Sighel laat bij EK zijn benen spreken Van der Burg treft Karlstad Lendl geeft Becker vast voorrang SpoorptTV DDR onderzoekt 'dopingbekentenis'Kania ft Siemerink plaatst zich voor Masters VRIJDAG 19 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 17 Italiaanse topsehaatser richt blik op medaille HEERENVEEN (GPD) Italië telt miljoenen voetbalfanaten, honderdduizenden ski-liefhebbers en tweehonderd schaatsers. Gianlucca Vialli en Alberto Tomba zijn supersterren in de Europese laars; Roberto Sighel niet. Buiten de 3000 inwoners van zijn woonplaats Baselga di Piné kent vrijwel niemand in Italië de 22-jarige boswachter. De verlegen, haast schuwe jongeman is weliswaar geen macho, zoals zijn illustere landgenoten, maar hij heeft toch één ding met hen gemeen: hij behoort in zijn tak van sport ook tot de wereldtop. De Italiaan wordt in het rijtje titelfa- vorieten voor het Europees kam pioenschap schaatsen in één adem genoemd met de Noren Koss en Karlstad, de Nederlanders Van der Burg en Veldkamp, en de Oostenrij ker Hadschieff. Evenals Eric Flaim en Michael Hadschieff is Roberto Sighel in Nederland bekender dan in eigen land. Het zou niemand ver bazen, als na het volkslied van de Sovjetunie (driejaar geleden ter ere van Goeljajev) nu het Italiaanse op klinkt vanaf de volgepakte Thialf- tribunes. In Italié wordt Sighel beschouwd als een zonderling mens in een zon derlinge sport. Toen hij twee jaar geleden in Alma Ata dankzij de vreemde weersomstandighfeden op de eerste dag van het wereldkam pioenschap de vijf kilometer won, wijdde het sportdagblad 'Gazetto dello Sport' een piepklein berichtje aan die unieke prestatie. Het verde re strijdverloop op de tweede dag van het WK werd niet in de kolom men vermeld. Doorbraak Sighel scoorde in Alma Ata, net als tijdens het EK in Den Haag, goed met een zesde plaats in het eind klassement. Vorig jaar leek de tijd rijp voor een Italiaanse doorbraak, maar die bleef met een vijfde EK- notering en een vijftiende WK- plaats uit. „Voor het Europees kam pioenschap ben ik ziek geweest en daarna bleef ik tobben. Mijn tech niek deugde van geen kanten", al dus de nummer veertien op de we reldranglijst. Nadat hij enkele weken geleden op zijn dooie gemak Italiaans kam pioen was geworden („Ik weet het verschil met nummer twee niet eens meer") bewees de weinig spraakzame boswachter met de snelle benen tijdens de World Cup wedstrijden in Davos de concurren- tie-strijd aan te kunnen. Van de daar aanwezige allrounders had hij op Peter Adeberg na de beste sprint in de benen (38.89), terwijl zijn metri sche mijl goed verzorgd was (1.56,89). Na de eerste dag hield hij Davos voor gezien om zich voor te bereiden op de driedaagse in Heerenveen. „Ik heb de vijf kilome ter laten schieten, omdat mijn con ditie nog niet optimaal was. Ik ben een tijdje ziek geweest. Gelukkig ben ik nu weer hersteld. Het zou me niet verbazen, als ik bij de beste drie behoor tijdens het EK". De kleine Roberto bond op zijn achtste voor het eerst de schaatsen onder in Baselga di Piné, dat in de uitlopers van de Dolomieten ligt en sinds vier jaar één van de twee kunstijsbanen in Italië rijk is. In Collalbo ligt de andere. „Skiën trok me niet aan, temeer daar bij ons al leen maar een beetje aan cross country gedaan kan worden. De bergen zijn niet hoog genoeg vor al pine-skiën". Feyenoord: 0-2 blijft in boeken ZEIST (ANP) De eindstand van de op 20 augustus vorig jaar ge staakte eredivisiewedstrijd Feye noord - Fortuna Sittard blijft 0-2. Feyenoord werd ook in hoger be roep verantwoordelijk gesteld voor de wanordelijkheden en boette daarvoor met een wedstrijd (tegen FC Den Haag) zonder publiek. Het bestuur betaald voetbal heeft giste ren besloten de na 82 minuten be reikte stand aan te merken als eind stand. Argentinië kan weer niet scoren LOS ANGELES (AFP) Argenti nië heeft in de voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioen schap opnieuw een teleurstellende prestatie geleverd. De titelverdedi ger verloor in Los Angeles een oe fenwedstrijd tegen Mexico, 0-2. Argentinië heeft vooral proble men in de aanval. De ploeg heeft al in acht ontmoetingen niet meer ge scoord. De Mexicaanse doelpunten werden gemaakt door Carlos Munoz in de 33e, en Luis Alves in de 59e minuut. ADVERTENTIE Vijf jaar geleden begon Sighel pas serieus aan een schaatscarrière te denken, toen hij in contact kwam met Maurizio Marchetto. De Itali aanse bondscoach is zelf jaren actief geweest op de internationale ijspis- tes. In de periode '77-'84 nam hij ze ven maal deel aan het wereldkam pioenschap. Zonder succes overi gens, want geen enkele keer drong de Milanees door tot het eindklasse ment. Met hetgeen hij had opgesto ken van zijn voormalige trainer Kees Smouter (Assen) en algemene trainings-theorieën begon Marchet to de ruwe diamant Sighel te sljpen. „Italië is in alle sporten goed. Ik heb voor mijn trainingen bepaalde din gen overgenomen uit de atletiek. Wat schaatsen betreft richt ik me meer op de techniek van de DDR en de Sovjets, die het van kracht moe ten hebben, dan de stijl van de Ne derlanders. Dat Sighel zich zo ont wikkeld heeft, verbaast me eerlijk gezegd wel. Op zijn achttiende was hij technisch al goed, maar dat hij zo sterk kon worden, had ik niet ver wacht", aldus de sportleraar, die zich professor noemt. Marchetto, die alle selecties on der zijn hoede heeft, trommelt zijn rijders (Sighel, Baroni en Monti) zo nu en dan op voor een trainings kamp in Baselga. Langdurige sta ges in het buitenland zijn vanwege het krappe budget uitgesloten. Mar chetto: „Het is een droom van me om mijn ploeg vaker op een centrale training bij elkaar te hebben, maar dat is moeilijk. Onderlinge concur rentie werkt alleen maar bevorde rend. Als Sighel net als in Neder land gelijkwaardige rijders om zich Roberto Sighel: „Het langebaan schaatsen stelt in Italië helaas weinig heen zou hebben, zou hij nu verder zijn. Het langebaan schaatsen in Ita lië stelt helaas weinig voor." „Tijdens de nationale kampioen schappen deden in totaal aan junio ren. vrouwen en allrounders maar achttien deelnemers mee. Mis schien, dat mijn landgenoten geïn teresseerd raken, als de regels ver anderd worden. Een allround-toer nooi zou als afvalrace gehouden moeten worden, waarin de winnaar en verliezer meteen bekend zijn. Dat is boeiender. Italianen zijn gek op spektakel. Daarom denk ik, dat bij ons het shorttrack wel aan kan slaan". Marchetto hoopt, dat Sighel zijn pr-werkzaamheden in Heerenveen goed verricht en als eerste Italiaan Europees schaatskampioen wordt. Misschien dat de 'Gazetto dello Sport' dan naast de tientallen arti kelen over Van Basten en diens col lega's een wat uitgebreider bericht dan twee jaar geleden wijdt aan het schaatsen. Roberto Sighel kijkt zijn coach aan en zwijgt. Hij laat in Heerenveen zijn benen spreken. GOVERT WISSE HEERENVEEN (ANP) - Het tref fen tussen de Noor Geir Karlstad en Ben van der Burg op de vijf kilome ter vormt naar verwachting het ab solute hoogtepunt van de eerste dag van de Europese schaatstitelstrijd in Heerenveen. De twee ontmoeten elkaar in de zesde rit. Daarvoor hebben twee andere kampioenschapskandidaten, de Italiaan Roberto Sighel en Bart Veldkamp hun 5000 meter al moe ten rijden. Ook de derde Nederlan der, Thomas Bos, schaatst voor de toprit. Op de eerste dag van het toernooi- nieuwe-stijl werken de mannen de 500 en de 5000 meter af, de vrouwen rijden aleen de 500 meter. Eerste Nederlander op het ijs is Veldkamp, die op de sprint met oud-kampioen Nikolaj Goeljajev het eerste paar vormt. Leo Visser, Europees en we reldkampioen, lootte op de 500 me ter de Oostenrijker Zsolt Zackarias (achtste rit) en op de 5000 meter Ni kolaj Radtsjenko uit de Sovjetunie (zevende). Bij de vrouwen is het rechtstreek se 1500-meterduel tussen de Oost- duitse kanshebsters Gunda Kleemann en Constanze Moser de topper. Kleemann verdedigt haar Europese titel, Moser is wereldkam pioene. De vrouwen schaatsen die afstand en de drie kilometer mor- Karin Kania. HEERENVEEN (ANP) - De Oostduitse schaatsbond gaat bij de televisiezender TV5 het inter view opvragen, waarin Karin Ka nia zou hebben toegegeven dat ze jarenlang doping heeft gebruikt. Dat heeft de algemeen secretaris van de schaatsbond, Horst Brie- semeister, gisteren verklaard. Rainer Mund, de vroegere trainer van Kania, ontkende desge vraagd dat zijn pupil ooit verbo den stimulerende middelen heeft gebruikt. De DDR-leiding, in Heeren veen voor de Europese titelstrijd, acht het onwaarschijnlijk dat de tienvoudige wereldkampioene een vaste klant in de anaboli- cahandel is geweest. Niettemin toonden Briesemeister en de coaches Gaby Fuss (vrouwen) en Werner Unterdörfel (mannen) zich onthutst over het bericht. „Wij hebben er vorige week in Davos van gehoord", liet Brie semeister weten. „Niemand schijnt het programma gezien te hebben. Mocht de reportage het bericht bevestigen, dan zal dat ze ker gevolgen hebben. Het feit dat Karin al twee jaar geleden is ge stopt, speelt daarbij geen rol. Wij kunnen haar geen titel afnemen. Er is slechts een morele straf mo gelijk." De nu 28-jarige Kania behaalde in het tijdvak 1980-1988 naast tien wereld- drie Olympische titels in het hardrijden op de schaats. Zij is daarmee de succesvolste vrouw aller tijden. Vanaf 1978, toen zij de kunstrijbaan voor de 400-meter- piste verwisselde, werd zij bege leid door Mund. „Ik heb altijd ontkend dat de prestaties van Ka rin tot stand zijn gekomen na het gebruik van verboden midde len", zei Mund tegenwoordig jeugdcoach in Dresden. „De sug gestie is vaak gewekt. Het is on juist. Ik heb de Nederlanders tal loze keren uitgenodigd. Opdat ze zien hoe wij trainen. Er zijn geen geheimen, ook geen medische." Mund ontkende dat de .„beken tenis" ingegeven zou kunnen zijn door financiële motieven. De schaatstrainer zei zijn ex-pupil se dert vier maanden niet te hebben gezien. „Ze is volwassen en ver antwoordelijk voor haar eigen da den. Ik dacht niet dat zij in finan ciële moeilijkheden verkeerde." Sinds haar debuut onderging Kania talloze dopingcontroles, die alle een negatief resultaat had den. Briesemeister: „Een of meer titels uit haar rijke loopbaan kun nen we haar niet afnemen, omdat de test telkens negatief was. Wij moeten de zogenaamde bekente nis onderzoeken en eventueel daarna met Karin gaan praten." Fuss en Unterdörfel hebben het tv-interview evenmin gezien. Fuss, bondstrainster sinds 1988: „Dit is onvoorstelbaar voor mij. Het is onbegrijpelijk dat ze derge lijke uitlatingen doet. Of zij inder daad heeft gebruikt, weet ik niet." Unterdörfel: „Welk belang zou ze er mee hebben, dit te verklaren. Ik geloof het niet zo." Tijdens internationale toer nooien is in het verleden slechts sporadisch een deelnemer bij de dopingcontrole door de mand ge vallen. In het seizoen 1987/88 ge beurde dat opmerkelijk genoeg vier keer, het betrof drie Roe meense rijdsters en een uit China. Vorig schaatsjaar werd Ljoedmi- la Filimonova uit de Sovjetunie, die dertiende werd tijdens de Eu ropese titelstrijd, positief bevon den. Begin maart meldde de ISU dat zij was betrapt. Welk middel zij had gebruikt, werd niet be kend gemaakt. Filimonova werd voor vijftien maanden geschorst. De ISU had tot voor kort een kwalijke reputatie inzake de be handeling van dopinggevallen. Maanden na dato werd een „posi tief' resultaat pas bekend ge maakt. De organisatie is niet van plan zich in de zaak-Kania te mengen. ISU-secretaris Beat Hassler, die gisteren pas van de affaire hoorde, beschouwt de „be kentenis" als een kwestie, die de Oostduitse schaatsbond maar zelf moet uitzoeken. Jagerman laat zich gedwee naar de slachtbank voeren MELBOURNE (ANP) - De koningsmantel glijdt Ivan Lendl van de schonkige schouders. Hij voelt zich niet langer num mer één van de wereld. In een zeldzaam ogenblik van be scheidenheid gaf de hardste werker van het circuit in Mel bourne toe: „Ik ben nummer één op de computer, maar dat is fout". Uiteraard reageerde Becker op deze aangekondig de troonsafstand: „Aardig van Lendl. Hij is het driejaar ko ning geweest. Lang genoeg om de heerschappij aan mij over te dragen". Waterpolowedstrijd ZIJL LGB- Robben Marijnen Zaterdag 20 januari Aanvang: 20.00 uur Zwembad De Zijl. u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERWNGSBURO Joop Buryhouwt Maar zover is het nog niet. Eerst dient de computer te worden over tuigd. Het rekentuig kan alleen wor den gevoed met cijfertjes, niet met opinies. En de cijfers eisen, dat Bec ker de Open Australische titel wint en Lendl niet verder komt dan de kwartfinales, voordat de volgorde van die twee op de wereldranglijst wordt omgedraaid. Tot dat laatste lijkt Ivan voorals nog niet bereid. De legionnairspet weer ferm op het hoofd geplant, doorstond hij vanochtend de aan slag, die landgenoot Karei Novacek op hem pleegde. Lendl was niet uit gesproken goed in vorm. Hij verloor menige service-game, maai: op het eind bleek zijn conditie belangrijk beter dan die van Novacek. „Het zelfde gebeurde vorig jaar in Bor deaux", aldus Lendl. Het zou hem geen enkele moeite kosten zo'n ta melijk onbelangrijke partij slag voor slag uit zijn ijzeren geheugen op te lepelen. Dronken In de vierde ronde wordt Lendl een confrontatie met Thomas Muster bespaard. De Oostenrijkse lefthan der bezorgde hem vorig jaar in de halve finales overwerk. De revan che twee maanden nadien bij het toernooi in Miami werd verijdeld door toedoen van een dronken chauffeur. Met een vrijwel gerui- neerd kniegewricht werd de Oos tenrijker van het asfalt opgeraapt. Het herstel duurde zeven maanden. Toen stond Muster er weer; als win naar van de Australische Open hardcourttitel. Vandaar ging het naar Melbourne, waar Simon Youl vrijdag het sloopwerk mocht vol tooien, dat de Zuidafrikaan Van Rensburg de vorige dag was begon nen. „Toch was het niet de vijfset ter, die in mijn benen zat. Ik had ge woon mijn dag niet hield Muster zich groot. In feite bestaan bij het tennis twee ranglijsten naast elkaar; die van de computer en die van het pu bliek. Die laatste ziet er vooral in Australië heel anders uit. Zo nu en dan staat er nog wel eens iemand van de oude, onverstoorbare gene ratie op, die dan ook hartelijk wordt ondersteund, zoals 'wildcard' Si mon Youl bij zijn overwinning op Thomas Muster. Maar meestal ligt de symphatie bij de artiesten onder het tennisvolk: John McEnroe, Yannick Noah en tot op zekere hoogte ook bij Stefan Edberg. De blonde Zweed wordt in Flinders 'Park gevolgd door honderden be schilderde bewonderaars. Niet zo maar met een dot zinkzalf op het puntje van de neus, zoals de vele „Aussies", maar het gezicht geverfd in de kleuren van de Zweedse vlag. Voor lief nemend dat de vliegen zich hevig aangetrokken voelen tot dat schilderwerk. Vertrekhal Steffi Graf heeft zich gewoontege trouw zo kort mogelijk laten zien in de vertrekhal van de luchthaven, waarmee het centrecourt van Flin ders Park het best te vergelijken valt. Ondanks de goede bezetting is de sublieme constructie, die werd opgetrokken aan de rand van het stedelijk knooppunt van spoorwe gen, verre van winstgevend geble ken. In de eerste anderhalf jaar van zijn bestaan werd een verlies gele den van bijna dertig miljoen gul den. Graf holde er tegen de Sovjetrus- sische Leila Mesjki met de winst vandoor. Vervolgens constaterend dat het veld van concurrentes weer verder was uitgedund. Novotna, de nummer vijf verloor van Patty Fen- dick en Pam Shriver, bezig aan haar elfde Australian Open, ging er vlot in twee sets af tegen Kimiko Date; dezelfde, die Brenda Schultz uit schakelde. Zelfs Anke Huber, die de Duitse pers met alle geweld tot Grafs op volgster wil bombarderen, is er niet meer bij. Het veertienjarige wicht verstuikte haar enkel en verloor van Raffaella Reggi. „Blij dat ik het niet tegen Steffi behoef op te nemen", vertrouwde ze de pers openhartig toe: "Ik ben daar nog lang niet aan toe. Misschien over een half jaar". Jagerman Dezelfde welwillendheid, die Schultz tegen Date had ten toon ge spreid, straalde vrijdag Jagerman tegen Raffaella Reggi haar enkel i uit. De 22-jarige Amstelveense gaf wend terwijl daarachter op baan 2, die meer toeschouwers veld open lag. een plaats biedt dan welke tennis- accommodatie in Nederland ook, tegen nummer 9 Katerina Maleeva lijk hebben als de eerste acht games weg. Er zijn heel Het valt moeilijk te ontkennen dat de coaches Don en Dijkstra ge zeggen, dat er iets de mentaliteit van de meisjes momenten waarin bescheidenheid moet veranderen. Van het gehele ondeugd wordt. En het kijken Nederlandse contingent is er nog slechts één over: Brenda Schultz, de die met Andrea Temesvari is door- tweede set tot 4-4 liet de nationaal gedrongen tot de tweede ronde van kampioene de altijd achterin blij- het dubbelspel. Het mannen dubbel vende Bulgaarse alle hoeken van de Haarhuis/Koevermans verloor in de baan zien. Toen achtte ze de punten tweede ronde met 6-7 (5-7) 5-7 van weer verdiend en gaf ze de partij ca- de Zweden Hanricsson/Utgren. deau; de laatste bal in het net du- Ook hier werden de nodige kansen LEIDEN Het is twijfelachtig of Jan Siemerink wel als sparring 'partner zal optreden voor de Ne derlandse Davis-Cupploeg. De Rijnsburgse tennisser is door de KNLTB vorige week toegevoegd aan het nationale team omdat hij een linkshandige speler is. Het Westduitse team, waartegen Ne derland op 27 en 28 januari in Bremen uitkomt, heeft in Carl Uwe Steeb ook een linkshandige speler. Siemerink heeft zich echter ge plaatst voor het Masters-toernooi van het Italiaanse Satellite-cir cuit. In twee toernooien, waarin hij zich door de kwalificatie moest worstelen, reikte hij tot de kwartfinale. Zijn beste prestatie leverde hij vorige week door uit schakeling van de als eerste ge plaatste Amerikaan Jonathan Canter. In Brescia bereikte hij gisteren de tweede ronde door winst op de Amerikaan Brett Gar- nett: 7-6, 6-3. Het Masters-toer nooi wordt volgende week in Mo dena gespeeld. De verwachting is dat Siemerink daarom niet opge roepen zal worden voor de trip naar de Bondsrepubliek. Heieen van den Berg werd gis teren uitgeschakeld in het 10.000 dollar toernooi in Waco (Texas). Zij verloor in de eerste ronde. Vo rige week won de Noordwijker- houtse een soortgelijk toernooi in Midland. gen. Volgens de reglementen moest gisteren al voor de 1500 meter wor den geloot. De mannen verschijnen op de tweede toernooidag aleen voor de 1500 meter aan de start. Het is de eerste keer dat het toernooi over drie dagen wordt verreden. Loting: Mannen, 500 m (vrijdag) eerste rit: 1. Goeljajev (Sov) - Veldkamp (Ned), 2. Van der Burg (Ned) - Sjoelga (Sov), 3. Adeberg (DDR) - Karlstad (Noo), 4 Kreuz (Oos) - Herda (BRD), 5. Hadschieff (Oos) - Bos (Ned), 6. Sighel (Ita) - Spiel- mann (DDR), 7. Ledergerber (Zwi) - Radtsjenko (Sov), 8. Visser (Ned) - Zackarias (Oos), 9. Tröger (DDR) - Koss (Noo), 10. Gustafson (Zwe) - Jarvinen (Fin), 11. Garajev (Sov) - Monti (Ita), 12. Sondraal (Noo) - Kyncl (Tsj), 13. Tonat (DDR) - Milesi (Ita), 14. Eminger (Oos) - Rahnasto (Fin), 15. Jeklic (BRD) -Radke (Pol), 16. Merdo- vic (Joe). 5000 m (vrijdag): 1. Tröger - Kreuz, 2. Zackarias - Goeljajev, 3. Sighel - Sjoelga. 4. Bos - Adeberg, 5. Tonat - Veldkamp, 6. Karlstad - Van der Burg, 7. Radtsjenko - Visser. 8. Gustafson - Jarvinen. 9. Gara jev - Jeklic. 10. Milesi - Koss, 11. Leder gerber - Sondraal, 12. Hadschieff - Mer- dovic, 13. Kyncl - Eminger. 14. Rahnasto - Spielmann. 15. Monti - Herda, 16. Radke. Vrouwen, 500 m (vrijdag): 1. Borner (DDR) - Boiko (Sov). 2. Kleemann (DDR) - Prokasjeva (Sov). 3. Bogatova (Sov) - Grimbergen (Ned), 4. Voetelink (Ned) - Meijer (Ned), 5. Nemeth (Oos) - Moser (DDR). 6. De Vries (Ned) - Schalling (DDR). 7 Mischke (BRD) - Starkova (Tsj), 8. Zdrojek (Pol)- Nystedt (Noo), 9. Borkowska (Pol) - Felicetti (Ita). 10. Skjeggestad (Noo) - Belci (Ita), 11. Yttre- dal (Noo) - Krohn (Zwe), 12. Kivipelto (Fin) - Tönsberg (Noo), 13. Kerla (Joe) - Abdoelina (Sov), 14. Kantanen (Fin) - Pe- Grimbergen, 2. Borner - Schalling, 3. Bo gatova - Meijer, 4. Nemeth - Voetelink, 5. Kleemann - Moser, 6. De Vries - Boiko. 7. Felicetti - Yttredal, 8. Skjeggestad - Borkowska. 9. Belci - Zdrojek, 10. Krohn - Starkova. 11. Nystedt - Mischke, 12. Ki vipelto - Abdoelina, 13. Tönsberg - Kerla, 14. Becker - Kantanen. Meer geld voor 'wieler-Masters' PARIJS (GPD/ANP) - Sean Kelly en de PDM-ploeg van Jan Gisbers zijn gisteravond in hartje Parijs on derscheiden met de wereldbekers wielrennen over het seizoen 1989. Kelly won de Perrier Cup als indivi dueel, en ook met zijn ploegmaats - onder wie toen nog Rooks en Theu- nisse - scoorde hij veruit het hoogst in de finales van de twaalf WB-wed- strijden. Volgend jaar valt er voor zo'n twintig renners 130.000 gulden te verdelen op 27 oktober wanneer als afsluiting van het seizoen een soort finale om de Wereldbeker wordt verreden. Dat heeft Hein Verbrug- gen, voorzitter van de FICP (Inter nationale Federatie van Profwiel renners) gisteren in Parijs bekend gemaakt. De Nederlander verge leek de laatste internationale wie lerwedstrijd van het seizoen met een 'Masters-tennistoernooi'. Den Helder komt ervaring te kort THESSALONIKI (ANP) - De bas ketballers van Commodore Den Helder wachten in de finaleronde om de Europa Cup voor landskam pioenen nog steeds op de eerste overwinning. Gisteravond verloren de Noordhollanders in Griekenland de vijfde wedstrijd in die competitie van Aris Saloniki met 110-102. Den helder kon na een kwartier even steunen op een kleine voor sprong van vier punten (30-34). Bij de rust hadden de Grieken echter weer orde op zaken gesteld. Topsco rer Gallis was voor het grootste deel verantwoordelijk dat de pauze voor Den Helder met een achterstand van negen punten (54-43) aanbrak. Het team van coach Ton Boot was zeker niet de mindere van de Grie ken, maar het ontbeerde een tikkel tje geluk en ervaring om kwam daardoor niet meer langszij. punten van de Tour de France 1989. 15.00-16 00 EURO: Curling. 15.15-16.50 BBC 2: Sporl on Friday met basketbal, rugby en de Gemenebest-spe- ische kampioenschappen in Melbourne. 18.15-18.50 Ned 2: De bal is rond: serie voetbalprogramma's waarin acht ama teurclubs strijden om de titel 'Amateurclub van jaar'. 19.00-20.00 EURO: Boksen: wereldpartij- 19.10-20.00 Ned 3: Studio Sport: schaat- 31 e 21.00-22.00 EURO: Curling. 21.45-23.00 BRT 1: Sport-extra: nen (rechtstreekse reportage var daagse van Antwerpen. 22.00-23.00 EURO Ski Report. 22.45-23.20 Ned 2 Sport. 22.50-23.15 Did 2 Die Sport-Reportage. 22.50-00.00 Ned 3. Studio Sporl: schaat sen EK voor vrouwen en mannen in Heerenveen. 23.00-00.00 EURO: Tennis: Open Austra lische kampioenschappen in Melbourne. 23.25-23 50 Did 1: Sporlschau. 00.00-01.00 EURO Gewichtheffen: WK Zes-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17