Ontwikkelingsgeld naar asielzoekers Om de kluts niet kwijt te raken. Enschedeër terroriseert Chinezen jaren achtereen 'Ademanalyse is wettig' Geschorste besluiten LOTA moeten worden vernietigd Senaat wil niet korten op defensie Stichting helpt bij speurtocht naar identiteit Senaat stelt behandeling huurwaardeforfait weer uit Verbod XTC bevestigt reputatie Nederland WOENSDAG 24 JANUARI 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP/GPD) - De regeringsfracties van PvdA en CDA steunen het kabinetsbe sluit om voor 1990 75 miljoen gulden extra voor de opvang van asielzoekers in Nederland ten laste te brengen van de begroting voor ontwikkelingssamenwerking. Dat bleek giste ren in de Tweede Kamer bij de behandeling van die begroting. ENSCHEDE (GPD) - Als de 43-ja- rige man uit Enschede het Chinese restaurant betrad, wist de eigenaar meteen hoe laat het was. De man kwam geld lenen. "Zoiets is in de Chinese gemeenschap heel ge woon", zei hij gisteren bij de AJ- melose rechtbank. "Als een van je mensen in nood zit, dan help je el kaar" De restauranthouder stond echter, aldus officier van justitie E. Heus, .te trillen op z'n benen als hij voorbijkwam. Doodsbang, want de illegaal man vroeg niet om geld, hij eiste geld. Daarbij schreeuwde hij de grofste samenstelling hadden dreigementen, het restaurant ging in de fik, iemand vi gedood, of de boel worden geslagen. Dus kreeg hij geld, want men wist waar staat was. "Hij zaaide kenheid bij het zuivere heroine. Tegen zeven medewerkers, even- Chinezen, van wie de meesten Nederland verblij tien kilo de verdachte mensen d de nadat een restauranthouder in Coe- vorden, van wie het bedrijf als wraakneming enkele jaren geleden in vlammen was opgegaan, meldde dat de daders na hun vrijlating weer bij hem in de zaak waren versche nen. Verdachte, voor de brandstich ting vervolgd maar wegens gebrek bewijs vrijgesproken, rgestapt, gedreigd met scheen opnieuw in beeld. Door het el en verdoemenis. Sommigen »n inderdaad van plan de aangifte te trekken, zo bang waren ze, al- afluisteren van zijn telefoon kwa men meer zaken boven water. Som migen van de restauranthouders -erden straffen van vier tot twaalf dus Heus. Dat toch een aantal de bleken meermalen bezocht jaar jaar gevorderd. In wisselende verklaring staande hield, wordt het gevraagde bedrag niet de uniek genoemd. Enkele afgeperste keer werd betaald, kwam de i ergezeld als hij geld ging 'lenen', restauranthouders verlangden ech- het gezin werd Bijna allemaal ontkenden ze hun ter wel, dat kort en klein aandeel. eigen naam werden opgevoerd. De hoofdverdachte heeft vorig Het onderzoek in de affaire is ui- jaar in Oost-Nederland tien Chinese terst moeizaam geweest, niet alleen restauranthouders in totaal tussen door taal- en cultuurbarrières. De De PvdA-fractie heeft zich c verleden steeds fel tegen verzet dat de kosten voor de opvang van asiel- kamerlid Verspaget fractie (de PvdA) voo 1990 wel vasthoudt as zoekers in Nederland worden be- jpen gulden taald uit de begroting voor ontwik kelingssamenwerking. Deze kosten horen volgens de socialisten niet onder deze begroting thuis en en dragen bij tot 'vervuiling': het onder de begroting brengen van uitgaven die niet voor ontwikkelingssamen werking zijn bestemd. Ook minister Pronk wil daarvan af maar hij heeft zich bij het regeer- akkoord het jongsto kabinetsbe- ButoaA ei dat haar de jaren na de 150 mil- v beleid. gantische angst", vallen. CDA-woordvoerster Van Rooy wees hem er gisteren op dat "Dié dreigementen hij als Kamerlid regelmatig had grapjes" Heus. De de 50.000 en 60.000 gulden afge- hardnekkig ontkennende verdach- aangedrongen op e Tommei (D66) beschuldigde CDA misch plan voor Suriname. "Waar- sluit neergelegd. Bij het regeerak koord was al afgesproken dat de op vangkosten tot een bedrag van 226 miljoen gulden uit zijn begroting worden betaald. PvdA van "kiezersbedrog". Met Beckers (Groen Links) wees hij er op dat beide partijen in hun verkie zingsprogramma's verdere vervui ling van het ontwikkelingsbudget hebben afwezen. Terpstra (WD) herinnerde Pronk er aan dat hij vo rig jaar als kamerlid nog de vloer aanveegde met een nota van zijn de kwali- de ontwikkelingssamen- 'erking, terwijl hij diezelfde nota u overneemt. Suriname heeft de minister deze eisen laten vallen o behoorlijk in te bedden? kon het zich niet voorstellen: perst. Het aantal slachtoffers en dus ten, van wie enigen dezelfde achter- de opbrengst moet echter veel gro- naam hebben, bedienden zich van ter zijn geweest. Politie en justitie tal van aliassen. In totaal noteerde die alle ten laste gaan er van uit, dat veel gedupeer- de politie meer dan 250 namen en [de feiten luidkeels ontkende, den geen aangifte durven doen uit bijnamen. Gisteren sprak strafka- gisteren veertien jaar cel ge- angst voor represailles. merpresident mr. L. Vogel dus van Die vrees is niet ongegrond. Zelfs W.l, W.2, W.3 enz.. anuit het Huis van Bewaring heeft De politie werd op het spoor gezet plotsklaps p| m de hulp eist, niet alleen vanwege de afper singen, maar ook wegens betrok- paar weken later terug de dossiers zonder rest. De Enschedeër hield gisteren vol dat het geld was bestemd om te gok ken of schulden mee af te lossen. Justitie gaat er van uit, dat het no dig was om te investeren in drugs transporten vanuit Hongkong. Hoe wel de man als het hoofd van de bende wordt beschouwd neemt men aan, dat hij niet de spin in het web is. "De echte grote jongens blij ven op de achtergrond", aldus mr. Heus. Uitspraak is dinsdag. VIER MENSEN DOOD BIJ EXPLOSIE Met het besluit de 75 miljoen gul- Een Kamermeerderheid van CDA, den voor asielzoekers begroting weg te halen Pronks de ruimte 1990 voor nieuw beleid was gereserveerd verdwenen. In het re- lcgcllxlK> IIiimsicl geerakkoord was per jaar 150 mil- weten dat hij die voorwaardei door WD en D66 meent dat Pronk als nog een meerjaren-ontwikkelings plan moet eisen van de Surinaamse regering. De minister liet onlangs joen gulden uitgetrokken. Eerder vuj halveerde het kabinet dat bedrag al het hervatten vall ue umwll^e. uit financiële overwegingen. Het )ingshulp aan Suriname, wil laten DEN HAAG (ANP/GPD) - De uit- automobilist teveel alcohol heeft spraak van het gerechtshof in Den gedronken, onwettig. Het Hof Haag over de onwettigheid van de meende dat de analyse niet voldoet ademanalyse moet nietig worden aan het rechtsbeginsel 'equality of verklaard. Dat advies heeft procu- arms'. Volgens dat beginsel heeft reur-generaal, mr. Meyers, gisteren een verdachte het recht om de uit gegeven aan de Hoge Raad, Meyers slag van de ademanalyse aan te heeft de Raad aangeraden de kwes- vechten. Zo'n tegenonderzoek is tie opnieuw ter behandeling voor te niet in de wet vastgelegd, leggen aan een gerechtshof in een Meijers ziet geen grond waarop ander arrondissement. een verdachte onder alle omstan- Onlangs verklaarde het Haagse digheden een recht op tegenonder- gerechtshof de ademanalyse, een zoek zou toekomen. Een beroep op - 1 het Europees verdrag voor de rech ten van de mens, is naar zijn mening onjuist. Een tegenonderzoek is volgens de procureur-generaal wel mogelijk als de verdachte daarom uitdrukke lijk heeft verzocht. Het is mogelijk dat de apparatuur door de gezond heidstoestand van de verdachte (bijvoorbeeld suikerziekte) een ver keerde uitslag geeft. De verdachte tegenonderzoek wil aan de •n een urine- of bloedonder- pro- zoek, zal zelf de kosten moeten dra gen. Als de Hoge Raad dit advies van de procureur-generaal volgt, zal de politie haar procedure moeten aanpassen. De ademanalyse die in 1987 werd ingevoerd als vervanging methode om vast te stellen of c Rotterdam omarmt forensenbelasting AMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam 'voelt voor het idee van de Amsterdamse wethou- (bijvoorbeeld suikerziekte) e dat schorsing bij gebleken strijd met de wet of het algemeen belang door vernietiging moet worden ge volgd". Secretaris Huurman van de LO- vindt dat het niet van fatsoen ge tuigt van de Kamer niet te willen wachten op het gesprek tussen LO TA en Dales, dat op korte termijn plaatsheeft. Wel valt er, aldus Huur man, naast deze 'droefenis' ook een positief aspect te ontwaren. De be- trokken gemeenten met een ge- nenlandse zaken) op de vingers. Da- schorst raadsbesluit komen des te DEN HAAG (ANP/GPD) - Een meerderheid in de Tweede Kamer van CDA, WD en een aantal kleine rechtse partijenk heeft gisteren uit gesproken dat een besluit van een gemeenteraad, dat door de Kroon TA vindt dat het niet wordt geschorst wegens strijd met de wet of het algemeen belang, wan neer het niet wordt ingetrokken ook moet worden vernietigd. der Etty forensenbelasting voeren. Die belasting bp bedrijven die voor hun werknemers die in rand- band gemeenten wonen en dus i fiteren van stedelijke gen, kan volgens de Rotterdamse wethouder Linthorst goed worden ingepast in een herzieningsplan van gemeentelijke belastingen. Linthorst meent dat de herzie- ning (een plan-Oort voor gemeen- bloedproef, geldt volgens het ten) gepaard zal gaan met een lagere IJkwezen als zeer betrouwbaar. Het opbrengst van inkomsten- nootschapsbelasting ming van onroerend-goedbelasting- opbrengst in gemeenten. Onderde len van zijn voorstel zijn: alleen ei genaren van woifingen gaan onroe- rend-goedbelasting betalen, huur ders worden vrijgesteld; voor be drijfspanden worden nieuwe tarie ven ingevoerd, waarbij kantoren zwaarder worden aangeslagen dan fabrieken terwijl toeristische com plexen het meeste gaan betalen on der afschaffing van de toeristenbe lasting en gemeenten krijgen volle dige zeggenschap over kwijtschel- dingsbeleid van onroerend-goedbe- lasting voor mensen met lage inko mens en mogen belasting in stads vernieuwingsgebieden tijdelijk ver lagen. De hele gemeentelijke belasting heffing kan daardoor worden ver eenvoudigd. De belastingdruk wordt gelijkmatiger verdeeld om dat in forensengemeenten meer be lasting op woningen drukt dan in grote steden, die weer meer binnen halen op kantoorcomplexen. IJwezen wijst erop dat de appara- toene- tuur ieder half jaar wordt gekeurd en dat het honderd procent zeker is dat het apparaat nooit een onjuist alcoholpromillage aangeeft. ROTTERDAM - Een explosie op de tanker Century Dawn, die lag afgemeerd bij de werf Verol- me Botlek heeft gistermiddag vier mensen het leven gekost. De slachtoffers, werknemers van een onderaannemer, waren in een ruim van het schip bezig met soldeerwerkzaamheden, toen de boel met een steekvlam explo deerde. De oorzaak is onbekend, maar voorzover bekend voldeed het schip aan alle veiligheids voorschriften. De Century Dawn, eigendom van Atlas Ship Management in Hong Kong en geregistreerd in Nassau op de Bahama's, was maandag voor de kade van Ver- ölme Botlek afgemeerd voor een reparatie aan de schroef. De sol deerwerkzaamheden stonden daar volkomen buiten en wer den uitgevoerd door een aanne mer die door de reder van het schip was ingehuurd, (foto anp> i vorige week in de Kamer, dat raadsbesluiten van Lagere Overhe den tegen Apartheid (LOTA), die een boycot van bedrijven die han del drijven met Zuid-Afrika be ogen, worden geschorst. Die schor sing wordt gevolgd door overleg met de betrokken gemeentebestu- Daarbij staat volgens Dales niet bij voorbaat vast dat de raadsbeslui ten ook zullen worden vernietigd. Op voorstel van GPV en SGP sprak de Kamer gisteren echter uit dat "schorsing niet als een zelfstandig instrument van toezicht op gemeen tebesturen kan worden gebruikt en DEN HAAG (ANP) - De fracties van CDA en WD in de Eerste Kamer Schinck riep "de staatsman Lub- willen (nog) niet bezuinigen op de- bers" op om op te staan en de dis tensie. De huidige ontwikkelingen in Oost-Europa stemmen tot vreug de, maar luiden tegelijkertijd een periode van instabiliteit in, zo meenden de fracties tijdens de alge mene beschouwingen. CDA-senator Kaland noemde "Gorbatsjov en daarmee de Sov- PvdA-fractievoorzitter met geldstromen tot stand te bren gen. Kaland voelt niets voor het PvdA- Utrecht standpunt gedragsbeinvloedende Eén defensiebezuinigingen "uit de sfeer van het prestige van de coalitiepartners te halen". Kaland was in zijn betoog kritisch over het begrip 'sociale vernieu wing' dat het nieuwe kabinet hoog in het vaandel heeft staan. "Sociale vernieuwing is geen begrip sneller in een juridische procedure terecht en des te sneller komt er ook duidelijkheid. Zodra een vernietigingsprocedu re in gang wordt gezet komt de Raad van State er voor advies aan te pas. De LOTA gaat ervan uit dat dit college haar, cq. de betrokken ge meenten dan zal horen. UTRECHT (ANP) - Iedereen die op zoek is naar de identiteit van zijn of haar biologische vader of moeder en andere familieleden kan daarbij hulp krijgen van de- Stichting Af stammingsrecht, die gisteren in opgericht. de initiatiefnemers 1 heffingen ten bate van het milieu de stichting is de 46-jarige Riet buiten de collectieve lastendruk te Monteyne uit Eindhoven. Zij is zelf houden. Hij sprak over een dwaal- al twintig jaar op zoek naar de iden- weg: "Zijn accijnzen op tabak en al- titeit van haar vader. Vorig jaar ging cohol niet ook gedragsbeïnvloe- Monteyne in hongerstaking toen jetunie, paradoxaal genoeg de 1989 of de negentiger jaren", zei Ka- meest onzekere factor". Hij waar- land, "maar onderdeel van een con- schuwde "in deze omstandigheden tinu proces". Volgens hem is het niet eenzijdig in het defensiebudget niet bij wetgeving te regelen en niet het Bredase opvangtehuis Valken horst voor ongehuwde moeders in zage weigerde in het dossier van milieu financiëel ruimhartiger. Hij haar moeder. Het opvangtehuis be- herinnerde minister van financien riep zich op geheimhoudingsplicht. dend bedoeld? De PvdA-er Schinck toonde zijn betoog ten Kok aan zijn uitspraken als PvdA- lijsttrekker over het instellen van een milieufonds. Uit dit fonds zou den (arme) landen schadeloosstel lingen kunnen krijgen als zij milieu- bedreigende activiteiten achterwe ge zouden laten. Verder pleitte Schinck juist wel i ren van heffingen milieuproblematiek. Monteyne is in een juridische pro cedure verwikkeld om inzage in het dossier te krijgen. De hongerstaking bracht zoveel reacties teweeg dat toen het idee voor de stichting werd geboren. het stimule- Volgens Monteyne gaat de stichting r aanpak de duizenden ngehuwde moeders. haar voorstellen. Het verzoek de Eerste Kamer om een aparte te stellen WD en D66 verweten minister binnen- en buitenlandse adoptie- Kok te lichtvaardig de kabinets- kinderen, stiefkinderen i kwestie te hebben gesteld in de DEN HAAG (ANP/GPD) - De com missie van Financiën in de Eerste Kamer heeft gisteren geen concrete HHR v...- besluiten genomen over het wets- stel nog eens door te rekenen wordt zaak rond de aaw voor bejaarden. - voorstel tot verhoging van het huur- niet gehonoreerd. Het machtswoord dat Kok eind de- hun biologische vader of moeder waardeforfait. De commissie zal CDA-fractievoorzitter Brinkman cember gebruikte heeft de politieke Tot voorzitter gisteravond begrip te hebben geloofwaardigheid van dit kabinet stichting r de opstelling van de Eerste Ka- geschaad, - Je doet de Eerste Kamer on- Luteijn. zich komende dinsdag weer over de zaak buigen. Daarmee staat wel vast dat de verhoging van het forfait de Utrechtse hoogleraar meende WD-er adoptieleer prof. Hoksbergen be noemd. 1,8 r r 2,3 procent niet op 1 februa- recht als je van dat college alleen ri ingaat, zoals het kabinet De commissie zou oorspronkelijk vandaag verder discussiëren over het voorstel. Maar doordat de ant woorden van de regering op alle vragen van de senatoren pas giste ren binnenkwamen, is besloten pas dinsdag weer opnieuw tè praten over het huurwaardeforfait. Overigens houdt het kabinet on verkort vast aan de uitgangspunten verwacht dat het voorstellen tegen het licht houdt en er vervolgens een stempeltje opzet. Toch bleef Brink man vasthouden aan het primaat van de Tweede Kamer inzake de po litie afweging van een voorstel. De mate waarin het huurwaarden- forfait wordt verhoogd is in laatste instantie een politieke afweging en die wordt in de Tweede Kamer ge maakt, zo maakte hij duidelijk. ADVERTENTIE Fietsers De gezondheidsdiensten van Am sterdam en Breda onderzoeken ge zamenlijk de mate waarin fietsers en automobilisten bloot staan aan schadelijke stoffen in de lucht. Daarvoor rijden tijdens de ochtend spits vier fietsers en vier automobi listen voorzien van meetapparatuur een vastgestelde route. De moge lijkheid wordt niet uitgesloten dat in tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht autorijden onge zonder is dan fietsen. Psychiater Het medisch tuchtcollege heeft een Amsterdamse psychiater de be voegdheid ontzegd de geneeskunde uit te oefenen. Volgens het tuchtcol lege schreef hij medicijnen in zo grote hoeveelheden voor, dat pa tiënten er zelfmoord mee konden plegen. Bovendien doorkuiste hij geneeskundige behandeling van drugsverslaafden. De verblijfs plaats van de psychiater is onbe kend. Chemische wapens Minister van buitenlandse zaken Van den Broek zal Den Haag kandi daat stellen voor de vestiging van een bureau dat een verbod op che mische wapens controleert. Ook Wenen en Brussel willen het bureau huisvesten. AMSTERDAM (ANP) - Niet de vermeende kwalijke gevolgen voor de volksgezondheid, maar de angst om de zo juist in internationaal ver band opgebouwde goede reputatie op drugsbeleid weer kwijt te raken is in Nederland de reden geweest de chemische drug XTC (ecstacy) strafbaar te stellen. Die onthulling deed Th. Bot van het ministerie van justitie gisteren tijdens de XTC- conferentie in de Melkweg in Am sterdam. De conferentie werd gehouden door het Nederlands Instituut voor Alcohol en Drugs (NIAD) in Utrecht en had tot doel het groot aantal misverstanden dat over XTC bestaat uit de weg te ruimen. Eén van die misverstanden, zo luidde de klacht, is in de wereld geholpen door de rijksoverheid. Het plaatsen van het geestverruimend middel op lijst één (de zwaarste) van verboden verdovende middelen wekt de in druk alsof het om een zware drug zou gaan terwijl XTC in werkelijk heid vrij onschuldig zou zijn. CDA-kamcrlid Kotfeman heeft mi nister van justitie Hirsch Ballin maat regelen gevraagd tegen zogeheten acid-house parties, waar vaak XTC wordt verhandeld. De CDA-er wijst erop dat voor sommige parties kaartjes worden verkocht bij WV's. De regering plaatste het middel in 1988 op die zwarte lijst toen bleek, aldus mr. Bot, dat Nederland een produktie- en doorvoerland voor XTC dreigde te worden. In diverse andere landen was het middel al verboden. "Wij wilden voorko men", aldus Bot, "dat wij het aarze lend gegeven vertrouwen in ons drugsbeleid kwijt zouden raken". Maar het strafbaar stellen heeft wel tot gevolg gehad dat zowel pro duktie als gebruik van XTC onder gronds is gegaan. Gebruikers die voorheen de producenten van de drug kenden en een effectieve con sumentencontrole uitoefenden, we ten nu niet meer waar en hoe de pil len worden vervaardigd. Criminelen beginnen vat te krijgen op het XTC-circuit en de kwaliteit begint af te nemen. Steeds vaker worden speed en amfetaminen ver kocht als XTC. De volslagen andere uitwerking van die middelen heeft ertoe geleid dat XTC in een kwaad daglicht is komen te staan. Die gevolgen heeft de overheid echter bewust, zo erkende Bot, on dergeschikt gemaakt aan de reputa tie van Nederland in het buitenland. Het nieuwe beleid heeft volgens de Centrale Recherche en Informatie dienst (CRI) in 1989 al geleid tot de inbeslagname van 930.000 tabletten en 750 gram poeder. Overigens meent men binnen het strafrechterlijk circuit wel dat XTC niet gelijk geschakeld dient te wor den aan drugs als cocaïne en heroï ne. Dat bleek uit een uitspraak van de Utrechtse rechtbank, de enige waarin het tot nu toe tot een veroor deling is gekomen. "Dit middel moet beoordeeld worden op hasj ni veau" zo zou de rechter volgens ad vocaat J. Knap hebben gezegd. De uitspraak werd nog eens bevestigd door het vonnis. De man die zich schuldig had gemaakt aan een grootscheepse distributie van uit de Verenigde Staten afkomstige pil len, werd veroordeeld tot drie maanden celstraf, waarvan twee voorwaardelijk. Volgens apotheker J. Filedt Kok van het AMC in Amsterdam moet XTC nadrukkelijk worden gezien als een genotsmiddel. Het werd al in 1914 in Duitsland door de firma Merck ontwikkeld als een eet- lustremmer, maar heeft als zodanig nimmer effect gehad. In de zeventi ger jaren ontdekten psychiaters dat het middel mensen makkelijker aan het praten kreeg en een nieuwe toe passing was gevonden. De stof MDMA waarvan XTC wordt gemaakt werkt direct op het centrale zenuwstelsel. Er is geen sprake van hallucinaties, de gebrui ker blijft bij zijn volle verstand. Er maakt zich echter gedurende zes tot acht uur een gevoel van gelukzalig heid en bruisende energie meester van degene die een pil gebruikt. Een tablet of capsule van ongeveer 150 milligram kost tussen de 25 en 50 gulden. Er kunnen echter bijwerkingen optreden als misselijkheid, wazig zien, spanning in de kaakspieren, hoofdpijn en veranderingen in bloeddruk en hartslag. Volgens Fi ledt Kok kun je aan echte XTC niet verslaafd raken om de simpele re den dat je het slechts eens in de twee tot drie weken kunt gebrui ken. Neem je vaker een pil, dan werkt het niet meer. Sinds XTC onder de Opiumwet valt komt er, zo stelden naast Filedt Kok ook twee gebruikers op de con ferentie, steeds meer rommel op de markt. De apotheker trof in 22 mon sters die als XTC werden verkocht, wisselende hoeveelheden MDMA en in vier pillen zat zelfs helemaal niets. Volgens de twee gebruikers is er al sinds enkele maanden geen echte XTC op de markt meer te krij gen. Het gerommel onder de naam XTC zou er ook reden van zijn dat de zogenaamde acid-house-party's in opspraak zijn geraakt. Zowel door het NIAD als door vertegen woordigers van het straathoekwerk en XTC-gebruikers werd gepleit voor een wetswijziging waardoor het middel onder de werking van de Opiumwet wordt weggehaald. Vooruitlopend daarop pleit het NIAD voor eerlijke voorlichting over XTC aan de gebruikers. "We kunnen ze niet vertellen hoe ze rom mel van XTC kunnen onderschei den", aldus E. Fromberg van het NIAD. "Maar door ze voor te lichten over het effect dat XTC op je be hoort te hebben, kunnen ze achteraf wel bepalen of ze goede kwaliteit hebben gehad en of de verkoper dus te vertrouwen is geweest". Er is nogal wat veranderd in het kers verse belastingjaar 1990. Daarom hebben we in een brochure 'ns netjes naast elkaar gezet hoe 't was in 1989 en hoe 't nu is geworden. Handig om bij de hand te hebben. U kunt 'm krijgen op het postkantoor en het belastingkantoor en bij de bibliotheek. Belastingdienst

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3