'Een mooiere start hadden we ons niet kunnen wensen' Loretta Schrijverhet gezicht van Veronique-nieuws: Anne: 'Ik ga niet scheiden' Zappa bij Havel gHZEEEJ 9omoT6ïïT{/-6mm DINSDAG 23 JANUARI 1990 gen maanden op de redactie van 'Jongbloed Joosten'. Loretta stond op de nominatie om aan het presentatieteam van Nieuwslijn te worden toege voegd. Het liep anders. RTL Ve- ronique werd opgericht en Ruud Hendriks werd aangesteld als hoofd programmering van de nieuwe satellietzender. Hij nam Loretta mee. Te klein Er zijn bij Veronique, zoals be kend. grote veranderingen op komst. In februari doen de grote publiektrekkers van Joop van den Ende hun intrede. Veel nieu we programma's zullen andere programma's laten verdwijnen. Maar volgens Schrijver heerst er onder de programmamakers geen angstige stemming. „Ik heb begrepen dat het de bedoeling is dat de nieuwe programma's de aangekochte series verdringen en de zendtijd, die nu gebruikt wordt voor herhalingen, zullen opvullen. Bij het nieuws zal wei nig veranderen. Als dat wel zo zou zijn, hadden we dat toch al te horen gekregen." De redactie van Veronique Nieuws is volgens Schrijver te klein. „We draaien wel, maar we zijn niet rekbaar. Op vakanties is de redactie nu nog niet bere kend. Er zijn tevens plannen om in de toekomst meer eigen repor tages te gaan maken, maar die kunnen nu nog niet verwezen lijkt worden bij gebrek aan man kracht. En dus bij gebrek aan geld. Ik mag wel hopen dat het budget tezijnertijd wordt ver hoogd." Of de nieuwsredactie dan met mensen van het TVlO-nieuws wordt uitgebreid, weet ze niet. „Het kunnen ook sollicitanten zijn die hier al heel lang in een la liggen." Prinses Anne LONDEN (DPA/UPI) - Prinses Anne heeft gisteren berichten in de Britse popu laire bladen tegengesproken dat zij snel wil scheiden. Volgens de kranten wil de prinses zo snel mogelijk een definitieve scheiding. In september gingen prin ses Ann^ en haar man Mark Philip na een huwelijk van 15 jaar apart wonen. Volgens Britse kranten wil prinses Anne een definitieve schei ding en zou Mark Philip daarmee met tegenzin heb ben ingestemd. Hij had hun kinderen. Peter van 12, Zara van 6, dat trauma v len besparen. Wanneer leden van het ko ningshuis willen scheiden, hebben zij daarvoor toe- l stemming nodig van de ko- ninging en de Daily Mirror wist te melden dat koningin Elizabeth bereid was toestemming te geven. Zij zou echter nooit toestaan dat haar dochter opnieuw 5 trouwen. PRAAG (AP)-Het Amerikaanse roek-idool Frank Zappa heeft gisteren in Praag een ontmoeting met de Tsjechoslowaakse schrijver president Vaclav Havel gehad om te praten over culturele samenwerking met de nieuwe democratische regering. Havel betuigde tijdens dat gesprek zijn steun aan het organiseren van een groot rock-concert van Tsjechoslowaakse én westerse groepen, deze zomer in Praag. Zappa was zaterdag in Tsjechoslowakije aangekomen. Honderden liefhebbers van zijn muziek waren naar het vliegveld gekomen om Hem te begroeten. Antony Bova heeft zijn ruim 2 meter lange boa-constrictor weer terug. Hij was de slang al enkele maanden kwijt en was inmiddels ook verhuisd. Maar dezer dagen kreeg hij bericht van de huurders van zijn vorige appartement dat de 'huisvriend' was opgedoken uit het toilet. Anthony is zeer verheugd over de terugkeer van 'Marlin', zoals hij de boa noemt. (foto ad Autoveiling In Hongarije zijn gisteren auto's geveild die daar in de zomer wa ren achtergelaten door DDR-bur- gers die naar Oostenrijk vlucht ten. Het geld uit de verkoop wordt op een speciale rekening gezet. De bezitters van de auto's kunnen binnen een jaar een be roep doen op de verkoopprijs ver minderd met onkosten. De Trabantjes, Lada's en Wart- burgs zijn gemiddeld 6 tot 10 jaar oud. De wagens worden verkocht voor in Hongarije gangbare be dragen. Het gaat in totaal om 300 auto's waarvan gisteren de eerste 150 te koop zijn aangeboden. De grens tussen Hongarije en Oostenrijk werd op 11 septembei geopend. Vele autobezitters heb ben daarna hun wagen opge haald. Sommige auto's zijn ge plunderd door de lokale bevol king. Uiteindelijk hebben dc grensautoriteiten alle veriater wagens verzameld. Opgravingen Niet ver van de plaats waar vol gens het Oude Testament David tegen Goliath vocht, hebben Is raëlische archeologen een uitge breid netwerk van met mensen handen aangelegde grotten opge graven, dat ten minste 2.700 jaar teruggaat. Volgens de archeoloog Amos Kloner was de stad Maresha ooit een bloeiend centrum van handel en nijverheid met ongeveer 5.000 inwoners en de vermoedelijke ge boorteplaats van koning Hero des, die in Jeruzalem de oude Joodse Tempel liet bouwen. De inwoners van Maresha on derscheidden zich van hun tijdge noten in andere steden in het ge bied door hun ondergrondse werkplaatsen. Zij hielden duiven, persten olijfolie, stalden paarden, verzamelden regenwater en be groeven hun doden in onderaard se vertrekken die uit de zachte kalksteen werden gehouwen. Kloner besteedde 15 jaar aan onderzoek en het in kaart .bren gen van de ruim 1.000 met elkaar verbonden vertrekken. Volgens hem werden zij van de 8ste eeuw voor Christus tot 40 voor Christus voortdurend gebruikt. Rond het laatst genoemde jaar werd Ma resha onder de voet gelopen door Parthen uit het oude Armenië. ïivweorotvmceLóTm vm GmfóHöcHweuM MARKT... 7 9) Words - The Chris tians - Ariola 8 (13) Inna city mamma - Neneh Cherry - Virgin 9(6Don't know much - Linda Ronstadt Aaron Neville - WEA Records 10 (12) Everlasting love - U2 - Ariola 11 (16) In private - Dusty Springfield - EMI Bo- 12 8) Dancando lambado - Kaoma - CBS 13 (26) Get into it-Tony Scott -CNR 14 (19) Git on up-Fast Eddie - Indisc 15 (22) All or nothing (remix) -MilliVanilli-Ariola 16 (25) Follow my rdinbow - Sheena Easton - WEA Records 17 (11) Sit and wait - Sydney Youngblood - Virgin 18 (10) Lily was here - David HILVERSUM - „We zijn als nieuwsprogramma na tuurlijk in een fantasti sche tijd begonnen. Elke /dag gebeurt er wel iets bij zonders. Daarnaast was voor een groot deel van de reactie het werken bij de tv ook nieuw. Voor velen van ons is het dus elke dag een bijzondere dag. Het zijn op alle fronten drie woelige maanden ge weest. Drie maanden die wel drie jaar lijken. Toen ik onlangs in de draaiboe ken aan het bladeren was, dacht ik constant: 'jeetje, dat hebben we ook'nog ge had'. Een mooiere start hadden we ons niet mo gen wensen." door Fred van Garderen Loretta Schrijver, de nieuwsleze res van Veronique Nieuws, heeft een bewogen periode achter de rug. In een kwart jaar tijd trad ze uit de anonimiteit en werd ze voor veel kijkers een vertrouwd gezicht. Loretta weet niet of ze daar wel zo gelukkig mee moet zijn: „Het werk bevalt me prima hoor, maar dagelijks op tv ver schijnen, geeft ook veel haken en ogen. Ik sta daar niet echt om te springen. Mensen spreken je aan op uiterlijkheden, kleding, kap sels. make-up. Ik vind dat vrese lijk. En iedereen schijnt te weten A Stewart Candy Dulfer - RCA 19 (29) Whatcha gonna do with my lovin' - Inner City - Virgin 20 (15) Leningrad - Billy Joel -CBS 21 (20) The miracle - Queen - EMI Bovema 22 (23) When you pome back to me - Jason Dono van - PWL Records 23 (28) The wall came tum bling down - Bolland Bolland - WEA Re cords 24 (33) Prayer for you - Texas - Phonogram 25 (31) Do what you want - 2 in a room - Ramshorn 26 I wish it would rain down - Phil Collins - WEA Records 27 Het is hier binnen be ter als buiten - De Deurzakkers - Ariola 28 Show 'm the bass - Mc Loretta Schrijver: 'Dagelijks haken en ogen...' hoe je je voelt: 'had je een pest hui?' of 'toen zag je er goed uit, Miker G - Dureco 29 (17) Angelia - Richard Marx - EMI Bovema 30 (14) Another day in para dise - Phil Collins - WEA Records 31 (18) Listen to your heart - Roxette - EMI Bovema 32 (30) Volare - Gipsy Kings - Dureco 33 Fool for your loving- Whitesnake - EMI Bo- 34 (21) Rome we komen De Havenzangers - CNR 35 (24) Sign o' the times - Simple Minds - Virgin 36 Sacrifice - Elton John - Phonogram 37 (27) Here we are - Gloria Estefan - CBS 38 (38) Lambada - Kaoma - CBS 39 (32) Dear Jessie - Madon na - WEA Records 40 (35) Get busy - Mr Lee - tv verschijnen geeft nogal wat maar de laatste drie dagen niet'. Dan denk ik: 'Ojee'." "Ik let er zelf wel op hoe ik overkom. Ik weet natuurlijk hoe op dat moment mijn bui was en ik kijk of ik die ook verraad. Dat valt mee. Maar ik ben er nog lang niet. Als ik serieus met iets bezig ben, dan kijk ik ernstig. Dat kan door anderen dan weer opgevat worden als stug of kwaad. Om daar dan weer een natuurlijke tussenweg voor te vinden... Ik zie mezelf het liefst zoals ik ben. En dat is heel wisselend, heel buig. Ik wil best tonen hoe het nieuws bij mij overkomt". Nieuwslijn Loretta Schrijver zit al tien jaar in de journalistiek. Ze begon bij de redactie van 'Teletekst' van de NOS. Na twee jaar stapte ze over naar de Wereldomroep waar ze zes jaar lang redactie- en presen tatiewerkzaamheden verrichtte. Daarna werkte ze anderhalf jaar op de redactie van 'Nieuwsradio' van Veronica („Samen met Jan de Hoop presenteerde ik de ru briek 'De Wereld in een half uur') en parallel daaraan werkte ze ne- 1(1All around the world - Lisa Stansfield - Ario la 2 ('4) Got to get-Rob n Raz Leila K - Ariola 3 5) Me so horny-The 2 Li ve Crew - CNR 4 2) Homely girl - UB 40 - Virgin 5(7) Get a lifeSoul II Soul - Virgin 6 3) Eleni-Cees Tol Tho mas Tol - Indisc LOS ANGELES Janet Jackson is hard op weg om even be roemd te worden als broer Michael. Voor haar hitsingle 'Miss You Much' ontving ze gisteravond in Los Angeles de American Music-Award in zowel de dans en soul- als de bluescategorie. Geen wonder dus dat Miss Jackson zo trots om zich heenkijkt. (foto AP) ZIUAJTEmVGtt- £/V, /*tóvVS55e, W£lK stukje \/L£es WAS HST l£KA:££Sr?

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20