Wie gaat dat aan het hart? Poppenmethode is geen bewijs ontucht Minderhedenbeleid Amsterdam mislukt Uitspraak gerechtshof Den Haag Bosbeheer blij met storm, Vogelbescherming bedroefd Burgemeester bedreigt man met knuppel aangescherpt Milieuplan is boerenbedrog' Arnhem wil andere financier voor bouw van superstadion Afvalverwerking Rijnmond niet schuldig aan dioxine-vervuiling T W aarschuwing tegen roken TERUG IN NEDERLAND DEN HAAG (GPD) Het gerechtshof in Den Haag heeft de poppenmethode als bewijs voor ontucht met kinderen verworpen. Een man die werd verdacht van ontucht met zijn eigen kinderen en waarbij de poppenmethode als bewijs daarvan moest gelden, werd van ochtend vrijgesproken. Het hof achtte niet bewezen dat de man ontucht had gepleegd. RUCPHEN (GPD) - Inwoner J. van Peer van het Brabantse dorp Sprundel heeft bij de poli tie een aanklacht ingediend te gen burgemeester W. du Chati- nier (52) van de gemeente Rucp- hen wegens bedreiging. "Du Chatinier heeft mij met een honkbalknuppel bedreigd", zegt hij. De burgemeester heeft ook aangifte gedaan van bedrei ging omdat de inwoner hem met de dood zou hebben bedreigd. De ruzie tussen de twee speel de zich vorige week af in de bur gemeesterswoning aan de Sint Martinusstraat in Rucphen. Van Peer eiste daar betere huisves ting. Hij woont al jaren in een ca ravan en heeft herhaaldelijk ge tracht betere huisvesting te krij gen. "Door die orkaan was het hartstikke link in de caravan", aldus Van Peer. "Alles kraakte en rammelde. Ik dacht dat de hele boel uit elkaar viel. Daarom heb ik m'n vriendin en m'n zoon in de auto gezet en ben ik naar de burgemeester gereden. In plaats van dat hij me hielp, dreigde die met een honkbal knuppel. Kan dat zomaar in Ne derland?" "Luister", reageert Du Chati nier, "het kan niet zo zijn dat je je in Nederland maar rustig in je eigen huis laat bedreigen. Van daar dat ik hem, toen hij kwaad werd, met enige overredings kracht mijn huis heb uitgezet. Met een knuppel, inderdaad". Het slaghout hoorde ooit toe aan de bekende Antilliaanse honkballer Hudson John, die in vroeger jaren furore maakte bij het Haagse Storoks. Du Chati nier, eertijds wethouder in Den Haag, heeft de knuppel jaren ge leden cadeau gekregen en be waart hem thuis. "Als een soort relikwie". Binnenland kort Kamperen Kamperen bij de boer wordt mak kelijker. Als de boer dat wil, mogen er voortaan in plaats van vijf tien 'kampeermiddelen' (tenten, cara vans) op een boerenerf staan. Kam peren bij een boer mag vanaf 15 maart tot en met 31 oktober. Ook de gemeenten krijgen meer vrijheid in het verlenen van kampeervergun- ningen. Dit blijkt uit een wetsvoor stel dat de regering gisteren aan de Kamer voorlegde. Rijbewijs Minister Maij-Weggen (verkeer) vindt dat het rijbewijs van automo bilisten die geregeld te hard rijden sneller moet kunnen worden inge nomen. Zij voert hierover overleg met haar collega van justitie Hirsch- Ballin. Straatverbod De twee anti-abortusdemonstran ten die actief waren in de omgeving van de abortuskliniek van Stimezo in het Zeeuwse Groede moeten daar een halfjaar lang minstens 250 me ter uit de buurt blijven. Dit heeft de president van de Middelburgse rechtbank gisteren bepaald. Voor elke keer dat de twee toch te dicht bij komen, moeten ze een dwang som van 500 gulden betalen. Gemaskerd De politie in het Gelderse Aalten heeft gisteren na een veronruste melding een bende misdadigers achtervolgd, die in het auto door het dorp raasde. Volgens de melding stak een van de boeven zelfs een wa pen uit het autoraam. Vrij snel wist de politie de auto te achterhalen. De inzittenden bleken zes leerlingen van een middelbare school en hun docent te zijn die een film maakten over het 'wilde westen'. De boeven konden gaan nadat de politie een standje had uitgedeeld. Ontucht Een voormalige groepsleider van een tehuis voor geestelijk gehandi capten en een adjunctdirecteur van een basisschool uit Oss zijn gisteren door de rechtbank in Den Bosch veroordeeld tot een aantal maanden celstraf wegens jarenlange ontucht met jongens uit een tehuis voor ge handicapte kinderen in Groesbeek. De slachtoffers, tussen de vijftien en achttien jaar oud en deels meer voudig gehandicapt, werden in de weekeinden door de Ossenaren thuis uitgenodigd. De twee mannen zijn hun baan kwijt. De zaak speelde al geruime tijd. De man werd aanvankelijk in hoger be roep veroordeeld tot een gevange nisstraf van anderhalf jaar wegens ontucht met zijn kinderen en met een zestienjarig neefje. De verdach te ging bij de Hoge Raad in cassatie, die de zaak voor een nieuwe behan deling doorverwees naar het ge rechtshof in Den Haag. Het hof oordeelde de man wel schuldig aan ontucht met zijn neef je. Het hof legde hem een gevange nisstraf op van zes maanden. In die zaak is, gezien de leeftijd van het slachtoffer, de poppenmethode niet gebruikt. De man heeft door deze uitspraak een jaar te lang in de ge- DEN HAAG (GPD) De overheid heeft weinig of geen invloed op de economische en technologische ontwikkelingen. Het Nationaal Milieubeleidsplan (NMP) is daarom boerenbedrog. Dat zei hoogleraar energietechnologie prof. Koppe vandaag op een congres aan de Twentse Universiteit over techniek en maatschappelijke tegenstellin gen. Prof. Koppe vindt de doelstellin gen van het NMP economische groei en het sparen van het milieu strijdig met elkaar. "Concreet in cij fers geeft het NMP de suggestie dat over een jaar of twintig het bruto na tionaal produkt verdubbeld kan zijn en gelijktijdig de C02-uitstoot (koolmoonoxyde) met een kwart zal zijn verminderd. Dat betekent dat de zogenoemde energie-efficiency van onze goederen en diensten in twintig jaar met 60 procent zou kun- vangenis gezeten. De raadsman van de verdachte overweegt smartegeld en een schadevergoeding te vragen. In geval van toewijzing kan de ver dachte rekenen op een bedrag tus sen de 100 en 200 gulden voor elke dag dat hij ten onrechte in de cel heeft doorgebracht. De poppenmethode, een middel om vast te stellen of kleine kinderen seksueel zijn misbruikt, staat al ge ruime tijd ter discussie. In het op vangcentrum De Bolderkar in Vlaardingen zou de poppenmetho de hebben aangetoond, dat veel kin deren door hun ouders seksueel wa ren misbruikt. In een aantal geval len ontstond daarover later weer twijfel. nen worden verbeterd. Dat is onmo gelijk". Hij schat dat hooguit 20 tot 30 procent verbetering in energie- efficiency kan worden bereikt. "Er is dus sprake van boerenbedrog". Koppe vindt dat prioriteiten moe ten worden gesteld voor 'milieube- heersing'. "Dat moet maatgevend zijn. Daarbinnen mag de economi sche groei zo groot zijn als mogelijk is. Persoonlijk schat ik dat een groei van 1 of 1,5 procent het hoogste is dat per jaar bereikt kan worden". Volgens Koppe betekent dit dat de economische groei anders gericht moet worden. "Wij zullen op de kwaliteit moeten gaan letten, scho ner, veiliger, duurzamer, en minder op de kwantiteit, op de hoeveel heid". De hoogleraar vindt in dit ka der dat een serieuze discussie over kernenergie jaren te laat wordt ge voerd. DEN HAAG (ANP) - De twee stor men van de afgelopen dagen heb ben volgens de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten ook positieve kanten. "Dergelijke zware stormen horen gewoon bij de na tuur". stelt woordvoerder F. Fiech- ter van Natuurmonumenten nuch ter vast In tegenstelling tot de stormen uit het begin van de jaren '70, toen hele vlakten werden kaalgewaaid, is de schade door de recente stormen verspreid over het hele land. Vooral naaldhout (douglas, larix en fijn- spar) dat van oorsprong niet in deze streken voorkomt, heeft het loodje gelegd. Ook oudere en verzwakte bomen zijn geveld. Daarnaast zijn grote monumentale beuken, met wortels aan de oppervlakte, gesneu veld. Al met al brengen de stormen (on gewild) de doelstellingen van de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten dichterbij. De vereni ging streeft naar een bos dat groten deels bestaat uit het inheems loof hout en zichzelf in stand houdt. Fiechter: "Wij willen in Nederland een zo gevarieerd mogelijk bos. Veel bossen hebben door de aanleg voor de houtverwerking een mono toon karakter gekregen. Zo'n storm slaat links en rechts wat gaten in een bos, wat toch duidelijk ook goe de kanten heeft". Veel takken en bomen moeten volgens Fiechter ook gewoon in de bossen blijven liggen: "Dit onder het motto 'dood hout leeft'. Boom lijken, zoals wij dat noemen, vor men een voedingsbodem voor in- sectén en kleine planten waar weer kleine zoogdieren en vogels van le ven". Op de open plekken die in de bossen zijn ontstaan, is naar mening van Fiechter ruimte voor bomen, planten en struiken die daar meer thuishoren dan het naaldhout, zoals berk, beuk en lijsterbes Veel minder gelukkig met de stormen is de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Vogels. Het afgelopen weekeinde zijn zeker driehonderd met olie besmeurde vogels op de stranden aangespoeld. Het betreft vooral zeekoeten, alken uit noordelijke streken die op de Noordzee overwinteren, maar ook Nederlandse futen die op de Noord zee overwinteren. "In dat opzicht betekent de Noordzee 's winters voor de zeevogels uit de noordelijke streken hetzelfde als Afrika voor de vogels uit onze streken", zo stelt woordvoerder De Haan. Het verhaal dat de grote vogel sterfte te maken heeft met illegale lozingen tijdens een storm kan De Haan niet bevestigen. Dagelijks sterven volgens De Haan misschien wel duizend zeevogels voor de kust. maar pas na een storm, als veel vo gels aanspoelen, wordt die sterfte goed zichtbaar. In totaal sterven jaarlijks volgens de vereniging voor de Nederlandse kust enkele honderdduizenden vo gels, waarvan er 40.000 aanspoelen. Het grootste deel van de vogels sterft gewoon op zee. De Haan: "Na een storm in de winter, als er veel vogels voor de kust vertoeven, wordt juist een klein beetje zicht baar welke ramp elke dag voor de kust plaatsvindt. De vogels waren door zeer verschillende soorten olie getroffen, hetgeen weer eens aan toont welke smeerboel het is op de Noordzee". DEN HAAG (GPD) - De sectie Volksgezondheid van de EG zal het ontmoedigingsbeleid voor tabaks gebruik aanscherpen. De fabrikan ten moeten de waarschuwingen te gen de nadelige gevolgen van roken in de toekomst niet alleen op pakjes sigaretten en shag zetten, maar ook op sigarendoosjes. Directeur R. de Jong van de Stichting Volksge zondheid en Roken in Den Haag verwacht dat volgend jaar tot deze maatregel zal worden overgegaan. De waarschuwingen moeten bo vendien in een groter en beter lees baar lettertype vermeld worden. "Terecht", meent de Jong. "Zonder vergrootglas is de tekst nu niet te ontcijferen. Door de keuze van het soort letter lijkt de zin bovendien meer op een stippellijn". Om de boodschap beter tot rokers te laten doordringen, wil de Europe se Gemeenschap de waarschu wingsteksten ook afwisselen. Te denken valt aan een roulatiesys teem waar zinnen als "Aanstaande moeders let op: roken kan uw baby schaden" en "Stoppen met roken vermindert de kans op hart en vaat ziekten" elkaar vervangen. Enge land kent al zo'n systeem. ARNHEM (GPD) - De Arnhemse gemeenteraad wil dat de Westduit- se projectontwikkelaar J. Wund op zoek gaat naar een andere financier voor de bouw van het 'supersta dion' Akzodrome. Van de huidige geldschieter, de Westduitse bouw gigant Philip Holzmann uit Keulen, wil de raad af omdat dit bedrijf za kelijke banden onderhoudt met Zuid-Afrika. Fractievoorzitter L. Broer van de Platenproducent krijgt hoge boete AMSTERDAM (ANP) - Platenpro ducent Hans van Hemert is gisteren door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot een boete van 750.000 gulden en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van negen maanden wegens belastingfraude. De officier van justitie had PvdA, de grootste partij in de Arn hemse raad, stelde gisteren drie ei sen aan het college van B en W. Het stadsbestuur moet een officiële ver oordeling uitspreken over Holz mann in verband met diens banden met Zuid-Afrika. Bovendien moe ten B en W een beroep doen op de architect/projectontwikkelaar Wund om op zoek te gaan naar een nieuwe financier en verder wil de PvdA dat alle legale middelen nage gaan worden om te voorkomen dat Holzmann financier wordt. Het ziet ernaar uit dat een meer- .derheid van de raad de PvdA-eisen ondersteunt, maar zekerheid daar over ontbreekt, omdat de PvdA het niet nodig achtte het eisenpakket in een motie te vervatten. De sociaal democraten gaan er vanuit dat het college (vier PvdA-wethouders) zonder meer tegemoet komt aan de eisen van de PvdA. Wethouder M. van Meurs acht zich echter voorals nog nergens aan gebonden. "Ik heb dit debat geen opdrachten Spanjaarden ten onrechte gepakt DEN HAAG (ANP) - De Haagse politie heeft zondag ten onrech te twee Spanjaarden aangehou den. De mannen hielden zich op bij een kerk die geregeld door mensen van de Spaanse ambas sade wordt bezocht. De bewa kingsdienst vond dat merk waardig en hield beiden staan de. Omdat ze hun aanwezigheid niet meteen afdoende konden verklaren, werden zij meegeno men naar het bureau. Daar bleek dat zij voor een bedrijf in Nederland werkten en als toe risten een dagje Den Haag de den. De Haagse politie heeft zich bij de twee geëxcuseerd en ze een presentje aangeboden voor de schrik. ROTTERDAM (ANP) - De Afval Verwerking Rijnmond (AVR) is niet schuldig aan de dioxine-vervui ling in het Lickebaertgebied in Maasland. Dit is gebleken uit een onderzoek dat het openbaar minis terie in Rotterdam heeft ingesteld. De Rotterdamse persofficier van justitie mr. G. Bouman heeft gister avond bevestigd, dat er geen bewijs is gevonden om de aanvankelijke verdenking hard te maken, dat de verhoogde concentraties dioxine af komstig zijn van de verbrandings installaties van de AVR. Het onder zoeksteam, waarvan ook deskundi gen van het ministerie van VROM en de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond deel uit maakten, is in middels opgeheven. De AVR heeft altijd gezegd dat de neerslag van dioxine bij de boeren in Maasland zó hoog was, dat die nooit alleen door de AVR kon zijn veroorzaakt. De dioxine-affaire kwam vorig jaar aan het licht toen in de melk van koeien die graasden onder de rook van de afvalverwer king, te hoge concentraties dioxine werden aangetroffen. Sinds die tijd worden melk- en melkprodukten uit de buurt van de AVR niet ge schikt geacht voor menselijke con sumptie. Eind november al maakte justitie bekend dat de AVR zich niet schul dig heeft gemaakt aan verbranding van chemisch afval met te hoge con centraties PCB's. Een rekenfout zou aan de aanvankelijke verden king ten grondslag hebben gelegen. Bouman sluit niet uit dat op grond van diezelfde rekenfout de verden king is ontstaan dat de AVR verant woordelijk zou zijn voor de hoge concentraties dioxine. Naar aanleiding van de dioxine affaire hebben de boeren in Maas land financiële ondersteuning ont vangen van het ministerie van land bouw. Zowel de staat als de boeren hebben inmiddels een civiele pro cedure tegen de AVR aangespan nen om de schade te verhalen. voorwaardelijke gevangenisstraf raad gekregen", aldus Van Meurs. achttien maanden en een boete Wel heeft intussen ook het college van 500.000 gulden geëist. Van Hemert heeft tussen 1977 en 1981 de belasting voor ruim een mil joen gulden opgelicht door onder meer jaarverslagen te vervalsen. Daarnaast verdween er geld bij de aankoop van land in Spanje en Frankrijk. De rechtbank hield rekening met het feit dat Van Hemert zich heeftEen motie waarin Van Meurs laten adviseren door derden, die zocht werd terug te treden als niet berecht zijn. Daarnaast speelde voorzitter van de LOTA (Lagere ook de lange duur van het proces een rol. de geen raadsmeerderheid. AMSTERDAM - Het beleid van het Amsterdams gemeentebestuur meer mensen uit etnische minder heidsgroepen in dienst te nemen, is op een grote mislukking uitgelo pen. In vier jaar tijd kregen slechts paar honderd allochtonen de W het Duitse bouwbedrijf status van gemeente-ambtenaar. Bij in het openbaar veroordeeld ge diens banden met Zuidafrika. Uiteindelijk nam de raad slechts één motie aan, waarin het college van B en W gevraagd wordt om alle informele contacten met Holzmann onmiddellijk te stoppen. Het colle- had geen moeite met die motie. de gemeente werken nu een kleine 2.000 allochtonen, terwijl het er vol gens de plannen ongeveer 7.500 moeten zijn. door Weert Schenk Secretaris Joe Simmons van het Overheden Tegen Apartheid), haal- Gemeentelijk Allochtonen Overleg (GAO) zoekt de oorzaak van de mis lukking in een combinatie van 'on deskundigheid, racisme en pure on wil'. Om dezelfde redenen wordt de deskundigheid van allochtonen die wel bij de gemeente aan de bak zijn gekomen, vaak niet erkend. Simmons onderstreept dat de be doelingen van het gemeentebestuur goed zijn. "Het beleid stagneert ech ter op de werkvloer. Bij de dienst Parkeerbeheer zijn bij voorbeeld sinds 1985 161 mensen aangeno men. Daarvan waren 16 mensen al lochtoon. Volgens het beleid had den dat er minstens tweemaal zo veel moeten zijn. Je maakt mij niet wijs dat niet meer allochtonen ge schikt waren om wielklemmen te zetten". Het beleid van de gemeente Am sterdam is er op gericht om in het ei- ADVERTENTIE De medische wetenschap in ons land staat op een hoog peil. De medische verzorging ook. Personeel in de ziekenhuizen staat dag en nacht klaar. Om patiënten de best denkbare zorg te geven. Maar het gaat hen daarbij wel aan het hart dat ze niet of nauwelijks meer tijd hebben voor echte aandacht en een persoonlijk gesprek. Dat komt door te hoge werkdruk. Terwijl het hen al genoeg aan het hart gaat dat mensen bij hen te gast moeten zijn. Veel mensen in de gezondheidszorg zijn lid van AbvaKabo, de grootste bond in de collectieve sector. AbvaKabo is een sterke bond die veel doet en bereikt voor zijn 270.000 *1 leden. Persoonlijk, door advies en individu ele rechtsbijstand. Collectief, door het afsluiten van goede CAO's. AbvaKabo ziet het belang van het werk van haar leden. En dat is een algemeen belang, want de collectieve sector is onmisbaar in onze samen leving. AbvaKabo is niet partijgebonden, maar beslist niet neutraal. En zeker niet kleurloos. AbvaKabo heeft een visie op de samenleving. Een visie hoe het anders kan. BON Stuur mij meer informatie over AbvaKabo Naam I Adres J Postcode Woonplaats Naam werkgever I I I I I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel aan: AbvaKabo, Antwoordnummer 10018, 2700 VB Zoetermeer =m AbvaKabo I IX' ukbond die zonjt gen personeelsbestand een correcte afspiegeling te krijgen van de sa menstelling van de bevolking. Daarvoor moeten meer vrouwen en allochtonen in dienst worden geno- gressief presenteren als blanken. "Allochtonen stellen zich in solli citatiegesprekken afwachtend op. Ze gaan zitten en geven alleen ant woord op de vragen. Snelle, witte Met dit beleid en de organisa- jongens vertellen uit zichzelf wat z allochtonen-overleg binnen de diensttakken loopt de hoofdstad in Nederland voorop. Onlangs werd echter al bekend dat bij de gemeente te weinig vrou wen werken. In plaats van 46,1 pro cent is slechts 24,4 procent van het personeel vrouw. En nu staat dan ook vast dat mensen uit etnische minderheden evenmin een kans krijgen. Weerspiegelen Als het aantal ambtenaren de op bouw van de Amsterdamse bevol king moet weerspiegelen, zouden ongeveer 28 procent uit Suriname, Turkije, Marokko, van de Antillen of de Kaapverdische eilanden af komstig moeten zijn. Het werkelij ke percentage was in 1985 5,8 pro cent. Vier jaar later is het 7,2 pro cent. "Het schiet niet op" zegt Joe Simmons, "zo duurt het nog 100 jaar voordat het streefgetal is bereikt". GAO-secretaris Simmons zegt dat de bedrijfscultuur van een afde ling vaak verhindert dat allochto nen worden aangenomen. "Ze heb ben in de vacatures liever hun zoon tje of vriendje. Als er dan toch een allochtoon op de afdeling komt, wordt hij of zij slecht ingewerkt en hoeft verder ook niet op enige on dersteuning te rekenen. Bij het ver strijken van de proeftijd wordt dan gezegd dat-ie weg moet, omdat hij niet voldoet". "Schrijnend" noemt Simmons de vorm van vriendjespolitiek die tot voor kort bij de stadsreiniging werd gehanteerd. "Er werden nooit per soneelsadvertenties gepubliceerd. Alles werd door de mensen onder ling geregeld. Allochtonen behoren kennelijk niet tot het circuit van de vuilnismannen. Daarom is de stads reiniging een witte mannenbol- werk". Oneerlijk Simmons zegt het ook oneerlijk te vinden dat solicitanten vaak op meer kwaliteiten worden beoor deeld dan die als functie-eisen in de advertenties vermeld staan. Daarbij wreekt het zich ook dat allochtonen zich volgens Simmons minder ag- allemaal gedaan hebben. Dat maakt een betere indruk. Allochtonen moeten zichzelf beter verkopen, meer zelfvertrouwen uitstralen". De allochtonen die aangenomen worden, merken echter al heel snel dat ze niet erg serieus worden geno men. "Ze worden wel geraad pleegd, maar het'is opvallend dat hun bijdragen aan nota's heel vaak sneuvelen. Hun deskundigheid over wat er in de stad gebeurt, wordt gewoon niet erkend. Dat heeft ook te maken met de bedrijfs cultuur. Bepaalde zaken gaan al 20 jaar hetzelfde. Het wordt niet geto lereerd dat iemand met andere idee- en komt". Vrije dag Over de problemen van de ambte naren uit etnische minderheden or ganiseert het GAO op 15 februari een grote bijeenkomst onder de ti tel: "Allochtonen nemen het woord". De gemeente Amsterdam geeft alle allochtone ambtenaren een extra vrije dag om de vergade ring bij te wonen. De reacties van de verschillende afdelingen hierop spreken al boekdelen, zegt Sim- "Moet je nagaan", roept hij opge wonden. "de wethouder schrijft alle diensttakken een brief over die vrije dag. Maar je moet eens weten hoe veel telefoontjes ik hier binnen krijg van chefs. Die willen weten of die bijeenkomst nu wel zo nodig is en hoe ze kunnen controleren dat hun medewerker inderdaad naar de bijeenkomst gaat. Dat is toch ty pisch". Simmons meent dat het gemeen telijk beleid ten aanzien van de al lochtone ambtenaren moet worden aangescherpt. "Ik vind dat al de po litieke bestuurders de chefs heel goed op de vingers moet gaan kij ken. Als de chefs te weinig allochto nen in dienst nemen, moeten ze ver klaren waarom dat zo is gegaan. En er moet een sanctie op staan als ze het niet goed gedaan hebben. En het gemeentebestuur zou de goede afdelingen kunnen belonen. Met een ruimere begroting of zoiets, dat maakt het heel aantrekkelijk AMSTERDAM Een KLM-medewerker op Schiphol houdt lunchpauze, voordat hij doorgaat met de herstel werkzaamheden van de City of Calgary. Het vliegtuig kwam op 15 december boven Alaska terecht in een wolk vulkaanas en maakte een flinke duikeling. Na het repareren van de motoren in Alaska, worden nu op Schiphol de ruiten en het ventilatiesysteem gerepareerd. anp>

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3