Betere afspraken nodig over schoonhouden wijken n Plan voor korter naaktstrand in Noordwijk is van de baan Auto rijdt in sloot langs rijksweg A44 'Ontwikkeling bedrijfsterrein Alkemade niet verontrustend' GS staan bouw van motel toe bij brugrestaurant over A4 WOENSDAG 24 JANUARI 1990 LEIDEN/REGIO Leids Bewoners Platform opgericht LEIDEN - Het Leids Bewo ners Platform liet gister avond tijdens de officiële op richting in het buurthuis De Pancrat aan de Middelste gracht al een krachtige stem horen. De gemeente Leiden moet volgens het platform betere afspraken maken met de buurtbewoners over het schoonhouden van de wijk, de burgers beter voorlichten over de mogelijkheden van verschillende vuilnisophaal systemen en een duidelijker beleid voeren ten aanzien van de afvalscheiding. Het doel van de bewonersorganisa tie is de krachten te bundelen en be ter overleg tussen de verschillende buurtbewonérsorganisaties moge lijk te maken. Allemaal mooi en aar dig volgens wethouder Tesselaar, "maar laat het niet bij woorden. Maak er iets moois van". Inmiddels hebben zo'n vijftig organisaties zich Ouderen-soos Zuid West viert 20-jarig bestaan bij het Leids Bewoners Platform scheiden ophalen van huisafval, aangesloten. Het platform heeft de moet de burger niet vreemd opky- eerste aanzet gegeven tot de oprich- ken als het reinigingsrecht omhoog ting van de werkgroepen huisvuil gaat, zei Kuijers. "Dat kost r i woonlasten. Huisvuil Ter gelegenheid vi werd gisteravond i problemen i maal geld en dat moet ergens van daan komen". Ter Beek gaf toe dat aan een stij ging van het reiningingsrecht niet de oprichting te ontkomen valt. "Maar", zo voeg- /er ergernissen de hij eraan toe, "het moet wel bin- ewoners gedis- nen de perken blijven. Nieuwe sys- cusieerd. Vooral het zwerfvuil in de temen moeten niet te duur worden. straten is bij velen een bron »r- En in goed overleg met de bewoners genis. De gemeente dacht hierop worden geïntroduceerd. Want het met de introductie van wijk- en mi- kan allemaal goedkoper". Ter Beek nicontainers reeds een passend ant- noemde als voorbeeld de compost- woord te hebben gevonden. Maar vaten die bij de gemeente te verkrij- vooral de wijkcontainers moesten gen zijn. "Veel mensen weten dat het ontgelden. Een bewoonster aan niet eens". de Waardgracht: "Bij ons wordt op «t dinsdag de container geleegd. Dan *v OOnlaSteil zit hij propvol. Maar dat is op don- Bij de discussie over de woonlasten r het geval en dan zitten stonden de huurverhogingen er hooguit zeven vuilniszakken i In de vijf tussenliggende dagen 2 je niemand van de gemeente. Het i woningbouwvereniging De Een dracht en de onroerend goedbelas- ting centraal. Vooral de huurverho- dan een grote puinhoop rond de ging van negentig gulden per container. En ik maar slepen met maand voor nieuwe huurders kan die zakken naar de Oranjegracht, volgens het Leids Bewoners Plat- waar ze wel frequenter vuil opha- form niet door de beugel. "De over- len. Ik krijg er niet eens voor be- heid heeft een huurgrens vastge- taald". steld. Voor De Eendracht is deze Gebrekkige gemeente-voorlich- blijkbaar niet hoog genoeg. Nu ting over vuilnisophaaltijden en de moet een nieuwe huurder negentig verschillende ophaalsystemen als gulden per maand meer betalen met de minicontainer en de klein che- de gedachte: hij weet toch niet hoe- vaij misch-afvalboxen, bleek veelal het veel de vorige huurder betaalde. Dit Jf" _T' rfcerT ctmiiroiHirttr "Wo koKhon ««wie n^r unii^.r en ic ^.oorawijK ie Deperxen 101 nei ge bied ten noorden van de Langevel- Keuze voor strook van zes kilometer stad gehouden", riekt naar willekeur en bovendien i dergelijke verhoging volgens wethouder de wet niet toegestaan", zei W. Kuijers, zelf een enthousiast gebrui- der Bol, woordvoerder van de werk- ker van de minicontainer. "Het doel groep woonlasten, was middels een voorlichtingscam- Wethouder Tesselaar zei De Een- LEIDEN - De Ouderen-soos Zuid- pagne de straten schoon te houden, dracht reeds mondeling op de hoog- West viert maandag 29 januari in de Eerst de burgers opvoeden, dat was te te hebben gebracht over de on- zaal van Rijn en Vliet haar 20-jarig het motto. Daarnaast hielden we de toelaatbare huurverhoging. Vol- bestaan. Voor de ongeveer 130 ou- politie achter de hand die bij over- gens het platform was dit niet vol- deren die lid zijn van de vereniging tredingen bekeurde. Er wordt dus doende. "Als ik zijn er de hele middag festiviteiten. De vereniging begon in januari 1970, toen een paar mensen beslo ten wekelijks in het 'gebouw op de palen' aan de Vijf Meilaan te gaan buurtbewoners, kaarten. Daarbij kregen de initia tiefnemers medewerking van pas toor Commandeur. wel degelijk iets gedaan lichting". Volgens F. ter Beek, initiatiefne mer staan noegen kan doen, wil ik dit ook nog wel schriftelijk doen", zei Tesselaar. De wethouder wees gisteravond de werkgroep huisvuil, be- op de komende verhoging van de onduidelijkheden bij onroerend goedbelasting. Hetgeen derslag, is gisteravond in de Noord- wijkse gemeenteraad mislukt. In de herziene Algemene Plaatselijke Verordening (apv) strekt het strand- gedeelte waarop blootzonners te recht kunnen zich uit over de zes ki lometer ten noorden van de Noord boulevard, met uitzondering van de Duindamseslag en de Langevelder- slag. sing nog een familiestrand waar ook de CDA-' heel veel wordt gewandeld. Hij is bang dat e bang dat mensen die vanaf de bou- daan. Het is een kwestie levard richting Zandvoort gaan nen, net zoals bij andere wandelen, 'bloot' zullen staan aan van recreatie". Hoewel Dessing flauwe grapjes van anderen. "Naar geen enkele bijval kreeg van de ove- het noorden wandelen zou syno- rige raadsfracties, vroeg hij toch niem kunnen worden met'de ogen stemming de kost geven'", aldus Dessing. leen een minderheid raadsleden en wethouders van Burgemeester J.M. Hoffmann CDA bleken voor het inperken SASSENHEIM Een personenau- to met vier Rotterdammers is gister middag op de A-44 (Amsterdam- Wassenaar) ter hoogte van Sassen- heim van de weg geraakt en in een diepe sloot terecht gekomen. Het viertal kon bijtijds uit de auto ont snappen voordat de wagen naar de bodem zakte. Volgens de verklaring van de be stuurder tegenover de politie is de auto gaan slippen als gevolg van aquaplaning. Het voertuig kwam vervolgens in de rechterberm te recht en schoot door naar de sloot. Bij het boven water halen van de au to kwam een takelwagen vast te zit ten in de berm. Een vrachtauto moest eraan te pas komen om de takelwagen los te trekken. Daarna kon de gezonken auto naar boven worden gehaald. Ook D66 Alphen wil referendum ALPHEN AAN DEN RIJN - D66 in Alphen pleit voor het houden van een raadplegend referendum over het archeologische themapark Ar- cheon. Het referendum moet sa menvallen met de verkiezingen voor de gemeenteraad op 21 maart. "De uitslag van het referendum moet bepalend zijn voor de komst van Archeon en niet de beslissing van de raad. Archeon is een heel be niet. Ik ben niet langrijk item en daarom vindt D66 lacherig zal worden ge- dat de mening van het volk de door- 1——4 siag moet geven. Als de raad op 1 fe bruari beslist dat Archeon wèl moet komen en de kiezers denken daar vervolgens heel anders over dan moet de beslissing van de raad Noordwijk deelde de v het naaktstrand r 11 k ndat geen hem niet in dank werd afgenomen. "Ik weet dat Leiden niet goedkoop Landelijk gezien staan "Het laatste stuk strand van de Lan- gevelderslag tot Zandvoort is vol doende voor de naaktrecreanten", herhaalde CDA-fractievoorzitter R.P. Dessing nogmaals zyn argu- menten. Al eerder had hij tijdens DEN HAAG/ALKEMADE - Er is Lasso, zeggen GS dat de uitbreiding model Daar is de gemeenteraad dit onderwerp. Al_- den teruggedraaid", aldus fractie- -~«jjj|voorzitter en lijsttrekker A. van Geest van D66. Het voorstel van D66 komt aan de orde in de raadsvergadering van 1 februari wanneer ook het besluit over Archeon wordt genomen, het is de bedoeling dat de Alphense kie zers op 21 maart twee formulieren invullen, een waarop ze hun favorie te partij aankruisen en een waarop ze ja of nee zeggen tegen Archeon. Het voorstel van D66 is naar Leids Nadat 'het gebouw op de palen' verkocht was, verhuisde de soos naar de zaal van Rijn en Vliet. De Ouderen-soos Zuid-West houdt niet elkaar. Er wordt maar wat geëxperi- zestiende plaats. Maar deze belas- menteerd met compostvaten, kca- ting is een belangrijke bron van in- boxen en minicontainers. De ge- komsten voor de stad. De commissievergaderingen geefs aangedrongen op e king van het gebied waarop strand- kantoren tever- in Zuid-Holland geen aanleiding te vooral is veroorzaakt door grond- reeds akkoord gegaan met het hou. beper- veronderstellen dat zich extra veel verkoop aanbedryven uit de ge- den van een raadplegend referen- bruiker weet niet waar hij i Op deze manier worden er drem pels opgeworpen en die willen we alleen kaart- en sjoelmiddagen, juist wegwerken". Bij een intensiever optreden 1 de gemeente bij bij voorbeeld ge- staan". plannen van de verschillende partij- kunnen, moeten toch op de een of andere mier betaald worden. We kunnen het goedkoper maken, maar dan moeten we er wel iets voor laten bezoekers volledig uit de kleren relatief goedkope en goed per auto noodzakelijke wijziging bedrijven vestigen op meente zelf Dat rechtvaardigde de dum tegelijk met de verkiezingen bereikbare locaties langs rijkswe- stemmingsplan. Meijer gen. Gedeputeerde staten, het dage- gen. de be- lijks bestuur van de provincie, ant woorden dat aan het statenlid E, r de Provinciale Staten volgend nu niet meer tegen blootzonners zal Meijer (Groen Links). Laatstge- worden opgetreden, is volgens Des- noemde heeft in een serie vragen Hoofdsuppoost (I) Zit m'n jasje goed? Zit m'n dasje goed? De hoofdsuppoost van de Leidse Schouwburg gaat op stap. Zo'n vier avonden per week hijst Willem l'Ecluse zich zich in een net colbertje, meer voor z'n ple zier dan voor het geld, om er bij de ingang van het theater voor te wa ken dat niemand zonder kaartje de schouwburg binnenkomt. "Bij het passeren van l'Ecluse (koffie links, garderobe rechts) heb je het gevoel het eerste deel van de voorstelling reeds gehad te heb ben", verklaarde burgemeester Goekoop vorige week. Willem l'Ecluse vervult zijn rol in het theater aan de Oude Vest al 25 jaar. De hoofdsuppoost is ver knocht aan de Leidse schouw burg. Volgens de burgemeester staat de hoofdsuppoost er altijd by met een gezicht van: dit is mijn gebouw. En zo ziet hij het zelf ook een beetje. "Ik kan er niet tegen als iemand zijn benen op de stoe len legt. Daar zeg ik dan wat van. Maar, ik blijf beleefd. Een geintje maken doe ik wel, maar ik ben nooit brutaal tegen de mensen. Daar schiet je niks mee op". "Ik heb nooit een lastige bezoe ker de schouwburg uit hoeven gooien. Natuurlijk waren er wei eens problemen. Maar die heb ik altijd in alle rust kunnen oplos sen. Je moet dat soort zaken met tact aanpakken", filosofeert l'E cluse over de eigenschappen waarover een hoofdsuppoost moet beschikken. "Vorig jaar, bijvoorbeeld, kwa men bij een voorstelling van Ju les Deelder een heel stel motorrij ders in van die leren pakken. Die wilden met flessen bier naar bin nen. Kijk, dan kan ik wel zeggen: jullie komen er niet in. Maar, dan zwem ik zo in de Oude Singel. Die lui hadden zulke armen", aldus l'Ecluse, terwijl hy duidelijk maakt dat hij met een paar broer tjes van de Hulk te doen had. "Dat moet je dus anders aanpakken. Dan begin ik van: jongens, het is een oude schouwburg dus we moeten een beetje uitkijken. Drink nu eerst buiten je biertje ef- fe op. En, dan geef ik de toneel meester een seintje dat-ie nog twee minuten wacht. Zo los ik dat op". Honderdduizenden mensen heeft l'Ecluse in de afgelopen 25 jaar de drempel van de schouw burg zien passeren. "Ik heb nog nooit meegemaakt dat iemand zonder kaartje naar binnen wilde. Eén keer heb ik een bezoeker de toegang geweigerd. Dat was een man die met een hond naar bin nen wilde. Nou, dat kan niet", al dus l'Ecluse met een hoofd dat geen tegenspraak duldt. "We heb ben ook eens een vrouw gehad die met een baby naar binnen wil de. Dat hebben we toen opgelost door de baby bij de cassières te la ten". REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 t m'n dasje goed? Zo'n vier avonden per week hijst Willem 'l'Ecluse zich in een net colbertje om er bij ingang van de Leidse Schouwburg voor te waken dat niemand zonder kaartje binnen- komt. (foto Henk Bouwman) "Het schouwburgpubliek is wel veranderd door de jaren heen", weet de hoofdsuppoost. Vroeger was het veel sjieker. Toen kwamen de mannen in rok- kostuum en de vrouwen in het lang. Dat is niet meer. Tegen woordig komen ze gewoon in spijkerbroek". "De schouwburg is er nu voor iedereen. Vorige week bij André Hazes bij voorbeeld, toen zaten er zeker 450 mensen in de zaal die ik nog nooit eerder gezien had. Die lopen ook gewoon de zaal uit om een biertje te halen. Niet één of twee. Nee, ze liepen er aan alle kanten uit. Dat mag eigenlijk niet. Maar, ik heb het maar voor één keer laten gaan. Kijk, bij een ope rette haalt niemand in z'n hoofd om een biertje te gaan halen tij dens de voorstelling. Dat is het verschil". Hoofdsuppoost (2) Hoofdsuppoost zijn bij de Leidse Schouwburg is 'maar' een bij baantje voor Willem l'Ecluse. Hij heeft ook nog een baan van acht tot vijf, als landmeter, bij de ge meente Leiden. "Natuurlijk maak ik, alles bij elkaar, een hoop uren. Maar. het is mij nooit te veel geworden", reageert l'Ecluse. "Ik werk in de schouwburg met een ploeg fijne mensen waarmee ik goed kan opschieten. Daarom hou ik het al 25 jaar vol". "Het is eigenlijk nooit de be doeling geweest om het zo lang te doen", vertelt Willem l'Ecluse. "Ik ben er heel toevallig ingerold. Een collega vroeg me eens: is dat niks voor jou? Toen dacht ik: waarom niet? Voor een keertje. M'n dochter was net geboren, dus ik kon wel een extra centje ge bruiken. Van dat ene keertje kwam nog een keertje. En toen dacht ik: ik doe het voor een jaar. En zo is er steeds een jaar bijgeko- "Natuurlijk heb ik er weieens over gedacht om te stoppen. Toen de 1, 2, 3-show in de schouwburg werd opgenomen zei mijn doch ter, als ze thuis de deur open deed: mijn vader is et niet. Die woont in de schouwburg. Ja, dan denk je er wel aan om er een punt achter te zetten. Maar als ik tij dens de zomerstop weer een paar maanden thuis heb gezeten, dan ben ik blij dat ik weer kan begin nen. Het is gewoon hartstikke leuk werk". "25 Jaar geleden had ik er een zware klus aan. Ik stond eerst bij de deur, maar als de voorstelling ging beginnen moest ik snel naar achter om het doek op te trekken, om voor de rekwisieten te zorgen en alle andere voorkomende werkzaamheden te doen. Soms moest het doek wel 6 of 7 keer op een avond worden opgetrokken. Dat is een zware klus. Nog steeds, Ik zou het nu niet meer kunnen. Gelukkig hoef ik dat tegenwoor dig niet meer te doen. Mijn be langrijkste taak is nu om bij de deur te staan en tijdens de voor stellingen een oogje in het zeil te houden". Willem l'Ecluse heeft heel wat bekende Nederlanders van nabij meegemaakt. "Wie zijn zijn favo rieten? "Er zijn een heleboel goeie artiesten", reageert l'Eclu se. "Maar, Jos Brink vind ik zowel als mens als artiest wel heel goed. Als ik dan achter bezig ben, dan merk ik dat ik erbij hoor. Of je nou het doek optrekt of de direc teur bent. Je wordt gewaardeerd. Dat is erg fijn. Kitty Jansen, dat is ook een vrouw uit duizenden. Een rasartieste die weet hoe het hoort". Hoofdsuppoost (3) Afgelopen week werd het 25-jarig jubileum van Willem l'Ecluse groots gevierd. "Ik wist van niets. Ze hadden het voor mij geheim gehouden. Ik stond op het punt om gewoon naar werk te gaan toen ik werd afgehaald door de brandweer omdat ik 25 jaar als hulpbrandwacht had gefunctio neerd. Zelfs de politie was er. Ik wist niet wat mij overkwam. Toen ik de politie zag schrok ik zo dat ik riep: ik heb niks gedaan hoor. Ik dacht dat ik ook opgepakt werd. De hoofdcommissaris zei later dat hij mij eerder ervan ver dacht een dubbeltje bij te leggen dan er één af te halen". "Toen ik de schouwburg bin nenkwam zag ik de burgemeester staan, in mijn jasje. Hij kreeg 'm niet dicht, dus ik ben nog niet de dikste van de gemeente. Mijn hele familie zat in de VIP-room. En m'n mooie pak hing klaar. Ik wist niet eens dat het mijn pak was. Dat had ik al twee jaar niet aange had. Nou, toen moest ik mij ver kleden en in de zaal gaan zitten voor een programma met André Hazes en Renee de Haan. Dat was fantastisch. Na de voorstelling dacht ik dat het afgelopen was. Toen zei meneer Boelen: ga nog even mee naar boven om wat te drinken. Bleek daar een heel feest georganiseerd. Ik moest echt vechten tegen de tranen, zo over weldigend was het". "Ja, de directeur van de schouwburg is voor mij meneer Boelen. Ik noem hem nooit bij de voornaam. Dat vind ik niet staan. Ik weet wel dat dat nog van de ou de stempel is, maar daar kom ik nu eenmaal niet vanaf'. De ontwikkeling van bedrijfster reinen langs rijkswegen is vorige week nog onder de aandacht ge- verontrusting uitgesproken bracht door milieuminister J. Al ders, die de bedrijven dicht bij over de ontwikkeling drijfslocaties zoals bij Alkemade, openbaar-vervoerlijnen wil hebben, langs de A4, omdat die het groene Locaties langs rijkswegen worden Dia-lezing toege- |n hotel Nieuw Minerva (Boommarkt 23) wordt woensdag 24 januari een lezing gehouden door de Alliance Francaise over de grote veranderingen die het Mu- see du Louvre in Parijs heeft ondergaan. Dia's ondersteunen de geheel in het Frans gelezen tekst. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. NIEUW-VENNEP - Bij het zoge- stig van een inwoner van Burger- heten Brugrestaurant over de rijks- veen, die meende dat de bouw van- weg A4 (Amsterdam-Rotterdam) wege geluidshinder van het vlieg- mag een motel worden gebouwd, verkeer zou moeten verboden. Om Gedeputeerde staten van Noord- dezelfde reden was volgens hem Holland hebben daarvoor toestem- ook woningbouw Kookcursus Buurtcentrum Dijk 33 start woensdag 24 januari met een kookcursus voor oudore alleenstaanden of 2-persoonshuishou- dens- Zowel mannen als vrouwen zijn het Vlabij gele- welkom op de twaalf lessen die elke ming gegeven. Het Brugrestaurant gen Burgerveen uitgesloten. Tij- woensdag van 17.00 tot 19.00 dens een hoorzitting op 28 augustus den gegeven. bij Nieuw-Vennep is eigendom restaurantketen Van der Valk. van het vorig jaar werd het bezwaar De aanvraag voor de bouw van toegelicht. Het bezwaar werd door het motel was overigens niet inge- de gemeente later ongegrond ver diend door de Van der Valk, maar klaard, door Ontwikkeling en Beheer Maat- Hetwi6«to schappij (OBM), de vroegere eige- aan een aantal voorwaarden vol- deren. Met behulp van eenvoudige naresvan het restaurant over de doen. Zo mag het niet meer dan on- Piekstukken uj het Andesgeb.ed leert de rijksweg. Van der Valk heeft vervol- geyeer 400 bedden hebben en moet gens het gehele plan van OBM genomen. Tegen het plan was één bezwaar- voldoet volgens gedeputeerde sta- schrift ingediend. Deze was afkom- ten aan deze voorwaarden. Fluitcursus Tuya aan de Hogewoerd staat vrijdag 26 januari een cursus Pinkillo (Peruaanse Het motel moet volgens GS wel me'™ndhs,"k' voor oudere en kin- KCVCC1 1UU UCUUCII 1ICUVC11 CI1 lliuct - de hoogte beperkt blijven tot drie eenkomsten worden om de twee weken bouwlagen. Het huidige bouwplan °P vrijdag gehouden van 16.30 tot 17.45 - - - - uur. De kosten bedragen 90 gulden per gezin, ongeacht het aantal kinderen. Geboren: Anne Mareille dv A.W.J. van de Geijn en M.H.J. Hoes, Li-Feng zv L.M. Chen en M.L. Chin, Paulus Cornells zv P. Brandt en J.G. Oudshoorn, Jane Amanda dv J. Gumbs en M. Hansen, Laura dv P. Krul en M.W. Fransz, Maximiliaan Arie Cornelia zv J.P. Kleijn en L.A. Levert, Anna dv S. van Berkum en G. Gietema, Rowanne dv J.J.C. Verhulst en M. de Horn. Nicolaas Cornells zv J. van Rijn en F.A. Vroegindeweij, Lisette Corine Arianne dv A. Kuijt en W.C. Hogewoning, Peter Johannes zv T. van der Plas en W. Kempers. Mieke dv P. Plug en I. Soet. Willemijn Florine dv P R. de Weijs en P.J.M. Kok, Johannes zv A.G. ten en M. Plesman, Tobias Adriaan zv Graaf en M.W. van der Have, Benjamin Eppo zv P.B.J.M. Wessels en R.G.M. van Lanschot. Adriana dv A.J.A. de Vries en M.C. Noort, Rico zv J. Jelders en A.J.M. Zwart. Edmond Rudolf Ingbart Cornelis zv B.R. Roosendaal en A.H.P. Kool. Marieke dv N.C.M. Sluis en H.E.M. Tu len, Benjamin zv R.J. Groenendijk en C.W. van Rijn, Rick zv F.W. Buitelaar en L. van Kreunin- Financiën onafhankelijke) deskundigen zou den onderzoeken hoe ver het finan ciële schip Leiden nu echt is gezon ken. Tot slot: als er nu toch een refe- Grote groepen Leidenaars draaien rendum wordt gehouden laat dan gen. Overleden: C.T.M. Dobbe (1 van J.S. van der Hulst. F.J.A. van Beukering (1899) man, C. van den Berg (1897) man, G.J. van Doorn (1964) ma-n. J.P.N. Kokxhoorn (1902) man, H.P. de Wekker (1918) man. P.C.M. Bokhorst (1990) vrl.. M. Timmerman (1919) vrl., S. van der Kwaak (1923) vrl. echtg. van G. de Boer, D. van der Niet (1899) vrl. geh. t L. Vogelenzang, W.G. Helversteijn de belastingverhogingen op'. Aldus het LD van 19 mei 1989. En wie toen had gedacht dat dit het dan wel was geweest, heeft zich schro melijk vergist. Vol trots weet ons As- college te melden in de aanbie dingsbrief bij de gemeentebegro ting 1990 dat het programma voor een groot deel is uitgevoerd en er wordt opgesomd welke uitgaven ze méér doen dan vier jaar geleden. Wat aan deze prestatie nu zo uit zonderlijk is, is me niet zo heel dui delijk. Deze uitgaven werden gefi nancierd met bezuinigingen op on- i) vrl. echtg. der andere straatverlichting, ge- meentereiniging, sport etc., die ach teraf niet doorgévoerd kunnen wor den: jaarlijks moet er nu 1,6 miljoen bij voor straatverlichting, voor on derhoud van sportcomplexen is er vijf ton nodig. Kortom het financiële beleid de burger de keus maken over het al dan niet verhogen van belastingen, het uitvoeren van nieuw beleid of bezuinigingen. Jos Boerakker Mauritsstraat 75 Leiden Door de redactie ingekort. Ien Dales-complex Wij beseffen dat we Steeds niet al te serieus moeten nemen: het neemt de plaatselijke politiek op de hak. Beschrijvingen van het flitsende ui terlijk van vrouwelijke wethouders en raadsleden, ach, daar vallen we niet meer over; blijkbaar is er ge brek aan fleurige heren in de poli tiek. Gennep (1926) an, N. van Hemert J. Zwart, M.C. van mar. P. Hamel (1989) 91934) vrl. geh. gew. n Welaan (1902) vrl. geh. Walle, M. van Weerlee (1900) vrl. geh. gew. met N. Selier, P.J. de Graaf 91915) man, J.F.M. Steinebach (1915) (1982) vrl., C. Gebert (1920) man. J. Lin- bestaan uit het vullen ene gat met het andere: wel uitga ven voor leuke spannende zaken - politieke stokpaardjes - terwijl be zuinigd werd op noodzakelijke C.E. Hannema voorzieningen. 'J~in De vraag is echter of we er nu ook zijn. Zo vlak voor de verkiezingen is vr)' het al niet zo geslaagd voor politici om nieuwe tekorten aan te kondi gen en als dat dan toch gebeurt dan ga ik er maar vanuit dat ons nog meer staat te wachten. Er is immers niemand (ambtelijke insiders bui ten beschouwing gelaten) die het meeij arenbeeld 9 (1902) man, I.A. Jhinkoe Raj (1989) vrl., E.J. Hannig echtg. van J. Guurink, J.M. van der Mooien 91910) man, E.J.H. Alt (1906) man, S. Kom brink (1904) vrl. geh. gew. met W. Hoksbergen, L.A. Durieux (1902) vrl. geh. gew. met A. Kreeft. J.W. Warmenhoven (1921) man. W.A.C. Elligens (1987) vrl., A. van Beelen (1939) man. J.C. van der Weele (1902) man, L. resenteTrde Schild (1917) man. J.F. van der Steen (1901) gepresenteerde vrl. geh. gew. met H. Matters, A. Clarijs (1900) kan controleren zrl.. M.C.A. Krekelaar (1916) vrl. ech Ulansjaar, J.L.G. Blansjaar (1942) Versloot (1907) man. Om enig licht in deze financiële duisternis te doen schijnen zou het dringend gewenst zijn dat (politiek Hoe de nummer twee op onze lijst, Edith van Middelkoop, wordt neergezet vinden wij echter du bieus. Als vrouw in de politiek kun je blijkbaar maar twee kanten op. Ben je nog niet bij de pers bekend en onder de 70 dan hoor je bij de meisjes. Maak je indruk met je be leid of sla je met een handtas om je heen dan hoor je bij de ijzeren da mes. Wat is dit voor een Ien Dales- complex van journalisten? Deze typering van vrouwen houdt de drempel om zich met poli tiek te bemoeien hoog; dat zorgt er voor dat die politiek nog teveel een zaak blijft van jochies onder elkaar. Vrouwengroep van Groen Links Els Veenis Aloëlaan 26 Leiden

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14