Tweelingfilm van 'Dangerous liaisons' D 'Pink Ulysses', de natte droom van Eric Kuyper '-FILM" Liefde-ondanks-alles VRIJDAG 2 FEBRUARI 1990 'Valmont' mist cynisme over decadente aristocratie BIOSCOPEN 'Valmont', regie: Milos Forman; hoofdrollen. Colin Firth, Meg Tilly, Annette Bening; theater Lido. Leiden Nog geen jaar nadat Stephen Frears' vérfilming van de roman 'Les liaisons dangereuses' van Cho- derlos de Laclos (1741-1803) onder de titel 'Dangerous liaisons' in de bioscopen kwam, is er nu onder de titel 'Valmont' de verfilming van hetzelfde boek door Milos Forman. Dat lijkt een doublure, maar For man zegt daar geen moment mee te hebben gezeten. "Dat de filmindus- trie zover is simultaan miljoenen te investeren in twee adapties van het- zelfde onderwerp, lijkt me gezond. Het is sympathieke waanzin". Met zijn film bewijst hij zijn gelijk, zelfs al valt de onvermijdelijke vergelij king van beide produkties minder I gunstig voor hem uit. 1 Naast 'Dangerous liaisons' heeft i 'Valmont' volledig bestaansrecht en er zit zelfs een meerwaarde aan het rouleren van deze 'tweeling'. Bijna even oud als het medium film zelf, is de discussie over het verfilmen van literair werk. Onlangs kon je ze naar aanleiding van Rudolf van den Bergs 'De avonden' weer horen, de literaire puriteinen die vinden datje een meesterwerk als Gerard Reve's roman niet mag verfilmen. Een boek zou slechts als een inspiratie bron mogen dienen en de film als "een op zichzelf staand werk. De films van Frears en Forman bieden nu de mogelijkheid om dat laatste t argument te toetsen. Bijna tegelij- I kertijd twee keer hetzelfde boek verfilmd en, inderdaad, twee ver schillende films. En dat heeft alles met interpretatie te maken en niets met het feit, dat Frears Christopher Hamptons toneelversie van De La- i clos' roman hanteerde en Forman het op basis van de roman zelve Scene uit 'Valmont', van regisseur Milos Forman. door Jean-Claude Carrière geschre- tasten ook bij Forman de persona- ven scenario. ges de grenzen van het mogelijke af Waar Frears een-decadente aristo- en wordt dat de burggraaf Valmont cratie laat zien houdt Forman zich noodlottig, maar in tegenstelling tot voornamelijk bezig met de diverse Frears houdt Forman de persona- karakters en het'spel'dat zij met el- ges 'normaler'. Bij Forman zijn kaar spelen. Trouw aan het boek mensen en hun dwalingen herken- waagd. Ze gaan een weddenschap aan: als Valmont erin slaagt de zeer deugdzame Madame de Tourvel (Meg Tilly) in bed te krijgen, mag hij de markiezin bezitten. De laatste is er tevens op gespind, dat Valmont de prille Cecile Volanges (Fairuza Balk) ontmaagd, dit om de minnaar van de markiezin te ontrieven. aan wie het meisje uitgehuwelijkt zal worden. Even lijkt het erop, dat de jongeman Danceny (Henry Tho mas) ongevraagd al voor die ont maagding zal zorgen, maar zijn lief de voor Cecile is vooralsnog te poë tisch van inslag. Al het verleiden, intrigeren en manipuleren mondt uit in een ware oorlog tussen de markiezin en Val mont. Forman laat schitterende plaatjes zien, bevolkt door voortreffelijke acteurs. Maar met zijn nuancering van de karakters, zijn mededogen met de 'slechterikken', gaat hij toch voorbij aan de essentie van De La clos' roman. Net als in zijn vorige film 'Amadeus' (1984) gebruikt hij het verleden als een exotisch decor, -waaraan de kijker zich kan verga pen zonder al teveel gehinderd te worden door een wellicht wat inge wikkelde thematiek. Kroonluch ters, boudoirs, weelderige tuinen en bonte markttaferelen hebben als enige functie het oog te strelen. Bij Frears is het meteen in de openings scènes al duidelijk dat het arbeids intensieve aantrekken van al die fraaie kostuums staat voor de ont zaglijke moeite die ermee gepaard gaat om over de duistere poel van instinctief egoisme en immer mani- baar, bij Frears oerdriften als eeuwi- feste seksualiteit dat vernisje van ge aanstichters van leed. beschaving intact te houden. For- Hoofdfiguren in het verhaal zijn man laat dit cynisme zitten waar het markiezin/weduwe Merteuil (An- zit, tussen de regels, c.q. scenes, nette Bening) en de jonge burggraaf Het publiek heeft het laatste Valmont (Colin Firth). Als verlei- woord. ders zijn ze zeer aan elkaar ge- rijk van rotterdam Secret wedding'; regie Alejandro Agresti. hoofdrollen: Tito Haas, Martha Busnelli; thea ter: Kijkhuis, Leiden 'Love is a fat woman' van de Argen- itijnse, in Den Haag woonachtige, Alejandro Agresti ging over een man die sociaal niet meer kon func tioneren nadat tijdens de 'vuile oor log' zijn vriendin spoorloos was ver dwenen. Tegen beter weten in, blijft hij hopen dat ze nog leeft en blijft hij naar haar zoeken. Ook de opvolger 'Secret wedding' gaat over twee ge lieven die tijdens de Argentijnse dictatuur uit elkaar zijn gerukt. In dit geval weten ze elkaar na 13 jaar scheiding terug te vinden, maar desondanks is het hen onmogelijk eenvoudigweg door te gaan waar ze in 1976 waren gebleven. De door het politieke geweld geslagen wonden zijn er te diep voor, de vervreem ding blijkt al te ingrijpend. 'Secret wedding' is qua stijl min der expressionistisch en grillig dan het geval geweest was in 'Love is a fat woman' en Agresti's debuutfilm 'El hombre que Gano El Razon'. Het ritme is bedaarder, de camera-in stellingen zijn soms opvallend lang, de beeld-hoeken zijn minder ex treem, hoewel naarmate het verhaal de climax nadert ook de camera-re gie nerveuzer wordt. De twee eerste films waren gedraaid in zwart-wit, Agresti heeft nu voor het eerst ge filmd in kleur. En er valt dit keer te genieten van meer bedaard en opti- maal acteren. De hoofdrollen van Tito Haas en Martha Busnelli impo- De openingsscène toont een man die zonder geheugen, zonder naam en zonder kleren opduikt in de stra ten van Buenos Aires. De politie neemt hem mee naar het bureau en daar vindt men uit dat hij Fermin Garcia moet zijn, een linkse activist die nochtans 13 jaar eerder tijdens de militaire dictatuur zou zijn ver moord. Langzaam krijgen flarden uit Fer- mins verleden enig contour. Hij weet ineens weer verloofd te zijn ge weest met een vrouw die Tota heet te en die woonachtig was in een ge hucht ergens in het noorden. Hij be sluit daar heen te reizen, maar neemt voor de zekerheid een andere naam aan. Als Alberto Gonzalez maakt hij zijn opwachting in dat dorp en wordt er door niemand her kend. zelfs niet door Tota die daar nog steeds verblijft (ze heeft een krantenkiosk tegenover het bussta tion) en die door de dorpelingen voor gek wordt versleten omdat ze al haar denken, doen en laten in dienst gesteld heeft van: wachten op Fermin. Wachten op de geliefde is voor haar een noodlot geworden. Ze lijkt op Penelope die trouw bleef aan haar door de goden vervloekte, tot zwerven gedoemde Odysseus. Als Alberto haar verkrampte geestelijke situatie onder ogen ziet, besluit hij zich niet plompverloren als Fermin kenbaar te maken. Voor zichtig zal hij proberen Tota terug te veroveren. Hij trekt in bij een café- houdster die hij zijn diensten aan biedt als barpianist. Met zijn mu ziek hoopt hij herkenning bij Tota te veroorzaken. En in dat café waar regelmatig de notabelen de avond komen doorbrengen, achterhaalt hij wat er zich tijdens zijn afwezig heid in die gemeenschap voltrok ken heeft. Tota en hij blijken be paald niet de enige slachtoffers van de rechtse repressie te zijn geweest. Ondanks de ogenschijnlijke demo cratisering van Argentinië blijkt de macht van de fascisten daar be paald niet te zijn gebroken. Fermin ontdekt in de pastoor het boosaardi ge genius achter tal van tragedies die sich hebben afgespeeld. Met zijn nieuwe identiteit als Al berto weet Fermin langzaam Tota in te palmen en ertoe te brengen dat ze opnieuw een liefde in haar leven toelaat, hoewel ze niet in staat is te geloven of te accepteren dat het de zelfde man betreft die 13 jaar eerder van haar werd weggerukt. Er zit een onthutsend element van wreedheid in die situatie: Als deze man erin slaagt om als Alberto deze bekla genswaardige vrouw te winnen, houdt dat tegelijkertijd in dat ze op houdt hem als Fermin de vroege re geliefde op wie ze zo onvoorstel- Tito Haas en Martha Busnelli in 'Secret wedding baar lang.was blijven wachten trouw te zijn. Het lijkt echt een Grieks treurspel waar we gefasci neerd naar zitten te kijken. En het noodlot slaat nog een keer onbarm hartig toe. Op het moment dat liefde-on danks-alles de overhand lijkt te gaan krijgen, begaat de man uit woede en frustraties over wat hij al lemaal heeft meegemaakt en waar genomen een daad die de gelie ven opnieuw uit elkaar drijft. De fi nale van 'Secret wedding' snijdt door merg en been. Zuiver en alleen als liefdesver haal bekeken is 'Secret wedding' hartverscheurend mooi. Als intrige zo sterk en ook zo meeslepend ver teld dat je het verhaal van Fermin en Toto bijna op een rij kunt plaat sen in de klassieke reeks tragische liefdes; bij Romeo Julia, Orpheus Euridyce, Tristan Isolde. Maar de film heeft dan nog de extra kwa liteit dat de liefdesgeschiedenis zo subliem verweven is met de Argen tijnse situatie (tijdens en na de dic tatuur) die Alejandro Agresti blijft obsederen, al woont hij inmiddels al weer vier jaar in Nederland. De zich repeterende amoureuze catastrofe waar Alejandro Agresti het over heeft, valt honderd procent samen met zijn zeer pessimistische kijk op het land waar hij geboren is en geto gen, waar hij van houdt en waar hij niet meer leven kan. PIETER VAN LIEROP Marco Muller, opvallend scheutig met Nederlandse festival-bijdragen ROTTERDAM - Het begint er steeds meer op te lijken dat het Film Festival Rotterdam zich met Marco Muller een uitstekende opvolger voor Huub Bals in huis heeft ge haald. Qua programmering is het karakter van 'Rotterdam' niet ge wijzigd. En als Muller al een andere oriëntatie in zijn hoofd mocht heb ben. dan is hij tenminste zo behoed zaam geweest om dat niet meteen te laten merken. Ook bij het selecteren van Nederlandse cineasten lijkt Marco Muller nauwkeurig bestu deerd te hebben wat in Rotterdam usance was. Vervolgens past hij die zelfde strategie toe van hetzelfde, plus iets meer. En zo draaien er nieuwe films van Johan van der Keuken. Kees Hin en Eric de Kuy per. Drie filmers die al bij Bals kind aan huis waren in de tijd dat het fes tival nog domicilie had in de jeugd- honklokaties aan de Gouverne- Weekblad Hin is de eerste die dit keer best overboord had mogen vallen. On der de titel 'Een wolk van groen', maakte hij een aanminnige bedrijfs film over het weekblad De Groene Amsterdammer, waar ergens gedu rende de 111 jaar van zijn bestaan de geest van Hamlet schijnt te zijn in getrokken. alsmede de geest van van het fantoom van Hamlet's ver moorde vader. In dit opzicht lijkt dan inderdaad het bejaarde opinie weekblad een unieke plaats op de Nederlandse tijdschriftenmarkt in te nemen. Een eervolle presentatie wordt ook nauwelijks gerechtvaardigd door 'Het masker', van Johan der Keuken. Een profielschets van een nog jeugdige Parijse zwerver, Phi lippe. meestal rondscharrelend rond het Gare du Nord. Van der Keuken heeft deze film gemaakt als Franse overheidsop dracht. Ter gelegenheid van '200 jaar Franse Revolutie' mocht een buitenlander een filmpje maken over de keerzijde van de festivitei ten. De opdracht blijkt voor Van der Keuken te hebben gewerkt als de appel van de slang. Na bij 'I Love en 'Het oog boven de put' zich zo voorbeeldig te beheerst hebben qua thema en stijl, heeft Van der Keu ken zich voor 'Het masker' weer la ten verleiden om geforceerde ver banden te leggen tussen alles en de hele wereld. Curiosa In de collectie curiosa, die het Film Festival Rotterdam óók is, zit 'Pink Ulysses' wel precies op zijn plek. De Nederlandse Belg Eric de Kuyper was zo vriendelijk de wereldpre mière van zijn nieuwe film in te lei den met het advies maar niet te pro beren het allemaal te begrijpen, om dat er zo goed als niets te begrijpen valt. De Kuyper gebruikt de Odys see als een persoonlijke gemoeds uitstorting. Citaten uit stokoude pe- plumfilms, barokke opera-fragmen ten, foto's van zwemverenigingen en andere materiaal waar schaars geklede manspersonen in voor ko men, werden gemixed met door Eric zelf geënsceneerde taferelen van Penelope die smacht naar het heerlijke lichaam van haar uithuizi ge held en van een héérschap dat zich uiteindelijk verlustigt aan zijn eigen jongeheer. Het maakt overduidelijk in welke functies bij Eric de Kuyper film kunst voorziet, net als de Franse lie deren en Duitse schlagers die Stra- winsky en Tsjaikovsky afwisselen. Met dezelfde ironie geeft De Kuy per in Pink Ulysses - zijn hoogst persoonlijke natte droom Pe nelope in haar bordkartonnen boudoir de beschikking over gou den handtasjes en plastic teiltjes, terwijl we de koning van Ithaka de grot van Circe zien verlaten met een koket rugzakje over zijn ferme tors. In een kakelbonte potpourri van overwegend bidprentjes-esthetiek overheerst de aandacht voor de mannelijke musculatuur, voor smachten, verlangen en mooi-dood- gaan. Het eindigt met een patheti sche kruisafname (waarna een naakte dame een picknick-mand met stokbroden en flessen wijn doet rondgaan onder de apostelen) plus het beeld van meester De Kuy per zelf, naast de camera tevredend knikkend omdat hij zag dat het goed was. Eric had tevoren nog ge zegd te hopen dat we er net zo veel plezier aan zouden beleven als hij en zijn medewerkers toen het alle maal gemaakt werd. Ik vrees helaas in fijnbesnaardheid en kunstzinnig heid tekort te schieten om Eric in zijn lyrische glijvlucht volledig te kunnen volgen. Maar gelachen heb ik wel. P.v.L. (OP)NIEUYV 'Valmont' - Lido, Leiden 'Sea of love' - Politieagent Al Pacino wordt verliefd op verdachte - Euro. Al- BLIJVERS 'When Harry met Sally - Lidu. Leiden "Black rain' - zinderend onheil met Mi chael Douglas in Japan - Luxor. Lei- •Back to the future II - Michael J. Fox opnieuw op reis met de tijdmachine - Lido. Leiden en Euro. Alphen 'Ghostbusters II' - spokenjagers v. eer op pad in matig vervolg - Lido. Leiden. Euro. Alphen en Greenway. Voorscho- The abyss' - Euro. Alphen 'Oliver co.' - Lido, Leiden 'De avonden' - verfilming van Reve's boek over opgroeiende jongeman in na-oorlogse jaren - Greenway. Voor schoten 'Dead poets society' - Robin Williams als gedreven leraar Engels op middel bare school - Lido, Leiden 'New York stories' - drie regisseurs vertellen verhaal tegen decor van New York - Greenway, Voorschoten Nine and a half weeks' - Kim Basinger en Mickey Rourke in broeierig liefdes verhaal - Trianon. Leiden Het heetste hoertje aller tijden' - Rex, Leiden 'De stam van de holebeer' - Trianon. Leiden Lady en de Vagebond' - Greenway. Voorschoten FILMHUIZEN 'Do the right thing' - Kijkhuis, Leiden (vr. t/m do.. 19.30 en 21.45 uur) 'Secret wedding' - Kijkhuis. Leiden Splendor' - Babylon, al 'Next of kin' - Cineac (630637), al 'The punisher' - Cir (456756), al. 'Erik the Viking' - Metropole, al. When Harry met Sally' - Metropole. al. 'Valmont' - Metropole. al. 'That summer of white roses' - Odeon (462400). al. Ghostbusters II' - Odeon. al. Back to the future IT - Odeon, al Indiana Jones and the last crusade - Odeon. al. Torch song trilogy" - Studio (656402), 16 jr. A dry white season' - Studio 12 jr Romuald Juliette - Studio, al 'Sex, lies and videotape' - Studio, al 'Een scherzo funoso - Studio. 16 jr AMSTERDAM 'Splendor' - Alfa (278806). al The cook, the thief, his wife and her lover' - Alfa. 16 jr. 'Wa videi 'Rumble fish' - Filmhuis LVC. Leiden (bm morgen 22.15 uur) 'Loos' - Parkfilmhuis. Alphen (van avond, 20.30 uur) DEN HAAG 'Sea of love' - Asta (463500). 12 jr. 'Black rain' - Asta. 16 jr 'The Abyss' - Asta. al 'Theo Thea - Babyion (471656). al 'De avonden' - Babyion. al. Dead poets society' - Babyion. 12 jr i - Alhambra (233192), al. 'De avonden' - Alhambra, al. 'The abyss' - Belleviue Cinerama, al 'Valmont'. Cinerama, al 'Dead poets society' - Calypso (234876), al 'Erik the Viking' - Calypso, al. 'Romuald Juliette' - Cinecenter (236615). al 'Mystery train' - Cinecenter. 16 jr. 'Bagdad cafe' - Cinecenter. 16 jr Sweetie' - Cinecenter. 16 jr Next of kin - Cinema (151243). al Back to the future II - Cinema, al. 'Sea of love' - City (234579). 12 jr 'Ghostbusters II' - City. al. 'Black rain' - City. 16 jr. 'Indiana Jones and the last crusade" - City. al. 'Theo Thea' - City. al. 'Next of kin" - City. 12 jr. The punisher' - City, al 'De eenzame stem van de mens" - Kri- tenon (231708), 16 jr 'Un ragazzo di Calabria' - Kriterion. 16 jr Tarkovski retrospektief - Kriterion 'Mystery train' - The Movies (245790), 16 jr. 'Een scherzo furioso' - The Movies. 16 jr. 'The navigator' - The Movies, al. 'Back to the future II' - Tuschinski (262633). al. 'Casualties of war' - Tuschinski, 16 jr. 'Camille Claudel' - Tuschinski. al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, white roses' - Tus chinski. 16 jr. 'De avonden' - Tuschinski, al. 'Indiana Jones and the last crusade' - Tuschinski Cineac (243639), al 'Torch song trilogy' - De Uitkijk (237460). 16 jr. TELEVISIE Zaterdag 3 februari Donderdag 8 februari 'A tiger's tale' (Veronique, 20.20 uur). Amerikaanse komedie uit 1987 van Pe- 'The black night' (BBC 2. 19 00 ter Douglas, met C.Thomas Howell en uur). Engels/Amerikaanse speelfilm Ann-Margret. Schooljongen komt uit 1954 van Tay Garnett roet Alan huiswerk maken bij vriendinnetje Ladd en Patricia Medina. Een eenvou- thuis. Aan sommen maken komt hij dige wapensmid slaagt erin een verra- der te ontmaskeren, tot grote vreugde 'Life with father' (Super Channel. 21.30 uur). Amerikaanse komedie uit 1947 van Michael Curtiz. met Irene Dunne en Elizabeth Taylor. Geba seerd op autobiografie van Calrence Day over zijn jeugd in het New York van rond 1900. Een belangrijke rol is weggelegd voor de excentrieke vader. 'Bachelor party' (Ned 2. 22.25 uur). Amerikaanse klucht uit 1984 van Neal Israel, met Tom Hanks en Adrian Zmed Vrienden organiseren voor buschauffeur aan de vooravond van zijn trouwdag een hengstenbal 'Les interdits du monde' (Veroni que. 23.20 uur). Franse film uit 1985 an Chantal Lasbats. Erotische speel film, samengesteld uit fragmenten over vreemde rituelen in de wereld. 'Greystoke: the legend of Tarzan. Lord of the Apes' (BBC 2. 23.25 uur). Amerikaans/Engelse film uit 1984 van Hugh Hudson, met Ian Holm en Christopher Lambert. Jongetje wordt in de jungle opgevoed door apen. 'The night has eyes' (Super Chan nel. 23.40 uur). Engelse film uit 1942 van Leslie Arliss, met James Mason en Mary Clare. 'Lianlian fengehen' (Ned 2, 00.15 uur). Taiwanese film uit 1987 van Hou Hsiao-hsien. Man en vrouw zijn lange tijd gescheiden en schrijven elkaar brieven. 'Corvette summer/The hot one' (BBC 1. 01.00 uur) Amerikaanse film uit 1978 van Matthew Robbins. met Mark Hamill en William Bryant man achtervolgt autodief en komt in con tact met hoertje. Maandag 5 februari Handgun' (BBC 2. 22.00 uur) Ameri kaanse film uit 1982 van Tony Garnett. Met Karen Young, Clayton Day en Su- zie Humphreys. Een jonge Iers t het recht u eigen hand, wanneer de haar in de s Holy ter Amerikaanse film uit 1977 van Alfred Sole, met Brooke Shields, Paula Shep- pard en Tom Signorelli. Twaalfjarig meisje wordt verdacht van moord. 'Black Mic-Mac' (Duitsland 1. 23.00 uur). Franse komedie uit 1986 van Thomas Gilou Met Jacques Villeret. Isaach de Bankole. Lvdia Ewande. Khoudia Seye en Felicite Wouassi. Een controleur van de Parijse keu ringsdienst van waren maakt zich niet bepaald geliefd als hij een onhygiëni sche Afrikaanse woning wil laten rei- Dinsdag 6 februari 'Garde a vue' (Veronique. 22.25 uuri Franse film uit 1981 van Claude Miller, met Michel Serrault en Lino Ventura. Notaris vindt slachtoffer van lust moord 'König der Eidechsen' (Duits land 2, 22.55 uur). Westduitse film uit 1990 van Andreas Piontkowitz, met Martin Plass en Harald Kleber. Zwart- wit-film, hommage aan Jim Morrison. Woensdag 7 februari 'Verkaufte Heimat' (1) (Duitsland 1. 20.15 uur). Oostenrijks/ItaliaansAVest- duitse speelfilm uit 1990 van Karin Brandauer. Deel 1: Brennende Liebe'. De bewoners van een dorp in Tirol krijgen tot 31 december 1939 de tijd om te kiezen Italiaans staatsburger worden of onder Hitier terechtkomen. Deel twee volgt zondag 'Perhaps love' (Veronique. 20.25 uur). Franse film uit 1987 van Lex Ma- rinos. met Anne Grigg en Francois Dunoyer. Patrick gaat vakantieliefde i ODzoeken. i koning Arthur. 'The killers' (Duitsland 3. 20,00 uur). Amerikaanse film uit 1964 van Don Siegel met Lee Marvin en Angie Dickinson. Autocoureur wordt door twee beroepsmoordenaars gemold. Een eerder gepleegde lucratieve over val is de aanleiding van de moord. 'Dishonored lady' (Super Channel. 20.00 uur). Amerikaanse misdaadfilm uit 1947 van Robert Stevenson met He- dy Lamarr en Dennis O'Keefe Een ontwerpster van tijdschriften wordt van moord beschuldigd 'Donna Donna!' (Ned. 2, 20 27 uuri. Nederlandse komedie uit 1987 van Hans en Luc van Beek met Simone Walraven en Rene van 't Hof. Student heeft door zijn verlegenheid wat pro blemen met meisjes 'Burke and Wills' (BRT 2. 20.55 uur). Australische film uit 1986 van Graeme Clifford met Greta Scacchi en Nigel Havers. In 1860 vertrekt een ex peditie vanuit Melbourne naar de on bekende gebieden van Centraal- Australie. De reis draait uit op een nachtmerrie. 'Stage door' (Super Channel. 22.20 uur). Amerikaanse film uit 1937 \an Gregory la Cava met Katherine Hep burn en Lucille Ball. Een rijk meisje wil op eigen kracht slagen in het leven. 'Murder by death' (Veronique, 22 25 uur). Amerikaanse misdaadko medie uit 1976 van Robert Moore met Truman Capote en Peter Sellers Een opmerkelijke miljonair nodigt bij hem thuis een aantal misdaad-speurders uit. Er gebeuren tal van onverwachte dingen. Vrijdag 9 februari 'The outcast' (BBC 2.19 00 uur). Ame rikaanse western uit 1954 van William Witney, met John Derek, Joan Evans en Jim Davis. Als pa komt te overlij den, erft een cowboy de ranch. Maar oom. die er ook woont, denkt daar an- 'Wenn jeder Tag ein Sonntag war' (Duitsland 1, 20.15 uur). Westduitse komedie uit 1973 van Harald Vock, met Georg Thomalla en Peter Weck. Hoteleigenaar gaat incognito naar Ka- rinthie, om een van zijn bedrijven te inspecteren 'Superman II' (BRT 1. 20.25 uur). Amerikaanse film uit 1980 van Ri chard Lester, met Christopher Reeve. Gene Hackman en Margot Kidder Su perman in tweestrijd. Hij wil graag trouwen met Lois Lane, maar als hij dat dóet verliest hij zijn magische Franse misdaadfilm uit 1982 Swaim. met Nathalie Baye en Philippe Lëotard. De politie van Parijs tr< een gangsterbaas te pakken door voormalige handlanger op hem af te sturen, die nu voor de politie werkt 'Savage island' (BBC 1. 20.30 uur). Amerikaans/Europese speelfilm uit 1985 van Edward Muller, met Linda Blair en Nicolas Beardslev. 'Outland' (BRT 1. 23.00 uur). Ameri kaanse science-fictionfilm uit 1981 van Peter Hyams, met Sean Connery, Francis Sternhagen en Peter Boyle. Een agent van de Federale Veilig heidsdienst is de enige die iets durft te doen tegen de criminaliteit op IO, de derde maan van Jupiter. Every home should have on» (Duitsland 2. 23.20 uuri Britse satir op de reclamewereld uit 1970 van Jir Clark, met Marty Feidman. Judy Corr well en Shelley Berman. Copy-write van een reclamebureau wordt belaagd door een actiegroep tegen reclai lid i

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17