Gemini wint en laat WIK rood aanlopen Zwemploeg LZ verbetert positie op de ranglijst Van Belkum zit De Zijl dwars Schaakster Slingerland houdt kans op deelname NK Odion willige prooi voor verzwakt Seylla Puntloos LZ 1886 gaat moeilijke tijden tegemoet PAGINA 16 DO/ST MAANDAG 4 DECEMBER 1989 LEIDEN Voor de competitie werd bij de volleyballers slechts een bescheiden programma afge werkt. De overige teams kwamen veelal voor de districtsbeker in actie. VOLLEYBAL In de derde divisie mocht Ge- mini eigenlijk niet veel moeite he- ben met WIK/OVM, maar het team speelde erg wisselvallig en moest zelfs een set afstaan. Over het algemeen was Gemini toch wat constanter dan zijn tegen stander. Het waren vooral routi nier Nico Klein en Jos Alblas die de kar moesten trekken. De eer ste set ging regelmatig naar Ge- mini (15-10), maar daarna volgde een langzamerhand geijkte Gemi- niset. Het kwam met 1-6 achter, was op 13-13 weer gelijk maar zag hierna een doorprikbal en een smash in het net belanden: 12-15 verlies. Met hangen en wurgen won het toen de derde set, geïn spireerd als het kennelijk werd door een rode kaart die aan WIK- zijde viel. In de vierde periode wisselde de coach van WIK twee man en dat bracht zoveel verwar ring. dat Gemini via een walk over van 15-4 de wedstrijd posi tief kon beslissen. WIK had het daar erg moeilijk mee en arbiter G. J. de Zwart zag zich genood zaakt alsnog vier gele en een rode en gele kaart afzonderlijk te trek ken en dat betekent uitsluiting voor volgende wedstrijden. Bij de vrouwen pakte Gemini weer eens een puntje. Tegen Ra dius de nummer twee van de ranglijst zat er een duidelijke lijn in het spel. Debet daaraan was het uitstekende spelverdelen. De eer ste set ging verloren (15-11), maar Gemini ging steeds beter spelen en won de volgende netaan: 13-15. Via 15-6 nam Radius weer een voorsprong. Daarna werd het pas echt spannend. Radius liep uit naar 11-6, maar één servicebeurt van Irene van Dongen bracht de ommekeer: 7-13. Uiteindelijk drukte Gemini door naar 14-16. Het op tijd wisselen van coach Ronald van Nierop hielp hierbij veel. In de beslissende vijfde set ontbeerde Gemini net dat kleine beetje geluk om nog een punt te halen: 16-14 en 2-3. Gemini weet nu weer dat het wat kan en heeft - iets waar het zich aan vast kan houden. Promotieklas In de promotieklas kwam alleen het tweede van Gemini in actie. Ook hier was de tegenstander Ra dius. In de zeer koude zaal startte Gemini 2 mat en verloor die set dan ook prompt. Gelukkig had gelegenheidscoach Linda Gom- mans veel wissels ter beschik king en met name het inbrengen van Hannie Loof en Sandra Schot uit het derde team brachten veel meer vaart en spirit in de ploeg. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Gemini 2 steeds meer vat op haar tegenstander en het ge voel van "we kunnen ze aan" was zo sterk, dat de volgende drie sets naar Gemini gingen. Door deze 1- 3 zege nestelde Gemini 2 zich naast SVO aan de kop. In de districtsbeker behaalde LUSV een vrij moeizame over winning op eerste klasser DEO van 2-3. De start was prima met 3- 15, maar het vervolg was twee on der het niveau van de promotie- klassers. Concentratiegebrek en te gemakkelijk serveren lagen hieraan ten grondslag. In de vier de en vijfde set bewezen de stu denten hun klasseoverwicht met 8-15 en 9-15. Graficon ontmoette onver wachts veel felle en goede tegen stand van Be Fair. Aanvankelijk werden de Merenwijkers over rompeld door het snelle aanvals- spel van Be Fair en de 7-15 was ook verdiend. In de tweede set waren pass en blok veel beter ver zorgd en nam Graficon revanche via 15-5. Daarmee was de koek op, want de Waddinxveners pakten de draad uit de eerste set weer op en wisten met vele combinaties de Graficonverdediging uit el kaar te spelen (8-15, 6-15), waar mee het bekeravontuur voor Gra ficon afgelopen was. Derde klasser GVC heeft het promotieklasser Gemini 2 erg moeilijk gemaakt. De Voorscho tenaren misten vaste midaanval- ler John Kahlmeyer en zette Rob Gommans op de spelverdeler plaats. Dit bracht nogal wat om zettingen met zich mee en deed afbreuk aan het zelfvertrouwen. GVC profiteerde optimaal en pakte de eerste en derde set 16-14 en 15-12). De tweede had Gemini 2 gewonnen met 7-15. In de vierde set werd vaste spelverdeler Ro nald Meyer ingebracht en zien derogen groeide het zelfvertrou wen van de aanvallers, die alles weer durfden (4-15). In de vijfde set sloeg Gemini 2 gauw een gat van enige punten, dat niet meer in te lopen was voor het kranige GVC (12-15 en 2-3). Dobber Ook NOVO 2 had een zware dob ber. In dit geval betrof het eerste klasse Skania 2. Vorige week nog versloeg NOVO 2 koploper Radi us voor de kompetitie, nu kon het zich niet echt waarmaken. Het had twee jeugdspelers opgesteld, waarvan Carlo de Jong zowel pas send en verdedigend het erg leuk deed, dus daar lag het niet aan. Waarschijnlijk was het stomweg onderschatting die de Noordwij- kers in de vijfde set zelfs nog de das omdeed (13-15,15-4,16-17,15- 9 en 15-13; 3-2) voor Skania. De kommentator van VCS was slecht te spreken over het resul taat tegen tweede klasser en mid denmoter In Up Go. Er werd wel gewonnen (0-3), maar de wijze waarop was dramatisch slecht. Leython 3 deed wat er ver wacht werd en dat was winnen van Alexo (1-3). Bij de vrouwen had NOVO alleen in de eerste set echt problemen met eersteklas ser Fortuna. Het kwam met 11-14 achter, voor het via 16-14 won. In de tweede set leek het of NOVO door een blessure aan Fortuna- kant (een speelster verdraaide haar knie) meer van de kaart was dan haar tegenstander, want na het ongeval lukte er even niets meer (12-15). In de volgende sets hervond NOVO het ritme en maakte het gemakkelijk af naar 15-9 en 15-8 (3-1). WW speelde in Delft tegen Delos niet zo best. Het werd een beetje meegetrokken door een sloom acterend Delos en had rui mer kunnen winnen dan het nu deed (13-15, 9-15 en nogmaals 13- 15). De volgende ronde was ech ter bereikt en daar ging het om. Radius 2 liep aanvankelijk soe pel weg van een door nervositeit verkrampt spelend DVO (0-7), maar toen die zenuwen evenwel bedwongen waren gaf DVO goed tegenspel. Het kwam langszij en wist de Goudse ploeg te overrom pelen met 15-8. Radius ging een tempo hoger spelen, kreeg steeds meer vat op de DVO-verdediging en ondanks sterk blokkeren van Ingrid van Beek toonde het zich de volgende drie sets steeds iets sterker (1-3). Toch moesten ze er hard voor werken om DVO er on der te houden. GER RENES zijn met de tot r sitie in de hoogste zwemafdeling. Het blijft elke keer weer spannend zolang de degradatieplaatsen nog niet definitief vergeven zijn. Steeds weer moeten de Leidenaars alle 2 len bijzetten om de degradatieplaat- HEEMSTEDE De positie van LZ 1886 in de zwemkroniek-afde- ling is er het afgelopen weekeinde aanzienlijk beter op geworden. In de derde ronde in competitie leverden de Leidenaars een huza renstukje af door HPC in eigen bad te verslaan. Het puntentotaal van 5669,4 betekende landelijk gezien een negende plaats. De an dere Leidse vereniging, De Zijl/LGB scoorde in Alphen aan den Rijn in de B-competitie 4937,6 punten en deed daarmee een stap in de richting van de promotieplaatsen. |K2nr?TTYT?nHHiHHfllHHI zou kunnen worden zou het verlies in de rest van de wedstrijd gecom penseerd kunnen worden. Karin Nu de eerste helft van de competi- Stastra en Erica Ring waren zich be- tie er op zit kan LZ enigszins gerust wust van deze zware taak en lieten ieder een persoonlijk record note ren van respectievelijk 9.50,1 en 9.51,5. Kanjer van de wedstrijd voor LZ was ongetwijfeld Nancy Kijk in de Vegte. Voor vier afstanden klom zij op de startblokken. Haar niet afla- 1 te ontlopen. In deze derde ronde tende inzet leverde haar een eerste is het hun dan eindelijk gelukt om plaats op bij de 200 meter vlinder- een plaatsje op de ranglijst te stij- slag, waarin zij in een rechtstreeks gen. Met een enorme inzet van de duel international Manon Masseurs gehele ploeg lukte het zelfs om de klopte en de klokken deed stilstaan nummer twee van de vorige compe- op 2.30,8. Het betekende voor haar titie, HPC, voor te blijven. een eerste startbewijs voor de Na- Voor LZ was de sleutelafstand de tionale Winterkampioenschappen 800 meter vrije slag voor vrouwen. (NWK). Zij werd ook winnares op Als de achterstand daarop beperkt de 100 meter schoolslag voor vrou- Iwen met 1.17,3 en bleef opnieuw binnen de gestelde limiettijd voor de NWK. V echtersmentaliteit Ook Dennis Schouten kwam weer met goede tijden uit het water. Hij liet op de 200 meter schoolslag zijn vechtersmentaliteit zien door de laatste 50 meter goed terug te ko men en tikte aan in 2.39,9 waarmee hij derde werd en zich plaatste voor de NWK. Zijn broer Mark tikte als derde aan op de 200 meter vlinder slag in 2.24,8 en ook voor hem bete kende dat een^NWK-limiet. Antoine van Weerde kwam met een tweede plaats en een tijd van 4.43,6 op de 400 meter wisselslag uit het water. Het was voor hem een in- schrijflimiet voor de NWK en te vens een kringrecord. Fleur Bakker pakte het kringrecord op de 200 me ter schoolslag met een fraaie tijd van 2.52,2. Richard van Duyvenbo- de mag voor de 100 meter vlinder slag naar de Winterkampioenschap pen want zijn winnende tijd was 1.13,7. De Zijl/LGB steeg in de B-afde ling van de zwemcompetitie ook twee plaatsen op de ranglijst en is met dit resultaat, na drie ronden, op de vierde plaats terechtgekomen. In de wetenschap dat zij in de tweede helft met een sterkere jeugdploeg aan de start kan komen, is er alle re den voor optimisme. Immers pro motie is het doel, nu er zo veel nieu we zwemmers zijn aangetrokken. Toch zal binnenkort een volgende topper, na Nathalie Koekoek, in de persoon van Marieke Mastenbroek, de Zijlclub alweer gaan verlaten. Problemen op het persoonlijke vlak hebben haar doen besluiten naar een andere vereniging uit te kijken. Maar ook zonder deze vrouwen kwam De Zijl dit weekeinde goed tevoorschijn. Zo liet Wandy Kater een tijd van 4.36,0 noteren op de 400 meter vrije slag waarmee zij eerste werd. Hanneke Koopmans kwam met de tweede tijd uit het water op de 200 meter schoolslag in 2.36,9. Zij was de snelste op de. 200 meter wis selslag met 2.25,4 wat voor haar een limiet voor de NWK was. Limieten waren er ook voor Robin Sprink- huizen op de 100 meter rugslag in 1.03,6 en de 100 meter vrije slag in 0.55,7. De mannen estafette-ploeg 4x100 meter vrije slag pakte het kringrecord met 3.34,0 en dat was eveneens een startbewijs voor de NWK. Stan Spijker en Robin van Erkel verbeterden hun persoonlijke tij den op de 100 meter vrije slag aan zienlijk. Spijker kwam uit op 1.03,7 en Van Erkel op 1.03,8. Robbie Dub- beldeman zwom een goede 200 me ter schoolslag met een nieuw per soonlijk record van 2.45,0. Marcel de Natris won de 200 meter vrije slag in 1.58,2. Katwijk scoorde in de D-compi* tie met De Columbiaan en Sassen- heim het best. Met respectievelijk 4178.5,4181.3 en 4186,2 lagen de ver houdingen echter niet ver uit el kaar. Noordwijkerhout zwom in Lei den een sterke derde competitie ronde met een totaal van 4339,2 punten. NORA BAKKER LEIDEN Drie schaaksters uit de Leidse regio deden het afgelopen weekeinde in Zandvoort een gooi naar een plaats bij de landelijke ti telstrijd voor vrouwen ."Tijdens deze zogenaamde halve finales voor het NK kwam Carolien Slingerland met een score van 3V2 uit 5 van de drie het dichtst bij het doel. De pas 14-ja- rige Leidse deelde in haar groep met een score van 3Va uit 5 de twee de plaats met Peggy Jansen. Omdat er naast die van winnares Sylvia de Vries nog een tweede ticket te ver geven viel, moet Slingerland in ja nuari in een beslissingsmatch tegen Jansen gaan uitmaken, wie zich als tweede voor de in juli te spelen kampioenschappen zal plaatsen. Ada van der Giessen (Koudekerk) en Alinda Koster (Leiderdorp) mis ten met een score van 3 uit 5 juist de boot. Beiden beschikten met het in gaan van de laatste ronde zelfs nog over goede papieren tot plaatsing. Van der Giessen (die in voorgaande ronde Slingerland had terugverwe zen) verloor toen echter van de uit eindelijke winnares Sylvia de Vries, terwijl Koster tegen Jansen de boot inging. Met een zege op Monique van de Griendt stevende Slinger land vervolgens haar beide streek genoten op de ranglijst alsnog voor bij. Dank zij een uiterste krachtsin spanning maakt Machiel de Heer nog steeds kans op rechtstreekse plaatsing voor het Nederlands kam pioenschap in de leeftijdsgroep tot en met 16 jaar. Zaterdag werkte de schaker van Philidor en Op Eigen Wieken zich in Leiden op tot een met Edwin van Haastert (Leider dorp) gedeelde eerste plaats met een score van 5 uit 6. Een beslis singswedstrijd moet nu uitmaken wie in 1990 naar de NK gaat. Stefan van Blitterswijk (OEW) won met 5Vï uit 6 voor clubgenoot Jop Delemar- re (5 uit 6) in de categorie tot en met 14 jaar. In de leeftijdsgroep tot en met 12 jaar plaatste Bart Groene- weg (Leiderdorp) zich met 6V2 uit 7 voor de NK. Elly van Hulst eindigt als tweede GENÈVE (ANP) - Elly van Hulst is zaterdag bij een internationale stra- tenloop in Genève als tweede geëin digd. De wereldkampioene en -re cordhoudster op d§ 3000 meter in door behoefde alleen haar meerdere te erkennen in de Zwitserse Jean- Marie Pipoz, die op het geacciden teerde parcours duidelijk voordeel had van het feit dat zij gewend is in de bergen te loDen. LEIDEN Het gelijke spel dat De Zijl/LGB zaterdag avond behaalde tegen Ne- reus (10-10) leverde de Lei denaars het eerste verlies- punt op dat ze voor de com petitie niet hadden ver wacht. De ingecalculeerde twee punten hebben er, ze ker gezien het scoreverloop, dik ingezeten. De Zijl be- WATERPOLO vond zich de gehele wed strijd aan de goede kant van de score, telkens met een marge van één of twee doel punten. Nereus kan hier te genover stellen dat het in de laatste seconden nog een uit stekende mogelijkheid op 10-11 onbenut liet en dat het bovendien geen raad wist met de man-meer situatie. Snelle veldloop van Steenbergen LEIDEN Luuk Steenbergen (Ba taven, Leiden) is gisteren tijdens een veldloop in Enschede over 9200 meter tweede geworden achter Mulder (LAAC, Oldenzaal). De tijd die de Bataaf op de klokken liet zet ten was 31.54. Mulder liet 31.17 voor zich noteren. In Brielle was Leny van de Plas (NSL, Noordwijkerhout) gisteren de snelste bij de vrouwen op de 10 Engelse mijl. Haar tijd bedroeg 1.03,35. Dirk Maassen van de Brink (AV Holland) heeft ook de derde wed strijd snelwandelen van de winter- serie op zijn naam geschreven. De Leidse veteraan legde tien kilome ter af in een tijd van 50.16,7. John Kuyvenhoven boekt nieuwe zege LEIDEN John Kuyvenhoven heeft opnieuw een overwinning aan zijn erelijst toegevoegd. De Leidse veldrijder won zaterdag in Rosma len afgetekend bij de liefhebbers. Gisteren kwam Kuyvenhoven van wege rugklachten niet in actie. Het treffen met Nereus was voor De Zijl ook een weerzien van oude be kenden. Rob Lagrand heeft er een aantal Leidse seizoenen opzitten en ook trainer Jan Evert Veer stond eens bij de Leidenaars aan de badrand. De belangrijkste oude be kende in dit rijtje was natuurlijk Stan van Belkum, die na zijn Itali aanse avontuur voor het Zaanse Ne reus heeft gekozen. Juist hij is, sa men met Simon Meijn, de stuwende kracht achter het tot nu toe verras send presterende Nereus, dat met tién punten uit zes wedstrijden op een gedeelde eerste plaats stond. Albert Spijker kende natuurlijk de kracht van Simon Meijn op de midvoorplaats en had om dit gevaar in te dammen een zone-verdediging verordonneerd. En hoewel Edwin Redegeld een aantal malen de bal voor de neus van Meijn kon wegka pen vond Spijker na afloop toch dat de zone-verdediging niet sterk had gefunctioneerd. "We vielen niet ver genoeg terug, waardoor Nereus steeds in staat was de midvoor aan te spelen. Hierdoor werd het iets tussen een zone en press in. Niet goed dus. Bovendien hebben we aanvallend te weinig gebruik ge maakt van de zwakke plekken bij Nereus. Telkens kon Simon Meijn op de midachter positie terecht ko men. Hij speelde een erg sterke wedstrijd". De Zijl leek de wedstrijd bij 9-7 in de laatste periode in de knip te heb ben, maar niets bleek minder waar. Eerst maakte Stan van Belklum één van zijn befaamde intikkers (9-8) en daarna verzorgde Michael Bos de gelijkmaker (9-9). Nog leek er niets aan de hand toen Alex van Belkum met nog één minuut te spelen naar 10-9 counterde. Stan van Belkum bracht de ploegen weer naast elkaar en toen Jeroen Duvekot met nog vijftien seconden op de klok naar de kant moest leek Nereus zelfs beide punten nog mee naar Zaandam te gaan nemen. Martin Nederlof redde zijn ploeg met een prima reflex. Jan Evert Veer begroette de 10-10 duidelijk als een winst punt. "Ik ben hier heel erg blij mee, we spelen zeker geen afbraakpolo. Tot nog toe gaat dat prima, we missen alleen nog routine om bijvoorbeeld die man-meer goed af te maken. Maar ook dat komt nog wel". Periodestanden: 4-3, 6-5, 7-6 en 10-10. Doelpunten De Zijl/LGB: Mark van Belkum 3, Alex van Bel kum 2, Edwin Redegeld 2, Anton Heiden 1, Jeroen Duvekotte 1 en Paul Belt 1. LEIDEN Comtest/Scylla heeft zich in Gaanderen tegen het voor malige team van Miijam Hooman-Kloppenburg nauwe lijks behoeven in te spannen. Hoewel er voor Odion veel op het spel stond werd het een 'slappe- hap-pot'. Scylla won met 14-4. Een inspiratieloos duel. Odion - Scylla kan het best als een inspi ratieloos duel worden getypeerd. Het Leidse team had echter gere kend op een geheel andere am biance met een stevig knokkende tegenstander. Er zou het team uit Gaanderen toch alles aan gelegen moeten zijn om het maximale te slepen uit deze voorlaatste ont moeting. Weliswaar bevond Odion zich op de laatste plaats, de slechts drie punten achterstand op Bartok boden echter nog rui me mogelijkheden om het vege lijf te redden. De thuisclub had blijkbaar geen trek in een reddingspoging. Op geen enkel ogenblik schoot de vlam in de pan. De Odion-spelers leken zich al verzoend te hebben met degradatie. De uiteindelijke 4-14 nederlaag was des te pijnlij ker omdat Scylla aantrad met twee invallers. Naast de 'vaste' in valler uit het tweede moest ook vervanging gezocht worden voor de met een lichte blessure sukke lende Sjoerd Meijer. Naast Mir jam Hooman-Kloppenburg en Peter Paul de Vrind werden daar om ook Martin van Rijn en Frits Kantebeen opgesteld in de hoofd macht. De in de tweede divisie spelen de invallers legden beiden tot tweemaal hun eigen kracht én de zwakheid van de opponent bloot. Ter Braak en Van Beek moesten hun meerdere erkennen in de Scylla-spelers. Met name voor de getalenteerde maar nog altijd wis selvallig spelende Van Rijn was dit een leuke opsteker. Weer werd duidelijk dat de Leidenaar in po tentie eredivisie-kwaliteit bezit. Dit blijkt alleen maar in wedstrij den waar de druk van de ketel is, zoals bijvoorbeeld afgelopen za terdag het geval was. Mirjam Hooman-Kloppenburg en Peter Paul de Vrind deden wat van hen werd verwacht: zij won nen moeiteloos al hun partijen. Zo kon Scylla bijna slaapwande lend, via een 2-8 ruststand, door stomen naar de overwinning. Reikhalzend ziet het Scylla- team, en met hen waarschijnlijk heel tafeltennissend Nederland, uit naar het einde van deze anti reclame competitie. In de oprech te hoop dat er in de tweede helft iets meer spectakel is te verwach ten. WOUTER LANGEVELD LZ 1886 Na de nederlaag tegen VZC is LZ 1886 in een vroegtijdig stadium van de competitie op de laatste plaats beland. Samen met promovendus ZPB vergaarde LZ nog geen enkel punt, terwijl naaste concurrent Het Ravijn verder op de ranglijst kwam door datzelfde ZPB met 11-8 te ver slaan. Moeilijke tijden breken aan voor de equipe van Hans Parrel die ook afgelopen zaterdag tegen het gerenommeerde VZC weer de nodi ge klappen opliep. LZ toonde in het op voorhand al verloren treffen weer twee gezich ten. LZ begon goed door met ver zorgd aanvalsspel de toch van routi ne overlopende VZC formatie aan het denken zetten. De 4-2 voor sprong aan het eind van de eerste periode was dan ook verdiend. Hoe wel LZ die lijn in de tweede periode nog bij vlagen wist door te trekken, slopen er toch onnauwkeurigheden in het spel van de Leidenaars. In de score werd dat voorlopig nog niet tot uitdrukking gebracht, daar VZC ook niet bepaald in grootse vorm verkeerde. De ommekeer kwam vlak voor het verstrijken van de tweede perio de, toen oud-PSV-er Rob Rosner 7-8 liet aantekenen. -Zichtbaar ver moeid trachtte LZ in het verdere verloop van het treffen nog wel bij de Veenendalers aan te klampen, maar tegen het countergeweld van de oostelijke formatie waren de Lei denaars niet opgewassen (0-6 in de derde periode). LZ bleek vooral problemen te hebben met het ver zilveren van man-meer situaties. Sterker nog, VZC scoorde zelfs tweemaal bij een numerieke meer derheid van LZ. In de laatste perio de herstelde LZ zich enigszins, maar dit was onvoldoende om VZC nog te kunnen verontrusten: 9-17. In de tweede klasse had Katwijk een gemakkelijke avond. Het Rijs- wijkse RZV werd met niet minder dan 19-5 opgerold. Het was dat de concentratie van de brigade van Jan Middendorp in de slotminuten wat verminderde, zodat RZV nog kon tegenscoren. Ronald Heemrood kon zich met elf treffers met recht topscorer noemen. WZK won ook zijn zevende wed strijd. Het op de derde plaats biva- kerende SVH werd in Rotterdam na een goede wedstrijd met 4-7 versla gen. Zonder Hugo Bregman (ge blesseerd), maar met een uitsteken de Cees Keetelaars in het doel kon- WZK de wedstrijd controleren. De Dinamo wacht warm onthaal in Zevenhuizen verdediging was met Ronald de Vette en Johan Lagerberg trouwens toch het sterkste deel van de ploeg zaterdag. Doelpunten: Evert Breg man 3x, George van Rijn 3x en Erik van der Kroft. In de derde klasse leed DKD een nieuwe nederlaag. Het vooraf te sterk geachte Koudekerk won met 15-3. De Leiderdorpers waren voor al aanvallend uiterst pover. Met slechts éér punt uit zeven wedstrij den ziet de toekomst er somber uit. De vrouwen van LZ 1886 waren veel te sterk voor Alkemade. De 10- 4 overwinning houdt de ploeg van Rob van Berkel in de strijd voor een plaats bij de bovenste vier. Doel punten: Wendy van Berkel 5x, Ellen Hoogeboom 3x en Coby Haastrecht 2x. De Zijl/LGB won bij De Dolfijn met 4-2. DIRK KLOOS DEN HAAG (ANP) - De volleybal lers van Dinamo Moskou wacht za terdag een warm onthaal in Dorps- •huis Swanla in Zevenhuizen, waar ZVH zijn wedstrijden pleegt af te werken. De Nederlandse bekerwin naar merkte voor het vertek naar de hoofdstad niets van glasnost in het Oostblok, wachtte lang op zijn visa, vertrok uiteindelijk toch en pakte brutaalweg een set van de tweede ploeg uit de Sovjetunie. Zevenhuizen, dat ongeveer 6000 inwoners telt, maakt zich op voor een feest zaterdag. "Met wat passen, meten en vouwen krijgen we wel 1200 mensen in de hal", weet pr- man Van Duin. Onder hen zijn on getwijfeld de veertig, die Rusland niet inmochten en in ieder geval de tweede wedstrijd in de tweede ron de van het bekerwinnaarstoernooi willen meemaken. De matige voorbereiding bleek Rentokil alleen te stimuleren. "We hebben fantastisch gespeeld", sta melde coach Jaap Akkerhuis na af loop. ZVH kreeg, vooral in de twee de set, de ongeveer 500 Russische volleybalkenners in het Dinamo Sportpaleis stil. Bij 4-7 had Mare Dronkers met enkele sprong-ser- vices de Sovjet-verdediging uit el kaar geslagen. René van Reeuwijk trad later in zijn voetsporen. Brecht Rodenburg bewees één van 's lands beste volleyballers te zijn. Zelfs Ev- geni Krasilnikov, spelverdeler van de nationale ploeg, was het te veel. Overigens verloor ZVH de andere reeksen vrij ruim: 15-7 9-15 15-4 15- 8. Landskampioen bij de vrouwen Avero uit Sneek is op weg naar de ontmoeting met een andere Sovjet- ploeg, Oeralotsjka Sverldlovsk. De uitwedstrijd tegen de Oostenrijkse titelhouder Post Wien werd met 3-2 gewonnen. De beslissende set ein digde in 16-14 voor Sneek, dat vori ge week in de vaderlandse competi tie een record van vijf jaar en 105 wedstrijden zonder nederlaag ves tigde. De titelhouder bij de mannen, Deltalloyd/AMVJ uit Amstelveen, ging het minder goed af. Modena uit Italië, het land van de sterkste com petitie ter wereld, was in 66 minuten veel te sterk: 15-7 15-9 15-7. De vrouwen van AMVJ zijn vrij wel zeker van de derde ronde bij de bekerwinnaars. Thuis werd Phi- lathlitikos Thessaloniki uit Grie kenland simpel verslagen, waabij de Grieksen slechts twintig punten vergaarden. Voor verrassende prestaties zorg den de Nederlandse deelnemers in de toernooien om de Europa Cup III. Normis/Orion uit Doetinchem won in een uitstekend gespeelde wedstrijd met 3-0 van het hoger aan geslagen AS Grenoble. De Fransen vergaarden slechts 29 punten, zodat de kans op de volgende ronde aan wezig is.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16