'Ik ben tegen types als Ted Troost' Algemene blijft ZKW net voor Van Iinder: 'Natuurlijk ben ik prestatietrainer' SpoorptTV VRIJE VLUCHT AC Milan en Verona opnieuw de mist in Handballers 'vrijgekocht' Ben van der Burg: smaakmaker met snelle benen en vlotte babbel Belgische gangmaker wint geding tegen UCI DONDERDAG 4 JANUARI 1990 SPORT PAGINA 13 LEIDEN Fides Pacta en De Algemene kenden een succesvolle start van het nieuwe jaar. Fides won gisteravond in een spannnen- de wedstrijd van DEVD met 17-16. De Algemene zegevierde in de derby tegen Zuiderkwartier met 15-13. Fides Pacta versloeg in de slotmi nuut DEVD met 17-16 en heeft door deze zege afstand genomen van de degradatiezone. Het duel startte even spectaculair als het zou eindi gen. Binnen dertig seconden had den beide ploegen het gat van de korf reeds éénmaal doorboord. De formatie uit Amstelveen nam in het eerste kwartier twee maal een voor sprong van twee punten, maar voor al dankzij het tweede aanvalsvak van Fides kon de thuisploeg met een 9-7 voordelige marge gaan rus ten. De Leidenaars behielden tot hal verwege de tweede helft een voor sprong. DEVD kwam bij 11-11 ech ter langszij en nam zelfs bij 13-14 de leiding over. De ploeg van coach John Tims, die Henny Piket inzette voor Ron Pracht, knokte zich knap over deze terugval heen. Was het het eerste verdedigings vak, met Frank-Peter de Haas in de eerste helft als scherpschutter en Mieke Selier in het tweede gedeelte in een aanvallende hoofdrol, dat de Erwin Koeman is PSV vijf miljoen waard LISSABON (GPD) - PSV is hevig geïnteresseerd in de komst van Er- win Koeman. De Eindhovenaren zien in hem de ideale opvolger van Sören Lerby, die na afloop van dit seizoen waarschijnlijk een punt zet achter zijn voetbalcarrière. PSV- trainer Guus Hiddink bevestigde gisteren de belangstelling voor Koeman, maar wilde verder niet op de zaken vooruit lopen. Vlak voor de jaarwisseling ver scheen in diverse media het bericht dat de oudste Koeman (28) zijn con tract met KV Mechelen had ver lengd tot 1 juli 1992, maar dat blijkt geenszins het geval. „Ik las het be richt nadat ik terug was gekeerd van huwelijksreis naar Aruba; het slaat echt nergens op". Erwin Koeman zegt van de inte resse van PSV te hebben vernomen. „Ik weet dat ze me willen hebben, maar ik heb nog met niemand ge sproken. Wat ik zelf zou willen? Ik heb niks te willen, want mijn con tract bij Mechelen loopt na dit sei zoen nog een jaar door. Twee jaar geleden heb ik voor drie seizoenen getekend. Ik ga er daarom vanuit dat ik nog een jaar bij Mechelen speel. Al weet ik natuurlijk niet hoe ze bij de club zullen reageren als PSV een hele hoop geld voor mij wil betalen". Dat laatste schijnt PSV' inder daad te willen doen. Een bedrag van vijf miljoen gulden wordt daarbij genoemd. De multinational uit de Nederlandse lichtstad speculeert erop dat KV Mechelen voor die som geld zal bezwijken, aangezien Koeman een jaar later, aan het eind van contract, voor een vastgesteld transferbedrag van ruim 500.000 gulden kan vertrekken. Ondertussen kijkt PSV uit naar de komst van Romario. De Brazi liaan had dinsdag al in het Portuge se trainingskamp van de Eindhove naren moeten verschijnen, maar was gisteravond nog niet in Lissa bon opgedoken. PSV-manager Kees Ploegsma heeft de topscorer van de eredivisie inmiddels telefo nisch om opheldering gevraagd. Romario is, aldus Ploegsma, en kele dagen langer in Rio de Janeiro gebleven omdat diens moeder in het ziekenhuis moest worden opge nomen voor een operatie. Bij nader inzien bleek dit toch niet noodzake lijk, waardoor niets de komst van Romario naar Lissabon nu nog in de weg staat. Volgens Ploqgsma is de kleine Braziliaan gisteravond in het vliegtuig gestapt en zal hij vandaag in Lissabon neerstrijken. Groningen deelt met Mechelen HAIFA/HERZLIYA (ANP) - FC Groningen heeft gisteravond in zijn eerste wedstrijd voor een interna tionaal voetbaltoernooi in Israël KV Mechelen op een gelijkspel gehou den. In Herzliya werd het 2-2 nadat de Groningers bij de rust nog met 2- 1 voor stonden. FC Utrecht begon slecht. 'Niet alleen leed de ploeg in Haifa tegen Maccabi Haifa een ne derlaag van 1-4, in de zevende mi nuut al werd Marco Boogers na een wilde actie uit het veld gestuurd. Het duel tussen FC Groningen en KV Mechelen speelde zich af in erg slecht weer. De scheidsrechter liet kort na de rust gedurende twintig minuten inrukken wegens een hevi ge onweersbui. Een blikseminslag deed de verlichting uitvallen. Ten Caat gaf FC Groningen al in de der de minuut de leiding. Erwin Koem an scoorde echter zeven minuten la ter de gelijkmaker, die Eijkelkamp in de zeventiende minuut weer on gedaan maakte. Na het oponthoud slaagde Wilmot er in de 63e minuut in de 2-2 op het scorebord te bren gen. Bij Maccabi deed de Groninger Groeleken op proef mee. De Israë liërs hebben grote interesse in een huurcontract. Groeleken speelde zo goed, dat hij waarschijnlijk in Israël zal blijven. FC Utrecht trad aan met Smolarek van Feyenoord. meeste doelpunten op naam schreef, het eerste aanvalsvak for ceerde de beslissing. Sander de Haas en Bettina Sommeling zorg den in eerste instantie voor een 16- 14 voorsprong en toen dat niet vol doende bleek zorgde Henny Piket vanaf de strafworpstip voor de be slissing. „Zo'n wedstrijd is niet te vergelij ken met een gewone competitie wedstrijd", concludeerde coach Cor Gravekamp na de derby van De Al gemene tegen Zuiderkwartier. „We wisten van tevoren dat we het erg moeilijk zouden krijgen", en met die inschatting bleek Grave kamp de plank niet ver mis te slaan. De Algemene kon zeker in de eerste dertig minuten de hogere notering op de ranglijst niet waarmaken en Zuiderkwartier nam zelfs een 3-6 voorsprong. „We waren in de eerste helft niet in de wedstrijd", concludeerde ook Gravekamp. „We hadden geluk dat we op 3-6 de aansluiting niet mis ten". Alfred Lambooy en Enrico Mud brachten de spanning terug. Carla Akse zorgde nog voor 5-7, maar Bep de Mooy verkleinde vlak voor het ruStsignaal de marge tot één punt. Na de spelhervatting was het op nieuw De Mooy die de stand in evenwicht bracht. Erik van Lunte- ren en invalster Miranda van der Zeeuw, voor de geblesseerd geraak te Akse, konden het dreigend nood lot nog even afwentelen. In de laatste twintig minuten bleek De Algemene over de langste adem te beschikken. Door onder andere drie doelpunten van Marco Mud stoomde de thuisploeg door naar een 15-11 voorsprong. Het laatste woord was weliswaar aan Zuider kwartier, maar de treffers van Edith Hillebrand en Erik van Lunteren waren onvoldoende om de neder laag te ontlopen: 15-13. „De Algemene speelde een tandje •hoger en wij moesten proberen het tempo te drukken. In de tweede helft waren wij duidelijk aan het eind van ons Latijn", analyseerde Zuiderkwartier-coach Ko Paeper. „Het is wel vervelend dat we verlo ren hebben, maar ik vond het een prima wedstrijd. Ik heb een heel aantal positieve dingen gezien en dat geeft zeker hoop voor de rest van de competitie". JETSKE GOUDSMIT BUNNIK (GPD) Dat hij zich al sterk ingeleefd heeft in zijn nieuwe positie blijkt snel. Op de vraag hoeveel 'buitenlanders' Hypobank Südstadt heeft, klinkt het: „We hebben vier Joegoslavische speelsters, drie Poolse, twee Hongaarse en één Westduitse". „We hebben", terwijl de technisch coör dinator van het Nederlands Hanbal Verbond en coach van het Nederlands vrouwenteam z'n eerste officiële training in Wenen nog moet geven. Het gebrek aan sneeuw blijft de skiërs in Europa parten spelen. De We reldbeker wedstrijden afdaling en slalom in het Westduitse Garmisch-Par- tenkirchen, die volgende week zouden worden gehouden, zijn voor het der de achtereenvolgende jaar afgelast. De strijd is nu verplaatst naar het Oos tenrijkse Schladming. Schansspringers, zoals op de foto in Innsbruck, hebben minder sneeuw nodig. Deze skiër lijkt naar een geschikte landingsplaats te zoeken in de Ti- roler hoofdstad. (foto ap> Kort geleden kwam het i buiten: met goedkeuring van het handbalverbond verbindt Ton van Linder zich tot 1 juni '90 als trainer aan het vrouwenteam van het Oos tenrijkse Hypobank. Voor het eerst een Nederlandse handbalcoach in dienst bij een Europese topclub. „En dan te bedenken dat ik eerst gevraagd ben om bondscoach te worden van de Oostenrijkse vrou- wenploeg, die op de Olympische Spelen van Barcelona een plak wil halen. Toen ik zei dat ik bij het NHV tot 1 augustus vast zit, kwam het aanbod om Hypobank tot 1 juni te gaan trainen. De ploeg wil het bezit van de Europa Cup prolongeren. De finale is eind mei", aldus de 48-jari- ge inwoner van Zevenaar. De gesprekken speelden zich af tijdens de WK-kwalificatie onlangs in Denemarken waar Nederland na een flonkerend begin (winst op Hongarije en Zweden) net niet slaagde. „Dat ik gevraagd ben, be schouw ik als een compliment voor het Nederlandse handbal. Ik heb 't de Oostenrijkers expliciet ge vraagd. Waarom ik?'Omdat we von den dat Nederland fris,, modern, vechtlustig en gedisciplineerd handbal speelde, was het ant woord". Verrassing Een verrassend aanbod, want in ei gen land wordt Van Linder vaak af geschilderd als „te zacht voor een prestatietrainer". „Dat laatste is vol strekte onzin. Natuurlijk ben ik prestatietrainer. Als je dat niet bent, moet je stoppen. Mensen denken echter vaak dat je pas prestatietrai ner bent als je op de bank gaat staan schreeuwen en de speelsters voor rotte vis uitmaakt. Zo'n trainer ben ik niet. Wil ik niet zijn. Ik zeg tegen de speelsters precies waarop het aankomt, maar niet in het openbaar. Ik ga problemen nooit uit de weg maar ga er dwars doorheen. Ja, ik heb best wel eens moeite met het beeld dat van mij geschetst is". Blijft overeind dat Hypobanks keuze een verrassende is. „Natuur lijk, want ik heb nooit een interna tionale topclub getraind. Nationaal waren Swift Arnhem en De Gazel len m'n beste clubs. Acht jaar gele den begon ik met Jong Oranje. Dat is uitgemond in bondscoach èn van de i de dan alleen het vrouwenteam in combinatie met de job van techni sche coördinator". Veel beleidswerk dus, al heeft Van Linder een uitgesproken voor keur. „Het liefst ging ik zelf het veld nog in. Dat gaat dus niet meer. Dan komt coachen. Daarom krijg je echt wel de kriebels als ze je eerst vragen om Oostenrijk op weg naar Barcelo na te trainen. De Olympische Spe len, die ik zelf als speler gemist heb omdat we voor München '72 in een kwalificatietoernooi uitgeschakeld werden". Bondstrainer Het vervolg lijkt logisch. Na Hypo bank dus straks bondstrainer van Oostenrijk? „Zo simpel ligt het niet. Als dik betaald voetbalcoach is dat risico te nemen. Bij handbal ligt dat toch anders. In de eerste plaats sta ik nu voor 1 augustus voor de keus om in de sport door te gaan of terug te gaan naar school. Dank zij het mi nisterie ben ik driejaar vrijgemaakt voor het NHV. Met recht op terug keer als aardrijkskundeleraar. De deur naar het onderwijs wordt defi- MILAAN (GPD) - AC Milan heeft gisteren niet de sprong naar de tweede plaats kunnen maken. De inhaalwedstrijd tegen Verona werd na twintig minuten vanwe ge de beruchte Noorditaliaanse mist in San Siro door scheids rechter Coppetelli gestaakt bij een 0-0 stand. De wedstrijd, die eerder niet werd gespeeld vanwe ge de World Cup-finale in Tokio, wordt in principe vandaag in zijn geheel opnieuw gespeeld. Op de eerste speeldag van de derde bekerronde won Sampdo- ria, zonder sterspeler Gianluca Vialli, met 2-1 van Pescara. Inter national Roberto Mancini zorgde voor de beide treffers van de be- kerhouder, terwijl de Braziliaan Edmar tegenscoorde. Bologna darikte zijn 3-2 zege op Fiorentina aan zijn vreemdelingen Geovani en Waas. De Westduitser scoorde zelfs twee keer. Battistini en de Argentijn Dertycia maakte de Florentijnse doelpunten. AS Roma boekte een 3-0 over winning op Ascoli, Die stand stond al na een helft op het score bord dank zij treffers van Di Mauro, Desideri en Giannini. De Romeinen waren echter nog ver heugder over de berichten uit het ziekenhuis, waar hun medespeler Lionello Manfredonia herstellen de is van een hartstilstand, die hij opliep in de competitiewedstrijd tegen Bologna. De speler is weer volledig bij kennis en wordt waar schijnlijk aan het eind van de week al uit het ziekenhuis ontsla gen. Zelf wil hij zo snel mogelijk weer gaan trainen. Zijn vrouw en de doktoren, die om zijn hart te sparen hem nog niet hebben uit gelegd waarom hij in het zieken huis is opgenomen, hebben hem te kennen gegeven nog tenminste een maand rust te houden. Manfredonia, die meteen nadat hij uit zijn coma was bijkwam om een sigaret vroeg, kan een boete verwachten van trainer Radice. De coach zal hem die geven, om dat hij de spelers verboden heeft om te roken gedurende het sei- nitief gesloten als ik bij het NHV doorga. Dat is op zich al een heel moeilijke keus. Kiezen voor een baan als bondscoach in Oostenrijk is natuurlijk een uitdaging maar ook een heel grote gok. Overigens besef ik heel goed dat ik eigenlijk voor luxe keuzes sta". „In elk geval kan ik nu een tijdje in de keuken van een internationale topclub kijken. Daarmee kan ik maar ook het Nederlandse handbal z'n voordeel doen. Misschien als we straks - en onze doelstelling is '96 - met onze teams zelf voor Olympi sche medailles willen gaan. Mijn grootste ambitie is met een Neder lands team die top te bereiken. En daarin geloof ik nog steeds", aldus Van Linder, die gemiddeld twee keer per maand voor zijn NHV- werk naar ons land zal terugkeren. GELEEN (ANP) - Met ingang van 1990 beschikt bondscoach Guus Cantelberg over acht handballers, die dagelijks kunnen trainen. Naast doelman Jacques Josten, die tot half april als professioneel handbal ler door het leven gaat, zijn dat Pa trick van Olphen, Wil Jacobs, Joop Fiege, Dick Mastenbroek, Remco Vijgeboom, Henco de Jong en Ray mond Steyvers. NHV en NSF heb ben de handballers voor een gedeel te „vrijgekocht" van hun werkge ver. Daarnaast zijn Robert Fiege (in Frankrijk) en Henk Groener (in Zwitserland) op semi-professionele basis werkzaam. Het Nederlands team bereidt zich voor op het toernooi om het wereld kampioenschap voor C-landen, dit voorjaar in Finland. Daar moet de sprong worden gemaakt naar de mondiale middenmoot. Tijdens een twee dagen durend Nieuwjaarstoer- nooi in Oost-Berlijn werd Neder land derde. In het duel om de derde plaats zegevierde selectie Cantel berg, zonder Josten (blessure) en Lambert Schuurs (bronchitis) over Lund uit Zweden (16-11). Daarvoor werd gewonnen van Dynamo Ber lin (15-12) en een Berlijnse selectie (18-12) en verloren van Tsjeljabinsk (12-13) en Egypte (18-20). HEEREN VEEN (GPD) Bellen gingen er vorig jaar niet rinkelen, wanneer de naam Ben van der Burg toevallig ter sprake kwam. „Men zal wel gedacht hebben: Who the hell is that", zegt het onderwerp van menig schaatsgesprek in dit seizoen eerlijk. Sinds anderhalve maand kan nie mand meer heen om de nieuwe, 21- jarige schaatsvedette uit het Zuid hollandse Den Hoorn. Het zielige jongetje van de klas, dat vorig sei zoen steeds buiten de boot viel, is sinds zijn opvallende World-Cup verrichtingen in West-Berlijn, Den Haag en Skiën uitgegroeid tot haan tje de voorste. Een smaakmaker met snelle benen en een vlotte bab bel. Zijn collega's kenden hem tot voor kort vooral vanwege zijn zieke lijke neiging om de meest zotte schaatstijden uit zijn hoofd te leren. Herma Meijer zegt daarover: „Ik heb samen met Ben in Jong Oranje gezeten. Soms wist ik niet, wat mijn persoonlijk record op een bepaalde afstand was. Dan liep ik even naar Ben en die lepelde dat zo op". Van der Burg vertelt lachend over zijn 'tic'. „Ik had alle rondetijden van mijn records in m'n kop zitten. En als ik in een wedstrijd in het laatste paar startte, wist ik een se conde na mijn finish op welke plaats ik geëindigd was, omdat ik de resultaten van alle rijders voor me in mijn hoofd had zitten. Ik ben het nu aan het afleren, omdat die over bodige ballast m'n aandacht van het schaatsen afleidt. Het werkt nega tief. Dat neemt niet weg, dat ik de al le persoonlijke records van Eric Heiden en Tomas Gustafson zo voor je kan opdreunen". Vervanger Het grote schaatspubliek werd voor het eerst in 1988 met Ben van der Burg geconfronteerd, toen hij als vervanger van de uitgebluste Hein Vergeer deelnam aan het WK in Al ma Ata. Mede door de absurde weersomstandigheden kon hij geen potten breken in de uithoek van de ROTTERDAM (GPD) De UCI mag de Belgische profwielrenner Luc Colyn niet verbieden achter de Nederlandse gangmaker Joop Zijlaard te rijden. Mr. L. F. D. ter Kuile, president van de arrondissementsrecht bank in Rotterdam, stelde hen in het gelijk in het kort geding dat zij te gen de internationale wielrenunie hadden aangespannen. De combinatie mocht vorig jaar augustus niet samenspannen in de stayersfinale van de wereldkampioenschappen op de baan in Lyon. Er bleek toen voor Colyn slechts één gangmaker (Jos Debakker) beschik baar en die had zich contractueel verbonden aan zijn landgenoot Stan Toumé. De jury legde Colyn op grond van de reglementen - ten on rechte, volgens Ter Kuile een startverbod op, omdat hij niet dezelfde nationaliteit heeft als Zijlaard. De UCI is verplicht het duo te accepte ren op straffe van een boete van 10.000 gulden per dag met een maxi- In het vonnis stelt Ter Kuile dat betrokkenen de vrijheid hebben met elkaar in zee te gaan onder de voorwaarde dat zij onderdaan zijn van een EG-lidstaat. Volgens de president van de rechtbank geldt de in breng van Zijlaard als een 'economische dienstverlening' als bedoeld in een artikel van het EG-verdrag en heeft de UCI-bepaling 'een discri minerend karakter'. „Het is juist dat bij de vorming van een nationale sportploeg een dergelijke bemaling, waarbij buitenlanders worden uit gesloten, gerechtvaardigd moet worden geacht waar het gaat om de vraag of de gangmaker in dezelfde zin als de wielrenner deel uitmaakt van die nationale ploeg. De vraag of er er hier sprake is van een nationa le ploeg, beantwoorden wij evenwel ontkennend. In de stayerij gaat het immers om een wedstrijd tussen wielrenners, waarbij de wielrenner wordt geklasseerd, en niet om een wedstrijd tussen combinaties van wielrenners en motorrijders, waarbij die combinatie wordt geklas seerd". Sovjetunie. Van der Burgs eerste volledige kernploeg-jaar draaide in de winter van 1989 op een falikante misluking uit, doordat hij zich niet wist te plaatsen voor het EK en WK. Verlost van ziektes en een blessu re heeft Van der Burg zich in de voorbije weken als een komeet naar de top geschaatst. „Voordat er een meter gereden was wist ik al in mei, dat het goed zou gaan. Dat klinkt misschien dom, maar je zit niet voor niets in de kernploeg. Aan de ande re kant stellen mijn prestaties in Berlijn en Den Haag niet zoveel voor. Daar moet je je niet op blind staren. Een overwinning in de World Cup is leuk, maar zegt voor de rest niks. De World Cup is spiele rei, niet meer dan een test. Het spel' begint pas op het EK en WK. Alleen die toernooien tellen. Dat houden mijn trainers me steeds voor". Van der Burg denkt, dat zijn me tamorfose gedeeltelijk verband houdt met zijn veranderde kijk op en aanpak van het schaatsen. „Ik heb veel opgestoken van Leo Vis ser. Die zegt, datje als schaatser niet zo moeilijk moet doen en gewoon hard moet rijden. Je moet de dingen gemakkelijk opvatten en proberen niet krampachtig te denken. Gerard Kemkers benadert zijn sport an ders. Die is er heel erg mee bezig. Net als Leo Visser moet ik niks heb ben van types als Ted Troost. Het lijkt me afschuwelijk als je iemand moet bellen, als het slecht met je gaat. Je moet alles zelf oplossen". Moeder „Ik heb vorig jaar, toen ik in de put zat, wel veel gehad aan gesprekken met mijn moeder. Ik heb veel tegen haar aangepraat. Maar voor hetzelf de geld was het de hond geweest. Was misschien nog wel net zo ge makkelijk geweest, want die had niets terug gezegd", aldus de all- rounder met vooral stayer-kwalitei ten, die tussen het trainen door tijd probeert vrij te maken voor zijn stu die natuurwetenschappen aan de Open Volksuniversiteit. „Dat is ge makkelijk vol te houden in mijn langzame tempo. Sommigen me nen, dat werk of studie niet met sport is te combineren, maar dat kan best. Als je maar normaal bent en je handen uitje mouwen durft te steken. Mensen die daar anders over denken, zyn slapjanussen". Van der Burg zegt vooral te Ben van der Burg: „Problemen moetje zelf oplossen." schaatsen uit esthetische overwe gingen. „Met vijftig kilometer door een bocht knallen is het einde. Ik kan lyrisch worden over de schaats- beweging. Tomas Gustafson, mijn idool, was in zijn goede tijd tech nisch perfect. Ook Hein Vergeer was een genot om naar te kijken. Leo Visser daarentegen niet. Pasge leden zag ik in het sport-j aarover zicht de beelden van de vorige EK en WK, maar ik was niet kapot van Leo's manier van rijden". „Schaatsen is alleen maar tech niek. Iemand met een goede tech niek, die zich een stuk in zijn kraag zuipt, 30 sigaretten per dag rookt en vet eet, wint het altijd van degene, die een bereconditie heeft, maar geen techniek. Eigenlijk schaats ik om het mooie van de schaatsbewe- ging en niet om een toptijd. Of laat ik het anders stellen: ik rijd niet, omdat ik een kick krijg van het ap plaus. Soms heb ik tijdens een wed strijd het gevoel, dat het heerlijk gaat, maar als ik mezelf dan terugzie op de video vind ik het kloten." Perfectie „Gatver, denk ik dan, als ik naar mezelf kijk. Een perfecte race heb ik nog nooit gereden, hoogstens be naderd. Mijn eerste wedstrijd in het buitenland als 17-jarig broekje van Jong Oranje ging fantastisch. Toen ik over de finishlijn was gegleden en mijn tijd op het bord zag ver schijnen, kon ik niet geloven, dat die cijfers by mijn naam hoorden. Ik voelde me in een andere wereld, een soort Übermensch". Tijdens de komende driedaagse in Heerenveen hoopt Van der Burg zich tijdens NK afstanden te plaat sen voor de EK-ploeg. De nummers 1 en 2 van het gefingeerde klasse ment over de vier klassieke afstan den kwalificeren zich direct, de an dere twee Oranje-vertegenwoordi gers worden later aangewezen. „Ik moet het niet hebben van myn 500 en 10.000 meter, maar op de 1500 en 5000 meter, mijn afstanden, hoop ik toe te slaan.-Het worden fantasti sche kampit jnschappen. Leo Vis ser probeert zich er natuurlyk tus sen te rijden, terwijl de jongens van Jong Orarye ook dichtbij komen. Ie dereen is natuurlijk ook benieuwd naar Gerard Kemkers. Officieel wordt pas een dag voor de NK be slist of hy meedoet, maar neem maar van mij aan dat hij start. Daar durf ik bijna mijn hele hand voor in het vuur te steken". GOVERT WISSE Foreholte mag voor EC-duels thuisblijven LEIDEN - Noorlander/Fore- holte mag van de internationale handbalfederatie (IHF) de twee Europa Cupwedstrijden tegen het Roemeense Terom Iasi thuis afwerken. De eredivisieclub uit Voorhout heeft daarom gisteren voorgesteld om op 18 en 20 janu ari if De Gaasbak de duels in de tweede ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars te spe len. De IHF moet over de data nog een beslissing nemen na overleg met de Roemenen. De IHF maakte gisterochtend bekend dat alle Roemeense handbalploegen twee uitwed strijden moeten spelen vanwege de nog steeds onstabiele toe stand in eigen land. De interna tionale bond kan de handbal clubs die een Roemeense club hebben geloot niet de veilig heidsgaranties bieden die de clubs hadden gevraagd. Ook Fo reholte maakte aan de bond kenbaar dat het onder de huidi ge omstandigheden niet aan wil de treden in het land. Het is nog de vraag of Terom Iasi gevolg geeft aan de maatre gel van de IHF. Foreholte heeft eerder al laten weten dat twee wedstrijden in Voorhout aan trekkelijk zou zijn als niet alle kosten van de Roemeense dele gatie voor rekening zou komen van de Voorhouters. Volgens een woordvoerder van het Ne derlands Handbal Verbond is het gangbaar dat de clubs in dit soort gevallen de ene reis die moeten worden gemaakt geza menlijk wordt betaald. DONDERDAG 16.00-17.00 EURO: Volleybal: wereldcup gala in Singapore (mannen). 17.00-10.00 EURO: Wielrennen: wereld cup klassiekers. 18.00-19 00 EURO: TafeHennis: GP-fina- les in Parijs. 19.00-19.30 EURO: Motor Spoil Nieuws. 19.30-20.00 EURO: Surfer Magazine 20.00-21.00 EURO: Handbal: Super Cup 22.00-22.02 EURO: Snowreport. 22 02-23.00 EURO: Tennis: het beste van 1989. 23.00-23.15 EURO: Parijs/Dakar-rally. 23.15-00.15 EURO: Europees basketbal. 00.15-00.30 EURO: Pariis/Dakar-rally. VRIJDAG 10.00-11.00 EURO: Volleybal: wereldcup gala in Singapore (mannen). 11.00-12.00 EURO: Motorsport. 12.00-13.00 EURO: Handbal: Super Cup Indoor vanuit Westduitsland.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13