DDR: sloop van Muur Berlijn nabij IMTOP! Amnesty: Israël juicht doden Palestijnen toe Delegaties VS en Vaticaan praten over Noriega China tegen Brits 'paspoortplan' Hongkong Kritiek op face-lift van regering Aquino WOENSDAG 3 JANUARI 1990 PAGINA 5 Havel accepteert één Duitsland OOST-BERLIJN (Rtr/AP) - De DDR treft voorbereidingen om de Berlijnse Muur, die de stad 28 jaar verdeelde en zeker honderd mensen het leven kostte bij een vluchtpoging naar het westen, definitief neer te halen. Een woordvoerder van de Oostduitse president Manfred Gerlach bevestigde giste ren plannen om de muur, de wachttorens en de bewaakte lege grensstrook te vervangen door nieuwe installaties, maar zei niet hoe en wanneer dat zal gebeuren. - President Havel van Tsjechoslowakije nam gisteren tijdens zijn bezoek aan beide Duitslanden een kijkje bij de Brandenburger Tor, waar hij verklaarde zich in te willen zetten voor het slechten van alle muren en barrières in de wereld. (foto AP) nog 17 andere personen in de nun tiatuur hun toevlucht hebben ge zocht, onder wie het hoofd van No riega's geheime politie en het hoofd van zijn lijfwacht. De 20 Amerikaanse diplomaten die door de Nicaraguaanse regering het land uit zijn gezet zijn maandag avond vertrokken. De Amerikaanse regering heeft inmiddels haar ver ontschuldigingen aangeboden voor de inval in de Nicaraguaanse am bassade in Panama. Een Ameri kaanse legerwoordvoerder zegt dat de inval was gedaan na een tip dat in het gebouw een wapenopslagplaats was gevestigd. Amerikaanse zegs lieden hebben echter inmiddels toe gegeven dat de Amerikaanse mili tairen van de Amerikaanse ambas sade een oud adres hadden gekre gen van de Nicaraguaanse ambassa de, zodat ze zich niet bewust waren van het feit dat het gebouw diplo matieke onschendbaarheid genoot. Aan het hek van het gebouw hing wel een bord waarmee het werd aangeduid als Nicaraguaanse am bassade. President Bush heeft toe gegeven dat de Nicaraguanen het recht hebben om in hun ambassade wapens op te slaan. De Tsjechoslowaakse president Va clav Havel, gisteren voor een blik sembezoek in de DDR en West- Duitsland, verklaarde dat Gerlach hem had verteld dat de 161 km lan ge witte, uit beton opgetrokken bar rière - het symbool van de Koude oorlog - op de nominatie staat te worden gesloopt. "Ik was verbaasd dat de Muur er nog stond", aldus Havel tijdens een persconferentie. "Gerlach vertelde mij dat spoedig de werkzaamheden beginnen om hem neer te halen. Ik zei hem dat als hij problemen had wij onafhankelij ke Tsjechoslowaakse arbeiders kunnen sturen om gratis te helpen". Havel mengde zich gisteren bij zijn bezoek in de discussie over de hereniging van Oost- en West- Duitsland en zei dat een vreedzame democratie "zo groot kan zijn als zij wil. Het is belangrijker dat Duits land een democratisch besef be waart, dan of het 60, dan wel 70 mil joen inwoners telt". Wel waar schuwde hij de Duitsers dat zij de angst van de buurlanden voor een Nonnen gedood in Nicaragua MANAGUA (IPS) - Een Ameri kaanse en Nicaraguaanse non zijn gisteren in het oosten van Nicara gua door de contra's gedood. Dat is bekendgemaakt door de plaatselij ke autoriteiten. De bisschop van Bluefields, Pablo Smith, van ge boorte Amerikaan, en een andere reiziger raakten gewond. De bis schop werd in zijn arm geraakt. De slachtoffers bevonden zich tij dens de aanval in een auto op 300 ki lometer ten noordoosten van de hoofdstad Managua, op de weg tus sen de mijnplaatsen Rosita en Si- MANILA (IPS) - De ingrijpende ka binetswijziging die president Cora- zon Aquino heeft doorgevoerd, is bij de Filipijnse oppositie niet in goede aarde gevallen. De oppositie ziet de wijziging als een kosmeti- sche ingreep, terwijl het kabinet een zware hersenoperatie nodig heeft. Op oudejaarsavond maakte Aquino bekend dat zij vijf ministers had vervangen door nieuwe gezich ten, terwijl ook haar belangrijkste militaire adviseur en de president van de centrale bank werden ver vangen. De militaire adviseur is te vens hoofd van de civiele binnen landse inlichtingendienst. De kabinetswijziging volgde op de bloedige poging tot staatsgreep Pakistan Bij het dorp Hafizibad. 80 kilometer ten noorden van de Pakistaanse stad Lahore, is gisteravond een 100 jaar oude brug tijdens sloopwerk zaamheden ingestort. Gevreesd wordt dat ongeveer 40 werklieden en omstanders in het snelstromen- de kanaal zijn gevallen. Omdat veel op het platteland wonende Pakista- nen niet kunnen zwemmen, wordt vermoed dat zij om het leven zijn gekomen. Proces Onder strenge veiligheidsmaatrege len is vandaag in de militaire gevan genis in Gaza het proces begonnen tegen Ahmed Yassin, een van de op richters van de islamitische Pales tijnse organisatie HAMAS die sinds kort tot illegaal is verklaard. Yassin wordt beschuldigd van lidmaat schap van een illegale organisatie, het aanzetten tot moord, verboden wapenbezit en geid geven ten be hoeve van de Palestijnse opstand. Securitate Het hoofd van de Roemeense veilig heidsdienst Securitate op de Roe meense ambassade is volgens de Griekse krant Eleftherotypia op 22 december, na de val van Ceausescu, door de staf van de ambassade ge- executeerd. Volgens de krantis de man om het leven gebracht tijdens een "dramatische confrontatie" met de ambassadestaf, die de zijde van de revolutie had gekozen. Het stof felijk overschot zou in een doos kist zijn gestopt, en als "diplomatiek pakket" met een auto van de ambas sade naar Bukarest zijn gebracht. machtig en verenigd Duitsland moeten zien weg te nemen. Tegelijk zag hij een hereniging als een onver mijdelijk en positief gevolg van de veranderingen in Oost-Europa. Hoewel Havels bezoek aan Oost- Berlijn uiterst kort en daarom voor namelijk symbolisch van karakter was, vormde het een nieuwe fase in de betrekkingen tussen de DDR en Tsjechoslowakije, oude bondgeno ten in het Warschaupact en allebei in korte tijd in een proces van de mocratisering beland. Zowel Havel als de Oostduitse interim-president Manfred Gerlach van de Liberale Democratische Partij waren opti mistisch over de veranderingen in de betrekkingen tussen hun landen. Premier Hans Modrow van de DDR had tegen verslaggevers ge zegd dat hij Havels beslissing om beide Duitslanden te bezoeken zag als een teken dat Tsjechoslowakije "de gescheiden natuur van beide Duitse staten wil onderstrepen". Havel gaf echter toe dat hereniging van de beide staten waarschijnlijk De Tsjecholsowaakse president zei dat zijn eerste buitenlandse be zoek als president de twee Duitslan den gold, omdat "de Duitsers deze hele eeuw onze belangrijkste buren zijn geweest". De relatie tussen de Bondsrepubliek en Tsjechoslwa- kije is in het verleden erg gespan nen geweest vanwege de verove ring van Sudetenland door de nazi's en de naoorlogse verdrijving van et nische Duitsers uit het gebied. Von Weizsacker beloofde "alle steun" van de Bondsrepubliek aan de hervormingsplannen van Tsjechoslowakije, vooral in de strijd tegen de milieuvervuiling. Havel had in zijn nieuwjaarstoe spraak gezegd dat Tsjechoslowakije het meest vervuilde land van Euro pa is. van vorige maand, die werd gevoed door aanhoudende beschuldigin gen over incompetentie en corrup tie in de regering. Aquino zei dat de politieke stoelendans het vertrou wen in haar regering moet herstel len, maar de oppositie zegt dat er veel meer nodig is om dat te berei ken. Pas als er ook op het ministerie van defensie en op het kantoor van de president zelf wordt ingegrepen, is er sprake van echte veranderin gen, zegt Bias Ople, leider van de "Nacionalista Party" (NP). Minister van defensie Fidel Ra mos, die alle couppogingen tot nu toe wist neer te slaan, moet volgens de oppositie worden ontslagen, om dat hij er niet in slaagt af te rekenen met de opstandige elementen bin-' nen het leger. Op presidentieel se cretaris Catalino Macaraig wordt kritiek geleverd omdat zijn bureau politiek niet slagvaardig genoeg is. Macaraig staat aan het hoofd van de hele administratieve dienst op het presidentieel paleis en wordt be schouwd als de machtigste functio naris van het land, na de president zelf. De kabinetswijziging zal geen nieuw beleid opleveren, aldus pre sidentieel woordvoerder Adolf Az- cuna. Er wordt vooral gemikt op verbetering van de openbare dien sten, zoals stroomvoorziening, openbaar vervoer en onderwijs. In de pers en in de zakenwereld is niet onwelwillend op het politieke nieuws gereageerd, maar op straat wordt wel gemord omdat Macaraig niet is ontslagen en zelfs een n<?g machtiger positie werd gegund. Ma caraig is voorzitter gemaakt van een drie man tellende presidentiele co ördinatiecommissie, die tussen de president en het kabinet komt te staan. Dode bij IRA aanslag BELFAST (AP) - Het verboden Iers Republikeins Leger IRA heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanslag met een autobom, waar bij gisteren in Belfast een taxi chauffeur om het leven kwam en diens 16-jarige dochter gewond raakte. In een verklaring die het IRA liet uitgaan naar media in Belfast werd gezegd dat het slachtoffer lange tijd lid was geweest van de Ulster De fense Association, en van de Ulster Freedom Fighters, twee verboden protestantse para-militaire organi saties. Een woordvoerder van de UDA zei dat de man geen lid van zijn organisatie was. PANAMA-STAD (IPS/AFP/U- PI/Rtr) - De Amerikaanse regering heeft gisteren een hoge delegatie naar Panama gestuurd die naar ver wachting met het Vaticaan zal on derhandelen over uitlevering van Panama's verdreven sterke man Manuel Noriega. Het Vaticaan be vestigde gisteren dat een speciale afgezant naar Panama-Stad is ge stuurd om de patstelling rond No riega te doorbreken. De gezant is de Italiaan Giacinto Berloco, een diplomatiek adviseur voor het secretariaat voor buiten landse zaken van het Vaticaan. De Panamese president Guillermo En dara heeft verklaard dat de impasse kan worden doorbroken als het Va ticaan en de nuntius in Panama openlijk verklaren dat Noriega "een gewone misdadiger van het ergste soort" is, en dat hij het niet verdient om in de nuntiatuur onderdak te krijgen. De Amerikaanse delegatie naar Panama wordt geleid door on derminister van buitenlandse zaken en voormalige diplomaat Lawrence Eagleburger. Ongeveer 25 personen die nauw hebben samengewerkt met het regi me van Noriega verblijven in de am bassade van Cuba in Panama-stad. Ook de echtgenote en drie dochters van Noriega hebben in de Cubaanse SINGAPORE/PEKING - China heeft het recente Britse plan om 50.000 Hongkongse gezinnen een paspoort te geven alsmede het recht om zich in Groot-Brittanië te vesti gen, scherp gekritiseerd. Volgens het officiële persbureau Xinhua dreigt China met tegenmaatregelen als de regering-Thatcher niet van haar plannen af zou zien. Xinhua zegt echter niets over de aard van eventuele vergeldingsacties. door Bob Mantiri Hongkong ziet de kritiek als een verharding van de houding van de conservatieve leiders in Peking, veroorzaakt door hun toenemende bezorgdheid over de plotselinge in eenstorting van het communisti sche systeem in Oost-Europa. De verklaring van Xinhua komt niet lang nadat de Chinese partijtop in een intern stuk de Sovjet-leider Mi chael Gorbatsjov verantwoordelijk had gesteld voor het ondermijnen van het socialisme in de Oostblok landen. Volgens Peking heeft de Britse regering met haar plannen afspra ken ten aanzien van de teruggave van de kroonkolonie aan Hongkong geschonden. Maar juristen in Hong kong wijzen er op, dat in de verkla ring uit 1984 over de overdracht van de kolonie aan China in 1997, geen afspraken zijn gemaakt. In een aangehecht memorandum verklaarde de Britse regering even wel geen bezwaren te hebben wan neer de Britse overzeese onderda nen - onder deze categorie vallen de Hongkongers - in 1997 de Chinese nationaliteit aannemen. Het wordt Groot-Brittanië in dit bewuste me morandum echter niet verboden om voor 1997 de Britse nationaliteit te verlenen aan Hongkongers. De Chinese verwijzing naar het memo randum lijkt volgens politieke waarnemers een geforceerde stap. China heeft tot dusver gesteld dat het besluit van de Britse regering ambassade onderdak gezocht, zo is gisteren in diplomatieke kringen in Panama-stad vernomen. Diplomaten van het Vaticaan hebben gisteren een onbekende man, volgens aanwezige fotografen en verslaggevers kennelijk niet ge neraal Manuel Antonia Noriega, overhandigd aan Amerikaanse mili tairen. Een geestelijke in de nuntia tuur zei telefonisch niet te weten wie was overgedragen. "Ik kan u verzekeren dat geen van de groten is vertrokken". Aangenomen wordt dat behalve de afgezette dictator SINGAPORE (GPD) - De Chinese dissidente geleerde Fang Lizhi, die zich sinds juni vorig jaar samen met zijn vrouw schuilhoudt in de Ameri kaanse ambassade in Peking, ver trekt mogelijk eind deze maand naar Australië. Het in Hongkong verschijnend tijdschrift Pai Shing heeft dit gisteren onthuld. De Chi nese regering heeft het bericht ont kend. Volgens het tijdschrift is een vrije aftocht voor Lizhi het resultaat ge weest van het geheime bezoek van Brent Scowcroft aan Peking op 9 en 10 december. Scowcroft is de advi seur van president Bush voor veilig heidszaken. Leven en dood De betrekkingen tussen China enerzijds en Hongkong en Groot- Brittanie anderzijds, zijn sinds juni gespannen. De besprekingen met Peking over een grondwet en een democratisch gekozen parlement in Hongkong zijn op een dood spoor geraakt. De Chinese regering waar schuwde vorige maand nog dat zij gekant iS tegen "snelle democrati sering" van Hongkong en sloot een onafhankelijke en zelfs semi-onaf- hankelijke status voor de Britse kroonkolonie na 1997 uit. Velen in Hongkong menen, dat, tegen de achtergrond van de ont wikkelingen in de Oosteuropese landen en vooral het bloedige einde van het Ceausescu-bewind in Roe- Dissident Lizhi mag van China naar Australië De kwestie zou ook besproken zijn tijdens het bezoek van de spe ciale gezant van de Australische re gering, Michael Costello, aan Pe king op 13 december. Volgens het doorgaans goed geïnformeerde blad heeft de Chinese leider Deng LONDEN (AP) - De Israëlische overheid ziet geregeld door de vin gers en juicht het soms zelfs toe dat de strijdkrachten in de bezette ge bieden de regels op de vuurwapen- wet overtreden en ongeoorloofd Pa lestijnen doden. Volgens de inter nationale mensenrechtenorganisa tie Amnesty International worden bijna dagelijks ongewapende Pales tijnen door Israëlische strijdkrach ten doodgeschoten sinds de Pel- stijnse opstand (intifadah) in de cember 1987 begon. Amnesty uit deze beschuldiging in een vandaag gepubliceerde nieuwsbrief januari. De Israëlische ambassade in Lon den. waar het hoofdkantoor van de Neues Forum mogelijk uit ronde-tafeloverleg PARIJS (AP) - De Oostduitse oppo sitiebeweging Neues Forum beslist vandaag of zij zich terugtrekt uit het ronde-tafeloverleg met de regering. Reinhard Schuit, de vertegenwoor diger van de Berlijnse afdeling van de beweging, verklaarde gisteren dat de regering van premier Hans Modrow de oppositie niet serieus neemt bij de onderhandelingen. Bovendien zou de regering de op positie niet op de hoogte houden van een aantal belangrijke beslis singen. Neues Forum beschouwt de huidige regering als een overgangs regering met beperkte bevoegdhe den. Een nieuwe regering zal wor den geïnstalleerd na 6 mei, als er vrije verkiezingen zijn gehouden. Volgens het Oostduitse persbu reau ADN heeft premier Modrow vertegenwoordigers van de groepen die deelnemen aan het ronde-tafel overleg uitgenodigd zitting te ne men in een adviescommisisie die met de regering zou moeten samen werken. Xiaoping het persoonlijk goed ge vonden dat Fang Lizhi en zijn vrouw naar een derde land uitwij ken. Voorwaarde is dat zij zich ont houden van anti-Chinese activitei ten. Volgens het tijdschrift is 27 janua ri uitgekozen voor het vertrek van de geleerde naar Australië. Op die datum valt het Chinese Nieuwjaar. De Chinese leiders vinden dat een geschikte datum om de betrekkin gen met de VS te hervatten. Ameri ka zette de relaties op een laag pitje uit protest tegen het bloedbad op het Plein van de Hemelse Vrede op 3 juni. Maar Scowcroft bezocht Pe king wel al na enkele weken. schrijft in een hoofdartikel dat "een kleine minderheid probeert om Hongkong te gebruiken als een ba sis om de Volksregering van China omver te werpen". Wie die minder heid vormen, meldt het blad niet. Maar deze "ondermijnende activi teiten" druisen in tegen de wensen en de belangen van het Chinese volk en brengen daarom de stabili teit van Hongkong in gevaar, aldus de krant. mensenrechtenorganisatie is geves tigd, noemde de aantijgingen "on gegrond en slecht onderbouwd". In een verklaring zei een ambassade- woordvoerder dat het ongeoorloofd doden van Palestijnen verboden is en dat alle berichten hierover gron dig worden onderzocht. Volgens de woordvoerder zijn tot nu toe 61 sol daten schuldig bevonden aan dit soort vergrijpen en 46 veroordeeld tot gevangenisstraffen. Amnesty meldde echter dat er sinds het begin van de Intifadah twee jaar geleden slechts vier soldaten die in de bezet te gebieden werken zijn veroor deeld wegens doodslag. In haar nieuwsbrief riep Amnesty ertoe op de richtlijnen op het ge bruik van vuurwapens opnieuw nauwkeurig te onderzoeken. Ook zouden de hoogste Israëlische auto riteiten duidelijk moeten stellen dat misbruik van deze regels niet zal worden getolereerd en moeten de onderzoeken naar mogelijk mis bruik grondig en snel worden door gevoerd, de resultaten gepubliceerd en de schuldigen gestraft. Van de rrteer dan 560 Palestijnen die de afgelopen twee jaar in de be zette gebieden zijn gedood waren er 130 jonger dan 16 jaar, 35 jonger dan 12 en sommigen zelfs niet ouder dan 3 jaar. Het merendeel van hen werd gedood door gewone kogels, of schoon uit een onderzoek in sep tember bleek dat er inmiddels al 117 waren gedood door plastic kogels en anderen door rubber kogels of metalen kogels met een rubberen omhulsel. Zeker 15 Palstijnen wa ren volgens berichten doodgesla gen door Israëlische strijdkrachten en 70 of meer stierven na incidenten waar traangas was gebruikt, zo meldde de organisatie. Volgens Amnesty zijn de richtlij nen voor het gebruik van vuurwa pens de laatste tijd sterk uitgebreid en mogen Israëlische soldaten nu ook met scherp schieten op ver dachten en personen die gemas kerd zijn. De officiële regels luiden dat soldaten eerst iemand het bevel moeten geven stil te staan, dan in de lucht moeten schieten en tenslotte in de benen van de verdachte mo gen schieten. Amnesty meldde dat echter in het geheel niet duidelijk is hoe zwaar een overtreding moet zijn om vuurwapens in te mogen zetten. Bezem door communistische partij DDR OOST-DUITSLAND (Rtr/DPA) - De Oostduitse communisten zijn druk doende hun partij te reorgani seren: stafleden worden ontslagen, privileges afgeschaft en salarissen gekort. Dit gebeurt uit economi sche noodzaak en om de invloed van de basis op de partijtop te ver groten, aldus een lid van het cen traal comité gisteren in de partij- krant Neues Deutschland. De top functionarissen, ook de nieuwe voorzitter Gregor Gysi, moeten dui zend DDR-mark inleveren op hun maandloon en mogen geen gebruik meer maken van de buitenhuizen van de partij. Alleen de hoogste functionarissen mogen nog een pri- vé-auto van de partij hebben. Oppositie Bulgarije niet samen met CP SOFIA (DPA) - De Bulgaarse oppo sitie, verenigd in de Unie van De mocratische Krachten, wil geen co alitieregering met de communisti sche partij vormen. Vandaag begint in Sofia de eerste van een reeks ron detafelgesprekken van de CP met de Unie, de Agrarische Partij en de vroegere massaorganisaties van de partij. Kort voor het begin van de gesprekken gaf de Unie volgens het Bulgaarse persbureau BTA een ver klaring uit waarin gezegd wordt dat "een coalitie met de reeds in diskre diet gebrachte totalitaire structu ren" niet op de agenda staat. De CP had zich in principe bereid ver klaard om zo'n coalitie te vormen na de verkiezingen die zijn aangekon digd. een binnenlandse aangelegenheid is, waarin het zich niet wil mengen. Men leidde hieruit af dat China, evenals Groot-Brittanië, streefde naar het herstel van vertrouwen van de Hongkongse bevolking om een exodus te voorkomen. De Hong kongse bevolking had geen enkele vertrouwen meer in de Chinese lei ders, na het bloedige militaire in grijpen op het Plein van de Hemelse Vrede in Peking, begin juni. De voorstellen van Londen lijken de Hongkongers een alternatief te willen bieden voor een eventueel bruut Chinees regime in 1997. Dat is de belangrijkste overweging ge weest van de Britse regering om in de komende zeven jaar 225.000 Hongkongse gezinnen een Brits paspoort te geven en het recht om domicilie te kiezen in Groot-Brittta- En dat is ook de voornaamste re den waarom de Chinese leiders fel van lèer zijn getrokken tegen de Britse regering. De conservatieve leiders in Peking zijn vastbesloten om de internationale kritiek op het bloedbad op het Tiananmen-plein te negeren. Dat betekent ook, dat zij de vertrouwenscrisis die in Hong kong is ontstaan na de bloedige on derdrukking van de beweging voor meer democratie, niet willen accep teren. menië, de Chinese leiders niet meer geïnteresseerd zijn in een stabiel Hongkong. Het voortbestaan van de communistisch systeem in Chi na is voor de conservatieve leiders een zaak van leven en dood gewor den. Ze kunnen het zich niet veroor loven dat het communistisch sys teem wordt bedreigd door een kapi- .talistisch Hongkong. Het Volksdagblad, de spreekbuis van de communistische partij, ADVERTENTIE Alle goederen die wij het afgelopen jaar tentoongesteld hebben op beurzen, verkoopshows, koopjeshal en showroom bieden wij u nu aan voor ongekend lage prijzen. Een kleine greep uit ons assortiment zilverwit edelstaal adviesprijs opruimprijs model Constance 6 pers. 40 dig. f 409,- f 199,- model Constance 9 pers. 1 05 dig. f 1.215,- f 595,- model Perla Rom. 6 pers. 40 dig f 739,- f 420,- model Prelude 6 pers 40 dig. f 710,-f 395,- model Old Dutch 6 pers 40 dig f 956,-f 625,- model Provence 12 pers 135 dig f 1.530,-f 695,- model Fiesta 9 pers. 105 dig. f 1.475,- f 599,- model Odessa 6 pers. 40 dig. f 409,-f 235,- zwaar verzilverd (basis 100) model Hollands Glad 6 pers. 40 dig. f 1.980,-f 990,- model Haagsch Lofje 9 pers. 105 dig f 3.995,- f 1.997,50 Etui-artikelen Sola-Elite en Sola-Duplo kookpai tot 70% korting Allerhande restanten in diverse modellen e Voordeliger kan niet! Nu vanaf f 1,- Langenthal Porselein en Inn Crystal Nu tot 50% korting De reis naar Zeist is zeker de moeite waard! Onze koop jeshal staat vol fantastische aanbiedingen en verras sende koopjes. Wacht niet te lang, want op is op1 Sola Fabriek, Van Reenenweg 155 te Zeist. Openingstijden ma. t/m vrij van 9 00-17 00 uur. iedere zaterdag van 10.00-16 00 uur. Voor alle inlichtingen, route beschrijving of uitgebreide Sola dokumentatie kunt u bellen 03404-23364 of schrijven naar: Sola fabriek. Antwoordnummer 105, 3700 VB Zeist (postzegel niet nodig)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5