Goedkope huurwoningen op terrein Poelmeer Klaas Persoon gepasseerd in traditionele Tnrfrace 'Dertig extra plaatsen kinderopvang' B en W Oegstgeest laten aanleg trimbad vallen in nieuwste zwembadplannen POSTBUS 993 BRIEVEN ONDER NUMMER: REGIO LEIDEN OEGSTGEEST - In hun nieuwste Poelmeer-plan kie zen B en W van Oegstgeest voor 12 tot 16 goedkope huurwoningen op het zwem badterrein en schrappen ze de aanleg van een klein 'trimbad'. In een voorstel aan de gemeenteraad noe men de gemeentebestuur ders vrije-sectorwoningen 'ongewenst uit het oogpunt van de volkshuisvesting'. De kosten van een overdekte trimbad zouden niet opwe gen tegen het geringe ge bruik. Alleen wanneer het mogelijk is om het trimbad aan te leggen zonder dat het jaarlijks tekort boven de 500.000 gulden uitkomt, blijft het als optie boven de markt hangen. Zonder de aanleg van dit 'trimbad' komen de exploitatielasten van Poelmeer op 490.000 gulden uit. Mèt de aanleg van het badje zouden ze minstens 613.000 gulden bedragen. Wanneer het nieuwe badje meer dan tien uur per week open gaat, komt het exploitatietekort nog dichter in de buurt van het huidige tekort van 720.000 gulden. Wanneer de gemeenteraad op 2 november akkoord gaat met het voorstel, .willen B en W onderzoe ken hoe het zwembad moet worden beheerd. Hinten worden niet gege ven, duidelijk is wel dat het goedko per moet: 'Voorshands kan worden gesteld dat in beginsel de mogelijk heid bestaat om in dat kader een be sparing te bereiken van ruim 50.000 gulden per jaar'. Tegelijkertijd zal de provincie een nadere studie verrichten naar de veiligheids- en milieuaspecten van het plan. De gemeenteraad krijgt zo snel mogelijk te horen hoe het verder moet met de prijsvraag. Het plan voor de prijsvraag komt er op neer dat de gemeente vier pro jectontwikkelaars uitnodigt een globaal bestemmingsplan te maken voor de Overveerpolder en een bod uit te brengen op bepaaide stukken grond in het plangebied. De 'prijs' bestaat uit de plicht bepaalde on derdelen te bouwen. Het eerste zwembadrapport dateert uit januari 1988. De ingestelde werkgroep sprak zich uit voor het afstoten van het buitenbad en wilde de vrijkomende grond uitgeven als bouwgrond. Met de opbrengst daar van kan een klein buitenbad van 350 vierkante meter worden aange legd en de resterende boekwaarde van het huidige openluchtbad wor den afgeschreven. Zwemvereni ging Vivax kan een vervangende verenigingsruimte krijgen en als er nog geld over is, kan een deel van de kapitaalslasten van hét overdekte bad worden afgeschreven. De gemeenteraad vroeg om een vervolgrapport. B en W moesten de wensen van de bevolking inventari seren en de financiële consequen ties op een rijtje zetten van een 350 vierkante-meterbad èn een 500 vier kante-meterbad. Ook moest duide lijk worden hoe het bestaande over dekte bad 'in zijn functie kan wor den versterkt'. In het vervolgrapport van decem ber concludeerde de werkgroep dat het nieuwe zwembadje een over kapping nodig heeft en gekoppeld moet worden aan het bestaande binnenbad. In het nieuwe badje moeten recreatiezwemmers en baantjeszwemmers tot. hun recht komen zodat het bestaande binnen bad een recreatiever karakter kan krijgen. Het moet een 'eigentijdse recreatievoorziening' worden, maar geen (sub)tropisch zwemparadijs. Een zwembad bouwer maakte schetsen en toonde aan dat de ge meente Oegstgeest 230.000 gulden moet kunnen bezuinigen op haar zwembad. B en W deelden die me ning. Door het schrappen van toe ters en bellen zou meer bespaard kunnen worden, nieuwe wensen zouden de lasten daarentegen op drijven. Omstreden was de bepa ling dat 15 procent van de te bou wen woningen op het zwembadter rein moet bestaan uit driekamerwo ningen met een huur onder de 650 gulden per maand. De VVD pleitte voor honderd procent vrije sector en wilde dat compenseren door el ders sociale woningbouw te plegen. Geen alternatieven In hun nieuwste voorstel nemen B en W afstand van die stellingnamen Gezien de beperkte ruimte en de schamele bouwsubsidies heeft de bouw van goedkope koop- en huur woningen prioriteit in Oegstgeest. Vrije-sectorwoningen in de Over veerpolder zouden alleen kunnen wanneer er elders voldoende bouw mogelijkheden zijn. Volgens B en W ontbreekt die ruimte op korte termijn en dreigt het gevaar dat er in de jaren 1991 tot en met 1993 geen locatie is voor de contingenten sociale woningbouw. Buiten de Morsebelpolder zouden slechts kleine locaties resten als de Joris de Witte-locatie en de locatie- Van de Ameele. Gezien de centrale ligging zouden deze terreinen voor al geschikt zijn voor de huisvesting van ouderen. Volgens B en W is niet vol te hou den dat de Overveerpolder slechts of beter geschikt zou zijn voor be paalde categorieën (rijke) bewoners en pleit ook het feit dat het om ge meentegrond gaat voor sociale wo ningbouw. Grote belangstelling bij aankomst in Warmonds park WARMOND - De Arnhemse schipper Felix Reijmers is ver rassend winnaar geworden van de zesde Turfrace die vrijdag begon en zondag eindigde in Warmond. De gedoodverfde winnaar. Klaas Persoon uit Loosduinen, werd ditmaal tweede. Beste Warmonder was Aad Juffermans die met zijn Kagenaar 'Den Juffigen Jop- per' op een vierde plaats eindig de. door Saskia Wassenaar Verspreid over drie dagen had Reij mers een zeiltijd van 17 uur en 19 minuten nodig om de afstand War- mond-Vinkeveen-Warmond te overbruggen in zijn vrachtschip waarmee vroeger mest, zand, groen te en turf werd vervoerd. Zondag ochtend rond half elf legde hij, on der grote publieke belangstelling, zijn Westlander Hendrik als eerste aan bij Park Groot Leerust. Reijmers noemde de zesde turfra ce voor zeilende vrachtschepen een 'fantastisch evenement': "We heb ben veel kunnen zeilen, er stond een harde wind. Alleen het lopen is zwaar. Binnen tien minuten ben je echt drijfnat van het zweet. We ston den na één dag eerste, maar de tweede dag ging Klaas Persoon óns voorbij. De bemanning kon beter ja gen dan wij. Vandaag zijn we flink uitgelopen. We waren natuurlijk ge motiveerd door de gedachte histo rie te kunnen schrijven door als de-a butanten Klaas Persoon te kunnen verslaan. Het weer werkte ook mee, alleen op de Kagerplassen hebben bui gehad". Pechprijs Klaas Persoon, viermaal winnaar van de Turfrace, moet dit jaar ge noegen nemen met de tweede plaats. Slechts een keer eerder heeft deze schipper de eerste plaats en de Tinus van Steijn-wisselprijs moeten afstaan. Dat was in 1987 toen zijn beide zoons wonnen. Toch vatte Persoon zijn 'verlies' sportief op. "Het is wel eens goed voor de strijd dat een ander wint. Het was een he le goede wedstrijd1 die in een ont spannen sfeer is verlopen. Voor ons was het vrijdag jammer genoeg echt de dertiende. Alles ging mis. Bij de loting trokken we nummer zestien waardoor we als laatsten moesten vertrekken. Bij de ingang van de Leidsevaart zijn we aan lager wal geraakt, dat wil zeggen op de stenen gelopen. Het heeft tijd gekost om het daardoor ontstane gat te dichten en de boot droog te krijgen. Daarna vaar je minder geconcentreerd". De pechprijs ging echter niet naar Klaas Persoon, maar naar zijn broer Ton. Hij moest het deelhemersveld met zijn Drieling al de eerste dag verlaten, omdat de mast afbrak. Naast de pechprijs waren er dit jaar voor het eerst ook prijzen voor het best verzorgde journaal en voor het best verzorgde schip. Het best ver zorgde journaal leverde de schipper van de Kagenaar Maria Johanna uit Purmerend, het best verzorgde schip was het zandaakje 'Samen werking' van schipper Peter Jansen uit Amsterdam. "Daarvoor is een plaquette nog in de maak", aldus lo co-burgemeester Dalhuisen-Van Polano, die gisteren de prijzen uit reikte. Turf Symbolisch namen de boten, die in historische staat zijn hersteld, in Vinkeveen een zak turf aan boord. In Warmond werd turf gelost. In te genstelling tot de Westlander Zeildagen mag bij de Turfrace wor den geboomd, geroeid en gejaagd. Een verschil met de vandaag begon nen Strontrace ligt in de nachtstop. Bij de Turfrace is de nachtstop, in verband met ongelukken, verplicht. Het aantal deelnemers van de Turfrace stijgt nog steeds. Deden er vorig jaar vijftien schepen mee, nu waren het er zestien. "De vloot groeit hard", aldus Hylke Tromp, voorzitter van de organiserende Stichting Zeilvaart Warmond. "We trachten een traditie op te bouwen. De belangstelling van de mensen voor de Turfrace en de Strontrace, die dit jaar voor de zestiende keer wordt gevaren, neemt ook duidelijk toe". "Net op het moment dat de sche pen op het punt stonden om te ver dwijnen - zo'n tien tot vijftien jaar geleden - zie je dat mensen dergelij ke schepen opknappen en er weer mee gaan varen", voegt schipper Peter Jansen hieraan toe. "Evene menten als de turfrace en de West lander Zeildagen dragen daartoe- bij", aldus de schipper. Schippers van de Turfrace Warmond-Vin- keveen-War- mond, aan de slag in de War- mondse Leede. (foto J. Holvast) Maandagavond Raadscommissie algemene zaken, wel zijn, financiën en openbare werken Voor schoten. 20.30 uur in het Ambachts- en Baljuwhuis, Voorstraat 12. Op de agenda staat onder meer de verhoging van het rioolrecht en de aanpassing van de reini gingsrechten en legestarieven. Donderdagavond Raadsvergadering Warmond. 19.00 uur in het gemeentehuis. Tijdens de verga dering komen onder meer de algemene beschouwingen aan de orde. VERNIELING - Vandalen hebben het afgelopen weekeinde voor meer dan duizend gulden schade aange richt bij een bedrijf in autobanden aan het industrieterrein de Grote Polder in Zoeterwoude-Rijndijk. Op de eerste verdieping van het be drijf werden twee grote ruiten ver nield door stenen. WARMOND - Een schuurtje en een schutting bij een woning aan de Kloosterwei in Warmond zijn gis termiddag gedeeltelijk verbrand. De bewoners en hun buren konden het vuur met tuinslangen blussen. De brand ontstond bij het uitkoken van een fietsketting in kettingvet boven een comfoortje. INBRAAK - In een woning aan de Oranje Nassaulaan in Oegstgeest is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. De politie weet nog niet wat er precies is meegenomen. De inbrekers kwamen binnen door een gaatje te horen in een raam aan de benedenzijde. Leiderdorp verwacht 150.000 gulden aan Oortgelden Om de privacy van onze lezers nóg beter te beschermen, hebben wij sinds kort een speciale postbus voor brieven onder nummer in gebruik. Hier door is het onmogelijk geworden, dat iemand per ongeluk uw brief open maakt! Wilt u er zeker van zijn dat alleen de adverteerder uw reactie onder ogen krijgt, stuur dan uw brieven onder nummer naar: Leidsch/Alphens Dagblad, Postbus 993, 2300 AZ Leiden. Postzegel niet vergeten! N.B.: Bij andere adressering kunnen wij privacy niet voor 100% garanderen! De zesde Turfrace is in volle gang. Na drie dagen bleek Arnhemmer Felix Reijmers de LEIDERDORP - Om in aan merking te komen voor de Oort-. gelden moeten de Leiderdorpse peuterspeelzalen en het kinder dagverblijf dertig extra plaat sen scheppen. Wanneer dit lukt verwacht het college dat de ge meente volgend jaar 150.000 gulden beter wordt van 'Oort'. De vijf plaatselijke peuterspeel zalen bedienen nu in totaal 100 kinderen, het kinderdagverblijf heeft 29 plaatsen. B en W antwoorden dit op vragen van de fracties over de besteding van de Oortgelden. De politiekè partijen vroegen in hun reactie op de begroting 1990 om meer duide lijkheid over plannen voor de uit breiding van kinderopvang. De Oortgelden zijn volgens B en W alleen bedoeld voor het scheppen van extra plaatsen in het bestaande kinderdagverblijf of in peuterspeel zalen. Buitenschoolse opvang voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar moet op een andere manier worden gefinancierd. B en W blijven van mening dat voor deze vorm van kin- Diefstal bij Lisses garagebedrijf LISSE - Bij een garagebedrijf aan de Heereweg in Lisse is zaterdag middag de kassa van het benzine station ontvreemd. In een onbe waakte moment moet de dief de complete kassa hebben weggeno men. Het personeel heeft de diefstal niet gezien. In de kassa zat ruim 250 gulden en enkele cheques. deropvang geen geld beschikbaar Het college verwacht overigens dat het ministerie van welzijn een investeringssubsidie van 180.000 gulden zal verlenen voor de bouw en/of verbouw van kinderdagver blijven of peuterspeelzalen. Leider dorp zou in 1990 al aan de beurt zijn. Beide bedragen worden in elk geval de komende vier jaar uitgekeerd. Wat daarna gebeurt is nog onduide lijk. Samenscholen Om de overlast van jongeren rondom de Muzenlaan te beperken werkt het college aan twee plannen. Allereerst moet er in de wijk Bui tenhof-midden-west een soort openluchtvoorziening komen waar de jongeren "op eën prettige manier kunnen samenscholen", zoals wet houder mevrouw C.A. Huigen dat noemt. Het tweede plan behelst de uitbreiding van het aantal'uren van de jongerenwerker van cultureel centrum de Sjelter. Huigen: "De jongerenwerker van de Sjelter werkt nu twintig uur. Het college denkt aan de uitbreiding van deze functie met een uur of tien". De medewerker van de Sjel ter moet als straathoekwerker gaan optreden. "Iemand die zelf de straat op gaat en contact onderhoudt met de jongeren", legt Huigen uit. "Een soort brugfunctie naar de gemeen te". De PPR/PSP-fractie vraagt zich af in hoeverre er nu echt sprake is van overlast door jongeren en in hoeverre die overlast wojrdt veroor zaakt door 'intolerantie van de di recte omgeving'. Het college heeft hier geen antwoord op, maar stelt vast dat de problemen rondom de Muzenlaan hun oorsprong vinden 'in sociale factoren en niet louter te vertalen zijn in termen van openba re orde en veiligheid'. Minima Het college vindt het niet nodig om alle gezinnen met een bruto-in- komen onder de 30.000 gulden een korting tot 100 gulden te geven om lid te kunnen worden van vereni gingen. De PvdA heeft dit voorstel gedaan in haar concept-verkie zingsprogramma voor 1990-1994. Er zijn wel plannen voor de aan vulling van het hulpfonds voor mi nima. B en W willen meer geld be schikbaar stellen om minder-draag- krachtigen te kunnen laten deelne men aan culturele, educatieve en re creatieve activiteiten. Ze voelen echter niets voor een algemene re geling zoals de PvdA die voorstelt. Het gemeentebestuur gaat de provincie vragen of de Stierebrug aangesloten kan worden op de cen trale bediening vanaf het Waard- eiland in Leiden. B en W antwoor den dit op het verzoek van de WD om dit te overwegen. Onlangs nam Leiderdorp het besluit de Doesbrug automatisch te laten bedienen vanuit Leiden. De Kleine Zandput moet gesa neerd worden, zo schrijft het colle ge als reactie op vragen van het CDA en PPR/PSP over de voorma lige vuilstort. Haast hebben ze niet. De onderzoeksrapporten spreken van een matige tot ernstige bodem verontreiniging, maar deze resulta ten zijn volgens B en W 'niet wereld schokkend'. Het college wil daarom afwachten tot Leiderdorp 'aan de beurt' is voor sanering door de pro- Wethouder C.A. Huigen: ....'op een prettig manier samenscholen'... (foto Wim Dijkman) vincie. Wel wordt volgend jaar een zogenaamd 'monitoringsysteem' aangelegd om het grondwater van de Kleine Zandput jaarlijks, te kun nen controleren. Wie de advertentiepagina's leest, komt ze regelmatig tegen: Adverten ties, waarin om privé-redenen geen naam, adres of telefoonnummer staat vermeld. In plaats daarvan worden dit soort advertenties afgesloten met een speciaal nummer. Wilt u reageren, dan kan dat alleen maar door uw schriftelijke reactie in een gesloten enveloppe, met daarop in de linkerbo venhoek het in de advertentie vermelde nummer geschreven, naar de krant te sturen. De medewerkers van onze advertentie-afdeling weten pre cies welke naam en welk adres bij dat nummer horen en zorgen er voor dat uw brief ongeopend bij de adverteerder terecht komt. /eichc\> /fflpteu* ctofjW fèstktó O03 3300 RZ /cicteKJ

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9