Grasshoppers bij top Lisse ondanks overwerk naar kleine nederlaag Korfbalclubs staan voor zware opgave BVO verrast Leiderdorp Danaiden op afstand van degradatiezone Leiden helpt Virtus MAANDAG 8 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - De badmintonners van Lisse zijn het nieli'We jaar met veel vuurwerk begonnen. Maar liefst acht driesetters, waarvan tw.ee met een verlenging, waren nodig in de wedstrijd tegen Flair, dat op het nippertje met de winst ging strij ken. Spanning volop dus in het eerste klasseduel. Terwijl Peter Veltenaar in de eerste mannenenkel kansloos ten onder ging tegen Mike Wieten (0-15, 0-15) had Dennis Versteegh weinig moeite met Frits Gill: 15-2, 15-6. De daaropvolgende partij van Rob Put (8-15, 18-17, 7-15), maar vooral die van Ron Kolmus tegen Fred Hofman was een ware titanen strijd: 17-15,12-15,13-18. Jacqueline van Ravensberg en Christine van Santen brachten Lisse weer terug in de wedstrijd: 3-3. Na puntendeling in de mannendubbels schoten1 Flair-speelsters Karen van Pel en Luci Klaren in het vrouwendubbel opnieuw tekort (15-4, 14-17, 15-2), waardoor Lisse zelfs met 4-3 voor kwam. Door verlies in zowel het eer ste gemengddubbel (14-18, 15-2, 12- 15) als in het tweede gemengdubbel (15-12, '10-15, 14-17) zag Lisse de winst alsnog door de vingers glip pen: 5-6. Flair verdiende hierdoor twee punten, en staat dérde op de ranglijst. In de tweede klasse speelde Lei den met slechts twee basisspelers tegen Victor Sio 3. Met name in valster Thea Turk speelde opval lend sterk in de tweede vrouwenen kel (11-5, 11-9) en in het vrouwen- dubbel met Suzanne Dieudonne (15-5, 15-0). Hierdoor behaalde Lei den onverwacht een dik verdient punt: 4-4. Vlietwijk stond met evenveel punten, maar met een slechter set-gemiddelde tweede achter Delft 2. In de wedstrijd tegen Eridos 2 (8-0 winst in speelweek drie) was het dus zaak om opnieuw met een zo hoog mogelijke score tè winnen. Door het verlies van Sylvia Groeneveld in de eerste vrou wenenkel (0-1, 9-12) en met Henk Westerbeek in het eerste gemeng dubbel bleef de winst echter be perkt tot 6-2. In de derde klasse was Merenwiek te gast op de "landingsbaan" van Aristo 2. Rob Burgerjon: "Toch hadden we niet veel hinder van die slechte vloer, de wedstrijd was zelfs geen moment spannend: 1-7". Mar- tinus bleek opnieuw te sterk voor Lisse 2:6-2. Met zes punten uit tien wedstrijden staat Lisse 2 derde van onder. In de vierde klasse is de wed strijd Lisse 3 - Flair 4 geindigt in een gelijk spel. Lisse 3 staat met slechts twee punten kansloos onderaan. Vlietwijk 2 daarentegen staat on geslagen bovenaan. Ook Lotus maakte geen schijn van kans: 8-0. Jowan Zonneveld: "Vorig is ons team gedegradeerd uit de der de klasse. Bovendien speelde Rik frlaat toen in het eerste, terwijl Ire ne de Vriend zelfs in de eerste klas se heeft gespeeld". Merenwiek 2 won opnieuw eenvoudig van AS- VU: 2-6. Peter Tengeler: "In onze af deling staan Saturnus, Victor Sio 5, en ons team vlak bij elkaar (respec tievelijk eerste, tweede, en derde), maar ver boven de rest". Spotvo gels kwam tegen hekkesluiter 'Duinwijck 9 niet verder dan een ge lijk spel. Trudi Koets en Corrinne Kortekaas waren opnieuw beiden succesvol in de vrouwenenkels. Merenwiek 3 leek na de winst op Shuttle '74 (tweede) een goede kans te maken tegen US. Door verlies van alle vier de enkelpartijen stond de ploeg echter al direct met 4-0 achter. Ook het mannendubbel en het eerste gemengddubbel werd door de thuisploeg gewonnen. Het tweede gemengddubbel en het vrouwendubbel van' Jeanette Peer- deman en Corrie Vellema (nog on geslagen!) werden door Merenwiek 3 gewonnen: 6-2. Veglo maakt door de 6-2 overwinning op Tybb nog kans om degradatie te voorkomen. Hiertoe moet tnminste van concur rent Aristo worden gewonnen. De wedstrijd PIP - Leiden 2 is bij de stand 3-4 afgebroken wegens tijd nood. De Danaiden kwam tegen TOV niet gemakkelijk aan de winstpunten )oor ieder balbezit moest zoals deze foto laat zien hard gevochten worden. (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN - De Danaïden is gisteren het nieuwe jaar voortvarend begon nen. De ploeg van coach Janko Breedveld won het vierpuntenduel tegen TOV met 14-13. „Er zijn pro blemen geweest bij De Danaïden", aldus de nu twee maanden bij de Leidse eersteklasser werkzame Breedveld, „en die zijn niet van de ene op de andere dag opgelost. Maar ik ben niet bang geweest degrada tiekorfbal te moeten spelen". Inmiddels is De Danaïden opge rukt naar een vierde plaats met vier punten voorsprong op de degrada tiekandidaten. Het grote probleem blijft echter nog de onevenwichtig heid in de ploeg. Het eerste aanvals- vak draait uitstekend met een volop meedraaiende Eric Kromhout als prijsschutter. Gisteren was hij weer goed voor acht van de veertien goals. Ook in ander opzicht was Krom hout smaakmakend. Met nog twee minuten te spelen kreeg de Leidse topscorer een strafworp tegen. „Een van die speelsters wilde de bal hebben" verhaalt Kromhout. „Toen ik 'em bleef vasthouden begon ze aan m'n lijf te trekken. Toen kwa men wat mensen me uitnodigen voor een kloppartij". De hele zaak werd door de scheidsrechter gesust, TOV benutte de strafworp, maar De Danaïden won met 14-13 de wed strijd. „We hebben onszelf in de proble men gebracht", verklaarde Breed veld achteraf. „Door te veel kansen te missen zijn we achter gekomen en dan loop je achter de feiten aan. In het tweede aanvalsvak zijn we onder de korf te afhankelijk van Eric Peters. Als hij er niet staat pro beren we uit de ruimte aan te vallen. Maar Heiko (Locher red.) is een beetje rommelige speler en dan met twee aanvallende vrouwen erbij.." Omdat De Danaïden in tweede opstelling moeizaam scoorde, Hei ko Locher kwam nog tot drie tref fers, slaagde De Danaiden er nim mer in afstand te nemen van TOV. Een kwartier na rust (9-8) keek het zelfs tegen een 11-12 achterstand aan, maar ook de Dordtenaren kon den de genadeklap niet uitdelen. Routiniers Bea Schrama en Ingrid van Haren werden ingezet en nog diezelfde minuut maakte Eric Pe ters gelijk. Direct daarna forceer den Paul Hüsken en Eric Kromhout de beslissing: 14-12. BRAM VAN GENT LEIDEN De eerste helft van de zaalcompetitie zit er voor alle ploegen, met uit zondering van hoofdklas ser TOP, na het afgelopen weekeinde op. De balans valt voor de ploegen niet gunstig uit. De Algemene lijkt als enige nog aanspra ken te kunnen maken op de titel. Daarentegen ver keren TOP, Pernix, KNS, Ons Eiland en Madjoe in degradatiezorgen. Pernix staat voor de tweede helft van de competitie voor een zware opgave. De Leidenaars nemen na de 11-14 nederlaag tegen Kinder dijk de voorlaatste plaats in en hebben vier punten achterstand op HKC. In de eerste helft van het duel tegen Kinderdijk hield voor al het eerste aanvalsvak Pernix in de race. Peter en Carla Kuipers, beiden twee maal, en Arthur Le pelaar wisten de achterstand be perkt te houden tot één punt bij rust (7-8). Na de spelhervatting waren de rollen omgedraaid. Het eerste aanvalsvak kwam in het geheel niet meer tot scoren en de in breng van het andere vak was on voldoende om Kinderdijk in de problemen te brengen. Robin Ar- noldus bracht vanaf de straf- worpstip de ploegen nog op gelij ke hoogte, maar de formatie uit Alblasserdam trok met drie doel punten op rij de zege naar zich toe. „Het was vooral in de eersté helft een moeilijke pot", verklaar de coach Cor Gravekamp na dè 14-17 winst van De Algemene op hekkesluiter OKV. „Zij streden natuurlijk voor handhaving en waren daarom gebrand op een overwinning". Voor rust maakte de thuisploeg het de tegenstander bijzonder lastig. Na een voortvarende start nam OKV zelfs twee maal een voor sprong van twee punten. Alfred Lambooy bracht de stand na elf minuten in evenwicht (5-5) en tot 10-10 ging de strijd vervolgens ge lijk op. In het resterende gedeelte van de wedstrijd stelde De Alge mene orde op zaken. Alfred Lam booy (3x), Jory Sjardijn (2x), Mo nique Rijsdam en Enrico Mud, beiden één maal, tilden de Leide naars naar een 1347 voorsprong en OKV mocht de eindstand be palen op 14-17. Crescendo sloot de eerste helft van de competitie af met een be langrijke 7-8 zege op het Haagse Kwiek. „We hebben eigenlijk de hele wedstrijd overheerst", vond coach Wim Nijenhuis. „Er werd van beide kanten moeilijk ge scoord. Door deze twee laatste overwinningen zijn we nu in ieder geval uit de eerste degradatiezor gen". In de eerste dertig minuten bleef de produktie ver onder de maat. Crescendo kon door tref fers van Henk Alberts, Wijnand Alberts en Debbie Blog met een 2-3 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft toonden de beide ploegen zich trefzekerder. Ca- rolien van Noort (3x), Wijnand Al berts en Arno Kooloos zetten de Leidenaars op een 5-8 voordelige marge en pas in de slotfase liep het verschil nog terug tot op één punt. Velocitas is na het 10-8 verlies tegen Vriendenschaar (B) naar het tweede plan verwezen. Renee Corts en Harry van Deursen wa ren verantwoordelijk voor een 0-2 voorsprong, maar bij rust was de stand, ondanks drie treffers van Steven de Ronde, weer gelijk: 5-5. Na de korfwisseling hield de for matie van coach Rien van Poel geest tot 8-8 gelijke tred met de opponent. Vriendenschaar trok echter in de slotfase alsnog aan het langste eind. Ons Eiland verloor in het duel tegen ALO niet alleen twee pun ten, maar zag ook Julia Arnoldus en Olga Soedan geblesseerd het veld verlaten. Remco van de Mee berg en Chris van Schie (2x) scho ten de Leidenaars naar een hoop volle 1-3 uitgangspositie. ALO bouwde de stand in de eerste helft echter al om in een 7-4 voor sprong en voegde daar direct na rust nog vier treffers aan toe. Een gemiste strafworp van Chris van Schie, die door de scheidsrechter toch werd toegekend, betekende vervolgens nog het enige hoogte puntje voor Ons Eiland, dat uit eindelijk met 14-6 ten onder ging. JETSKE GOUDSMIT Nieuwe leden korfbalfederatie MAKKUM (ANP) - Het aantal bij de internationale korfbal fe deratie (IKF) aangesloten lan den is door de aanmeldingen van Armenië en Japan gegroeid tot 26. Tijdens de jaarlijkse ver gadering van de IKF, die zater dag in Makkum werd gehouden, werd bekend gemaakt dat de fe deratie daarmee aan de Olympi sche norm heeft voldaan en op nieuw bij het IOC om erkenning zal vragen. De Nederlandse jeugdploeg heeft zaterdag het Europees kampioenschap zaalkorfbal ge wonnen. In de finale werd rege rend titelhouder België met 11- 10 geklopt. Engeland legde be slag op de derde plaats door een 12-6 zege op Portugal. West- Duitsland bleek de sterkste in de strijd om de vijfde tot en met zevende plaats. Kampioenspoule zeker na zege op Groningen KATWIJK De vrouwen van Grasshoppers zijn na de winst op Groningen (105-69) vrij wel zeker van een plek in de kampioenspoule van de eredivisie. Groningen moet met nog vier wedstrijden te gaan minstens zes winstpunten meer halen dan Grasshoppers om de Katwijkse basketbalploeg te achterhalen. de dankzij een schotpercentage van 67 percent, 105-69. Esther van de Bosch was topscoorster met 28 pun ten, Ada Hoek scoorde 25 punten. De meestal uiterst voorzichtige Wallaart heeft er na deze overwin ning alle vertrouwen in dat zijn team nu de degradatiepoule zal ont lopen. Met een enorme klap stelde Grasshoppers de plaats in de kam pioenspoule van de vrouwen eredi visie praktisch veilig. Miniware Groningen, de naaste concurrent voor deze plek, zag zaterdag, in Kat wijk alle hoeken van het veld. De Katwijkse trein kwam langzaam op gang (16-22), maar denderde vervol gens via een 44-30 ruststand com pleet over de tegenstander heen. De guards van Groningen werden, met name door junior Marianne Schuit (8 punten), goed onder druk gezet. Dit leverde veel balverlies op voor de bezoekers, die aan moesten tre den zonder guard en international Laura Schaap. De ploeg van coach Han Wallaart kon zich naar hartelust uitleven in de break en scoorde diverse drie punters. Na vijf minuten was het al 64-34 en vanaf dat moment was het 'op naar de honderd'. Dit lukte, me- WERKENDAM Luba Leiden maakte er zaterdag in Werkendam te gen hekkesluiter Virtus een potje van. Vooral de verdediging had alles weg van een grove zeef. De thuisploeg maakte dankbaar gebruik varr de malaise bij de Leidenaars en haalde gretig de tweede winst van dit seizoen binnen: 99-95. Door deze beschamende nederlaag zijn de LeidSe basketballers weer terug bij af. Het gat met het leidepde trio is halverwege de competitie al vrijwel onoverbrugbaar. Akrides heeft zich versterkt met de Ameri kaan Keith Williams en liet zaterdag tegen Zeemacht al zien de zaken nu serieus aan te pakken (116-66). Ook Gunco en Goba hebben hun plaats in de eredivisie al gereserveerd en zolang Leiden ontwikkelings hulp blijft geven aan de minder bedeelde broeders in de promotiedivi sie, valt ook Basketiers niet te achterhalen. Leiden heeft echter één voordeel. De hard van stapel gelopen Top sportliga van de basketbalbond heeft de promotie/degradatieregeling voor dit seizoen zodanig gewijzigd dat nu niet drie, maar slechts twee ploegen voor degradatie in aanmerking komen. En aangezien de krachtsverschillen groter zijn dan de afgelopen jaren gebruikelijk, waarbij Lokomotief en Virtus als kop van jut fungeren voor de overige ploegen, dreigt er voor Leiden ondanks de negatieve resultaten geen gevaar. Tenzij er natuurlijk nog meer cadeautjes in het verschiet liggen voor de twee staartploegen. Dat Leiden zich moet schamen wordt nog eens extra duidelijk wan neer de uitslag van de eerste ontmoeting tussen beide debutanten in herinnering wordt gebracht. In de Vijf Meihal verpletterden de Leide naars het stuurloze Virtus toen met 109-61 Sindsdien is er bij de Wer kendammers weinig verbeterd. Kees Akerboom keerde niet terug en spelmaker Teus van der Pijl kan ook in zijn eentje de jonge en onerva ren ploeg niet door de promotiedivisie loodsen. Daarvoor is hulp van de tegenstander nodig en die kreeg Virtus dan ook volop. Zo noteerde Leiden maar liefst 24 keer balverlies. De voorbereiding van Leiden liet dan ook veel te wensen over. Twee weken stilstand en een afgelaste training afgelopen dinsdag (de Vijf Meihal hield de deuren op slot om een schakelkast te installeren) eisten hun tol. Sleutelspelers als Peter Kemp en Tom Gussen verzaakten, an deren hadden meer oog voor hun eigen prestaties dan voor het teamre sultaat en coach Rudy van Eijck verzuimde om in te grijpen. Zonder verdediging en zonder strakke lijnen in de aanval was Leiden al in de eerste helft een gewillige«prooi voor Virtus (51-45). Na de pauze bleef Leiden tegen zichzelf vechten. Virtus kon de winstmarge vasthouden en het nieuwe jaar begroetten met een ver diende 99-95 overwinning. Zaterdag is de return in Leiden, wellicht dat er voor de Brabanders nog meer in het vat zit. Lisse blijven in de promotiedivisie goed presteren. Na de 54-63 overwinning op Luba RZ 2 voor de kerst versloeg de ploeg van coach Peter Lapidaire moeite loos BOB: 75-61. Na de rust (37-32) gooide Lisse er verdedigend nog een schepje bovenop en liep in tien minuten uit naar 62-42. Daarna ver slapte de thuisploeg weer en bleef de schade voor BOB binnen de per ken: 75-61. Mary van Ruiten was met 24 punten topscoorster. Lyda van de Voort was een goede tweede: 18 punten. In dezelfde afdeling kwam MSV er in een slechte wedstrijd tegen koploper Akrides duidelijk niet aan te pas. Na een voorzichtig begin, waarin beide teams elkaar nog in evenwicht hielden, was het Akrides dat het initiatief nam. De bij rust op gebouwde voorsprong (37-20) werd door de IJmuidense ploeg al snel uitgebouwd tot 60-22, waarna er van een wedstrijd geen sprake meer was: 88-42. In de eerste divisie B waren de mannen van Lisse tegen koploper OSG zeker niet kansloos. Na een goed begin (0-6) schoot de tegen stander de zone -van Lisse aan flar den, zodat coach Johan Koster bij 23-10 in de elfde minuut genood zaakt was over te gaan op een man- tegen-man verdediging. Na de rust (32-29) hielp Jörgen Goudswaard zijn ploeg met twee driepunters aan een voorsprong (34-35). Vanaf dat moment ging het echter bergaf waarts met Lisse. Een onderschep ping van Goudswaard werd bestraft met een persoonlijke fout en daar was hij het absoluut niet mee eens. Zijn commentaar werd door de scheidsrechters beloond met een technische fout, waarop hij met vijf fouten de bank op kon zoeken. Lis se was hierna volkomen van slag en OSG liep moeiteloos weg. Via 54-38 in de achtste minuut werd het uit eindelijk 87-71. Ferry Huurman was topscorer: 19 punten. ANNEKE VAN BRAKEL i schot. Marcel Sommeling (7) en Frank Altink (12) kunnen er niet (foto Ben de Bruyn) ALPHEN AAN DEN RIJN - BVO Alphen is de feestdagen beter door gekomen dan Leiderdorp. In de eer ste van de twee opeenvolgende on derlinge confrontaties sloeg de Alp- hense hekkesluiter een belangrijke slag door voor eigen publiek de winst met 72-69 naar zich toe te trek ken. Daarmee revancheerde de ploeg zich voor de nederlaag in de uitbeurt. De balans werd door dat resultaat echter niet in evenwicht gebracht. Vlak voor de kerst wist BVO tijdens de halve finale van het Luba-toer- nooi Leiderdorp namelijk ook al nipt (70-68) te verschalken. De Samson-brigade, aanzienlijk hoger gerangschikt in de eerste divisie A, was daardoor niet alleen gewaar schuwd maar wenste ook eerher stel. In de emotioneel altyd beladen derby schoten de Leiderdorpers daarom met zoveel gretigheid en snelheid uit de startblokken, dat BVO in een gewone versnelling bij kans stil leek te staan. Binnen vier minuten moest coach Ben Ponsioen met zijn geschrok ken mannen al in conclaaf: 8-16. De eenvoudige scores van Richard Ze venhoven en Frank Altink noopten hem zijn defensie beter te organise ren. Direct resultaat had de samen spraak niet. De züiver mikkende be zoekers, leunend op een goede fast- break en geslaagde inside-moves, gingen onverstoorbaar door. Dat de marge op zou lopen tot zestien pun ten, kwam mede doordat BVO op zijn beurt niet voldoende wist te profiteren van zijn lengte-over- wicht. Via 21-37 in de dertiende mi nuut leek Leiderdorp op een simpe le overwinning af te stevenen. Het tij keerde pas toen Ponsioen zijn woede over dé getoonde on macht in een time-out op zijn spe lers afreageerde. Die schrokken toen kennelijk wakker. In de laatste drie minuten van de eerste helft wisten de Alphenaren onder aan voering van topscorer Robert Gerri- tsma de achterstand van 30-44 terug te brengen tot 40-47. Dat hielp voor de wedstrijd, die ineens weer boeide. Het vervolg week echter aanzienlijk af van het tot dan gebodene. Werden de defen sies voor rust door beide ploegen verwaarloosd, na de hervatting had den de beide coaches het ontrafelen van de tegenaanval tot hoofddoel gekozen. Voor BVO pakte dat beter uit dan voor Leiderdorp, dat daar door genoodzaakt was om meer van afstand te gaan werken. En dat is niet het sterkste punt van de smalle - Samson gebruikte slechts zeven spelers - ploeg. De Alphenèren gingen ook beter hun extra lengte benutten. Leiderdorp werd binnen een minuut door Peter de Boer bijgehaald (47-49) en twee minuten later voorbijgestoken: 51- 49. In een bepaald niet fraai, maar wel spannend laatste kwartier, gaf de thuisploeg zijn voorsprong niet meer uit handen. Maar de punten werden moeizaam bijeen gesprok keld. In de twaalfde minuut bezat BVO de grootste voorsprong (61- 56), doch drie minuten voor tijd had Leiderdorp nog volop mogelijkhe den om te winnen: 69-68. In het bb zarre slotstuk, met missers en bal- verlies, sjorden Leiderdorp-kwel geest Gerritsma en Haverkamp BVO naar 72-68. Met nog vijf secon den op de teller miste Marcel Som meling van de vrije worplijn de laatste kans voor Leiderdorp: 72-69. Komende zaterdag mag Leider dorp proberen het evenwicht te her stellen. Bert Samson kan dan voor het eerst een beroep doen op Peter van de Wetering, die tussentijds van Luba Leiden is overgekomen. Ook Marcel Hoogendoorn - zaterdag om disciplinaire redenen geschorst - kan dan weer van de partij zijn. Scores BVO: Robert Gerritsma 26 (12- 14), Peter de Boer 15 (10-5), Elbert Mol 8 (2-6), Emiel Rombouts 7 (5-2), Roeland van der Poel 6 (4-2), Sjors Haverkamp 5 (2-3), Onno Boonstra 2 (2-0), Clide Lieuw A Sie 1 (1-0). Scores Leiderdorp: Jeroen van Veen 17 (10-7), Richard Zevenhoven 15 (10-5), Frank Altink 12 (12-0), Maarten Wals 10 (10-0), Pim Fretz 8 (3-5), Marcel Somme ling 7 (2-5). WIM VAN WANROOY Marianne Muis laat laatste medaille liggen PERTH (ANP) - Niemand had er werkelijk rekening mee gehouden bij het internationale zwemtoernooi in Perth, maar Marianne Muis bleek ook nog te kunnen verliezen. Ieder een zag de snelste helft van de Om- mense tweeling na haar zeges op de 50 en 200 meter vrije slag (2.01,03) gisteren ook al op de hoogste trede voor de huldiging van de 100 meter. Muis stapte echter mis en stond met 57,07 plotseling, maar wel mense lijk op de grond, als vierde. Achteraf maalde niemand erom in de Nederlandse ploeg. Bonds coach Ton van Klooster prees zich allang gelukkig twee weken de gele genheid te hebben gekregen kei hard te trainen in Australië en ken nis te maken met het bad waar vol gend jaar de wereldkampioen schappen worden gehouden. De tegenvaller van Marianne Muis werd goedgemaakt door Ka rin Brienqsse, die in 56,92 als twee de aantikte achter de de rappe Fran- caise Catherine Plewinski, die al ja ren tot de wereldtopbehoort maar ook al die tijd in de schaduw heeft gestaan van de Oostduitse Kristin Otto. Op de slotdag waren de Oranje- zwemsters in estafetteverband ook niet meer in staat tot grote hoogte te stijgen, zoals op de 4x100 vrije slag. •Het wisselslagkwartet moest twee Amerikaanse teams voor laten gaan, maar kon daarentegen wel wijzen op de 55,18 van de razend snel van haar inzinking herstelde Marianne Muis. Voor wat de verrichtingen van de mannen betreft had Van Klooster ook weer eens reden voor pretoog jes. Richard Granneman, die in In dianapolis studeert en traint bij de befaamde Doe Counsilman, verras te aangenaam op de 200 meter vrije slag door tweede te worden achter de ongenaakbare Zweed Anders Holmertz, die zonder de concurren tie van Michael Gross en Giorgio Lamberti, royaal onder de 1.50 dook: 1.49,28. Granneman gaf bijna drie seconden toe. Ron Dekker, die zijn zinnen had gezet op goud voor de 100 meter schoolslag, greep net mis. De De venter specialist trof in de Frans man Penicaus zijn meerdere: 1.04,00 om 1.04,91. Ook sprinter Erik Ran kwam ondanks zijn lengte maar iets tekort op de 100 meter vrije slag: 51,37. Holmertz (50,74) was opnieuw onbereikbaar, maar het verschil met diens landgenoot Werner en de Deen Rohde was mi niem. Ran deelde de vierde plaats met de Amerikaan Lang. Van Duyvenbode I pakt twee NWK-limieten I DELFT - Bij limietwedstrijden I in Delft het afgelopen weekein- I de, deed een kleine groep zwem- I mers van LZ 1886 een geslaagde poging om voor de nationale winterkampioenschappen (NWK) hun aantal, reeds eerder veroverde limieten, nog wat uit te breiden danwel aan te scherp en. Richard van Duyvenbode liet duidelijk zien er zin in te hebben, gezien zijn startbewijzen op twee zv zwemdisciplines. Op de 200 ter vlinderslag tikte hij r binnen de gestelde tijd aan, J 2.39,5. Voor de 400 meter wissel- I slag kan hij zich ook opmaken I voor de NWK, want hierop reali- seerde hij een tijd van 5.31,7. Bianca Hoeks tikte juist op I tijd aan op de 200 meter vrije J slag. De tijd van 2.15,4 was voor I haar een nieuw startbewijs, haar achtste. Bianca Singeling kwam I net iets tekort op de 100 meter I vlinderslag om ook naar de I NWK te mogen afreizen, maar J met een tijd van 1.13,2 komt zij I wel heel dicht in de buurt. Olga Bouwmeester zag ook J haar poging mislukken. Op de I 100 meter vrije slag kwam-zij nu j nog niet verder dan 1.05,4. De mannen estafette-ploeg van De Zijl/LGB kwam tijdens deze limiet wedstrijden tot een J nieuwe kringrecord op de 4x200 I meter vrije slag. Zij verpletterde J het bestaande record met maar I liefst 15,2 seconden en bracht het op 8.01,5 wat voor hen te- I vens een startbewijs is voor de NWK.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17