Waarom we het recept van onze mayonaise, onze vruchtenyoghurt en onze Zaanse koeken hebben veranderd. Een groen idee van Albert Heijn. Het oog wil ook wat. En dus voe gen we aan ons voedsel vaak iets extra's toe; kleurstoffen bijvoorbeeld, om er voor te zorgen dat het niet alleen lekker smaakt, maar dat het er ook nog lekker uitziet. Nu staan kleurstoffen de laatste tijd nogal flink aan kritiek bloot. Met name omdat er heel veel onduidelijkheid over bestaat. Wanneer is iets schadelijk en wanneer niet? Wat gaat eigenlijk waar in en hoe zit dat met die E-nummers? Allemaal vragen die u ook aan ons stelt. En die wij op onze beurt eerlijk en zo goed mogelijk proberen te beantwoorden. Deze maand bij voorbeeld met 'n uitneembare bijlage in ons blad Allerhande over kleurstoffen en alle andere additie ven (de officiële naam voor dit soort toevoegingen). Compleet met 'n lijst van door de EEG goedgekeurde stoffen, de zogenaamde E-nummers. Maar het spreekt vanzelf dat we het niet alleen bij praten laten. We vervangen, waar mogelijk, omstreden syn thetische kleurstoffen door natuurlijke. Niet omdat het moet, maar omdat u en wij dat samen beter vinden. En dus zijn voortaan bijvoor beeld onze vruchtenyoghurt, onze half volle vanilleyoghurt, onze mayonaise en onze sla- en fritessaus geheel natuurlijk gekleurd. En bakt onze bakker niet al leen het gember-en vruchtenbrood puur natuur, maar bijvoorbeeld ook de room- botercake, de roomboter Zaanse koeken en de gevulde carrees. Natuurlijk, alles is niet even in één keer geregeld. We hebben u dat vorige week ook al eerlijk verteld bij de introductie van het nieuwe symbool dat u steeds vaker op de schappen in onze winkel en in onze advertenties zult tegenkomen: het AH-groenlogo, dat staat voor al onze huismerken die vriendelijker zijn voor mens, dier of milieu. Al met al, u ziet dat het ook onze zorg is en dat we eraan werken. Of het nu kleurstoffen of bijvoorbeeld cfk's betreft. Want waar 't om gaat is, dat we verstandig met ons zelf en de wereld waarin we leven omgaan. Anders konden we er straks zelf wel 'ns gekleurd op staan.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12