waar Baalbergen heeft proms Peru wil Panamezen asiel geven MEUBELPROMENADE KATWIJK _X MEUBELPLEIN LEIDERDORP 'Universiteit verwaarloosde proefhonden' UTRECHT (ANP) - De 23 honden die het Dierenbevrijdingsfront on langs weghaalde uit het dierenlabo ratorium van de Medische Faculteit van de Rijksuniversiteit Groningen waren sterk verwaarloosd. Acht grotere honden waren sterk onder voed, terwijl vijftien Beagles expres op overgewicht waren gebracht. "Bewust vetgemest in het belang van het onderzoek", aldus het front. Het Dierenbevrijdingsfront deed in de nacht van 19 op 20 december een 'inval' in het laboratorium om dat bronnen binnen de universiteit hadden gemeld dat de honden zich in een erbarmelijke situatie bevon den. Volgens het front hebben die renartsen vastgesteld dat de acht grote honden tien tot twaalf kilo te licht waren. Bij een aantal honden werden kankergezwellen en hartaf wijkingen vastgesteld. Ook de ver zorging liet te wensen over. "Alle honden hadden oormijt, ernstig tandsteen, eczeem aan de voetkus sens en de eigen ontlasting zat vast gekleefd aan hun vacht". Het front stelt dat de bestaande bepalingen voor behandeling van dieren in een rijksinstelling ernstig tekort schieten en de wettelijk toe gestane situaties dieronwaardig zijn. De directie van het dierenlabo ratorium zegt in een reactie dat de honden goed werden verzorgd. Be schuldigingen over oormijt en ec zeem worden relatieve begrippen genoemd: "Als je maar lang genoeg joekf kun je bij iedere hond oormijt vinden en voeteczeem hoeft hele maal geen problemen op te leveren voor honden". Directeur H. Dikken van de cen trale dienst proefdieren van de uni versiteit stelde gisteren voor de NCRV-televisie dat het medisch- wetenschappelijk onderzoek naar bepaalde vormen van kanker zeker vier jaar achterop geraakt door de diefstal van de honden. LIMA/PANAMA (DPA/Rtr/AFP) - Peru heeft gisteren asiel verleend aan 14 aanhangers van ex-dictator Noriega die zich in de Peruaanse ambassade in Panama-stad ver schuilen. De Peruaanse minister van buitenlandse zaken Guillermo Largo Cox heeft de regering-En dara verzocht de 14 een vrijgeleide te geven naar een land van hun keu- De regering van Peru heeft gepro testeerd tegen .de omsingeling van het ambassadegebouw door Ameri kaanse troepen nadat de Paname zen waren binnengedrongen. Dit heeft tot onnodige spanningen ge leid, aldus een communiqué. Onder de asielzoekers bevinden zich Noriega's vroegere privé-secre- taresse, zijn echtgenote, een vrou welijke kolonel en drie majoors. Een van hen zou Gonzalo Gonzalez zijn, de leider van Noriega's lijf wacht. Waarnemers in Panama-stad achtten het niet uitgesloten dat de Amerikanen het gebouw zullen be- Noriega's naaste medewerker lui tenant-kolonel Luis Antonio Cordo va heeft zich aan de Amerikanen overgegeven. Hij wordt gezocht we gens betrokkenheid bij de moord in 1985 op een tegenstander van Norie ga, Hugo Spadafora. De rechtbank in Miami beraadt zich over een verzoek van het open baar ministerie om Noriega te dwin gen tot een borgtochtprocedure. Volgens een advocaat uit Miami houdt het verzoek van de overheid om een rechtszitting verband met plannen om Noriega naar een ande re cel over te brengen. Nu wordt hij vastgehouden in een cel in de kel der van het federaal gerechtshof van Miami, en de autoriteiten willen hem naar een beter bewaakte ge vangenis overbrengen. Noriega's advocaten hadden in eerste instantie afgezien van een verzoek om een rechtszitting over borgtocht en erkenden de rechts macht van het Amerikaanse hof niet. Voor zij besluiten Noriega el ders onder te brengen, willen de Amerikaanse autoriteiten de kwes tie van de borgtocht uit de weg heb ben, om te voorkomen dat zijn ad vocaten daarover alsnog een zitting eisen en hij weer terug moet naar Miami. Drugstoeristen straks in eigen land aangepakt DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meewerken aan de vervolging van buitenlandse drugstoeristen in hun eigen land. De Nederlandse au toriteiten zullen met name zaken over het drugstoerisme van Belgi sche en Duitse jongeren die hier hoeveelheden drugs komen kopen of verhandelen overdragen aan de buitenlandse autoriteiten. Minister Hirsch Ballin (justitie) heeft dat gisteren geantwoord op vragen van de PvdA-Kamerleden Swildens Roozendaal en Stoffelen. De problemen met het drugstoeris me zijn vorig jaar vooral in het Zui den des lands merkbaar toegeno men. Bij het vervolgen van de drugsgebruikers en -handelaars zal wel worden gelet op de scheiding tussen de markt in verdovende mid delen met een "onaanvaardbaar ri sico" (harddrugs) en sofdrugs. Moderne salontafel in wit met zwarte accenten 348,- Geheel in leer uitgevoerde 3-2-zitkombinatie jacquard geweven bekleding. Kompleet 1995,- Losse 2'/rzitter 1150,- Losse 2-zitter 1050,- Hetzelfde model als 2/j-zitter in leer 1995,- 2-zitter in leer 1795,- Komfortabele kombinatie met Eetkamerstoel met modische stof bekleed, per stuk Tafel in roomkleurig getint essenhout. 136x93 cm Warm en behaaglijk wonen is deze winter heel voordelig als u nu profiteert van onze winterse prijzen. En als u snel bent kunt u ook nog uw keuze maken uit een beperkt aantal toonkamermodeilen met wel heel speciale prijzen! Een kans die u niet voorbij mag laten gaan. Mooie rotan fauteuil in lichte uitvoering Fraai vormgegeven vitrinekast Wandmeubel met veel luxe extra's. Mooi gemaakt in elegante roomkleur, waarbij de houtteke ning geraffineerd zichtbaar blijft. De prijs is een extra verrassing: in deze samenstelling Fraaie verstelbare draaipootfauteuil in zwart of bruin leder met bijpassende hoeker 99! Vierkante glazen eetkamertafel Bijpassende armstoel in zwart Ruim gestoffeerde 3-2-kombinatie in zwart leder KATWIJK AMBACHTSWEG 1113 TELEFOON 01718-28151 LEIDERDORP MEUBELPLEIN 7 TELEFOON 071 -41 44 66 DONDERDAGAVOND KOOPAVOND I Véelbelon'nd vronen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18