Lakenhal krijgt twee werken van Verster Grote opkomst vioolconcours Gezapig 'oudere jongeren'- concert Theater De Korre in LAK: blik op oneindig KIJKUIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 2 FEBRUARI 1990 KUNST PAGINA 19 Voor Staat drie Van Goglis uit legaat Ribbius Peletier DEN HAAG/LEIDEN - De Nederlandse staat heeft drie olieverven van Vincent van Gogh gekregen uit een le gaat van de vorig jaar sep tember overleden mevrouw rar. A.E. Ribbius Peletier uit Den Haag. De Rijksdienst Beeldende Kunst kreeg ver der de waskrijttekening Kastanjeknoppen uit 1899 en het schilderij Floxen uit 1900 van de hand van Floris Verster. Deze schilderijen krijgen een plaats in De La kenhal in Leiden. Ribbius Peletier liet ook nog twee schilderijen uit de 17-de eeuw na aan de Vereniging Rembrandt. Floris Verster (1861 - 1927) was een geboren en getogen Leidenaar. Zijn werk is in de collectie van De La kenhal met ongeveer zeventig schil derijen en tekeningen vertegen woordigd. De nieuwe aanwinsten zijn een welkome aanvulling. In Fl oxen toont hij zich een uitmuntend kolorist. in Kastanjeknoppen krij gen vooral de compositie en het fij ne detail de nadruk. De Lakenhal zal de beide werken tonen van 28 april tot 25 juni in een speciale opstelling met werk van Verster en kunstenaars uit zijn om geving als Hendrik Breitner, Menso Kamerlingh Onnes (waaronder het onlangs gerestaureerde portret van Versters echtgenote Jenny Kamer lingh Onnes), Jan Toorop, H.P. Bremmer en anderen. Twee van de Van Gogh-schilde- rijen gaan naar het Vincent van Gogh-museum in Amsterdam. Het gaat om Strand te Scheveningen uit 1882 en Omheind veld met de AJpil- les op de achtergrond uit 1889. De Molenraderen van de Genneper Wa termolen is nagelaten aan de dienst zelf. De schilderijen voor Amsterdam zullen te zien zijn op de tentoonstel ling Van Gogh en moderne kunst, die 16 november wordt geopend. Het strandgezicht is één van de wei nig bewaard gebleven geschilderde studies en toont alle kenmerken van het werk van een beginneling. Het doek meet 34,5 bij 51 centime ter. Het andere doek (37,5 bij 30,5 cm) is weinig bekend. Het stamt uit de periode dat Van Gogh zich heeft la ten opnemen in het gesticht van Saint Remy de Provence. Daar had hij een kleine kamer met venster met tralies waardoor hij op een vier kant omheind korenveld keek. In de Amsterdamse collectie bevindt zich reeds een getekende voorstu die van dit schilderij. Het derde schilderij is een detail studie van 60 bij 78,5 cm die bij de watermolen is gemaakt. Verrast De Rijksdienst Beeldende Kunst noemt het legaat van mevrouw Rib bius Peletier 'belangrijk'. Musea hebben te krappe budgetten om be langrijke werken te kunnen aanko pen. Het verwerven van werken van Van Gogh lijkt dan ook haast een utopie. Daarom was de dienst aan genaam verrast toen bleek dat het Van Goghmuseum er twee ten deel vallen. Mevrouw mr. A.E. Ribbius Peletier is op 30 september vorig jaar op 98-jarige leeftijd in haar woonplaats Den Haag overleden. Zij was in de jaren twintig min of meer uit het renteniersmilieu uitge broken, maar behield de hechte band met haar vader. Vader Ribbi us overleed in 1930 en had in de laatste twintig jaar in samenwer king met de kunstkenner H. Brem mer een belangrijke kunstcollectie opgebouwd, die zijn dochter voor een groot gedeelte erfde. Mevrouw Ribbius Peletier maak te een lange maatschappelijke en politieke carrière maar verloor nim mer haar belangstelling voor beel dende kunst. Ze was erfgename van de Stichting tot Behoud van het landgoed Linschoten. waarop een zeventiende-eeuws kasteel staat met de verzameling kunstwerken. Een deel van haar geldelijke erfenis besteedde zij als lid van de SDAP aan het tot stand komen van het congrescentrum voor vrouwen 'De Bom' in Bennekom. DEN HAAG (ANP) - Ruim tachtig mensen uit de hele wereld zullen deelnemen aan het vioolconcours van de Adama Zijlstra Stichting, dat van 27 maart tot*en met 5 april wordt gehouden in het Circusthea ter in Scheveningen. Onder de deel nemers zijn er maar liefst achttien uit het Oost-Europa: acht uit Rus land, zes uit Polen, eén uit Roeme nie, één Bulgaar, eén Oostduitser en eén Tsjech. Er doen zes Nederlan ders mee. Volgens violist Herman Kreb- bers, die het programma voor het conqours samenstelde, is de op komst "ongelofelijk groot" gezien het grote aantal vioolconcoursen dat over de hele wereld wordt ge houden. Volgens Krebbers blijkt uit het succes van het Scheveningse concours dat Nederland een be langrijke plaats in de muziekwereld inneemt. Krebbers vindt het overigens hoog tijd dat het Scheveningen In ternationaal Muziek Concours, zoals het muzikale festijn officieel heet, eens aan de viool wordt ge wijd. De drie vorige keren draaide het twee keer om de cello en een keer om de fluit. Maar Adama Zijl stra, naar wie de organiserende stichting werd vernoemd en die zich 35 jaar lang voor het muziekle ven in Scheveningen inzette, gaf juist de voorkeur aan de viool. Bo vendien is er in de badplaats de af gelopen veertig jaar geen vioolcon cours meer gehouden. In 1948 was er voor het laatst een vioolconcours. Krebbers sleepte daar de derde prijs in de wacht. Aan het vioolconcours van nu doen mensen mee die niet ouder zijn dan 28 jaar. In vorige jaren mochten kandidaten maximaal der tig jaar oud zijn, maar volgens de voorzitter van de stichting, jhr. C. van Lennep, zit het echte grote ta lent vooral onder de jongste deelne- De kandidaten kunnen geldprij zen tot 25.000 gulden winnen. Zij moeten zich dan wel voor een inter nationale jury. onder voorzitter schap van Manus Willemsen, door heel wat stukken heensiepen. De eerste ronde van het door Krebbers samengestelde programma bestaat uit Bach, Tchaikovsky en, om te la ten zien wat de kandidaten tech nisch in hun mars hebben, de on vermijdelijke Paganini. De halve fi nale bestaat uit werken van Mozart en een keuze uit Beethoven. Brahms, Ravel, Debussy, Prokov- jiev en de precies 100 jaar geleden geboren Martin. In de finale mag een keuze gemaakt worden uit Beethoven. Brahms. Mendelssohn. Sibelius en Tchaik ovsky. Verplicht is de solo 'Reflec tions', die Jurriaan Andriessen spe ciaal voor het concours componeer de. De solo begint met een thema waaruit alle latere noten zijn afge leid en kent zowel een snel als een langzaam gedeelte, om de techni sche vaardigheden in beide tempo's te testen. Met dit stuk is nog een ex tra prijs van 5000 gulden te verdie- Krebbers geeft toe dat zijn pro gramma niet bepaald modern is, op het stuk van Andriessen na. De vio list is echter in de klassieke muziek beter thuis en bovendien is het vol gens hem voor de kandidaten veel moeilijker en tijdrovender om mo derne stukken in te studeren. De Avro, die het orkest ter be schikking stelt, maakt tv-opnamen. Behalve een aantal bedrijven wordt aan het concours meebetaald door het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur (WVC), de ge meente Den Haag en het Prins Bernhard Fonds. Keith Richards imitatie-contest LEIDEN Wie denkt zo gitaar te kunnen spelen als Rolling Stone Keith Richards, kan meedoen aan de Keith Richards Playalike Con test, georganiseerd door het LVC. Om mee te kunnen dingen naar de prijzen, moet voor 23 maart een cas sette naar het LVC worden opge stuurd. Hierop moeten drie num mers staan met op het ene kanaal het origineel en op het andere ka naal de ingespeelde, eigen versie van de gitaarpartij. Uit de cassettes wordt een selectie gemaakt, waarna de uitverkorenen op zaterdag 12 mei voor een deskundige jury nog maals de nummers ten gehore bren gen. LEIDEN "U dacht misschien dat wij niet meer bestonden, maar wij zijn van plan nog heel lang door te gaan". Zangeres Jerney Kaagman had gister avond even de tijd nodig om uit te leggen waarom Earth Fire weer actief is en een theatertoer door Nederland houdt. Optre den in schouwburgen heeft zo zijn voordelen, aldus Kaagman. "Dan kunnen jullie lekker zitten en kunnen wij vroeg beginnen en vroeg naar huis". Bij de keuze voor een theater- toer heeft misschien ook meege speeld dat de gemiddelde Earth Fire-fan niet meer zo piepjong is. De Leidse Schouwburg was gisteravond voornamelijk ge vuld met 'oudere jongeren' die de 40 naderden of al gepasseerd Het werk van de jongste cd 'Phoenix' moest natuurlijk wor den gespeeld, maar de bezoe kers waren daar niet voor geko men. In de eerste set, met onder meer de singles 'Keep on mis sing you' en 'French word for lo ve', worstelde de band zich door een grote hoeveelheid nieuwe nummers. Jerney Kaagman, ge kleed als een soort AVRO-om- roepster in een zwart plissé glit terjurkje, drentelde tijdens de soli van gitarist Age Kat ver veeld rond op het podium. De grapjes tussen de nummers door klonken geforceerd en sloegen niet aan. Gezapigheid alom. Na de koffiepauze deed de band er verstandig aan het oude repertoire aan te snijden. Hol landse popklassiekers als 'Me moires', 'Maybe tomorrow, may be tonight' en 'Ruby is the one' brachten de sfeer er toch nog een beetje in. Geen flauwe grap jes meer tussendoor en een wat steviger geluid. Maar 'rock in de schouwburg' heeft toch iets on natuurlijks. Voor de roep om een toegift bedankte Jerney het publiek hartelijk en daarna no digde ze iedereen uit om in de hal haar handtekening te komen vragen. "Dan kunnen jullie eventueel onze nieuwe cd ook kopen", zei ze er gelijk achter- Earth Fire bestaat dan nog wel maar louter en alleen bij de gratie van hun verleden. 'Phoe nix' wordt blijkbaar slecht ver kocht. De bandleden zelf moesten na afloop van het con cert hun uiterste best doen de schijfjes kwijt te raken. ERNA STRAATSMA Nieuwe entree Koninklijke Schouwburg DEN HAAG (ANP) De Belgische architect Charles Vandenhove heeft een plan klaar voor de verbouwing van de entree van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Het plan voorziet in een glazen uitbouw aan één van de zijkanten, iets wat in Nederland ook bij het Concertgebouw in Am sterdam te zien is. Het plan voor de toegangshal en de foyer is ontworpen door beeldend kunstenaar Sol Lewitt. Het oude plafond moet plaatsmaken voor één vlak van vele spotjes. De wand en de vloer worden met abstracte geometrische figuren in diverse kleuren versierd. Na het opknappen van de gevel van het historische gebouw zal dit het tweede gedeelte van de totale renovatie van de Koninklijke Schouwburg zijn. De kosten van de verbouwing van de entree bedragen 1,2 miljoen gul den, een bedrag dat in zijn geheel door de gemeente Den Haag zal worden opgebracht. De gehele renovatie is een vele miljoenen verslindende affaire. Alleen al een nieuw podium zou elf miljoen gulden kosten. Dat podium is echter voorlopig in de ijskast gezet. Het bouwplan voor de entree moet nog door tal van commissie worden goedgekeurd. Hoelang dat gaat duren, was gis teren nog onduidelijk. KASTELEN BEKROOND - Zes Gelderse kastelen en de vesting Naar- den zijn bekroond met hoge onderscheidingen door Europa Nostra, de Eu ropese Federatie van Instellingen ter Bescherming van het Culturele Erf goed. Voor de restauraties van de kastelen Rosendaal, Verwolde, Landfort, Doorwerth, Zypendaal en Cannenburgh, ontvangt de Gelderse Kastelen stichting een zilveren medaille, de hoogste onderscheiding van Europa Nostra. AIDS-TONEEL Op 1 februari gaat in de Stadsschouwburg in Arnhem 'Heb je dan tijgers in de Kongo?', een toneelstuk over aids in première. De voorstelling is geproduceerd door Stichting Vrije Val in opdracht van de Stichting Aids Fonds. Het stuk wordt gespeeld door Frank Groothof en Harry Rijthoven. De regie is van Peter de Baan. De voorstelling wordt ook uitgevoerd voor leerlingen in het voortgezet onderwijs en voor studenten. Het in 1985 opgerichte Aids Fonds beoogt gelden te verzamelen voor de bestrijding van deze dodelijke ziekte en de gevolgen van de epidemie. Woudstra. Decor Cnops. Gezien in het LAK Theater op 1 fe- LEIDEN - Een van de gebruikelij ke methodes om de in onze tijd moeilijk speelbare Griekse trage die nieuwe zeggingskracht te ver lenen is de actualisering. Dat kan gebeuren door bewerking ('Anti gone' van Anouilh, 'Mourning Be comes Electra' van O'Neill), het kan ook door een actualisering in de vormgeving en daardoor in de oude tekst nieuwe of 'eeuwige' betekenissen bloot te leggen. In zijn enscenering bij theater De Korre uit Brugge probeert Karst Woudstra beide te combi neren. Wel gaat hij uit van de oor spronkelijke tekst, maar zijn en- heeft een sterk anecdo- tisch 20-ste eeuws karakter, waar in de sfeer van 'Mourning Be comes Electra' opvallend sterk aanwezig blijkt. Niet door de mo dieuze oplossing om dit stuk, met twee van de sterkste vrouwenrol len uit de Griekse toneellitera tuur, door louter mannen te laten spelen op een manier, die begrij pelijk maakt waarom Hippolytos zich onthoudt van sexueel con tact: hij heeft gewoon de waar schuwingen in de wachtkamer van de dokter goed gelezen. De door Woudstra nagestreefde actu alisering heeft iets van het broeie rige van een film die zich afspeelt in een van de zuidelijke staten van de V.S., inclusief het zoontje in korte broek, de autocratische vader in marine- (of operette-)uni- form en de met veel oeweetjes en uithaaltjes pratende zwarte voed ster. Leuk gevonden allemaal en dat is - Woudstra wel toever trouwd - vertaald in soms prach tige beelden en schitterende de tails als een incidenteel zenuw trekje tijdens de openingsmono loog van de versmade en gefrus- teerde Aphrodite. Maar wat wordt zo'n actualisering verve lend!^ Zodra de bloemrijke Griekse tekst van de eigen sociale en religieuze context wordt over geplaatst naar een andere, her kenbare wereld, verliest de helft van de woorden functie en bete kenis, en wordt het geheel een aaneenschakeling van brokken holle woordenbrij. Als het koor, twee heren in zwarte strapless avondjurk, dan na een parafrase op 'My Man' ook nog uitbarst in 'Ich bin von Kopf bis Fuss', heb ik het wel gezien. Blik op oneindig en wachten op het einde. PAUL KORENHOF Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 2 dubbelexpositie: Holtzhey Zoon. een 11 «se penningfabriek. t/m 10/6; di. za. 1 Ri|ksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 17. 'Facetten van Kristal' (met speurtocht voor kinderen), t/m 18/3; ma t/m za 10-17 uur. zo-14-17 uur Kralingen en Lucia Steinbach. t/m 22/2; di en do 9.30-12 uur. ma t/m do 19.30-21.30 uur. zo ,13-16 uur. Galerie De Grote Beer - Rembrandtstraat 27. Wall Pieces' van Yasha Cynnski. t/m 28/3; ma t/m vr 10-16 uur, za en zo 12-16 Relormwinkel en restaurant 'Zaailing' - Hooigracht, symbolische pentekeningen en olieverf schilderijen van J.D. Bakhuizen van i Brin i 31/3; r Signaal. Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Ouintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. i 10/2, i 13-1 1-17 L Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresmgel 3. Anne Bakker met een collectie schilderijen vanuit het thema (ber glandschappen. t/m 12/4; geopend tijdens Koffie-eelhuisje Piggelmee' - Jan Vossen- sleeg 59. Marie-Noelie Leroy 'Des Lignes et des Formes' (lijnen en vormen), t/m 24/2; Galerie 'Coup d'Art' - Nieuwe Rijn 27. expo sitie met thema 'Water'. Marie Louise Dek kers. Wim Bakker, Fanny Mazure, Ria Kool. van K&O. Hij zal werken vertolken van Cho pin (Sonate in b kl. op. 35) en Beethoven (Variationen Fuga uber ein Thema vom Eroica op 35). Aanvang 20.15 uur. tist Harrie Starreveld. de basklarinettist Har ry Sparnaay en de pianist Rene Eckhardt Er zullen composities van de componisten Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder 1. tekenin gen, schilderijen en keramiek van Dimitris Xanthopoulos. van 6/2 t/m 15/3; ma t/m vr 9- 17 uur en wo avond 18.30-20 uur. Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, schilderijen van Gerard Bank, tot 21/2; dag. 10-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, di t/m zo 13-17 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling- 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur. za, 10-16 uur. Voorschoten Galerie mercedes - Voorstraat 35b, Winter- expositie mei werk van o.a. Joop en Otto Coenders. Richard Faber. Estella de Boer Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, kunstexpo- sitie van geestelijk gehandicapte volwasse nen met o.a. tekeningen, sieraden en schil derijen. t/m 31/1: di 19-21 uur. wo 10-12 en 14-16 uur. do. za en zo 14-16 uur. Vereniging het Oude Raadhuis - Dorps straat 36 Hetty Barendrecht-Bakker met acryl- en olieverfschilderijen en Els van Foe- ken met beelden (brons), t/m 1/2; wo. do, zo 14-16 uur, za 11-16 uur Wassenaar Raadhuis 'De Paauw - Raadhuislaan 22. werken van Simon Moulijn (1886-1948). t/m 25/2, di t/m vr 10-16 uur. za en zo 13-17 uur. Klassiek De Argentijnse pianist Aquiles Delle Vigne voerd. Aanvang 20.15 uur. In het kader van de tentoonstelling over de jaren zestig in de Lakenhal wordt zondag middag een optreden verzorgd door het Praetorius Blokfluitensemble onder leiding van Piet Kunst. Het programma vermeldt van de Engelse componist Arnold Cooke uit de laatste helft van de |aren zestig. De tenor Jan Koster zal. op piano begeleid door Peter Entzinger. zes chansonetten van Henk Ba- dmgs ten gehore brengen. Deze liedjes op oud-Franse teksten zijn in feit Bergerettes (herderliedjes) met als thema, de liefde De muziek is typerend voor de stijl van Badings uit het begin van de |aren zestig. Aanvang 15.00 uur. Het orgel van de Waalse Kerk (Breeslraat) zal zondagavond worden bespeeld door Wim de Jong en Erik van Bruggen. Wim de Jong zal improviseren in moderne stijl, Erik van Bruggen zal improvisaties in barokstijl ten gehore brengen. Aanvang 19.00 uur Het ensemble Opus Variabel geeft geeft zondagmiddag een concert in de Leider- dorpse Muzenhof Er zullen serenades ten gehore worden gebracht van Zoltan Kodaly, Julius Röntgen, Carl Nielsen, Max Reger en Benjamin Britten. Opus Variabel is een ge- zelschpa van jonge, professionele musici, die naast hun werkkring in diverse randste delijke orkesten in kamermuziekverband musiceren. Aanvang 14.30 uur. In de vocalistenserie van K&O is er woens dagavond een optreden van het ensemble Ottovoci. Het gaat om een dubbelkwarlet. bestaande uit twee sopranen, twee alten, twee tenoren en twee bassen. De begelei ding berust bij de pianisten Kees Schul en Karin Volmer. De algehele leiding is in han den van de dirigent Maurice Broussard. Het programma bestaat uit composities van Mil- 't op donderdagmiddag bij K* &0 wordt verzorgd door de pianiste Tamara Roemjantsew. Ze zal werken vertolken van J.S. Bach. Mozart, Messiaen en Chopin. Aanvang 12.45 uur. Pop De Turkse viermansformatie Anadolu speelt zaterdagavond in de Droomfabriek. De vier heren zijn acht |aar bij elkaar en hebben met hun specifieke Turkse muziek al een aan hang in binnen- en buitenland veroverd. Aanvang 21 30 uur, Oude Singel 56, Lei- Het Trio, vanavond in het Waaggebouw. De percussion-groep (slagerij) van Kampen staat zaterdagavond op het podium van het LVC. Rond het acoustische slagwerk-power is een indrukwekkende show ontworpen. Aanvang 23.00 uur, Breestraat 66, Leiden In het zoldercafé van het LVC speelt van avond de Haarlemse band Honger. Muziek in de traditie van the Stoges en The Who. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Jazz Bij Jazzpodium Hot House in de Waag is za terdagavond het kwartet Palinckx Pa- Imckx uitgenodigd Het kwartet (Jacques Palinckx gitaar; Bert Palinckx contrabas; Joost Buis trombone, Wim Janssen drum) brengt naast eigen composities ook bewer kingen van bekendere stukken. In hel voor programma staat het Hot House Workshop orkest onder leiding van Wlady Podsada. Aanvang 21.00 uur, Aalmarkt, Leiden. Leiden Leidse Schouwburg vr 2. 19 00 uur; familievoorstelling |eugd- musical 'Kijk naar je eigen', van Hetty Hey- ting en Joop Stokkermans za 3. 20.15 uur; Alexandra Radius 'Balen- nas een tijdsbeeld' di 6, 20.15 uur; 'De zaak Kennyeen toneel- nmgen, r zo 4, 15 00 uur; kindervoorstelling- 'Dirk Duiker', van Cees Brandt, wo 7, do 8, 20.30 uur; What The Butler Saw', door Effecten in Ontwikkeling. Micro-Theater vr 2, za 3, do 8, 20.30 uur; 'Van de brug af gezien', door Theatergroep Imperium. Alphen aan den Rijn Parktheater za 3,14.30 uur; kindervoorstelling (3-7 jaar). 'Het Duinkonijn', door Poppentheater Thije. zo 4, 14.30 uur; familievoorstelling: 'Voor- jaarsontwaken', van Frank Wedekmd, door De Tijd, Katwijk l Tol. Hamel. Onno Molen- 20.15 uur; cabaretprogramma Tango aan de Dnjepper', van Bert Visscher. do 8. 20.15 uur. (premiere, franstalig) Com pagnie la Citadeile 'Dom Juan van Moliere LAK-theater vr 2. za 3, 20.30 uur. Turkse toneelgroep AST (Amsterdam Sanat Tiyatrosu) 'Berg- ■mMÉtÉ i twee versies Tripodia za 3. 20.15 uur: theaterprogramma 'Vitale delen', van Alex d'Electrique. Leiderdorp Muzenhof za 3,14.30 uur; kindervoorstelling (4-7 jaar): poppenspel 'Boj', door het Speeltheater zo 4, 14.30 uur; concert 'Opus Variabel', door |onge professionele musici. Wassenaar Theater Warenar vr 2. 20.15 uur; 'Coctailuur'. met Mary Dres- selhuys. Ton Lensmk, Marlous Fluitsma en Ramses Shaffy. Den Haag Appeltheater vr 2, za 3. di 6. wo 7. do 8.20 15 uur. Toneel groep De Appel 'Prins van Hombui g AT&T Danstheater vr 2. za 3. 20 15 uur. zo 4. 14.30 uur; Ko ninklijk Ballet van Vlaanderen musical Chi cago'. di 6. wo 7, 20.15 uur; Nederlands Dans The ater 'Tantz-Schul'. Circustheater vr 2. 20.15 uur; Tineke Schouten in haar zo 4. 20.15 uur; Swing Support; muzikaal project van Carlo de Wijs. mmv Pim Jacobs. Harry verbeek e.a. wo 7. do 8. 20 15 uur; The Music of Libera tion- 'Sarafina'. Diligentia vr 2. 20 15 uur; Muziekprogramma Johan jaar) zo 4, 20.15 uur; concert door het Neder lands Gitaarduo. di 6. 20.15 uur; concert door Jet Roling e.a.. wo 7, do 8.20.15 uur; Fiesta Flamenca Cur- Dr. Anton Philipszaal vr 2. za 3, 20.15 uur. Het Residentie Orkest olv Jansung Kachidze en solisten uit het RO, werken van Ravel, Martin en Saint- Saens. di 6. 19.30 uur; Mondriaan Kwartel mmv Ouirin van Regteren Altena (contrabas), Emmy Verhey (viool), Frederic Meinders en Ronald Brautigam (piano), werken van Magnard, Roussel, Gagneux en Bertini. wo 7, 19.30 uur; Arion Ensemble olv Alexandru Lascae, mmv llya Warenberg (viool), werken van Mozart, Grieg, Britten, Tsjaikowski en Janacek. do 8, 20.15 uur; Het Residentie Orkest olv Hans Vonk, mmv Bella Dadidovitsj (piano), werken van Starvmsky, Saint-Saens en Brahms Koninklijke Schouwburg vr 2. za 3.20 15 uur. zo 4,14.00 uur; Het Na tionale Toneel- 'Professor Bernhardt, met nabespreking. di 6. 20.15 uur, Rotterdamse Dansgroep- La Terrazza', 'Surrender' en 'lm auge Got- 0 7, 20.15 u i Oil.', i i wereldbe- orkest olv Riccardo Chailly. mmv o.a Ro nald Brautigam (piano) en Jaap van Zwe den (viool), werk van Stravinsky. Siostako- witsk en Schnittke. C.C. Amstelveen vr 2. 20.15 uur; 'Hartzeer', met o.a. Thom Hoffman en Monique van der Ven za 3. 20.15 uur; Blijspel 'Laat ie met kisten', met o.a. Joop Doderer en Hans Boskamp zo 4. 12.00 uur, concert Beaufort Kwintet, met werk van o.a Mozart. Danzi en Onslow ma 5, 20.15 uur; concert Wim Soeriadi (pia no), werk van o.a. Chopin, Ravel en Liszt di 6. wo 7.20.15 uur, 'Zondagskinderen' met o a. John Kraaykamp, Simone Rooskens en do 8. 20 15 uur; Dansgezelschap Reflex 'Dr.e il Drie Nederlands Congresgebouw vr 2. 20.15 uur; 'Der Zigeunerbaron'. Amsterdam Carré dag. (beh. ma). 20 15 uur; 'Adele in Casab lanca'. met Adele Bloemendaal. Concertgebouw vr 2. 20.15 uur, zo 4. 14.15 uuC Koninklijk Concertgebouworkest olv Riccardo Chailly. mmv Leo van Doeselaar (orgel), werk van Stravinsky. Dvorak en Hindemith. za 3.15 00 uur; Rotterdams Philharmomsch Orkest olv Edo de Waart, mmv Deszoo Ran- ki (piano), werk van Stravinsky. Beethoven di 6. wo 20.15 uur; Nederlands Philhar momsch Orkest olv Hartmut Haenchen. mmv Frank Peter Zimmermann (viool), werk van Berg en Bruckner, do 8. 20.15 uur; Koninklijk Concertgebouw Muziektheater vr 2. 20.15 uur; Nederlands Dans Theater: Tantz Schul'. ma 5. wo 7. 20.15 uur; De Nederlandse Opera Cosi fan Tutte', van Mozart, mmv Koninklijk Concertgebouworkest en solis- Nieuwe de la Martheater dag. (beh.zo en ma), 20.15 uur; 'Tour de Chant', van Ivo de Wijs, met Jaspenna de Jong. Stadsschouwburg vr 2, za 3, 20.15 uur; Toneelgroep Amster dam 'King Lear', van Shakespeare, met o.a, Ton Lutz, Marjon Brandsma, Maxi Hamel e.a. zo 4, 20.15 uur; Introdans 'De dood en h meisje' en 'Abraham e o.a. Jan Lauwers en Geert Dufor Rotterdam De Doelen vr 2. 20.15 uur; Rotterdams Philharmomsch Orkest olv Edo de Waarl. met Dezso Ranki (piano), werk van Stravinsky, Beethoven, Zimmermann en Strauss za 3. 19.00 uur; Gospelgala door Continen tal Sound ism het CNV. mmv Charlotte Hoglund, Martyn Joseph. George Hamilton IV en Daniel Wayenberg di 6. wo 7, do 8. 20.15 uur; Rotterdams Phil harmomsch Orkest olv James Colon, mmv Isabella van Keulen (viool) en Gerard Caus- sé (altviool), werk van Mozart en Schu- Luxor Theater vr 2. za 3. 20.15 uur; jubileumshow van Toon Hermans. di 6. wo 7. do 8. 20 15 uur; musical A Night at the Cotton Club', met o.a. Madeline Bell en Ruth Jacott. Rotterdamse Schouwburg di 6. wo 7. 20.15 uur; 'Ik. Feuerbach'. door het RO-Theater, met o.a. Lou Landre Theater Zuidplein di 6, wo 7, 20.15 uur; Engelstalig blijspel Educating Rita', door The Young Vic. Lon-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19