DOSR afg, Olympia-Lugdunum 0-0,
Soccer Boys-FC Lisse 2-4, ONA-Woerden
1-2, SJC-Nieuwkoop afg.
12-11
Lugdunum 12-18 Altior
Olympia 13-17 WSE
Woerden 12-14 DOSR 12-10
SJC 12-14 Nieuwkoop 11-9
Soccer B. 11-13 VVSB 13- 9 Panathin.
FC Lisse 13-12 ONA
Napoli 23-36 Inter M. 23-31
AC Milan 22-33 Juventus 23-29
Sampdoria 23-31 ASRoma 23-28
SPANJE: Sevilla-Atl.Madrid 2-1, Real Ma-
drid-Mallorca 1-1Castellon-Barcelona 1-0,
Oviedo-R.Vallecano 3-2, Osasuna-R.So-
ciedad 1-1, Valladolid-Tenerife 1-2, Zara-
goza-Celta 1-1, Athl.Bilbao-Logrones 1-0,
Malaga-Sp.Gijon 1-0, Cadiz-Valencia 0-2.
Real Madrid 23-36 Valencia 23-30
Barcelona 23-30 R.Sociedad 23-27
Atl.Madrid 23-30 Osasuna 22-26
GRIEKENLAND: Ethnikos-AEK 0-3, loni-
kos-Olympiakos 0-3, Larissa-Panathinai-
kos 1-4, Levadiakos-Kalamaria 1-0, Volos-
Aris 2-0, OFI-Doxa 3-1, Panseraikos-Pa-
nionios 2-2, Iraklis-Xanthi 3-1, PAOK-Apol-
lon 1-1.
2.27.34, 7. Smit (De Liemers, Zevenaar)
2.27.41, 8. Van Gemert (Herpen) 2.28.09,
9. Kraayeveld (AV '34, Apeldoorn) 2.28.54,
10. Voogt (AV '34) 2.31.27
Vrouwen: 1. Kawiorska (Pol) 2.51.09, 2.
Böttcher (BrD) 3.00.58. 3. Schneider (BrD)
3.01.22, 4. Heijnen (Kimbria) 3 01.54, 5.
Lukkien (AV Zuidwal) 3.04.40 Mini-mara
thon (18,6 km)
Mannen: 1. Sagie (Hon) 56.26, 2. Van
Vlaanderen (Hellas) 56.28, 3. DeRuddere
(Bel) 56.49, 4. Boyes (GBr) 57.39, 5. Heil-
mann (DDR) 57.45, 6. Van Rijthoven (AV
Reusel) 58.39,7. Seidemann (DDR) 58.51,
8. Van der Wilt (Clytoneus) 58.56,9. Muider
(Athlos) 59.00,10. Spencer (GBr) 59.27
Vrouwen: 1. Kamp (PAC) 1.06.39, 2. Va
lentin (HRR) 1.07.26,3. Hombergen (DAK)
1.08.20, 4. Sybesma (Groningen) .1.09.18,
5. Van de Tholen (Egmond) 1.09.42. MA
RATHON BEPPU
1Psujek (Pol) 2.11,56.2. Yoneshige (Jap)
2.12,00,3. Hiroyama (Jap) 2.12,48,4. Fuji-
1)2.13,17,6.
(Jap) 2.14106..
VELDLOOP ALBLASSERDAM
Mannen, 11.200 m
1. Stigter (AAV'36, Alphen aan de Rijn)
39,22,2. Korevaar (Avanti, Schoonhoven)
5. Robin Punt (FSTC) 40,57, 6. Kulker
(Bataven, Leiden) 41,25.
Vrouwen, 4700 m
1. Jansen (GAC, Hilversum) 19,40, 2. Van
Kooten (Sprint, Breda) 20,23, 3. Van de
Graaf (AV Papendrecht) 20,37.
sec., 2. Czudaj/Jang (DDR 2) op
Hoppe/Musiol (DDR 1) 0,68.
Haydenluck/Akeson (Can 11,54.
8. Schebitz/Schmuck (BrD 2) 1,61. 9. Poi-
kans/Gorotsjow (Sov 2) 2,25.10. Lori/LeB-
lanc (Can 2) 2,31.
20,40, trio 105,10, kwartet 857,20. Tiende
koers, 1609 m: 1. Claudia's Dream (R. van
Stam) 2.04,8 -1.17,6,2. Cinderella, 3. Co
lorado Pitt. Niet gestart: Your Wildest
Dream. Toto: winnend 2,90, plaats 1,00
1,00 1,00, koppel 4,20, trio 17,20. Elfde
koers, 1609 m: 1. Alice van Altena (C. lm-
ming) 2.05,9 -1.18,2,2. Californian I
n Boy, 3.
of. Toto:
Zarelli. Niet gestart: Coba Jorishof.
winnend 7,10, plaats 2,60 3,90 3,20, koppel
58,30, trio 1333,20.
W5-spel; 1-12-8-5-3. Niet geraden. Omzet
totalisator: 422.522,00.
EREKLASSE: a-poule: AAC-DIOK 7-45,
HRC-RCH 23-4. b-poule: ARC-Eemland
14-10, RCC-RRC 29-6.
EK-KUNSTRUDEN
renko (Sov) 2,0, 2. Oesova/Zoelin (Sov)
4,0, 3. Duchesnay/Duchesnay (Fra) 6,4, 4.
Engi/Toth (Hon) 7,6, 5. Gristsjoek/Platov
(Sov) 10,0,6. Yvon/Palluel (Fra) 13,0.
WERELDBEKER LAKE PLACID
500 meter: 1. Blair (VSt) 41,64, 2. Aaftink
(Ned) 41,79, 3. Hashimoto (Jap) 42,21, 4.
Meijer (Ned) 42,48, 7. Voetelink (Ned)
43,13, 8. Loorbach (Ned) 43,18, 17. Van
Schie (Stompwijk) 44,75
Klassement na zes wedstrijden: 1Hauck
(DDR) 122 punten, 2. Blair 116, 3. Hashi
moto 115,4. Aaftink 113
1500 meter: 1. Blair 2.12,64, 2. Nemeth
2.13,41, 3. Voetelink 2.14,65, 6. De Vries
2.15,25, 7. Meijer 2.15,57, 8. Van Schie
2.16,56, 11. Aaftink 2.17,74.
Klassement na drie wedstrijden: 1Nemeth
60 punten, 2. Moser (DDR) 45, 3. Börner
(DDR) 44, 4. Stam (Ned) 34, 5. Voetelink
32, 11. Meijer, Van Schie 23, 15. Zwolle
(Ned) 20.
Mannen
INNSBRUCK
500 meter: 1Mey (DDR) 37,30,2. Jansen
677.5. 4. Dietrich (BrD) 676,6. 5. Mahaut
676,3, 6. Schlobohe (BrD) 675,8. Olympic
Match luchtpistool (zaterdag): 1. Skanaker
674,1 punten, 2. Lindemann 669,2, 3. Ol-
sen 668,2,4. De Melio 666,15. Nesemann
(BrD) 663,6, 6. Ellinger (BrD) 662,4. zon
dag: 1. Skanaker 676,2 punten, 2. Lund
(Den) 675,9,3. Maag (BrD) 671,4,4. Olsen
669,2,5. Brezinski (BrD) 668,16. Bogaarts
(Bel) 668,0.
vrouwen: luchtgeweer: 1. Waters (Eng)
390 punten, 2. Kulla (BrD) 388, 3. Seehu-
sen (BrD) 388, 4. Müller (BrD) 387, 5. Biva
(Bel) 386, 7. Stormorken (Ned) 386, 8.
Swinkels (Ned) 383. teams: 1. BrD 1154
punten, 2. KNSA 1150, 3. Engeland 1136.
luchtpistool: 1. Ellis (Zwe) 376 punten, 2.
Helmer (BrD) 373, 3. Bodin (Zwe) 373, 4.
Van t Hull (Ned) 372,5. Ewen (BrD) 3717.
Renardel (Ned) 366. Teams: 1. Zweden
1119 punten. 2. KNSA 1098, 3. BrD 1098.
Olympic Match luchtgeweer (zaterdag):
486,3, 5. Seehusen (BrD) 486,1, 6. Stor
morken 485,9, 7. Swinkels 484,7. zondag:
1. Bühlmann (Zwi) 489,2 punten, 2. Seehu
sen (BrD) 487,0,3. Kulla 486,5,4. Swinkels
486,3, 5. Müller 486,0, 6. Dunkel (BrD)
484,8. Olympic Match luchtpistool (zater
dag): 1. Bodin (Zwe) 473,0 punten, 2. Ellis
(Zwe) 472,1, 3. Helmer (BrD) 470,2, 4.
Ravn (Zwe) 465,0,5. Ewen (BrD) 463,4,6.
Van 't Hull (Ned) 462,4, 7. Renardel (Ned)
452,3. zondag: 1. Ellis 476,0 punten, 2.
Ewen 473,8,3. Bodin 473,0,4. Page (Eng)
471,1, 5. Vettenburg (Bel) 470,7, 6. Ka-
linowski (BrD) 470,0.
Altenmarkt (Oos), Europees kampioen
schap freestyle, mannen: 1. Roth (Zwi)
200,12 punten, 2. Schönbachler (Zwi)
197,70, 3. Stögner (Oos) 195,29, 11. De
Ruiter (Ned) 154,00.
Cortina: afdaling, eerste manche: 1. Ghe
dina (Ita) 1.34,39, 2. Mahrer (Zwi) 1.34,55,
3. Höflehner (Oos), 4. Kitt (VSt) 1.34,61,5.
Zurbriggen (Zwi) 1.34,62, 6. Skaardal
(Noo) 1.34,67, 7. Fahner (Zwi) 1.34,79, 8.
Arnesen (Noo) 1.34,88, 9. Belczyk (Can)
3-0.
ADVERTENTIE
19-29
19-21
Tweede periode (7 wëdstr):
Olympia eerste periodekampioen.
3fg.
Foreholte 13-18 SJZ 11-10
Kickers'69 11-17 LFC 12-10
Docos 11-15 ROAC'79 12- 9
SVLV 11-14 Alphen 12- 8
LDWS 11-14 UDO 12- 6
Meerburg 12-13 S tompw.B. 12- 6
TURKIJE: Boluspor-Besiktas 1-5, Fener-
bahce-Altay 2-2, Karsiyaka-Trabzon 1-1,
Galatasaray-Samsun 2-1, Ankaragucu-
Bursa 1-0, Malatya-Adana 2-3, Zeytinbur-
nu-Konya 1-2, Sakarya-Genclerbirligi 1-3,
Adanademir-Sariyer 1-3,
Besiktas 18-42 Galatasar. 18-35
Trabzon 18-36 Bursa 18-27
Fenerbahce 18-35 Ankaragucu 18-27
Viertandentoernooi in Miami: Verenigde
Staten-Costa Rica 0-2 (0-1). Doelpunten:
Cayasso en Diaz. Uruguay-Colombia 2-0
(0-0). Doelpunten: Pedrucci en Castro.
Oefen-interland in Teheran: Irarj-Polen
0-1 (0-0). Doelpunt: 60.Gokski. Toeschou
wers: 40.000.
Het Bestuur van de Leidse
Voetbalvereniging Z.L.C. betreurt
het dat zij haar trainer
in het seizoen 1988/1989 ten
onrechte op non-actief heeft gesteld.
1 0-3.
Ridderveld 14-37 Novo 14-17
SVC 14-37 Radius 2 14-17
Gemini/K 2 14-35 DAC 14-13
Skania 14-26 PVC/BI. 2 14-13
Velo 14-22 Acco/DOS 2 14-10
Rent./ZVH 2 14-21 Riva/VSC 3 14- 4
Eerste klas: Blok '771 -Leython 3 3-0, Sal
vo 1-Leython 4 1-3, S '70 1-Liusna 1 0-3,
LUSV 1-lnUpGo 1 3-0, VCS 1-Leython 2 0-
3, RW 1-VCO 1 3-0.
Leython 2 15-28 InUpGo 1 13-12
RVV 1 13-24 VCO 1 14-11
Liusna 1 14-21 VCS 1 13-8
LUSV 1 14-19 Leython 3 15-7
Blok 77 1 14-18 S '70 1 14- 5
Leython 4 15-13 Salvo 1 14-2
TVi/eede klas A: DVO 1-Novo 4 2-2, InUp
Go 2-RVV 2 1-3, DAC 3-Liusna 2 0-3,
LUSV 3-Valken 11-3, Novo 3-Rid. veld 2 3-
0.
Tweede klas B: DVO 2-Utopia 1 3-1, Blok
'77 2-DAC 2 0-3, Orion 2-VCS 2 3-0, SKC
1 -LUSV 2 0-3, Gemini/K 4-Novo 2 0-3, DAC
4-Rid. veld 3 0-3.
Derde klas A: Setumup 1-VCO 4 3-0, Rid.
veld 5-SKC 2 0-3, Scarabee 2-Blok '77 3 3-
0, DAC 5-RVV 3 2-2.
Derde klas B: VCO 3-Utopia 2 3-1, MVKV
2-Scarabee 1 0-3, WW 3-TO11 ven/allen,
LUSV 4-VCS 3 2-2.
Derde klas C: GGV1-MVKV1 0-3, Aspa-
sia 1-WVV 2 3-0, Rid. veld 4-SKC 3 3-0, Li
usna 3-Aarl.veen 1 3-0, S '70 2-Orion 3 3-0,
Novo 6-Gemini/K 5 3-0.
Mannen
2e divisie D: WM '63-SVC 3-2, VS Haag-
Sliedrecht Sport 1-3, DAC-PVC/Blokkeer
3-2, Deltalloyd/A 2-Rentokil/ZVH 3-11 Ley-
thon-Volendam 3-1, VCW-Molenwiek/C 3-
Delt./AMVJ 214-31 DAC 14-12
SVC 14-26 VS Haag 14-11
Volendam 14-26 PVC/Blokk. 14-10.
VCW 14-24 Molenwiek ,14-7
3e divisie G: Skania-Thornax 3-2, Nokia-
A/albovol-Vono 3-2, Zovoc-Rentokil/ZVH 3
3*0, Leython 2-Gemini/Kangeroes 0-3, In-
ter A
s-WIK/OVM 3-2.
Thornax 14-36 Vono 14-14
Gemini/K 15-36 Inter Amicos 14-14
Zovoc 14-34 WIK/OVM 15-14
Rijnmond 3 13-31 Leython 2 14-11 -.
Tonegido/V 13-26 Rent./ZVH 3 14- 7
Skania 14-25 Nok./Valb. 14- 4
3e divisie H: Compaen 2-Asonia 2.3,
Odin-Dinto 1-3, Phoenix-Amsterdam 1-3,
Brother/Martinus 3-Armixtos 3-0, US 2-
Madjoe 3-1Novo-Allides 3-1.
Dinto 14-34 Allides 14-17
Madjoe 14-33 Odin 14-ÏT~
Novo 14-32 Compaen 2 14-13
Amsterdam 14-31 Armixtos 14-12
US 2 14-26 Phoenix 14-12
Asonia 14-18 Broth./M 3 14-9
Promotieklas 'A: Agon-Super Sp. 3-2,
LUSV 1-Agon 1 1-3, Thor 2-PVC/Blokkeer
3 3-0, VOY 1-Graficon-Donar 1 3-0, Super
Spanning 220 1-Gemini/K 2 3-0, Punch 1-
VCS 1 0-3.
Thor 2 14-38 Radius 3 13-14
VOY 14-36 PVC/BI. 3 14-14
Agon 14-34 LUSV 14-13
VCS 14-30 GSC 13-12
Graficon 14-21 Punch 13-12
Gemini/K 2 14-17 Super Sp. 13- 6
Promotieklas B: Acco/DOS 3-Ridderveld
1 3-0, Oikos/S 1-Be Fair 1 1-3, Netwerk 1-
Radius 2 2-3, Zovoc 2-VS Haag 2 3-2, Ley
thon 3-IJsselvogels 1 3-2, Novo 2-Kalinko 1
Eerste klas: VCO 1-DAC 3 3-1, SKC 1-
Graficon 2 3-1, Orion 1-Rid. veld 2 3-0, As-
1 0-3, Gemini/K 3-Ley-
Christchurch: Nieuw-Zeeland Joegosla
vië 3-2. Evernden - Zivojinovic 6-7 3-6 6-3
6-2 6-4; Steven - Prpic 6-4 6-2 6-4; Evern-
den/Guy - Zivojinovic/lvanisevic 5-7 3-6 7-6
5-7; Evernden - Prpic 6-0 2-6 6-7 6-3 6-2;
Steven - Zivojinovic 5-7 7-6 5-7.
Barcelona: Spanje - Oostenrijk 2-3. Emilio
Sanchez - Muster 6-1 2-6 6-4 3-6 4-6;
Bruguera - Skoff 4-6 5-7 0-6; E. Sanchez-
/Casal - Muster/Antonitsch 1-6 6-3 7-6 6-4,
Burguera - Muster 5-7 1-6 6-7, Sanchez -
Skoff 6-3 6-3.
Praag: Tsjechoslowakije - Zwitserland 5-0.
Sreiber - Rosset 6-3 6-2 6-4, Mecir - Hlasek
7-6 6-2 6-1, Korda/Srejber - Hlasek/H.
Günthardt 6-4 3-6 7-6 7-6, Mecir Rosset 6-
7 6-1 6-3, Srieber - Hlasek 3-6 6-4 7-5.
Buenos Aires: Argentinië Israël 3-0.
Mancini - Bloom 6-2 7-6 6-2; Jaite - Mans-
dorf 6-4 6-3 6-2; Frana/Luza Mansdorf-
/Perskiss 6-3 6-0 7-6. Laatste ttwee enkel
spelen niet gespeeld wegens regen.
Carlsbad: Verenigde Staten - Mexico
Berger - Lozano 6-7 6-4 6-3 6-3, Gilbert -
Lavalle 6-3 6-1 7-6, Leach/Pugh - Lozano-
/Lavalle 6-4 6-7 7-5 6-1. Perth: Australië -
Frankrijk 3-2. Cahill - Leconte 3-6 5-7 3-6,
Leconte 6-4 3-6 6-3 2-6 6-4, Cahill - Noah
4-6 4-6.
Indeling kwartinales (30 maart-1 april):
Argentinië-Bondsrep.Duitsland, Tsjechos-
lowakije-Verenigde Staten, Australië-Nw-
.Zeeland, Oostenrijk-ltalië of Zweden.
Toernooi Tokyo: 350.000 dollar. Vrou
wen, halve finales: Graf (BrD) - Maleeva
(Zwi) 6-4 6-4, Sanchez (Spa) - Kijimuta
(Jap) 6-4 6-2, Finale: Graf - Sanchez 6-1 6-
2. Dubbelspel: Fernandez/Smylie (VS-
t/Aus) - Faull/McQuillan (Aus) 6-2 6-2.
3, RivaA/SC-Dinto 3-0, LEOS-Radius 2-3,
Brother/Martinus 3-Varel/CW 3-0, Deltal-
loyd/AMVJ 2-Madjoe 3-0, Phoenix-Molen-
wiek/C 0-3.
Radius 14-33 Varel/CW 14-21
Molenwiek 14.30 Brother/M 3 14-20
Riva/VSC 14-29 Madjoe 14-18
LEOS 14-29 Gemini/K 14-12
Dinto 14-24 Allides 14-10
Delt./AMVJ 214-23 Phoenix 14-3
3e divisie G: Riva/VSC 2-Thornax 2 2-3,
Sliedrecht Sport-VS Haag 3-2, Zovoc-Ren
tokil/ZVH 0-3, Kalinko-Be Fair 3-0, AV.'40-
Leython 3-0.
Rentokil/ZVH 14-40 Zovoc 14-17
VS Haag 14-30 Thornax 2 14-16
Sliedr. Sp. 14-30 Be Fair 14-15
RVC/Libanon 13-29 Leython 14- 8
AV '40 14-27 Kalinko 14- 7
Rijnmond 13-24 Riva/VSC 2 14-6
Promotieklas A: Orion 1-WVV 1 3-2, DVC
1-VS Haag 2 3-0, Zovoc 2-PVC/Blokkeer 1
0-3, Agon 1-Tonegido-Voorburg 5 3-1, Ge
mini/K 3-Tornado 1 3-0, AV '40 2-Dosko 1
2-3.
PVC/BI. 14-39 AV '40 2 14-16
Agon 14-34 WW 13-11
Dosko 14-32 Orion 14-10
Gemini/K 3 14-32 Tornado 14-10
DVC 13-28 Toneg.A/ 5 14-8
Zovoc 2 13-23 VS Haag 2 14-3
15-15
4 3-1, RVV 1-DAC 2 2-2.
RVV 1 13-24 DAC 2
Graficon 2 14-19 DAC 3
Orion 1 14-19 Gemini/K 3 14-10
SKC 1 13-18 Aarl.veen 1 14-9
Aspasia 1 13-15 Rid.veld 2 15-6
VCO 1 14-15 Leython 4 14- 4
3, VCS 2-MVKV 1 vervallen, DAC 4-RVV 2
0-3.
Tweede klas B: VCO 2-Leython 51 -3, Rid.
veld 3-Novo 3 3-0, WW 1-LUSV 2 verval
len, TOI1-DVO 2 3-0, Liusna 1-Utopia 1 3-
1, Graficon 3-SKC 2 3-0.
Derde klas A: Meerburg 2-Novo 4 1-3,
Utopia 3-GGV 1 2-2, VCS 3-Gemini/K 6 1-
3, Orion 2-S '70 2 3-0, DAC 5-RVV 3 3-1,
Graficon 4-SKC 3 3-1.
Derde klas B: Leython 6-lriUpGo 2 3-0,
VCS 4-RVV 4 0-3, Aspasia 2-Blok '77 23-1,
WVC 2-Scarabee 1 0-3, Novo 5-WVV 2 3-
0, Utopia 2-Aarl.veen 2 3-1
Derde klas C: LPSV 1-Orion 3 3-0, Salvo
1 -LUSV 3 0-3, Setumup 1 -DAC 6 3-0, S '70
1-Leython 7 3-1Gemini/K 5-Meerburg 1 2-
HOOFDKLASSE: AZC-LZ'86 22-4, P.Be-
ars-Ravijn 18-6, VZC-ZPB 19-3, DZV-HZ-
C/Robben 9-20, Nereus-AZPC 11-12,
Brandenburg-Zijl/LGB 10-11.
P.Bears
14-26 AZPC
14-15
AZC
14-25 Brandenb.
14-10
VZC
14-19 Ravijn
14- 9
HZC/R.
14-18 DZV
Nereus
14-17 ZPB
14- 3
Zijl/LGB
14-17 LZ'86
14- 2
cobsen (Den) 2.11,63.100 m rug:
rani (Ita) 1.03,28, 2. Shannon
1.03,39, 3. Takase (Jap) 1
(VSt) 1.04,60. 200 m
2.11,77, 2. Vigarani 2.13,02, 3. I
(VSt) 2.16,85, 4. Guillou 2.17,21. 1001
school: 1. Volkova (Sov) 1.07,73,2. L
(Sov) 1.08,30,3. Natsume (Jap) 1.09,7
Duggan (Can) 1.10,01.-200 m school:
Volkova 2.26,44,2. Natsume (Jap) 2.2
3. Giguere (Can) 2.30,74, 4. Bojaryn (I
2.31,09. 200 m wissel: 1. Kimura
2.15,335, 2. Dalby 2.15,91, 3.
2.18,52, 4. Felotti (Ita) 2.18,81. 400 n
sel: 1. Kimura 4.45,60,2. Felotti 4.51,00,
Saint-Cyr (Fra) 4.51,14, 4. Findlay (GEL
4.54,49, 7. Wigger (Ned) 5.00,23.
Mannen: 50 m vrij: 1. Halsall (Zwi) 22,li d
2. Biondi (VSt) 22,16,3. Jager (VSt) 22.» a
4. Rohde (Den) 22,70. 100 m vrij: 1. H4 b
mertz (Zwe) 49,31Biondi (VSt) 49,31Gfl t:
zeit (Fra) 49,31,4. Caron (Fra) 49,58. 2Sr z,
m vrij: 1. Holmertz 1.44,98, 2. Gleria (li t(
1.47,81, 3. Kasvio (Fin) 1.47,85, 4. O'Haf l
(Can) 1.48,73. 400 m vrij: 1. Holmeii
3.40,81, 2. O'Hare 3.47,56, 3. Vandermei
len (Can) 3.48,74, 4. Bordeau 3.50,d
1500 m vrij: 1. Taylor (Can) 15.02,54, fc v
Külmorgen (DDR) 15.10,28, 3. Grünfc
(DDR) 15.11,52,4. Majceh (Joe) 15.11,91?
100 m vlinder: 1. Pointing (Can) 53,31,
Jiangiang (Chi) 53,85, 3. Hermann (Brd
54,07,4. Gutzeit (Fra) 54,38.200 m vlindd
1. Ponting 1.57,63, 2. Kelly (Can) 1 -58.4S,
3. Meldrum (Can) 1.59,41, 4. Hermanl-
1.59,44. 100 m rug: 1. Tewksbury (Cai,
55,34, 2. Sjemetov (Sov) 55,35, 3. Cullel
(ler) 56,11, 4. Retterer (VSt) 57,15. 200 4,
rug- 1. Draxinger (Can) 1.58,10, 2. Sjer
tov 1.58,79, 3. Russo (VSt) 2.01,91,
Tewsbury 2.01,93. 100 m school: 1. He|
nandez (Cub) 1.00,95, 2. Cleveland (Caij
1.01,63, 3. Beinhauer (Tsj) 1.01,65,
Cummings (VSt) 1.02,05.200 r
OToole (ler) 2.11,91, 2.
2.12.55.3. Rey (Fra) 2.15,11,4. Cleveland
2.15,66: 200 m wissel: 1. Lefevre (Frif
2.01,49, 2. Kelly 2.01,80, 3. Benucci (ItaV
2.02.18.4. Russo 2.02,24.400 rr
Lefevre 4.17,66, 2. Marinioek (SovL
4.18,42, 3. Kelly 4.20,38, 4. Letzin (DDRif
4.21,08.
West-Berlijn, EC voor landskampioej
nen, eindstand: 1CSKA Moskou (Sov) 3L
6, 2. Djurgarden (Zwe) 3-4, 3. TTPS Turkil
(Fin) 3-2, 4. SB Rosenheim (BrD) 3-0.
HOOFDKLASSE A: Blauw Wit-Fortunfe,
18-13, Oost Arnhem-DKOD 14-17, C
Allen Weerbaar 12-11, TOP-Wordt K
18-17 (TOP degradeert)
O.Arnhem 11-14 Dalto 1
Fortuna 11-14- Blauw Wit 1
DKOD 11-14 W. Kwiek 1
A. Weerbaar 11-12 TOP 11- 3 r
HOOFDKLASSE B: Rohda-Keizer Karate
23-19, Deetos-PKC 16-12, SCO-Swift(Mfir.
25-10, Luto-DOS'46 10-15 (Luto deqraL
deert)
Deetos 11-19 SCO
Rohda 11-18 K.Karel
PKC 11-16 Swift(M)
OVERGANGSKLASSE A: Pernix-KVS 13
16, Wit Blauw-Drachten 9-11, HKC(Ha)j.
DVO 16-23, Kinderdijk-VEO 14-6
Drachten 11-18 Kinderdijk 11-11
DVO 11-18 HKC(Ha) 11- 8 ft
KVS 11-15 Pemix 11-4
Wit Blauw 11-12 VEO 11-2;
OVERGANGSKLASSE D: OEC-SDO(V)
11-1, ZKC'16-Rapiditas 11-14, Nëas-Fides
Pacta 14-13, Die Haghe-DEVD 11-9
DieHaghe 11-22 Fides P. 11-
ZKC'16 11-16 DEVD 11-
SDO(V) 11-12 Nëas 11-8j
Rapidkas 11-11 OEC 11-3
15-5, Pams-Waterland 14-10
Fiducia 10-16 Fiks
Pams 10-16 Watervliet
Diamco 11-14 Waterland
Achilles 11-12 Archipel
vliet-TOV 11-9, Vlaardingen-ODO(M) 21-
ODO(M) 11-20 De Bermen 11-7
VES 11-19 Hoogvliet 11-6
Vlaardingen 11-13 Ten Donck 10-5
Danaïden 11-12 TOV 10-4
TWEEDE KLASSE E: Kwiek(Hg)-Haarlem
16-4 (Haarlem degradeert), Rotterdam-
Koog Zaandijk 8-8, Rozenburg-KVR 9-7,
Crescendo-Avanti 10-10
Rozenburg 11-17 Crescendo 11-111
K. Zaandijk 11-14 Kwiek(Hg) 11-10
10- 9
10- 0
TWEEDE KLASSE F: Sporting West-Zui-
derkwartier 17-14 (Sporting West promo
veert), ADOS-De Algemene 13-15, De
Zwaluwen-EKVA 15-7, Olympiaan-OKV
13-6
Sporting W. 11-19 Zuiderkwart. 11-9
Zwaluwen 11-18 ADOS 11 -71
■I 1-12 Olympiaan 11-7
1-12 OKV
11-4
WK-VELDRIJDEN
Profs:.
Amateurs, 19,6 kilometer
1. Büsser (Zwi) 48 minuten en 25 secon
den, 2. Kvasnicka (Tsj) op 0.39, 3. Frisch-
knecht (Zwi) 0.54, 4. Piech (Pol) 1.12, 5.
Kuyper (Ned) 1.35, 6. Blomme (Bel) 2.02,
7. Richard Groenendaal (Ned) 2.32, 8.
Frank Groenendaal (Ned) 3.13, 9. Runkei
(Zwi) 3.54,10. Hric (Tsj) 4.37.
Junioren
1. Boezewinkel (Ned) zes ronden in 41 mi
nuten en 51 seconden, 2. Chiotti (Fra) op
0,12,3. Van der Steen (Ned) 0,16,4. Pospi-
sil (Tsj) 0,23,5. Gil (Pol) 0,37,6. Vervecken
(Bel) 0,54, 7. Kroll (BrD) 1,19, 8. Holweck
(Fra) 1,19, 9. Jordens (BrD) 1,32, 10.
Flamm (BrD) 1,33, 18. Leyten (Ned) 2,19,
27. Van de Broek (Ned) 3,23.
Wereldbeker in Parijs: Vrouwen: 50 m
vrij: 1Plewinski (Fra) 25,83, 2. Allick (VSt)
25,97, 3. He Xaoyun (Chi) 26,02, 4. Xia
Fuhie (Chi) 26,05.100 m vrij: 1. Plewinski
55,92, 2. Higson (Can) 55,94, 3. Tappin
(VSt) 56,00, 4. Xia (Chi) 56,16. 200 m vrij:
1Jacobsen (Den) 1.59,07,2. Higson (Can)
2.00,08, 3. Tappin (VSt) 2.00,09, 4.
Friedrich (DDR) 2.00,62. 400 m vrij: 1.
Strauss (DDR) 4.09,56, 2. Dalby 4.10,70
(Noo) 4.09,80, 3. Kyna§t (DDR) 4.10,70, 4.
Prunier (Fra) 4.11,62.800 m vrij: 1Strauss
8.26,64, 2. Dalby-' 8.26,81, 3. Kynast
8.32,75,4. Faure (Fra) 8.36,72,100 m vlin
der: 1. Plewinski (Fra) 59,83,2. Shito (Jap)
1.01,50, 3. Nord (DDR) 1.02,53, 4. Delord
(Fra) 1.02,53, 7. De Bruijn (Ned) 1.02,74.
DERDE KLASSE K: Phoenix-Aurora 13-4,
KNS-Hou Stand 7-12, Unicum-Tempo 6-
12, Nieuw Flora-Harga 14-10
Phoenix 10-18 Aurora 11-11
Tempo 11-14 Harga 10- 7
Nw. Flora 11-14 KNS 11-6
Hou Stand 11-12 Unicum 11-4
DERDE KLASSE L: Jodan Boys-ALO 10-
6, GKV(Hg)-Merwic 2-10, DKC-Ons Eiland
18-4, De Regenboog-Zwijndrecht 12-8
DKC 11-20 ALO 11-8
Regenboog 11-18 Merwic 11-8
Jodan Boys 10-12 GKV(Hg) 10-4
Zwijndrecht 11-12 Ons Eiland 11-4
DERDE KLASSE M: ADO-Valto 11-8,
Madjoe-Velocitas 8-19 (Madjoe degra
deert), Weidevogels-SEV 7-6, Ventura
Sport-Vriendenschaar(B) 12-11
RES. OVERGANGSKLASSE A: HKC(Ha) I
2-DKOD 3 15-14, TOP 2-VEO 2 13-13; B:
Blauw Wit 2-Trekvogels 2 27-9, PKC 3-
Wordt Kwiek 2 11-10, Swift(A) 2-Samos 2
15-15, De Danaïden 2-DOS'46 2 10-12
RES. EERSTE KLASSE D: Allen Weer
baar 4-FideS Pacta 311-6, DTV 2-Rohda 4 j
16-11, De Vinken 2-Archipel 2 17-5, Ons
Eibernest 3-DEVD 2 12-14; E: ZKV(Za) 3-
Luto 3 11-10, Roda 2-Groen Geel 3 9-14,
Swift(A) 3-Fides Pacta 2 6-14, Allen Weer-
baar 3-Samos 3 9-10; G: Pernix 2-Oranje
Wit 2 4-10, PKC 5-Animo 2 7-10, TOP 3- I
Swift(M) 2 9-10, Kinderdiik 2-VES 213-9
RES. TWEEDE KLASSE I: Rohda 5-Zui-
derkwartier 2 5-10, VEO 4-Koog Zaandijk 2
1240, Groen Geel 4-BEP 4 18-10, Blauw
Wit 4-DEVD 3 16-11; K: De Bermen 2-De
Danaïden 38-11, Snel 3-Achilles 2 9-16; M:
KVS 3-KOAG 3 8-9, IJsselvogels 2-Pernix
3 10-8, De Meervogels 2-Vriendenschaar
(B) 2 13-8
JUNIOREN E: BEP-De Algemene 6-5,
Swift(A)-Die Haghe -17, De Danaïden-
Groen Geel 8-8; H: Tempo-KOAG 11-6.
Maassluis-Sagitta 5-10. Snel-Swift(M) 14- i
De Meervogels-Vriendenschaar(Ha)
MO