tuut r David Bowie wil het de fans helemaal haar de zin maken miEEBH Bowie-lijn niet 1,2, 3 geopend Viola van Emmenes niet echt rouwig om vertrek 'Romantica' Hilversum boycc Belgisch tv-blad Concerten op komst in Ahoy' en in Nijmegen Omroepen laten VNU vallen w a H/f unn% LONDEN Geen afscheid van de solist David Bowie, wel van zijn grootste hits. Zijn aanstaande wereldtournee met als code naam 'Sound Vision', die hem op 30 maart in Ahoy' brengt en half augustus in de Nijmeegse Goffert, is vooral bedoeld om de brede achterban nog eens te laten genieten van zijn klassie kers van de afgelopen twintig jaar. Om het zijn fans helemaal naar de zin te maken laat de Engelse rockveteraan de inhoud over aan zijn fans: in elk land kunnen per telefoon verzoeken worden op gegeven. David Bowie, die afge lopen week in het Londense Rainbow Theatre de internatio nale pers ontving, heeft dus toch weer iets aparts gevonden om zichzelf voor de zoveelste keer met verve te lanceren. De achter liggende reden ditmaal, nog geen jaar na zijn nieuwe band Tin Ma chine heilig te hebben verklaard, is de heruitgave van zijn gehele platencatalogus zijnde twintig albums met tal van technische verbeteringen en toegevoegde 'archiefstukken'. Verzamelalbum Deze interessante monsteron derneming met een looptijd van anderhalfjaar wordt omlijst door de verschijning van een verza melalbum met de titel 'Changes', waarop een fors deel van het logi scherwijs te verwachten live-re pertoire staat. Via deze behendi ge 'manoeuvre in z'n achteruit' heeft het 43-jarige fenomeen zichzelf plotseling weer op een voetstuk gezet, op een moment door Louis Du Moulin dat menigeen (ook talloze trouwe liefhebbers) aan zijn artistieke actualiteit was gaan twijfelen. Tin Machine was immers een van de meest teleurstellende pro jecten van 1989. De 'grote meester' blijkt des ondanks nog steeds achter dit stadsrockavontuur te staan. Ge tuige ook een tweede album dit najaar, na afloop van zijn solo tournee langs veertien landen. De afgelopen maanden heeft Bo wie in Sydney samen met zijn drie Tin Machine-partners (gita rist Reeves Gabrels, bassist Tony Sales en drummer Hunt Sales) in alle stilte aan deze opvolger ge werkt. Zeer tot zijn tevreden heid, niet in de laatste plaats door zijn niet dominante rol bin nen het kwartet. „Tin Machine is echt een groepsgebeuren. Als ik ook maar even zou vermoeden dat het niet zo zou zijn zou ik er onmiddellijk mee kappen. Want dan heeft dit project geen enkele zin", aldus Bowie. Vol vuur Van frustraties over de slechte ontvangst van de ruige eersteling wilde de nu weer glad geschoren maestro niets weten. „De buiten landse kritieken waren in meer derheid toch positief, waar schijnlijk omdat we in ook heel intensief zijn gaan toeren. Dat de verkopen daarbij achter zijn ge bleven doet me niets. Ik maak geen platen voor de verkoop, maar om mezelf te kunnen blij ven uitdagen. Al verkoop ik er- nog maar drie, dan ga ik nog vol vuur 4e studio in". Van een geraffineerde uitver koop is met de 'Sound Vision Tour' dan ook absoluut geen sprake.„Of ik net als The Who al leen maar geld wil binnenhalen? Ach kom, doe niet zo belachelijk. Het repertoire dat zal worden aangevraagd, die 25 tot 30 songs, dat is niets minder dan 25 jaar van mijn leven! Daar mag niet geringschattend over worden ge daan", stelde Bowie. Het zit er wel in dat hij in de toekomst het goud van oud als handige steunpunten in zijn shows zal gaan missen, erkende hij. Maar de eeuwige vernieuwer in hem gaat toch voor. Die komt ROTTERDAM David Bo wie heeft het Nederlandse organisatie-bureau Mojo- Concerts voor een groot pro bleem gesteld met zijn idee om de fans een Bowie top-30 laten samenstellen. Mojo weet nog niet hoe de telefo nische opiniepeiling te orga- Het bemannen van een te lefoonlijn is op zichzelf geen probleem. De verwerking van de binnenkomende ge gevens vraagt echter veel organisatie en menskracht, deels als gevolg vfin de rui me keuzemogelijkheden en door fanatieke fans, die meerder keren zullen bel len. DINSDAG 30 JANUARI 1990 4(5) Get a life-Soul II Soul - Virgin 5 7) Words - The Chris tians - Ariola 6 (13) Get into it - Tony Scott -CNR 7(8) Inna city mamma - Nenah Cherry - Vir gin 8(4) Homely girl - UB 40 - Virgin 9 (11) In private - Dusty Springfield - EMI Bo- 18 Get up! (before the night is over) - Tech- notronic - CNR 19 (36) Sacrifice - Elton John - Phonogram 20 (12) Dancando lambada - Kaoma - CBS 21 (27) Het is hier binnen be ter als buiten - De Deurzakkers - Ariola 22 (33) Fool for your loving - Whitesnake - EMI Bo- 23 (24) Prayer for you - Texas - Phonogram 24 (28) Show 'm the bass - Mc Miker G - Dureco 25 (25) Do what you want - 2 In a Room - Rams- gram 39 (31) Listen to your heart - Roxette - EMI Bovema 40 (32) Volare - Gipsy Kings - Dureco (Stichting Ned. Top 40) HILVERSUM Tot 9 februari presenteert Viola van Emme nes voor Veronique nog het programma 'TV Romantica'. In het nieuwe zendschema keert 'TV Romantica' niet meer te rug. Van Emmenes: „Natuur lijk is dat jammer, maar ik ga er zeker niet onder gebukt. Door de programma's van Van den Ende ontstaat er ruimtegebrek en dus moeten sommige pro gramma's sneuvelen. Waar ge hakt wordt vallen spaanders, maar je moet ook rekening houden met het feit dat door de komst van de Van den Ende programma's Veronique hoge re kijkcijfers krijgt en meer adverteerders trekt. En dat komt uiteindelijk het hele sta tion ten goede. 'TV Romantica' was heel leuk om te maken, had de eerste weken ook de hoogste kijkcijfers bij Veronique, maar 'Wedden dat...' zal ongetwijfeld hoger scoren." Plannen voor een nieuw pro gramma, naast de '5 uur show* die ze samen met Dieuwertje Blok presenteert, heeft Viola van Emmenes nog niet. "Maar ik hoef niet met m'n armen over elkaar te gaan zitten. De tijd die ik nu vrij krijg kan ik voor de 5 uur show benutten." Concurrenten Van Emmenes zegt zich ook prima te voelen bij de toer beurt-presentatie. „Dieuwer tje en ik beschouwen elkaar absoluut niet als concurrenten. We bellen regelmatig om te zeggen wat we van eikaars uit zending vinden. Natuurlijk passen sommige onderwerpen beter bij Dieuwertje en andere weer beter bij mij, daar wordt bij de invulling van het pro gramma zoveel mogelijk reke ning mee gehouden. Sommige gasten hebben een duidelijke voorkeu*: voor een van ons tweeën, en als dat volgens de planning kan levert dat, wat ons betreft, geen problemen op." HILVERSUM/BRUSSEL - De helft van de Hilver- sumse omroepen levert sinds gisteren geen pro grammagegevens en persberichten ipeer aan het Vlaamse tv-familie-weekblad HUMO. Op de VPRO na overweegt de andere helft op korte termijn HU- MO ook te gaan boycotten. De omroepen doen dit omdat sinds vorige week vijfduizend exemplaren van HUMO in vijfhonderd Nederlandse kiosken te koop liggen. „Tegen alle af spraken in," zegt omroepjurist mr Bouke Geersing, die juridische stappen uitstelt tot na een aange vraagd gesprek met de voorzitter van de Federatie Belgische Informatieve Weekbladen. Volgens de juridisch adviseur van alle omroepen. mr Bouke Geersing, is het „niet erg" dat de Hiïver- sumse omroepen nog niet één lijn trekken op het gebied van maatregelen tegen HUMO. „Alvorens ik met de omroepvoorzitters ga praten wil ik eerst het gesprek met de voorzitter van Belgische Informa tieve Weekbladen hebben. Ik hoop, dat de hoofdre dacteur van HUMO bij dat gesprek aanwezig zal zijn." Geersing heeft namens de omroepen vrijdag per brief om dat gesprek gevraagd. Hij verwacht dat het er eind deze week of begin volgende week van gaat komen. In Brussel werd gisteren nog overleg ge voerd over het antwoord aan Geersing. horn 26 Nothing compares 2 u - Sinead O'Connor - Chrysalis 27 Ik zie 'n pils - De Ha venzangers - CNR 28 En nou die handjes de lucht in - Van Alles We -CNR 29 (22) When you come back to me - Jason Dono van - PWL Records 30 Fools gold - Stone Ro ses - Zomba 31 (23) The wall came tum bling down - Bolland Bolland - WEA Re- 32 Can't stand it - Twen ty 4 Seven - Freaky Records 33 Op de deksel van de jampot - Vader Abraham - Telstar 34 (20) Leningrad - Billy Joel -CBS 35 (18) Lily was here - David A Stewart Candy Dulfer - RCA 36 (17) Sit and wait - Sydney Youngblood - Virgin 37 (21) The miracle - Queen - EMI Bovema 38 I'm not the man I used to be - Fine Young Cannibals - Phono- 3) 2) Me so horny - The 2 Li ve Crew - CNR Got to get - Rob n' Raz Leila K - Ariola All around the world - Lisa Stansfield - Ario la David Bowie laat zijn fans kiezen... (f0t0 gpd> overigens met Tin Machine niet ten met enerzijds 'minimalist' volledig aan zijn trekken, getuige Glenn Branca en anderzijds zijn de op stapel staande experimen- oude gitarist Carlos Alomar. 10 (19) Whatcha gonna do with my loving - In ner City - Virgin 11 (15) All or nothing (remix) - Milli Vanilli - Ariola 12 (26) I wish it would rain down - Phil Collins - WEA Records 13 (14) Git on up - Fast Eddie - Indisc 14 6) Eleni - Cees Tol Tho mas Tol - Indisc 15 (10) Everlasting love - U2 - Ariola 16 (16) Follow my rainbow - Sheena Easton - WEA Records 17 9) Don't know much - Linda Ronstadt Aaron-Neville - WEA Records HILVERSUM - Dc VARA en de KRO hebben hun order voor het drukken van hun omroepbladen bij de VNU opgezegd. De reden van de houding van de VARA en de KRO is volgens VNU-direc- teur L. Schol vink het feit dat de VNU een belang heeft ge nomen in RTL Veronique. Het gaat volgens Schöl- vink om meerjarige contrac ten. De VARA en de KRO hebben volgens hem een be roep gedaan op een ontbin dingsclausule. Overigens geldt een opzegtermijn van een jaar. Schölvink zegt ech ter dat de VNU eerst met de twee omroepen gaat over leggen. De 24-jarige Neal Thompson uit het Engelse Worcester blijft het leven van de zonnige kant zien ondanks het feit dat het water in zijn huiskamer 30 cen timeter hoog staat. Als gevolg van de overvloedige regen van de afgelopen dagen trad de dichtbijgelegen rivier de Se vern buiten haar oevers. Het waterpeil steeg met bijna 4 me ter. (foto EPA) Depressief Depressieve patiënten die bij wij ze van experiment door een com puter werden behandeld bleken daarvan evenveel verlichting te ondervinden als van een behan deling door een echte therapeut. Amerikaanse onderzoekers die bij het experiment waren betrok ken zien nu serieuze mogelijkhe den om langs deze weg meer pa tiënten voor minder geld te be handelen. Onderzoeker John Greist, hoogleraar in de psychiatrie aan de universiteit van Wisconsin, verwacht dat op den duur eender- de van het aantal mensen dat van depressies te lijden heeft met be hulp van een computer kan wor den geholpen. In de VS hebben jaarlijks zo'n 10 miljoen mensen gemiddeld el ke zes maanden met een depres sie te kampen. Therapeuten kunnen slechts een relatief gering aantal van hen behandelen, maar door het in schakelen van computers zouden zij in staat worden gesteld om veel meer mensen bij te staan, zo veronderstelt Greist. Een compu ter-behandeling kan dag en nacht geburen tegen een tarief van mis schien slechts een gulden per uur. Muurkunst Een deel van de Berlijnse Muur aan de Oostberlijnse zijde zal wor den veranderd in een kunstgale rie. Hiervoor zijn 2 miljoen D- mark uitgetrokken, zo maakte de Westberlijnse kunsthandelaar David Monty gisteren bekend. Volgens Monty worden tussen de Oberbaumbruecke en het ou de Ostbahnhof over een lengte van 1,5 kilometer stukken van drie maal tien meter ter beschik king gesteld aan 120 kunstenaars. Een vertegenwoordiger van de Oostberlijnse grenswachten ver zekerde dat het ministerie van de fensie het project ondersteunde. Hoogstwaarschijnlijk zal dit ge deelte van de Muur dus niet wor den afgebroken. De kunstenaars, van wie twee derde uit de DDR, krijgen bij de keuze van hun thema's de vrije hand. Alleen kunstwerken die te maken hebben met racisme en de verkiezingscampagne in de DDR zullen niet worden geaccepteerd, aldus Monty. Aan het project zullen zowel be kende als onbekende kunste naars meewerken. De kunstwer ken, schilderijen of beelden, zul len worden beschermd door plexiglas. Volgens de kunsthan delaar zal de galerie in mei voor het publiek opengaan. fS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22