PSY te kwetsbaar 'Ajax moet het Real van Nederland worden' Avanti wil nu ook Kreisz Schuld Groningen 8,7 miljoen gulden WOENSDAG 10 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 17 Michael van Praag strijdbaar na eerste jaar voorzitterschap LISSABON (GPD) Michael van Praag (42) is bijna een jaar in functie als voorzitter van Ajax. Op 16 januari 1989 ging de ledenraad van de Amsterdamse club akkoord met zijn benoeming. Met de direc teur van een elektronica-bedrijf in Hoofddorp aan het roer, waait weer eén nieuwe, frisse wind door de Meer. Ajax heeft ook ambitieuze plannen, wil het Real Madrid van Nederland worden. Maar tot dusver kreeg het haast louter tegenslagen te verwerken. De FIOD-zaak hangt het hele seizoen al als een zwaard van Damocles boven Ajax. Van Praag: „Ja, maar we hebben die dreiging steeds voor ons uitgescho ven met de gedachte van: oké, we weten dat we straks moeten beta len, als het zover is, dan zien we het wel. De belastingclaim van 4.7 mil joen gulden die er ligt is bekend. Al les wat we meer moeten betalen is afhankelijk van de boete die we door de rechter krijgen opgelegd. Dat blijft een onzekere factor, maar het heeft geen zin om over het uit eindelijke bedrag te gaan specule ren. We hebben er eigenlijk ook nog niet goed over nagedacht hoe we dat bedrag zullen gaan ophoesten. We gaan ervan uit dat we een beta lingsregeling met de belastingen zullen moeten treffen. Het bedrag zal over een aantal jaren moeten worden uitgesmeerd. Over hoeveel jaar? Dat wordt een kwestie van on derhandelen". De FlOD-eUende is nog een erfenis van Ton Harmsen. Van Praag: „Ik vind het niet ge past om het alleen op de rug van Ton Harmsen af te wentelen. Ik zou liever willen zeggen: het is een erfe nis van het vorige bestuur". Neemt u het vorige bestuur iets kwalijk? Van Praag: „Nu ik weet wat er al lemaal gebeurd is, neem ik het het vorige bestuur inderdaad kwalijk ja. Ik vind dat er in de meeste geval len kinderlijk naïef is gehandeld. Zelfs ik, en ik weet weinig van be lastingen af, kon nog wel raden van: ja jongens, als je dat doet. daar krijg je problemen mee. Zo simpel ligt het in veel gevallen. Ik begrijp ook echt niet wat precies de beweegre denen zijn geweest om zo te hande len. Of dat nou opportunisme is ge weest, of, dat zien we dan wel weer, of, dat komt wel goed, daar komen ze nooit achter, ik weet het niet". Van Praag haalt de schouders op. „Arrogantie? Ik denk eerder: daar kraait geen haan naar. Heel simpel gedacht allemaal". In hoeverre bent u het afgelopen jaar door alle problemen bescha digd? Van Praag: „Op het persoonlijke vlak geenszins. Maar de vereniging is natuurlijk wel ontzettend bescha digd door de FIOD-zaak. Maar veel meer nog door het staaf-incident. Want je bestaan als voetbalvereni ging heb je door het voetballen. En als je door buitenstaanders daarin belemmerd wordt en dus ook be lemmerd wordt in je ontwikkeling. Toch blijven u en Ajax strijd baar? Van Praag: „Tuurlijk. Ons toe komstbeeld van Ajax ziet er nog precies zo uit als toen we begon- Eigen stadion Hoe ziet dat beeld er precies uit? Van Praag: „Wij hebben destijds gezegd: Ajax moet binnen drie, vier jaar weer aan de Europese top staan. En naar die Europese top wil len we nog steeds, alleen door dat staaf-incident is de termijn nu abso luut naar vijf jaar getild. We zijn daardoor minstens een jaar terugge worpen, zowel sportief als finan cieel. Dat is vervelend. Evenals het feit dat we straks een jaar niet Euro pees in ons eigen stadion zullen mo gen spelen". „Daar staat tegenover dat er nu veel meer zekerheid is over de tot standkoming van ons nieuwe sta dion. En dat nieuwe stadion is abso luut noodzakelijk in onze plannen. Zuid-Afrika blijft onwelkom op OS PARIJS (DPA) - Een terugkeer van Zuid-Afrika op het Olympische podium is ondenkbaar, zolang de politieke situatie in het land niet in grijpend wordt gewijzigd. Twee an- ti-apartheidsorganisties hebben dit gisteren in Parijs verklaard, na een gesprek met het Nationale Olympi sche Comité van Zuid-Afrika. Zuid-Afrika is sinds 1970 uitge sloten van deelneming aan de Olympische Spelen. Zowel het Co mité tegen Apartheid als het SAN- ROC zeiden dat dit zo dient te blij ven, zolang het land geen multi-ra- ciale sportbonden voor alle Olympi sche disciplines aanvaardt. Dat kan onze inkomstenbron ver groten en dat is weer nodig om meer salaris te kunnen bieden, je betere spelers te kunnen behouden en aan kopen te kunnen doen". Het is de bedoeling dat het een heel publieksvriendelijk stadion gaat worden. Van Praag: „Parkeren vlakbij het stadion. Overdekt. Droog. Vlakbij de metro, vlakbij de trein. Een groot video-scorebord, waarop je herha lingen kunt laten zien; waarop je de wedstrijd van PSV van de avond er voor kunt laten zien voordat de wedstrijd van Ajax begint; waarop je interviews kunt laten zien. Met genoeg zitplaatsen, het liefst ver warmd. Waar je gemakkelijk je co laatje, je koffie, je pilsje - nou, pilsje zal het wel niet meer worden - kunt halen. Waar je na afloop en ook voor de wedstrijd even gezellig kunt ver toeven. Kortom, het moet een heel luxe stadion worden, het mooiste van Europa. En dat wordt het ook- ...echt. Het zal 45 tot 50.000 mensen plaats moeten kunnen bieden. Voor Nederlandse begrippen is dat vol doende. Natuurlijk, je bent dan stukken kleiner dan het Barcelona- stadion, maar daarom kan het nog wel een mooier stadion worden. Hoeveel de kosten zullen bedra gen? Precies weet ik het niet. Eerst was er een plan waarin ook een sporthal was opgenomen. Dat kwam geloof ik op 350 miljoen gul den. Maar laten ze die sporthal val len, dan komt het op iets van 200 miljoen". Wie moet dat gaan betalen? Van Praag: „De gemeente, de overheid door middel van subsidies én men is in de zakenwereld op zoek naar een aantal bedrijven dat bereid is in het nieuwe stadion te in vesteren. In ruil daarvoor krijgen die bedrijven bepaalde faciliteiten terug, in de vorm van skyboxen en dergelijke". Real Madrid U heeft wel eens gezegd: Ajax moet het Real Madrid van Nederland worden. Van Praag: „Ja, en dat worden we ook. Ik zal vertellen waarom. Ajax heeft een naam waar we heel zuinig op moeten zijn. Wij hechten ook grote waarde aan die naam. Wantje kunt nog zo vreselijk goed voetbal len, als je die naam en dat imago niet hebt, dan kun je nooit het Real Madrid van Nederland worden. Nou, en bij dat imago hoort een klasse-stadion". „Het is nu al zo dat mensen die langs de Meer rijden en dat verlich te bord van Ajax zien, vaak denken: jezus, dat is Ajax. Wij hebben dat ook gemerkt bij de rondleiding op de open dag. Dan ga je ook door de kleedkamer - en wij hebben echt een hele simpele kleedkamer - maar dan zie je al die mensen kijken: je zus, het walhalla. Terwijl het alleen maar een groen betegelde ruimte „Dat is de buitenkant. Nu het voetbal. Wij hebben een zeer talent volle selectie, met hele jonge men sen. En we hebben een uitstekende technisch directeur. Ja, en dan is er nog dat typische Ajax-sfeertje. Vraag me niet het te verklaren, maar het is er nu eenmaal. En die bepaalde grandeur ontlokt mij dan de uitspraak dat Ajax het Real Ma drid van Nederland moet worden". Ajax werkt momenteel met een be groting van 12 miljoen gulden. Tot welk bedrag moet die worden opge krikt? Van Praag: „Wij willen naar 25 miljoen in de eerstkomende vijf jaar. Wij denken eigenlijk dat we op 20 miljoen uit zullen komen, maar 25 miljoen is het streven. Milan en Barcelona komen aan de top omdat ze veel dure spelers hebben ge kocht. Wij leiden onze spelers goed op en wij zullen altijd een aanwas hebben van goede nieuwé talenten. Daar staat Ajax bekend om. En als wij nu eens een beleid gaan voeren - daar zijn we trouwens al mee bezig - om van die zelf opgeleide spelers wat meer financiële revenuen te kunnen plukken, dan zijn we met dat geld in de gelegenheid om weer betere spelers te kopen. Want we zullen altijd ook moeten blijven ko pen. Daarom proberen we de talen ten nu voor langere tijd aan ons te binden. We hebben al contracten opengebroken en contracten ver lengd. En als ze dan toch bij ons weggaan, dan moeten er al weer talenten klaar staan". Welk deel van de begroting vormt de recette? Van Praag: „Die ligt tussen de achttien en de twintig procent. Dat zal nog wel wat bijgesteld kunnen worden als we straks in een nieuw stadion spelen, omdat we verwach ten dat er dan meer publiek zal ko men. Het percentage zal dan mis schien naar 22, 23 procent kunhen worden opgetrokken, maar meer zal het nooit zijn, omdat de inkom sten uit andere bronnen ook zullen stijgen, dus percentueel blijf je op hetzelfde niveau zitten. Alleen in geld zal het toenemen". Beenhakker Gelooft Ajax net als PSV ook in een Europese competitie? Van Praag: „Ja, en wij willen daar straks ook bij zijn. Internationaal voetbal is een belangrijke bron van inkomsten. Niet alleen vanwege de hogere wedstrijdrecettes, maar vooral vanwege de televisie-rechten en de reclame-inkomsten". In 1991 loopt het contract van Leo Beenhakker af. U bent zeer tevreden over hem, wilt u hem graag langer aan Ajax binden? Van Praag: „Ja. We gaan de ko mende tijd ook met Leo rond de ta fel om eens zijn visie té vernemen over de periode van na zijn contract. Wil hij die periode ook nog meema ken, of heeft hij andere ideeën. We gaan gewoon eens met elkaar van gedachten wisselen". Wanneer komt Johan Cruijff te rug bij Ajfix? Van Praag: „Ik zou het niet weten". Komt hij ooit terug bij Ajax? Van Praag: „Misschien best wel eens ja". Hij is welkom? Van Praag: „Johan is welkom. Het is alleen helemaal niet aan de orde. Wij zijn ongelooflijk blij met Leo. Leo leidt Ajax precies op de manier zoals wij vinden dat het moet, pri ma. Ik zei het net al: als Leo wil blij ven, graag. Maar er zal misschien ook een tijd komen dat Leo zegt: jongens, ik ga nog een keer elders kijken. En dan heeft Johan Cruijff net zoveel kans als ieder ander". U bent naar Barcelona geweest om met Cruijff over zijn vertrek des tijds bij Ajax te praten. Van Praag: „En we hebben ook uitsluitend over het verleden ge sproken. Ik vond het noodzakelijk om Johan een keer op te zoeken. Want als je ooit nog eens met elkaar wilt praten, dan moet het niet zo zijn dat je eerst nog eens de dingen uit het verleden moet ophoesten. Bo vendien, wat er oók gebeurd is, Jo han is en blijft een Ajacied. Ajax heeft veel aan hem te danken en hij veel aan Ajax. Je kunt Ajax en Cruijff niet los van elkaar zien. Daar komt bij dat ik van iedereen al ge hoord had hoe zijn vertrek in het En heeft uw bezoek nog nieuwe ge zichtspunten opgeleverd? Van Praag: „Ik kan nu in ieder ge val heel goed begrijpen waarom hij een bepaalde houding heeft aange nomen en wat zijn probleem is ge weest. Maar ik kan ook heel goed begrijpen wat het probleem van het bestuur is geweest. Verder laat ik me daarover niet uit. Maar ik ben blij dat ik gegaan ben. Wij hebben het heel gezellig met elkaar gehad". Uw vader was dertien jaar voor zitter van Ajax, hoe lang denkt u het vol te houden? Van Praag: „Veel hangt daarbij af van wat mijn mede bestuursleden doen, want wij vor men een hecht team". U wilt over een aantal jaren toch ook graag de vruchten van uw be leid plukken. Van Praag: „Natuur lijk wil ik graag een keer met de Eu ropa Cup in mijn handen op het Leidseplein staan". Met de Europa Cup I? Van Praag: „Het mag ook de Europa Cup II zijn. Maar het liefst met de beker met die grote oren, zoals Leo hem altijd noemt". JAN MENNEGA Hiddink: 'Te afhankelijk van rol Romario' van onze correspondent Jan Mennega LISSABON (GPD) PSV drijft tegenwoordig op de klasse en de doelpunten van Romario. Dat was eerder in Nederland al gebleken en werd deze dagen op een toernooi in Lissabon nog eens bevestigd. Guus Hiddink onderkent de grote waarde van de kleine Braziliaan ook terdege, maar beseft even eens dat zijn ploeg daardoor kwetsbaarder is geworden dan hem lief is. „Het gaat mij niet om de per soon Romario", aldus de Brabantse trainer/coach, „maar wij zijn momenteel te afhankelijk van zijn scorend vermogen. Kieft, Povlsen en Ellerman zullen hun goaltjes ook mee moeten gaan pikken". Hiddink kan dat wel graag willen, maar vooralsnog is alles Romario wat de klok slaat. Vrijdag al, tegen Ajax, had de topscorer van de eredi visie in zijn eentje zijn fletse ploeg tenminste nog enigszins op de been gehouden, al kon zelfs de Zuidame- rikaanse geweldenaar de 2-1 neder laag niet voorkomen. Tegen Benfi- ca leed PSV gisteravond opnieuw een nederlaag, nu met 3-1. Dat Ro mario in beide duels de 'eretreffer' voor zijn rekening nam, spreekt te genwoordig haast voor zich. Evenals eerder tegen Ajax kon PSV voor slechts enkele duizenden kijkers in het gigantische Estadio da Luz (capaciteit 120.000) opnieuw geen indruk maken. Door de afwe zigheid van Vanenburg, Kieft (bei den griep), Lerby (spierscheuring) en Van Aerle (lichte hersenschud ding) kregen Valckx en Boerebach weer eens de gelegenheid zich te manifesteren. Het lukte beide wis selspelers niet. Sterker: zij faalden nadrukkelijk. Valckx was ontstel lend zwak in de opbouw en Boere bach was verantwoordelijk voor de openingstreffer van Benfica. Zijn domme breedtepass in de tiende minuut werd door Lima opgepikt HAZERSWOUDE - Tafeltennisvereniging Maxell/Avanti heeft de Hongaarse oud-international Tibor Kreisz gevraagd om de training van de mannenselectie op zich te nemen. Sinds het vertrek van Gerard Bakker, die vorig jaar een punt achter zijn loopbaan zette, worden de trainingen waargenomen door de spelers Robert de Groot en Rob Turk. Het bestuur van Avanti zoekt nu definitief een opvolger voor Bakker en hoopt in Kreisz een geschikte kandidaat te hebben gevonden. Kreisz, die Avanti anderhalf jaar geleden als speler verliet, speelt en werkt momenteel in Belgie. Met zijn club Sparta Mouscrun en huidige werkgever - een firma in sportkleding - hoopt de Hongaar deze week nog tot overeenstemming te komen. Kreisz zal niet voor Avanti gaan spelen. De Nederlandse kampioen Paul Haldan wel. Maar de onder handelingen met de voormalige Roemeen zijn nog steeds niet afgeslo ten. Avanti heeft besloten om het vrouwenteam uit de eerste divisie terug te trekken. Van het trio Annette van der Spek, José Bakker en Ellen Bakker konden de eerste twee de motivatie niet meer opbrengen. Laatstgenoemde beeft daarom besloten om ook te stoppen. De Hazers- woudse club moet de NTTB voor de terugtrekking een boete van vier honderd gulden betalen. Wonderschoon Bij het tweede doelpunt van Benfi ca, dat met slechts drie basiskrach ten aantrad, ging Ellerman in de fout. De aanvaller was zijn defensie te hulp geschoten, maar had dat be ter niet kunnen doen. Hij leed op de rand van het strafschopgebied knullig balverlies, waarna Sousa Van Breukelen opnieuw geen kans gaf, 2-1. En om het rijtje compleet te maken, bij het derde doelpunt van de Portugezen ging Heintze niet vrijuit. Lima profiteerde dankbaar, 3-1, waardoor PSV als vierde en laatste op het toernooi eindigde. De 1-1 gelijkmaker van Romario was overigens wonderschoon. Met een prachtige boog verdween de bal over keeper Dias Graca in het net. Mogelijk dat het slechte preste ren van PSV in Lissabon ook het ge volg is geweest van de sterk te wen sen overlatende trainingsomstan digheden. Door de aanhoudende re genval in Portugal stonden de vel den bij aankomst in Lissabon (2 ja nuari) blank. Na enige dagen te heb ben geploeterd werd daarom beslo ten uit te wijken naar Troia, een schiereiland vlakbij Setubal. De trainingsomstandigheden waren daar aanzienlijk beter en bovendien is het weer inmiddels flink opge klaard. Hiddink, die zich de eerste dagen van het verblijf in de Portugese hoofdstad zichtbaar ergerde: „Van een normale voorbereiding was aanvankelijk geen sprake. Het was meer een kwestie van de zaak aan de gang houden. Ik heb toen, zeg maar, aan bezigheidstherapie ge daan. De laatste dagen hebben we gelukkig wel goed kunnen werken, alleen kreeg ik toen ineens een griepepidemie in de ploeg. En bo vendien raakte ik ook Lerby met een spierscheuring nog eens kwijt". Volgend seizoen zal PSV tijdens de winterstop niet opnieuw Portugal aandoen. De ploeg gaat dan naar Bermuda. Spelersmarkt Morgen keert PSV in gezelschap van Ajax, dat vanavond tegen Spor ting Lissabon aantreedt in de finale, naar Nederland terug. In Eindho ven zal de komende weken duide lijkheid komen over de positie van Guus Hiddink. Diens verbintenis met PSV loopt op 30 juni af, waarbij het de verwachting is dat beide par tijen tot contractverlenging zullen besluiten. Om zich aan de Europese top te kunnen handhaven is PSV genood zaakt zich de komende tijd weer flink op de spelersmarkt te gaan roeren. Prioriteit nummer één is de leegte die Sören Lerby straks aan de linkerkant open laat. Want dat die aan het eind van deze competitie een punt zet achter zijn imponeren de loopbaan staat voor Hiddink na genoeg vast. Hij is ook van mening dat de Deense krachtpatser daar verstandig aan doet, omdat hij Ler by een plaats op de reservebank wil besparen. „Een man met zo'n carri ère moet op een goed moment stop pen. En Sören is bezig aan een goed i ^n, dus...". Trainer Guils Hiddink vindt dat PSV te afhankelijk is van de inbreng van Romario, die hier in de tang wordt genomen door een verdediger van Benfica. Romario scoorde wel, maar PSV verloor de troostwedstrijd in het toernooi van Lissabon met 3-1(foto ap) Als opvolger van Lerby heeft PSV zijn zinnen gezet op Erwin Koeman. De international voelt zelf ook wel voor een terugkeei naar het Philips-stadion. Al was het alleen maar omdat hij geen enkel vertrou wen heeft in Ruud Krol, sinds dit seizoen trainer bij KV Mechelen. Het probleem is evenwel dat Koem ans verbintenis met de Belgische landskampioen pas op 1 juli 1991 is afgelopen. En voorzitter Cordier heeft tot dusver steeds iedereen strikt aan zijn contract gehouden. Rijkaard PSV hoopt de transfer niettemin tot stand te brengen en is bereid voor Koeman diep in de geldbuidel te tasten. In de jonge Ajacied Richard Witschge, die ook als mogelijke op volger van Lerby werd genoemd, is PSV niet geïnteresseerd. Hiddink: „Wij willen bij de creme van Europa blijven behoren en Witschge is daarbij een nog te onzekere factor". Ook Frank Rijkaard kan uit het namencircuit van mogelijke PSV- aankopen worden geschrapt. Aan de Eindhovense Frederikstraat zijn ze na minder prettige ervaringen met Rijkaard uit het verleden, afge knapt op de Milanees. Hiddink: „Rijkaard is voor ons een gesloten boek". Nochtans is PSV op zoek naar een internationaal gelouterde centrale verdediger omdat het er vanuit gaat dat de Deen Ivan Nielsen aan het eind van dit seizoen gebruik zal ma ken van zijn vrije transfer. Gedacht wordt daarbij aan Graeme Rutjes, die bij KV Mechelen buiten de boot is gevallen. Maar veel liever nog zou PSV Adrie van Tiggelen van An- derlecht aantrekken. Hiddink: „Ik wil niet teveel op zaken vooruit lo pen. Inzake de transferpolitiek is het onverstandig al te mededeel zaam te zijn. Maar we zullen er in het verdedigende blok iemand bij moeten hebben. Wij denken daar mee aan dominantie en persoonlijk heid te winnen. En inderdaad, wij zoeken zo iemand buiten de lands grenzen". GRONINGEN (ANP) - De schul denlast van FC Groningen bedraagt 8,7 miljoen gulden. Het bestuur van de eredivisieclub heeft dat gister avond laat bekendgemaakt, om openheid te verschaffen. Het be drag is vastgesteld exclusief de nog te verwachten naheffing van het lo pende FIOD-onderzoek. Tegenover de schuld stelt Gro ningen de waarde van het stadion van vier miljoen gulden, de boek waarde van de spelers van 3,6 mil joen gulden, de waarde van de ove rige zaken van 391.000 gulden. De balans per 31 december 1989 ver toont daardoor een tekort van 700.000 gulden. Volgens penningmeester Klaas Keerstra heeft de gigantische schul denlast drie oorzaken. De „erfenis" (uit de periode van de vorig jaar af getreden voorzitter Renze de Vries), een onvoldoende inzicht in de fi nanciële situatie hangende het FIOD-onderzoek, de dreigende toe komst vanwege het lopende FIOD- onderzoek. Het laatste punt zou kandidaat sponsors afschrikken. FC Groningen zal op korte ter mijn een commissie installeren, die de financiële situatie moet onder zoeken. Het college zal met een sa neringsplan moeten komen. Het uitgangspunt is daarbij dat de be langrijkste spelers behouden moe ten blijven. Groningen is voorals- Snoeck wordt directeur bij Feyenoord ROTTERDAM (GPD) - Drs. Martin Snoeck wordt de nieuwe directeur betaald voetbal van Feyenoord. De huidige voorzit ter van de Stichting Arbeidsza ken is zeer geïnteresseerd in de functie, die hem door drs. Joop van der Reijden is aangeboden. Snoeck heeft reeds enkele ge sprekken met Feyenoords zoge naamde crisis-manager ge voerd, waarbij hem de nieuwe structuur en de van hem ver langde bijdrage in de organisa tie is duidelijk gemaakt. „De ge sprekken zijn in de afrondende fase", aldus de inwoner van Schoonhoven, wiens aanstel ling de goedkeuring moet krij gen van de beheersstichting van Feyenoord. Feyenoord wil Snoeck samen met het nieuwe Stichtingsbe stuur, waar volgens Ger van Welsenes (voorzitter van de be heersstichting) inmiddels vol doende kandidaten voor zijn ge vonden, voor het einde van de winterstop officieel presente- Bemiddelaar Van der reijden wordt ondertussen door een groot aantal demissionaire be stuursleden van Feyenoord als een hinderlijke factor binnen de club beschouwd. De uitlatingen die Van der Reijden binnen de gebouwen van de NOS en tegen over Mart Smeets heeft gedaan (o.a. over het financiële beleid en de daaraan gekoppelde be richten over een zwart geld- schandaal) zijn bij penning meester drs. Martin Groenen dijk in het verkeerde keelgat ge schoten. Groenendijk eist namens vier bestuursleden in een brief, die vanmorgen op de burelen van de NOS is gedeponeerd, dat Van der Reijden aan de media vertelt dat hij de zaken verkeerd heeft voorgesteld. Weigert hij dat, dan zullen er gerechtelijke stappen tegen hem worden genomen. „Van de financieel expert, de fiscalist Wielens, hebben wij geen enkele klacht ontvangen. Dat kan ook niet, want bij Feye noord is elke betaling volgens de regels gegaan. Van der Reij den denkt nu het oude bestuur zwart te kunnen maken. Hij heeft onder meer gezegd dat er bijna geen verschil is tussen de bruto en netto-salarissen bij de spelers van Feyenoord. Dat is een zeer insinuerende opmer king, die wij niet pikken. Maar wij gaan ervan uit dat hij zijn uit latingen zal terugnemen". Ook Hans Kraay heeft bij Van der Reijden aangeklopt. Hij eist rectificatie van de NOS. De ex- voetbaltrainer is van mening dat hij in het radioprogramma Langs de Lijn en bij Studio Sport ten onrechte in verband is gebracht met de zwart-geldaffai- re bij Feyenoord. Boeking Bakker en Van Zoest voor rode kaart ALPHEN AAN DEN RIJN - Frank Bakker en Pieter van Zoest hebben vandaag van de tuchtcommissie van de KNVB ieder slechts een boe king gekregen voor de rode kaart die zij in oktober vorig jaar in de uitwedstrijd tegen SDW opliepen. De spelers van Alphense Boys wa ren destijds om verschillende rede nen uit het veld gestuurd. Arbiter R. van IJzendoorn uit Zeist stuurde Bakker weg omdat hij een heftige woordenwisseling van hem met diens medespeler Robert van der Laan uitlegde als kritiek aan zijn adres. Van Zoest mocht ver trekken omdat hij zijn naam niet wilde opgeven toen hij geboekt was. Alphense Boys vond de straf maat in beide gevallen nogal zwaar en drong op een mondelinge behan deling aan. Met succes, omdat er geen directe schorsing volgde. Bak ker zal echter toch de eerstkomende wedstrijd van zijn ploeg moeten missen omdat de boeking zijn derde is. Van Zoest heeft er één. De eredivisieclub heeft wel ge vraagd aan de Ondernemers Rond Groningen (ORG) de jaarlijkse con tributie (750.000 gulden) vooruit te betalen. Dit om de club te verlossen van liquiditeitsproblemen. De on dernemers hebben zich bereid ver klaard dit te doen. De naheffing die Groningen on langs kreeg van het boekjaar 1984 bedroeg 1,3 miljoen gulden, en niet een ton, zoals aanvankelijk naar buiten werd gebracht. De vereni ging heeft nog naheffingen van 1985, 1986, 1987 en 1988 te verwach ten. WOENSDAG 14.00-15.00 EURO: Worstelen. 15.00-16.00 EURO Tennis the best of McEnroe-Lendl. 15.25-16.50 BBC 2 Darts finale van de tweede ronde van de World Champions- ips in Frimley Green. Oberhof. 18.30-19.00 EURO: Tennis Legends. 19.00-20.00 EURO: Transworld Sport. 19.30-20.00 RTL V Match Vrije Tijd. 20.00-21.00 EURO Tafeltennis: GP Fma- e Bac- 20.50-22.45 RTL V. Voetbal rechtstreeks verslpg van de finale van het toernooi in Porlugal. 21.00-22.00 EURO Volleybal: World Gala voor vrouwen in Singapore. 22.00-23.00 EURO. Basketbal 1989. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 23.00-01.10 BBC 1Sportsnight: met o.a. FA Cup Voetbal (eventuele replays van de derde ronde), boksen en darts. 23.00-23.15 EURO Parijs/Dakar-rally. 23.15-00.15 EURO: Voetbal: WK-kwalifi- catiewedstrijden. 00.15-01.15 EURO: Motorsport. 01.15-01.30 EURO: Parijs/Dakar-rally. DONDERDAG 10.00-11.00 EURO: Biljarten: WK Drie banden in Palma. 11.00-11.30 EURO Rodelen Worldcupin Obertiof. 11.30-12.00 EURO Tennis Legends. 12.00-13.00 EURO: Volleybal: World Gala voor vrouwen in Singapore.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17