Coimnuriicatie verliep gebrekkig' Uitzinnige avond met Hazes KOPSTUKKEN KIJKUIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 19 JANUARI 1990 PAGINA 23 Galerie Stelling is de huur opgezegd LEIDEN Stichting Kunst kring Burcht heeft galerie Stelling de huur opgezegd. De reden daarvoor is dat de galerie, die is gevestigd in het gebouw van de stichting, herhaaldelijk in gebreke is gebleven bij het voldoen van de huurpenningen. Inmid dels zijn beide partijen met wethouder Kuijers om de ta fel gaan zitten om samen met een bemiddelaar tot een oplossing te komen. Als dat niet lukt, moet Stelling op 28 februari de ruimte in hgt Burchtcomplex verlaten. Okke Spierenburg, een van de be stuursleden van galerie Stelling, zal zijn functie neerleggen. Per 1 april treedt er een gedeeltelijk nieuw be stuur aan, dat bestaat uit Gerard de Bruyn (reeds werkzaam bij Stel ling), de Leidse beeldende kunste naars Peter Willemse en zijn echtge note Joyce de Gruyter, René van Dam en 'iemand uit Amsterdam'. Voor de ruimte waarin galerie Stelling is ondergebracht, moet huur worden afgedragen aan de Stichting Kunstkring Burcht, die het Burchtcafé exploiteert en tal van kunstzinnige activiteiten orga niseert. Deze stichting is op haar beurt weer financiële verantwoor ding schuldig aan de gemeente Lei den. Dirk Ketting, voorzitter van de stichting: "Wij hebben Stelling de huur opgezegd. Dat betekent dat de galerie, als er geen oplossing komt, per 1 maart dakloos is. Dat wil zeg gen: over de ruimte in de Burcht kan niet meer worden beschikt. We hebben dit besluit genomen omdat ze herhaaldelijk in gebreke zijn ge bleven. Dat kan niet. We doen er zelf van alles aan om het hoofd boven water te houden. Als u bedenkt dat we bij vergaderingen de consump ties uit eigen zak betalen, dan is het wel duidelijk dat wij niet rijk zijn". door Cees van Hoore "Overigens wil ik met nadruk stellen dat we ons nooit hebben be moeid met het beleid van Stelling. Over inhoudelijke zaken gaat het dan ook niet. Ik vind zeker dat ze grensverleggend bezig zijn geweest. Maar de communicatie verliep nogal gebrekkig omdat ze herhaal delijk niet kwamen opdagen op de vergaderingen. Op briefjes van het bestuur van onze stichting werd niet gereageerd. Dan wordt het na tuurlijk erg moeilijk om gezellig te blijven. Maar goed, we zijn nu met Kuijers en een bemiddelaar om de tafel gaan zitten en ik hoop dat daar iets uitkomt. Want ook al wordt de achterstallige huur voldaan, daar mee is het vertrouwen in Stelling natuurlijk niet hersteld". Bloedend Stelling-bestuurslid Okke Spieren burg, die de galerie zo'n tien jaar sa men met anderen heeft geleid en nog onlangs in deze krant met en thousiasme sprak over zijn toekom stige plannen, zwijgt in.alle talen over de door Ketting gesignaleerde problemen. Wel kondigt hij aan dat hij binnenkort zijn functie bij Stel ling zal neerleggen om zich te gaan wijden aan andere zaken. Nee, ik vertrek niet met bloedend hart. Ik heb het de laatste tijd met mijn re clamebureau steeds drukker gekre gen en daar wil ik me nü voor gaan inzetten. Het is goed als er eens wat nieuw bloed komt bij Stelling. Vol gens de cultuurnota moeten de sa- menwerkingspatronen tussen de instellingen als De Lakenhal, De Waag en Stelling gaan veranderen en het kan geen kwaad als anderen daar eens gaan induiken". Volgens het nieuwe bestuurslid Peter Willemse, een van de initia tiefnemers van het pas opgerichte cursuscentrum voor beeldende kunst 'De Ruimte', liggen de huidi ge problemen waarin Stelling zou verkeren aan het besluit van Spie renburg ten grondslag. Hij ontkent overigens dat die problemen van fi nanciële aard zouden zijn. "De huur is allang betaald. Dat is het pro- Dirk Ketting, voorzitter van de Weem ^met.Er jyn an^re^proble- Stichting Kunstkring Burcht: '....als li geen oplossing komt, is Stelling Nee, ik kan niet zeggen welke. Ik kan alleen maar zeggen dat wij zullen proberen met iedereen diplo matiek om te gaan. We zullen met een schone lei beginnen". Wethouder Kuijers bleek niet be- per 1 maart dakloos'. reikbaar voor commentaar. Volgens Peter Willemse. toekomstig be- zijn vrouw was hij "even het land ftuurshd van galerie Stelling: De huur is allang betaald'. Muurscliildering in kerk Britsum BRITSUM (GPD) - Tijdens het vooronderzoek van de restauratie van de kerk in het Friese Britsum heeft restaurateur Lammert Muller uit Zuidhorn achter een groot aan tal kalklagen een deel van een muurschildering van uitzonderlijke kwaliteit van rond de twaalfde eeuw in het koorgewelf blootge legd. Volgens een eerste schatting gaat restauratie van de muurschil dering zeker drie ton kosten. Res tauratie van het casco van de in slechte staat verkerende kerk, ei gendom van de Stichting Aide Frys- ke Tsjerken wordt begroot op onge veer f 1 miljoen. Muller, die ook de schildering in het kerkje van Bornwird blootleg de, was met stomheid geslagen toen hij de schildering ontdekte. "Dit is van zo'n uitzonderlijke schoonheid en grote kwaliteit. Mooi van stijl en penseelvoering en zo verfijnd. Veel verfijnder dan ik elders ben tegen- gekomen''. ",Op deze manier heb ik het in de afgelopen 25 jaar als restaurateur van voornamelijk muurschilderin gen in kerken nog niet gezien. Hier moeten profs aan het werk zijn ge weest. Dat zie je aan alles. Dit zie je nergens in Nederland, dit is een kunst-historische ontdekking van nationaal belang". De muurschildering strekt zich vermoedelijk uit over de volledige breedte van het koorgewelf. Muller heeft geconstateerd dat er er een he le serie afbeeldingen van heiligen op rijk geornamenteerd zitmeubi- lair onder de soms 2 centimeter dik ke kalklagen schuil moeten gaan. De blootgelegde figuur zou, aldus Muller, een van de aartsvaders kun nen zijn. Ook elders in de kerk, zoals bij het uit 1862 daterende orgel, èn in de toren uit de twaalfde/dertiende eeuw zijn kleuren onder de kalkla gen gevonden. Verder onderzoek moet uitwijzen wat er precies achter schuilgaat. LEIDEN - Al bij het eerste num mer 'Vuile huichelaar' stond het pu bliek als een man op. Aanstekers in de lucht of een omarming en onder tussen zingen, hard zingen. In het mooiste theater van Nederland tra den gisteravond op: de idolen Re- nëe de Haan en André Hazes met hun fans. Tot ver over de grachten waren deze vertegenwoordigers van het ware levenslied te horen. En dit spektakel was georganiseerd om 'het gezicht van de schouwburg', hoofdsuppoost Willem FEcluse, de avond van zijn leven te bezorgen. Drie uur later bleek niet alleen dat plan geslaagd, maar kon ook wor den gesproken van de uitzinnigste avond uit de geschiedenis van het Leidse schouwburg. Directeur Frans Boelen had er niet lang over hoeven nadenken. De hoofdsuppoost koesterde al jaren W illem F Ecluse 25 jaar suppoost de wens om André Hazes eens een keer in de Leidse schouwburg te mogen aanschouwen. Al snel was duidelijk dat meer Leidenaars met dit verlangen rondliepen. De zaal had wel tien maal uitverkocht kun nen zijn. Willem 1' Ecluse heeft een norma le baan van acht tot vijf uur bij de gemeente. Zo'n vier dagen in de week hijst hij zich - meer voor het plezier, dan voor het geld - tegen ze venen 's avonds in het kostuum om de schouwburg te beschermen te gen ongewenste indringers. En dat al 25 jaar lang. Volgens burgemees- i de die ter Lioekoop, hem na afloop mocht huldigen, staat hij er altijd bij met een gezicht van 'dit is mijn gebouw'. Niet te ver warren met 'zie maar dat je langs mij heenkomt'. Nee, bij het passe ren van 1' Ecluse (koffie links, gar derobe rechts) heb je meer het ge voel het eerste deel van de voorstel ling reeds te hebben gehad. Volgens Goekoop kon hij verder in een adem genoemd worden met de por tier van Carré, de portier van mada me Tussaud oftewel de groten in het vak. Overmand door gevoelens kon hoofdsuppoost l'Ecluse midden in de nacht niets meer uitbrengen. Zijn hoofd zat vol met 'Dag meneer, dag mevrouw...'. Hazes en consorte hadden hun werk gedaan. SASKIA STOELINGA Fazioli-vleugel voor Vredenburg UTRECHT (GPD) - Het Muziekcen trum Vredenburg in Utrecht heeft gisteravond onder grote belangstel ling een Fazioli-vleugel in gebruik genomen. Het instrument van Itali aanse makelij - het eerste in Neder land - kost 157.500 gulden en is be taald (en aan Vredenburg aangebo den) door een bank. Vier laureaten van het Utrechtse Liszt-< Alexej Orlowetsky (Rusland), Wibi Soerjadi (Nederland), Satomi Aki- moto (Japan) en Cesar La Cruz (Peru), gaan een tournee maken waarbij op deze vleugel onder meer achthandig zal worden gemusi ceerd. Met een concert door de 23-jarige Enrico Pace, de winnaar van het laatste Liszt-concours. werd de vleugel ingewijd. Hij speelde ach tereenvolgens werken van Schu bert, Schumann, Liszt en Rach- maninov met als toegift Scarlatti. In de volle zaal bleef de kleur van de vleugel uiterst mild. Het Muziekcentrum heeft de vleugel te danken aan Eugene de By, voorzitter van De Vrienden van het Muziekcentrum en motor ach ter het Liszt-concours. Per jaar maakt de Fazioli-fabriek circa zes tig van deze instrumenten. Sweet Charity' geprolongeerd AALSMEER (GPD) De musical 'Sweet Charity', met Simone Kleinsma in de titelrol, heeft een dermate groot succes in het land dat de show voor het komend theaterseizoen '90/'91 is geprolongeerd. Evenals 'Cabaret' blijkt de show voor producent Joop van den Ende een schot in de roos te zijn, waarmee een 'stille hoop is vervuld'. Tot 1 januari trekt 'Sweet Chari ty' nog door het land. Volgens een woordvoerder geeft de toeloop op deze shows de moed om verder te gaan met grote projecten, zoals 'Les Misérables', een musical waarmee Van den Ende in februari volgend jaar in Carré gaat staan. Vooral omdat deze show niet kan reizen en het publiek dus naar Amsterdam zal moeten komen. Naast deze twee shows, komt Van den Ende volgend seizoen met een derde show in de theaters, een nieuwe revue rond André van Duin. Voor de pauze staat hij met Frans van Dusschoten en Marjolein Sligte op het toneel en de tweede helft van de show is alleen voor hem. Mary Dresselhuys gaat voor Van den Ende opnieuw de hoofdrol spelen in het stuk 'Harold and Maud', een 'zwarte komedie' rond een verhouding tussen de 20-jarige Cort (Dirk Zeelenberg gaat die rol vervullen) die is De zeten van de dood en een 79-jaar jonge vlotte dame. De eerste voorstelling is op 21 september in Hoorn en de officiële pre mière is op 13 oktober in Leiden. De andere rollen worden gespeeld door Henriëtte Tol, Sacco van der Made, Edmond Classen, Jules Hamel, Anne- mieke Ruyten en Magalie de Frémery. De regie is in handen van Jo Dua. MET TOPSTEMMEN Woensdag 24 januari NEDERLANDS KAMERKOOR olv PAUL VAN NEVEL sweelinck iberia LEIDEN Rijksmuseum van Oudheden Aanvang 20.00 uur Entree f 17,50 (CjP/Pis65 f 15.-) NEDERLANDS KAMERKOOR MEES INFORMATIE? 6EL (020) 6625199 Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Revolutionair geld. Frank rijk en Europa' t/m 21/1 '90; di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudhedeh - Rapenburg 28, in de Taffeh-zaal: 'Egypt on my mind', aquarellen en tekeningen van Frans de Haas, t/m 21/1; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 Museum De Lakenhal - Oude Singel, de ja ren zestig 'Actie, Kunst en Cultuur in Lei den', di en do 9.30 tot 12.00 uur, ma t/m do 19.30 tot 21.30 uur, zo 13-16 uur, t/m 22/2. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto. tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89. Frank Borst. Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Bleijenberg-lijsten - Breestraat 113, Maruen Baroud met Joker-Art, van 20/1 t/m 17/2. Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10, Jan Sloot, penseel- en gewassen pentekenin gen van Leiden, t/m 31/1 Antiquariaat L. van Paddenburgh - Dief- sieeg 14. Marcel Schellekens met nieuwe kleuretsen, t/m 31/1, di t/m vr 13-18 uur. do LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1, Jaco Bakker- droge naalden/etsen; Michiel van Nieuwland: linoleumsneden, 9/2; ma t/m vr 10-22 uur. Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Anne Bakker met een collectie schilderijen vanuit het thema (ber glandschappen, t/m 12/4. Koffie-eethuisje 'Piggelmee' - Jan Vossen- steeg 59, Marie-Noelle Leroy: 'Des Lignes et des Formes' (lijnen en vormen), van 13/1 t/m 24/2; Galerie 'Coup d'Art' - Nieuwe Rijn 27, expo sitie met thema: Water', Marie Louise Dek- kers, Wim Bakker, Fanny Mazure, Ria Koot, Peter de Vis e.a. t/m 10/2; wo, vr 10-18 uur. do 10-21, za 10-17 uur. Fotogalerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1 foto's van 'Verzameld Werk', Ge Konings (modereportages), Hennie Fossen (natuur en landschappen), Suzanne Dorrestein en Rudolf van Moorselaar (portretfotografie), t/m 1/2; ma t/m za 10-22 u 12-22 u ARS - Pieterskerkgracht 9, kunst uit de jaren zestig, di en do 9.30 tot 12.00 uur, ma t/m do 19.30 tot 21.30 uur, zo 13-16 uur, t/m 22/2. Galleria Propitia - Levendaal 119, litho's van Vladimir Gazowic, van 22/1 t/m 16/2, do 13- 16 en 19-21 uur. vr, za, zo 13-18 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder 1, tentoon stelling Kunstuitleen Leiden, t/m 1/2; ma t/m Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, schilderijen van Gerard Bank, tot 21/2; dag. 10-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, di t/m zo 13-17 uur. Noordwijkerhout Hotel van der Geest - Zeestraat 7a, presen tatie van 'Seven Murals outof the original Collection from by Maruen Baroud'. tot 18/1. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6. permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling. 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars. een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie mercedes - Voorstraat 35b, Winter- expositie met werk van o.a. Joop en Otto Coenders, Richard Faber, Estella de Boer e.a. t/m 10/2; wo en do 13-17 uur. vr en za 11-17 uur. Warmond Boerderij Meerrust - Dorpsstraat 5, Danielle Orelio: schilderijen van gemengde technie ken, aquarellen en enige recente etsjes, t/m 30/1; dag. 11-16 uur. Galery De Pomp - Dorpsstraat, kunstexpo sitie van geestelijk gehandicapte volwasse nen met o.a. tekeningen, sieraden en schil derijen, t/m 31/1; di 19-21 uur, wo 10-12 en 14-16 uur, do, za en zo 14-16 uur. Vereniging het Oude Raadhuis - Dorps straat 36. Hetty barendrecht-Bakker met acryl- en olieverfschilderijen en Els van Foe- ken met beelden (brons), t/m 1/2; wo, do, zo 14-16 uur. za 11-16 uur. Stichting Historisch Centrum Wassenaar - Johan de Wittstraat, tentoonstelling 'Brons- graftijd Wassenaar', t/m 1/2; za en zo van 13-16 uur, do 20-22 uur. Klassiek Het comité de Scratch- Messiah '90 organi seert zaterdagavond in de Pieterskerk een muziekfestijn waaraan 700 amateurmusici uit Leiden en omgeving meedoen. Zij heb ben de Messiah van G.F. Handel ingestu deerd onder leiding van dirigent Jules van Hessen. Aanvang 19.30 uur, Pieterskerk, Leiden. In Raadhuis De Paauw is zondagmiddag een koffieconcert georganiseerd met violist Robert Szreder en pianiste Ariëlle Vernede. Er zullen werken van Mozart, Szymanowski, Aanvang 20.15 uur, K&O, Oude v Dit ensemble vertolkt vooral Duitse en Fran se muziek uit de late barok tot de vroege klassieke periode. Aanvang 20.15 uur, Oegstgeest. In de taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden treedt woensdagavond het Ne ll Kamerkoor op onder leiding van Leid Epn lunchconcert in de Kapelzaal, dat staat donderdagmiddag op het programma. Pia nist Sjoerd Kloppenborg speelt werken van Debussy en Beethoven. Aanvang 12.45 uur, K&O, Oude Vest, Leiden. Vrijdag 26 janaurai is er wee ziekavond met Herre-Jan Stegenga (cello) en Jacob Boogaart (piano) in de Kapelzaal. Werken van Beethoven, Shostakovich en Rachmaninoff zullen worden uitgevoerd. Pop De Haags/Amsterdamse formatie Tess komt vanavond naar het zoldercafé van het LVC. Hun repertoire bestaat uit een stevige wave-basis, een folkachtige stem en een melodieuze zanglijn. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden De ex-sound man Adrian Borland geeft za- zijn band The Citizens in het LVC t. Aanvang 22.30 uur, Breestraat terdag n 66. Leidei Jazz No 4 ing vanaf 4 Theatergroep Ca- r; Una Giornata Par- Adrian Borland staat morgenavond met zijn band The Citizens in het LVC in Leiden. LAK-Theater vr 19 en za 20. 20.30 Collectie, zo 21. 15.00 jaar 'Een zee van wa woe 23, do 24, 20.30 rousel met 'De vader Micro-Theater vr 19 en za20,20.15i ticolare. Alphen aan den Rijn Parktheater za 20, 20.30 uur; Folk in de Kleine zi Wassenaar Theater Warenar do 25, 20.15 uur; Trio Pim Jacobs. Den Haag i Manteca. Pianist/orkestleider Jan Lau rens Harlong van dit Latin jazz Septet pro beert de muzikale lijn van Cuban Bebop pio niers Mario Bauza, Dizzy Gillespie en Ma- chito door te trekken naar het heden. Ook zal de wereld vermaarde percussie-virtu oos, gastspeler Nicky Marrero, aanwezig zijn. Aanvang 21.30 uur, de Waag, Aalmarkt Leiden. Zondag is er bij Jazz on Sunday in café Cheers een session met o.a. Jaap van Bie zen en Bob Rigter (saxofoon), drummmer Lex Cohen, René ten Cate aan de vibrafoon en de Amerikaanse vocaliste Maria Harp. Aanvang 15.30 uur, Doelensteeg 11, Lei- Leiden Leidse Schouwburg vr 19, 20.15 uur; RO-theater met 'Ik, Feuer- bach', met Lo'u Landre. za 20, 20.15 uur. zo. 14.30 uur; De Holland se Comedie met Tien kleine negertjes' van Agatha Christie. AT&T Danstheater vr 19. za 20. di 23 t/m do 25, 20.15 uur; Ne derlands Dans Theater Programma V. Dr. Anton Philipszaal zo 21, 14.15 uur; Schönberg Ensemble. Appeltheater vr 19. za 20. woe 24. do 25. 20.15 uur; To neelgroep De Appel met 'Noodlot', van Cou perus. Circustheater do 25, 20.15 uur; A night at the Cottonclub. Diligentia vr 19,20.15 uur; Hans Dorrestijn met 'Liede ren van wanhoop.en ongeloof', za 20, 20.15 uur; Theaterconcert: Harry Sacksioni Band. zo 14.30 uur;Concert Beaux Arts Trio: wer ken van Beethoven, Faure en Dvorak. Koninklijke Schouwburg vr 19 en ma 22, di 23, 20.15 uur; Het Natio- pale Toneel met 'Professor Bernhardi". za 20, 20.15 uur, zo 2114.00 en 20.15 uur, woe 24, do 25. 20.15 uur; Het Nationale To neel met Tussen ons'. Nederlands Congresgebouw vr 19, 20.15 uur; concert BZN. zo 21, 14.00 uur; Nieuwjaarsconcert. Amsterdam Carré dag (beh. ma) 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; Musical 'Sweet Charity', met Simone Klein sma, Fred Butter, Diana Coolen e.a. Concertgebouw vr 19. 20.15 uur; The London Classical Players olv Roger Norrington mmv Stephén Isserliss cello, werk van Rossini. Schumann en Schubert. za 20. 15.00 uur; Rotterdams Philharmo- nisch Orkest olv Jukka-Pekka Saraste mmv Viktoria Mullova viool, werk van Debussy. Mendelssohn, Sibelius e.a. za 20, 20.15 uur; Nederlands Kamerorkest olv Harlmut Haenchen mmv Eckart Haupt fluit, werk van Britten. Bach en Haydn. zo 21. 20.15 uur; Emmy Verhey viool, mmv het Koninklijk Concertgebouw Orkest olv Eduardo Marturet, werk van Mozart, ma 22 en woe 24, 20.15 uur; Nederlands Philharmonisch Orkest olv Michael Halasz Keulen viool, werk van t Mendelssohn. Nederlands Studenten Or- n Driesten mmv Frank van ïrk van Woof, Schumann, r Isabellt Bartók, Mozart e di 23. 20.15 u kest olv Roelof v de Laar piano. Sjostakowitsj. woe 24. 12.30 t Brass olv Pete orgsky. C.C. Amstelveen vr 19, 20.15 uur; Harry Sacksioni Band. it Sjoukje do 25. 20.15 uur; Djazzex met 'Jazz on sca- Muziektheater di 23, do 25. 20.00 uur; De Nederlandse Opera: 'Orphée et Euridice', mmv Neder lands Philharmonisch Orkest olv Harlmut Haenchen en solisten, woe 24, 19.30 uur; De Nederlandse Opera met 'Cosi fan tutte', van Mozart, mmv Ko ninklijk Concertgebouw Orkest olv Nikolaus Harnoncourt. Nieuwe de la Martheater vr 19 t/m do 25 beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14.00 uur; 'Coctailuur', met Mary Dressel huys, Ton Lensink, Marloes Fluitsma en Ramses Shaffy. Stadsschouwburg vr 19 en za 20, zo 21, 14.00 uur; Toneel groep Amsterdam: 'King Lear', van Shake speare, met Ton Lutz, Marjon Brandsma, Maxim Hamel, Kitty Courbois e.a. ma 22, en di 23. 20.15 uur; 'La Strada', met o.a. Helmert Woudenberg, Heddy Lester, Joost Prinsen. woe 24, 20.15 uur; R.O. Theater met 'Ik Feuerbach'. met Lou Landré. Rotterdam De Doelen vr 19, 20,15 uur; Rotterdams Philharmo nisch Orkest olv Jukka-Pekka Saraste, met Viktoria Mullova viool, werk van Debussy. Mendelssonhn, Sibelius, zo 21. 20.15 uur; Nederlands Studentenor kest olv Roelof van Driesten. met Frank van de Laar piano, werk van Woof, Schumann en Sjostakovits). dl 23. 20.15 uur; Rob de Nijs. do 25, 20.15 uur; Concertgebouw Kameror kest olv Eduardo Marturet, mmv Emmy Ver hey viool, werk van Mozart. Luxor Theater vr 19. za 20, di 23, wo 24, 20.15 uur; Jubile umshow Toon Hermans, zo 21. ma 22, do 18. 20.15 uur; Freek de Jonge: 'De Volgende'. Rotterdamse Schouwburg vr 19, za 20, 20.15 uur; Toekomstmuziek' van Alain Ayckbom zo 21,19.30 uur; Scapino Ballet met 'Cinde rella'. di 23, 20.15 uur; Les petit pieces de Berlin door Compagnie Dominique Baqouet do 25, 20.15 uur; 'Ik Feuerbach' met Lou Landré. Theater Zuidplein vr 19, za 20, 20.15 uur; Beggars Opera van John Gay, door Lamda Theatre London, zo 2120.15 uur: Wien Bleibt Wien, operette avond met André Rieu, mmv het Johann Strauss Orkest en de Johann Strauss Dan- di 23 en woe 24. 20.15 uur: Huwelijksspel van Edward Abbee met Josme van Dalsum en Paul Röttger. do 25, 20.15 uur; Deep River Quartet.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23