Kritiek op burgemeester Zoeterwoude neemt toe Zoeterwoude steunt Omroep Rijnland Hotel Wassenaar overgenomen met alle gezonde werknemers Gemeente Oegstgeest moet grote stiltegebieden krijgen Zoeterwoudse raad houdt vast aan raadhuisplannen Kritiek Leiderdorps taxibedrijf op trein-taxiproject spoorwegen PAGINA 14 REGIO LEIDEN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1990 Verkiezingsprogramma PW: 'Inloopruimte schooljeugd van Warmond' Raad laat omstreden procedure onderzoeken Het overgenomen Hotel Wassenaar aan de Katwijkseweg in Wassenaar. Het gezonde personeel is nu in dienst VÜn de AMS-hotelgroep. (foto Jan Holvast) AMS-hotelgroep heeft meeste appartementen in handen ZOETERWOUDE - De bur gemeester van Zoeterwou de, A. Houdijk, is gister avond opnieuw ontsnapt aan een motie van afkeuring. Nadat collegepartij CDA de aanval opende, dreigde Pro gressief Zoeterwoude (PZ) een motie van afkeuring in te dienen. De oppositie zag daarvan af toen de burge- ZOETERWOUDE/VOOR- SCHOTEN/WASSENAAR - De gemeente Zoeterwoude wil de regionale Omroep Rijnland voor een periode van vijf jaar 'representatief verklaren. De gemeenteraad van Zoeterwou de besloot gisteravond met al gemene stemmen om dit advies uit te brengen aan de Media raad. Deze instelling moet uit eindelijk beslissen over de re- presentativiteitsverklaring een soort zendmachtiging voor de komende vijfjaar. LEIDERDORP - Z-Tax uit Leider dorp heeft kritiek op de Nederland se Spoorwegen (NS) omdat het taxi bedrijf niet is betrokken bij het trein-taxi-project. Het project, waarbij treinreizigers voor vijf gub den een zitplaats in een taxi kunnen kopen, is gisteren in Leiden van start gegaan. De trein-taxi's koméir ook in Leiderdorp en Oegstgeest. De twee Oegstgeester taxibedrij ven, Taxicentrale Oegstgeest' en Koenes Car Charter, hebben geen bezwaar tegen de extra concurren tie. Het Leiderdorpse taxibedrijf Th. Prangers was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. meester voorstelde een com missie te vormen die dat punt gaat onderzoeken waar zoveel wrevel over was: de procedure rond de samen stelling van de begroting van de reconstructie van de Nieuweweg. Volgens CDA-fractievoorzitter, R.L.G. Hogenelst, was bij die proce dure spraké van 'manipulatie' en De gemeenteraad vindt dat de om roep in de afgelopen jaren in de ra dio-en televisie-uitzendingen regel matig aandacht aan de gemeente heeft besteed. Vanaf zaterdag 3 fe bruari gaat de omroep onder de titel 'Zoeterwoude lokaal' wekelijks van 12.00 tot 13.00 uur een speciaal pro gramma ui|zë®&érLover de gemeen te. In de eerste uitzending wordt on der meer aandacht besteed aan de verkiezingen van de lokale sportlie den van het jaar en zal ook burge meester A.J.M. Houdijk te horen zijn. Enige jaren geleden probeerde Radio Rijnland al eens een weke- Eigenaar A. du Prie van Z-Tax uitte zijn kritiek gisteren tijdens de vergadering van de provinciale taxicommissie. Daarin werd bena drukt dat het initiatief tot het pro ject door de NS is genomen. Die heeft pok contacten gelegd met de plaatselijke ondernemers. Door de commissie is toegezegd dat als het project wordt uitgebreid, ook de Leiderdorpse en Oegstgees ter bedrijven worden benaderd. De trein-taxi's rijden nu nog in dertig steden. Als blijkt dat het initiatief een succes is, wordt het aantal plaatsen uitgebreid. 'misleiding'. De discussie, tijdens een vergadering van de gemeeente- raad, spitste zich toe op de verschui ving van een bedrag van 20.000 gul den op een totaal bedrag van 935.000 gulden. Hogenelst sprak zelfs van een 'vertrouwensbreuk' omdat burgemeester meermalen had geweigerd in raadscommissies informatie te geven over het onder werp aan CDA-raadslid Van der Salm. PZ-raadslid A.B. Ringersma haakte gretig in op deze CDA-ver- wijten aan het adres van de porte feuillehouder van openbare werken en volkshuisvesting. CDA-wethou- der A.R. van der Heijden probeerde de gemoederen vergeefs te sussen met een begrotingstechnische ver handeling waaruit moest blijken dat de hele discussie zich toespitste op een bedrag van 4000 gulden dat door 'aangepaste kostenverschui- ving' binnen het totale budget 'te voorschijn was gekomen'. Ringers ma diende daarop een motie in waarin afkeuring werd uitgespro ken over de handelwijze van de por tefeuillehouder openbare werken en volkshuisvesting, Houdijk. Te ver Na de eerste van vier schorsingen over de kwestie, deelde Hogenelst mee dat voor zijn CDA-fractie de motie 'te ver gaat'. "Ik geloof dat ik namens mijn fractie kan stellen dat u er nu tenminste iets van begrepen hebt", zo voegde hij de burgemees ter toe. WD'er H.O. van der Kooij stelde laconiek vast dat 'de motie kennelijk in grote haast was opge steld,' gezien het aantal taalfouten'. Ook de WD wenste de motie niet te steunen, omdat de hele kwestie vol gens Van der Kooij niet meer dan een uit de hand gelopen cömmuni- catiestoring was. Ringersma wenste politieke dui delijkheid: "Als ik Hogenelst góed beluister is er nog steeds sprake van een vertrouwensbreuk. Het CDA gebruikt zware woorden, maar durft het stapje naar steun voor de motie niet te zetten'. Na weer een schorsing sloeg burgemeester Hou dijk terug. "De opmerkingen aan Mijn adres missen elke grond en ik voel mij dan ook volstrekt onrecht vaardig behandeld". Namens het college stelde de burgemeester vóór om de stemming over de motie uit te stellen en een raadsbrede com missie te formeren die de hele pro cedure rond de samenstelling van de begroting van de Nieuweweg-re- constructie moet gaan onderzoe ken. "En om bij voorbaat geruchten over achterkamertjespolitiek de kop in te drukken, stel ik voor dat deze commissie in het openbaar vergadert", voegde hij daar aan toe. Door die mededeling leek de fractie van PZ tevreden gesteld, want Rin gersma bood aan de motie aan te houden. Daarnaast bleek PZ bereid zitting te nemen in de commissie. Ook CDA en WD lieten blijken aan de commissie mee te willen werken. lijks programma voor Zoeterwoude te maken, maar moest deze plannen bij gebrek aan programmamakers laten varen. Voorschoten De Stichting Lokale Omroep Voor schoten (SLOV) wil vanuit een ei gen studio 24 uurper dag een totaal programma met muziek en infor matie uitzenden. De stichting denkt dat doél Voor 30.000 gulden per jaar te kunnen realiseren, zo blijkt uit het beleidsplan van deze drie maan den oude organisatie. 'Rijnland' be steedt maar één uur radio per week aandacht aan Voorschoten en dat Du Prie vindt het onterecht dat voor het NS-project drie extra taxi vergunningen zijn verstrekt. Vol gens de ondernemer had de provin ciale taxicommissie eerst een 'capa- citeitsonderzoek' moeten houden om te kijken of er behoefte is aan trein-tax'is. "De mensen kunnen zich nu vanaf het station in' Leiden voor vijf gulden met een taxi naar het St. Elisbethziekenhuis laten brengen. Als ze teruggaan worden ze weer opgehaald door de trein taxi. ïk ben het niet eens met de gang van zaken. Die taxi's komen ook in ónze regio". WASSENAAR - Het failliete Hotel Wassenaar aan de Wasse naarse Katwijkseweg is giste ren in handen gekomen van de AMS-hotelgroep. De groep ver wierf de appartementsrechten van ongeveer 50 van de 60 ap partementen en exploiteèrt sinds gisteren het vier jaar oude hotel, zijn bars, het restaurant en de vergaderzalen. 18 van de 22 vaste personeelsleden heb ben nieuwe arbeidscontracten aangeboden gekregen voor de periode van een jaar. vinden de .initiatiefnemers van de lokale omroep te weinig. Zolang lokale radio geen reclame mag uitzenden, verwacht de SLOV door bijdragen van sponsors, dona teurs en het uitzenden van pro gramma's Voor derden haar begro ting rond te krijgen. Daarnaast hoopt de stichting op een startsub sidie van de lokale overheid. De gemeenteraad van Voorscho ten gaat volgende maand bekijken wie het beste aan de eisen van de Mediawet voldoet: SLOV of Rijn land. Slechts één omroep kan de be nodigde represeptativiteitsverkla- ring krijgen. Wassenaar In Wassenaar hoopt dé Stichting Lokale Omroep Wassenaar (SLOW) binnenkort een proefuitzending via het lokale kabel-tv-net te kunnen verzorgen. Met die uitzending wil len de initiatiefnemers de behoefte aan een lokale omroep peilen. Als de test positief uitvalt wil dé SLOW iedere maand gaan (proef)zenden. Apparatuur en huisvesting heeft de stichting voorlopig niet nodig, omdat deze gehuurd worden van een 'bevriende relatie'. De SLOW denkt pas goed van start te kunnen gaan als de Mediawet wordt gewij zigd en reclame mogelijk maakt via regionale en lokale omroepen. RIJNSBURG - Een 22-jarige Rijnsburger is gistermiddag van een ladder gévallen en met rugletsel opgenomen in het Academisch Zie kenhuis in Leiden. De jongeman verrichtte volgens de politie werk zaamheden aan een kas aan de Kloosterschuurlaan. De vier anderen zijn ziek en over de toekomst van drie van hen beslist AMS na hun beterschap. De zieke general-manager M.C. Spaargaren hoeft niet terug te komen. De cura tor, E. J. van der Wilk, heeft dit van morgen meegedeeld. Hij weigert zich uit te laten over de kwaliteit van de arbeidsovereenkomsten. "Er is geen vaste lijn in na hetuiti spreken van een faillissement", ver duidelijkt hij. "Soms krijgen men sen wederom een contract voor on bepaalde tijd, soms ook wordt men in dienst genomen voor bepaalde tijd". De curator heeft zich vooral G. Molenaar, (foto Anton van der Riet) Leiderdorpse verkozen tot beste vrouwelijke horeca-manager LEIDERDORP - Mevrouw Gelske Molenaar uit Leiderdorp is Uitge roepen tot vrouwelijke horeca- manager van 1989. De 32-jarige ge neral manager werkt in.Het Caransa Crest Hotel in Amslerdapi. De door de bedrijfstak horeca in gestelde onderscheiding viel de Leiderdorpse ten deel 'vanwege haar managerskwaliteiten, haar in zet en haar doorzettingsvermogen'. Commentaar van de Leiderdorpse: "Ach, ik doe gewoon mijn werk". ingezet voor het aantal arbeidsover eenkomsten: "Ik drong erop aan zo veel mogelijk mensen in dienst te nemen. En dat is ook gebeurd". Naast de achttien, vaste perso neelsleden kunnen ook de vier stagiaires aanblijven en is sprake van een overgrote meerderheid van 'zittenblijvers'. Eigenaren De mensen die hun appartement niet hebben verkocht, kunnen.in vloed blijven uitoefenên op de ex ploitatie via de vereniging van eige naren. Deze vereniging bestond ook in de oude.situatie en de.leden daar van bezaten de aandelen van de be- heersmaatschappij, de Hotel Wasse naar Beheer bv. Deze bv .werd in 1986 opgericht, kort voor het faillis sement van de projectontwikkelaar van het hotel, Hagee bv. De beheérsmaatschappij moest de naam van het hotel zuiveren en de 'tent' draaiende houden: perso neel werd gewoon doorbetaald en de hotelkamers werdén .verhuurd in de perioden dat de eigenaren er niet in verbleven. Ondanks de schulden van Hagee en de aanvankelijke ver liezen van het hotel, is dat tot vorige maand gelukt. Toen vroeg de ^ótel Wassenaar Beheer bv het faillisse ment aan en kon AMS, die het hotel al twee jaar wilde overnemen, toe happen. De curator kan nog steeds niet zeggen waarom de bv Het fail lissement aanvroeg en moet bin nenkort uitzoeken hoe hoog de schulden zijn. AMS was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. WARMOND - Progressief War mond wil voor jongeren een'inloop ruimte' inrichten. Na schooltijd zou de jeugd hier dan terecht kunnen. Een jongerenwerker moet de zaak begeleiden. Dit blijkt uit het giste ren gepresenteerde verkiezingspro gramma. Zoals al eerder bleek wil de partij op de hele Herenweg een maxi mumsnelheid van 50 kilometer per uur invoeren. In het programma stelt de partij voor om auto's op de doorgaande Herenweg, tussen de Beatrixlaan en het- Oosteinde, lang zamer te lafen rijden. Démaximum- spelheid op het weggedeelte buiten de bebouwde kom is nu nog 80 kilo meter per uur. Vrachtwagens moeten zo min mogelijk gebruik maken van de He renweg, meent PW in navolging van het CDA. Ook het parkeren van vrachtwagens centrum willen de progressieven verbieden. Dit be roepsvervoer zou voor een parkeer plek moeten uitwijken naar het in dustrieterrein in de Veerpolder. In de woonwijken die aan de Heren weg grenzen zou een maximum snelheid van 30 kilometer per uur moeten gelden. Veel aandacht besteden de pro gressieven aan het milieu. Een nog aan te stellen milieu-rechercheur moet een uitgebreid takenpakket krijgen. De man of vrouw zou zich bezig moeten houden met de con trole op naleving van milieuwetten, opsporingswerk van wetsovertre ders, voorlichting, milieu-educatie op scholen en advisering van de ge- meeente over milieumaatregelen. De functionaris heeft Hieraan een volledige dagtaak. Volgens PW moet de milieu-rechercheur ver gaande. opsporings- en aanhou dingsbevoegdheden krijgen. PW wil in samenwerking met aangrenzende gemeeenten een re geling treffen voor het ophalen van huisvuil en ander afval büiten de dorpskern, onder meer in het Lage Land. Zelfstandig wonende ouderen moeten terecht kunnen in verzor gingshuis St. Liduina en verpleeg huis Mariënhaven. Deze twee in stellingen zouden een wijk-fupctie 'moeten hebben, meent PW. Winkeldievegge in Voorschoten VOORSCHOTEN - Een 28-jari- ge vrouw uit Leiden is gister middag betrapt bij het stelen van een trui in een modezaak in de Voorschotense Voorstraat. Een verkoopster zag dat de vrouw het kledingstuk onder haar jas stopfe. Ze zag kas de trui terug te pakken, waarna de Leidse er vandoor ging. De poli tie hield de vrouw even later aan in een auto op de Leidseweg in Voorschoten. In de auto trof de politie nog drie andere gestolen.'1 kledingstukken aan. Een 34-jari- ge Medepassagier uit Leiden is eveneens aangehouden. VRIJDAG 2 FEBRUARI Alphen bingo in buurthuis Westerha ven. aanvang 20.00 uur. ontmoetingsavond Stichting Mladost voor Joegoslaven, aan vang 20.00 uur in buurtcentrum De Boterbloem: film: 'Loos', van regisseur Theo 1 van Gogh, aanvang 20.30 uur in het Parkfilmhuis. Leiden muntenbeurs 'Holland Coin Fair', tot 22.00 uur, Rijksmuseum j familievoorstelling: jeugdmusï- cal 'Kijk haar je eigen', van Hetty Heyting en Joop Stokkermans, aanvang 19.00 uur in de Leidse Schouwburg. ruilavond voor verzamelaars, van 19.00 tot 22.00 uur in buurt huis 't Spoortje, Bernahardkade. receptie t.g.v. 10-jarig bestaan buurthuis Mirt-Honken en 20-jarig bestaan wijkcomitè De Kooi, van j 19.30 tot 20.30 uur in het buurt huis. pianoconcert door Aquiles Del- Ie Vigne met werk van o.a. Beethoven, aanvang 20.15 uur in K&O, Oude Vest. voorstelling (Turks en Neder lands): 'Bergtaal' door de Turkse toneelgroep AST, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cleve- ringaplaats. Nieuwkoop show and teil-bijeenkomst quil- ters van Over de Drempel, van 20.00 tot 22.00 uur in De Kosterij, Mary Dresselhuys, Ton Lensink, Marlous Fluitsma en Ramses Shaffy, aanvang 20.15 uur in The- lerweg 153, aanvang 21.00 ZATERDAG 3 FEBRUARI Alphen publieksexcursie Regionale Vogelwerkgroep: Zegerplas en omgeving, start om 9.00 uur, aan melden vr 2/2 van 19.30-21 uur, tel: 071-411315. mineralenbeurs in Avifauna, van 10.00 toto 17.00 uur. Zegerplasloop AAV'36, start vanaf 13.00 uur. kindervoorstelling (3-7 jaar): 'Het Duinkonijn', door poppenthe ater Thije, aanvang .14.30 uur in het parktheater. film: 'Fury in Freedom' bij jon gerenorganisatie TOV, aanvang optreden Engelse skaband 'Bad Manners' in het Kasteel, aan vang 21.00 uur. optreden band Tripple C bites the Beat', op Glitter and Glamour- party in Madonna, 21.00 uur. rommelmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 17.00 uur. muntenbeurs 'Holland Coin Fair', van 10.00 tot 17.00 uur in het Rijksmuseum voor Oudheden. jubileumfeest in buurthuis Mirt- Honken, De Kooi: kinderfeest, vanaf 13.00 uur en toneelstuk voor 55-plussers, aanvang 20.00 Braziliaanse dansmiddag in het Leids Volkshuis, Apothekersdijk, van 14.30 tot 17.00 uur, opgeven Band 'The Memories', aanvang 20.30 uur in buurthuis Winnie Mandela, Stevenshof. Leiderdorp kindervoorstelling: 'Boj', door het Speeltheater, aanvang 14.30 uur in de Muzenhof. winterconcert Drumfanfare eh Majorettenverenlglng Tamarco, aanvang 20.00 uur in het clubge bouw, Splinterlaan. jazz uit de jaren '20 mmv 'De Roaring Seven Jazz Band', aan-' vang 21.30 uur in De Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24. Zoeterwoude tijdens Landzicht-triathlon op treden Loes Meilink (accordeon) en Walter Schrader (piano) met folkmuziek, aanvang 20.00 uur in café Landzicht. Wassenaar jongerentheater mmv drie jon gerencentra uit Zuid-Holland, zaal open om 19.45 uur .bij Time-Out, Deylerweg. ZONDAG 4 FEBRUARI Alphen familievoorstelling: Voorjaars- ontwaken', van Wedekind, aan vang 14.30 uur in het Parktheater. Progressief Zoeterwoude al langer tegen 'politieke burgemeester' Jarenlang ageerde de gemeente- raadsfractie van Progressief Zoe terwoude tevergeefs tegen de po litieke taken die burgemeester A.J.M. Houdijk in het college van burgemeester en wethouders ver vult. In het verleden werd Hou dijk in conflicten altijd gesteund door de collegepartijen CDA en WD, die PZ sinds de oprichting in 1972 keer op keer buiten het college hielden. PZ roept al jaren dat de burge meester een benoemde functio naris is en daarom niet 'politiek aanspreekbaar' is. De voorzitter van dé raad zou Zich moeten be perken tot algemene bestuurlijke zaken als het handhaven van de openbajé orde, de politie en de brandweer. De afgelopen jaren leidde de opstelling van PZ herhaaldelijk tot confrontaties in de gemeente raad: de fractie liep een keer boos weg, diende een motie van treur nis in die later om onduidelijke redenen weer werd teruggetrok ken en botste herhaaldelijk met de burgemeester over zaken als het verkeersplan, de inrichting van het winkelcentrum en het plan Hoge Rijndijk-west. Gister avond kreeg de partij voor het eerst enige steun: van het CDA. Verkiezingsprogramma CDA OEGSTGEEST - Het CDA in Oegst geest wil het zwembad niet volledig privatiseren. In haar verkiezings programma schrijft de.partij dat alle besluiten van de gemeente moeten worden getoetst op hun milieu-ef fecten en vraagt ze hondebezitters de uitwerpselen van hun viervoeter in een zakje mee naar huis nemen. In verband met de uitbreiding van de bloemenveiling Flora wordt ten noorden van de wijk Buitenlust een groenzone aangelegd, het ge meentehuis blijft bij voorkeur aan Wassenaarse omroep wil proefdraaien op tv het Wilhelminapark, de gemeente werkt mee aan de insteling van gfo-* te stiltegebieden, bijvoorbeeld door de Broek- en Simontjespolder zo veel mogelijk in stand te houden. Bij de samenstelling van het be leidsprogramma wil 'de grootste fractie' het initiatief nemen. Het CDA nodigt daartoe alle raadsfrac ties uit, zo blijkt uit dat programma. De partij heeft in de persoon van de oud-staatssecretaris van WVC, J.P. van der Reijden, een lijsttrekker in huis die stemmen zal trekken. Ondanks bezwaren omwonenden ZOETERWOUDE - De proce dure die nodig is om het raad huis van Zoeterwoude aan de Noordbuurtseweg ingrijpend te kunnen verbouwen kan voorlo pig worden voortgezet. Een meerderheid van de gemeente raad besloot gisteravond tij dens de raadsvergadering de twee bezwaarschriften van buurtbewoners af te wijzen, zo dat het provinciebestuur zich over het bouwplan kan buigen. De bezwaren richten zich.^êóf^i te gen de omvang van het gebouw. Het voorste gedeelte van het oude raad huis aan de Noordbuurtseweg wordt geheel afgebroken en vervan gen door hogere nieuwbouw die dichter bij de straat komt te staan. De nieuwbouw zou niet in de omge ving passen en de privacy van om wonenden aantasten. CDA en WD hebben geen moei te met de plannen. Alleen Progres sief Zoeterwoude (PZ) is tegen. Woordvoerder A.B. Ringersma stel de vast dat 'de bezwaarmakers geen kans hebben gehad, omdat aan de plannen niet meer viel te tornen'. Hij wenste ze meer succes bij de be handeling van hun beroepschrift bij de provincie. CD A-wethouder A.R. van der Heijden van ruiintelijke or dening zei het 'jammer te vinden dat aan de objectiviteit van het col lege wordt getwijfeld': "We hebben alle bezwaren serieus gpnomen en zijn daar in een eerder stadium van de besluitvorming ook aan tege moet gekomen". De wethouder doelde daarmee vooral op een schacht in het midden van het gebouw, waarin de lift en een aantal installaties was geprojec teerd. Deze schachtzou als een 'puist' bovenop het gebouw steken, maar werd na bezwaren uit de ge meenteraad door de architect .uit de plannen geschrapt.' De bezwaarma kers kondigden vanaf de publieke tribune aan hun bezwaarschriften niet in te'zullen trekken. Strenge controle politie Warmond op sluitingstijden WARMOND - De politie van War mond gaat met ingang van komend weekeinde seen maand lang streng controleren of alle Warmondse ho- reca-ondernemingen zich aan de sluitingstijden houden. De politie doet dit op verzoek van het gemeen tebestuur. Op weekdagen moeten zaken zonder ontheffing om een uur 's nachts sluiten en in het weekeinde om twee uur. Uitbaters die in het bezjt zijn van een ontheffing mogen het zowel op werkdagen als in het weekeinde een uurtje later maken. Volgens pen woordvoerder fan de gemeente zullen de ontheffingen van bedrijven die zich niet aan de sluitingstijden houden direct wor den ingetrokken. Horeca-onderne- mers die geen ontheffing hebben en te laat sluiten krijgen een proces verbaal.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14