EIDEN Leidenaar loopt 28.000 gulden mis bij spel TV10 Mobil huurt gedeelte van Aramco-pand Plesmanlaan Jongen (14) zwaar gewond bij aanrijding Koninklijke onderscheidingen voor J. Bosch en H. Eichhorn Leiden wil economische samenwerking met regio Openstelling burgerzaken op zaterdag van de baan zmmmmw^ LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 1 FEBRUARI 1990 'Het gevoel bekruipt me dat ik genomen ben' LEIDEN - Hij dacht de trotse bezitter van een splinternieu we Ford Escort ter waarde van 24.500 gulden te zijn. Daar naast had hij nog prijzen met een totale waarde van een slor dige 4000 gulden in de wacht gesleept. De ellende voor Lei denaar Frans Leliveld is dat hij dit had gewonnen bij het Rad van Fortuin, een programma van het inmiddels ter zie le gegane TV10. Hij krijgt zijn prijzen pas als het ook op tele visie is gekomen. Leliveld's laatste kans is dat de veertig reeds gemaakte afleveringen worden opgekocht door Vero- nique en alsnog worden uitgezonden. door Meindert van der Kaaij "Ik ben nog niet eens kwaad", zegt Leliveld die slachtoffer dreigt te worden van het mislukken van TV10. "Ik kan het allemaal best be grijpen, maar toch bekruipt me steeds vaker het gevoel dat ik geno men ben. Er zijn bij mij natuurlijk wel verwachtingen gewekt. Ik heb daar een beetje enthousiast staan doen omdat ik van die mooie prij zen won. Ik heb al uitgebreid in die LEIDEN - Een 14-jarige Leidse jon gen is gisteravond ernstig gewond geraakt bij een aanrijding op de Haagweg. De jongen reed aan de verkeerde kant van de weg over het fietspad. Toen hij bij de Da Costa- straat de rijbaan overstak werd hij geschept door een personenauto bestuurd door een 22-jarige Leide- De jongen is met een schedelba- sisfractuur en een beenbreuk over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis. Mareland wil meer speelterrein LEIDEN - Vrije basisschool Mare land wil een deel van de grond van de voormalige Elam-garage aan de Haarlemmerweg gebruiken als speelterrein. De school die is geves tigd is aan de Maresingel, wjl op dat gebied in de toekomst eventueel ook enkele extra lokalen bouwen. Omdat de onderhandelingen tussen de gemeente en de school over de prijs van de grond niet vlotten, heeft auto gezeten, iedereen feliciteerde me. En als er dan niets komt, valt dat wel even tegen". Leliveld die als verpleger bij het AZL werkt, heeft een contract gete kend waarin staat dat hij de prijzen maximaal, drie maanden na uitzen ding krijgt. Van de reeds gemaakte afleveringen is echter nog geen se conde op het beeldscherm geko men. Leliveld en de andere prijs winnaars hebben dus juridisch geen been om op te staan. Op dit ogenblik voert Veronique onder handelingen met de maker van het programma, John de Mol, om de 40 afleveringen te kopen. De Leide naar hangt regelmatig aan de tele foon om te informeren naar de stand van zaken. Gedupeerd Het begon allemaal met een adver tentie in de Volkskrant waarop Leli veld reageerde. In de voorronde moest Leliveld woorden waar let- LEIDEN - Het voormalige Aram co-pand aan de Plesmanlaan is voor een deel verhuurd aan de oliemaat schappij Mobil. Directeur Korte- kaas van Aramco Nederland liet gis termiddag weten dat het bedrijf een hele verdieping van ongeveer 3500 vierkante meter huurt. Er is een contract ondertekend voor bepaalde tijd, maar Kortekaas sluit niet uit dat Mobil een aantal ja ren in het pand aan de Plesmanlaan blijft. Er komen voorlopig 130 men sen te werken, aldus een woord voerder van de oliemaatschappij. Mobil wil het computersysteem in het pand vestigen. Het nieuwe Mo- bil-onderkomen zal naar verwach ting omstreeks 1 maart in gebruik worden genomen. De verhuur van de 3500 vierkante meter doorkruist volgens Aramco- directeur Kortekaas op geen enkele manier de onderhandelingen met de uitkeringsraad voor vervolgings slachtoffers. Die heeft ook belang stelling voor een deel van het 16.000 vierkante meter tellende gebouw. "Het gaat om een heel ander gedeel te van het pand dan waarop de uit keringsraad het oog heeft laten val len". Kortekaas verwacht dat de onder handelingen met de uitkeringsraad binnenkort worden afgerond. "Al les is eigenlijk geregeld, het is een kwestie van handtekeningen". Wanneer de verhuur aan de uitke ringsraad inderdaad doorgaat staat nog 20 procent van het kantoorpand Frans Leliveld: "Die auto had ik al verkocht ters waren weggelaten, complete ren. Na een gesprekje met John de Mol kreeg hij een uitnodiging om naar het Belgische plaatsje Londer- zeel te komen om daar de strijd met twee andere kandidaten aan te bin den. Het liep voor hem van een leien dakje. Hij won de hoofdprijs en kon ook nog andere prijzen in de wacht slepen zoals twee cd-spelers, twee halogeenlampen, een zaagmachine, een boormachine en een Samsoni- te-koffer. "Dat de bedrijven die de prijzen ter beschikking stellen niet over de brug komen zolang de program ma's nog niet zijn uitgezonden, is natuurlijk logisch. Zij willen daar voor natuurljk publiciteit. Ik be grijp het dus allemaal wel, maar zit toch een beetje met een kater. Die auto had ik al verkocht aan iemand anders en dat moet ik nu weer te rugdraaien. Die andere spullen kan ik trouwens heel goed gebruiken". Actie Mocht de onderhandelingen niet goed aflopen waardoor de 40 afleve ringen van Rad van Fortuin defin- tief in de kast blijven, dan gaat Leli veld toch actie ondernemen. "Ik laat dit niet over me heen gaan. Er zijn toch zo'n 100 mensen die hier door in min of meerdere mate gedu peerd zijn. Als het niet doorgaat wil ik die mensen toch gaan mobilise ren om op een andere manier te krij gen wat ons is toegezegd". LEIDEN - De heer J. Bosch is giste ren, bij zijn afscheid als voorzitter van de centrale directie van de Christelijk Hogeschool Rijn-Delf land, benoemd tot Officier in de or de van Oranje-Nassau. De onder scheiding werd hem gisteren uitge reikt door burgemeester Goekoop. Bosch was aanvankelijk leraar li chamelijke opvoeding. In 1962 werd hij cursusleider bewegings leer aan de Christelijke Kweek school te Leiden, later de Christelij ke Pedagogische Academie tp Oegstgeest. In 1974 werd hij ad junct-directeur van PABO en in 1980 directeur. Bosch werd in 1987 benoemd tot voorzitter van de cen trale directie van de Christelijke Hogeschool Rijn-Delfland in Den Haag, waaronder de PABO in Oegstgeest ressorteert. Bosch heeft ook tal van nevenac tiviteiten ontwikkeld. Zo was hij ondermeer actief in de besturen van sportverenigingen en organisaties op het gebied van de bewegings leer, binnen de gereformeerde kerk en in de politiek. Van 1974 tot 1978 was hij lid van de Leidse gemeente raad. Van 1976 tot 1986 was hij voor zitter van de afdeling Leiden van het CDA. Eichhorn Burgemeester Goekoop heeft gis termiddag ook een koninklijke on derscheiding uitgereikt aan de heer H. Eichhorn, hoofd Opleidingen en Ontwikkelingen bij de Stichting VAM, opleidingsinstituut voor het motorvoertuig-, tweewieler- en aan- verwantbedrijf. Eichhorn is in 1954 in dienst ge treden bü de VAM en heeft daar di verse functies bekleedt. Vanaf zijn indiensttreding is hij betrokken bij de opleiding van medewerkers in de Nederlandse motorvoertuigen- branche. Binnen de VAM en in de auto branche is Eichhorn voor velen een belangrijke vraagbaak. Eichhorn heeft verder vele boeken en publi caties op zijn naam staan en is erelid van de Vereniging van Automobiel technici. Eichhorn is benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nas- Onderzoek kost gemeente 60.000 gulden LEIDEN - Bij de storm die vorige week woedde, zijn in Leiden 400 bomen tegen de vlakte gegaan. De directie groen heeft waarschijnlijk ratie beter kan profiteren vi nog twee weken nodig voor het opruimen van bomen zoals deze gesneuvelde economische opleving kastanje aan de Witte Singel. Volgens plaatsvervangend hoofd Siebenga stad. gaat het hier om een mooi exemplaar, een van de weinige kastanjes die de oorlog hebben overleefd. De storm van de vorige week leverde de mensen van groenvoorzieningen dat het hoog tijd wordt dat de ge- aangelegd."Verder moet het handen vol werk op. Op donderdag, toen er soms windkracht 12 stond van «c iwuu ma SLu werkten 40 man tot diep in de nacht door met het ruimen van het hout var hetbouwpkm "vertraging^opgelo- de wegen. De dienst zal nog enige weken het het weghalen van het dode hout den rond Amsterdam pen. A"m L""" ~)|gffiggj|g|^| h' LEIDEN - Leiden stopt 60.000 gul- groei rond de luchthaven Schiphol den in een onderzoek naar de eco- als ze gezamenlijk optreden. Verder nomische mogelijkheden van de re- kampen verschillende gemeenten gio. Ook andere gemeenten in de met een tekort aan bedrijfsterrei- omgeving doen mee aan het onder- nen. Door voor elkaar grond te re- zoek. De resultaten moeten duide- serveren en samen bedrijven te wer- totaal lijk maken hoe de Leidse agglome- ven, zouden die tekorten kunnen n van de worden opgelost, de Rand- Het onderzoek, dat wordt uitge voerd door het Nijmeegse bureau De Leidse wethouder Van der Buck Consultants, moet aangeven Nat van economische zaken meent waar die terreinen kunnen worden meenten in deze regio de handen in- dacht besteden aan de vraag wat slaan. Vooral omdat de gebie- voor soort bedrijven de gemeenten moeten doorgaan. Pas dan kan precies worden bekeken hoe groot de schade de c Ook van de bouw woningwetwoningen is hierom nog niets bekend. Mocht het plan van het speelterrein op niets uitlopen, dan komt er waarschijnlijk nog grote iepen meer woningbouw Het zijn voornamelijk wilgen en popül ben moeten leggen. Daarnaast zijn er nog verschillende verloren gegaan, zoals de kastanjes aan de Witte Singel die boven op een auto terecht kwam. Aan de Kanaalweg waaiden nog vijf Rotterdam het best kunnen aantrekken steeds grotere zuigkracht op be- Veel mogelijk langdurig werklozen drijven uitoefenen. Al eerder maak- aan een baan te helpen, en hoe dat Leiden het loodje heb- ten onderzoeken duidelijk dat de kan worden verwezenlijkt zonder \e exemplaren Leidse regio door deze ontwikke- een ernstige aanslag op woning- het Plantsoenling tussen wal en schip kan vallen, bouwgebieden. Buck Cunsultants Volgens Van der Nat kunnen de moet het onderzoek binnen twee de Zoeterwoudse Singel een grote linde om. In het Leidse gemeenten bijvoorbeeld beter pro- maanden klaar hebben. Een specia- Hout zijn ongeveer 77 bomen tegen de vlakte gegaan. (foto Wim Dijkman) fiteren Groen links wil proef de grote economische ie stuurgroep, waarin de verschil- lende gemeentebesturen en moge lijk ook de Kamer van Koophandel vertegenwoordigd zijn, begeleidt het werk van het bureau. Tijdens de commissievergade ring voor economische aangelegen heden kwam gisteren naar voren dat verschillende raadsfracties geen wonderen verwachten van het rap port. CDA en D66 klaagden over een vage doelstelling. Groen Links woordvoerder J. Laurier was het hiermee niet eens. "Met dit onder zoek zijn we er niet, maar het is in ie der geval een goede aanzet tot regio nale samenwerking. En die is uiter mate belangrijk om ons staande te houden". WD-woordvoerster Driessen noemde het onderzoek als enige zelfs 'breed opgezet'. De PvdA wil de graag een uitbreiding zien van de begeleidingsgroep. "Waarom zit er geen vertegenwoordiger in van de werknemers?", vroeg raadslid J. Boot zich af. Van der Nat stelde haar gerust met de toezegging dat het de bedoeling is om in de nabije toekomst ook werknemers te laten meepraten. "Maar om de slagvaar digheid niet te verminderen is in eerste instantie gekozen voor een zo beperkt mogelijk aantal leden". Voorts werd informatie ingewon nen over de financiële kant van de zaak. Verschillende commissiele den vroegen zich af of de andere ge- zoek zo belangrijk dat ze het ook meenten wel gaan meebetalen. Van zelf wil betalen". Een overgrote der Nat achtte dit van onderge- meerderheid van de fracties stemde schikt belang. "Het voornaamste is uiteindelijk Ln met het onderzoek, dat ze meedenken, betalen is niet Alleen D66-woordvoerder Langen- verplicht. Leiden vindt het onder- berg maakte een voorbehoud. LEIDEN - De afdeling burger zaken wordt voorlopig niet op zaterdagochtend opengesteld. De fracties van de PvdA en de WD, samen een meerderheid in de gemeenteraad, voelen niets voor de zaterdagopenstel ling. De derde collegepartner, Groen Links, wil wel dat bur gerzaken op zaterdagochtend open is. De kleinste collegepar tij pleit voor een proef. De uitbreiding van de openstelling van burgerzaken, waardoor bijvoor beeld paspoorten en rijbewijzen op zaterdag kunnen worden gehaald, kost 60.000 gulden. En dat is het de sociaaldemocraten niet waard. Vol gens de PvdA is een zaterdagopen stelling bovendien onnodig omdat de mensen op werkdagen bijvoor beeld door arbeidstijdverkorting voldoende tijd hebben om de ge meente te bezoeken. Mensen die werken kunnen verder ook op don derdagavond terecht. Ook de WD ziet op dit moment niets in een verruiming van de ope ningstijden. Wel wil de liberale frac tie nog horen wat de rest van de raad ervan vindt, voordat een defi nitief standpunt wordt ingenomen. De afdeling burgerzaken had ove rigens zelf al geadviseerd niet over te gaan tot een zaterdagopenstel ling. Behalve de bovengenoemde bezwaren wilde zo'n 70 procent van de mensen niet op zaterdag werken. Bovendien vertelt het hoofd van de afdeling burgerzaken, n Dijkman) lijkheden te verbeteren. Zij wil nog geen nadere mededelingen doen, omdat het col lege nog geen beslissing heeft geno de openstelling. Die be- vast. Fractievoorzitter Van Lint Overigens heeft een onderzoek vindt dat de gemeente een proef onlangs uitgewezen dat de Leide- moet nemen met het openen van naars redelijk tot zeer tevreden zijn burgerzaken op zaterdag. "Als na over de directie burgerzaken. Hoe een half jaar blijkt dat er geen be- wel de wachttijden tot soms meer slissing wordt binnenkort verwacht -hoefte aan is, kunnen we het altijd dan een uur oplopen, leverden de nu de diverse collegepartijen hun nog terugdraaien", aldus Van Lint, gebruikers vrijwel geen kritiek. De standpunt hebben vastgesteld. die vindt dat Leiden deze service vriendelijke wijze waarop de balie- Hoewel de PvdA en de WD een aan de burgers moet leveren. "Veel medewerkers de mensen hielpen, zaterdagopenstelling vooralsnog af- bedrijven zijn ook gewoon op zater- verzachtte het wachten voor een Hartzuiker, onlangs andere moge- wijzen, houdt Groen Links er aan dag open". groot deel. Zilverwit edelStaal adviesprijs opruimprijs Constance 6 pers 40 dig. f 409.-f 199,- model Constance 9 pers 105 dig. model Perla Rom. 6 pers. 40 dig. model Prelude 6 pers. 40 dig. model Old Dutch 6 pers. 40 dig. model Provence 12 pers 135 dig. model Fiesta 9 pers. 105 dig. model Odessa 6 pers. 40 dig. f 1.215.-1 595,- f 739,-f 420,- 1 710.-f 395,- f 956.-f 625,- 11.530.- f 695,- f 1.475.-1 599,- f 409.-f 235,- zwaar verzilverd (basis 100) model Hollands Glad 6 pers 40 dig. f 1.980.- f 990,- model Haagsch Lofje 9 pers. 105 dig. f 3.995.- f 1.997,50 Etui-artikelen tot 70% korting en uitvoeringen Porselein en kristal Langenthal Porselein en Inn Crystal Nu tot 50% korting De reis naar Zeist is zeker de moeite waard' Onze koop jeshal staat vol fantastische aanbiedingen en verras sende koopjes. Wacht niet te lang. want op is op' Sola Fabriek. Van Reenenweg 155 te Zeist. Openingstijden: ma. t/m vrij. van 9.00-17 00 uur, iedere zaterdag van 10.00-16.00 uur. Voor alle inlichtingen, route beschrijving of uitgebreide Sola dokumentatie kunt u bellen 03404-23364 of schrijven naar: Sola fabriek. Antwoordnummer 105. 3700 VB Zeist (postzegel niet nodig) STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11