Nederland is al bijna kansloos Oranje maakt zich nog niet druk over de EK _C: Matig Roda JC zet zwak PSV te kijk Sijbrands neemt resoluut de leiding Westduitse tennissers zijn te sterk in Davis Cup U.V.S. - A.D.0. ZATERDAG 3 FEBRUARI 1990 PAGINA 19 GRONINGEN (GPD) De loting voor de voorronden van de strijd om het Europees kampioen schap '92 heeft bij de voetballers van het Nederlands elftal bepaald geen schok teweeg gebracht. Schouderophalend hebben zij kennis genomen van de trekking in Stockholm, die Portugal, Grie kenland, Finland en Malta als groepstegenstanders opleverde. Over het EK»wenst geen der spelers zich nog druk te maken. Eerst het WK, daarna zien we wel verder, is de eensluidende opvatting. KERKRADE (GPD) - Hoe vaak Guus Hiddink de afgelopen da gen diep heeft nagedacht over zijn onlangs tot stand gekomen con tractverlenging, zal wel niet te achterhalen zijn. Gisteravond heeft de coach ongetwijfeld teruggedacht aan de gelukkige tijden waar in hij als gymnastiekleraar zwak begaafde jongeren plezier in sport liet beleven. Plezier beleefde de man die zijn ploeg naar zo veel succes voerde zeker niet. Bij elke PSV-miskleun zakte het technische kopstuk iets verder in de schouders. PSV werd door Roda JC gekleineerd: 3-1. Daar zou nog mee te leven zijn als de thuisploeg een avondje spranke lend voetbal had laten zien. Roda JC had dat echter niet nodig. Het hoefde enkel te wachten totdat alle ellende, die de voorbije weken over de tegenstander is uitgestort, zich op de grasmat zou manifesteren. Verleden week nog kroop PSV door het oog van de naald. Toen ook werd duidelijk dat de miljoenenfor matie in Kerkrade niet op de bereid willige medewerking die Willem II had gegeven, hoefde te rekenen. Roda JC pakte het verstandig aan en zocht de zwakste schakel en dat 'was gisteren Addick Koot. Terwijl Ivan Nielsen alleen nog maar in de beloftecompetitie aan de slag mag, bewees zijn stopper-rivaal, niet be stand te zijn tegen de druk. Toen de coach de eerste bitter heid had weggespoeld kwam hij tot de conclusie dat zijn ploeg ten gron de was gegaan aan persoonlijke fou ten. "Aan de zaken die de afgelopen weken zijn gebeurd, heeft het niet gelegen", benadrukte Hiddink. "We zijn niet weggespeeld en ik heb geen moment het gevoel gehad dat er spelers bij liepen die het allemaal wel geloofden. De sfeer is weer goed in de groep". Die sfeer kreeg na zes minuten al een stevige knauw toen Silvio Dili- berto een vrije trap (Lerby maakte hands) voorbij Hans van Breukelen schoot. De martelgang van het toch al niet van zelfvertrouwen overlo pende PSV was daarmee nog niet voorbij. Ivan Nielsen die zich verle den week nog hardop afvroeg waar om Koot de voorkeur genoot, kreeg waarschijnlijk dat wat hij diep in zijn hart PSV en vooral Guus Hid dink gunde. Addick Koot speelde te zacht terug, John van Loen reageer de attent en liet Van Breukelen an dermaal kansloos: 2-0. Het spel van Koot was gister avond illustratief voor de toestand bij PSV. Geen durf, geen overtui ging en vanuit het gemis aan elk greintje vertrouwen, struikelend over de eigen benen. Het acteren van Hiddinks laatste linie was bij tijd en wijle zelfs lachwekkend. "Als wij een superdag hebben, zou den we misschien van PSV kunnen winnen", voorspelde Jan Reker. Roda JC hoefde geen superdag te hebben en kon zich de weelde per mitteren te wachten totdat Koot c.s. weer eens in de fout gingen. En fout ging het steeds als de Brabanders zelf balbezit hadden. Dan joegen John van Loen, Eric van de Luer en Peter van de Waart de PSV'ers de stuipen op het lijf. Romario haalt uit. Bert Verhagen van Roda JC blokt. PSV bleek niet bij machte de interne problemen in het veld te verbloemen. (foto and voor het feit dat het vijf doelrijpe kansen om zeep had geholpen. Ge rald Vanenburg soleerde langs drie tegenstanders en vond Romario de Souza Faria. De Braziliaan liet zich die mogelijkheid niet ontnemen, zelfs niet door de uitstekend kee pende Henryk Bolesta. PSV schrok zelf kennelijk zo van het plotse perspectief op 'n punt, dat het invaller Ene van de Luer an dermaal over het hoofd zag. Hans van Breukelen kon in eerste instan tie het schot nog wel keren, maar toen Van de Luer assistentie ont ving van collega invaller Michel Haan was het lot van PSV bezegeld. "Ik had graag een punt of vijf los gestaan, dan hadden we rustig naar de ontmoetingen met Bayern toe kunnen leven", zuchtte Guus Hid dink. "Nu rukt bovenin de ranglijst alles dicht bijelkaar en zullen elke wedstrijd opnieuw voluit moeten gaan". Vooralsnog lijkt het Europe se denken van de Eindhovenaren voorbarig. De problemen liggen veel dichter bij huis dan PSV lief is. FRED SOCHACKI AMERSFOORT (ANP) - Ton Sij brands heeft in de damtweekamp om de wereldtitel met 3-1 de lei ding genomen. In de tweede par tij koos titelverdediger Alexej Tsjizjov in het beginnende mid denspel een verkeerde voortzet ting, waarna Sijbrands hem geen kans meer gaf op herstel. De Sov jet-grootmeester rekte de strijd nog tot de 49e zet, maar was toen - met zijn vlag op vallen - in een verloren eindspel terecht geko- Gaf de eerste partij al aanlei ding de eerste WK-match van Sij brands (in 1973 tegen Andreiko) in herinnering te roepen, na twee partijen is die overeenkomst nog veel sterker. Ook toen won de Ne derlander het tweede duel, waar door hij als titelhouder een bijna onaantastbare voorsprong nam en de match vanwege de bij An dreiko ontbrekende strijdlust verzandde. In het Sovjet-kamp kwam de klap hard aan. Onverwacht was het niet, want secondant Wadim Wirny had achter de 23e zet van zijn met wit spelende landgenoot al een groot vraagteken gezet. "Crazy" liet de Oekrainer zich ontvallen. De positie werd op dat moment door vele aanwezige grootmeesters als "explosief' be stempeld. De stelling was ont staan nadat elf zetten lang de laatste partij uit de herkamp tus sen Sijbrands en Gantwarg was gecopieërd, waarbij Tsjizjov .dit keer afweek. Opmerkelijk genoeg had de we reldkampioen toch al ruim een kwartier meer bedenktijd ge bruikt; na twintig zetten had hij al meer dan een uur nagedacht. Sij brands had daardoor al een ruime voorsprong en toen Tsjizjov voor dé discutabele 23e zet bijna een kwartier had gebruikt, benutte de uitdager de tijdvoorsprong voor het uitzoeken van de winnende voortzetting. Drie zetten later was het tijdsverschil vrijwel verdwe nen, maar had Sijbrands een be duidend betere positie die ook tot schijfwinst leidde. Terwijl de posities vereenvou digden werd het voor vrijwel ie dere dammer zichtbaar dat de stand voor de wereldkampioen onhoudbaar werd. Na Sijbrands' 49e zet dacht Tsjizjov nog even na maar staakte toen de strijd. standers er in de kwalificatiepoule zitten". Hans van Breukelen reageerde opgelucht toen hij het hele lotingre sultaat had gehoord en vooral toen hij vernam hoe het ploegen als Bel- gie, Westduitsland, Italië en Rus land was vergaan. "Dan valt het reu ze mee. We hadden het aanmerke lijk slechter kunnen treffen". Medicijn Vanuit Stockholm liet Rinus Mi- chels weten dat Nederland het bijna niet beter had kunnen treffen. Het bestuurslid technische zaken van de KNVB noemde het resultaat van de loting 'het beste medicijn' voor bondscoach Thijs Libregts, die don derdag een hernia-operatie heeft ondergaan. "Het had veel zwaarder gekund, we mogen niet mopperen". "Maar, waarschuwde Michels ook, "laten we echter niet gaan denken dat de kwalificatie nu een formali teit is. De wedstrijden moeten alle maal wel nog worden gespeeld". Diezelfde mening was Thijs Lib regts vanuit het Sint Franciscus-zie- kenhuis toegedaan. "Geen ongun stige loting, zeker niet als je kijkt naar de poule met Belgie en de bei de Duitslanden, maar met een land als Portugal blijft het toch oppas sen. De Portugezen beschouw ik als onze grootste rivaal voor de EK. Griekenland, leuk overigens om te gen mijn tweede 'vaderland' te spe len, en Finland zijn de landen bij uitstek die punten van de favorieten kunnen afsnoepen. Maar nogmaals, ongunstig is anders". Griekenland, Finland en Malta zijn voor het Nederlands elftal be kende tegenstanders. Tegen de Fin nen kwam Oranje nog uit in de aan loop naar de wereldtitelstrijd in Ita lië; overwinningen van 3-0 en 1-0 waren het resultaat. De Grieken trof het in de kwalificatiereeks naar het vorige EK; 1-1 in Rotterdam, 0-3 op Rhodos. En Malta kwam het tegen in de voorronden voor het EK in 1984: het leverde overwinningen van 5-0 en 6-0 op. Aan de voetbald werg bewaart Oranje ook slechte herinneringen. Op 21 december 1983 verloor het met 12-1 van Span je, dat zich daardoor op basis van een beter doelsaldo voor de eind ronde in Frankrijk plaatste ten kos te van Nederland. Michels voorziet problemen met het samenstellen van de agenda, nu Nederland is ingedeeld in een groep van vijf. "Het betekent dat er weinig ruimte overblijft voor het spelen van oefenwedstrijden. Toch wil ik het belang daarvan nog eens onder strepen. Er zal ruimte gecreeerd moeten worden voor het spelen van vriendschappelijke interlands. Het is een oud verhaal, maar nog steeds actueel", aldus de ex-bondscoach, die zich zei te storen aan het voort durend uitstellen van wedstrijden in de eredivisie. "Het is uitzonder lijk, abnormaal, zelfs ziekelijk hoe burgemeesters of spoorwegpolitie maar wedstrijden kunnen verbie den". Op 17 maart komen delegaties van Portugal, Griekenland, Finland en Malta naar Amsterdam om de da ta voor de kwalificatieduels van groep zes samen te stellen. De UE FA wil dat de groepswedstrijden tussen april 1990 en december 1991 worden gespeeld. De winnaar van elke groep plaatst zich voor de eindronden, die van 10 tot en met 26 juni 1992 in Zweden worden gehou den. JAN MENNEGA Groepsindeling EK STOCKHOLM (AP) - Uitslag van de loting voor de groepsin deling voor het Europees Kam pioenschap van 1992. Groep 1: Spanje, Tsjechoslowakije, Frankrijk, IJsland, Albanië. Groep 2: Roemenie, Schotland, Bulgarije, Zwitserland, San Marino. Groep 3: Italië, Sovjetunie, Hongarije, Noorwegen, Cyprus. Groep 4: Joegoslavië, Denemar ken, Oostenrijk, Noord-Ierland, Faeroer-Eilanden Groep 5: Bondsrepubliek, Belgie, DDR. Wales, Luxemburg. Groep 6: NEDERLAND. Por tugal, Griekenland. Finland. Malta. Groep 7: Engeland, Ierland, Po len. Turkije. De winnaar van elke groep plaatst zich voor de eindronden. De Faeroer-Eilanden spelen hun wed strijden op neutraal terrein. Zwe den plaatst zich als gastheer auto matisch als achtste land. De Groot blijft trainer UVS BREMEN (GPD) - De beste vier tennissers van Nederland lijken het voorbeeld van hun voetbalcollega's niet te kun nen volgen. Na de eerste dag van de Davis Cup-ontmoeting met West-Duitsland in Bremen ziet het er naar uit dat zij in tegenstelling tot het Oranje-elftal de (negatieve) balans met de Oosterburen voorlopig geen evenwichtiger aanblik ge ven. De titelhouder leidt na twee enkelspelen immers met 2-0 en met name de wijze waarop Carl-Uwe Steeb in de eer ste partij Michiel Schapers versloeg (6-1, 4-6, 6-3, 6-3) laat weinig ruimte open voor een verrassing. Michiel Scha pers veegt het zweet van zijn gezicht. Steeb is gewoon te snel r mij (fotc Twee gewonden na Roda - PSV KERKRADE (ANP) - Bij een vecht partij na afloop van de voetbalwed strijd Roda JC-PSV in Kerkrade zijn gisteravond twee personen zo danig gewond geraakt dat zij in het ziekenhuis in Kerkrade opgenomen moesten woren. Zij hebben, aldus de politie,''ern stige messteken opgelopen maar zijn niet levensgevaarlijk gewond. Het gaat vermoedelijk om PSV- supporters. De daders zijn ontko- Voor de wedstrijd werden zeven PSV-supporters aangehouden. Zij vvaren volgens de politie onder meer betrokken bij baldadigheden in het centrum van Kerkrade. Te gen de zeven is proces-verbaal op gemaakt. Zij zijn na afloop van de wedstrijd per trein teruggestuurd naar Eindhoven. Vrouwen Dekker blijven in de race LEIDEN - De vrouwen van Dekker Squash hebben in de strijd om het kampioenschap van de eerste divi sie en de daaraan verbopden auto matische promotie naar de Eredivi sie niets aan het toeval overgelaten en LSRC met 0-4 teruggewezen. Al leen de nummer 1 van LSRC, Claire Freling kon de nummer 1 van de Warmondse kampioenskandidaten. 'Liz Weare, een set laten werken. Zij mocht echter niet het genoegen smaken die set te winnen. Dat liet de Warmondse aanvoerster niet toe, 2-9, 3-9, 8-10. Karin Swiers verloor van Mary Gillies met 2-9,1-9, 0-9. Sandra Bak ker kwam tegen Dominique Fleur niet veel verder, 0-9,1-9 en 3-9 en Ja- na van Duyn verging het ook al niet beter tegen Jacqueline Tiebert, 2-9, 0-9, 2-9. Maar LSRC kan tegen Mar- quetsers en Overhout het eerste di visieschap veilig stellen door twee punten te pakken. De mannen van Dekker Squash konden in de eerste divisie geen punt scoren tegen de favoriet voor het kampioenschap, Dicky Squash 2. De Amsterdammers waren met 0- 4 oppermachtig. Maar cadeau kre gen ze het bepaald niet in Warmond. De Warmondse nummer 2, Grae- ham Smith, verloor van Marcel Snieder met 2-9, 9-5, 8-10, 5-9 en Ca- rel de Bruyn, Warmonds vierde man, pakte de Amsterdamse inval ler, van Noorden de eerste game met 9-3 alvorens na hevig verzet in de tweede game, 7-9, met 3-9 en 5-9 te worden uitgeteld. In de derde divisie, afdeling 8, gaf Casino het Reeuwijkse Sluipers maar een punt, de vierde wedstrijd van Marcel Knijnenburg tegen van Eyck, 4-9, 9-4, 7-9, 1-9. De overige wedstrijden leverden duidelijke overwinningen op voor de Noord- wijkers. Freek Voogt won van Wa terman, 9-5, 9-2, 9-0. Jan van Duin pakte Dunesteyn in, 9-1, 9-1. 9-3 en de kersverse C-kampioen van Ne derland, Anton Will van Zoelen gaf Noordergraaf met 9-4, 9-4, 9-3 even min veel mogelijkheden. LSRC won in de derde divisie, afd. 7, met 0-4 van Rheijenhof. Al leen Ruud de Maagd moest als vier de man van de Leidse ploeg een ga me prijsgeven. Alle andere wed strijden werden zonder problemen met 3-0 gewonnen. Geen moment zag het er dan ook naar uit dat de miljoenenformatie in staat zou zijn het spel een andere wending te gevén. Ondanks het feit dat Roda JC al na tien minuten een van haar belangrijkste schakels, Pierre Blattler geblesseerd zag uit vallen met een diepe vleeswond. Ook Bert Verhagen bleef tijdens de rust in de kleedkamer achter. Jan Reker moest het beginconcept vaarwel zeggen. Van invloed was dat geen moment want PSV had veel te*veel problemen de eigen te kortkomingen te ovenvinnen. "Kwalitatief kunnen we niet aan PSV tippen", erkende Reker. "Maar dynamisch en mentaal kunnen wij tot de bodem gaan en PSV kan dat niet. Dat is duidelijk gebleken. Dit zijn voor ons de makkelijkste wed strijden. De druk die de spelers voe len is een positieve druk. We had den niets te verliezen. In tegenstel ling tot PSV". Even leek het erop dat Roda JC desondanks tol zou moeten betalen Eric Jelen had gisteren in de tweede wedstrijd zoals verwacht iets meer moeite met Tom Nijssen. De West duitser, door coach Niki Pilic ver rassend gekozen voor het enkel spel, deed echter zijn plicht en bracht het chauvinistische publiek in de Bremer Stadthalle in 'Stuttg- art'-stemming: 7-6 (7-5), 7-5, 3-6, 6-3. Zes weken geleden veroverde, de formatie van Pilic in de Zuidduitse stad voor de tweede, achtereenvol gende keer de felbegeerde beker door een zege op Zweden. Onderspit Zoals het er nu dus uitziet, moet Ne derland ook in het vierde Davis Cup-duel met West-Duitsland het onderspit delven. Na Berlijn (1933, 4^1), München (1958, 4-0) en Scheve- ningen (1961, 5-0) toont Bremen waarschijnlijk geen ander beeld. "Het wordt nu inderdaad vreselijk zwaar", wist ook Nijssen te vertel len. "Maar we leggen ons na een dag natuurlijk niet neer bij een neder laag". Om dé eerste ronde van de strijd in de wereldgroep te overleven, moet de 25-jarige Limburger van daag met Michiel Schapers in elk geval het dubbelspel tegen Michael Stich en Eric Jelen winnen. "Dat wordt moeilijk, maar ik zie perspec tieven. Tijdens de training deze week liep het prima met Michiel". De openingspartij in de voor drie kwart gevulde Stadthalle bena drukte nogmaals dat de tenniscar rière van Michiel Schapers een aflo pende zaak is. Alleen de dertigjarige Eemnesser zelf schijnt dat niet te beseffen en vertelt aan ieder die het wil weten, dat hij nog lang niet aan afbouwen denkt. Zelfs zijn neer waartse gang op de wereldranglijst schijnt Schapers niet wakker te schudden. De geboren Rotterdam mer stond in april 1988 op de 25ste plaats, maar is inmiddels gezakt naar de 87ste stek. Met name vorig jaar miste de af gestudeerd econoom een aantal kansen om te bewijzen dat de nada gen van zijn loopbaan nog niet zijn aangebroken. Zijn ontmoeting met Michael Chang op Wimbledon bij voorbeeld. Een sensatie hing in de lucht toen Schapers op 'court num ber one' in de derde set met 5-1 de leiding had genomen. De uitschake ling van het Amerikaanse wonder kind, dat nog nagenoot van zijn ver rassende eindzege in de open Fran se kampioenschappen, leek een kwestie van tijd. Het liep echter anders. Schapers verloor alsnog de set en uiteindelijk de partij. "Ik geef toe dat het duel met Chang een gemiste kans was, maar ik kan de dingen uit het verle den niet meer veranderen", liet hij later dat jaar weten. "Ik heb in 1989 partijen laten liggen die het verschil maken tussen de 25e plaats en een positie in de tachtig". Geen ommekeer Het begin van het nieuwe seizoen kondigde geen ommekeer aan. In Adelaide, waar het eerste toernooi van de nieuwe ATP-tour plaats vond, struikelde Schapers in de tweede ronde over Michael Stich, het nieuwe lid van het Westduitse Daviscup-team. De open Australi sche kampioenschappen in Mel bourne waren voor Schapers al na één ronde voorbij. Todd Woodbrid- ge bleek met 4-6, 6-0, 6-3, 6-1 een on neembare hindernis. In Bremen trok de boomlange tennisser deze lijn (voorlopig) door. Tegen Carl-Uwe Steeb kon Scha pers de 22-jarige Westduitser alleen in de tweede set enige tegenstand bieden. De kopman van de Neder landse ploeg reageerde in die fase goed op de aan kracht verliezende service van Steeb. In het derde spel- part kreeg Schapers vervolgens de gelegenheid om bij 1-1 door de op slag van de in München woonachti ge tennisser te breken. Steeb, die in de gehele partij vier aces sloeg (te gen drie voor Schapers), herstelde zich echter en gaf zijn opponent daarna geen enkele kans meer. "Dat was een belangrijk punt", liet Schapers na afloop weten. "Ik dacht in het begin van de derde, set dat ik over hem heen zou lopen. Ma'ar hij kwam sterk terug. Steeb is gewoon te snel voor mij. In de ral ly's passeerde hij mij gemakkelijk. Tijdens de eerste set moest ik ook echt aan zijn snelheid wennen. Nu begrijp ik ook hoe hij van al die top pers heeft kunnen winnen", aldus de tegenwoordige Gooier, die van mening was dat hij met aanvallend genoeg had gespeeld. "Ik weet niet eens tegen wie we moeten spelen", reageerde aanvoer der Ronald Koeman. Het resultaat van de loting in de Zweedse hoofd stad was toen al ruim drie uur be kend. "Ja, ik wist wel dat de loting vandaag was", vervolgde de Bar- celonees. "maar ik dacht, ik bel Er- win vanavond wel even, dan hoor ik het wel". En, nadat hij kennis had genomen van de voorronde-tegen standers: "Alle uit-wedstrijden zijn in principe lastig, ook die tegen Mal ta. Maar met de kwaliteiten die het Nederlands elftal momenteel heeft, mag dit geen probleem zijn". Hans van Breukelen moest gister avond in de catacomben van Kaal heide goed recapituleren. "Grieken land, weet ik. Wie zat er nog meer bij? Portugal? Sorry hoor. Ik heb vanmiddag geslapen en het tv-toe- stel op mijn kamer had geen tele tekst". Van Breukelen had in Vaals, waar PSV zich voorbereidde op de topper tegen Roda JC, andere din gen aan zijn hoofd dan de EK-lo- ting. Het ongelukkige tijdstip zorg de er zelfs voor dat bij de spelers een diepe frons op het voorhoofd ver scheen als er om een reactie ge vraagd werd. Wim Kieft: "Moet dat nou. Ik weet niets. Vraag me maar straks als de wedstrijd tegen Roda erop zit. We zijn Europees kam pioen en moeten ons plaatsen. Het doet er niet toe hoe of welke tegen- "Je moet tegen Steeb zo snel mo gelijk naar het net gaan. Dan heb je een kans tegen hem. Ik adviseer Tom (Nijssen, die morgen tegen Steeb aantreedt, red.) dan ook dat vooral te doen". Zelfbewust De Westduitse kopman, die vorig jaar van onder anderen André Agas si en Jimmy Connors won en on langs in Sydney Boris Becker en Mats Wilander uitschakelde, zal zich er niet druk om maken. De linkshandige Steeb maakt een zeer zelfbewuste indruk en lijkt zeker niet aangeslagen door de plotselin ge afmelding van Becker. "Als eer ste man rust er wel iets meer druk op mijn schouders, maar dat is juist goed voor me", aldus de huidige nummer vijftien van de wereld ranglijst, die overigens ruim een half uur te laat op de persconferen tie verscheen. Steeb had eerst een blessure aan zijn achillespees, die hij bij een uitglijder in de partij te gen Schapers was opgelopen, met ijs laten behandelen. ERIC DE BIE LEIDEN Ruud de Groot blijft ook in 1990/91 trainer bij UVS. Afge lopen week werden de onderhande lingen tussen de zondag eersteklas ser en de Leidse oefenmeester afge rond. Ook Gerard Désar, trainer van de B-selectie, is volgend seizoen weer in de Kikkerpolder actief. SCOREBORD KUNSTRIJDEN EK LENINGRAD Mannen. Eindstand: 1. Petrenko (Sov) 3,6, 2 Barna (Tsj) 4,2, 3. Zagorodnioek (Sov) 6,6, 4 Fi- lipowski (Pol) 7.6. 5. Zander (BrD) 10,8, 6 Hóner (Zwr) 13,2, 7 Weiss (BrD) 13,6, 8. Candeloro (Fra) 17,0, 18. Schuiten (Ned) 35,2. kJsdansen, stand na korte programma (tweede onderdeel). 1Khmova/Ponomorenko (Sov) 1,0,2. Oesova/Zoelin (Sov) 2,0; 3. Duchesnay/Duche- snay (Fra) 3,4; 4. Engi/Toth (Hon) 3,6; 5. Grisjoek- /Platov (Sov) 6,0; 6. Rabkamo/Kokko (Fin) 6.0,22. Van Leeuwen/Van Leeuwen (Ned) 22,0. TENNIS DAVIS CUP Wereldgroep: Nieuw-Zeeland - Joegoslavië (2- 1) Evernden/Guy - Zivojinovic/lvanisevic 5-7 3-6 7-6 (7-4) 5-7. Australië - Frankrijk (1-1): Cahill Leconte 3-6 5-7 3-6; Masur - Noah 4-6 6-3 4-6 6-3 6-2. Bondsrepubliek Duitsland - Nederland (2-0): Steeb - Schapers 6-1 4-6 6-3 6-3. Jelen - Niesen 7-6 (7-5) 7-5 3-6 6-3 Spanie - Oostenrijk (0-2): Emilio Sanchez - Muster 6-1 2-6 6-4 3-6 4-6; Bruguera - Skofl 4-6 5-7 0-6. Italië - Zweden (1-0): Cane - Svensson 3-6 2-6 6-3 6-3 6-1Camporese - Wilander 4-6 4-6 7-5 onder broken wegens invallende duisternis Tsjechoslowakije - Zwitserland (2-0) Sreiber - Rosset 6-3 6-2 6-3, Mecir - Hlasek 7-6 (7-5) 6-2 6- Argentime - Israël (2-0): Mancmi - Bloom 6-2 7-6 (7-2) 6-2; Jaite - Mansdorl 6-4 6-3 6-2. TOKYO Vrouwen, kwartfinales: Manuela Maleeva (Zwi/3) - Schultz (Ned) 6-2 6-0, Gral (BrD/1) - Savtsienko (Sov/5) 6-0 6-3, Sanchez (Spa/2) - Gigi Fernandez (VSt/6) 2-6 6-1 6-2, Kijimuta (Jap) - Miyagi (Jap) 7-6 2-6 6-3. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Roda JC - PSV 3-1 (2-0). 6 Diliberto 1-0,19 Van Loen 2-0,86 Romario 2-190. Haan 3-1Scheids rechter- Van der Ende. Toeschouwers 17.000. Gele kaart: Verhagen (Roda JC), Gereis, Vanen burg (beiden PSV). IJSHOCKEY EUROPA CUP I Rosenheim (BrD) - TPS Turku (Fin) 2-4 (1-2, 0-2, 1-0), CSKA Moskou (Sov) - Diurgarden Stockholm (Zwe) 5-1 (3-0 2-1 0-0) ADVERTENTIE KIKKERPOLDER" ^MEBSPORTPARK "KIKKERPOLDER"B ZONbAG A.S. AANVANG 14.00 ÜUR j l| Crab assurantiën BV. tel. 224700. C j I j i Crab makelaardij og BV. tel. 225135. - )LiRi|nsburgersingel 61 Leiden ADVERTENTIE KOPSTUKKEN MET TOESTEMMEN het Nederlands Kamerkoor ScarlattiHaydn Petra ssi Oegstgeest Groene Ke

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19