Foreholte wil snel duidelijkheid Van der Ark helpt Aberdeen aan zege Tlü I VENTI L Basketbalweek nu ook door commercie ontdekt Tsjechische volleybalsters vieren 'lente' Doorgaan bekerduel in Roemenië onzeker 'Schorsing van marathontop onrechtmatig' S^SJTV WOENSDAG 3 JANUARI 1990 GLASGOW (Reuter) - Celtic besloot gisteren de feestdagen op de slechtst mogelijke wijze. De club verloor op het eigen Parkhead de derby tegen Glasgow Rangers met 1-0. Daardoor behield Glasgow Rangers de leiding met een voorsprong van twee punten op het eveneens winnende Aberdeen, dat Nederlander Willem van der Ark tweemaal zag scoren. Aberdeen behield de aansluiting met de Rangers door een overwin ning met 5-2 in de thuiswedstrijd te gen hekkesluiter Dundee. In de pe riode dat Aberdeen een achterstand van 2-1 ongedaan maakte, scoorde Van der Ark tweemaal. Ook in de voorgaande competitie-wedstrijd maakte Van der Ark twee doelpun ten. In de derde inhaalwedstrijd van de dag won Motherwell op eigen terrein met 2-0 van St. Mirren. Sporting Lissabon heeft zich geplaatst voor de finale van het toer nooi om de Philips Cup. De vroege re club van Peter Houtman versloeg gisteravond stadgenoot Benfica met 2-0. Paulo Cascavel nam beide treffers voor zijn rekening. In de povere wedstrijd miste Diamantino van Benfica in de slotfase een straf schop. De Joegoslaaf Ivkovic stopte de slecht ingeschoten bal. De pu blieke belangstelling bij het ope ningsduel liet zeer te wensen over. In het immense Estadio da Luz van Benfica, dat ruim 110.000 toeschou wers kan bergen, gingen amper 5000 schuil. Aan het toernooi wordt verder deelgenomen door PSV en Ajax. De Nederlandse aartsrivalen treffen el kaar vrijdagavond in Jose Alvalade, het stadion van Sporting Club.e de Portugal, zoals de officiële bena ming van Sporting luidt. De win naars van beide wedstrijden spelen woensdagavond 10 januari de fina le; de verliezers strijden een avond eerder om de derde en vierde plaats. Volgens de Ierse toeristenbu reau^ is de belangstelling voor het wereldkampioenschap voetbal een half jaar voor het begin al enorm groot. Ierland is ingedeeld met Ne derland, Engeland en Egypte en speelt zijn wedstrijden in Cagliari en Palermo. Vooral Sardinië kan op een massale Ierse toeloop rekenen. Een Ierse luchtvaartmaatschap pij heeft een verzoek ingediend op het Sardijnse vliegveld Alghero- Pertilia te mogen landen met Boein gs 747. Voor de wedstrijd Engeland - Ierland op 11 juli worden in het sta dion Sant'Elia in Cagliari 15.000 Ier se supporters verwacht. Premies De Schotse voëtbalbond is niet zuinig met het geven van premies. Voor het bereiken van de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in Italië krijgen de spelers die alle acht kwalificatiewedstrij den hebben meegedaan ieder onge- veer 35.000 gulden. In totaal moet de bond ongeveer vier ton uitkeren. De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini is, na de bloedeloze 0- 0 tegen Argentinië, door de blessure van Sampdoria-aanvaller Gianluca Vialli in de voorbereiding op het wereldkampioenschap verder in problemen gekomen. Vialli brak af gelopen weekeinde de rechtervoet en zal twee maanden zijn uitgescha keld. Vicini, die de ideale "voorhoede maar niet op het veld kan krijgen, heeft voor de oefenwedstrijd tegen Nederland op 21 februari zijn hoop gevestigd op Salvatore Schillaci, het aanstormende talent van Juven- tus. Silvio Berlusconi, de baas van AC Milan, weet wel wat hij in de plaats van Vicini zou doen: AC Milan als basis nemen voor „la Squadra Azzurri". Volgens Berlusconi staat de huidige vorm van het team ga rant voor een degelijke prestatie van de nationale selectie en is het spelsysteem voor alle anderen ge makkelijk op te pakken. Chelsea De Engelse voetbalassociatie (FA) Groot Berlijn als Olympische stad' BERLIJN (DPA) - De burge meesters van West- en Oost-Ber- lijn hebben de eerste besprekin gen voor de organisatie van de Olympische Spelen reeds ge voerd. Dit heeft het Oostduitse blad 'Junge Welt' gisteren ge meld. Walter Momper (West) en Er- hard Krack (Oost) zijn beiden van mening dat 'Groot Berlijn' de toekomstige Olympische stad moet zijn. „Het is een wens van de Berlijnse sportfamilie de Olympische Spelen in 2000 of 2004 in onze stad te houden", al dus Momper. Zijn collega Krack is van me ning dat het komende decenni um bestemd is van Berlijn een Olympische metropool te ma- heeft gisteren verbolgen gereageerd op de provocerende World Cup t- shirts, die de supporters bij Chelsea te koop worden aangeboden. Op de shirts staat een afbeelding van een horde fans, die op een boot af stormt, en de tekst „Engelse en Chelsea invasie van Italië 1990". FA-woordvoerder David Barber zei de verkoop van deze smakeloze shirts te betreuren. „Zulke kleding stukken met dergelijke slogans schijnen bij elk groot toernooi op te moeten duiken. Ze zijn niet grappig of amusant, alleen maar provoce rend." Mario Eleveld heeft besloten zijn loopbaan als profvoetballer te beëindigen. Dat heeft het bestuur van Fortuna Sittard, de club, waar hij al vijftien jaar lid van is, gisteren bekend gemaakt. De 27-jarige Eleveld, die geduren de negen jaar tot de steunpilaren van Fortuna Sittard behoorde, stopt onder meer vanwege een chroni sche knieblessure. Groeleken Eric Groeleken staat in de belang stelling bij Maccabi uit Haifa. De Is raëlische club zal de 23-jarige aan valler van FC Groningen op 3 en 7 januari testen tijdens een interna tionaal toernooi met verder als deel nemers KV Mechelen, Fc Utrecht en FC Groningen. Groeleken zal twee duels, met Maccabi meedoen. Daarna neemt de clubleiding de be slissing of hij voor de rest van het seizoen gehuurd kan worden. FC Groningen, dat met liquiditeitspro blemen kampt, wil daar alle meede- werking aan geven. Eerste divisieclub Heracles zal het het volgend seizoen zonder voorzitter Marinus Hannink en technisch manager Arend Steunen berg moeten doen. Hannink, die in maart 1987 aantrad, heeft bekend gemaakt, dat hij na dit seizoen zal terugtreden. Hij vindt de afstand tussen zijn woonplaats Swalmen in Limburg en Almelo te bezwaarlijk worden. Hannink werd gisteren tij dens de nieuwjaarsreceptie van He racles tot erevoorzitter benoemd. Steunenberg, die onlangs tot 1991 bijtekende, heeft een aanbieding gekregen om met ingang van het volgend seizoen voor twee jaar trai ner te worden van de hoofdklasser Stevo uit Geesteren. Het bestuur wil hem bij die overgang niets in de weg leggen. Rob Jones scoort voor Den Helder. Links zijn ploeggenoot Raymoiid La- grand. (foto ANP) HAARLEM (ANP) - De commercie heeft er langer over gedaan dan het pu bliek, maar na acht jaar is de Haarlem Basketball Week ontdekt. De spon sors staan in de rij voor de volgende editie. Voor de achtste uitgave legden ze anderhalve ton op tafel, voor de negende wordt dat een veelvoud daar- De achtste Week werd positief afgesloten. Sportief en financieel. De All Stars van de WBL gingen gisteren in de Kennemer sporthal met de hoofd prijs aan de haal. In de finale tegen Cibona Zagreb raasden ze andermaal als jonge honden over het veld. De Joegoslaven werden er tureluurs van en haakten halverwege de tweede helft definitief af (118-107). Den Helder werd derde, Den Bosch zesde. Den Helder maakte in het duel om de derde plaats tegen Stroitel Kiev (100-81) een gretige indruk. Tegen Kiev, bij wie Belostenni naar Spanje en Volkov naar de Amerikaanse profclub Atlanta Hawks vertrok, was geen sprake van een mentale blokkade. Den Helder onderhield vrijwel de gehe le wedstrijd zo'n moordend tempo, dat de Sovjet-kampioen al vlot naar adem hapte. Er werd attractief gespeeld met Okke Te Velde als uitblinker. Hij werd topscorer met 25 punten (5 driepunters) en pakte 8 rebounds. Co oper volgde goed met 18 punten en 10 rebounds. Den Bosch maakte daarentegen tegen Hapoel Tel Aviv (79-84) een uitge bluste indruk. De ploeg van coach Sideris had niet de beschikking over een point-guard. APELDOORN (GPD) - Het ope nen van de grenzen en het doorvoe ren van vergaande politieke hervor mingen, laat de sportwereld in Oost-Europa niet onberoerd. Dat werd in Apeldoorn tijdens het Dy- namotoemooi-volleybaltoernooi in meerdere opzichten duidelijk bij het Tsjechische vrouwenteam. Niet alleen omdat de bus van de Tsjechen was gesierd met een le vensgroot portret van de nieuwe president van Tsjechoslowakijke, de toneelschrijver en voormalig dis sident Vaclav Havel. De Tsjechi sche speelsters mochten voor het eerst weer contact zoeken met Irena Machovcakova, een ex-internatio nal die midden 1988 het sportcen trum Papendal bij Arnhem ont vluchtte tijdens een gezamenlijke trainingsstage van de Nederlandse en Tsjechische vrouwenteams. Machovcakova bleef destijds in Nederland achter en traint bij PZ- /Dynamo in Apeldoorn, maar is nog steeds niet speelgerechtigd, omdat de Tsjechische bond tot dusverre overschrijving weigerde te verle nen. Machovcakova wisselde nu weer van gedachten met haar vroe gere ploeggenotes. In maart vorig jaar werden die contacten door de Tsjechische ploegleiding nog afge houden tijdens het Rucanor-toer- nooi in Dedemsvaart. Machovcakova zal ongetwijfeld binnenkort toestemming krijgen in Nederland te spelen, vooropgesteld dat PZ/Dynamo bereid is transfer- geld te betalen. In Apeldoorn werd namelijk ook bekend dat de 22-jari- ge Tsjechische sterspeelster Lucie Vaclavikova naar de Italiaanse mil joenenploeg Olympia Ravenna ver kast. Vaclavikova wordt de derde buitenlandse speelster bij Ravenna, dat al de beschikking heeft over de Peruviaanse Gabriele Perez del So lar en de Francaise Brigitte Lesage, die echter door een oogkwaal waar schijnlijk voor het volleybal verlo ren zal gaan. De transfer van Vaclavikova is opmerkelijk, omdat de Tsjechische sportautoriteiten in het verleden slechts topspeelsters op leeftijd (doorgaans 28 jaar of ouder) naar het buitenland lieten vertrekken. Het vertrek van jongere topspeelsters voor flinke transferbedragen naar het buitenland, blijkt nu mogelijk. „Een probleem dat nadrukkelijk op ons afkomt", aldus de Tsjechische trainer-coach Josef Stolarik, die overigens een opmerkelijke verkla.- nng had voor het tegenvallende spel van zijn ploeg: „De meiden hebben de laatste weken nauwe lijks getraind, maar veel meer ge feest om de nieuwe lente in Tsjechoslowakijke te vieren." Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.15 en 21.15 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Allereerst de beste wensen De Bowlingbond Alphen aan de Rijn houdt op 3 en 4 februari het eerste Goedhart Bouwhuis Bow- lingtoernooi Leiderdorp organi seert drie weken later op 24 en 25 februari het V&R Ateliers-toer nooi Gymnastiekvereniging Groen Wit bestaat in 1990 70 jaar. Dat wordt gevierd op 7 januari met een groot feest voor de jong ste jeugd om 13.00 uur in de gym zaal aan de Lammenschansweg in Leiden. Aansluitend om 15.00 uur is de nieuwjaarsreceptie Thai-Kick-Boxing op zondag 28 januari in de Amsterdamse Jaap Edenhal. Er zijn wereldtitelge vechten. Aanvang 20.00 uur Op dezelfde dag in Rotterdam de Bruggenloop. Een atletiekwed strijd met een parcours over de Van Brienenoordbrug en de Wil lemsbrug De KNWV (Konink lijk Nederlands Watersport Ver bond) heeft besloten om de 'Splash-klasse' officieel te erken nen. De 'Splash' is een speciale jeugdklasse De selecties van Quick Boys en UVS gaan over de grenzen. Op 16 januari vertrekt UVS naar Zeil am See en vier da gen later bezoekt Quick Boys Sauerland In de ATB-cross van Hoorn werd Pieter-Jan Paarlberg uit Roelofarendsveen vierde Het Franse sportblad L'Equipe heeft Tour-winnaar Greg Le- Mond uitgeroepen tot de "kam pioen der wereldkampioenen" in 1989. Boris Becker en Steffi Graf werden tweede en derde Voor schotenaar Rob Scholtes won op overduidelijke wijze het Valken- nest-driebandentoernooi in Den Haag Henk Landwaart (Lei den). Rian van den Nieuwendijk (WSB) en Freek Rienks (Quick Boys) zijn geslaagd voor de cur sus oefenmeester III en mogen nu een afdelingsclub trainen Mor gen 4 januari houdt volleybalver eniging Gemini-Kangeroes om 17.00 uur in restaurant De Gou den Leeuw in Voorschoten een persconferentie. Op maandag 26 februari geeft het Nederlands vol leybalteam een 3 uur durende de monstratie in Voorschoten In de Noordhollandse zaalvoetbal eersteklasse staat het Hoornsche Veerhuys aan de leiding. Opmer kelijk is de positie van het Volen- damse Kras Boys. De oud-kam pioen staat op de laatste plaats Ex-Katwijk-voetballer Jeffrey Talan is vandaag voor een stage naar de Engelse club Tottenham Hotspur vertrokken. Talan, die nu voor het jeugdelftal van FC Den Haag uitkomt, keert volgen de week woensdag naar Neder land terug De Stichting Natio nale Sporttotalisator verwacht dat de omzet van lotto/toto in 1990 met tien procent zal dalen, Daar door heeft de sport drie miljoen minder te besteden De kans be staat dat de internationale wieler- unie (UCI) het wereldkam- pionschap stayeren rigoureus schrapt. Aanleiding is het aan vechten van de eigen regel van de UCI, waarbij de gangmaker en de stayer op het WK dezelfde natio naliteit moeten hebben 25 leden van Feyenoord onderwie de oud-eerste elftalspelers Jan Lins- sen. Coen Moulijn, Cor Veldhoen en Frans van der Heide en en kele oud-bestuursleden zijn het volstrekt oneens met de ondoor zichtigheid van het beleid van de Beheerstichting en interim manager drs. Joop van der Rey- den Johan Zandstra uit Havelte wordt de nieuwe trainer van voet balclub ACV Noordwijkerhou- ter John Blankenstein voert de Nederlandse scheidsrechterslijst aan die is voorgedragen aan de wereldvoetbalbond (FIFA) Ex- Noordwijk-voetbaltrainer Piet Buter denkt dat zijn huidige club FC Wageningen over twee jaar een topper is. Voor de club speelt ook Noordwijker Klaas Vink De Indoor Liethorp in Leiderdorp had in Brigitte Bergman, Dorien Visser, Bianca Sies en Karin Te gelaar goede winnaars «Nog en kele Nieuwjaarsrecepties: Ley- thon (donderdag 4 januari), VNL (vrijdag 5 januari), IJsport Leider dorp (zaterdag 6 januari). Vereni ging Leiden-Oxford en de ren- en tourvereniging Swift (zondag 7 ja nuari) Zaterdag 27 januari C- klasse zwemwedstrijden in Aqua- mar te Katwijk Ook op 27 janua ri: centrale trainingen zaalvoetbal in Woubrugge zaterdag 13 janu ari houdt de kunsschaatsrijvere- niging Rijnland clubwedstrijden Mocht het weer redelijk blijven dan kan Randstad Sport op zon dag 14 januari tegen Alkmania de tweede periodetitel pakken. VTL won de eerste periode De jeugd van volleybalclub Leython heeft in Paul van Rhijn (LUSV) een nieuwe trainer De SV Voor schoten heeft in de laatste weken maar liefst 90 kaderfuncties inge vuld. Danny Keulemans is de nieuwe jeugdvoorzitter Mor genavond 3 januari de inhaal- zaalvoetwedstrijd Bakker Sport- Cosy Corner Maandag 8 januari speelt het Leids afdelingszaal voetbal-team de eerste voorronde om het kampioenschap van Ne derland in Goes. De tweede ronde is op 28 februari in Noord wijk. Voor Leiden zijn Ed Zuidhoek, Ben de Roo, Marcel Valk, Marcel van der Burg, Richard Gottmer, Wim Bouckaert, Edwin Verhoogt en Cees Nulkes opgeroepen De Leidse veldrijder John Kuyven- hoven is hard op weg naar zijn 20ste seizoenszege LEIDEN - Noorlander/Foreholte is voorlopig niet bereid om af te reizen naar het Roemeense Tiasi om daar te hand ballen voor de Europa Cup II. De Voorhoutse eredivisionist zou aanvankelijk op 10 januari vertrekken om drie dagen la ter het eerste duel in de tweede ronde van het toernooi voor bekerwinnaars te spelen. Het bestuur van Foreholte heeft de Internationale Handbal Federatie (IHF) in een brief laten weten dat het voor de speelsters te riskant en onaanvaard baar is om in het chaotische Roemenië aan te treden. De ontwikkelingen na de revolutie in Roemenië hebben in het Voor houtse kamp voor veel onduidelijk heid gezorgd. "Wie weet bestaat de club niet eens meer", zegt Forehol- te-voorzitter Chris de Bakker. "De voetbalclub Dynamo Boekarest is immers ook opgeheven en heeft een andere naam gekregen. We zitten gewoon in onzekerheid. Contact is er niet met de Roemenen en daarom hebben we de internationale bond ingeschakeld. We willen wel snel uitsluitsel over het duel, want vol gende week woensdag zouden we al moeten vertrekken". Foreholte heeft in een eerder stadi- ook al eens geopperd om beide duels in Nederland af te werken. Die optie ligt er nog steeds. Maar Foreholte wil dan niet zelf voor alle kosten opdraaien van de Roemeen se delegatie. Terwijl in Roemenië de ontwik kelingen zich de afgelopen weken snel opvolgden, gebeurde er ook bij Foreholte het een en ander in de af gelopen weken. Na een conflict over een visum voor de wedstrijd in Roemenië braken Foreholte en top- speelster Marianne Bult met elkaar. De ruzie spitste zich toe op de kos ten van het reisdocument - 35 gul- Volgens De Bakker wil de selec- den, die Bult weigerde te betalen - elk geval onder de huidige c standigheden niet gaan, omdat er nog te veel onrust en onduidelijk heid is in het land. De vraag is of de situatie binnen een week wel vol doende verandert om de garantie te hebben dat er i probleemloos kan worden gespeeld. Voorlopig wil De Bakker afwachten wat de IHF hem Hoewel ook Karina Teuben aan vankelijk haar vertrek aankondig de, lijkt de keepster op haar schre den terug te keren. Cirkelspeelster Inkrit Witte heeft wel de daad bij het woord gevoegd en vertrok defi- Unicum strikt Jorn Bankaart LEIDEN - Unicum heeft met het contracteren van A-speler Jorn Dankaart haar hoofdklasseteam voor de komende tenniscompetitie gecompleteerd. De 19-jarige Dankaart is voorlopig voor één jaar vastgelegd. De aanwinst van de Leidse club was op zijn achttiende jeugdkam pioen van Nederland en bezet in middels de 26ste plaats op de Audi- ranglijst. Unicum heeft ook Margot van Overloop gestrikt. De Leidse ver blijft nu nog in Amerika, maar zal bij terugkomst (als de competitie reeds is begonnen) fungeren als re- SPORTPRIJSVRAGEN Jto 384.570,60; 2e prijs: 2 75.000; 3e prijs: 98 wm- .580,50; 4e prijs 4 169 win- 5e prijs: 60.180 winnaars, ieder Toto 52 1e prijs geen winnaar; 2e prijs: 3 winnaars, ie< bruto 3.035,00; 3e prijs: 79 winnaars, ie< 288,10. Toto-gelijk 52 1e prijs: geen winnaar; 2e prijs geen winnaar; prijs: 4 winnaars, ieder 383,60; 4e prijs 277 w bericht. Hij verwacht dat er deze nitief. Conny van der Werf heeft Ellen Warmerdam (vallend) waagt een doelpoging tegen.het Engelse Wakefield Metros, de club die door Forehol te in de eerste ronde van de Europa Cup II werd uitgeschakeld. Links Conny van der Werf. (archieffoto Loek week nog duidelijkheid komt c door de ontwikkelingen een stap te- de wedstrijd. De Bakker trok eerder ruggezet naar het tweede team. De Volgens Chris de Bakker is de lucht de saamhorigheid juist toegenomen al aan de bel bij de internationale bond over de situatie in Roemenië. "Toen werd er nog lakoniek gerea geerd. Januari 1990 vonden ze nog zo ver weg". Leidse cirkelloopster was al langer opgeklaard binnen de selectie ontevreden over haar positie bin nen het eerste team en heeft zelf be sloten om in het schaduwteam te gaan spelen. coach Jan Kecskeméthy. Hoewel Bult voorspelde dat de ploeg als een kaartenhuis in elkaar zou storten i de schermutselingen. De Bakker: 'Tk vind ondanks al les Bult nog steeds een topper. Mis schien wel de beste van Nederland. haar vertrek, is volgens de praeses Maar qua sfeer heeft het de club veel gekost allemaal. Er i Woestijnrally eist opnieuw zijn tol PARIJS Reuter/AFP) De woenstijnrally Parijs - Dakar heeft dat zij en Foreholte uit elkaar zijn opnieuw zijn tol geëist. Gisteren, tij. ALKMAAR (GPD) - Aart Koop- mans is het volstrekt oneens met de dreigende schorsing die boven de hoofden hangt van de deelnemers aan de schaatsronde va» Oosten rijk. Namens de landelijke techni sche commissie marathon liet se cretaris Joop Bezembinder zater dag weten, dat deelname aan een deel van de Oostenrijkse driedaagse niet was toegestaan voor KNSB-li- centiehouders. „Merkwaardig", al dus Aart Koopmans, de organisator van het Oostenrijkse schaatsfeest. marathc i ten eerste geen schorsing opleggen en ook een startverbod is onrechtmatig. Vooral ook omdat het een officiële wed strijd betreft die wordt georgani seerd onder auspiciën van de Oos- tenrijkse schaatsbond. Een organi- satie, die net als de Nederlandse bond, is aangesloten bij de interna tionale schaatsunie. Maanden gele den heeft men de KNSB al op de hoogte gesteld van de wedstrijd". Koopmans, die zeker geen rel wil, heeft gisteravond een telegram ge stuurd aan de ltc marathon met de mededeling dat een startverbod on rechtmatig is en dat de stellingna- me van Bezembinder bij het dage lijks bestuur van de KNSB onbe kend is. Koopmans verzoekt in zijn telegram om een gesprek om tot een positieve oplossing te komen. Robert Vunderink doet vrijdag niet mee aan de vijf kilometer van de Nederlandse afstandskampioen- chappen. De beste Nederlandse ma- ratonschaatser dient zaterdag en zondag ook al in actie te komen en wil waken voor overwerk. De 28-jarige Raaltenaar ver schijnt zaterdag in Haarlem verdedigt Vunderink gegaan. Het is voor beide partijen het beste. De sfeer binnen het team is opperbest na alle toestanden. Dat heb ik tijdens de nieuwjaarsrecep- Heeren- tie wel gemerkt. Zelfs de speelsters i zijn nationale tien-kilometerti- uit Limburg kwamen helemaal r ,Ik zal mij woensdag afmelden. Vrijdag en zaterdag na een wed strijd diep in de nacht terugkeren en {le dag daarna weer een wed strijd schaatsen is iets teveel van het Voor het toernooi start de Voorhout. Dat zegt mij genoeg". Foreholte zoekt overigens nog naar geld voor de reis naar Roeme nië, ervan uitgaande dat het duel van het doorgaat. Een tweede ronde in de de Europa Cup was niet in de begro- de Eu- ting opgenomen. In de eerste ronde denkt er met hoofdsponsor Noor- athonwedstrijd nement zijn nog 2000 staanplaatsen lander en/of subsponsors wel uit te de KNSB-cup. Een dag later beschikbaar. dens de vijfde etappe tussen Tumu in Libië en Dirkou in Niger, kwam de Franse motorcoureur Pierre-Ma rie Poli zo zwaar ten val, dat hij in bewusteloze toestand naar een zie kenhuis moest worden vervoerd. Maandag was de eveneens buiten bewustzijn geraakte Italiaanse cou reur Bonacini naar zijn woonplaats Bologna overgevlogen met ernstige hoofdwonden, ook opgelopen bij een val. De 33-jarige Poli liep volgens de artsen in een ziekenhuis in Sabha een zeer zware hersenschudding op. Enkele uren na zijn opname was hij nog steeds in coma. De Zweed Björn Waldegaard boekte zijn eerste etappezege in de rally. WOENSDAG 18.00-19.00 EURO: Tafeltennis: GP-fm les in Parijs. 19.00-20.00 EURO: 19.25-19.55 RTL V' 20.00-21.00 EURO: Indoor vanuit Westa 20.00-23.00 BRT 2: 21.00-22.00 EURO. 22.00-23.00 EURO: 1989. 22.50-23.20 Ned 3: 23.00-23.15 EURO: 23.15-00.15 EURO catiewedstrijden. Trans World Sport. Match vrije tijd. Handbal: Super Cup Sportavond. Parijs/Dakar-rally. Tennis: het beste van Studio Sport. Parijs/Dakar-rally Voetbal: WK-kwalifi- DONDERDAG 10.00-11.00 EURO: Volleybal: wereldcup gala in Singapore (vrouwen). 11.00-12.00 EURO: Parijs/Dakar-rally. 12.00-13.00 EURO: Handbal: Super Cup internationaal vierschansentoernooi ski springen in Innsbruck, 13.00-15.00 EURO: Schansspringen: 15.00-16.00 EURO: Tafeltennis: GP-fina- les in Parijs. 16.00-17.00 EURO: Volleybal: wereldcup gala in Singapore (mannen).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17