nk-, t? Reserve laat kassa voor Yolendam rinkelen Barcelona valt verder terug Derde periodetitel voor NAC ©VER 5DE GRENZEN' Drie leiders in League Ruud Krol blijft in het zadel PAGINA 14 SPORT MAANDAG 4 DECEMBER 1989 UTRECHT (ANP) - Leo Steegman laat zijn reserve Elroy Kromheer altijd ver dedigend trainen. Vreemd genoeg had de voetballer in aanvallend opzicht succes. De kopgrage verdediger, in valler voor de geschorste Bakker, scoorde gisteren tweemaal met het hoofd te gen FC Utrecht, dat ook nog een treffer van Berghuis moest incasseren. De eerste overwinning van Volen- dam dit seizoen op vreemde bodem viel met 3-0 wat geflatteerd uit. De 6300 toeschouwers zagen op het hard bevroren veld een uur lang een gelijkopgaand duel. Volendam leek iets beter op de halfwitte grasmat uit de weg te kunnen. De eerste helft gebeurde hoegenaamd niets of het moest een te slappe schuiver van Willaarts tegen het been van de op de doellijn staande Sier zijn. De wedstrijd werd pas leuk toen het eerste doelpunt gevallen was. Dit gebeurde tien minuten na de rust. Een vrije trap van Steur werd iets van richting veranderd door Roest en kwam daardoor precies bij Kromheer uit. Van Ede was kans loos. Na deze treffer nam FC Utrecht ri sico's. De Koek werd als extra aan valler ingezet. Dit leverde de thuis club enige kansen op. De Koek kreeg de beste in de 78e minuut. Hij passeerde Schilder. De doelman werd gered door Sier, die opnieuw de juiste positie op de doellijn in- Twee minuten later besliste Berg huis de wedstrijd na een perfecte uitbraak, opgezet door Sier met op maat gesneden passes van Burleson en Steur. Twee minuten voor tijd kopte Kromheer nogmaals raak op een indraaiende hoekschop van Berghuis. De winnende coach stond stil bij een historisch puntentotaal voor Volendam. „We dachten dat we de twintig punten pas na de winterstop zouden halen", zei Steegman. „Voor de spelers is dit belangrijk, want zij gaan nu echt geld verdie- Nuttig resultaat Willem II speelde tegen FC Den Haag veel beter dan in de afgelopen weken met vier nederlagen op rij. In de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop werd het 1-1 tegen FC Den Haag. Met deze uitslag had ie dereen vrede. „Een nuttig resul taat", vond de Haagse trainer Co Adriaanse. De gelijkmaker voor Willem II was het honderdste doelpunt van David Loggie in de Nederlandse competitie. Op een moeilijk bespeelbaar veld gaven Willem II en FC Den Haag el kaar weinig toe. De thuisclub, ach terin zonder Brood en op het mid denveld zonder Feskens (beiden ge blesseerd), probeerde het met aan vallend combinatiespel. FC Den Haag verdedigde solide. De schaarse kansen werden in de eerste helft broederlijk gedeeld. BREDA (ANP) - Voor ruim tienduizend toeschouwers veroverde NAC zaterdagavond in het beslissende duel met Cambuur de derde periodetitel in de eerste divi sie. Dat succes ging evenwel niet gepaard met een klinkende overwinning. De formatie van trainer Hans Verèl bleef in Breda steken op een magere puntendeling (1-1), waardoor koploper SW de kans krijgt een punt verder uit te lo pen op de Brabanders. De Schiedammers kwamen het weekeinde voor de competitie niet in actie. De wed strijd tegen AZ werd wegens de slechte gesteldheid van het terrein in Alkmaar zowel op zaterdag als zon dag afgelast. Dat lot trof nog vier wedstrijden in de eer ste divisie. Cambuur moest zaterdagavond met minimaal twee doelpunten verschil winnen van NAC, dat in de derde periode al was uitgespeeld, om minimaal een beslis singswedstrijd af te dwingen. De ploeg van trainer Popovics, die vorige week zijn contract in Leeuwar- Het tweede doelpunt bleef in het sfeervolle stadion van NAC echter uit. Toen Remie namens de thuisclub in de 72e minuut de gelijkmaker produceerde, kon het feest in Breda beginnen. Scheidsrechter Van Swieten gaf in het harde duel vier gele kaarten, waarvan drie voor spelers van Cambuur. VW klom naar de derde plaats door een ruime zege (3-0) op het eveneens hoog geklasseerde RBC. Peters had met twee doelpunten een groot aandeel in de over winning. Ook Van Mierlo scoorde in Venlo. DS'79 heeft de laatste plaats weer van FC Wagenin- gen overgenomen. Zonder trainer Epi Drost, die met griep thuis was gebleven, verloor de ploeg uit Dordrecht met 0-2 van Helmond Sport. Schuman en Van den Dungen namen in de slotfase de doelpunten voor hun rekening. Willem U's doelman Jansen kreeg de gele kaart toen hij ver buiten zijn keepersgebied hands maakte. Aan de andere kant haalde Purvis de bal van de lijn en reageerde doelman Stam bekwaam, beide keren op schoten van Van de Ven. Beide doelpunten ontstonden uit wederzijdse misverstanden. Vlak voor rust bleef de Willem II-defen- sie staan bij een uittrap van Stam, waardoor Van der Laan, na door koppen van Otto, zo maar kon door lopen totdat hij binnen de 16 meter door Werdekker werd gevloerd. Werdekker kreeg zijn zesde gele kaart en wacht een schorsing. Lems benutte de door scheidsrechter Blankenstein terecht toegekende strafschop: 0-1. Aan de gelijkmaker van Willem II, in de 62ste minuut, ging een com municatiestoornis tussen Purvis en Van Alphen vooraf. Godee om speelde Stam en legde de bal op het hoofd van Loggie: 1-1. Vitesse heeft in ieder geval een prijs binnen. De Arnhemmers mogen zich voorlopig de sterkste club van Gelderland noemen. Gisteren werd de beladen derby tegen NEC voor 13.500 toeschouwers wel heel sim pel door Vitesse gewonnen. Het werd maar liefst 4-0. Vorig seizoen promoveerden bei de clubs naar de eredivisie. Vitesse als kampioen en NEC als winnaar van de nacompetitie. NEC behaalde in de laatste twee confrontaties met Vitesse drie punten, maar was zon dag in de eerste confrontatie op ere divisieniveau kansloos. Vitesse heeft zich ontwikkeld tot een degelijke eredivisieclub, die zelfs al aspiraties op Europees voet bal koestert. NEC moet nog zien dat het eredivisieschap behouden kan blijven. De wedstrijd van gisteren doet het ergste vrezen voor de Nijmege- naren. Achterin en op het midden veld zit het allemaal nog redelijk in - David. Loggie: 100ste treffer. (Are elkaar, maar voorin heeft NEC niets te bieden. Sinds Radstaat door een geruïneerde knie het voetbal niet meer kan beoefenen, is de frontlinie nauwelijks nog gevaarlijk. De snelle Hilgers was weer goud waard voor Vitesse. In de eerste drie treffers had hij een aandeel. In de negende minuut legde hij de bal panklaar voor Laamers, die met een laag schot Brookhuis passeerde. In de 33ste minuut kopte de kleinste speler uit het betaalde voetbal een voorzet van Sturing in de touwen. In een reeks countermogelijkheden scoorde Vitesse nog twee keer. Eerst rende Hilgers alles en ieder een voorbij om vervolgens zijn tweede treffer te produceren. Daar na maakte Laamers het mooiste doelpunt van de wedstrijd. EREDIVISIE Fortune - RKC 1-1 (O-O). 48. Brard (straf schop) 0-1, 71. Mordang 1-1. Scheids rechter- Lammers. Toeschouwers: 3600. Gele kaart' Boessen (Fortuna). BW Den Bosch - Sparta 3-0 (2-0). 33. Barendse 1-0, 35. Van Schijndel 2-0, 79. De Gier 3- 0. Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 2000. Haarlem - MW 1-1 (0-1). 15. Delahaye 0-1, 49. Koffijberg 1-1. Scheidsrechter: Dolstra (46. Mulder). Toeschouwers: 500. Gele kaart: Delahaye en Verbeek (MW). NEC - Vitesse 0-4 (0-2). 9. Laamers 0-1 33. Hilgers 0-2, 57. Hilgers 0-3, 64. Laamers 0-4. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Laamers (Vitesse). Roda JC - Ajax 1-1 (0-1). 21Pettersson 0-149. Van Loen 1-1Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Hofman (Roda JC). FC Utrecht - Volendam 0-3 (0-0). 55. Kromheer 0-1, 80. Berghuis 0-2, 88. Kromheer 0-3. Scheidsrechter: Egberl- zen. Toeschouwers: 6300. Feyenoord - PSV 4-0 (3-0). 22. Kiprich 1 - 0. 24. Smolarek 2-0, 41. Keur 3-0, 69. Keur 4-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 23.457. Gele kaart: Heintze, Koot en Lerby (PSV). Willem II - FC Den Haag 1-1 (0-1). 43. Lems 0-1 (strafschop), 62. Loggie 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers: 6.000. Gele kaart: Jansen en Wer dekker (beiden Willem II), Adam (FC Den Haag). Van Mierlo 2-0, 66. Peters 3-0. Scheids rechter: Overkleeft. Toeschouwers: 3380. Gele kaart: Nijssen (VVV). Eindhoven - Excelsior 1-1 (1-0). 40. Borrenbergs 1-0, 49. Michel van Wattum 1-1. Scheidsrechter: Van de Herik. Toe schouwers: 1761Gele kaart: Maas (Eind hoven). Helmond Sport DS'79 2-0 (0-0). 68. Schuman 1-0, 89. Van den Dungen 2-0. Scheidsrechter: Hubers. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Eykemans en Lands bergen (Helmond Sport), Van der Weijden en Knippenberg (DS). NAC - Cambuur 1-1 (0-1). 13. Crüden 0- 1. 72. Remie 1-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 10.032. Gele kaart: Van Eijck (NAC), De Haan, De Jong en Oosterlee (Cambuur). Feiten en cijfers EREDIVISIE 8 wedstrijden. FC Groningen - FC Twente werd afgelast. Aantal toeschouwers: 67.357 Na zestien speeldagen: 1.128.693. Bast bezochte wedstrijd: Feye noord - PSV 23.457. Slechtst bezochte wedstrijd: Haarlem - MW 500. Rode kaart: geen. Na zestien speeldagen: 10. Gele kaarten: 11Na zestien speeldagen: 279. Meeste gele kaarten: Feyenoord - PSV, Willem II - FC Den Haag 3. Aantal doelpunten: 22. Na zestien speeldagen: 409. Hoogste uitslag: NEC - Vitesse 0-4, Feyenoord - PSV 4-0. Eerste treffer: Laamers (Vitesse) 9e minuut. Topscorer van de dag: Keur (Feyenoord), Kromheer (Volendam), Hilgers, Laamers (beiden Vi tesse) 2. EERSTE DIVISIE 4 wedstrijden. Vijf duels werden afgelast. Aantal toeschouwers: 17.673. Na zeven tien speeldagen: 479.918. Best bezochte wedstrijd: NAC - Cambuur 10.032. Slechtst bezochte wedstrijd: Eindhoven - Excelsior 1761. Rode kaart: geen. Na ze ventien speeldagen: 15Gele kaarten: 10. Na zeventien speeldagen: 288. Meeste gele kaarten: Helmond Sport - DS'79, NAC - Cambuur 4. Aantal doelpunten: 9. Na zeventien speeldagen: 463. Hoogste uitslag: VVV - RBC 3-0. Eerste treffer: Crüden (Cambuur) 13e minuut. Topscorer van de dag: Peters (VVV) 2. Topscorer na zeventien speeldagen- Van Velzen (SVV) 18. Topscorers 1. Romario (PSV) 14 2. Kieft (PSV) 10 3. Vap der Caan (FC Den Haag), Berghuis (Volendam) 9 4. Van den Brom (Vitesse), Van Geel (Feyenoord). Hoekstra (RKC), Houtman (Sparta), Nielsen (FC Twente), Loggie (Willem II) 8 10. Ronald de Boer (Ajax), Steur (Volen dam), Fischer (Ajax), Otto (FC Den Haag), Van Loen (Roda JC). Hilgers (Vitesse) 7 15. Winter (Ajax), Povlsen (PSV), Willaar ts (FC Utrecht). Hoekman (FC Den Haag). Delahaye (MW) 6. Michel Platini gaat toch door PARIJS (AFP) - Michel Platini blijft bondscoach van Frankrijk. Na een onderhoud in Parijs met Jean Fournet-Fayard, de voorzitter van de Franse voetbalbond, besloot de oud-international zijn op 31 december aflopende contract voor onbepaalde tijd te verlengen. Op 15 december moet de bondsraad de voortzetting van de samenwerking met Platini nog wel goedkeuren, maar dat is slechts een formaliteit. Het besluit van Platini in Frankrijk te blijven, maakte een einde aan de geruchtenstroom die de laatste weken was ontstaan. Juventus, zijn oude club, zou de kleine Fransman een geweldige aanbieding hebben gedaan als trainer of technisch directeur in dienst te treden. Platini is sinds november 1988 in Frankrijk werkzaam als bonds coach. De voormalige spelverdeler slaagde er niet in zijn elftal naar de eindronde van het wereldkampioenschap te loodsen. Hans Gillhaus mist strafschop GLASGOW (Reuter/ANP) - Hans Gillhaus heeft op de zestiende speel dag van de Schotse competitie een strafschop gemist voor zijn club Aberdeen. De uitwedstrijd tegen Celtic werd met 0-1 verloren. Voor Gillhaus was het de eerste nederlaag in Schotland. Dankzij de betere doelcijfers bleef Aberdeen wel koploper. Glasgow Rangers kwam in punten gelijk dankzij een zege bij Hearts. Gillhaus, in zijn eerste drie duels voor Aberdeen goed voor drie doel punten, werd na zestien minuten onderuit gehaald door Paul Elliott. De oud PSV'er nam de strafschop zelf, maar Ierlands nationale doel man Pat Bonner stopte de zwak ingeschoten bal. Na 64 minuten liet Andy Walker aan de andere kant zien hoe het wel moet. Hij schoot van elf meter langs Theo Snelders, nadat Robertson hands had gemaakt. Voor Celtic was het de eerste zege in vijf duels. HAMBURG (DPA) - Op de negen tiende speeldag heeft de Bundes- liga voor de veertiende keer een nieuwe lijstaanvoerder gekregen. Leverkusen verdrong FC Köln, dat verloor (1-3) bij VfB Stuttgart. Leverkusen had reeds vrijdag Nürnberg verslagen (2-0). Stuttgart bewees opnieuw in het Neckar-stadion zeer sterk te zijn. De ploeg van trainer Haan liet op eigen veld tot nu toe slechts één punt liggen. Köln was de eerste helft niet minder dan de thuisclub, maar viel na de hervat ting terug. Op het middenveld VFB Stuttgart klopt FC Köln stelden de internationals Litt- barski en Hassler teleur. Een eigen doelpunt van Grei- ner, die de bal na een voorzet van Frontzeck achter Illgner gleed, hielp Stuttgart aan een snelle voorsprong. Vlak na rust schoot Walter zeer fraai raak, na een pass van Allgöwer. Hij was zijn achtste treffer van de competitie. Kastl, na lange tijd terug in de ploeg, maakte het derde doelpunt, Sturm scoorde voor Köln toen de wedstrijd was beslist. Eintracht Frankfurt en Bayern München volgen, evenals Köln, Leverkusen op één punt. Frank furt won van HSV, 2-0. Bein, oud speler van Hamburg, was de uit blinker. Hij maakte het openings doelpunt, door doelman Golz met een schot van afstand te verras sen. Falkenmayer zorgde twaalf minuten voor het einde voor de tweede treffer. (Van correspondent Jurriaan van Wessem) ROME Zelfs zonder Diego Maradona loopt Napoli verder weg van zijn concurrenten. De voorsprong op de achtervolgers bedraagt nu al vier punten. Gisteren versloeg de Zuiditali- aanse club het in de afgelopen weken goed op dreef zijnde Atalanta zonder problemen met 3-1. Maradona vertoefde bij de aftrap wegens zijn rugklachten op de reservebank en werd verdienstelijk vervangen door de 22-jarige Massimo Zola. De Argentijn had zich weer niet in het trainingskamp voorbereid, maar trainer Bigon ging er toch vanuit dat hij zich op het laatste mo ment zou melden. Uiteindelijk viel Maradona pas in de slotfase in. Bij de koploper speelden Renica, Ale- mao en Carnevale helemaal niet mee. Desondanks had Napoli al bin nen 25 minuten voldoende afstand genomen van Atalanta, dat vorige week nog Inter had verslagen. Crip- pa opende in de 10e minuut de score en in de 24ste minuut benutte de Braziliaan Careca een strafschop. De beste kans op de gelijkmaker spatte vlak daarvoor op de lat uiteen na een afstandsschot van Madonna. In de 48ste minuut bracht Zola op fraaie wijze de beslissing. Na die treffer werd het talent per soonlijk omhelst door Maradona, die hem later verving. De Argentijn verbrak de drie weken geleden als de langste uit de geschiedenis aan gekondigde persboycot spontaan om zijn vervanger te huldigen. Pas- ciullo redde met een directe vrije trap de eer voor de club uit Bergamo. AC Milan boekte tegen Bologna z'n vierde overwinning op rij en staat nu op een gedeelde tweede plaats. De Europcup-1-houder maakte een weinig geïnspireerde indruk en had zeer veel moeite om z'n stempel op de wedstrijd te druk ken. Ook Rijkaard en Van Basten deelden in de malaise. De 60.000 toeschouwers hadden zich al ver zoend met een doelpuntloos gelijk spel toen halverwege de tweede helft Donadoni met een directe vrije trap het doel trof. Trainer Arrigo Sacchi was na afloop alleen te spre ken over het resultaat: „De wed strijd moeten we maar vergeten. Waarschijnlijk hadden we toch te veel andere zaken aan ons hoofd in dit weekeinde. Er is door de spelers meer over Gullit dan over Bologna gesproken. En men zou bijna verge ten dat ook bij ons zes basisspelers ontbraken". Het wordt voor Milan een drukke tijd. Donderdag speelt de club om de Supercup tegen Barcelona (Sac- Elton John stopt WATFORD (Reuter) Elton John gaat terug treden als voorzitter van Watford. De popzanger is van plan zijn aandelen van de tweede divisie club te verkopen. John is dertien jaar voorzitter van Watford. Hij ver telde zaterdag, dat hij wat de ver koop betreft in principe accoord is met een vrijetijdsmaatschappij. chi: „Als we winnen, moeten we maar tot kampioen van Spanje wor den uitgeroepen") en zondag wacht de topper bij Sampdoria, dat giste ren bii Lecce 0-0 speelde. Inter staat ook weer op de tweede plaats. De kampioen herstelde zich na twee nederlagen met een 3-2-ze- ge bij Cesena. Ook bij Inter ontbra ken veel sterspelers: Bergomi, Fer- ri, Matthaus en Klinsmann. Even zag het er slecht uit voor coach Tra- pattoni, toen Agostini Cesena aan de leiding hielp. Maar nog voor de pauze had Inter de wedstrijd in z'n voordeel beslist dankzij Matteoli en Brehme (uit een strafschop). Meteen na rust scoorde Serena. AS Roma boekte een verdiende overwinning in de beladen uitwed strijd bij Fiorentina: 2-1. Het was 24 jaar geleden dat de hoofdstedelin gen in Florence wonnen. De West duitser Voller speelde een goede wedstrijd. Juventus werkte bij Cre- monese een 2-0-achterstand weg, maar verspeelde toch een kostbaar punt: 2-2. Totó Schillaci maakte de gelijkmaker en is nu met 9 treffers de topscorer in Italië. Verona boek te de eerste zege van dit seizoen bij Genua: 1-0. De Zweed Prytz scoor de het enige doelpunt. De kam pioen van 1985 staat nog altijd on deraan. In de tweede divisie boekte Pisa een 4-1-zege bij Cosenza. Mario Been scoorde één keer. Pisa staat nu alleen aan kop. LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft zich uitstekend hersteld van de neder laag tegen Sheffield Wednesday afgelopen woensdag, toen de Reds voor het eerst sinds de ramp in het Hillsborough-stadion aantraden. De ploeg van manager Dalglish won de uitwedstrijd bij nummer laatst Manchester City met 4-1. Ian Rush scoorde twee keer. Chelsea, net als Liverpool met 27 punten aan de zestiende speeldag be gonnen, zag een trots record verloren gaan. De Londense club, waar Hage naar Kenneth Monkou in de verdediging acteert, verloor voor het eerst na 28 wedstrijden in het eigen stadion aan Stamford Bridge. Stadgenoot Wim bledon was veel te sterk: 2-5. Vooralsnog lag Chelsea op schema: Dixon maakte al na zeventig seconden 1-0. Voor bijna 20.000 toeschouwers ging het daarna helemaal fout. Gibson (2. en 34.), Wise (21. en 55.) en Cork (60.) hadden succes voor Wimbledon. Roberts (39.) scoorde nog voor Chelsea. Vooral voor doelman Beasant was het een vervelende dag. Niet alleen vanwege vijf tegendoelpunten, meer nog omdat Wimbledon zijn vorige club is. Wise, een van de kleinste voetballers in Engeland, scoorde zelfs een keer met het hoofd. Aston Villa bleef op gelijke hoogte met Liverpool door thuis met 2-1 van Nottingham Forest te winnen. De nieuwe international David Platt zorgde veertien minuten voor tijd voor de beslissing. Het was zijn dertiende doel punt van het seizoen. Gisteren sloot landskampioen Arsenal bij het leidende duo aan. Voor 44.484 toeschouwers werd Manchester United op Highbury met 1-0 versla gen. Groves maakte in de 16e minuut het winnende doelpunt. 'Gat' met Real Madrid al vier punten (Van onze correspondent Ruud de Wit) MADRID (GPD) In de Spaanse competitie is het verschil tussen Real Madrid en Bar celona na veertien wedstrijddagen opgelopen tot vier punten. Ondanks een 0-1 voor sprong bij de rust, leed Barcelona zaterdag voor de vijfde keer dit seizoen een verdiende uitnederlaag. Valencia won met 2-1. Real Madrid speelde een teleurstellende wedstrijd bij Celta, dat op de voorlaatste plaats staat. De Spaanse landskampioen creëerde wel veel kan sen, maar slaagde er niet in te scoren. Omdat Celta dat ook niet deed, bleef de stand zoals er begonnen werd: 0-0. Barcelona begon voor 35.000 toe- gestopt. De onmacht van Barcelona rondde Salinas aanval, de gele kaart en Julio Alberto moest die was begonnen bij Koeman, met vlak voor het einde met kopstoot af. Ook daarna 1 de beste kansen voor het elftal1 Cruijff, maar toen Laudrup 22ste minuut met kaart vertrekken. Aan de Valenci- aanse kant kreeg Fenoll een rode de kaart, en werden Arias, Camarasa moest uitvallen, kreeg Valencia greep op het spel. blessure en Penez met geel geconfronteerd. name het middenveld -deze keer met 21 punten, op drie punten ge- met Milla, Bakero, Amor en Rober- to- was weer erg zwak. Valencia, dat nu al tien competi- ten Barcelona, Atletico, Osasuna e tiewedstrijden achtereen ongesla- Oviedo. gen is, kon steeds weer oprukken e de gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Eerst was het Boro (51ste Bordeaux en Olympique Marseille minuut) en vervolgens de Bulgaar Penez (65ste minuut) die doelman Zubizarreta passeerden. De Barcelona-keeper wist een af gang te voorkomen door een terech te penalty van Arroyo uit zijn doel te ranselen. Het was de vierde straf schop dit seizoen die door de Spaanse nationale doelman werd Frankrijk reiken naar eenzame hoogte in de wordt kampioen. Afgelopen week einde haalden beide clubs een ge makkelijke overwinning, waarbij Olympique de meeste indruk maak te door Toulouse met 6-1 te vernede- De club van Piet den Boer heeft drie punten voorsprong op de hob by van Bernard Tapie. Achter Mar seille valt een gat van zeven punten met Sochaux, dat verloor bij Paris Saint-Germain. Het beviel Bordeaux en Olympi que blijkbaar goed, spelen op'zon dagmiddag. Als experiment wor den in de winter de competitiewed strijden niet op de kille zaterdag avonden afgewerkt. Voor 40.000 toeschouwers verpletterde Marseil le zondag Toulouse, dat vierde stond. Bij rust was het al 5-0, na 49 minuten 6-0. Jean-Pierre Papin, de afgelopen twee seizoenen topscorer van Frankrijk, had drie maal suc ces. Hij is ook nu weer de beste schutter met vijftien doelpunten. De Braziliaan Mozer, Sauzee en Bordeaux bleef thuis ongeslagen dankzij de winst van 2-0 op Mont- pellier, waar Wilbert Suvrijn voet balt. De doelpunten vielen na rust: van international Ferreri en de Westduitser Allofs. BRUSSEL (ANP) - Ruud Krol leeft bij Mechelen van de resultaten. Tus sen alle groepsgesprekken over het functioneren van hun trainer door sprokkelt de spelersgroep voorlo pig de meeste punten bij elkaar. Mechelen won zaterdag met 4-0 van Standard Luik en houdt een punt voorsprong op Anderlecht, dat met dezelfde cijfers'Lierse versloeg. In de afgelopen week vond een gesprek plaats tussen spelersgroep en technische staf. „Probleempjes die irriterend werkten zijn uit de weg geholpen", meldde Johnny Bosman over de inhoud. Op een mogelijk vertrek van Krol wenste hij niet in te gaan. „Daar is voorals nog geen aanléiding toe. We hebben zaterdag goed gespeeld, dus vind ik de kritiek op hem niet terecht." Greame Rutjes ontbrak op het be vroren veld. Net als eerder dit sei zoen, werd hij als vierde buitenlan der buiten het elftal gelaten. De in ternational zat niet eens op de bank. Ook zonder hem speelde Mechelen voor 10.000 toeschouwers de ploeg van Kessler weg. Dat, terwijl Stan dard drie dagep op het sportcen trum in Sittard vertoefde voor een trainingskamp. Wilmots opende na een kwartier de score. Bruno Versa- vel zorgde voor de ruststand van 2- 0. Bosman maakte na de pauze met twee treffers het kwartet vol. Anderlecht verwezenlijkte bij Lierse dezelfde uitslag. Voor De Mos was het de eerste overwinning in de competitie na twee nederlagen en een gelijkspel. Degryse (2), de Fin Ukkonen en Bovri in eigen doel, scoorden. Club Brugge won de bewogen derby tegen Cercle met 2-1. Na een uur kwam Cercle voor dank zij De Buyser. Foeke Booy, bij Club niet verzekerd van een plaats in de basis, maakte gelijk. Twee minuten voor tijd zorgde de Hongaar Disztl voor de beslissing. Cercle-speler Karacic werd even later uit het veld ge stuurd op advies van de grensrech ter. Raja Casablanca wint eerste duel om Afrikaanse beker CASABLANCA (AFP) - De Marok kaanse kampioen Raja Casablanca heeft in de eerste finalewedstrijd van het toernooi om de Afrikaanse voetbalbeker met 1-0 gewonnen van Mouloudia Oran uit Algerije. De 50.000 toeschouwers zagen Salif Diagne scoren in de 51e minuut.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14