ssm 'VTL kan tevreden zijn' Ter Leede vloert incompleet QB Chiel Jansen gaat Roodenburg trainen Lugdunum wint op techniek Eervolle nederlaag tegen RB De smaak van Menken heeft de toekomst. De Bie boekt derde zege MAANDAG 8 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 15 De tweede ronde van de LD-Cup heeft nauwelijks verrassingen opgeleverd. Slechts de winst van Ter Leede op Quick Boys (3-1) kan onder de noemer 'opvallend' worden gerangschikt. Daarbij moet wel worden opgemerkt dat de Katwijkers slechts met drie eerste-ëlftalspëlèfs fichting Sassenheim waren vetrokken. Zater dageersteklasser Noordwijk redde het net bij zondagvierdeklas ser LDWS (0-1). UVS deed wat er werd verwacht en won uit bij KRV met 1-3. KRV - UVS 1-3 Een ongemotiveerd UVS ver zuimde het niveauverschil in grote cijfers uitte drukken. De Katwijkse afdelingsclub bood UVS voor rust goed tegenstand. Hans van Leeu wen opende na ruim een kwartier de score met een schitterende streep in de kruising. Vijf minuten na dit openingsdoelpunt scoorde Barry Lumondoing voor de Katwij kers op bijna identieke wijze (1-1). Vlak voor rust zette Alex Leeflang de Leidenaars weer op voorsprong (1-2). In de tweede helft had UVS een groot veldoverwicht maar kwam het pas vijf minuten voor het einde via Nico van Dam op 1-3. Op vallend was de terugkeer van Peter Kling in de hoofdmacht van UVS na een blessureperiode van een jaar. Sleutels - VVSB 1-1 (Sleutels wns) Sleutels speelde tegen het twee klassen hoger spelende VVSB een goede wedstrijd. WSB-tfainer Theo van der Burg sprak van een leuke partij en complimenteerde de Vlietbewoners met hun goede spel. Eigenlijk had de thuisclub de wed strijd in de reguliere speeltijd moe ten beslissen. Dat de ploeg echter via een strafschoppenreeks de over winning opeiste was niet minder dan verdiend. Voor rust had Klaas Dekker enkele goede scoringsmo- gelijkheden maar was het Leo Com peer die de Leidenaars op voor sprong zette. Peter van de Poel scoorde evenwel binnen tien minu ten de gelijkmaker. In de serie straf schoppen die de beslissing moest brengen onderscheidde Sleutels doelman Rob Groenendijk zich. Hij stopte twee strafschoppen en lood ste zijn elftal naar de volgende, ron de. Oegstgeest - ROAC'79 2-2 (ROAC wns) Mat Kantebeen, trainer van ROAC, zag zijn ploeg een goede wedstrijd spelen tegen Oegstgeest, dat alleen in de eerste 25 minuten sterker was. In die periode had Oegstgeest volgens trainer Wim Visser dan ook een voorsprong moeten nemen. De thuisclub was echter niet in staat het net te vinden, waarna ROAC in de tweede helft via goed opgezette aanvallen een 0-2 voorsprong nam. Hans Pennings rondde een voorzet van Perry Veil- brief af (0-1), en Ronald Wortman scoorde 0-2 na een flitsende combi natie met Dennis van der Weyden. Met nog een klein half uur te spelen leek de wedstrijd beslist. Oegst geest toonde echter over de nodige veerkracht te bezitten en kwam tpch nog op gelijk hoogte. Laatste man Rob Onderwater verschalkte de ROAC-doelman met een diago nale schuiver (1-2) en zeven minu ten voor- tijd profiteerde Rein Grooters van een organisatiefout in de ROAC-achterhoede. In de reeks van achttien strafschoppen had Oegstgeest tot twee maal toe -ver- zuimd de wedstrijd te beslissen, waarna de gasten aan het langste eind trokken 'toen doelman Van der Poel de inzet van Rein Grooters pa reerde. LSVV'70 - Kickcrs'69 1-3 Beide elftallen kwamen voor rust niet tot scoren. In de tweede helft trok Kickers voornamelijk op basis van een betere conditie het spel naar zich toe. De in de rust ingeval len en goed spelende. A-junior Edwin Wittmarschen scoorde al na vijf minuten voor de Leimuide- naars (0-1). Rojiald de Rijk bezegel de definitief het lot van de studen ten. die in de eerste ronde nog voor een stunt zorgden door ARC uit 'te schakelen. ,In de zestigste minuut benutte De Rijk een penalty (0-2) en even later tekende hij ook de 0-3 aan. Vlak voor tijd kreeg LSVV nog twee goede kansen waarvan er één door Martijn Verbeek benut wérd. Ter Leede- Quick Boys 3-1 Een uitslag waar niets op viel af te dingen. De Sassenheimse ploeg was tjêfljën meester in dit duel én- had met een beetje meèr geluk een nog veel ruimere overwinning kun nen behalen. Zo trof Emiel Wajer tweemaal het houtwerk en raakte ook ploeggenoot Rocky Pitti een keer de paal. De bezoekers kwamen in de eer ste helft nog wel op voorsprong door een doelpunt van Pieter de Vries. Uitblinker Erik Grosman stelde echter tijdens de tweede rondgang orde op zaken en besliste met een glaszuivere hattrick het du el ten gunste van de Sassenheimers: 3-1 Dat Ter Leede zo veel sterker was mocht niet eens zo vee* verbazing wekken omdat Quick Boys het der de elftal naar Sass'enheim had ge stuurd. Het eerste en het tweede team van de Katwijkers vertoefden op zee voor een visdagje. Slechts Hans van der Plas, Johan Jonker en Richard Hoogervorst uit de hoofd- madht maakten hun opwachting. Pogingen van het bestuur van de Boys de wedstrijd te verzetten naar morgenavond waren op niets uitge lopen, omdat Ter Leede daarvoor niet, wat werd verzocht, naar Kat wijk wenste uit te wijken. ASC- Stompvvijkse Boys 1-2 In een redelijk gelijkopgaand du el was het uiteindelijk Stompwijkse Boys dat met de zege ging strijken. De vierdeklasser toonde zich op de beslissende momenten net wat tref zekerder dan de Leidse afdelings- ploeg. Het was wel de thuisploeg die het eerst op voorsprong kwam via een doelpunt van Oscar Massee. Vijf minuten voor rust bracht Wal ter de Kieviet de bezoekers weer langszij: 1-1. De winnende treffer werd na bijna een kwartier spelen in de tweede helft gescoord. ASC'er Mark Roest had in een poging een tegendoelpunt te voorkomen de bal van de doellijn geslagen. Ton van de Bosch voltrok het vonnis van de pe naltystip: 1-2. De thuisploeg zette nog wel aan voor een offensief maar resultaat had dit niet meer. In de laatste minuten waren de beste kan sen zelfs weer voor de bezoekers maar ook die wisten geen doel meer te treffen. LDWS - Noordwijk 0-1 De uitslag doet vermoeden dat Noordwijk een uiterst moeilijk mid dagje beleefde aan de Vliet. Niets is echter minder waar: De zaterda geersteklasser was heer en meester. Alleen wat de afwerking betreft stond de ploeg van trainer John Eel- man (die de selectiespelers Timo Gerlof, Leonard van Utrecht, Kees Nulkes en Dick Dortmundt om di verse redenen moest missen) niet op scherp. Slechts Rob Vermeer wist doel te treffen, ongeveer na een half uur in de eerste helft. Vlak voor tijd kreeg LDWS nog een uitgelezen mogelijkheid om alsnog gelijk te komen. Bennie de Roo zag zijn strafschop echter gekeerd door in valler-doelman Rob van Dijk. Daar om bleef het bij een krappe maar verdiende 1-0 zege van de Noord- wijkers. SVOW - Roodenburg 0-6. Het klasseverschil tussen beide ploegen was zo groot dat tweede klasser Roodenburg het zonder zes wintersportgangers kon stellen. Af delingsclub SVOW verdiende van Leidse zijde wel het compliment op sportieve wijze tegenstand geboden te hebben. Maar de eveneens geha vende ploeg uit Oude Wetering kwam niet aan kansen toe. Bij rust leidde Roodenburg dank zij twee doelpunten van Jan Kromwijk met 0-2. De Leidse aanvalsleider was trouwens bijzonder produktief want na rust nam hij nog eens twee treffers voor zijn rekening. Marcel van der Burg en Nico van As scho ten het halve dozijn vol. DOSR - Haz. Boys 1-1 (HB wns) Hazerswoudse Boys verzuimde in de reguliere speeltijd al af te reke nen met de zondagderdeklasser uit Roelofarendsveen. De voorsprong die de door invaller-coach Rein Zaal geleide zaterdagvierdeklasser in de eerste helft nam, was daarvoor te gering. Weliswaar bracht Jan Plat- teel de Boys na twintig minuten aan de leiding, maar omdat de goed spe lende Walter Menken twee dotten van kansen miste, bleef het daarbij: 0-1. DOSR, dat zich nog niet kansloos voelde, zette na rust meer druk op de ketel en kwam een kwartier voor tijd uit een door Adriaan van Els- wijk veroorzaakte strafschop van John van der Meer langszij. Vlak voor tijd werd een Hazerswouds doelpunt van Coen Warnau wegens 'hands' terecht afgekeurd. Bij het nemen van de strafschoppen toon de HB zich beter. MMO - UDO 1-0. De opmerkelijke advertentiecam pagne van UDO-voorzitter Cees van der Star, die een deel van de selectie publiekelijk gebrek aan inzet en en thousiasme verwijt, heeft niet het beoogde schokeffect opgeleverd. Het ingedutte Oegstgeester elftal reageerde niet of nauwelijks geprik keld op de actie van de praeses, die zelf geschokt het resultaat tegen MMO moet hebben aanvaard. Van der Star is bevreesd dat zijn ploeg aan het einde van de competitierit naar de afdeling zal verdwijnen. Welnu, op basis van de prestatie in Hoogmade zal die angst eerder toe- dan afnemen. UDO kon niet impo neren en moest de beste kansen aan MMO toestaan. Na twintig minuten in de tweede helft viel de beslissing. Na een leuke combinatie leverde John Meijer de bal in bij Hans Dis seldorp, die hard en hoog inschoot: 1-0. Cees van Tongeren van Lugdunum (links) ontvangt de wisselbokaal uit handen van Diederik van der Veen- Meerstadt, praeses van de KNVB-afdeling Leiden. Toemooi-organisator Flip Massaar (tweede van rechts) kijkt LEIDEN - Lugdunum beschikt over de beste zaalvoetballers van Leiden. Op het LFC-zaalvoetbal- toernooi gisteren in de Groenoord- hallen toonde de Leidse club zich bij de standaardteams en reserves de sterkste. UVS, vorig jaar winnaar van de wisselbokaal, werd daarmee ontroond. De ploeg van trainer Ruud de Groot bereikte overigens wel de fi nale. Na zes loodzware poulewed strijden kwalificeerden UVS, Lugdunum en Docos zich voor de eindstrijd bij de standaardteams. De op papier twee sterkste teams, UVS en Lugdunum, moesten het in de finalepoule direct tegen elkaar opnemen. Dank zij de 1-0 winst (doelpunt Edwin Verhoogt) stelde Lugdunum zich kandidaat voor de nieuwe wisselbokaal. Bij UVS wa ren de voormalige zaalvoetbalinter nationals Hans van Leeuwen en Ma rio Faber afwezig. Het gemis was merkbaar in de confrontatie met de 'zwakste' tegenstander, Docos. De blauwwitten kwamen niet verder dan 1-1 en waren daardoor uitge- schakéld voor de hoofdprijs. Docos diende derhalve dë finale wedstrijd tegen Lugdunum win nend af te sluiten om de eerste plaats van het drukbezochte (2500 toeschouwers) toernooi te bemach tigen. De volgelingen van Wim Mugge gaven alles, maar Lugdunum had simpelweg meer techniek in huis. Via Jan van der Reyden en Edwin Verhoogt namen de Kikkers een 2-0 voorsprong, waarna Hans van Marwijk te- genscoorde. Verder liet de Kikker- polderploeg het niet komen. Lugdunum dus eerste, Docos en UVS gedeeld tweede. Normaliter hadden de ploegen strafschoppen moeten nemen om nummer twee en drie aan te wijzen. Zonder enige, krachtsinspanning kreeg Docos echter de tweede plaats toebedeeld. De voetballers van UVS stonden reeds onder de douche en hadden geen zin meer om het kloffie weer aan te trekken.. LEIDEN - De Voorburgsé oefen- meester Ghiel Jansen, op dit mo ment nog in dienst bij zondagtwee deklasser Rijswijk, volgt Wim Rijs- bergen in het nieuwe seizoen op als hoofdtrainer van Roodenburg. Bei de partijen hebben echter nog geen overeenstemming bereikt over de duur van het contract. Jansen is al jaren actief als trainer in deze regio. Bij zijn huidige vere niging is hij thans bezig aan ziijn derde seizoen. Voorheen was hij acht jaar werkzaam bij hoofdklas ser Wilhelmus en vijf jaar bij Blauw Z wart dat toen nog in de eerste klas- Vatanen blijft leider in Parijs-Dakar-rally AGADEZ (DPA/AFP) - Na negen van de twaalf gtappes in de mon sterrit Parijs - Dakar heeft de Fin Ari Vatanen bij de auto's in leiding behouden. Hij won met Peugeot tot nu toe zes van de negen proeven. Zaterdag speelde de titelverdedi ger met zijn bijrijder Bruno Ber- glund geen hoofdrol. Het zwaarste onderdeel werd gewonnen door het Japans/Franse tweetal Shinozuka- /Magna, in een Mitsubishi. Het betekende voor de Japanse stal de eerste overwinning. Deze kwam als geroepen. Tot dusverre had het merk van zijn zes wagens er vier zien uitvallen. Het was boven dien de eerste etappe die niet werd gewonnen door één van de twee Peugeot-equipes. In de eerste kilo meters van de woestijnrit verloren zowel Vatanen als Wambergue te veel terrein. Wambergue reikte za terdag nog tot de tweede positie, Vatanen eindigde als zevende. Bij de motoren voert de Italiaan Orioli de ranglijst aan. Hij zag zater dag zijn voornaamste concurrent, Stephane Peterhansel, uitvallen. De num'mer twee in de tussenstand kreeg op weg naar Agadez te kam pen met motorpech. Datzelfde gold voor vijfvoudig winnaar Cyril Ne- veua. Ook hij moest opgeven. De Fransman stond in het klassement ook vijfde. - Luchtduel tussen VTL'er John Bakker (links in het midden) e van Haarlem van VTL (geheel rechts) zijn toeschouwer. LEIDEN - Natuurlijk zat het er dik in dat VTL afgelopen zaterdag het onderspit zou delven tegen Rijnsburgse Boys. Het klassever schil tussen beide ploegen is daarvoor te duidelijk en spreekt in het voordeel van de kustbewoners. Daarom ook kon de Leidse af delingsclub na het verloren duel in de LD-Cup (1-7) toch tevreden terugblikken. Omdat de ploeg niet echt was weggespeeld door de zaterdageersteklasser en meer dan behoorlijk tegenpartij had ge boden. ADVERTENTIE MENKEN LANDBOUW co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. "Ach, voor ons was het niet meer dan een trainingspartijtje. Maar wel een hele leerzame. Zo'n goede te genstander krijg je niet elke dag. En als je dan ook nog naar je vermogen voetbalt kun je tevreden zijn", meldde VTL-trainer Ab Kolkman na afloop. Sterker nog, in het eerste halfuur van de wedstrijd was er nauwelijks sprake van enig klasseverschil, on danks het feit dat de boys nagenoeg op volle oorlogssterkte naar Leiden waren getogen. Slechts de selectie spelers Jan Blankespoor, Hans Zwaan, Wim Hooymans en Dick Heemskerk ontbraken wegens va kantie. Goed, de Rijnsburgers eta leerden bij vlagen hun uitstekende techniek op de hobbelige grasmat aan de Vliet, maar werkelijk uitge speelde kansen wist de ploeg van trainer Arie Kurver zich niet uit te verwerven. Meer dan een afstands knal van Ton Arroyo Kreeg VTL- doelman Martin Walraven niet te verwerken in die beginfase. RB hanteerde namelijk aanvankelijk een te laag tempo om de verdedi ging van de Vlietbewoners te ver ontrusten. Bovendien wist de thuis club het gebrek aan techniek volle dig te compenseren met een enor me dosis werklust. De gelegenheidsspits bij de Rijnsburgers, Hennie Koet, kwam geen moment los van de degelijke voorstopper Rob Iterson. De beide vleugelspitsen Ron Carli en Leon Vonk wisten hun directe tegenstan ders, respectievelijk John Bakker en Dolf Huisman evenmin uit te spelen. Omdat VTL daar zelf in aan vallend opzicht ook weinig tot niets tegenover wist te stellen, ontspon zich aanvankelijk een gezapig duel zonder hoogtepunten. Er was ten slotte een ongelukkige handsbal van Iterson voor nodig om de wedstrijd open te breken. Na ruim een half uur snelde Carli voor het eerst langs Bakker en trok de bal vervolgens hard voor om te con stateren dat het leer de arm van de VTL—-voorstopper beroerde. Mar tin de Louw maakte hierna geen fout vanaf de penaltystip: 0-1. Kort erop verdween Huug Aandewiel licht geblesseerd naar de kant ten gunste van Hilmar de Groot. Binnen enkele ogenblikken was het duel beslist. Een simpele tem poversnelling van de bezoekers was genoeg om de gedemoraliseerde VTL-defensie aan flarden te spelen. Via goals van linskbuiten Ron Carli (met rechts), Wim Driebergen en opnieuw De Louw werd het nog voor rust 0-4. Na de hervatting was het van het- zelfde laken een pak. Rijnsburgse Boys combineerde naar hartelust en verscheen keer op keer in kans rijke positie voor het doel van Wal raven die alle gelegenheid kreeg zich te onderscheiden. Nadat Vonk (penalty gestopt door Walraven) en De Louw (voor een leeg doel naast) |nog riante mogelijkheden hadden gemist werd het via dezelfde spelers 0-5 en 0-6. Het tekent de inzet van VTL dat de ploeg zich niet bij dit resultaat wenste neer te leggen. Voor even werd volop de aanval gezocht. Mar tin de Jong (in het veld gekomen voor de geblesseerde René Schou ten) en Fred van Haarlem misten het doel eerst nog op een haar, voor dat het uiteindelijk zo'n tien minu ten voor tijd toch raak was. Het was bovendien een hele fraaie goal. De Jong ging op rechts op avontuur en trok de bal hard voor, de inlopende Richard Boot maakte het voorberei dende werk schitterend af door val lend langs doelman Arco Korpels- hoek te koppen: 1-6. Dat Carli er vlak voor tijd nog 1-7 van maakte deed niet zo veel meer ter zake. VTL had z'n verdiende te- gengoal gemaakt en was, gezien het klasseverschil. niet weggespeeld. HERMAN JOUSTRA se speelde (nu tweede klasse). Zoals bekend besloten Rooden burg en Rijsbergen aan het eind van het vorige jaar uitelkaar te gaan. het boterde al geruime tijd niet tussen de spelers en de Leidse oefenmees- ter, die hen onder meer een gebrek aan inzet verweet. Tisseur Nadat De Sleutels zich afgelopen zaterdag voor de LD-cup ten koste van WSB via strafschoppen een ronde verder had geschoten, wer den nog andere spijkers met kop pen geslagen. Direct na het duel werd tussen oefenmeester Hans Tisseur en de in de Leidse afdeling succesvolle Vlietclub een nieuw contract beklonken. Beide partijen hebben besloten de samenwerking nog één seizoen voort te zetten. Heijnen Het bestuur van MMO en trainer Ton Heijnen hebben in onderling overleg besloten het dienstverband aan het eind van dit seizoen te be ëindigen. Voor de vertrekkende oe fenmeester is nog geen vervanger aangetrokken. Evenmin is bekend wat de nieuwe club wordt van Heij nen die de laatste vijfjaar werkzaam was bij de vereniging uit Hoogma de. ASPER (ANP) - Wereldkampioen Danny de Bie behaalde gisteren in Asper na Pilzen en Diegem zijn der de overwinning in de cyclus om de Super Prestige Trofee. Deze beker kan hem met 29 punten voorsprong op zijn landgenoot Paul de Brauwer eigenlijk niet meer ontgaan. In de resterende twee wedstrijden heeft hij aan één veertiende plaats (twee punten) genoeg voor de eindzege. In Asper vond De Bie een par- '"'koers naar zijn maat. Het was vrij wel volledig berijdbaar, er hoefde door het vriendelijke winterweer nauwelijks gelopen te worden. De regenboogtruidrager maakte er dan ook een exhibitie van. Hij leidde van het begin. Het trosje con currenten dat zich na de start for meerde en jacht op hem maakte, dunde ronde na ronde uit. De Bie fi nishte als solorijder met een dikke minuut voorsprong. Het was zijn derde 'Super'-zege, de twaalfde van het seizoen. Het volgende doel van De Bie is het Bel gische kampioenschap volgende week in Overijsse. Adri van der Poel, tweede in het wereldkampioenschap achter De Bie, was de enige die bij de smaak maker van het seizoen kon aan klampen. De Brabander, in voorbe reiding op het wegseizoen waarin hij zijn prestige wil uitdeuken, kreeg kort na de start een lekke band, moest van fiets wisselen en raakte ver achterop. Plichtmatig reed hij de wedstrijd uit. "Als ik niet kan winnen, zie ik veldrijden alleen als training". Voor de Nederlanders werd de "veldrit in Asper een droeve verto ning. In de uitslag was Martin Hen driks op de negende plaats de vaan deldrager van Oranje. De acht cou reurs voor de Drent hadden allen de Belgische nationaliteit. Zvereva beëindigt zegereeks Sehultz BRISBANE (RTR/ANP) - De ope- ning van het tennisjaar 1990, met toernooien in Brisbane, Wellington en Adelaide, heeft de terugkeer van een aantal vergeten toppers te zien gegeven. In Brisbane liet de Sovjetrussiche Natalja Zvereva eindelijk weer eens wat van ^ich horen. Nadat zij in de halve finales een einde had gemaak aan de opmerkelijke reeks overwin ningen van Brenda Sehultz uit Heemskerk, zegevierde Zvereva in de eindstrijd ook gemakkelijk over de Australische McQuillan. Eveneens in Australië, in Adelai de, meldde Thomas Muster zich te rug aan de top. De Oostenrijker ze gevierde in het eerste toernooi on der de auspiciën van de ATP in de finale over de Amerikaan Jimmy Arias. Eerder was Muster te sterk gebleken voor de als eerste ge plaatste Spanjaard Bruguera. Voor Muster was het de eerste toernooi-zege nadat hij vorig jaar april bij een auto-ongeluk in Miami Beach, een dag voordat hij de finale moest spelen van het toernooi in Key Biscayne, het slachtoffer van een dronken automobilist. De knie van de Oostenrijker leek dusdanig gekwetst, dat zijn loopbaan voorbij leek. Met veel inzet en keihard trai nen, bewees Muster zondag in Ade laide het tegendeel. In het dubbelspel was er enige re den tot vreugde voor Michiel Scha pers. Hij bereikte met de Westduit ser Mronz de eindstrijd maar ver loor daarin van Castle/Odizor (GBr/Nig). ZEEZEILEN In de derde etappe van de beroemde Whitbread zeil race rond de wereld zijn schipper en bemanning van het enige Neder landse jacht in de vloot, de Equity Law II, zaterdag Auckland in Nieuw-Zeeland binnengevaren. Vast stond dat de Nederlanders de eerste plaats op handicap over de betrokken etappe is ontgaan. De Maiden uit Engeland is met die eer gaan strijken.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15