Pernix wint aan vertrouwen Rivalen delen lief en leed Veglo verrast met winst tegen Aristo TOP laat tegen AW kans liggen Fides Pacta komt net te kort tegen Die Haghe Bottse tekent bij Den Bosch Verrassend Lisse klopt ook Cheetah Leiderdorp en Luba Leiden ldimmen uit dal PAGINA 18 SPORT MAANDAG 4 DECEMBER 1989 LEIDEN Pernix heeft door een overwinning op VEO (22-18) afstand geno men van de onderste plaats. Fides Pacta kon tegen Die Haghe terugzien op een goe de tweede helft, maar kwam tegen de koploper uiteinde lijk net te kort: 15-13. De Da naïden behaalde de eerste zege van dit zaalseizoen door de belangrijke wedstrijd te gen Ten Donck met 10-11 te winnen. Pernix boekte gezien de rangschik king een broodnodige 22-18 over winning op VEO. Een wijziging in de opstelling wierp in aanvallend opzicht vruchten af. „Er is nu flink gescoord en dat geeft vertrouwen", benadrukte coach Daan Vreeken. Vreeken zag zijn formatie zowel in het begin van de eerste helft als in de aanvangsfase van de tweede helft een voorsprong opbouwen. Peter Kuipers, Janneke Mulder en Robin Arnoldus tilden de score naar 3-1, maar bij rust was de marge tot één punt teruggebracht (10-9). Een 13-10 voorsprong na de spel hervatting kon door VEO ook nog ongedaan worden gemaakt. Pernix benutte het laatste kwartier om het beslissende gat te slaan. De Leide- naars liepen van 16-16 uit naar 20-16. Casper de Rooy, topscorer met Pe ter Kuipers (beiden zes maal), stelde met twee treffers vanaf de straf- worpstip de zege definitief veilig. De 11-6 achterstand bij rust was voor Fides Pacta uiteindelijk te groot om Die Haghe nog de winst te ontfutselen: 15-13. In het eerste kwartier waren de ploegen volledig aan elkaar gewaagd, maar bij 6-6 ging het achttal van coach John Tims de fout in. Er slopen wat slor digheidjes in het Leidse aanvals- spel en Die Haghe maakte daar dankbaar gebruik van. De Hage naars scoorden vijf maal op rij en konden met een ruime voorsprong de kleedkamer opzoeken. Door een veranderde tactiek in de verdediging werd het gevaar bij Die Haghe in het vervolg van de strijd geneutraliseerd. De Haagse vrou wen kregen meer ruimte, maar wis ten die niet voldoende te benutten. Mieke Selier was aan de andere kant met vier doelpunten bedui dend produktiever. De aansluiting kwam voor Fides pas in de laatste minuut en de achterstand kon nooit helemaal overbrugd worden. „Je gaat niet direct naar Die Haghe om de punten te pakken, dat moet vol gende week gebeuren tegen Naas. Hopelijk heeft dit vertrouwen gege ven", zo blikte Tims vooruit. Teleurstellend Fiks incasseerde een teleurstellen de 14-15 nederlaag tegen het nog puntloze Watervliet. „We hebben niet laten zien wat we kunnen", vond coach Kees Zuurmond. „Maar misschien kunnen we ook niet be ter". In de eerste helft leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg. Nico van Weizen bracht de stand door middel van twee strafworpen op 4-2 en die voor sprong hield stand tot vlak na rust (9-6). Watervliet kwam echter in vijf mi nuten tijd terug van 10-7 tot 10-10 en Fiks holde vervolgens achter de fei ten aan. Gerrie Coli, Nico van Wei zen en Diederik van Veen hielden de Oegstgeestenaren tot 14-14 in de race. Watervliet zocht in de laatste minuut naar de grote kans en door boorde tot verdriet van Fiks met succes voor de vijftiende maal de korf. De Danaïden behaalde een be langrijke 10-11 winst op Ten Donck. De formatie van coach Janko Breedveld had de hele wedstrijd het betere van het spel, maar kon zich door een moeizaam scorend tweede aanvalsvak niet losmaken van de te genstander. Het eerste aanvalsvak had in Paul Hüsken met vier doel punten een trefzekere schutter. In het andere vak werden echter een aantal opgelegde kansen gemist en om die reden kon Ten Donck lan ge tijd bijblijven. Pas diep in de tweede helft (rust 6-7) kon De Da naïden de beslissing forceren. San dra Slingerland werd twee maal op onreglementaire wijze gestuit en Heiko Locher en invaller René van der Louw toonden zich vanaf tweë- eneenhalve meter koelbloedig. In de slotminuut naderde Ten Donck nog tot op één punt. Een voldoende Crescendo kon tegen KVR de goe de lijn niet voortzetten. Vooral in of fensief opzicht kon de formatie van coach Wim Nijenhuis geen potten breken. Alleen Carolien van Noort haalde aanvallend een voldoende. De Leidse aanvoerster nam vijf doelpunten voor haar rekening, maar kreeg van de rest van haar ploeg onvoldoende bijstand. KVR bouwde de 4-5 ruststand uit naar 4-8 en liet zich de zege vervolgens niet meer ontglippen: 9-14. De Algemene schaarde zich na de 11-15 overwinning op De Zwalu wen onder de toppers van de twee de klasse. „Een uitmuntende wed strijd", sprak coach Cor Grave- kamp lovend over de prestatie van zijn ploeg. De Algemene trad aan met Alfred Lambooy, die zijn schor sing achter de rug had, en 'good old' Jory Sjardijn, terug in het basis achttal na een zeer korte afwezig heid. Zowel Lambooy (5x) als Sjar dijn (3x) vierden hun rentree met een aanzienlijk aantal treffers. De Leidenaars legden al in de eerste helft de basis voor de overwinning. Na 2-2 liep De Algemene weg naar 2-7 en die voorsprong werd tot het einde toe gehandhaafd. „Het is een absolute must dat de vrouwen gaan scoren", concludeer de coach Ko Paeper na de 13-12 ne derlaag van Zuiderkwartier tegen Ados. „Ze zijn te klein om onder de korven de te spelen dus moeten ze meer gaan aanvallen en dat zijn we nu hard aan het verbeteren". Een verandering in de speelwijze lijkt noodzakelijk voor Zuiderkwartier dat door dit verlies op de laatste plaats is beland. Erik van Lunteren (5x) en Aldo Spadon (4x) tekenden ditmaal nog in belangrijke mate voor de produktie. Door gebrekkig voorverdedigen was hun doelpun- tenaantal niet voldoende voor de winst. Ons Eiland moest in de slotfase De Regenboog laten gaan: 13-8. Tot 7-7 ging de strijd gelijk op, maar de Dordtenaren beschikten over de langste adem. Mede door een ge miste strafworp aan Leidse zijde kon de thuisploeg uitlopen naar 11- 7. René Arnoldus (3x), Remco van de Meeberg en Erik Kuiper, beiden twee maal, waren het meest trefze ker in de afronding. Tobbers „Ook al horen we niet direkt bij de toppers, we moeten ons in ieder ge val onderscheiden van de tobbers", zo stelde coach Rien van Poelgeest voor de wedstrijd van Velocitas te gen Weidevogels. Het Leiderdorpse achttal voerde de opdracht naar be horen uit gezien de ruime 3-10 winst. Door sterk steunend spel on der de korven van Harry van Deur- sen en Ron Goudsmit konden de schutters Steven de Ronde en Jeroen van Driel, beiden drie maal, veelvuldig in stelling worden ge bracht. Madjoe kon ook haar derde op treden op landelijk niveau niet win nend afsluiten. Tegen Valto gingen de Rijnsburgers met 6-12 ten onder. Door een improduktief tweede aan valsvak, dat in zestig minuten al leen een strafworp wist te benutten, kon de ploeg van coach Frits Vink de tegenstander niet bijblijven. KNS moet het eveneens nog al tijd zonder punten stellen. Aurora bleef de formatie van coach Robin Sommeling met 7-9 voor. Een ge lijkspel behoorde zeker tot de mo gelijkheden, maar door fouten in de verdediging liet KNS een punt lig gen. Edwin Kooien en Peter Zit man, samen goed voor vijf treffers, konden het verlies van hun team niet voorkomen. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN In de zevende speel- week van de landelijke competitie heeft Lisse een kostbaar punt be haald. In de tweede klasse liep Vlietwijk opnieuw een punt uit op rivaal Leiden. In de vierde klasse zorgde Veglo voor een verrassing, concurrent Aristo werd met 6-2 ver- In de eerste klasse speelde Lisse te gen Zeemacht. Na verlies in alle vier de mannenenkels brachten Jacque line van Ravensberg en Christine van Santen de achterstand terug tot 2-4. Eerstgenoemde was met Hellen Broerse eveneens verantwoordelijk voor de winst in het vrouwendub- bel. Na de overwinning in het eerste gemengddubbel leek Lisse af te ste venen op een gelijkspel. In de laatste partij echter zagen Dennis Versteegh en Christine van Santen bij een 17-17 stand in de derde set de shuttle in hun speelveld vallen. Het DEN BOSCH (ANP) - Raymond Bottse keert terug bij Nashua Den Bosch. De 26-jarige international te kende zaterdag een contract, dat nem tot aan het einde van dit sei zoen aan de Brabantse basketbal club bindt. Den Bosch heeft voor het volgen- Ie seizoen een optie op Bottse, die /.aterdag in de thuiswedstrijd tegen landskampioen en koploper Den Helder zijn rentree in de Maaspoort maakt. Meppel wilde de clubloze Bottse ook graag inlijven. Voorzitter Feen- stra bereikte zelfs mondelinge over eenstemming met depoint-guard", che op het laatste moment echter zwichtte voor een nieuwe aanbie ding van Den Bosch. Bottse speelde de afgelopen jaren al voor de Brabantse club, maar kon' voor dit seizoen niet tot een finan cieel akkoord komen. Volgens een woordvoerder van Den Bosch heb ben beide partijen elkaar in het nieuwe contract iets toegegeven. Spaanse topspeler Martin verongelukt MADRID (ANP) De Spaanse top- basketballer Fernando Martin is gisteren bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De veelvoudig international, center van Real Ma drid, was op weg naar de sportzaal, waar zijn club C^j Zaragoza zou ont vangen. Op de ring rond Madrid botste hij met zijn auto frontaal op een andere. Martin was op slag dood. Fernando Martin werd 27 jaar. In het seizoen 1987-88 speelde hij in de Amerikaanse profcompetitie, bij de Portland Trail Blazers. 5-6 verlies leverde Lisse toch een kostbaar punt op. In de tweede klasse heeft Leiden een punt verspeeld tegen degrada tiekandidaat Duinwijck 6. Na het nipte verlies van Stefen van Giezen bracht Paul Kooijman Leiden weer langszij. Suzanne Dieudonne en Annelies Segijn schoten opnieuw tekort in de vrouwenenkels, en in het vrouwendubbel. Leids succes in het mannendubbel en de ge- mengddubbels hield de thuisploeg van de overwinning af (4-4). Vlietwijk moet het dit seizoen verder zonder Joke Tebeest stellen. Haar plaats is ingenomen door Son- ja Groeneveld, die tot nu toe in Vlietwijk 2 speelde. Tegenstander Metrp 3 heeft het verschil niet kun nen uitbuiten: het werd met 2-6 ver slagen. In de derde klasse lijkt de reorga nisatie bij Lisse 2 een blijvend suc ces: Zijderveld 9 werd in eigen huis met 0-8 ingeblikt. Behalve de veran derde gemengddubbel-combina- ties leveren nu ook de tweede vrou wenenkel (Petra van Dam) en het vrouwendubbel een belangrijke bij drage aan het plotselinge succes. Rivaal Merenwiek had geen kind aan Duinwijck 8, dat slechts in de tweede vrouwenenkel succesvol was (1-7). In de vierde klasse heeft de gewij zigde opstelling van Lisse 3 voorals nog geen succes gehad: de uitwed strijd tegen Kennemerland, dat eveneens laag op de ranglijst geno teerd staat, werd met 8-0 verloren. Henno Meyerink: "Ondanks deze teleurstelling wordt nog niet aan de graderen gedacht." De derby Me renwiek 2 - Spotvogels was een on gelijke strijd door afwezigheid van Spotvogels-speelster Trudi Koets: beide vrouwenenkels en het vrou wendubbel werden eenvoudig dooi de thuisploeg gewonnen. Mark Beun wist in de eerste mannenen- kel, en met Corrinne Kortekaas in het eerste gemengddubbel het ver lies voor de Leiderdorpers te beper ken tot 6-2. Na een goede competi tiestart was dit voor Spotvogels het derde verlies op rij. Merenwiek-spe- ler Peter Tengeler: "Spotvogels heeft in het begin van de competitie toevallig tegen de zwaksten van de afdeling gespeeld". Merenwiek 2 vecht samen met Flair 3, Victor Sio 3, en Saturnus '68 om het kampioen schap. Zaterdag was Merenwiek 3 bij een sterke tegenstander te gast: Leiden 2. Ad van der Brand werd in het tweede mannenenkel met 15-2, 17-14 verslagen door de wisselvallig spelende Raymond Hanhart. Me- renwiek-speelster Miranda de Mos was ondanks een zwakke tweede set te sterk voor Thea Turk. Hel mannendubbel en de gemengdub- bels werden door de thuisploeg ge wonnen. Bij het vrouwendubbel schoot de Leidse combinatie Thes Turk/Irene Bik op de belangrijke momenten te kort. Dit bracht de eindstand op 6-2. Met slechts twee basis-spelers (Frits Eulderink er Annelies Smit) heeft Veglo de eer ste winst behaald. Hekkesluitei Aristo 2 werd met een 6-2 nederlaag naar huis gestuurd. LISSE/DEN HELDER - Voor de vrouwen van Grasshoppers is landskampioen Amiga Den Helder voorlopig nog een maatje te groot. Zaterdag bleven de Katwijkse bas- ketbalsters aan het Marsdiep met le ge handen staan: 69-49. In de pro motiedivisie bedwong het verras sende BV Lisse koploopster Chee tah. MSV bleef andermaal aan de verkeerde kant van de score. BASKETBAL Grasshoppers kwam in de visie van coach Han Wallaart snelheid, kracht en individuele techniek te kort ten opzichte van Den Helder. „Een kwestie van meer trainen. Dan moet blijken of onze speelsters het niveau van Den Helder kunnen be reiken." D.en Helder traint van alle eredivisieteams het meest en dat is de laatste jaren ook aan de resulta ten af te lezen. Ook dit seizoen staat de jonge en in de ogen van coach Meindert van Veen nog onervaren ploeg weer op kop. De successen van de afgelopen weken verleidden Wallaart vorige week om van zijn voorzichtige koers af te wijken en te voorspellen dat Grasshoppers bij voorbaat niet kansloos was in Den Helder. De praktijk wees anders uit. Tussen de tiende en vijftiende minuut sloeg de thuisploeg een gat (van 20-15 naar 31-16) dat voor Grasshoppers niet meer te overbruggen was. In de tweede helft (rust 41-26) liep het ver schil nog iets verder op, zodat Grasshoppers weer met beide be nen op de grond staat. Lisse verdween vorig seizoen uit de promotiedivisie. Het terugtrek ken van Hoofddorp uit de hoogste klasse en het daardoor opschuiven van PSV maakte de weg vrij voor een rentree van de degradant. En wat voor een terugkeer is het tot nu toe geworden. Had Lisse vorige week met meer nauwkeurigheid ge schoten tegen DAS, dan was de ploeg na het afgelopen weekeinde (mede)koploper geweest. Nu moet het team van coach Peter Lapidaire plaatsnemen in de wachtkamer, maar dat is gezien de voorgeschie denis geen schande. „Het is onver wacht dat we zo hoog staan," vindt Lapidaire. Koploper Cheetah bezweek zater dag langzaam onder de druk van het gretige Lisse. Mary van Ruiten en Joke van der Heuvel brachten de thuisploeg na een matige opening (7-14) langs Cheetah (15-14) en daar na ging de wedstrijd op slot. Het spel van kat en muis, met in-en uit looppogingen van beide teams ein digde met een fraaie 73-62 (31-23) ze ge voor 'muis' Lisse. De ploeg die Lisse vorig seizoen het bos in stuurde is nu zelf dolen de. MSV kan de punten hard gebrui ken, maar geeft ze nu al twee weken kwistig weg. Vorige week kreeg RZ 2 de winst cadeau, zaterdag kon Landslake Lions in de slotfase een 49-37 achterstand goedmaken, om uiteindelijk met 53-54 te zegevieren. Breekpunt in de wedstrijd was het terugschroeven van het tempo door het inwisselen van Ria Bröring voor Anneke van Brakel, die prompt drie ballen aan de dankbare tegenstan der gaf. Beter vergaat het ook de mannen van Lisse. Een goede voorbereiding en een sterk uitgevoerde zone-ver dediging zetten Kimbria in Maast richt voor problemen. Lisse greep de winst al in de eerste helft (18-13, 29-38), maar moest in de slotfase nog even de adem inhouden bij de met driepunters uitgevoerde in haalrace van de Limburgers. Van 62-75 werd het 74-75. DEN HAAG (ANP) - De Interna tionale Basketbal Federatie (FI- BA) overweegt aan de eindronde van de Europese titelstrijd in 1991 twaalf landen te laten deelnemen. In de oorspronkelijke opzet werd uitgegaan van acht landen, zoals ook dit jaar (voor het eerst) bij de EK in het Joegoslavische Zagreb. Voorheen deden er steeds twaalf laden mee aan de eindronde. In geval van uitbreiding is de Nederlandse ploeg vrijwel zeker van deelneming. Uit de vier kwa- lificatie'groepen van vier vallen in Eindronde EK basketbal met twaalf ploegen dat geval alleen de hekkesluiters af. De nationale ploeg heeft de eerste competitiehelft afgesloten met overwinningen op Polen en België en nipt verlies tegen Italië. Door die resultaten neemt Oranje in groep B achter Italië de tweede plaats in. De FIBA heeft het plan gelan ceerd, omdat het de eindronde een zwaardere inhoud wil geven. Het toernooi, dat vrijwel zeker in Rome zal worden gehouden, geldt dan direct als kwalificatie ronde voor de Olympische Spe len van 1992 in Barcelona en de wereldtitelstrijd van 1993. Door die verzwaring is de FIBA in een klap af van het gebruikelijke, du re pré-Olympisch toernooi. SASSENHEIM - Na drie duels in de hoofdklasse van de zaalkorfbal- competitie is TOP nog altijd punt loos. In de slotfase van een soms grimmig en vooral meer spannend dan fraai duel moest het Sassenhei- mer achttal ook Allen Weerbaar voor laten gaan: 8-9. „De kansen op de zege waren er, maar dat telt niet mee", wist coach Wim Kerkum maar al te goed, „graag hadden we die twee punten alvast in de koffer gehad, voordat we naar Wordt Kwiek moeten". Volgende week wordt het in Jub- bega dus het duel van de waarheid voor het nog altijd puntloze TOP. Alleen het Friese Wordt Kwiek staat eveneens op de nul, terwijl de mid denmoot de hekkesluiters al ver vooruit is gesneld. Toch lijken de krachtsverschillen in de hoofdklas se A minimaal. Het ongeslagen Al len Weerbaar was met angst en be ven afgereisd naar de Bollenstreek. „Als je tegen TOP speelt", zo had AW-coach Paul Marseille zijn ploeg voorgehouden, „moet je verdedi gend ijzersterk zijn. Hun schutters zijn zó gevaarlijk". Die opmerking was voor de Am sterdamse vedetten Koos Snel en Bram van der Zee voldoende om er een middagje stevig tegenaan te gaan. Vanaf de eerste minuut kre gen de Sassenheimers het ook let terlijk zwaar te verduren. Alleen Frank Nijenhuis bleef overeind en betaalde, alle goede voornemens ten spijt, de provocerende Amster dammers met gelijke munt terug. Scheidsrechter Kannegieter zag dat Maarten Wals (5), zaterdag de grote gangmaker achter het winnende BV Leiderdorp, passeert Kees Zoutman van RZ. LEIDERDORP/DEN HELDER - Twee seizoenen lang zorgden Lei derdorp en Luba Leiden voor leven in de doorgaans grauwe regionale basketbalpap. In het eerste jaar dat 'oeide rivalen elkaar in de eerste di visie ontmoetten voerde Leider dorp duidelijk de boventoon. Op een haar na werd de boot naar de promotiedivisie gemist. Een jaar la ter nam Leiden de leidende rol over. Leiderdorp stribbelde dapper te gen, maar het was uiteindelijk Luba dat kampioen werd. Beide teams gaan dit seizoen dus hun eigen weg, maar de overeenkomsten zijn ook nu nog groter dan de verschillen. In de prestatiecurve is althans een duidelijke parallel zichtbaar. Beide teams startten de competitie voortvarend. Leiderdorp verloor voor het tweede achtereenvolgende jaar een wagonlading spelers (onder andere Erik Huybens aan Leiden en Loet de Ruijter aan eredivisionist Voorburg) en coach Bert Samson stelde na de rijke jaren een simpel op 'handhaven' gericht seizoen in het vooruitzicht. Handhaving was ook de uitgangsstelling van Leiden, dat echter al gauw (te snel) de ogen richtte op een hogere klassering. Na het goede begin kwam voor beide teams de terugval. Leider dorp ging keihard onderuit bij lijst aanvoerder Rotterdam-Zuid, Luba kreeg in de Maasstad slaag van Gunco. De mannen van Samson gingen aan hun eigen mogelijkhe den twijfelen en na drie nederlagen op rij was er reden voor ongerust heid. Bij Leiden een zelfde verhaal, al is het opvallend dat in tegenstel ling tot voorgaande jaren na de vier de nederlaag op rij niet de paniek- knop werd ingedrukt en de ploeg en/of de coachingstaf overhoopt werd gehaald. Wijsheid komt ook bij Leiden met de jaren. De krach ten werden weer gebundeld en vori ge week was er winst op koploper Goba. Ook bij Leiderdorp werden de messen geslepen. In de verlenging werd naaste concurrent Voorburg verslagen en afgelopen zaterdag werd een nog veel fraaiere scalp aan de verzameling toegevoegd. Koplo per RZ werd met 83-64 getracteerd op een duidelijk spiegelbeeld van de eerste, voor Leiderdorp dus zo desastreus verlopen wedstrijd. „We hebben gewoon goed verdedigd," bereed Samson een van zijn favorie te stokpaardjes. „In Rotterdam won RZ de wedstrijd op alle onderdelen. We waren toen gewoon heel slecht. Nu hadden we de zaak onder con trole, onder de borden heersten Hoogendoorn, Zevenhoven en Al- tink. RZ was daar dit keer niet ster ker." Leiderdorp opende goed (8-0) en wist de voordelige marge tot halver wege de tweede helft vast te hou den. RZ kwam toen echter langszij (57-57) en even wankelde de Leider- dorpse burcht. Samson greep net op tijd in. Maarten Wals, die met vier loepzuivere driepunters al veel onheil had gesticht, werd gekop peld aan het Rotterdamse wonder- annex zorgenkind Orlando Mebis. Daarmee verdween de angel uit de Rotterdamse aanval. Bijna vijf mi nuten bleef RZ zonder punten (68- 62, 81-62) en dat betekende de be slissing: 83-64. De Samson-brigade doet, mede doordat ook Beverwijk verloor, •veer volop mee in de stoelendans om de bezetting van de bovenste plaatsen. Bert Samson zal het zelf niet ter tafel brengen, maar dit sei zoen zijn de eerste twee plaatsen goed voor promotie. Leiderdorp is daar nog maar twee punten van ver wijderd. Leiden Twee punten kunnen overigens het verschil betekenen tussen pompen of verzuipen, promoveren of degra deren. Leiderdorp kwam twee jaar geleden twee punten tekort ten op zichte van kampioen Early Bird en de plaats waar de roodhemden de ti tel lieten liggen was Den Helder, bij Zeemacht. De basketballers van de marine-sportvereniging hebben in middels zelf wel de promotiedivisie bereikt en konden zich gisteren in de positie van struikelblok of op stapje voor Luba Leiden posteren. De vier debutanten in de promo tiedivisie staan na elf wedstrijdron den op de onderste vier plaatsen. Leiden stond derhalve niet alleen in zijn aanpassingsmoeilijkheden, Zeemacht heeft ook zo zijn deel ge had. Het onderlinge treffen tussen beide nieuwkomers kreeg daardoor een zware lading. Leiden startte sterk (4-11 na vijf minuten) en dic teerde ook in het vervolg van de eer ste helft in grote lijnen het spél. Het inwisselen van Kemp en Van Wee- ren deed de aanval stokken en Zeemacht zat bij 23-25 en 39-39 hal verwege weer in de wedstrijd. De Heldenaren behielden ook in de tweede helft lang uitzicht op de overwinning (48-43, 54-53), maar toen coach Rudi van Eyck de Leid se verdediging aanscherpte en Tom Gussen twee driepunters door het netje deed zoeven keerde het tij. Bij 60-67 wist Leiden dat de eerste uit zege van het seizoen binnen hand bereik lag en die buitenkans liet de ploeg zich niet meer ontnemen: 72- 84. Aansluiting met de kopgroep van vier is er voor Luba nog niet, maar succes zaterdag tegen koplo per Gunco (87-81 winst op Akrides) kan ook dat selchts een kwestie van tijd doen zijn. alles aan, reageerde nauwenjks ("sommige momenten waren op het randje") en was vooral benauwd mensen de gele kaart voor te hou den. Drie strafworpen vielen er slechts, terwijl toch de meerderheid in De Wasbeek het duel als hard kwalificeerde. Toch was dit voor Wim Kerkum niet de oorzaak van het verlies. „In de slotfase heeft Anne nog nooit zo veel kansen gehad. Maar hij moet ze er wel ingooien". In die laatste zes minuten kreeg TOP zonder meer de meeste schotkansen. Gerco Lange- laan plukte onder de korf vrijwel el ke bal, maar Anne van der Zaag, overigens goed verdedigd door Van der Zee, zag zijn schoten de korf slechts schampen. Twee minuten voor tijd was het toen AW dat door een goal van Marieke van Tetteroo aan het langste eind trok. Kansen op de volle winst had TOP echter vooral in de eerste mi nuten van de tweede helft. Een pover eerste half uur, waarin de fraai solerende muzikanten van de zwarte pieten-kapel meer aandacht trokken dan de spelers binnen de lijnen, werd met een 3-3 score afge sloten. Frank Nijenhuis en de terug gekeerde Jacquelien Winter leken na rust de afscheiding te forceren, maar snel volgde weer 5-4. Al nam TO,P döor topscorer Frank Nijen huis (3x) na de gelijkmaker nog maals een 6-5 voorsprong, de beste kans was definitief verkeken. Tot tweemaal nam AW daarna het initiatief en in beide gevallen pa reerde TOP bijtijds. Op de negende Amsterdamse treffer bleef de thuis ploeg het antwoord echter schul dig: 8-9. BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18