Post investe ?ert weer het meest ssm r°stv PSV moet Lerby voor even missen Rijnsburgse Boys treft Alpheuse Boys 'Nee toch, scheids.. Nederlandse wielerploe ïgen presenteren zich De nieuwe samenstelling van de wielerploegen De smaak van Menken heeft de toekomst. DINSDAG 9 JANUARI 1990 Loting derde ronde LD-Cup LEIDERDORP Het is altijd afwachten of er interessante wed strijden uit de bus komen wanneer er wordt geloot. Wat dat betreft mocht het gros van de bestuursleden van de overgebeleven clubs in de strijd om de LD-Cup zich gisteravond in de handen wrijven. De trekking, uitgevoerd in het gebouw van de afdeling Leiden van de KNVB ter omlijsting van de nieuwjaarsreceptie, had heel wat minder aantrekkelijke duels tot resultaat kunnen hebben. 'Grote klapper' van de derde ronde, die half april moet worden verspeeld, vormt ongetwijfeld de ontmoeting tussen Rijnsburgse Boys en Alphense Boys. De club uit het bloemendorp is ze ker geen onbekende voor trainer Paul Bahlmann van de Alphense, club. Jarenlang was hij daar jeugd trainer, in de tijd dat Ar'ie Lagendijk (de huidige oefenmeester van Kat wijk) de scepter zwaaide over de se lectie van de zaterdageersteklasser. Begin dit seizoen troffen beide ploe gen elkaar in een toernooi van Alp hense Boys. Destijds dolf de thuis- spelende zondageersteklasser het onderspit. Er werd in Leiderdorp derhalve een soort revancheduel uit de hoed getoverd. Een andere 'kraker' is de wed strijd tussen Noordwijk en Rooden- burg. Wanneer de Leidse club, die de afgelopen jaren zowel in compe titie als in de beker bijzonder wis selvallig presteerde, toevallig een goede dag heeft, wordt het geen ge makkelijke opgave voor het team van John Eelman. Afdelingsclub MMO had het slechter kunnen treffen. De ploeg die afgelopen weekeinde UDO uit het toernooi speelde krijgt een goe de tegenstander in vierdeklasser ROAC. Ook het Sassenheimse Tey- lingen, evenals MMO uitkomend in de afdeling, krijgt een aantrekkelij ke opponent in Kickers (zo), even eens een vierdeklasser. Overigens moeten nog twee wed strijden voor de tweede ronde van de LD-Cup worden gespeeld. Dat zijn Foreholte-RCL en Döcos-SJC. Beide duels zijn wel in de loting meegenomen. Uitbrander Voorafgaand aan de loting, gaf Gé van Strien, voorzitter van de LD- Cup-commissie, Quick Boys nog een uitbrander. "Kennelijk zijn er clubs die een dagje zeevissen belangrij ker vinden". De Katwijkse club, die gisteravond niet was vertegenwoor digd in Leiderdorp, was afgelopen weekeinde met een veredeld derde team richting Sassenheim getrok ken voor het duel tegen Ter Leede omdat het eerste en het tweede een dagje op zee vertoefden. Van Strien zei verder dat de afdeling Leiden zich gaat beraden op maatregelen om dergelijke situaties in de toe komst te voorkomen. Daarbij wordt gedacht aan het aanleggen van een lijst met selectiespelers per club voor aanvang van het seizoen. "Al leen die spelers zouden dan mogen uitkomen in wedstrijden voor de LD-Cup", aldus Van Strien. Het zou gaan om een lijst van 16 tot 20 spe lers. Loting De loting leverde de volgende wed strijden op: Katwijk-Foreholte/RCL, Noord- wijk-Roodenburg, Stompwijkse Boys-Ter Leede, Teylingen-Kickers (zo), MMO-ROAC, UVS-Sleutels, Hazerswoudse Éoys-Docos/SJC, Rijnsburgse Boys-Alphense Boys. Deen scheurt spier in kuit TROIA (GPD) PSV kan enige tijd niet over Sören Lerby be schikken. Op het Portugese trainingskamp van de Eindhovenaren scheurde de Deen gisteren een spiertje in zijn rechterkuit. Trainer Guus Hiddink vreest dat Lerby tenminste drie weken is uitge schakeld. Reineke van der Veen-Meerstadt. de vrouw van de voorzitter van de KNVBafdeling Leiden, verricht hier de loting voor de derde ronde van de LD-Cup. Zij wordt geflankeerd door Gé van Strien (links) en Cor van Steijn (rechts). (foto Loek Zuyderduin) In de PSV-selectie heerst intussen ook het griepvirus. Gerald Vanen burg, Wim Kieft en Addick Koot waren gisteren ziek, terwijl Berry van Aerle nog kampt met de nawee- en van de lichte hersenschudding, die hij zaterdag in de wedstrijd te gen Ajax opliep. Met uitzondering van Koot keren deze spelers van daag reeds terug naar Nederland. PSV tracht ook Lerby op dat vlieg tuig te krijgen. Vanenburg vond de beslissing van de medische staf eerder terug te keren overigens niet noodzakelijk. "Het maakt mij weinig uit of ik nu vandaag of donderdag naar huis ga om de koorts kwijt te raken", aldus de international die in Portugal zijn rentree maakte na een lange afwe zigheid wegens een knie-operatie Voor het duel vanavond om de derde en vierde plaats op een toer- LEIDEN - Volgens de scheids rechter was het een doodschop die hij naar eigen zeggen terecht met een rode kaart had bestraft. De speler zag het uiteraard an ders: "Ik naderde mijn tegenstan der van achteren en zette mijn ac tie in toen ik langszij was geko men. Mijn tegenstander bleef achter mijn speelvoet hangen. Van opzettelijkheid was geen sprake". Wat is de waarheid toch lekker genuanceerd (en ingewik keld) als hoor en wederhoor wordt toegepast. Piet van Leeuwen uit Wasse naar weet er alles van. Als lid van de tuchtcommissie van de afde ling Leiden en West II heeft hij heel wat schoffelende voetbal spelers voor zijn neus gehad. De komische, onbenullige en soms geslepen verweerpogingen van de spelers heeft hij gebundeld in een boekje dat als titel 'Nee toch, scheids' meekreeg. Gisteravond presenteerde hij het tijdens de nieuwjaarsreceptie van de KN- VB-afdeling Leiden. Van Leeuwen (67) was zelf voet baller in zijn vrije tijd, maar had een blanco strafkaart toen hij stopte. Hij kan zich niettemin aar dig inleven in de wereld van de 'gedagvaarde' voetballers. Niette min aan hem de taak om de boos wichten te waarschuwen en voor te houden dat hij ze niet meer wil zien (althans niet op dezelfde plaats waar de verdachte ver scheen om zijn zegje te doen). Spelers hebben ook wel eens een plausibele verklaring voor het feit dat ze over de schreef gingen, zo blijkt uit het kleine boekje dat in een oplage van 3000 exemplaren is verspreid. "Aangezien mijn vrouw elk moment kon bevallen, liep ik" in overspannen toestand over het veld". Vrijspraak wel licht? Privé-omstandigheden zijn een redelijk excuus. Dat vond ook de speler die zei: "Wegens herhaal delijk natrappen van mijn tegen speler kon ik mij niet meer be heersen en maakte ik een slaande beweging. Ik moet namelijk weer zelfstandig werken op maandag". Het is toch een soort 'overleven' dat gezellige potje voetbal in het weekeinde. Trouwens' de scheids kan het er zelf ook wel eens naar maken. "Ik was niet beledigend. Ik zei name lijk nadat de scheidsrechter twee keer lachend een appèl van de grensrechter had weggewuifd: "Scheids, ik vind u een konijne- kop". Ik dacht dat er in Neder land nog vrije meningsuiting was en ik heb niet gezegd dat hij een konijnekop is. Ik mag hem dat volgens mij wel vinden. Ik kan niet tegen autoritaire figuren, maar deze man sloeg duidelijk al les". Als je het voor de streng kijken de heren van de tuchtcommissie niet meer weet kun je altijd nog als verzachtende omstandighe den aanvoeren over het niveau van de arbitrage. Maar dan niet zoals de speler die het in het boek je van Van Leeuwen doet, maar niet volgens het boekje: "De scheidsrechter fluitte heel slecht". Evelein kandidaat bij Swift voor functie voorzitter LEIDEN - In een bestuursvergade ring van wielervereniging Swift- /Casba is Pieter Evelein (27) gister avond kandidaat gesteld voor de functie van voorzitter. Deze functie is binnenkort vacant omdat de hui dige voorzitter, Cock van der Hulst onlangs te kennen gaf op te willen stappen. Op de algemene ledenver gadering van 9 februari kunnen de leden stemmen over de opvolging van Van der Hulst. Evelein is elf jaar lid van Swift. In die periode boekte hij enkele successen als liefhebber. Onlangs stopte hij met wielrennen omdat hij dat niet meer kon' combi neren met zijn werk. De Leidenaar is redacteur bij het UniversiteitS' blad Mare. ROTTERDAM (GPD) De pauzes tussen de wielerseizoenen voor de professionals worden steeds korter. Begin november wa ren sommigen nog bezig in Japan, deze tweede week van januari staan de eerste ploegpresentaties alweer op de kalender. Vrijdag stelt Jan Gisbers PDM trouwde gezichten m een geheel an- voor, tijdens een hoogtetraining in dere omgeving te zien. het Oostenrijkse Zeil am See; vol- Als er in de profwielersport trans- gende week dinsdag introduceert fersommen hadden bestaan, was er Jan Raas zijn eerste Buckler-ploeg in Nederland een aanzienlijke som in Amsterdam; 25 januari houdt geld in het circuit verhandeld ge- Cees Priem in Zundert TVM ten worden. Waar namen als Rooks, doop, en de maand wordt op 31 ja- Theunisse, Breukink, Winnen, bui- nuari afgesloten door de Panaso- tenlandse waarden als Vanderaer- nics van Peter Post in het Limburg- den, Miller, Sergeant en Zadrobilek se Stein. 'Voorstellingen', ze horen bij een commerciële tak van sport als het wielrennen nu eenmaal is. Veel nieuws is er meestal niet te rapen, er worden nergens zoveel overwinnin gen behaald als aan het eind het zal dit jaar zaak van gissen, uit de etalage worden geplukt, daar hoeft -FICP-lijst in de hand- niet meer op een miljoen meer of minder te worden gekeken. Welke salarissen er werkelijk worden betaald in het huidige, Ne derlandse peloton, is vooral een zijn, i i aantal PANASONIC. Gebleven: Cornelisse, Durst, Freuler, De Koning, Van Lancker, Lubberding, Nulens, Peiper, Van Poppel, De Rooy, Rozend al, Talen, Van Vliet, Wampers. Vertrokken: Breukink (PDM), Harings (Orbea), Van Loon Mörki (Helvetia), Van Rijen (ploeg-De Vlae- minck), Vanderaerden (Buckler), Winnen (Buckler). Nieuw: Rooks (PDM), Theunisse (PDM), Sergeant (Hitachi), Lieckens (Hitachi), Jeki- mov (amat), Ludwig (amat), Bouwmans (amat), Van der Pas (amat). PDM. Gebleven: Van de Akker, Alcala, Dhaenens, Draaijer, Eearley, Hoondert, Kelly, Kersten, Van Orsouw, A.Pedersen, Vos. Vertrokken: Bishop Daams (gestopt), Knetemann (gestopt), Möller (TVM), D.E- .Pedersen Rooks (Panasonic), Theunisse (Panasonic), Stamsnijder (gestopt). Nieuw: Breukink (Panasonic), Den Bakker (amat), Jakobs (Superconfex), Zadrobilek (7 Eleven), Verhoeven (Superconfex), Van Aert (Hitachi), D.de Wolf (Hitachi), Ampler (amat), Raab (amat). BUCKLER. Gebleven: Cordes, Fuchs, Gansier, Gölz, Edwig en Gino van Hooydocnk, Maassen, Mattheus, Nijdam, Poels, Segers, Solleveld, Tolhoek, De Vries. Vertrokken: Godimus Heylen (SEFB), Jagt (ge stopt), Jakobs (PDM), Verhoeven (PDM), L.Wijnants Nieuw: Van deraerden (Panasonic), Van der Hulst (Orbea), De Keulenaer (TVM), Veenstra (Hitachi), Winnen (Panasonic). TVM. Gebleven: Anderson, Bol, Capiot, Kleinsman, Pieters, Schal- kers, Schurer, J.Siemons, Vandenbrande, Hanegraaf, Luykx, Skibby, Van Loenhout. Vertrokken: De Keulenaer (Buckler), Lammertink Van der Velde (Orbea), Eriksen (gestopt), Van Wijk (gestopt). Nieuw: Moller (PDM), P.Jacobs (Hitachi), Ducrot (Domex), Vandenbossche (amat), M.Siemons (amat), Sunderland (amat). ELRO SNACKS. Nieuw: P.Raas, R.van Vlimmeren, Prijs, Woltman. J.Elen (allen amat). MENKEN LANDBOUW co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. bineren komt toch tot een paar aar dige schattingen. In het bied-en loofspel is de ploeg-Post de onbetwiste koploper gebleven: voor 1,7 miljoen 'ver kocht', voor 3,5 miljoen gulden 'ge kocht'. Ook voor Jan Raas moest diens nieuwe sponsor behoorlijk in de beurs tasten: een half miljoen sa larisbesparing tegenover 1,2 mil joen extra uitgaven. Jan Gisbers kreeg ineens weer rek in zijn bud get: 2,1 miljoen gulden 'besparing' en 1,6 miljoen gulden nieuwe uitga ven. Cees Priem tenslotte hield de balans nagenoeg in evenwicht: 6 ton in de zak, ruim 7 ton nieuw aan salarissen. Spectaculair Er is de afgelopen maanden specta culair in- en uitverkocht door de vier grote Nederlandse profploe- gen. Kopmannen voor klassiekers, cols en klassementen te kust en te keur. Waarbij Post en Gisbers het meest in het oog vielen, omdat zij in drie gevallen op eikaars terrein be zig waren; maar ook Raas nam nog twee man van Post over. Post en Gisbers zorgden bovendien voor extra pikanterie door vier van de meest talentvolle Oostblok-renners onder contract te nemen. In concreto, en ter opfrissing van het wielergeheugen, de 'transfers' van de winter '89/'90 nog eens op een rij gezet: Post wil niet nog een keer met le ge handen staan in het Tour-klasse- ment; hij gaat verder met Rooks en Theunisse, liet Breukink en Winnen vertrekken. Hij brak verder na zes jaar met Vanderaerden, en ook Ha rings, Van Rijen en Mörki komen niet meer terug. Behalve de ex- PDM-'tweeling' haalde Post routine in huis met de Belgen Sergeant en Lieckens, probeert hij het ander maal met twee jonge amateufs, Bouwmans en Van der Pas, en breekt hij mede het profwielrennen open met het supercontract voor de Sovjet-topper Jekimov en de strate gische verbintenis met de Oostduit ser Ludwig. Post had 21 man, dat zijn er voor 1990 22. De extra inves teringen komen van enerzijds de hoofdsponsor, anderzijds van de nieuwe co-sponsor Sportlife. Jan Gisbers moest noodgedwongen op een heel andere toer. Waar Post de zaak in beweging bracht, moest Gisbers wel zinnen op tegenzetten. Hij nam met graagte Breukink over van Post, en gaat proberen het nog niet volledig ontloken talent wel de rust te geven voor absolute toppres taties. Gisbers verloor ook de sterke Zwitser Yogi Möller (aan Priem), en hij heeft afscheid moeten nemen van Daams, Bishop, Dag-Erik Pe- dersen, Knetemann alsmede van veldrijder Stamsnijder. Maar Gis bers zocht en vond interessante compensatie: behalve Breukink twee getergden van bij Raas: Ver hoeven en Jakobs, 'oudgeleerd- oudgedaan' Van Aert, de Belgische lenterevelatie Dirk de Wolf, de Oos tenrijkse San Sebastian-solist Zadrobilek, Nederlands amateur kampioen Den Bakker en uit de DDR Ampler en Raab. PÖM -dat enige sponsor blijft- had 19 renners, het zijn er nu 20. Jan Raas had gehoopt in het eer ste jaar van zijn derde sponsor ein delijk met een 'grote' klassements renner te kunnen werken. Maar hij greep naast Rooks, naast Breukink, naast Giupponi, en ook nog naast Ampler of Ludwig. Raas lijkt zijn Buckler-ploeg niettemin fors te hebben versterkt ten opzichte van vorig, toch al niet weinig succesvol le seizoen. Van de renners, die zijn verdwenen, zal hij geen slapeloze nachten hebben: Verhoeven, Jagt, Jakobs en de Belgen Heylen, Godi mus en Wijnants. Wat terugkwam had zoveel kwaliteit, dat het Raas meteei) aan de leiding zet in de nieu we FICP-stand per ploeg. Raas heeft nog wel vertrouwen in Van deraerden (al beschikt hij nu ook over een super-Nijdam), hij hoopt ook Winnen tot verregaande dege lijkheid te kunnen inspireren. Ver der doet Raas het voortaan met sprinter Veenstra, met Marco van der Hulst (los van Hermans) en stoemper De Keulenaer. Raas had er 20, en komt nu (voorlopig) aan 19 Paden Cees Priem borduurt voort op eer der ingeslagen paden. Hij heeft nooit veel plezier beleefd aan 'dure' renners als Lammertink en Van der Velde, die in 1990 dan ook in ander tenue rijden. Verder heeft hij De Keulenaer, Van Wijk en de Deen Eriksen de wacht aangezegd. Priem sloeg een goeie puntenslag met Yo gi Möller, wiens 267 punten TVM opeens naar de 14e plaats in de FICP-ploegenstand doet stijgen. Startbewijzen in klassiekers verze nooi in Lissabon, maakt Flemming Povlsen zijn rentree in het elftal van PSV. De Deense aanvaller kwam wegens een knie-operatie geruime tijd niet in actie. De buitengewone algemene le denvergadering van PEC Zwolle heeft de 44-jarige organisatie-advi seur Gaston Sporre met algemene stemmen gekozen tot de nieuwe voorzitter. Sporre heeft als interim- preases de afgelopen drie maanden bij de Zwolse eerste-divisieclub de problemen, vooral de financiële, ge analyseerd. Hij kwam tot de -conclusie dat er snel een heldere en compacte orga nisatie-structuur moet komen, maar dat PEC Zwolle in het betaald voetbal levensvatbaar is en per spectief heeft. "Er zal dan wel schoon schip moeten worden ge maakt en rigoureus een streep moe ten worden gezet onder een aantal zaken uit het verleden", aldus Spor re. Cees Glas heeft gisteravond zijn contract als trainer van de Velsense eerste divisie-club Telstar met een jaar verlengd. De oefenmeester maakte gebruik van de optie voor een derde seizoen. Telstar wilde graag met Glas doorgaan. Beide partijen kwamen dan ook snel tot een akkoord. Meer handbalclubs niet naar Roemenië LEIDEN - Naast Noorlander/Fore- holte hebben ook handbalploegen buiten Nederland de Internationale Handbal Federatie (IHF) laten we ten dat ze niet bereid zijn om voor de Europa Cup aan te treden in Roe menië. De Voorhoutse eredivisie- ploeg, die vorige week al kenbaar maakte niet af te willen reizen, hoopt dat de IHF door deze geza menlijke actie zal beslissen om de wedstrijden te verplaatsen naar een neutraal land. Foreholte vindt de toestand in Roemenië nog te onstabiel en on veilig en zegde daarom af. Manager An Plug had gisteren contact met de ploegen uit de DDR, Polen en Oostenrijk die ook een Roemeense tegenstander hebben geloot. Daar uit bleek dat de drie handbalclubs zich hebben aangesloten bij de Ne derlandse bekerhouder. De IHF berichtte de betrokken clubs vorige week dat ze de twee EC-wedstrijden thuis mochten spe len. Later in de week draaide de bond die beslissing terug. De ploeg van trainer Jan Kecskeméthy ris keert nu een vroegtijdige uitschake ling in de tweede ronde van de EC II. Een boete en langere uitsluiting is niet aan de orde, zo liet de IHF we ten. Gelijkspel van zaalvoetbalteam GOES Het zaalvoetbalteam van de afdeling Leiden heeft gister avond in het Zeeuwse Goes een 2-2 gelijkspel behaald tegen Rotter dam. De wedstrijd was er één uit de voorronde voor het kampioenschap van Nederland. Op 28 februari werkt het Leidse team in Noord- wijk de overige drie wedstrijden af. Pas twee minuten voor het einde wist Rotterdam met een fraai doel punt naast Leiden te komen. Eerder had Marcel van der Burg zijn ploeg tot tweemaal toe op voorsprong ge- de meest opzienbarende transfers kerd, en ook voor de Tour moet het al heel gek lopen willen Priem c.s. begin juli niet in Futuroscope staan. Behalve Möller nam Priem ook Maarten Ducrot (toch een goeie Tour '89) op de loonlijst, alsmede de Bel Patrick Jacobs en drie hier am per bekande amateurs: Vandenos- sche (Bel), Sunderland (Aus) en Mark Siemons (Ned). Priem, die hoopt op een definitieve doorbraak van Schurer en Skibby, gaat van 18 naar 19 renners. Alle vier Nederlandse ploegen rij den dit jaar de wereldbeker klassie kers; alle vier ook vrijwel zeker in de Tour de France. Post trekt bo vendien met Rooks, Theunisse en Van Poppel naar de Giro, en met an dere renners mogelijk ook nog de Vuelta. Gisbers neemt geen deel aan de Giro, maar verschijnt wel in de Vuelta; Raas beslist na Parijs- Roubaix over een tweede ronde (Vuelta, geen Giro) en Cees Priem trekt ook dit jaar weer voor de twee de grote ronde naar Italië. Per 1 maart gaat er nog een vijfde ploeg (je) van start: Elro Snacks van Jos Elen, de eerste acht jaar van het vo rig decennium al met bescheiden beroepsrenners onderweg en nu aan de bak met voorlopig vijf ex- amateurs. PETER OUWERKERK DINSDAG 17.00-18.00 EURO: Biljarten: WK Drie banden in Antwerpen. 18.00-19.00 EURO: Worldcup skiën: voo 20.00-00.10 Super: Ultra Sport '89 Hig hlights. 20.25-21.03 Ned 3: Sport Studio. 20.50-22.45 RTL V: Voetbal: rechtstreeks verslag van de wedstrijd om de derde en de vierde plaats in het toernooi in Por- 21.00-22.00 EURO: Volleybal: World Gala voor vrouwen in Singapore. 21.30-22.00 TV 5 Sport. 21.30-22.00 BBC 1: A Question of Sport: quiz. 22.00-23.00 EURO: Motorsport. 23.00-23.15 EURO: Parijs/Dakar-rally. 23.15-00.15 EURO: Worstelen. 00.15-01.15 EURO: Biljarten: WK Drie banden in Antwerpen. 00.20-01.20 BBC 2: Darts: World Cham pionships in Frimley Green. 01.15-01.30 EURO: Parijs/Dakar-rally. WOENSDAG 10.00-11.00 EURO What a Year. 11.00-12.00 EURO Motorsport. 12.00-13.00 EURO: Volleybal: World Gala voor vrouwen in Singapore. 13.00-14.00 EURO: Tafeltennis: GP-fina- 14.00-15.00 EURO: Worstelen. 15.00-16.00 EURO: Tennis: the best of McEnroe-Lendl. 15.25-16.50 BBC 2' Darts: finale van de tweede ronde van de World Champions hips in Frimley Green. 16.00-18.00 EURO Voetbal.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15