'Werkloze weigert baan of opleiding' Onze regering kijkt nooit meer dan vier jaar vooruit Na heroriënteringsgesprek Schiphol reorganiseert en belooft geen ontslagen VRIJDAG 2 FEBRUARI 1990 PAGINA 7 GRONINGEN (GPD) - Over de Cannon Group, de Amerikaanse filmgigant, zijn opnieuw berichten vernomen dat alle Cannon-bio- scooptheaters in Nederland en Groot-Brittannië voor 225 miljoen dollar zou hebben verkocht aan Ci nema Five Europa NV. Met alle Cannontheaters is ongeveer 90 pro- r ^nt ,ron rlo M^crlan^co hincf-nnon V^annOn Cannon zou toch zijn bioscopen hebben verkocht deel goed af te stoten om een naderend faillisement het hoofd te bieden. |Zo'n drie jaar geleden zou Warner cent van de Nederlandse bioscopen in de grote steden gemoeid. Rond deze verkoop, een derde en ditmaal geslaagde poging van Cannon om een belangrijk deel van zijn theaters af te stoten, heerst ech- chinski-theater in Amsterdam en ter grote onduidelijkheid. Zo blijkt Cannon-City-bioscoop in Gron Cinema Five Europa in Nederland gen. Een poging om een deel v niet geregistreerd te zijn en ook is het theaterpark bij de Spaa: dan om een gewone verkoop. Lange tijd was het onzeker Cannon nu eigenlijk wilde met zijn bioscooptheaters. Tot van velen maakte Cannon land bij monde van directeur Jan Bruinstroop onlnags bekend het theaterpark fors uit te br/eiden en in de Amsterdamse Bijlmer zelfs een het onroerend superbioscoop neer te zetten met dan 20 zalen. 1989 uitstekend on Neder- jaar voor Volvo Car en Grolsch Els Rood (Cannon theater-exploi- Communications bioscooptheaters tatie) houdt zich nadrukkelijk op de stekend jaar achter de rug. De netto- overnemen. waaronder het Tus- vlakte: "Allerlei berichten kranten blijken vaak veel onjuisthe den te bevatten. Het enige wat be- winst bij Volvo steeg met va: miljoen naar 55 miljoen, eenmalige kosten voor de produk- aamd kan worden is dat de transac- tie-aanloop en de introductie van de tie een feit is. Overigens zijn de the- de identiteit van de kopers van de roerend goedmaatschappij Renta aters wel verkocht, r Cannontheaters in nevelen gehuld. Overigens heeft de overname geen gevolgen voor het aantal thea- DEN HAAG (ANP) Een groeiend aantal langdurig werklozen weigert na een heroriënte - ringsgesprek, de aangeboden opleiding of baan. Minister De Vries (sociale zaken en werk- SfïïSE gelegenheid) schrijft dit in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer naar aanleiding van de op Prinsjesdag verschenen Notitie Arbeidsmarkt van zijn departement. De arbeidsbureaus of sociale dien- achtigheid (bij voorbeeld een kor sten die met een weigerachtige ting op de uitkering) zal toenemen, werkloze te maken krijgen, moeten Desondanks lijken er gemeenten dat doorgeven aan de uitkeringsin- te zijn die stelselmatig van het aan- stantie, in dit geval de gemeente. De gegeven sanctiebeleid afwijken. De Vries concludeert uit het stijgende Vries laat onderzoeken of zijn in druk juist is. Is dat het geval, dan zal hij die gemeenten daar op aanspre ken. Vlak voor diens terugtreden zei De Vries' voorganger De Koning dat niet kan worden getolereerd dat gemeenten het sanctiebeleid niet uitvoeren. De minister kan de ge meenten een aanwijzing (verplich ting tot uitvoering) geven en in het uiterste geval minder bijstandkos- ten overmaken. 10 'korting' bij in dienst nemen minimumloner DEN HAAG (ANP) - Werkgevers Ouderen kunnen vanaf 1 april minimumlo- £>e werkloosheid, die algemeen ners voordelig m dienst nemen. De daalt, is vorig jaar toegenomen on- werkgever mag 10 procent van de der personen tussen 25 en 54 jaar. loonkosten .n mindering brengen Het ministerie van sociale zaken op de afdracht loonbelasting en pre- heeft dit gisteren bekendgemaakt, mies volksverzekering. Deze ontwikkeling is als sinds 1981- Minister de Vries van sociale za- 1932 aan de gang. ken en werkgelegenheid en staats secretaris Van Amelsvoort van fi nanciën hebben deze ingangsda tum die negen maanden later ligt dan oorspronkelijk gepland in middels voorgesteld aan de Tweede Kamer. Overigens tekenen de bewinds lieden hierbij aan dat de loonkos tensubsidie niet hoger mag zijn dan de verschuldigde belasting en pre mie. Het is dus niet zo dat de werk gever een extra goedkope mini mumloner krijgt en nog geld toe van de belastingen. De regeling geldt voor werkne mers van 23 jaar en ouder die ten minste drie maanden onafgebroken in dienst zijn voor ten minste een derde van een volledige werkweek. Voorlopig geldt de regeling voor vier jaar. De kosten ervan worden begroot op 365 miljoen gulden per. De bevolking hiervoor 0,15 procent meer aan premies (aaw en awbz) hiervoor. Naar verwachting levert de loon kostensubsidie na enige jaren 19.000 nieuwe arbeidsplaatsen op en een vermindering van de werk loosheid met 15.000 personen. Economie kort Atv-blokkade Unilever ziet niets in verdere ar beidstijdverkorting bij de Neder landse bedrijven Dat is gebleken in de eerste onder handelingsronde voor een nieuwe cao. Anders dan hun collega's in de metaalindustrie en de -nijverheid hechten de vakbondsleden bij Uni lever (10.000 werknemers) grote waarde aan atv tot 36 uur. Windmolens Het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noord-Holland (PEN) wil als eerste Nederlandse energiebe drijfwindturbines 'off-shore', in het IJsselmeer plaatsen. Het plan is voor de kust van Medemblik, of iets noordelijker voor de kust van het haventje van Oude Zeug (Wierin- germeer), vier grote windmolens, elk met een vermogen van vijfhon derd kilowatt op een soort plat forms neer te zetten. Steun boeren Akkerbouwers in financiële proble men zullen maximaal 13.200 gulden inkomenssteun krijgen van het mi nisterie van landbouw, natuurbe heer en visserij. De bijdrage wordt in beginsel gedurende vijf jaar Minister De Vries zei gisteren ook dat de stijging optreedt zowel op bij de genoem de leeftijdscategorie. De toename in werkloosheid liep, gemeten naar leeftijdsgroepen van telkens vijf jaar, uiteen van 0,1 tot 0,6 procent. Borrelpraat FNV-voorzitter J. Stekelenburg vindt dat het afgelopen moet zijn met de negatieve beeldvorming over uitkeringsgerechtigden. Klaagzangen over onvoldoende be schikbare werklozen en fraude met uitkeringen gaan voorbij aan het feit dat veel werklozen nog steeds geen zicht hebben op vast betaald werk en dat de regelgeving steeds ingewikkelder wordt. Dit stelde Stekelenburg gisteren in Valkenswaard bij de start van de FNV-campagne rond de gemeente raadsverkiezingen op 21 maart. De FNV en ook de christelijke vakcen trale CNV vragen de gemeenten meer aandacht te besteden aan de positie van uitkeringsgerechtigden en ouderen. Volgens Stekelenburg is de laatste tijd rond uitkeringsge rechtigden een negatieve beeldvor ming ontstaan die met kracht moet worden bestreden. Immobiliara onder te brengen ging onduidelijke redenen niet door. Vermoedelijk gaat het bij dit soort Cannon meer om dat bij de betreffende theaters het geschuif werkzaam is, zo verklaart Els Rood van Cannon Nederland met nadruk. Al een aantal jaren probeert het aan de beurs genoteerde Mei: vorden 2 door ons weer teruggehuurd. Ik weet wie achter Cinema Five Euro pa NV zit, maar dat mag, op aan dringen van de aandeelhouders, niet onthuld worden. Het is geen papier, mysterieuze tussenperso- Nederlander". Cannon Group heet onduidelijke fondsen zoals sinds vorig jaar overigens officieel Pathé Communications. Langman weg bij Wolters Kluwer AMSTERDAM (ANP) - De vice-voorzitter van de raad van commissarissen bij Wolters Klu wer, mr. clrs. H. Langman stapt op na een verschil van inzicht met die raad over het toekomsti ge beleid van de onderneming. Het bedrijf wil geen informa tie geven over de aard van het verschil. Langman was sedert 1974 commissaris bij Kluwer, na de fusie met Wolters Samson in 1988 lid van de raad bij Wolters Kluwer. Hij is lid van de raad van bestuur van de ABN. Op de Amsterdamse effecten beurs was vorige week te horen dat Wolters Kluwer en Elsevier met elkaar in gesprek waren over een mogelijke samenwer king. Of het vertrek van Lang man hiermee te maken heeft, is niet bekend. 'Lollige' actie van werknemers bij Hoogovens Volvo 440-serie van in totaal 90 mihoen zijn verwerkt. Grolsch boekte een omzet van 380,2 miljoen gulden en een nettowinst van 25,8 miljoen gulden. De omzet van Volvo Car nam vo rig jaar met 19 procent toe tot ruim 3,1 miljard In totaal verkocht Volvo ruim 127.000 auto's, 6 procent meer dan de 120.000 van 1988. In 1990 wordt een verdere toename van de verkopen verwacht. 1989 Stond bij Volvo voor een belangrijk deel in het teken van de introductie op de verschillende Europese markten van de Volvo 440. In totaal zijn het afgelopen jaar 56.000 Volvo's 440 verkocht, tegen 6670 exemplaren in 1988 na de intro ductie in september van dat jaar. Van de oude Volvo 300-serie kon den nog ruim 58.000 verkopen wor den genoteerd. Van de sportieve 480 zijn vorig jaar 13.000 auto's ver kocht. Het aantal arbeidsplaatsen bij Volvo nam toe met 9 procent of wel 745 personen. In totaal werken er nu ongeveer 9000 mensen bij Vol- Grolsch schrijft zijn gestegen om zet schrijft hij toe aan het uitzonder lijk goede weer en de introductie van drie biersoorten, Amber, Grolsch Dry en het alcoholarme Stender. In het binnenland zijn er uiteindelijk ongeveer 20 medewer kers bijgekomen, waardoor het to taal is gestegen tot 900. In het bui tenland is het aantal eveneens met ongeveer 20 toegenomen tot 70. Grolsch is de grootste leverancier van bokbier in Nederland met een marktaandeel van meer dan eender de. De omzet van bier in blik, dat in Groenlo wordt gemaakt, loopt 'als een trein'. De industriebond wil dit jaar 4 procent loonsverhoging. De verbe terde winstdeling oogt goed, maar kan volgens de bond op langere ter mijn voor de werknemers nadelig uitpakken. Verdergaande atv voor dag- en kantoordienst is voor Hoog ovens niet aan de orde. Het bedrijf wil juist meer mogelijkheden om bestaande atv-dagen uit te betalen of op te sparen. De vierde onderhan- 'Nu nog ludiek met snert en muziek' meldden deze Hoogovens-werkne- deldag voor een nieuwe cao bij mers gisteren tijdens hun lollige actie. Het cao-overleg bij het staalconcern Hoogovens, heeft gisteravond nog vordert niet. (foto and niet geleid tot een akkoord. LEIDEN/AMSTERDAM - De nieuwe munt van 50 gulden is nu al VELSEN (ANP) De Industrie- te zien tijdens de Holland Coin Fair bond FNV heeft gisteren voor het die van 2 tot 4 februari in het Rijks hoofdkantoor van het staalconcern museum van Oudheden in Leiden Hoogovens in Velsen een demon- wordt gehouden. Met de munt wordt stratie gehouden om de cao-eisert herdacht dat er al een eeuw een kracht bij te zetten. Volgens de vrouwelijk staatshoofd op de troon bond deden er 1500 tbt 2000 werkne- zit. De beeltenissen van Emma, Wil- mers aan mee. helmina, Juliana en Beatrix, door SCHIPHOL (GPD) - De Luchtha- computers bewerkt, zijn erop te zien. ven Schiphol gaat reorganiseren. Het werk in het staalbedrijf is ge- In 1890 werd koningin Emma be- Nog voor het eind het jaar moeten woon doorgegaan. De demonstratie noemd tot regentes, omdat kroon- de 1850 personeelsleden van Schip- op het Kesslerplein had een luchtig prinses Wilhelmina nog minderja- hol zijn ondergebracht in drie, mo- karakter met van erwtensoep en rig was. Koningin Wilhelmina werd gelijk vier nieuwe afdelingen Deze een optreden van een rock&roll- in september 1948 opgevolgd door zogenaamde resultaatverantwoor- groep. De voorzitter van de be- Juliana en in 1980 volgde koningin delijke eenheden'krijgen een grote drijfsledengroep, J. Mol, voorspel- Beatrix haar moeder op. Op 27 april mate van zelfstandigheid. De direc tie heeft de garantie gegeven dat de reorganisatie niet gepaard gaat met ontslagen. Schiphol maakte vorig jaar be kend op welke manier zij de concur rentieslag met andere Europese luchthavens denkt te kunnen win nen. Het zogenaamde Masterplan voorziet in een enorme uitbreiding van het luchthavencomplex met een nieuwe verkeerstoren, nieuwe mingsraden van Kluwers Couran- pieren, nieuwe platforms, een ver- ten Bedrijf (KCB) en Salland Rota- groting van het stationsgebouw en tie Drukkkerij (SRD) in Deventer de bouw van een groot kantoren- zijn alsnog akkoord gegaan met het complex met een hotel en parkeer- opnemen van beide bedrijven in de garage. Totale kosten van het plan. Oostelijke Dagblad Combinatie dat in vijftien jaar moet zijn uitge- (ODC). De beide raden hebben dit voerd: een slordige 3,5 miljard gul gisteren bekendgemaakt. den. Door een verbeterde winstdeling Van de ODC zullen ook Dagblad Het organisatiebureau McKinsey van ten minste 8 procent van het Tubantia (het uitgeversconcern heeft zich vorig jaar over het Mas- jaarsalaris, voorziet Hoogovens dit Van der Loeff) in Enschede, de Uit- terplan van de luchthaven gebogen jaar een verbetering van hët inko- geversmaatschappij Arnhem en heeft daarop voorstellen tot de (UMA) en de Twentsche Courant in wijziging van de organisatie geba- Hengelo deel uit maken. Hierdoor seerd. Uitgangspunt van de directie ontstaat een onderneming met 1600 was en is nog steeds dat de uitbrei ding van de luchthaven voor zestig de dat een volgende actie minder wordt de munt officieel uitgegeven. lollig zal zijn. Het bod van Hoog- (fotoANP) ovens voor de nieuwe cao (17.000 LiInh"teg^cshtveïopafpunten Instemming met onaanvaardbaar fuSie OOSteUjke Hoogovens heeft zijn bod ver- 1111 1 hoogd van anderhalf naar 2 procent dagbladCOmblliatie DEVENTER (ANP) - De onderne- per 1 april 1990 en nog e taainijverheid en grootmetaal be reid een cao voor 15 maanden af te sluiten. Het staalbedrijf wil verder de garantie geven dat er gedurende de looptijd van de cao geen gedwon gen ontslagen zullen vallen. men met 4,7 procent. medewerkers. oI De ondernemingsraden van SRD procent'moet worden betaald uit èT en KCB brachten m december 1989 gen middelen. "Dat principe hou- een negatief advies uit over de vor- den we vast om er van verzekerd te ming van de ODC omdat ze de plan- zijn dat we onze onafhankelijkheid nen voor het bedrijf te vaag en on- niet verliezen". De omzet van de volledig vonden. luchthaven bedraagt jaarlijks onge- De plannen zijn naar het oordeel Veer 500 miljoen gulden, de winst van de beide raden inmiddels zoda- ongeveer 50 miljoen gulden, nig bijgesteld dat een modern kran tenconcern kan onstaan. KCB en Bedoeling is dat alle bedrijfson- SRD behoren nu nog tot Wolters- derdelen worden ondergebracht eenheden. Landzijde, gulden kosten. luchtzijde en stationsgebouw, die worden geleid door nieuw op te richten managementteams. De di rectie heeft geen zitting in die mana gementteams, wel zijn de directeur commerciële zaken. Noordzij en die van operational bedrijfsvoering nauw bij de business-units betrok ken. Mogelijk komt er ook nog een vierde eenheid bij waar ondersteu nende diensten zoals de luchtha- venpolitie en de brandweer onder gebracht worden. Volgens Wever is het niet ondenkbaar dat de luchtha ven oneigenlijke taken gaat afsto ten. De ondernemingsraad heeft zich nog niet uitgesproken over de op stapel staande reorganisatie. "We zijn wel op allerlei manieren bij de plannen betrokken. Eind vorig jaar heeft de directie gevraagd het licht op groen te zetten. Dat hebben we geweigerd, we hebben geen be zwaar tegen het onderzoek, maar we willen ons nu niet vastleggen. We willen eerst weten wat de precie ze consequenties zijn." Regeling voor TV10-personeel HILVERSUM (GPD) - De werkne- mers van TV10 krijgen een afvloei ingsregeling, zo zijn de journalis tenvakbond NVJ en TVlO-financier Venture Capital Investment over eengekomen. De 41 personeelsle den krijgen een aanvulling op hun salaris en een schadeloosstelling wegens aantasting van 'de goede naam en eer'. De regeling die nu ge troffen is zou VCI 2 tot 2,5 miljoen met 20 procent wordt verminderd. Ambtenaren voeren maandag actie voor vijf procent Banken dicht In Finland hebben alle grote ban ken gisteren hun deuren moeten sluiten vanwege een staking van het bankpersoneel. In totaal werden 550 banken door de stakingsactie getroffen. Verwacht wordt dat de staking, waarbij 43.000 werknemers ZOETERMEER (GPD) "Regeren betrokken zijn, tot zeker half febru- is vooruitzien, maar onze regerin- ari zal aanhouden, omdat een oplos- gen kijken helaas nooit verder dan sing voor het gerezen loonconflict vier jaar vooruit. Door alle bezuini- ver weg lijkt. In het buurland Zwe- gingen op de salarissen en arbeids- den zijn rond de 62.000 bankem- voorwaarden is het wervende ka- ployees al vier dagen in staking. rakter van de overheid zoek. Het Milieu-investeringen Like funcül ^ook^oeïnieuw De CDA-fractie heeft gisteren steun personeel te vinden en dat .tast zo betuigt aan het initiatief-wetsvoor- langzamerhand de kwaliteit van het reeks acties. Daar is het nog te vroeg keken naar de loonstijging in de die de voor, na slechts één onderhande- marktsector. Die bedraagt dit jaar We zullen de lingsronde halverwege januari. naar schatting zo'n 2,5 procent. Maar hoewel de onderhandelin- Maar de totale loonkostenstijging, heeft gemaakt n jaren is gevoerd, goede scholingsmogelijkheden en dA, die zich tijdens kansen om ervaring op te doen. •erkiezingscampagne sterk Maar als mensen die ervaring de 700.000 waarbij je dingen als de vut, kinder- 1 lonen, ambtenarensalarissen e de koppeling maal hebben, zijn ze vaak ook verheidsdienst (onder opvang en arbeidstijdverkorting uitkeringen, onder druk blijven zet- de banen" r andere, beter betalen- stel Melkert-Vermeend (PvdA) bedrijven die milieuvriendelijk of energiebesparend investeren fis caal voordeel te bieden. Daarmee staat zo goed als vast dat het voor stel snel kan worden behandeld in het parlement en komend jaar van kracht kan worden. verhekisapparaat gen, in sommige plaatsen zijn^toch loon zelf, maak je de ruimte di( voor hen is, veel te klein". Centrum-links r bedoeld. Maar het is natuurlijk niet automatisch zo dat de PvdA in het kabinet ook een omslag bete kent". door Runa Hellinga Vrins erkent dat een eis van vijf pro- cent een belasting van de schatkist betekent. Maar de financiering van het ambtenaren-eisenpakket is vol- volgens Vrins wel gens hem niet echt een probleem De bonden willen minister Dales Of het kabinet dat ook inziet, blijft hoog nodig: "Het overheidsperso- omdat er dankzij de loonstijgingen het bedrijfsleven extra belasting ingeleverd, binnenkomt. Voorwaarde 1 binnenlandse zaken op die natuurlijk de grote vraag. Wat dat neel heeft de afgelopen r alvast laten weten dat haar bod betreft koestert Vrins niet de illusie tien jaar steeds 12,5 procent voor hen echt veel te dat onderhandelen met een PvdA- Investeren in DDR Cees Vrins, voorzitter van de Al gemene Centrale van Overheidsper soneel (ACOP). de overkoepelende Meer dan de helft van vijfhonderd organisatie van alle FNV-bonden geënquêteerde Westduitse onder- met leden in de collectieve sector,, den. De ACOP nemers investeert liever in de DDR doet in weinig denken aan zijn loonsverhoging en Oost-Europa dan in de zwakkere roemruchte voorganger Jaap van lidstaten van de Europese Gemeen- de Scheur. Hij spreekt nadenkend, schap zoals Ierland, Griekenland en weegt zijn woorden. Portugal. Dit blijkt uit een onder- Komende maandag organiseren zoek van het in München gevestig- de drie ambtenarencentrales de Ifo-onderzoeksinstituut. Ook ACOP, CCOOP en AC op de Dam in Tsjechoslowakije en Hongarije krij- Amsterdam een demonstratie om gen de voorkeur boven de zwakke hun eis van vijf procent loonruimte EG-landen. Slechts een minderheid kracht bij te zetten. De demonstra- van de ondervraagden wil in Polen tie moet volgens Vrins nog niet ge- actief worden. zien worden als het begin van een laag is. De ambtenaren zijn het inle veren zat, en 2,5 procent biedt geen mogelijkheden tot een reële loons verhoging of een echte verbetering de overige arbeidsv 1 kleine, pen. Nu het beter gaat met de eco- komende jaren niet verder meer uit- nomie, zieje in de marktsector weer breidt. En daar steekt hij een be- CDA- ruimte komen, maar op de ambte- schuldigende vinger uit naar de po- naren wordt nog steeds gekort en litiek. dat begint zich te wreken in de kw zaken als kinderopvang, scholing, verlaging van de vut, verlenging van het zwangerschapsverlof en verbetering van de vergoeding voor het woon-werkverkeer. De vijf procent die de bonden wil len, komt volgens Vrins overeen met de gemiddelde loonkostenstij- minister uit een centrum-links ka binet veel makkelijker zal zijn dan met een CDA-minister uit WD-kabinet. Toch is het kabinet wel wat 2,5 procent de ambtenaren verplicht. Afgelo- liteit van het ambtenarenapparaat. 2,5 procent voor peq najaar werd in gezamenlijk Dat betekent datje geen eerste keu- overleg met de vakbonden werkgeversorganisaties meenschappelijke vastgelegd, waarir handeling van ambtenaren werknemers in de marktsector van de, uitgangspunten was. De centrale vraag in de komende hand 1 grote stap- dat het ambtenarenapparaat in de personeel meer kunt binnenha- Ge- len". Beleidskader "De vorige minister Van Dijk was 1 gelijke be- bezorgd over de topmensen als ac countants en automatiseringsdes- volksvertegenwoordiging ro moet zich realiseren dat zaken als gen. Dan verliezen werkgelegenheidsplannen, betere snelheidscontroles en betere hand having van andere wetten beteke nen dat het aantal werknemers in de collectieve sector groeit. We hebben ooit met Van Dijk de discussie ge- kundigen die wegliepen naar het had dat hij de ene maand aankwam bedrijfsleven. Maar zo langzamer- met werkgelegenheidsplannen ging in het bedrijfsleven. "Bij de be- onderhandelingen wordt of je met rekening van de ruimte voor de zo'n centrum-links kabinet kunt ko- ambtenaren is door het kabinet ge- e je dat probleem op alle ontstaan. De overheid is 1 aantal punten nog steeds op r herintredende ia voor gehandicapten e ninderheden. En 1 tot een breuk met de politiek aantrekkelijke werkgever. Er zyn ten de uitgaven in de collectieve sector omlaag. Dat is natuurlijk te genstrijdig". Als de onderhandelingen met mi nister Dales, die volgende week woensdag verdergaan, tot "niets lei den sluit Vrins hardere acties bij de overheid niet uit. Toch houdt de on derhandelaar zich wat dat betreft op de vlakte. De laatste grote ambtena- renacties die de bonden in 1983 or ganiseerden tegen de voorgenomen kortingen op de ambtenarensalaris sen, hebben bij de bonden een wrange smaak achtergelaten. We ken van acties en stakingen in het hele land leidden er uiteindelijk al leen maar toe dat de kortingen dat jaar gewoon doorgingen. "Als we nu actie gaan voeren, moeten we dat goed opbouwen. We hebben geleerd dat we niet als kip pen tegen de ren aan moeten vlie- e alleen maar niets. Boven dien moeten we als ambtenaren bonden goed rekening houden met het publiek. Acties treffen de bur ger rechtstreeks. Enerzijds is dat voor ons een risico en proberen we zo lang mogelijk rekening met de publieke opinie te houden, maar aan andere kant kan het publiek de overheid ook onder druk zetten, dus moeten ze onze acties wel mer ken".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7