Politiek verbijsterd over meerjarenbeeld Karlsruhe krijgt kleur met 775.000 bollen VRIJDAG 2 FEBRUARI 1990 |- LEIDEN/REGM Burgerlijke Stand Bloembollencentrum draagt steentje bij In het njajaar voerden de bollen in Karlsruhe afgeleverd.Van links naar rechts: IBC-directeur F. van Nimvoegen, Marktgrafin Valerie von Baden en burgemeester prof. dr. G. Seiler. Tussen hen in twee bloemenmeisjes, (foto pr) HILLEGOM "Een leuk initia tief waaraan wij graag hebben meegewerkt", zegt Geke Eisin- ga, manager public relations van het Internationaal Bloem bollencentrum (IBC) in Hille- gom over het aanbieden van 275.000 bollen aan de stad Karlsruhe. De Westduitse stad kreeg 275 jaar geleden stads rechten. Vandaag is het feest programma geopend met een expositie over marktgraaf Karl- Wilhelm von Baden-Durlach, stichter van deze stad. door Kees van Kuilenburg "Ogenschijnlijk is het feest voor ons Nederlanders nauwelijks interes sant. Maar dat is slechts schijn", zegt Eisinga, "want graaf Karl-Wil- helm was indertijd een fanatiek lief hebber van tulpen. Zelf had hij niet minder dan 4000 verschillende tul penvariëteiten bijeengebracht, waarvan de meeste ook toen al uit ons land kwamen. Een formidabele prestatie, want nu zijn het er niet veel meer", legt de pr-functionaris van het IBC uit. "Ook had de graaf parken laten aanleggen, waar in het voorjaar de tulpen in bloei stonden. De tulp staat dan ook centraal op de expositie". Soorten Bij het IBC bestond geen moment van twijfel, toen werd gevraagd om mee te werken aan de festiviteiten. "Temeer ook omdat de stad Karls ruhe zelf een half miljoen bollen heeft aangekocht om de herden king luister bij te zetten", vertelt Eisinga. Het opvallende daarbij is dat zich onder de door het IBC gele verde bollen een groot aantal tul penvariëteiten bevindt dat ook al in het bezit was van graaf Karl. "In Ne derland worden deze antieke soor ten geteeld door de Hortus Bol- borum in Limmen. Ongeveer de helft van de tulpenbollen die wij le veren bestaat uit deze oudere varië teiten". Ook tijdens de opening van de tentoonstelling in de jubilerende stad staat de tulp in de belangstel ling. Kweker G. van den Berg uit Anna Paulowna heeft een nieuwe tulp ontwikkeld, die als openings handeling wordt gedoopt. Van den Berg doet dit samen met burge meester prof. dr. G. Seiler van Karlsruhe en de Nederlandse am bassadeur in de Bondsrepubliek, J. van der Tas. Behalve een tentoonstelling over de bollen en de bloemen, wordt ook veel aandacht geschonken aan het heden en verleden van het vak. De organisatoren van de Duitse exposi tie hebben daarbij een beroep ge daan op het Museum voor de Bloembollenstreek in Lisse om ma teriaal ter beschikking te stellen. Zo is er vanuit Lisse een vrachtwagen met inpaktafels, manden, gaasbak- ken, gereedschap, foto's, boeken en tekeningen naar de Bondsrepu bliek vertrokken. Interessant Eisinga schat de handelswaarde van het 'cadeau' aan Karlsruhe op ongeveer 50.000 gulden. "Maar door onze goede contacten met de expor teurs heeft het ons dat niet.gekost", legt zij uit. "Het aardige was dat de stad zelf ook een fors aantal bollen heeft besteld, waardoor het project als zodanig extra interessant voor ons als promotie is geworden. We kunnen bijvoorbeeld laten zien hoe er in een grote stad bloembollen kunnen worden gebruikt. Het is dan ook de opzet dat er in het voor- Jaar opnamen worden gemaakt die in het kader van de promotie-activi teiten elders kunnen worden ver toond. Daarnaast is het de bedoe ling dat er van het project in Karls ruhe een kleurenfolder wordt ge maakt. Want we zijn als IBC best REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Witte boorden Leiden was maandag het toneel van de eerste ambtenarendemon- stratie tegen minister Dales van binnenlandse zaken. Zo'n 150 Leidse ambtenaren gingen de straat (het Stadhuisplein) op om hun eisen voor meer loon kracht bij te zetten. De ambtenaren wil len 5 procent loonruimte en de minister wil voorlopig niet verder gaan dan 2 procent. Traditiegetrouw werd de actie in Leiden gevoerd door 'de blau we boorden', dat wil zeggen: door de ambtenaren die werkzaam zijn bij de reinigingsdienst, plantsoe nendienst, civiele werken (stra tenmakers) en mensen van het ge meentelijk vervoersbedrijf. De zogeheten 'witte boordenbrigade' (zeg maar: de Leidse kantoor ambtenaar) liet zich nauwelijks zien. "Die zijn er nooit bij als er actie moet worden gevoerd", zo luidde het commentaar onder de straatvegers. Met andere woor den: de reinigingsdienst moet al tijd het vuile werk opknappen. Ook als het gaat om de strijd voor meer loon. Wat 'de blauwe boor den' vooral dwars zit, is dat als er straks resultaat wordt geboekt 'de witte boorden' daar natuurlijk wel van mee profiteren. Als de 'witte boorden-brigade' het stadhuis niet uit komt om te demonstreren, dan gaan wij het stadhuis maar eens binnen om een aantal willekeurige ambtena ren te vragen naar hoe het zit met hun actiebereidheid. Om te be ginnen bij de hoogste ambtenaar ten stadhuize: gemeentesecreta ris H. Lodder. Hij had een goede reden om afwezig te zijn bij de de monstratie. "Ik kon niet", deelt de gemeentesecretaris ons be hoedzaam mede. "Bij afwezig heid van mijn vrouw moest ik de hond uitlaten". Vandaar... Lodder, zich bewust van zijn positie, is het eens met het ge meentebestuur dat de salarisver hoging die de minister heeft ge boden karig is. Hij wil niet zo ver gaan dat hij zich opstelt achter de eisen van de bonden. De gemeen tesecretaris zegt de afgelopen ja ren wel te hebben gemerkt dat het steeds moeilijker wordt men sen te interesseren voor een baan bij de overheid omdat de ambte- nareninkomens steeds meer uit de pas lopen bij de salarissen in het bedrijfsleven. W. van der Hoeven, hoofd grondzaken, heeft ook niet gede monstreerd. Hij heeft moeite met de eisen van de bonden "omdat een groot deel van de gevraagde salarisverbetering ten goede komt aan ambtenaren in de hoog ste inkomenscategoriën. Het is wel duidelijk dat er een groot ver schil bestaat tussen de salariëring bij de overheid en in het bedrijfs leven. Maar daar staat tegenover dat het verschil in beloning tus sen ambtenaren met een witte en een blauwe boord ook groot is. De vraag is of dat verschil wel recht vaardig is", aldus Van der Hoeven die als zijn mening geeft dat "de werkzaamheden van collega's met een blauwe boord net zo rele vant zijn voor de maatschappij als die van de collega's met een witte boord". Witte boorden (2) De chef stadsbeheer van de ge meente, L.F. Meijer is verbaasd als we hem tot 'de witte boorden rekenen. "Witte boord? Dan moet je niet bij mij zijn. Ik heb sinds mensenheugenis geen witte boord gedragen". Wij geven toe de heer Meijer nimmer te hebben betrapt in iets anders dan een Swiebertje-tenue. Maar toch, qua inkomenspositie hoort hij wel de gelijk tot de 'witte boordenbriga de'. Ook Meijer schitterde tijdens de demonstratie door afwezig heid. "Ik moest een sollicitatiege sprek voeren", verklaart hij. i het decorum "Toen dat was afgelopen was de demonstratie voorbij". Zou Meij er zonder verplichtingen elders wel op het stadhuisplein te vin den zijn geweest? "Voor mijn ei gen inkomen hoef ik het niet te doen. Maar, het punt van de soli dariteit weegt zwaar. Er is dus een goeie kans dat ik er zonder andere verplichtingen geweest zou zijn". Het plaatsvervangend hoofd van de plantsoenendienst, J.T. Siebenga, reageert kortaf op onze vragen. "Ik heb mijn werk te doen en heb geen tijd voor de monstraties. Wat anderen doen moeten ze zelf weten". Siebenga is niet zo'n vakbondsman, laat hij ons nog geheel ten overvloedde weten. Hoofd volkshuisvesting N. Kroon is wel lid van de vakbond maar wist van geen demonstratie. "Toen ik ervan hoorde was het te laat om andere afspraken te ver zetten. Op zich vind ik het een goeie zaak", aldus de volkshuis vestingsambtenaar. "Ik sta wel achter de eisen van de bonden". Volgens het hoofd van de direc tie sport en recreatie, J. Duives- teijn, leven de acties van de bon den niet erg onder 'de witte boor- Sociaal-filosoof C. Bertels (zonder stropdas) wenst niet door de knieë- m te gaan ypor de kledingvoorschriften van Kooymans. (foto's Lock denbrigade'. "Die andere jongens (de blauwe boorden) worden meer opgejut door de bonden. Ik denk dat de witte boorden ook wel degelijk in actie zullen komen als de verschillen tussen de lonen in het bedrijfsleven en bij de over heid nog groter worden". Duivesteijn staat achter de ei sen van de bonden. "Wat de mi nister nu te bieden heeft is veel te weinig in relatie tot de ontwikke lingen in het bedrijfsleven". Ove rigens was Duivesteijn wel bij de demonstratie aanwezig: toevallig, omdat hij op weg was naar het stadhuis voor een vergadering. Voor de goede orde nog even dit: van de 'witte boordenbrigade' waren de afdelingen stedebouw en economische zaken het best vertegenwoordigd op het Stad huisplein. De vraag is evenwel hoe de actiebereidheid van de an dere afdelingen kan worden ge stimuleerd. Misschien kunnen de 'witte boorden' met elkaar afspre ken dat ze bij de volgende demon stratie allemaal hun hondje uitla ten. Maar, dan wel even over het Stadhuisplein lopen. De reini gingsdienst is er immers toch... Lik me vestje Plaatsvervangend rector magnifi cus L. Kooymans van de Leidse universiteit heeft vorige week hoogleraar C. Bertels de toegang ontzegd tot een promotie omdat hij geen stropdas droeg. Een affai re van 'lik met vestje' heeft Ber tels er zelf van gezegd. Een affaire vol contrasten, vinden wij er van. De gang van zaken staat bijvoor beeld in contrast met de wapen spreuk van de Leidse universi teit: bolwerk van vrijheid. Contrasterend, of eigenlijk ronduit schrijnend is het dat de rector magnificus zich druk maakt over decorum tijdens een promotie van van de socioloog Engbersen uit wiens promotieon derzoek blijkt dat zich in ohze sa menleving een onderklasse heeft gevormd wiens bestaan uitzicht loos is geworden. Het uitblijven van reacties onder studenten staat tenslotte ook in schril con trast tot het roerige studentenpro test van weleer. Ruim twintig jaar na de maagdenhuisbezetting (en tien jaar na de bezetting van het Leidse sociologisch instituut) is de sfeer van 'onder professoren' kennelijk weer helemaal terug. De bollen zijn in het najaar door me dewerkers van de plantsoenen dienst van de stad geplant. "Een gi gantische klus, als je bedenkt dat een gemiddelde planter tussen de 700 en 1000 bollen per dag kan ver werken. Maar het effect dat het straks oplevert zal fantastisch zijn en veel belangstelling trekken. En dat is ook de bedoeling. Tenslotte is het produkt daarvan afhankelijk". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, tel: 215510, Stok- Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8.uur: A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, tel: 126371Min nebroersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, Smit. Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. Pleiter, tel: 131337, Fruinlaan 11. ïd. Muysenbergh, tel: nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer Zaayer. de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.S. de Kanter, tel: 311414, Ina B. Bakkerplein 3. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn. tel: 765400, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma. tel: 318811 Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, tel: 760947, G. Brandtstraat' 29. Koster, Haagweg 41, tel: Leiderdorp za: M.B. Landsmeer, tel: 413913, spreekuur: Florijn 10. tel: 891000; zo: O. Du Ry v Beest Holle, tel: 891100, spreekuur: Vlaskamp 16, tel: 891100; spreekuren (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Voorschoten za: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960. Warmond Praktijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberse- laan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. Wasse- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 2/2 tot vr. 9/2 door: Apotheek Zuider, Lammenschansweg 7, Lei den. tel: 071-123553; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3. Voor schoten. tel: 01717-762877. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35. Wassenaar, tel: 01715-12402. Voor de praktijk van Vestjens. v.d. Wouw R. Koster, Narcisstraat 47. Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260. Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg. tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk. Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: R L. Nieboer. Wilhelmmapark 5. .Oegstgeest, tel: 173096, spreekuur om 13.00 Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar A.G.J. Okhuizen, Schouwweg 60, W&senaar, tel: 01751-12586. LEIDEN - Overleden: E.C. Biever geb. 29 okt 1921 man, D.N. den Haan geb. 10 aug 1901 man, A.F. Kouwenberg geb. 7 dec 1933 man, A. Sloos geb. 20 feb 1921 man, H.M.W. Beijersbergen geb. 26 okt 1909 gehuwd ge weest met W.P. Tetteroo, G.H. van der Lucht geb. 11 nov 1931 gehuwd geweest met W.A. Haverhoek, A.J. van Engelen geb. 17 feb 1912 man. J.M. van Steijn geb. 16 juni 1904 man, P. W. van der Togt geb. 2 sept 1930 echtgenote van J.A. Warmenhoven, G. van Wanrooy geb. 16 feb 1923 man. C.A.M. Godthelp geb. 12 feb 1908 gehuwd geweest met N.M.J. Ruijter, C. Baart geb. 14 nov 1918 man, H.A. van Ingen Schenau geb. 30 maart 1917 man, W.H. IJpma geb. 10 maart 1935 man, J. Reijerkerk geb. 1 feb 1911 man, A.J. Ros geb. 25 feb 1920 ge huwd geweest met J.J.M.A. Weimar, N. de Jong geb. 1 juni 1940 man, T. Brussee geb. 22 nov 1910 man, M.B. Schrijver geb. 26 april 1899 man, J.A.C. Oostrijck geb. 7 maart 1908 gehuwd geweest met A. Verbeek, J. Mars kamp geb. 15 dec 1911 man, W.M. Droog geb. 11 maart 1941 gehuwd geweest met C. van Brenk, L. Fabel geb. 6 juni 1909 echtgenote van H.J. van Eerde, G. van Westbroek geb. 24 dec 1912 man, R.M.L.R. van Goethem geb. 25 sept 1946 man, S.J. Cornelius geb. 3 mei 1910 gehuwd geweest met C. Provoost. G. de Vries geb. 21 jan 1925 gehuwd geweest met W. de Grebbe. I. van Tongeren geb. 2 jan 1906 man. Stikkelorum geb 16 sep 1917 man, A.C.C. den Hollander geb 10 jul 1919 vrl. echg. van C.N.T. van Valderen, J. de Vos geb 20 mei 1935 man, S S. Hartevelt gb 15 okt 1984 man. C.W de Groot geb 22 aug 1898 vrl. eh.gew. met A. van Veen. M.J. ten Napel geb 21 sep 1921 man. E. Heideveld geb 29 aug 1918 man. A.J. Schnep- per geb 19 nov 1922 vrl. geh. gew. met A.H. Verhoeve. J.C. Warmerdam geb 5 feb 1919 man. W.J van der Woensel geb 5 feb 1912 man, M. Lang geb 23 mei 1912 vrl. geh. gew. met C. Uljé, A. Korenhof geb 20 jan 1906 vrl. geh.gew. met H. Ruijs, B.J. van Noord geb 24 nov 1915 man, F.J.J. Houps geb 13 mrt 1924 man. J.J.T. Holtkamp geb 14 mrt 1904 man, W. Koelewijn geb 14 dec 1920 man. LEIDEN - Geboren: Lars Olav zn van D. Ot- ten en M. Bosma, Samuel Bastiaan Lysia zn van J. van Egmond en F. van der Griendt. Ke vin zn van A. Rijsdam en S. Verhoeks, Rens Taco zn van A.O.K van der Stam en E.T. van Buuren, Krista dr van L.M.M. Jansen en M.A.G.M. Trommelen, Sebastiaan Martinus zn van C.M. Feit Zoet en M.M.J.P. Brasker, Jaco bus Lukas Frederik zn van B.J.H. Warnaars en A F. Gesmk. K.m dr van H.J. Wansmk en M.C. Henseo. Hanna Arina dr van E.J. Hensen en T.J. Heeren. Marco zn van W. Kuijt en A. van der Meij, Lonne dr van A.J. Landsmeer en M.H.A. Linthorst. Jesper Willem zn van W.P. Zijlstra en M. Boelsma, Bernard Norman zn van M A Hay en F G. Boul. Patricia dr van J. de Nobel en M. Westerneng, Cecilia Carmela Johanna dr van I.C. van Berkel, Ellen dr van G. van der Plas en J.W. Berkheij, B en W steunen ainbtenarenacties Wethouder Bordewijk: "Er zijn in de periode van een half jaar vrij veel ontwikkelingen geweest", (archieffoto Loek 222893 of 223212, LEIDEN - Het college van B en W steunt de ambtenaren in hun acties om betere arbeidsvoorwaarden. Het aanbod van een algemene salaris stijging van 1,25 procent van minis ter Dales van binnenlandse zaken, vindt het college onvoldoende. Zo blijven de ambtenaren in salaris nog steeds achter bij andere werk nemers, zo schrijven B en W in eenl brief aan minister Dales. Als de overheid als werkgever aantrekkelijk wil blijven is er meer ruimte voor salarisverhoging nodig, zo meent het college. Afgelopen maandag startten op het Stadhuis plein de acties van de ambtenaren bonden en werd het gemeentebe stuur een petitie aangeboden. Honden De afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren houdt iedere zaterdagochtend trainingen voor honden in alle leeftijden. Er worden verschillende gehoorzaamheidsoefenin gen gedaan. Voor meer informatie tel. 'Nieuw college opgezadeld met financiële erfenis' LEIDEN - Met verbazing, soms zelfs verbijstering heeft de Leidse politiek ge reageerd op het meerjaren- beeld dat een indruk geeft van de financiële toekomst van de stad. Het meerjaren- beeld, dat onlangs werd ge presenteerd, schetst een veel slechtere toekomst voor Lei den dan een paar maanden geleden. "Dit is een enorme teleurstelling", aldus CDA- - woordvoerder Van Duyn gisteravond tijdens de raads commissie financien, perso neel en organisatie. bazing van Langenberg over het tijdstip waarop de verslechtering duidelijk werd. WD'er Geertsema constateerde dat de tegenvallers 'onverwacht uit de hoge hoed, wa ren getoverd. En ook PvdA-woord- voerder Van Rij noemde het 'vreemd' dat al dan niet noodzake lijke miljoenenuitgaven voor onder houd van schoolgebouwen plots klaps in een financieel overzicht op doken, zonder dat daarover ooit is gesproken met de raadscommissie onderwijs. Van Rij nam ook geen genoegen met de uitleg dat bijvoorbeeld de gebouwen de afgelopen tijd gron dig waren geinspecteerd waarbij de onderhoudsproblemen aan het licht kwamen. "Wat gebeurt er als er nog meer laden worden opengetrokken, meer gebouwen die worden gein specteerd? Wat staat ons nog te wachten", aldus Van Rij, die een antwoord op die vragen wilde van de andere collegeleden voordat de behandeling van het meerjaren- beeld wordt afgerond. Wethouder Bordewijk (PvdA) verdedigde de verandering in het meerjarenbeeld door te zeggen 'dat er in een periode van een half jaar vrij veel ontwikkelingen zijn ge weest'. Hij betoogde verder dat het aangepaste meerjarenbeeld een be langrijke rol kan spelen bij de on derhandelingen over een nieuw col- De financiële toekomst is verslech terd door een aantal onafwendbare zaken en door een serie beslissin gen van het gemeentebestuur. De berekeningen geven voor een te kort 1991 al een tekort aan van drie miljoen gulden. Dat moet eerst wor den weggewerkt voordat er geld aan nieuw beleid kan worden uitge geven. In de verkiezingstijd met alle maal mooie, maar ook dure wensen in de verschillende programma's, is dat voor de politiek geen prettig vooruitzicht. De noodzaak van al lerlei maatregelen werd dan ook di rect in twijfel getrokken. Op voor stel van diverse partijen wordt het meerjarenbeeld dan ook eerst in al le andere raadscommissies bespro ken, die dan moeten aangeven wat echt nodig is en wat niet. Duidelijk was dat de verslechte ring voor elke partij onverwacht kwam. En daar werd wethouder Bordewijk fors voor bekritiseerd. "Dit stuk heeft de meeste gemeng de gevoelens bij mij los gemaakt in deze raadsperiode", zei D66-frac- tievoorzitter Langenberg. "Gevoe lens van treurnis omdat de situatie zoveel slechter is dan we een paar maanden geleden dachten. En ge voelens van schande. Want hoe is het toch mogelijk dat dit soort za ken nu pas bekend wordt?" Langenberg doelde voornamelijk op de grote bedragen die extra no dig zijn voor het onderhoud aan scholen. Zo is er veel geld nodig voor het vervangen van de veertig jaar oude kozijnen van het Stedelijk Gymnasium. En vergen ook andere middelbare scholen veel geld. Om dat elke gulden die de gemeente be steedt aan een openbare school ook moet worden gegeven aan het bij zonder onderwijs, kost het onder houd de komende tijd zes miljoen gulden. Was een half jaar geleden, toen het vorige meerjarenbeeld werd vastgesteld, nog niet duidelijk dat er onderhoud moest worden ge pleegd, wilde Langenberg weten. Voor een deel beantwoordde hij de vraag direct zelf. "In de toelichting op het meerjarenbeeld staat bij een school dat er al jaren sprake is van rottende kozijnen. Waarom wordt dat pas nu, aan het eind van de col legeperiode bekend gemaakt? Wordt het nieuwe college na de ver kiezingen niet opgezadeld met de fi nanciële erfenis van dit college?" Andere partijen deelden de ver-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12